ANKARA HABERLERİ

Ankarakart tanımlaması protokol bekliyor

Sedat CENİKLİ
25.12.2020 - 23:58 |Son Güncelleme :

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında 30 Eylül’de alınan ‘toplu taşıma araçlarında Hayat Eve Sığar (HES) kodu zorunluluğu’ kararı nedeniyle tam Ankarakart’ların kişiselleştirilmesi için başlatılan uygulama sekteye uğradı.

Sedat CENİKLİ

Ankarakart’larına HES kodu tanımlamak için ‘www.ankarakart.com.tr’ sitesine giren vatandaşlar, EGO Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı, “HES Kodu ulaşım kartı eşleştirme çalışmalarımız devam etmektedir. Çalışma tamamlandığında kartınızı tanımlamak için bilgilendirme yapılacaktır” uyarısıyla karşılaşıyor. Son bir yılda aktif olarak kullanılmış tam Ankarakart sayısının 4 milyon 870 bin olduğu kentte, HES kodu tanımlaması yapılamamasının sebebinin ise Sağlık Bakanlığı ile henüz ayrıntılı bir protokol imzalanmamış olmasından kaynaklı olduğu ortaya çıktı. EGO yetkilileri, Hürriyet Ankara’nın “Eşleştirilmiş tam Ankarakart sayısı kaçtır, eşleştirme için son tarih nedir?” sorularına, şu yanıtı verdi:

Ankarakart tanımlaması protokol bekliyor

SİSTEMİN AYRINTILARI NETLEŞMEDİ

“Ulaşım kartlarına HES Kodu tanımlama işlemleri Sağlık Bakanlığı ile bu konuda yapılacak olan protokolde; sistemin ne şekilde çalışacağı, toplu taşımayı kullanan vatandaşlarımızın biniş bilgilerinin ne şekilde sorgulanacağı ve sorgulama sonucunda riskli olan kişilerin kartlarına ne gibi işlemler yapılacağı konuları netleşmediğinden dolayı imzalanamamıştır. Söz konusu süreç netleşerek protokol imzalandığında, yöneltmiş olduğunuz sorular detaylı olarak cevaplandırılacaktır.”

Ankarakart tanımlaması protokol bekliyor
Hürriyet Ankara, 9 Kasım’daki haberiyle kişiselleştirilen tam Ankarakart sayısının 2 milyon 763 bin 447 olduğunu duyurmuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankarakart tanımlaması protokol bekliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Aralık 2020 tarihinde saat 23 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankarakart tanımlaması protokol bekliyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Haziran 2022, Cumartesi
 • İmsak
  03:17
 • Güneş
  05:13
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  16:52
 • Akşam
  20:27
 • Yatsı
  22:14
Sayfa Başı