EKSTRA
MENÜ

Organik

Organik haberleri sayfasında güncel ve son dakika Organik hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 16.113 Organik haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Organik Haberleri

Bakan Pakdemirli açıkladı: Türkiye öncü rol üstlenecek

Bakan Pakdemirli açıkladı: Türkiye öncü rol üstlenecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin "Yeşil Kalkınma Devrimi"ni gerçekleştirmede öncü rol üsteleneceğini belirterek, "Sürdürülebilir tarım uygulamalarının geliştirilmesi ve iklim değişikliği ile mücadele açısından, AB'nin 'Avrupa için Yeşil Mutabakat' kapsamında, sağlıklı ve çevre dostu bir gıda sistemi için çalışmalarımıza başladık." dedi.

19.10.2021Ekonomi
Ergene’nin su analiz raporu açıklandı: Zehir saçıyor

Ergene’nin su analiz raporu açıklandı: Zehir saçıyor!

Yıldız Dağları’ndan doğan ve 283 kilometre yol kat ederek, Meriç Nehri ile birleştikten sonra Ege Denizi’ne dökülen Ergene Nehri, kimyasal ve evsel atıklar nedeniyle çevreye zehir saçıyor. Son olarak Edirne Uzunköprü Belediyesi’nin yaptığı su analizine göre, nehrin su kalitesi 4. sınıf çıktı.

19.10.2021Gündem
Türkiye hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Türkiye hangi saat diliminde, meridyende ve dönencede

Türkiye hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Türkiye hangi saat diliminde, meridyende ve dönencede

Türkiye Cumhuriyeti 29 Ekim 1923 tarihinde kuruldu. Akdeniz, Karadeniz ve Karasal iklimin görüldüğü Türkiye'de organik tarım, ticaret, ilaç sanayi ve doğa turizmi gelişmiştir. Ülkemizde en fazla çıkarılan madenler bor, linyit ve kükürt, en çok yetiştirilen tarım ürünleri ise incir, çay, mısır ve buğdaydır. Türkiye hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.10.2021Araştırma
Arabistan hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Arabistan hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Arabistan hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Arabistan hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Suudi Arabistan Krallığı, 23 Eylül 1932 tarihinde, Abdülaziz İbni Es Suud tarafından kuruldu. Toplam 2.149.690 kilometrekarelik yüzölçümüne sahip olan ülkenin nüfusu resmi olmayan verilere göre 34. 242.000'dir. Suudi Arabistan 30'dan fazla ülkeye petrol ihraç etmektedir. Bunun dışında çeşitli plastikler ve organik kimyasallar da ülkenin ihraç ettiği ürünler arasında yer alıyor.

18.10.2021Araştırma
Yılmaz Erdoğan: ‘Komedinin eski tadı yok çünkü insanlar ciddileşti’

Yılmaz Erdoğan: ‘Komedinin eski tadı yok çünkü insanlar ciddileşti’

Yazar, yönetmen, oyuncu; hepsinde usta... Onlarca oyun, film, senaryo ve televizyon işleri... Heybesinde sanata dair çok şey taşıyor, hep üretiyor, işleriyle gençlere yol açıyor... “Yapmak istediğim çok şey var. Sanırım bu ömür kafamdaki ya da bilgisayardaki projeler bitmeden biter” diyor. Yılmaz Erdoğan’la buluştuk; yeni projelerini, Köyceğiz’deki hayatını, dünyayı, kin, adalet ve intikam kavramlarını konuştuk: “İntikam hiçbir zaman, hiçbir işe yaramayan, sadece yok edici bir kavram.”

17.10.2021Hürriyet Pazar
Ereksiyon problemine çare olacak mı: Penise aşı

Ereksiyon problemine çare olacak mı: Penise aşı

İngiltere’de yapılan iki yeni çalışmada, doğrudan penise yapılan kök hücre aşısı ile erkeklerin cinsel işlevlerinde bir iyileşme yaşadıkları belirtildi.

16.10.2021Gündem
Yüzyıllardır sofralarımızın baş tacı

Yüzyıllardır sofralarımızın baş tacı

Tarihi, medeniyetlerin tarihi kadar eski olan ekmek, insanlığın en temel gıda maddesi. Sac üzerinde pişen yassı ekmekler, lavaşlar ve yufkalar bize özel ekmek türleri... Özbekistan süslü ve işlemeli ekmekleriyle meşhur, İtalya Puglia’da üretilen altamura ekmeği asırlardır aynı tarifle yapılıyor. 16 Ekim Dünya Ekmek Günü’nde ekmeğin dününden bugününe uzandık, hem çeşitlerine hem de son yıllarda tüketiminin artmasının nedenlerine baktık...

16.10.2021Lezzetli Hayat
Bebeğimi tek memeyle emzirdim

Bebeğimi tek memeyle emzirdim

Her yıl Türkiye’de ve dünyada 8 kadından 1’i “Meme kanserisiniz” cümlesini duyuyor. Bunlardan biri de yaklaşık 8 yıl önce Türkiye’ye göç eden İranlı Yeganeh Ghasımi. Şu anda 2.5 yaşında bir kızı olan 33 yaşındaki genç kadın, bu cümleyi ilk duyduğu an ve sonrasında yaşadıklarını Hürriyet’e anlattı...

15.10.2021Sağlık
Bağdat Caddesi’ne Apple’dan dev mağaza

Bağdat Caddesi’ne Apple’dan dev mağaza

ABD’li teknoloji devi Apple, Türkiye’deki üçüncü mağazasını Bağdat Caddesi’nde açmaya hazırlanıyor.

12.10.2021Ekonomi
Türkiye dünya gıda liginde üst sıraya çıktı: Anuga’da dördüncü

Türkiye dünya gıda liginde üst sıraya çıktı: Anuga’da dördüncü!

Almanya’da dün açılan dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarı Anuga’da Türkiye, 97 ülke arasında 300’e yakın firmayla dördüncü büyük katılımcı oldu. Pandemi dönemi sonrasının ilk fiziki fuarlarından Anuga, dijital olarak da gerçekleştiriliyor.

10.10.2021Avrupa
Göl manzaralı hafta sonu tatili… 6 şehirden keşfedilmeyi bekleyen 15 göl

Göl manzaralı hafta sonu tatili… 6 şehirden keşfedilmeyi bekleyen 15 göl

Şehrin keşmekeşliğinden, trafiğinden, stresinden ve bütün bir hafta yorucu geçen iş koşuşturmasından sıkılanlar, hafta sonlarını iple çekiyor. Biz de uzmanlarımıza sonbaharla birlikte güzel manzaralara bürünen, İstanbul ve Ankara’ya yakın doğanın içinde vakit geçirilecek gölleri sorduk. 6 şehirden keşfedilmeyi bekleyen 15 gölü önerdiler.

9.10.2021Gündem
Bu yumurta mutlu bir tavuktan mı

Bu yumurta mutlu bir tavuktan mı?

Yumurta lezzeti ve doyuruculuğuyla olduğu kadar en sağlıklı besinlerden biri olarak da vazgeçemediğimiz yiyeceklerden. Alırken de genelde besleyiciliği ve doğal olması üzerinden değerlendirip seçim yapıyoruz ama işin bir de göz ardı ettiğimiz hayvan refahını koruma yönü var. Yediğimiz yumurtaların kafeslere sıkışmayan, eziyet edilmeyen tavuklardan gelmesi de önemli.

NASAdan Salda Gölü paylaşımı: Uzaydaki yaşamın sırrı burada

NASA'dan Salda Gölü paylaşımı: Uzaydaki yaşamın sırrı burada!

'Türkiye'nin Maldivleri' olarak da anılan Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü, ABD Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) radarından çıkmıyor. Sık sık Salda'dan bahseden kurum bir kez daha resmi Instagram hesabından paylaşım yaparak flaş açıklamalarda bulundu.

8.10.2021Dünya
Bin 150 nüfuslu mahallenin kaderi organik çilekle değişti

Bin 150 nüfuslu mahallenin kaderi organik çilekle değişti

Konya'nın Hüyük ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesinde 1990'lı yıllarda çevre ilçelere tarım işçisi olarak giden mahalleli, 15 yıl önce başlayan çilek üretimiyle kendi işlerinin patronu oldu. İlçe genelinde 10 bin dekarda üretilen çilek, ihraç edilmeye de başlandı.

7.10.2021Ekonomi
1.150 nüfuslu mahallenin kaderi resmen değişti Kendi işlerinin patronu olup ihracata başladılar

1.150 nüfuslu mahallenin kaderi resmen değişti! Kendi işlerinin patronu olup ihracata başladılar

Konya'nın Hüyük ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesinde 1990'lı yıllarda çevre ilçelere tarım işçisi olarak giden mahalleli, 15 yıl önce başlayan çilek üretimiyle kendi işlerinin patronu oldu. İlçe genelinde 10 bin dekarda üretilen çilek, ihraç edilmeye de başlandı.

7.10.2021Ekonomi
Ağzını bile açmadan 114 milyon takipçiye ulaşan adam Khaby Lamenin sırrı ne

Ağzını bile açmadan 114 milyon takipçiye ulaşan adam! Khaby Lame'nin sırrı ne?

Adını bilmeyenler dahi yüzünü görünce "Aa tanıdım şimdi, çok komik bir çocuk bu!" deyiveriyor. Sessiz tepkileriyle önce TikTok'ı ardından da Instagram'ı ele geçiren Khaby Lame'nin başarısının ardında kimsenin yapmadığı bir şeyi yapması yatıyor.

6.10.2021Dünya
Pestil nasıl saklanır Evde kayısı ve sucuk pestil yapışmaması için nasıl kurutulur

Pestil nasıl saklanır? Evde kayısı ve sucuk pestil yapışmaması için nasıl kurutulur?

Pestil, günümüzde en fazla tüketilmekte olan gıda maddelerinden bir tanesini oluşturmaktadır. Pestilin nasıl kurutulacağı ve saklanacağı her zaman merak konusu olmuştur. Sizin için pestilin saklama koşullarının nasıl olduğunu ve nasıl kurutulabildiğini derledik.

6.10.2021Aile
Toprak nasıl oluşur Toprağın oluşum aşamaları nelerdir

Toprak nasıl oluşur? Toprağın oluşum aşamaları nelerdir?

Yaşamın en önemli ve temel parçaları içerisinde şüphesiz toprak gelir. Hem tüm canlıların yaşam alanıdır hem de besin üretebilmek için en önemli kaynaktır. Bu doğrultuda belirli aşamalarla toprağın oluştuğunu söylemek mümkündür. Peki, toprak nasıl oluşur? Toprağın oluşum aşamaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.10.2021Araştırma
Tuz ruhu asit mi baz mı ve ph değeri nedir Tuz ruhu ne işe yarar ve kullanım alanları

Tuz ruhu asit mi baz mı ve ph değeri nedir? Tuz ruhu ne işe yarar ve kullanım alanları

Birçok farklı alanda kullanımı ile beraber tuz ruhu günlük yaşam için önemli bir yere sahiptir. Ancak kullanım noktasında özellikle asit mi yoksa baz mı olduğu merak edilen konular içerisinde yer alıyor. Peki tuz ruhu asit mi baz mı ve ph değeri nedir? Tuz ruhu ne işe yarar ve kullanım alanları konusunda tüm detayları derledik.

2.10.2021Araştırma
Sirke asit mi baz mı Sirke organik mi

Sirke asit mi baz mı? Sirke organik mi

Çözelti, kimyanın belli başlı konularındandır. Özellikle de test ve tahlil etme konularında çözeltilere bir diğer ifade ile maddelerin asit, nötr ve baz olma durumuna dikkat edilmektedir. Bazı maddelerse görüntüsü asit veya baz olsa da değişik bir duruma sahip olabilmektedir. Sirke de asit, baz veya nötr olduğu merak edilmekte olan bir sıvıdır. Sizin için sirkenin asit mi baz mı olduğunu ve sirkenin organik olup olmadığını derledik.

2.10.2021Araştırma
Tamer Karadağlının şaşırtan takıntısı: Ayakkabılarını sadece yatarken çıkarıyor

Tamer Karadağlı'nın şaşırtan takıntısı: Ayakkabılarını sadece yatarken çıkarıyor

Televizyon dünyasının ünlü isimleri... Spot ışıklarının altında parlayan yıldızlar... Belki de birçoğunuzun ilk kez duyacağı bilgilerle artık her cumartesi “Bunları Biliyor muydunuz?” köşesinde. Ünlü isimlerin bilinmeyen yönlerini sizler için derledik.

2.10.2021Magazin
Yerel malzemeler özgün yemeklere dönüşmüş

Yerel malzemeler özgün yemeklere dönüşmüş

Kadıköy’deki Atlas Mühürdar 78, klasik malzemelerle rafine lezzetler yaratan bir mekân. Pide arası tavuk, falafel, organik domates salatası ve tahin soslu köz patlıcan pek lezzetliydi...

Kabartma tozu (Nahco₃) nedir, asit mi baz mı ve organik midir Sodyum bikarbonat kullanım alanları

Kabartma tozu (Nahco₃) nedir, asit mi baz mı ve organik midir? Sodyum bikarbonat kullanım alanları

Kabartma tozu günlük yaşamda sıklıkla kullanılan bir üründür. Ancak kimyasal ismi insanlar tarafından bilinmemektedir. Kabartma tozu (NaHCO₃) nedir, asit mi baz mı ve organik midir? Sodyum bikarbonat kullanım alanları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.10.2021Araştırma
Hcl nedir ve asit mi baz mıdır Hidroklorik asit Ph değeri ve kullanım alanları

Hcl nedir ve asit mi baz mıdır? Hidroklorik asit Ph değeri ve kullanım alanları

İnsanlar arasında tuz ruhu olarak bilinen hidroklorik adı verilen madde çeşitli kimyasal tepkimelerle oluşmuş güçlü bir bileşik olarak bilinmektedir. Özellikle temizlik alanında olmak üzere PVC yapımında, organik maddelerin üretilmesinde ve demir çelik sektöründe de bu bileşikten faydalanılmaktadır. Faydalı alanlarda kullanılmasının yanı sıra hidroklorik adı verilen bu bileşik zehirli bir içeriğe de sahip olmaktadır. İnsan sağlığı üzerinde pek çok olumsuz etkisi bulunmaktadır. Peki, HCL nedir ve asit mi baz mıdır? Hidroklorik asit PH değeri nedir ve kullanım alanları nereler olmaktadır? İşte, HCL hakkında bilinmesi gereken detayları derledik.

1.10.2021Araştırma
Özge Gürel kimdir, nereli, kaç yaşında Özge Gürel filmleri ve dizileri

Özge Gürel kimdir, nereli, kaç yaşında? Özge Gürel filmleri ve dizileri

Özge Gürel, kariyeri ve hayatı ile merak ediliyor. Son günlerde özel hayatı ile öne çıkan Özge Gürel, Medcezir ve Kiraz Mevsimi gibi dizilerde rol almıştı. Muhteşem Yüzyıl ve Dolunay isimli projelerde de rol alan Özge Gürel, 2014 yılında aynı dizide rol aldığı Serkan Çayoğlu ile evlilik hazırlıklarına devam ediyor. Peki, Özge Gürel kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Özge Gürel filmleri ve dizileri

1.10.2021Hayat
Tohum kütüphanesi

Tohum kütüphanesi

Bursa’da Kent Bostanları’nda kurulan ‘Tohum Kütüphanesi’nde 600 çeşit tohum depolandı. Buradaki organik tohumlar hem arşivleniyor hem de bölgedeki çiftçilere dağıtılarak üretim destekleniyor. Meksika hıyarı, siyah domates gibi değişik bitkilerin tohumlarının bölgeye uyumlu olup olmadıkları tespit ediliyor ve adapte olan tohumlar da yerelleşiyor.

1.10.2021Ekonomi
Zemzem suyu nedir ve nasıl oluşmuştur Zemzem suyunun cilde, yüze, saça ve vücuda faydaları

Zemzem suyu nedir ve nasıl oluşmuştur? Zemzem suyunun cilde, yüze, saça ve vücuda faydaları

Zemzem kavramı Türk dilinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu kelime Arapça kökenli bir sözcüktür. Zemzem İslamiyette önemli ve kutsal bilinen suyun ismidir. Bu su Suudi Arabistan'da yer alan Mekke'de bulunan Kabe'nin 20 metre doğusundaki su kaynağından çıkmaktadır. Bilgilendirici şekliyle detaylı olarak zemzem suyu nedir ve nasıl oluşmuştur, zemzem suyunun yüze, saça, vücuda ve cilde faydaları nelerdir detayları ile sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Papatya suyu ile saç açma nasıl yapılır, ne kadar sürer ve kalıcı mıdır Papatya suyu saç rengini açar mı

Papatya suyu ile saç açma nasıl yapılır, ne kadar sürer ve kalıcı mıdır? Papatya suyu saç rengini açar mı

Papatya suyuyla saç açma; en eski metotlardan birisi olarak bilinmekte ve bu şekilde kabul edilmektedir. Saçını boyatmak istemeyen ve boyatamayan bireylerin, kimyasal maddelere karşı alerjisi olan bireylerin saç açmak adına tercih etmiş olduğu doğal metotlardan birisi papatya suyudur. Peki, papatya suyu ile saç açma nasıl yapılır, ne kadar sürer ve kalıcı mıdır? Papatya suyu saç rengini açar mı tüm detayları ile derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Domates suyu nasıl yapılır ve hazırlanır İçmelik domates suyu tarifi ve yapımı

Domates suyu nasıl yapılır ve hazırlanır? İçmelik domates suyu tarifi ve yapımı

Domates suyu oldukça sağlıklı ve lezzetli bir besin olarak bilinmektedir. Domates suyu özellikle yaz aylarında yapılması tercih edilen bir tarif olarak bilinmektedir. Domates suyu nasıl yapılır ve hazırlanır? İçmelik domates suyu tarifi ve yapımı hakkında siz de bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Domates suyunun nasıl yapılacağını sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Co2 asit mi baz mı, apolar mı polar mı ve organik midir Karbondioksit yanıcı mıdır

Co2 asit mi baz mı, apolar mı polar mı ve organik midir? Karbondioksit yanıcı mıdır

CO2 bileşiği kimya derslerinde işlenin bir gaz türüdür. Bu nedenle asit mi yoksa baz mı olduğu insanlar tarafından merak edilmektedir. CO2 asit mi baz mı, apolar mı polar mı ve organik midir? Karbondioksit yanıcı mıdır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

28.09.2021Araştırma
Ch3cooh nedir, asit mi baz mı ve kuvvetli asit midir Asetik asit (ch3cooh) yaygın adı nasıldır ve organik midir

Ch3cooh nedir, asit mi baz mı ve kuvvetli asit midir? Asetik asit (ch3cooh) yaygın adı nasıldır ve organik midir

En yaygın olarak sirke ile birlikte ilişkilendirilen asetik asit hakkında birçok kişi web üzerinden araştırmalar yapmaktadır. Sizin için CH3COOH formülünün ne demek olduğunu, bu formülün asit mi baz mı olduğunu, yaygın kullanılan adını ve organik olup olmadığını derledik.

28.09.2021Araştırma
Gül Çayının Faydaları Nelerdir Gül Çayı Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır

Gül Çayının Faydaları Nelerdir? Gül Çayı Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır?

Gül çayının tarih boyunca sağlık ve zindelik için birçok faydası olduğu bilinmektedir. Bu popüler bir Orta Doğu çay çeşididir ancak dünya çapında beğenilmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

UNESCO listesine giren Arslantepe Höyüğünde bulundu Toprak küplerde iki çocuk iskeleti...

UNESCO listesine giren Arslantepe Höyüğü'nde bulundu! Toprak küplerde iki çocuk iskeleti...

Malatya'da yaklaşık 7 bin yıllık geçmişe sahip olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Kalıcı Listesi'ne giren Arslantepe Höyüğü'nde milattan önce 3 bin 600 yılına ait iki çocuk iskeleti gün yüzüne çıkarıldı. Kazı Başkanı Doç. Dr. Francesca Balossi Restelli, "Burada yerleşim binlerce yıl devam etti. Demek ki biz de burada yüzlerce yıl çalışabiliriz. Bizden sonra gelecek arkeologlar da burada kesinlikle çok güzel şeyler bulacaklar ve tarihi çok daha iyi anlayabileceğiz" dedi.

28.09.2021Gündem
Çamurdan enerji üretiyor

Çamurdan enerji üretiyor

Arıtma çamuru konusunda Türkiye’nin önünde çok yol olduğunu söyleyen INEVA Genel Müdürü Erman Çakal, “İçerdiği bakteri, virüs ve kimyasallar nedeniyle arıtma çamurunun mutlaka bertaraf edilmesi gerekiyor. Ancak bertaraf maliyetleri de yüksek olduğundan kurumlar bu atığı yönetmekte zorluk çekiyorlar. Oysa yeni teknolojilerle çamurdan yenilenebilir enerji elde etmek mümkün” dedi.

28.09.2021Ekonomi
Ankarada AKM Millet Bahçesi, 28 Ekimde açılacak

Ankara'da AKM Millet Bahçesi, 28 Ekim'de açılacak

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara'da 760 bin metrekarelik alan üzerinde kurulan; Atatürk Kültür Merkezi (AKM), Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binası, Gençlik Parkı ve 19 Mayıs Stadyumu'nu da içine alan AKM Millet Bahçesi'nin 28 Ekim'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle açılacağını söyledi.

27.09.2021Gündem
Sivilce Sabunu olarak ne kullanılır ve nasıl kullanılmalıdır Sivilcelere iyi gelen doğal sabunlar

Sivilce Sabunu olarak ne kullanılır ve nasıl kullanılmalıdır? Sivilcelere iyi gelen doğal sabunlar

Sivilceler ergenlik dönemlerinden başlayarak aynaya baktığımızda görmekten mutluluk duymadığımız oluşumların başında geliyor. Özellikle görünüşümüzü olumsuz yönde etkilediğini düşündüğümüz sivilcelerden bir an önce kurtulmak gencinden yaşlısına herkesin isteği olmaktadır. Sivilceli bir cilde sahip olmamak için en başta cildimizi temiz tutmanın önemi bilinir ve uzmanlar tarafından sıklıkla dile getirilirken sivilcelerden kurtulmada sivilce sabunu gibi etkili yöntemler ön plana çıkmaktadır. Peki, sivilce sabunu olarak ne kullanılır ve nasıl kullanılmalıdır? Sivilcelere iyi gelen doğal sabunlar nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Katran Sabunu ne işe yarar, nasıl yapılır ve kullanılır Katran Sabununun saça ve egzamaya faydaları

Katran Sabunu ne işe yarar, nasıl yapılır ve kullanılır? Katran Sabununun saça ve egzamaya faydaları

Sabun çeşitleri birçok insan tarafından vücutta ve ciltte bazı sorunları gidermek, temizlenmek amacıyla kullanılmaktadır. Katran sabunu da bu amaçla tercih edilen sabun çeşitleri arasındadır. Binlerce yıldan beri kadınların güzelleşmek amacıyla kullandığı katran sabunu siyah rengiyle dikkat çekmektedir. Katran sabunu ne işe yarar, nasıl yapılır ve kullanılır, katran sabununun saça ve egzamaya faydaları nelerdir detayları ile derledik.

Kastil Sabunu nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir Doğal Kastil Sabununun cilde ve vücuda faydaları

Kastil Sabunu nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Doğal Kastil Sabununun cilde ve vücuda faydaları

Son dönemlerin en ilgi çekici ve aynı zamanda sağlıklı ürünler içerisinde kastil sabunu geliyor. Aslında birçok fayda ile beraber özellikle cilt üzerinde önemli etkiler sunduğunu dile getirmek mümkün. Peki, kastil sabunu nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Doğal kastil sabununun cilde ve vücuda faydaları üzerine merak edilen bilgileri derledik.

Yazar Sonuçları

Süper besinleri tanıyalım

Dengeli ve yeterli beslenmek için sofralarımızda mutlaka yer vermemiz gereken süper besinlere göz atalım. Hem bedensel hem de zihinsel sağlığımızda fark yaratacaklar.

16.10.2021

Suyun belleği

“Eğer su kaynağı kendi ruhundan fışkırmazsa, susuzluğunu gideremezsin.” (Goethe)

14.10.2021

48 saatte Brüksel’de lezzet turu

İki yılın ardından ilk Avrupa seyahatimi geçen hafta gerçekleştirdim. Vakit kısıtlıydı ama Brüksel’in özlediğim klasiklerinin tadını çıkaracak kadar yeterliydi. 48 saat içinde Brüksel’de birlikte bir gastronomi turu atalım ve şehrin lezzetli yüzünü görmek için neler yapmak lazım, bir bakalım…

10.10.2021

Hava, su ve toprak kirlendi

Annem, “Niye yemeklerimiz çocukluğumuzdaki gibi lezzetli değil, sebzeler artık çok tatsız” deyince hemen sözünü yapıştırırdı: “Evladım artık toprak, su, hava çok kirlendi. Hiçbir şey bizim zamanımızın tadında değil. Yine sizi doğal besledik ama Allah torunlarımın yardımcısı olsun...”

10.10.2021

İzmir Körfezi ucunda Gizli cennet KARABURUN

İzmir Körfezi’nin en uç noktasındaki Karaburun’a gitmek için 200’e yakın viraj almanız gerekiyor. Ancak sonunda oya gibi işlenmiş koyların yer aldığı lezzetli balıklar yiyebileceğiniz balık lokantalarının bulunduğu, size kendinizi Ege’de bir adada hissettirecek, masmavi denizi ile gizli cennet Karaburun bekliyor olacak.

3.10.2021

Kızılcıklar oldu mu? Selelere doldu mu?

Sonbaharın bir diğer habercisi kızılcıktır. Kızılcık meyvesine tarihi bir efsane ile giriş yapalım. Gordion düğümünü bilir misiniz?

3.10.2021

Bu restoranda bir şeyler oluyor!

Bodrum tatilinde “İlk akşam burada yiyelim, sonra bakarız” derken üç gün boyunca Tuzz’dan çıkamadık. Humus, atom, deniz börülcesi, ahtapot ve kalamar ızgara... Sırayla tattıkça farkı anladık. Biraz çekingen ve güleryüzlü Nilay Lale, farklı restoranlarda tecrübe kazanmış başarılı bir şef...

2.10.2021