GeriAraştırma Solucan Ne Yer? Solucanlar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Solucan Ne Yer? Solucanlar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Solucan Ne Yer? Solucanlar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Bugün pek çok kişi evcil hayvan olarak veya balık tutmak amacı ile solucan beslediği bilinmektedir. Solucanlar hakkında birçok soruda bireylerin aklına gelmektedir. Bu soruların başında Solucan ne yer? Solucanlar nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler neler olmaktadır? Gibi sorular bulunmaktadır. İşte, solucan hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

Solucanlar balık avlanması ve diğer canlıların bulunması için oldukça önemli bir canlı türü olmaktadır. Ayrıca bireylerin bu hayvanlar hoşlarında gittikleri için de evlerinde besleyebilmektedir.

Solucan Ne Yer?

Doğada pek çok farklı solucan türü bulunmaktadır. Bu hayvanların birçoğunun en önemli özellikleri eşeysiz üreme yetenekleri olmaktadır. Bu hayvanlar biyolojide çift cinsiyetli olarak geçmektedir. Bu nedenle kendi kendileri ile çiftleşerek bölünme yetenekleri bulunmaktadır. Fakat bu hayvanalar bazı bireyler tarafından evde beslenmektedir. Evde beslenen hayvanlar için doğal olarak yaşam alanına benzer bir alan oluşmadılar.

Genellikle çok büyük bir solucan türü ayrıştırıcı olarak bilinmektedir. Yani bu hayvanlar genellikler dışkı ve hayvan ölüleri ile beslenmektedir. Bunun haricinde bitki tohumları ve kuru yapraklar da tercih etmektedir. Solucanların beslenme alışkanlıklarını en çok yağmurlar belirmektedir. Yağmurasın artması ile birlikte solucanlar yüzeye çıkara ve beslenmeye başlarlar.

Su alımı gibi diğer temel ihtiyaçlarını da bu iş ile gerçekleşmektedir. Solucanların yağmur yağmadığı zamanlar toprak içinde gezindiği ve yol kat ettikleri bilinmektedir. Toprağın kuruluğuna göre solucan türleri değişmektedir. Genellikle nemli ve ıslak topraklar bu canlılar için mükemmel olmaktadır.

Solucanlar Nasıl Beslenir ve En Çok Sevdiği Besinler Neler Olmaktadır?

Solucanlar genellikle toprak yüzeyinde ve toprak derinliklerinde buldukları gıdalar ile beslenmektedir. Eğer evcil bir solucanın beslenme yolları aranıyor ise bu daha çok atıklar olmaktadır. İlk olarak solucanların toprakları sık sık nemli tutulmak zorundandır. Çünkü bu hayvanalar nemli topraklarda daha rahat ve huzurlu olabilmektedir. En sevdikleri ve ev ortamında verilen yiyecekler kuru kahve veya posası ve diğer meyve sebze kabukları olmaktadır. Çürümekte olan veya çürümüş meyve sebzelerden birçok solucan türü oldukça fazla hoşlandığı ve sevdiği bilinmektedir.

 

False