MENÜ

Sedat Cenikli

Sedat Cenikli ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sedat Cenikli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 52 Sedat Cenikli haberi bulunmuştur.

Sedat Cenikli Haberleri

Vahim iddia

'Vahim iddia'

MİLLET İttifakı’nın Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Mansur Yavaş hakkında 600 bin dolarlık senedin tahsili için ihtilafa düştüğü işadamı Necmettin Kesgin’in şikâyeti üzerine ‘görevi kötüye kullanma ve kişilerin huzur ile sükununu bozma’ suçlamasıyla iddianame düzenlendi. İddianame, Ankara Batı 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Yavaş’ın, bugün bir basın toplantısı düzenleyerek iddialara yanıt vermesi bekleniyor.

12.03.2019Gündem
Türkiye’nin zafer gururu

Türkiye’nin zafer gururu

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıldönümünde Türkiye’nin dört bir yanında meydanlar doldu. Çocukların da ellerinde bayraklarla coşkuya eşlik ettiği kutlamalarda askeri geçit törenleri heyecanla izlendi.

30.08.2018Gündem
Kızılayda bombalı saldırı: 37 ölü, 125 yaralı

Kızılay'da bombalı saldırı: 37 ölü, 125 yaralı

17 Şubat'ta askeri servisleri hedef alan saldırıda dikkat çekmemek için lüks oto kullanan teröristler, dün yaşanan korkunç saldırıda da aynı hain taktiği kullandılar. Ankara Kızılay Meydanı’na beyaz bir BMW ile gelen canlı bomba, aracı otobüs duraklarının olduğu noktada patlattı. Araçtaki saldırı düzeneğinin, Merasim Sokak’ta 29 can alan patlamadakiyle aynı olduğu belirlendi. İlk bulgulara göre katliamın şüphelisi, terör örgütü PKK’nın uzantısı TAK.

13.03.2016Gündem
Küçük çocukları dilendirip sonra da paraları topluyorlar

Küçük çocukları dilendirip sonra da paraları topluyorlar

Ankara’nınmerkezi, günde milyonlarca insanın gelip geçtiği Kızılay’da her gün, insanlıkayıbı yaşanıyor. Yaşları 3 ilâ 10 arasında değişen minik bedenler,dilendirilmeye zorlanarak istismar ediliyor. Alışagelmiş dilenci imajınınaksine yüzleri kir pas içinde olmayan, yırtık kıyafetler yerine iyi giyimli ve saçlarıdüzgün traşlı olan küçük yaştaki çocuklar, yaşça kendilerinden daha büyük olankimselerce mendil sattırılarak dilendiriliyor. Kızılay Meydanı çevresindeki 4ayrı yaya geçidinde çocukları dilendiren 6 kişi, zaman zaman tur atarak,biriken paraları topluyor. Şebeke lideri ise toplanan parayı döviz bürosundatümletiyor.SedatCENİKLİ / ANKARA Kurgu : Nur Tütüncü

16.01.2016Haber
Ankaradaki faciada korkunç iddialar: İyi şoför itfaiyeci, teknikerler amele

Ankara'daki faciada korkunç iddialar: İyi şoför itfaiyeci, teknikerler amele

Ankara’nın göbeğinde 12 can alan korkunç otobüs kazasının sebebiyle ilgili halen tek açıklama yapılmazken, çok çarpıcı bir iddia geldi: En tecrübeli otobüs şoförleri itfaiyeye, bakımdan sorumlu teknik personeli kazma kürek işlerine verdiler!

3.10.2015Gündem
Seçim otobüsüyle drift gösterisi

Seçim otobüsüyle drift gösterisi

ANKARA’da modifiye ve hız tutkunu gençlerin haftasonları izinsiz yarışlar düzenlediği İvedik Organize Sanayi Bölgesi’ndeki trafiğe açık alanda, AK Parti’ye ait bir seçim otobüsü de drift gösterisi yaptı. Sosyal medyada “Sende mi Davutoğlu” yorumu ile paylaşılan videoda, Ak Parti Ankara 2. Bölge 6. sıra milletvekili adayı Ayhan Yılmaz’a ait olduğu görülen bir seçim otobüsü, başka bir araç ile birlikte kavşakta sıfır çiziyor. Görüntüde, üzerinde AK Parti logosu ile Başbakan Ahmet Davutoğlu ve aday Yılmaz’ın fotoğraflarının yer aldığı seçim otobüsü, çevredekilerin alkış ve ıslıkları arasında trafiği tehlikeye düşüren bir gösteri yapıyor. Görüntülerin çekildiği cadde üzerindeki sanayi esnafı, bölgenin yarış pisti gibi kullanılmasından şikayetçi olduklarını belirterek, “Sanayinin kapalı olduğu günlerde yapılan drift gösterileri ve drag yarışları nedeniyle iş yerlerimiz zarar görüyor. Sanayi yönetimi ve polisten yardım bekliyoruz” diye konuştu.Sedat CENİKLİ/ANKARA

20.05.2015Haber
Son dakika: HSK 287 yargı mensubunun görev yerini değiştirdi

Son dakika: HSK 287 yargı mensubunun görev yerini değiştirdi

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSK) 1. Dairesi, 267’si adli yargı hakim ve savcısı 20’si idari yargı hakimi olmak üzere 287 yargı mensubunun görev yerini değiştirdi.

12.10.2017Gündem

Yazar Sonuçları

İlk oturumun günahı olmaz

İstanbul tartışmaları süredursun Ankara’da Mansur Yavaş başkanlığında ilk Büyükşehir Belediye Meclisi haftası devam ediyor.

16.04.2019

Wonderland Eurasia 120 bin üzerinde misafir ağırladı

Avrupa ve Asya’nın en büyük tema parkı ‘Wonderland Eurasia’ (Ankapark) 2 günde 7’den 70’e 120 binin üzerinde misafiri ağırladı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın önceki gün gerçekleştirdiği açılışta, parkın 31 Mart’a kadar ücretsiz hizmet vereceğini açıklamasının ardından, Ankaralıların yanı sıra şehir dışından gelen vatandaşlar da eğlence merkezine büyük ilgi gösterdi.

22.03.2019

Çayyolu’na Amsterdam modeli bisiklet yolu

Başkent'in tam göbeğinde devasa bir park düşünün. İçine girdiğinizde kentin keşmekeşinden uzaklaştığınız, otomobil seslerini duymadığınız, betonsuz bir park...

31.12.2017

Gökçek’le ilgili üç ihtimal iki görüş

İstanbul’da, Kadir Topbaş’ın istifasının ardında bir furya başladı.

29.09.2017

Otoparkta tam isabet

Otopark meselesi Hürriyet Ankara’nın üzerinde en çok durduğu konulardan.

17.07.2017

Ankarakart soruları

ADI: Ankarakart.KOD ADI: Ulaşımda akıllı dönem.

14.07.2017

Dilenci kuşatmasına ‘Arslan’ gibi mesaj

Hürriyet Ankara’nın Sedat Cenikli imzalı manşetini dikkatli okuyun.

14.06.2017

Erdoğan o soruyu sorarsa yanıtınız ne olacak

Başkent gündemini günlerce meşgul etti.

8.05.2017

Atatürk Bulvarı’nda fotokopi tezgâhı

Ankara’nın orta yerinde...Kentin kalbinde...Yani Kızılay’da...Birileri kaldırımlara ayaküstü ‘vicdan tezgâhı’ kurmuş.

20.04.2017

Balgat Köprüsü’nde tehlikeli yürüyüş

İsmi bende saklı (gizli kalmasını istemiş) bir okurumuz, Balgat Köprüsü’nde yayaların karşılaştığı tehlikeye dikkat çekerek şu öneride/talepte bulunuyor:

12.03.2017

Bir gün değil her gün olsa

Tunalı Hilmi Caddesi, Bahçelievler 7. Cadde ve 5 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’nın yayalaştırılmasını yıllardır savunanlardanım.

29.12.2016

Çıkmaz sokak terfi etti cadde oldu

Okur O. Paçacı, “Büyükşehir Belediyesi lütfen biraz dikkat” diye başladığı iletisine şöyle devam ediyor:

10.11.2016

Turan Güneş değişiyor kara düzen değişmiyor

Bu fotoğraf, Turan Güneş Bulvarı’ndan.

25.10.2016

Ne yapılacağına halk karar versin

15 Temmuz’daki hain darbe girişiminin ardından askeri kışlaların şehir dışına taşınacağı açıklandı.

28.08.2016

Türkiye biziz

Kızılay Meydanı’nın ortasında gençler haykırıyor:

7.08.2016

Dingo'nun ahırı

Ankara Hürriyet okurları... Burada Okur Yazar’a ilginç iletiler de gönderiyor.

19.06.2016

Sur karası yüz karası

Anlamadığım husus şu... Bi insan, tarihi surlara neden yazı yazar?

27.12.2015

Hastanede kimse var mı

İsminin yayımlanmasını istemeyen bir okur, başından geçen ‘randevu eziyeti’ni şöyle aktarıyor:

16.10.2014

Otoparka keyfi tarife

Kocatepe Dr. Mediha Eldem Sokak’taki akrabamı ziyarete gittim.

17.07.2014

Made in Abidinpaşa

Mamak Abidinpaşa’daki 30138 numaralı otobüs durağının oturağını yetersiz bulan Abidinpaşalılar, soruna ‘Türk işi’ çözüm getirdi.

3.07.2014

Güvenpark mercek altında

Ankara Hürriyet kent dosyalarına bugün bir yenisini daha ekliyor. Başkent’in kalbindeki Güvenpark’ın ‘işgali’nin nasıl gerçekleştiğini fotoğraflarıyla sizlere aktaracağız.

16.09.2013