EKSTRA
MENÜ

Ruhsar Pekcan

Ruhsar Pekcan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ruhsar Pekcan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.275 Ruhsar Pekcan haberi bulunmuştur.

Ruhsar Pekcan Haberleri

Yatırımcılara destek müjdesi

Yatırımcılara destek müjdesi

Serbest Bölgelerde yüksek teknoloji, Ar-Ge yoğun mal ve hizmet üretimine yeni destek geldi.

10.06.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: Vergi istisnası sunacağız

Bakan Pekcan: Vergi istisnası sunacağız

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Ülkemizin Ar-Ge yoğun, yüksek teknoloji ve katma değerli ihracat hedeflerine katkı sağlayacak firmalara kira, nitelikli istihdam gibi desteklerin yanı sıra, gelir, kurumlar ve gümrük vergisi gibi birçok vergi istisnası sunacağız" açıklamasında bulundu.

9.06.2020Ekonomi
Anormal fiyata sıkı takip

Anormal fiyata sıkı takip

Aşırı talep gören ürünlerde fahiş fiyat artışının normalleşme döneminde de yakından takip edildiğini belirten Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Fiyat farkında ambalajlama, lojistik, kâr payı, KDV ve hal rüsumu gibi 7 faktörün etkili olduğunu görüyoruz” diye konuştu. Pekcan, limon fiyatlarındaki artışın da takipçisi olduklarını belirtti.

8.06.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: Haziran ayı geçiş dönemi olacak

Bakan Pekcan: Haziran ayı geçiş dönemi olacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Önümüzdeki dönemde hem en çok ihracatçı olduğumuz Avrupa Birliği ülkelerinin yeniden toparlanmasını bekliyor hem de dünya genelinde kademeli bir normalleşmeye geçişin olacağını düşünüyoruz" dedi.

7.06.2020Ekonomi
İhracat kapıları açılıyor

İhracat kapıları açılıyor

İran ve Irak gümrük kapıları uluslararası yük taşımacılığına yeniden açıldı. UND Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Fatih Şener, “Bizler ekonominin dolaşım sistemini oluşturuyoruz. Bu adımla yeni bir damar daha açıldı. Çok memnunuz. Bu hatlarda 20 bin TIR çalışıyordu. Şimdi daha az maliyetle kaldığımız yerden devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

5.06.2020Ekonomi
Bakan açıkladı Habur ve Gürbulak gümrük kapıları açıldı

Bakan açıkladı! Habur ve Gürbulak gümrük kapıları açıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Başta Habur ve Gürbulak olmak üzere, İran ve Irak'a yönelik gümrük kapılarımız uluslararası yük taşımacılığına yeniden açıldı." dedi.

4.06.2020Ekonomi
Albayrak, Pekcan ve Pakdemirli değerlendirme toplantısında bir araya geldi

Albayrak, Pekcan ve Pakdemirli değerlendirme toplantısında bir araya geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi toplantısında bir araya geldi.

3.06.2020Gündem
Sınır kapıları ne zaman açılacak Habur ve Gürbulak Sınır kapısının açılış tarihi belli oldu

Sınır kapıları ne zaman açılacak? Habur ve Gürbulak Sınır kapısının açılış tarihi belli oldu

Sınır kapılarının açılışıyla ilgili açıklama geldi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, koronavirüs salgınında normalleşme süreci kapsamında Habur ve Gürbulak sınır kapılarının açılacağını söyledi. Peki, Sınır kapıları ne zaman açılacak? Habur ve Gürbulak Sınır kapısının açılış tarihi belli oldu mu?

3.06.2020Gündem
Bakan Pekcan: Habur ve Gürbulak Gümrük Kapıları açılıyor

Bakan Pekcan: Habur ve Gürbulak Gümrük Kapıları açılıyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, koronavirüs pandemisinde normalleşme sürecinde Haziran'dan itibaren ciddi toparlanma beklendiğini söyledi. Bakan Pekcan, önümüzdeki haftadan itibaren Habur ve Gürbulak Gümrük Kapıları'nın da açıklacağını belirtti.

3.06.2020Ekonomi
Bakan Pekcan açıkladı İhracat arttı

Bakan Pekcan açıkladı! İhracat arttı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Mayıs ihracatı, Kovid-19 etkisiyle dış talep azalması ve resmi tatiller nedeniyle yıllık bazda düşmesine rağmen nisana göre yüzde 10,84 arttı. Mayıs ayı dış ticaret verileri ile birlikte ihracatımızda da en kötü geride kaldı, toparlanmaya başlıyoruz" dedi.

2.06.2020Ekonomi
ABDli devden Türk şirkete servet... Bakan Albayrak: Türk ekonomi tarihinin en büyük şirket satışlarından biri

ABD'li devden Türk şirkete servet... Bakan Albayrak: Türk ekonomi tarihinin en büyük şirket satışlarından biri

Türk oyun firması Peak, şirket hisselerini 1,8 milyar dolara Zynga firmasına devrederek büyük bir anlaşmaya imza attı. Bakan Albayrak satışla ilgili, "Girişim ekosistemimiz güzel bir haberle parlıyor. Peak'ın satışı Türk ekonomi tarihinin en büyük şirket satışlarından biri oldu" açıklamasında bulundu.

1.06.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: İşlerin yeniden canlanmasını bekliyoruz

Bakan Pekcan: İşlerin yeniden canlanmasını bekliyoruz

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Bu süreçte devletimizin sağladığı tüm imkanlar ve desteklerle esnafımızın işlerinin kısa sürede yeniden canlanmasını ve ekonomik aktivitenin eskiye dönmesini bekliyoruz" dedi.

31.05.2020Ekonomi
Türk ürünleri dünyaya ulaşacak

Türk ürünleri dünyaya ulaşacak

Ticaret Bakanlığı’nın, e-ihracatı özendirmek amacıyla e-ticaret platformu üyeliklerinin destekleneceğini açıklamasının ardından, kamu iştiraki olan e-ticaret sitesi ePTTAVM de yurtdışı açılımına hız verdi.

29.05.2020Ekonomi
Sanal fuarların destek kapsamına alınması yerinde bir adım

'Sanal fuarların destek kapsamına alınması yerinde bir adım'

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Tahsin Öztiryaki, "Sanal fuarların destek kapsamına alınacak olması son derece yerinde bir adım. Sanal fuarlar salgın sürecinin başından bu yana üzerinde çalıştığımız bir konu. 365 gün sürecek, tüm sektörlerin ürün görsellerinin, adreslerinin ve bilgilerinin yer alacağı bir sistemi kuruyoruz." ifadelerini kullandı.

29.05.2020Teknoloji
Sanal fuarlara devlet desteği ihracatçının yüzünü güldürdü

Sanal fuarlara devlet desteği ihracatçının yüzünü güldürdü

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın firmaların e-ticaret sitelerine üyeliklerinin, sanal ticaret heyetleri ve sanal fuarlara katılımının destek kapsamına alındığını açıklaması ihracatçının yüzünü güldürdü. STK’lar, kararın teşvik edici olduğu görüşünde birleşti.

28.05.2020Ekonomi
Bakanlıktan e-ticaret siteleri için çok önemli açıklama

Bakanlıktan e-ticaret siteleri için çok önemli açıklama

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, firmaların e-ticaret sitelerine üyeliklerini, sanal ticaret heyetleri ve sanal fuarlara katılımını, sanal fuar düzenlenmesini destek kapsamına aldıklarını bildirdi.

28.05.2020Teknoloji
Şirketlere sanal ticaret desteği

Şirketlere sanal ticaret desteği

Koronavirüs salgınıyla birlikte artan sanal ticaret ortamında firmaların yurtdışı pazarlara açılmaları desteklenecek.

28.05.2020Ekonomi
Bakan Pekcan açıkladı Sanal fuar düzenleme destek kapsamına alınıyor

Bakan Pekcan açıkladı! Sanal fuar düzenleme destek kapsamına alınıyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile firmalarımızın e-ticaret sitelerine üyeliklerini, sanal ticaret heyetleri ve sanal fuarlara katılımını, sanal fuar düzenlenmesini destek kapsamına alıyoruz" dedi.

27.05.2020Ekonomi
Uzak Doğu pazarlarına ticaret yeniden başlıyor

Uzak Doğu pazarlarına ticaret yeniden başlıyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Tüm dünyayı etkileyen Kovid-19 salgınına rağmen ihracatta pazar çeşitlendirmesi çalışmalarımıza hız verdik. Bu kapsamda özellikle Uzak Doğu ülkelerine yönelik yürüttüğümüz tarım ürünleri ihracatının önündeki engelleri bir bir kaldırıyoruz" dedi.

25.05.2020Ekonomi
Ticaret Bakanı Pekcandan Ramazan Bayramı paylaşımı

Ticaret Bakanı Pekcan'dan "Ramazan Bayramı" paylaşımı

Ticaret Bakan Ruhsar Pekcan, her türlü zorluğa sabretmeyi bilen Türk milletinin yaşanılan zor günlerin de sabırla üstesinden geleceğini belirterek, "İnşallah hep birlikte bu salgını (Kovid-19) yenerek, eski günlerimize geri döneceğiz" ifadesini kullandı.

24.05.2020Ekonomi
Bakan Albayrak Twitterdan paylaştı: Sizlerin yanında durmak görevimiz

Bakan Albayrak Twitter'dan paylaştı: Sizlerin yanında durmak görevimiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın duyurduğu Stok Finansman Destek Paketi'nin, Türkiye'ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

23.05.2020Gündem
Süt ve süt ürünleri ihracatçıları Çin pazarıyla hedef büyüttü

Süt ve süt ürünleri ihracatçıları Çin pazarıyla hedef büyüttü

Çin'e süt ve süt ürünleri ihracatının önündeki engellerin kalkmasıyla sevinen sektör temsilcileri hedef büyüttü.

23.05.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pekcan müjdeyi verdi: İhracatçılara yeni destek paketi

Son dakika... Bakan Pekcan müjdeyi verdi: İhracatçılara yeni destek paketi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan Covid-19 salgınının ihracatçılara olan olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla Türk Eximbank'ın "Stok Finansman Destek Paketi"ni devreye aldıklarını açıkladı.

22.05.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: Karayolu kotalarının önemi son derece arttı

Bakan Pekcan: Karayolu kotalarının önemi son derece arttı

TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, ”Karayolu kotalarının önemi son derece arttı ve mevcut olağanüstü koşullarda sınırlı sayıdaki kotalar ile bölge ülkeleriyle ticaret sürdürülemez hale geldi” dedi.

22.05.2020Ekonomi
Firmalar nefes aldı

Firmalar 'nefes' aldı

Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), tüm dünyayı sosyal ve ekonomik yönden etkileyen yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını sürecinde örnek çalışmalara imza attı. BTSO, TOBB öncülüğünde başlatılan Nefes Kredisi’nden BTSO Akademi online eğitimlerine; medikal malzeme üretiminden dijital iletişim platformlarına kadar üyelerinin sorunlarına çözüm üreten birçok proje geliştirdi.

22.05.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Ticaret Bakanı Pekcan: Çine süt ve süt ürünleri ihracatının önündeki engeller kalktı

Son dakika haberler: Ticaret Bakanı Pekcan: Çin'e süt ve süt ürünleri ihracatının önündeki engeller kalktı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Yürütülen yoğun girişimler neticesinde ülkemizden Çin'e gerçekleştirilecek süt ve süt ürünleri ihracatının önündeki engeller kalkmıştır" açıklamasında bulundu.

21.05.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: Ekonomik aktivitede hareketlenmenin başlayacağı günler yakındır

Bakan Pekcan: Ekonomik aktivitede hareketlenmenin başlayacağı günler yakındır

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Normalleşme süreciyle ekonomik aktivitenin hızla toparlanacağı, yeniden iş dünyası için hareketlenmenin başlayacağı günler yakındır." dedi.

21.05.2020Ekonomi
Her yeni pazara 5 yıl destek

Her yeni pazara 5 yıl destek

Yurtdışında kalitesiyle Türk markasını tanıtan firmalara verilen TURQUALITY desteğinde yeni bir dönem başladı.

21.05.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: Markalar 5 yıl desteklenecek

Bakan Pekcan: Markalar 5 yıl desteklenecek

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Hizmet sektörlerine yönelik Turquality Destek Programı'ndaki markaların hedef pazar esasına dayalı desteklenebilmesi çalışmalarını tamamladık. Turquality Programı ile hizmet sektöründeki markalar yeni girecekleri pazarda ayrı ayrı olmak üzere 5'er yıl desteklenecek." dedi.

20.05.2020Ekonomi
Bakan Pekcandan 19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Bakan Pekcan'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Bizler de gençlerimize çok daha kalkınmış, gelişmiş, müreffeh bir ülke bırakmak için canla başla çalışıyor, tüm imkanlarımızla gençlerimizin yanında yer almaya, onları her anlamda desteklemeye devam ediyoruz" dedi.

19.05.2020Ekonomi
Ticaret Bakanlığı ile Amazon Türkiye arasında dijital eğitim iş birliği

Ticaret Bakanlığı ile Amazon Türkiye arasında dijital eğitim iş birliği

Ticaret Bakanlığı, dijital ortamda eğitim faaliyetlerine hız verdi. Sanal Ticaret Akademisi, Export Akademi gibi eğitim uygulamaları ve Facebook ile KOBİ'lere yönelik çevrimiçi eğitim portalını hayata geçiren Bakanlık, Amazon Türkiye ile de dijital eğitim alanında iş birliğine gitti.

19.05.2020Teknoloji
Ticaret Bakanlığı ile Amazon Türkiye arasında dijital eğitim iş birliği

Ticaret Bakanlığı ile Amazon Türkiye arasında dijital eğitim iş birliği

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Kovid-19 pandemisi nedeniyle hızla değişen dinamik ortamda, Bakanlığımız KOBİ'lerimizi özellikle e-ihracatla dünyaya açmak için dijital dönüşüm çalışmalarına liderlik etmeye devam edecek" dedi.

18.05.2020Ekonomi
Türk müteahhitlerin teminat mektubu sıkıntısına Türk Eximbank çare olacak

Türk müteahhitlerin teminat mektubu sıkıntısına Türk Eximbank çare olacak

Türk müteahhitlerin uzun süredir dile getirdiği "Eximbank teminat mektubu versin" talebi karşılık buldu.

18.05.2020Ekonomi
Sanal fuarlar haziranda başlıyor

Sanal fuarlar haziranda başlıyor

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile birlikte iptal olan fuarlar, sanal olarak yeniden düzenlenmeye başlıyor. Ticaret Bakanlığı, salgın sürecinde ertelenen ya da iptal edilen fuarları sanal ortama taşıyor. Bu kapsamda 1-3 Haziran tarihinde ayakkabı ve saraciye fuarı ‘Shoedexpo’ ile başlayacak sanal fuar organizasyonu, 22-26 Haziran tarihlerinde yerli ve milli yazılımın katkılarıyla gerçekleştirilen ‘Agrivirtual-Sanal Tarım Makineleri Fuarı’ ile devam edecek.

18.05.2020Ekonomi
Bakan Pekcan açıkladı 1 Haziranda başlayacak

Bakan Pekcan açıkladı! 1 Haziran'da başlayacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle gerçekleştirilemeyen fuar organizasyonlarının hayata geçirilmesi için düzenlenen sanal fuarlara 1-3 Haziran'da ayakkabı ve saraciye fuarı "Shoedexpo" ile başlayacaklarını, 22-26 Haziran'daki "Agrivirtual-Sanal Tarım Makineleri Fuarı"nı da yerli ve milli yazılımın katkısıyla yapacaklarını söyledi.

17.05.2020Ekonomi
Sanal ticaret heyetleri hız kazandı

"Sanal ticaret heyetleri" hız kazandı

Ticaret Bakanlığının ihracatçılarla birlikte dünyanın dört bir yanına düzenlediği ticaret heyeti organizasyonları, Kovid-19 şartları altında sanal ortamda gerçekleştiriliyor.

16.05.2020Ekonomi
Bakan Pekcan, DEİK Türkiye-Avrasya İş Konseyi başkanlarıyla görüştü

Bakan Pekcan, DEİK Türkiye-Avrasya İş Konseyi başkanlarıyla görüştü

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Kovid-19 salgını, uluslararası yatırımların dünyadaki dağılımını derinden etkileyecek. Uzak Doğu’da birçok yatırımı da etkileyecek. Türkiye’nin konumu, güvenilir tedarikçi oluşu, endüstriyel altyapısı ve iş gücü kapasitesi bizi burada bir adım öne çıkarıyor" dedi.

16.05.2020Ekonomi
Ticaret Bakanı Pekcan: Hedefimiz 20 milyar doları aşmak

Ticaret Bakanı Pekcan: Hedefimiz 20 milyar doları aşmak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “2020 yılı Nisan ayı sonu itibarıyla 127 farklı ülkede 403,4 milyar dolar değerinde 10 bin 197 proje üstlenmiş bulunmaktayız. Geçen yıl 19,2 milyar dolarlık proje büyüklüğüne ulaşmıştık. Hedefimiz 20 milyar doları aşmak” dedi.

15.05.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı 678 milyon dolar kredi temin edildi

Son dakika... Bakan açıkladı! 678 milyon dolar kredi temin edildi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk Eximbank'ın 678 milyon dolar sendikasyon kredisi aldığını açıkladı.

15.05.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: Dijital ticaretin önemi daha iyi anlaşıldı

Bakan Pekcan: Dijital ticaretin önemi daha iyi anlaşıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "(Kovid-19) Küresel tedarik zincirlerinin sürdürülebilirliğinin sağlanmasında hizmet ticaretinin özellikle de dijital ticaretin önemi bu dönemde daha iyi anlaşıldı" dedi.

15.05.2020Ekonomi
Bakan Pekcan, Büyükelçi Berger ve ABye üye ülkelerin büyükelçileriyle görüştü

Bakan Pekcan, Büyükelçi Berger ve AB'ye üye ülkelerin büyükelçileriyle görüştü

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Türkiye-AB sınırlarında malların karşılıklı gidiş gelişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenmemesini sağlamak adına adımlar atılması gerektiğini belirterek, "Haklı olarak birçok ülke belli önlemler aldı ama bu noktada alınan kısıtlayıcı önlemlerin Türkiye ve AB arasındaki uzun vadeli etkilerinin çok büyük olmamasını sağlamalıyız." dedi.

14.05.2020Ekonomi
DEİK Başkanı Olpak: Türkiye her yönüyle güzel bir performans sergiledi

DEİK Başkanı Olpak: Türkiye her yönüyle güzel bir performans sergiledi

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, “Devletimizin destekleriyle, iş dünyamızla, finans dünyamızla, çalışanımızla, ekonominin çarklarını durdurmadık. Biliyoruz ki, yeni dönemin kazananları, tedarik ve arz zincirini kopartmadan muhataplarına güven vererek süreci yönetebilenler olacak. Türkiye bu dönemde her yönüyle güzel bir performans sergiledi.” dedi.

14.05.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: Ekonomik toparlanma uluslararası işbirliği ile sağlanacak

Bakan Pekcan: Ekonomik toparlanma uluslararası işbirliği ile sağlanacak

TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, "Ekonomik toparlanma yine uluslararası işbirliği ile sağlanacaktır. Önümüzdeki dönemde Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ticaretini ve ekonomik ilişkilerini daha da derinleştirmek ve değer zincirlerinde daha yakın entegrasyon sağlamak için gayret göstermeliyiz" dedi.

14.05.2020Ekonomi
Bakan Pekcandan ticari ilişki mesajı

Bakan Pekcan'dan ticari ilişki mesajı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Ekonomik toparlanma uluslararası iş birliğiyle sağlanacaktır. Önümüzdeki dönemde de AB ile ticari ilişkilerimizi derinleştirmek üzere gayret göstermeliyiz" dedi.

14.05.2020Ekonomi
Sağlıklı bez maske nasıl olmalı

Sağlıklı bez maske nasıl olmalı?

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Tekstil ve hazır giyim sektöründe küresel talep daralmasının yaşandığı bu dönemde, çok kullanımlı bez (dokuma/örme kumaştan mamul) maske ihracatı için ön izin şartı aranmayacak olup, ihracatçılarımıza kolaylık sağlayacak bu uygulamanın hayırlı olmasını dilerim." dedi. TSE Başkanı Adem Şahin, bez maskenin standardının nasıl olması gerektiğini CNNTURK canlı yayınında anlattı.

13.05.2020Haber
Son dakika... Bez maskeyle ilgili önemli karar

Son dakika... Bez maskeyle ilgili önemli karar

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Tekstil ve hazır giyim sektöründe küresel talep daralmasının yaşandığı bu dönemde, çok kullanımlı bez (dokuma/örme kumaştan mamul) maske ihracatı için ön izin şartı aranmayacak olup, ihracatçılarımıza kolaylık sağlayacak bu uygulamanın hayırlı olmasını dilerim." dedi.

13.05.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pekcan: Ulusal para birimleri üzerinden ticarete ağırlık vermemiz gerekiyor

Son dakika... Bakan Pekcan: Ulusal para birimleri üzerinden ticarete ağırlık vermemiz gerekiyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ''Merkez bankalarının parasal genişlemeye gittiği bu dönemde, küresel finans dengelerinde görülebilecek değişiklikleri, yaşanabilecek istikrarsızlıkları göz önüne alarak, ulusal para birimleri üzerinden ticarete daha fazla ağırlık vermemiz gerekiyor'' dedi.

10.05.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pekcan duyurdu Dış ticarette yeni uygulama

Son dakika... Bakan Pekcan duyurdu! Dış ticarette yeni uygulama

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, dış ticarette lojistiği kolaylaştıracak ve maliyetleri azaltacak yeni uygulamayı açıkladı.

9.05.2020Ekonomi
E-Ticaret olarak KOBİlerin Yanındayız dayanışma kampanyası tanıtıldı

'E-Ticaret olarak KOBİ'lerin Yanındayız' dayanışma kampanyası tanıtıldı

Ticaret Bakanlığı olarak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisinin KOBİ'lerin ticari faaliyetleri üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak, KOBİ'lerin bu dönemde faaliyetlerinde e-ticaretin sağladığı imkanlardan yararlanmalarını sağlamak amacıyla başlatılan "E-Ticaret olarak KOBİ'lerin Yanındayız" dayanışma kampanyası tanıtıldı.

8.05.2020Teknoloji
Bakan Pekcan duyurdu Küçük işletmelerle ilgili önemli adım..

Bakan Pekcan duyurdu! Küçük işletmelerle ilgili önemli adım..

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "e-Ticaret Olarak KOBİ'lerin Yanındayız Kampanyası ile pazarlama sıkıntısı çeken küçük işletmelerimize çözüm getirmeyi amaçlıyoruz. Kampanya ile KOBİ'lerimizin e-ticaret sayesinde büyümesini, kurumsallaşmasını ve emeklerinin karşılığını alabilmelerini arzu ediyoruz" dedi.

8.05.2020Ekonomi