EKSTRA
MENÜ

Haytap

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 552 haberi bulunmuştur.

Haytap Haberleri

Melike Alpay Özmen: Efes’te ödül töreni bizim için hayaldi

Melike Alpay Özmen: Efes’te ödül töreni bizim için hayaldi

Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin ikincisini düzenlediği “Amorf Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması”nın ödül töreni, Efes Antik Kenti’nde yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın izniyle gerçekleşen törenin arkasındaki isim ise maden sektörünün sayılı kadın yöneticilerinden Melike Alpay Özmen’di... Genç iş insanıyla hem ödül törenini hem çağdaş sanatçılar Malik Bulut ve Seçkin Pirim’le yaptığı işbirliklerini konuştuk.

19.10.2021Keyif
OGM Pictures NFT pazarında

OGM Pictures NFT pazarında

TV’de yer alan dizileriyle izleyiciyi ekrana kilitleyen ve aynı zamanda dijital platformlarda yer alan ilk yerli yapıma imza atan OGM Pictures, Camdaki Kız dizisinin alternatif gif NFT afişini Carny NFT Pazaryeri’nde (carny.io) satışa çıkararak sektördeyeni bir ilke imza atıyor.

12.10.2021Televizyon
‘Koyunbakım’dan çıktılar... Yangında yaralanan hayvanlar yeni yuvalarında

‘Koyunbakım’dan çıktılar... Yangında yaralanan hayvanlar yeni yuvalarında

Orman yangınlarında yaralanıp gönüllüler ve HAYTAP tarafından tedavi edilen hayvanlar, Bursa’daki Emekli Hayvanlar Çiftliği’nde yeni hayatlarına başladı. Hayvanlar çiftlikte müzik, dans ve yiyeceklerle karşılandı...

19.09.2021Gündem
Son dakika: Bakan Soyludan Kastamonu, Bartın, Sinoptaki sel felaketi ile ilgili açıklama

Son dakika: Bakan Soylu'dan Kastamonu, Bartın, Sinop'taki sel felaketi ile ilgili açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Batı Karadeniz'deki sel felaketi ile ilgili olarak, '82 vatandaşımız rahmeti rahmana kavuştu, 15 vatandaşımızı 459 personelle havadan, karadan, denizden arama devam ediyor.' açıklamasında bulundu.

12.09.2021Gündem
Elimizi uzatmak için o gün bugün

Elimizi uzatmak için o gün bugün

Sokakta gördüğümüz yaralı bir hayvan, yanan ormanlar, şiddet gören bir kadın… Vicdanımız her gün başka bir yardım çağrısıyla sınanıyor. Hep bir şeyler yapmak istiyoruz ama nereden başlayacağımızı bilmiyoruz. Belki de yardım eli uzatmak için o gün bugündür. 5 Eylül Uluslararası Yardımseverlik Günü vesilesiyle başkasının hayatına dokunup neler yapabiliriz, yaşama nasıl katkımız olur, bilenlere sorduk.

Trendyol Sepette İyilik Festivali başlıyor

Trendyol Sepette İyilik Festivali başlıyor

Trendyol, Sepette İyilik Hareketi’nin birinci yılında Sepette İyilik Festivali düzenliyor. Sepette İyilik Festivali’nde sivil toplum kuruluşlarının binlerce ürününe ek olarak STK’ların devam eden projelerine destek olabilme imkanı sağlayan dijital destek kartları Trendyol müşterileriyle buluşacak.

25.08.2021Teknoloji
Hasan Can Kaya, Acun Ilıcalının evini satın aldı

Hasan Can Kaya, Acun Ilıcalı'nın evini satın aldı

Ünlü TV patronu Acun Ilıcalı’nın Ulus Yeşil Evler’de satışa çıkardığı tripleks villa, kendi kanalının yıldızı Hasan Can Kaya’nın oldu. Kaya, evi annesi için aldı.

23.08.2021Magazin
Hayvan sahra hastanesinde mutlu son

Hayvan sahra hastanesinde mutlu son

Manavgat’taki orman yangınları sırasında yaralanan hayvanlar için kurulan ve 500’den fazla hayvanın tedavi edildiği sahra hastanesi, 17 günlük mücadelenin ardından kapanıyor. Çadırda iyileşen hayvanlar, Bursa’daki emekli hayvanlar çiftliğine gönderiliyor.

19.08.2021Gündem
Boğaz Konserleri geri döndü Kuruçeşme’de görkemli açılış

Boğaz Konserleri geri döndü! Kuruçeşme’de görkemli açılış!

Poll Production organizasyonu ve Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen Paraf Açıkhava Konserleri önceki akşam Nil Karaibrahimgil konseri ile başladı.

15.08.2021Kelebek
Aç susuz kalmış, toynakları yanmış canları şefkatle kucakladılar

Aç susuz kalmış, toynakları yanmış canları şefkatle kucakladılar

Yangın bölgelerindeki kurtarma ekipleri, aç susuz kalan, derileri yanan hayvanları alevlerden kurtarıp hayata döndürdü. Hâlâ canla başla çalışıyorlar. Gönüllülerle konuşup ihtiyaçlarını ve ‘çadırda yerde yatan’ hayvanlarla ilgili eleştirileri sorduk.

15.08.2021Hürriyet Pazar
Yaralar sarılıyor Birlikte iyileşeceğiz

Yaralar sarılıyor! Birlikte iyileşeceğiz

Orman yangınlarında bölge halkıyla birlikte zarar gören hayvanların da yaraları sarılıyor. Manavgat’ta kurulan Türkiye’nin ilk sahra hayvan hastanesi, adeta yoğun bakım ünitesi gibi. Kurulan sahra çadırlarında yaralı hayvanlar ameliyata alınıyor, oksijen tüplerine bağlanıyor...

10.08.2021Gündem
Sinem Kobal doğum gününü bağışladı

Sinem Kobal doğum gününü bağışladı

Oyuncu Sinem Kobal, doğum günü vesilesiyle bağış kampanyası başlattı.

9.08.2021Magazin
‘Kuruçeşme Açıkhava Konserleri’ başlıyor... Her şarkı Türkiye için söylenecek

‘Kuruçeşme Açıkhava Konserleri’ başlıyor... Her şarkı Türkiye için söylenecek!

Organizasyonunu Poll Production’ın gerçekleştirdiği, Demirören Medya Grubu’nun medya sponsorluğunu üstlendiği “Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri” 14 Ağustos’ta başlıyor.

9.08.2021Magazin
Dernek başkanı, plastik ve misina nedeniyle ölen caretta carettaya ağladı

Dernek başkanı, plastik ve misina nedeniyle ölen caretta carettaya ağladı

Antalya'da sahile 50-75 metre mesafede denizde boğulma tehlikesi geçiren caretta caretta, tedavi için getirildiği HAYTAP Sahra Hastanesi'nde veterinerlerin müdahalesine rağmen öldü. Plastik ve misina nedeniyle ölen caretta carettayı HAYTAP'a getiren, Deniz Kaplumbağaları Akdeniz Fokları Kum Zambakları Koruma ve Yaşatma Derneği (DEKAFOK) Başkanı Seher Akyol ise gözyaşı döktü.

7.08.2021Haber
Gözyaşları içinde kaldı: Bu canı siz öldürdünüz

Gözyaşları içinde kaldı: Bu canı siz öldürdünüz

Antalya'da sahile 50-75 metre mesafede denizde boğulma tehlikesi geçiren caretta caretta, tedavi için getirildiği HAYTAP Sahra Hastanesi'nde veterinerlerin müdahalesine rağmen öldü. Plastik ve misina nedeniyle ölen caretta carettayı HAYTAP'a getiren, Deniz Kaplumbağaları Akdeniz Fokları Kum Zambakları Koruma ve Yaşatma Derneği (DEKAFOK) Başkanı Seher Akyol ise gözyaşı döktü.

7.08.2021Gündem
‘Olmadı, uyuyamadım’ dedi, hayvanların yardımına koştu

‘Olmadı, uyuyamadım’ dedi, hayvanların yardımına koştu

Almanya’dan tatil için Türkiye’ye gidin Dilara Cumbul, Manavgat’taki orman yangınından etkilenen hayvanların taşınması, yaralarının sarılması ve beslenmesine yardımcı oluyor.

5.08.2021Avrupa
Can dostlara sahra hastanesi

Can dostlara sahra hastanesi

Orman yangınlarında hayvanlar da büyük zarar gördü. HAYTAP Manavgat ve Marmaris’te ilk sahra yaşam hastanelerini kurdu, yangında mağdur olan tüm hayvanlara ücretsiz tedavi uygulanmaya başlandı.

4.08.2021Gündem
Haytap nedir Haytap’a bağış nasıl yapılır

Haytap nedir? Haytap’a bağış nasıl yapılır?

Yangınların ardından HAYTAP üyeleri ve hayvanseverler de yardım için harekete geçti. Türkiye' nin hayvan hakları konusunda kurulmuş, ilk federasyonu olan Haytap Hayvan Hakları Federasyonu' na yapacağınız bağışlar, ülkenin dört bir yanındaki muhtaç hayvanlara yardım olarak ulaştırılmaktadır. Peki, Haytap’a bağış nasıl yapılır?

3.08.2021Gündem
Hisarönü yangına teslim oldu… Ekipler uyarıyor, bölge halkı evlerini terk ediyor

Hisarönü yangına teslim oldu… Ekipler uyarıyor, bölge halkı evlerini terk ediyor

Son dakika haberine göre, Muğla'nın Marmaris ilçesi Hisarönü Mahallesi şiddetli rüzgarın ardından kısa sürede alevlere teslim oldu. Mahalle alevlerin ortasında kaldı, yangın nedeniyle ortaya çıkan bulutlar nedeniyle gökyüzü hatta güneş bile gözle görülemedi. Hisarönü Mahallesi'nde ekiplerin havadan ve karadan müdahaleleri devam ediyor.

2.08.2021Gündem
Marmaristeki yangın 5 gündür devam ediyor 35 keçi yanmaktan kurtarıldı

Marmaris'teki yangın 5 gündür devam ediyor! 35 keçi yanmaktan kurtarıldı

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınının 5'inci gününde alevlere karadan ve havadan müdahale devam ediyor. Hisarönü mahallesinde yoğunlaşan alevlerden 1'i hamile 35 keçi kurtarıldı.

2.08.2021Gündem
Son dakika haberi... Marmaris orman yangını son durum bilgileri: Karayolu ulaşıma kapatıldı

Son dakika haberi... Marmaris orman yangını son durum bilgileri: Karayolu ulaşıma kapatıldı

Marmaris'ten gelen son dakika haberine göre orman yangını Marmaris-Datça karayoluna yaklaştı. Yangınla yoğun mücadele devam ederken Marmaris-Datça karayolu ulaşıma kapatıldı. Marmaris'te yangının yoğunlaştığı Asparan mevkiindeki yerleşim yerleri boşaltılmaya başlandı...

31.07.2021Gündem
Marmaris-Datça Karayolu bölgesinde büyük mücadele

Marmaris-Datça Karayolu bölgesinde büyük mücadele

Marmaris'teki orman yangını Marmaris-Datça karayoluna yaklaştı. Yangınla yoğun mücadele devam ederken Marmaris-Datça karayolu ulaşıma kapatıldı.

31.07.2021Haber
Dosta yardım eli

Dosta yardım eli

Türkiye bir yandan orman yangınlarıyla mücadele ederken diğer yandan da yaralarını sarmaya çalışıyor. Özel Hayvan Hastaneleri Derneği, yangında zarar gören yüzlerce hayvan için kapılarını açma kararı aldı.

31.07.2021Gündem
Trendyol’un, STK’lara yarattığı kaynak 1 milyon TL’yi aştı

Trendyol’un, STK’lara yarattığı kaynak 1 milyon TL’yi aştı

Trendyol’un, Sepette İyilik hareketi ile 31 sivil toplum kuruluşunun ürünlerini platformda tek bir çatı altında toplayarak, bugüne kadar bu ürünlerin satışlarından sivil toplum kuruluşlarına yarattığı kaynak 1 milyon TL’yi aştı.

27.05.2021Teknoloji
Bu nasıl insanlık Kedi, gözleri oyulmuş halde bulundu

Bu nasıl insanlık! Kedi, gözleri oyulmuş halde bulundu

Adana'dan Gaziantep yönüne otomobille seyahat eden bir hayvanseverin yol kenarında gözleri oyulmuş halde bulup veterinere götürdüğü sokak kedisinin göz küreleri alınıp, göz kapaklarına altışar dikiş atıldı. Veteriner Hekim Ali Laçinbala, 'Bunlar ifşa edilsin, bu hayvanlara yaşam hakkı verilsin istiyoruz. Bu canlara şiddet uygulayan birisinin eşine, çocuklara veya bir kadına ilk fırsatta şiddet uygulayacağı bilimsel bir gerçektir.' ifadelerini kullandı.

10.05.2021Haber
Bunun adı canilik Görür görmez yardımına koştu

Bunun adı canilik! Görür görmez yardımına koştu

Adana'dan Gaziantep yönüne otomobille seyahat eden bir hayvanseverin yol kenarında gözleri oyulmuş halde bulup veterinere götürdüğü sokak kedisinin göz küreleri alınıp, göz kapaklarına altışar dikiş atıldı. Veteriner Hekim Ali Laçinbala, 'Bunlar ifşa edilsin, bu hayvanlara yaşam hakkı verilsin istiyoruz. Bu canlara şiddet uygulayan birisinin eşine, çocuklara veya bir kadına ilk fırsatta şiddet uygulayacağı bilimsel bir gerçektir.' ifadelerini kullandı.

10.05.2021Gündem
Liselilerden emekli yük hayvanlarına destek

Liselilerden emekli yük hayvanlarına destek

“Baskıyla Değil Saygıyla” sloganıyla yola çıkan lise öğrencileri, HAYTAP’ın emekli yük ve çiftlik hayvanları için Bursa’da kurduğu barınak adına başlatılan bağış kampanyasına “Toplumsal Şiddet ve Hoşgörüsüzlük” projesiyle destek verdi.

10.05.2021Eğitim
Hayvanseverler ormana terk edilen eşeğin hayata tutunmasını sağladı

Hayvanseverler ormana terk edilen eşeğin hayata tutunmasını sağladı

İzmir'in Karaburun ilçesinde, yaşlandığı için terk edildiği ormanlık alanda, açlık ve bakımsızlıktan bitkin halde hayvanseverler tarafından bulunan eşek, veteriner tarafından yapılan tedavi ve bakım ardından sağlığına kavuştu. Jandarma, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) yetkililerinin şikayeti üzerine eşeği terk eden kişi veya kişilerin bulunması için çalışma başlattı.

8.04.2021Gündem
Sokak hayvanları çıkacak yasaya, sıcak bir yuvaya ihtiyaç duyuyor

Sokak hayvanları çıkacak yasaya, sıcak bir yuvaya ihtiyaç duyuyor

Şehir yaşamını güzelleştiriyorlar evet ama hayvanların ideal yaşam alanı sokaklar değil. İstisnalar dışında bir hayvan sokakta en fazla iki yıl yaşayabiliyor. Buna rağmen ‘Nasılsa kendine bakar’ diye her gün onlarcası sokağa terk ediliyor, pek çoğu işkence görüyor... Gönüllüler ellerinden geleni yapıyor: Tedavi, kısırlaştırma, besleme... Ama bir yere kadar... Yapılması gereken daha çok şey var.

Otomobilin çarptığı köpek sokak köpeği, tedaviye alındı

Otomobilin çarptığı köpek sokak köpeği, tedaviye alındı

OSMANİYE’de otomobilin çarpması sonucu bacağı kırılan sokak köpeği, tedaviye alındı.

30.03.2021Gündem
Kulağı ve burnu parçalanmış halde bulundu Hayati tehlikesi...

Kulağı ve burnu parçalanmış halde bulundu! Hayati tehlikesi...

Hatay'ın Erzin ilçesinde girdiği otomobilin motor kısmında kulağı ve burnu parçalanmış halde bulunan sokak kedisi, Osmaniye'de tedaviye alındı. Gözünde enfeksiyona bağlı ciddi görme kaybı da olan kedinin ağız ve diş muayenesi de yapıldı.

29.01.2021Gündem
Yavru köpekleri uyuşturup kaçırmışlar

Yavru köpekleri uyuşturup kaçırmışlar

Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphe üzerine durdurdukları araçta arama yaptı. Aramada, yasadışı yollarla yurda sokulmuş ‘pomeranian’ cinsi 7 yavru köpek ile Bulgarca yazılı 14 evcil hayvan pasaportu ele geçirildi.

23.01.2021Gündem
Yavru köpekleri uyuşturup, kaçak olarak Türkiyeye getirdiler

Yavru köpekleri uyuşturup, kaçak olarak Türkiye'ye getirdiler

Edirne'de polis ekipleri şüphe üzerine durdurdukları araçta arama yaptı. Araçta yasa dışı yollarla yurda getirilen 'Pomeranian' cinsi 7 yavru köpek ele geçirildi. Uyuşturulmuş halde bulunan köpeklerden 4'ü durumlarının ağır olması üzerine tedaviye alındı. HAYTAP temsilcisi Zuhal Aslan, hayvanların yasal olmayan yollardan satılması ve üretilmesine karşı olduklarını vurguladı. Aslan, "Yeter artık bunu yapmayın, onlardan kazanacağınız para canlarına mal oluyor. Lütfen artık bunları bir can olarak görün, mal olarak görmeyin" dedi.

22.01.2021Haber
Edirnede isyan ettiren olay Bu halde bulundular: Yeter artık...

Edirne'de isyan ettiren olay! Bu halde bulundular: Yeter artık...

Edirne'de polis ekipleri şüphe üzerine durdurdukları araçta arama yaptı. Araçta yasa dışı yollarla yurda getirilen 'Pomeranian' cinsi 7 yavru köpek ele geçirildi. Uyuşturulmuş halde bulunan köpeklerden 4'ü durumlarının ağır olması üzerine tedaviye alındı. HAYTAP temsilcisi Zuhal Aslan, hayvanların yasal olmayan yollardan satılması ve üretilmesine karşı olduklarını vurguladı. Aslan, "Yeter artık bunu yapmayın, onlardan kazanacağınız para canlarına mal oluyor. Lütfen artık bunları bir can olarak görün, mal olarak görmeyin" dedi.

22.01.2021Gündem
Edirnede isyan ettiren olay Bu halde bulundular: Yeter artık...

Edirne'de isyan ettiren olay! Bu halde bulundular: Yeter artık...

Edirne'de polis ekipleri şüphe üzerine durdurdukları araçta arama yaptı. Araçta yasa dışı yollarla yurda getirilen 'Pomeranian' cinsi 7 yavru köpek ele geçirildi. Uyuşturulmuş halde bulunan köpeklerden 4'ü durumlarının ağır olması üzerine tedaviye alındı. HAYTAP temsilcisi Zuhal Aslan, hayvanların yasal olmayan yollardan satılması ve üretilmesine karşı olduklarını vurguladı. Aslan, "Yeter artık bunu yapmayın, onlardan kazanacağınız para canlarına mal oluyor. Lütfen artık bunları bir can olarak görün, mal olarak görmeyin" dedi.

22.01.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Acun’un evi Hasan Can’ın oldu!

Ünlü TV patronu Acun Ilıcalı’nın Ulus Yeşil Evler’de satışa çıkardığı tripleks villa, kendi kanalının yıldızı Hasan Can Kaya’nın oldu. Kaya, evi annesi için aldı.

23.08.2021

Komşu, komşunun suyuna muhtaç

Tamamen sönmedi ama ağır hasarla da olsa yangın afetini büyük ölçüde atlatmış görünüyoruz.

10.08.2021

Dünyayı bu sevgi kurtaracak

Orman yangınları başlayalı 11 gün oldu.

7.08.2021

Havalar ısınıyor dikkat

Daha önce de değindim bu konuya ama bu uyarıları dönem dönem yapmakta yarar var.

12.06.2021

Romantik değil gerçekçi olalım

BAZI konularda romantik değil gerçekti, somut adımlar atmamız gerekir.

9.02.2021

Katledilen 17 hayvan yargı önünde sahipsiz kaldı

Ankara Sincan’da 20 hayvanı öldüren ve suçunu itiraf eden İsmail Koç, 3 sahipli köpeği zehirleyerek öldürmek suretiyle ‘sahipli mala zarar vermek suçundan’ 4.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 17 hayvan için ise ‘sahipsiz’ oldukları gerekçesiyle cezai yaptırım uygulanmadı.

21.01.2021