MENÜ

Haytap

Haytap ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Haytap haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 475 Haytap haberi bulunmuştur.

Haytap Haberleri

Vicdansızlar Artvinde yavru ayıyı vurdular: Tepki çeken olayda son dakika gelişmesi

Vicdansızlar! Artvin'de yavru ayıyı vurdular: Tepki çeken olayda son dakika gelişmesi

ARTVİNin Arhavi ilçesinde çıktığı avda yavru ayıyı tüfekle vuran ve can çekişirken üzerine köpekleri salan Tanju Ç., jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Görüntüler sosyal medyada infial yaratmıştı...

10.07.2020Gündem
Facia böyle geldi

Facia böyle geldi

Sakarya’da dün sabah havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. 189 kişinin çalıştığı fabrikada 4 kişi hayatını kaybetti, 114 kişi yaralandı. Aynı fabrikanın 2009- 2014 yılları arasında beş kez patladığı ortaya çıktı.

4.07.2020Gündem
Meclis’te avcılık kapışması

Meclis’te avcılık kapışması

Merkez Av Komisyonu’nun yapısını değiştiren düzenleme, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda avcılar ile hayvanseverler arasında tartışmaya neden oldu.

3.07.2020Gündem
Amanoslarda sarı benekli semender görüntülendi

Amanoslar'da 'sarı benekli semender' görüntülendi

OSMANİYE'de, Amanos Dağları eteklerindeki Zorkun Yaylası'nda, nesli tükenmekte olan 'sarı benekli semender' görüntülendi.

1.07.2020Gündem
Artık güvende ve mutlu yaşayacaklar

Artık güvende ve mutlu yaşayacaklar

Çoban köpeklerinin saldırtıldığı eşek, vahşet görüntüleri tepki çekince Hayvan Hakları Federasyonu’nca (HAYTAP) sahiplenildi. Tedavisine başlandı. Yakında federasyonun Bursa’daki ‘Emekli Hayvanlar Çiftliği’ne götürülecek. HAYTAP Başkanı Av. Ahmet Kemal Şenpolat’la bu yeni tesisi konuştuk.

Zeynep yeni yuvasında

Zeynep yeni yuvasında

Berat Kaya’ya ait 2 çoban köpeğinin saldırıp yaraladığı eşek, Bursa’daki Emekli Hayvanlar Çiftliği’ne yerleştirilerek koruma altına alındı. Çiftlikte eşeğe ‘Zeynep’ adı verildi.

6.05.2020Gündem
Köpeklerin saldırdığı eşek, Emekli Hayvanlar Çiftliğine yerleştirildi

Köpeklerin saldırdığı eşek, 'Emekli Hayvanlar Çiftliği'ne yerleştirildi

ANKARA'da, sahipleri tarafından verilen komutla 2 çoban köpeğinin saldırıp yaraladığı eşek, Bursa’daki 'Emekli Hayvanlar Çiftliği'ne yerleştirilirek, koruma altına alındı.

5.05.2020Gündem
Bir cani daha serbest

Bir cani daha serbest

Hayvanlara yapılan şiddet durmak bilmiyorken bir olay da Ankara’da yaşandı. Berat Kaya 2 çoban köpeğini bir eşek ile sıpasına canice saldırttı. Sıpa can verirken, eşek HAYTAP ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yardımıyla kurtarıldı.

5.05.2020Gündem
Ankarada yavrusuna köpeklerin saldırtıldığı eşek kurtarıldı

Ankara'da yavrusuna köpeklerin saldırtıldığı eşek kurtarıldı

Başkentte, kangal köpeklerinin anne eşek ve sıpasına saldırtılması görüntüleri sonrası harekete geçen Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle anne eşeği kurtardı.

4.05.2020Haber
Her bir hayvan hikayesi bize yaşadığımız dünyanın başka bir yüzünü gösteriyor

Her bir hayvan hikayesi bize yaşadığımız dünyanın başka bir yüzünü gösteriyor

‘Türkiye’nin Yakın Tarihinde Hayvanlar’ adlı kitabını yayımlayan ve hayan-insan ilişkisi üzerinden millet, aile, adalet, eşitlik gibi kavramları tartışmaya sosyolog Ozan Zeybek: “Kitabın asıl maksadı, hayvanlarla ilişkimizden yola çıkıp geçmişle gelecek arasında umut veren köprüler kurmak.”

Anneleri ölen yavru kedilere, özel yapım kuvözde tedavi

Anneleri ölen yavru kedilere, özel yapım kuvözde tedavi

OSMANİYE'de, bir okulun arşiv bölümünde anneleri ölmüş halde bulunan üç yavru kedi, düşük fiyata mal edilen özel yapım kuvözde tedavi altına alındı. İçerisindeki ultraviyole ışık sayesinde zararlı bakterilerden de korunan yavru kediler, şırıngayla verilen sütle beslendi.

6.04.2020Gündem
3üncü kattan düşünce bacağı kırılan kedi ameliyatla sağlığına kavuştu

3'üncü kattan düşünce bacağı kırılan kedi ameliyatla sağlığına kavuştu

OSMANİYE'de, bir apartmanın 3'üncü katındaki dairenin balkonundan düşüp, sol arka bacağı kırılan kedi, ameliyatla sağlığına kavuştu.

23.03.2020Gündem
Üniversiteliler, kızaklarla hayvanlar için yiyecek taşıdı

Üniversiteliler, kızaklarla hayvanlar için yiyecek taşıdı

OSMANİYE'de bir grup üniversiteli genç, doğadaki hayvanlar için kızakla yiyecek taşıdı. Avcıların hayvanların yerlerini tespit etmemesi için önlem amaçlı yiyecekleri kızakla çektiklerini belirten grup, yiyecekleri doğaya bıraktı.

20.02.2020Gündem
Av tüfeğiyle vurulan köpek tedaviye alındı

Av tüfeğiyle vurulan köpek tedaviye alındı

OSMANİYE’de, Özel Harekat polislerince dağlık alanda av tüfeğiyle vurulmuş, yaralı halde bulunan sokak köpeği, tedaviye alındı.

12.01.2020Gündem
Seslerini ölerek duyurdular

Seslerini ölerek duyurdular

Büyükada’da yıllardır fayton işkencesi altında olan atları bu kez de ‘ruam’ hastalığı vurdu. Sahilde ada gezginlerinin fayton sefası sürerken, insanlara da bulaşabilen ruam hastalığı tespit edilen 81 at, dün iğneyle uyutulduktan sonra ormanlık alana açılan dev mezara gömüldü. Tedavisi olmayan ruam hastalığı nedeniyle Büyükada’da hayvan giriş-çıkışı durduruldu.

20.12.2019Gündem
Kapıkulede ele geçirildiler

Kapıkule'de ele geçirildiler

EDİRNE'de, Kapıkule Sınır Kapısı'nda otomobilin bagajında yurda kaçak olarak sokulmak istenen Terrier cinsi 14 yavru köpek ele geçirildi.

3.12.2019Gündem
Yaralı bulduğu köpeğin tedavisi için 75 kilometre yol katetti

Yaralı bulduğu köpeğin tedavisi için 75 kilometre yol katetti

ADANA'nın İmamoğlu ilçesinde yaşayan Abdulsamet Doğan, aksayarak yürürken bulduğu çoban köpeğini, tedavi için 75 kilometre uzaklıktaki Osmaniye'ye getirdi. Ayağında çatlak bulunduğu ortaya çıkan köpek tedaviye alındı.

4.11.2019Gündem
Sokak canlarına şarkılı destek

Sokak canlarına şarkılı destek

 Okan Tok ve Umut Akyürek, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde çıkardıkları “Onların da Gözyaşları Var” single’ıyla sokak hayvanlarına el uzattı.

11.10.2019Magazin
Hepsine kocaman alkış Hayvanları Koruma Günü’ne özel kampanyalar

Hepsine kocaman alkış! Hayvanları Koruma Günü’ne özel kampanyalar

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde birçok marka sevimli dostlarımızdan desteklerini esirgemiyor, yaptıkları kampanyalarla yüz güldürüyor.

4.10.2019Etkinlikler
Kapıkulede yolcunun çantasından 11 köpek yavrusu çıktı

Kapıkule'de yolcunun çantasından 11 köpek yavrusu çıktı

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan Türkiye’ye yasa dışı yollarla bir çanta içerisinde 11 köpek yavrusunu sokmak isteyen şahıs yakalandı.

24.09.2019Gündem
Bu hafta sonu eğleniyoruz

Bu hafta sonu eğleniyoruz

Eylül’le beraber festivaller de coştu. Sadece bu hafta sonu katılabileceğiniz birbirinden renkli altı etkinlik var. Şehre dönüş işte böyle kutlanır!

Barınakta vahşet ‘Aç kalanlar ölenleri yiyordu’

Barınakta vahşet! ‘Aç kalanlar ölenleri yiyordu’

Hayvanseverler, Türkiye’nin farklı şehirlerindeki barınakların içler acısı halini sosyal medya hesapları aracılığıyla paylaşarak harekete geçilmesi için çağrıda bulunuyor. Ordu, Erdek, Diyarbakır, Kızılcahamam, Niksar, Trabzon, Adana ve Karaman gibi il ve ilçelerde belediyelere ait barınaklarda çok sayıda köpeğin aynı kafese konulduğu, köpeklerin açlıktan ölü köpekleri yediği ve kısırlaştırma adıyla zehirlenerek öldürüldükleri fotoğraflarla belgelendi. Korkunç görüntülerin yayınlanması üzerine bazı belediyeler soruşturma başlattı.

21.08.2019Gündem
Yaşatmak mı öldürmek mi İşte bütün mesele bu

Yaşatmak mı öldürmek mi? İşte bütün mesele bu!

Merkez Av Komisyonu, nesli küresel ölçekte tehlike altında olan üveyik ve elmabaş patka kuş türlerinin avlanmasına izin verdi, işler karıştı. Bir tarafta canlıların avlanmasını istemeyen, “En olmadı bari nesli tehlikedekiler avlanmasın” diyen 27 sivil toplum örgütü ve 65 binin üzerinde imzacı, diğer yanda 275 bin 697 eli silahlı avcı. Namlunun ucundaki ise ayıdan kızıl geyiğe birçok türde binlerce canlı. Başka canlıların hayatlarını kolayca bitirecek ama uzun süre devam edecek bir tartışma bu.

Pet Shopta yenilik yok

'Pet Shop'ta yenilik yok'

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç’ın önceki gün açıkladığı hayvan hakları kanun tasarısındaki pet shop düzenlemesi tartışma yarattı. Düzenlemeye göre, 60 günden küçük hayvanlar satılamayacak, kısırlaştırılmamış hayvanların ticareti yapılamayacak ve üretim yerlerinde katalogla satış olacak. Hayvan hakları savunucuları ise pet shop’larda hayvan satışının tamamen durdurulmasını bekliyor.

30.05.2019Gündem
Elvedasız Şarkılarla merhaba Bora Abiniz artık yanınızda

'Elvedasız Şarkılar'la merhaba! Bora Abi'niz artık yanınızda!

‘Elvedasız Şarkılar’ projesiyle dönüş yapan Bora Gencer, sosyal sorumluluk bilinciyle gerçekleştirdiği bu önemli projeyi, geçmişten günümüze müzik yolculuğunu ve gelecek planlarını anlattı.

18.03.2019Kampüs
Hareket etmesinler diye...

Hareket etmesinler diye...

Kapıkule Sınır Kapısı'nda yurda kaçak sokulmak istenen sultan cinsi 26 papağan bulundu. Hayvan kaçakçısı sınırdan geçerken ötmemeleri ve hareket etmemeleri için ilaçla uyutmuş.

7.03.2019Gündem
Vicdansızlık 8 yavrusu olan köpeğe bunu yaptılar

Vicdansızlık! 8 yavrusu olan köpeğe bunu yaptılar

Sivas'ın Koyulhisar ilçesinde 8 yavrusu olan köpek, silahla vurularak öldürüldü.

22.02.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Hayvanseverler katliamın peşini bırakmıyor

Hayvanseverler Ankara Sincan'da yaşanan hayvan katliamının peşini bırakmıyor.Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Ankara Temsilcisi Pelin Sayılgan, Sincan’da bir parktaki köpek ve kuşları zehirli tavuk ile katleden İsmail K. (51) ve diğer şüpheliler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

7.02.2020

Dün dündür, bugün bugündür (mü?)

DAHA önce de birkaç kez yazdığım gibi...

15.01.2020

Can dostları koruyamadık

Dün '4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ydü. Belediyeler başta olmak üzere birçok kuruluş can dostlarların haklarıyla ilgili özel programlar yaptı. Beytepe’de ortaya çıkan hayvan katilleri ise, zehirli sosislerle 2 köpeği daha katletti. Aynı noktada 7’nci katliamın yaşanmasına isyan eden hayvanseverler, sorumluların bulunmasını ve cezaların ağırlaşmasını istiyor.

6.10.2019

Vicdansızlar

Başkent’te zehirli yiyeceklerle yapılan hayvan katliamlarının son adresi İncek oldu. Kanuni Sultan Süleyman Bulvarı’nın yanı başındaki boş arazide çevre sakinleri tarafından yapılan kulübede beslenen altı köpek, kimliği belirsiz kişilerin bölgeye attığı zehirli etlerle katledildi.

14.09.2019