MENÜ

Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu

Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8.129 Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu haberi bulunmuştur.

Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu Haberleri

Son dakika: Skandal sözlere jet iddianame... İşte istenen ceza

Son dakika: Skandal sözlere jet iddianame... İşte istenen ceza

Akit TV'de yayımlanan "Gün Başlıyor" programında kullandığı ifadeler üzerine sunucu Ahmet Keser'in "Basın yoluyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan cezalandırılması istendi. RTÜK de skandal sözler sonrasında Akit TV'ye üç kez program durdurma ve yüzde 3 oranında para cezası uygulanmasını kararlaştırdı.

28.02.2018Gündem
Milyonları ilgilendiren düzenleme haftaya TBMM’ye geliyor

Milyonları ilgilendiren düzenleme haftaya TBMM’ye geliyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal, uzun süredir beklenen Katma Değer Vergisi Kanununun gelecek hafta itibariyle TBMM’ye geleceğini açıkladı. Ağbal, “Haftaya Katma Değer Vergisi’yle ilgili düzenlemeyi de Plan Bütçe Komisyonu’na getiriyoruz” dedi.

22.02.2018Ekonomi
İnternet yayınlarına RTÜK denetimi komisyondan geçti

İnternet yayınlarına RTÜK denetimi komisyondan geçti

İNTERNET yayınlarına Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) denetimi getiren düzenleme, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.

21.02.2018Ekonomi
O madde Meclisten geçti: Yardımcı doçentlik kalktı

O madde Meclis'ten geçti: Yardımcı doçentlik kalktı

35 bin 995 yardımcı doçenti yakından ilgilendiren ünvan değişikliğine ilişkin düzenleme yasalaştı. Meclis Genel Kurulu’nda görüşmeleri süren yasa teklifinin, “yardımcı doçentlik” yerine “doktor öğretim üyesi” kadrosunu getiren birinci maddesi kabul edildi. Bu değişiklik, teklifin tümünün görüşülüp yasalaşmasının ardından yürürlüğe girecek.

21.02.2018Gündem
Atatürk skandalına RTÜK ceza vermedi

Atatürk skandalına RTÜK ceza vermedi

TRT Çocuk kanalında yayınlanan ‘İstanbul Muhafızları’ adlı çizgi filmin bir bölümünde, kötü adamın çocuklara yapacaklarının not alındığı listenin altına ‘Gazi Mustafa Kemal’ imzası atılmasına RTÜK ceza vermedi.

15.02.2018Gündem
Tarkan çocuğu tek başına mı yaptı

Tarkan çocuğu tek başına mı yaptı?

Magazin Konseyi, haftanın önemli olayları yorumladı...

11.02.2018Magazin
Adnan Oktarı yakan rapor

Adnan Oktar'ı yakan rapor

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) geçen hafta gerçekleştirilen toplantısında ele alınan rapor, Adnan Oktar'ın yayınlarındaki "kadın-din istismarı" gerçeğini de gözler önüne serdi.

10.02.2018Gündem
Spotify Türkiye ofisini neden kapattı

Spotify Türkiye ofisini neden kapattı?

Dünya çapında popüler müzik hizmeti Spotify, ani bir kararla Türkiye ofisini kapattığını açıkladı! Peki Spotify böyle bir değişikliğe neden gitti?

9.02.2018Teknoloji
RTÜK’ten ceza yağdı

RTÜK’ten ceza yağdı

RTÜK, kamuoyunda ‘Adnan Hoca’ olarak bilinen Adnan Oktar’ın A9 kanalına ceza yağdırdı.

7.02.2018Televizyon
İnternet denetimleriyle ilgili kritik açıklama: Sansür değil düzenleme

İnternet denetimleriyle ilgili kritik açıklama: Sansür değil düzenleme

Meclis’e sunulan torba yasa tasarısında RTÜK’e verilen dijital platformları denetleme yetkisiyle ilgili konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Sansür getiriliyor” iddialarının doğru olmadığını belirterek, “İnternet yayıncılığına düzenleme getiriyoruz” dedi.

6.02.2018Ekonomi
Son dakika... Adnan Oktar ve kediciklerine ceza geldi

Son dakika... Adnan Oktar ve kediciklerine ceza geldi

RTÜK, Adnan Oktar'ın sahibi olduğu A9 kanalına beş kez program durdurma ile en üst düzeyden idari para cezası verilmesini kararlaştırdı. RTÜK Üyesi İsmet Demirdöğen, yaptığı açıklamada bu cezanın televizyon yayınına kadın istismarından verildiğini belirterek, "Kadınların dans ettirilerek, oynatılarak aşağılandığı görüntüler nedeniyle ceza verildi" dedi.

6.02.2018Gündem
Robot, sık sık bakanın sözünü kesince: Gereğini yapın lütfen

Robot, sık sık bakanın sözünü kesince: 'Gereğini yapın lütfen'

Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun düzenlediği Güvenli İnternet Günü programının sunumunu, Türk mühendisler tarafından geliştirilen IGABOT yaptı.

6.02.2018Gündem
İnternete RTÜK denetimi geliyor

İnternete RTÜK denetimi geliyor

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan internet yayınlarına yönelik RTÜK denetimine ilişkin düzenlemenin detayları hakkında konuştu. Arslan şunları söyledi:

6.02.2018Gündem
Adnan Hoca maddesi

Adnan Hoca maddesi

UZUN süredir üzerinde çalışılan ve ekonomide birçok alanı birden düzenleyen torba tasarı, TBMM’ye sevk edildi. Yaklaşık 1 ay içinde Meclis’ten geçip yürürlüğe girmesi beklenen düzenlemede dikkat çeken maddeler var. Onlardan biri de kamuoyunda Adnan Hocacılar olarak bilinen gruba yönelik...

3.02.2018Ekonomi
6 milyon hurda araca ÖTV teşviki

6 milyon hurda araca ÖTV teşviki

Dün Meclis’e sevk edilen torba tasarıda 16 yaşından büyük araçların hurdaya çıkarılması durumunda araç sahiplerine ÖTV teşviki verilmesinden ve konut, çeyiz ve zorunlu bireysel emeklilik teşviklerinin yeniden düzenlenmesine kadar birçok düzenleme yer alıyor. Uzun süredir beklenen hurda teşviki ile 16 yaş ve üzerinde yaklaşık 6 milyon yaşlı araç trafikten çekilmesi halinde 10 bin TL’lik ÖTV indiriminden yararlanacak.

2.02.2018Ekonomi
Vatandaşlardan RTÜK ve Diyanete Adnan Oktar şikâyeti

Vatandaşlardan RTÜK ve Diyanet'e Adnan Oktar şikâyeti

Adnan Oktar'ın dini içerikli olduğunu iddia ettiği programları için Diyanet İşleri Başkanlığı ve RTÜK'e vatandaşlardan çok sayıda şikayet iletildi. Adnan Oktar'ın "İslam dinini ve toplumu rencide edici yayınlar yaptığını, Türk halkının ahlaki, İslami değerlerini aşırı derecede bozduğunu" belirten vatandaşlar, bu yayınların durdurulması talebinde bulundu. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın vatandaşlardan gelen şikayetleri ilettiği RTÜK, Oktar'ın program yaptığı kanal ile ilgili inceleme yürütüyor.

2.02.2018Gündem
RTÜKten rekor Aliyev cezası

RTÜK'ten rekor Aliyev cezası

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşine yönelik hakaret içerdiği iddia edilen bir yayın nedeniyle Show Radyo'ya 5 kez program durdurma ile en üst seviyeden idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

25.01.2018Gündem
Hadise ve ablası Hülya Açıkgöz kavga mı etti İlk açıklama geldi

Hadise ve ablası Hülya Açıkgöz kavga mı etti? İlk açıklama geldi

Ünlü şarkıcı Hadise’nin son klibi ‘Sıfır Tolerans’ı çeken ablası Hülya Açıkgöz ile kavga ettiği iddia edildi. Çıkan haberlerin ardından Hadise sessizliğini bozdu.

24.01.2018Magazin
Seda Sayanla bugün neden yok Show Tv yayın akışında neden yok

Seda Sayan'la bugün neden yok? Show Tv yayın akışında neden yok?

Seda Sayan'la programının Show Tv yayın akışında olmaması 'kaldırıldı mı?' sorularını da beraberinde getirdi. Uğur Arslan'la yolunu ayırdıktan sonra ekran macerasına tek başına devam eden Seda Sayan, kendi ismini taşıyan magazin programının sunuculuğunu üstleniyordu. Peki Seda Sayan'ın programı kaldırıldı mı, Show Tv yayın akışında neden yok?

22.01.2018Televizyon
Adnan Oktarın programına çıkan kızları anne yurtdışına kaçırdı

Adnan Oktar'ın programına çıkan kızları anne yurtdışına kaçırdı

Avusturya'dan gelerek Adnan Oktar'ın televizyon kanalında showlara katılan ve babasının haber alması üzerine reşit olmadığı için dava konusu olan Ş. ve B.´nin anneleri Gülperi Koçak tarafından yurt dışına kaçırıldığı iddia edildi.

19.01.2018Gündem
Adnan Oktar RTÜKe 444 kez şikâyet edildi RTÜK bu nedenle ceza veremiyor

Adnan Oktar RTÜK'e 444 kez şikâyet edildi! RTÜK bu nedenle ceza veremiyor

Kamuoyunda 'Adnan Hoca' olarak bilinen Adnan Oktar'ın sohbet programlarına yönelik son iki buçuk aylık dönemde RTÜK'e 444 şikâyet ulaştı. Vatandaşlar uydu üzerinden yayın yapan A9 kanalını en çok "genel ahlak, manevi değerler ile ailenin korunması ilkesine aykırılık" gerekçesiyle şikâyet ederek bu yayınların durdurulmasını istedi. A9'un yayınlarını titizlikle takip eden RTÜK şikâyete konu olan görüntülerin internete özel içerikle üretildiğini ve kurumun denetim alanı dışında kalan YouTube ile sosyal medya üzerinden A9 logosu kullanılarak yayınlandığını belirledi. A9 kanalı üzerinden ihlale konu olabilecek içerikte yayınların yapılmadığı saptandı. İnternet ortamına yönelik denetimleri gerçekleştiremeyen RTÜK ise bu nedenle yüzlerce şikâyetin merkezine yerleşen ve tartışmalara neden olan Adnan Oktar'ın 'sohbet' programlarına yaptırım uygulayamıyor.

19.01.2018Gündem
İsmailağadan Atatürke hakaret ile ilgili açıklama

İsmailağa'dan 'Atatürk'e hakaret' ile ilgili açıklama

RTÜK, İsmailağa televizyonu FM TV’de yayınlanan “Saklı Gerçekler” programında Atatürk için söylenen “Çanakkale Savaşı'nda hilafetin 400 bin silahsız cengâverine bilerek ‘Size ölmeyi emrediyorum’ dedi” ve “Atatürk asker maaşıyla bu kadar mal varlığını nasıl yaptı” sözleri nedeniyle kanalı uyardı. Aynı maddeden tekrar bir ihlal olursa kanalın lisansı iptal edilecek. Konuyla ilgili İsmailağa cemaatinden açıklama yapıldı. Açıklamada, söz konusu televizyonun bağlı bulunduğu kişinin geçmişte İsmailağa'dan uzaklaştırıldığı, hakkında yasal sürecin yürütüldüğü belirtildi.

16.01.2018Gündem
İsmailağa cemaati TVsinde Atatürke hakaret

İsmailağa cemaati TV'sinde Atatürk'e hakaret

RTÜK, İsmailağa cemaatinin televizyonu olan FM TV’de yayınlanan “Saklı Gerçekler” programında Atatürk için söylenen “Çanakkale Savaşında Hilafet’in 400 bin silahsız cengaverine bilerek ‘size ölmeyi emrediyorum’ dedi” ve “Atatürk asker maaşıyla bu kadar mal varlığını nasıl yaptı” sözleri nedeniyle kanalı uyardı. Aynı maddeden tekrar bir ihlal olursa kanalın lisansı iptal edilecek.

16.01.2018Gündem
Kadına ve çocuğa istismara iyi hal kalkacak

Kadına ve çocuğa istismara 'iyi hal' kalkacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Hürriyet'in gündeme getirdiği konuda müjdeyi verdi: “Kadını ve çocuğu istismar edene iyi hal indirimi kaldırılacak. Bundan böyle şiddete uğrayan anne ile çocuklar da koruma altına alınacak."

10.01.2018Gündem
Aile Bakanı açıkladı... Şiddet haberleri için önemli hazırlık

Aile Bakanı açıkladı... Şiddet haberleri için önemli hazırlık

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "Önümüzdeki ay içinde vahşet ve şiddet içerikli haberler konusunda RTÜK ile toplantı planlıyoruz" dedi.

10.01.2018Gündem
RTÜK’ten e-posta uyarısı

RTÜK’ten e-posta uyarısı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), medya kuruluşlarını, elektronik posta adreslerini 5 Şubat’a kadar bildirmeleri konusunda uyardı.

8.01.2018Gündem
RTÜKten medya kuruluşlarına e-posta adresi uyarısı

RTÜK'ten medya kuruluşlarına e-posta adresi uyarısı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), kayıtlı elektronik posta (KEP) adresini bildirmeyen medya hizmet sağlayıcı kuruluşlara ilişkin uyarıda bulundu.

8.01.2018Gündem
Hadiseden mi huylanmışlar yoksa yanındaki erkekten mi

Hadise'den mi huylanmışlar yoksa yanındaki erkekten mi?

RTÜK, Hadise’nin “Sıfır Tolerans” klibini yayınlayan televizyonlara reklam gelirinin yüzde 2’si kadar para cezası verdi. Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök RTÜK'ün ceza yağdırdığı klibi yazdı...

5.01.2018Magazin
Acuna şok... 1 milyon liraya yakın para cezası geldi...

Acun'a şok... 1 milyon liraya yakın para cezası geldi...

RTÜK, 'Yetenek Sizsiniz' programında şort giyen 7-11 yaş aralığındaki çocuklar nedeniyle TV 8’e para cezası verdi. Kanalın, “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” maddesini ihlal ettiğine karar verildi. RTÜK, Hadise'nin 'Sıfır tolerans' klibi nedeniyle de müzik kanallarına ceza kesti. Raporda ilginç ifadeler yer aldı...

3.01.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Güldürmeyin yahu ne soruşturması

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde görevli Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akın hakkında soruşturma başlatılmış.

28.02.2018

YouTube çocuk istismarcılarını koruyor mu?

TSK'nın terörle mücadele videosunu jet hızıyla engelleyen YouTube'da, çocukların istismar edildiği videoları sildirmek için niye bu kadar uğraşmamız gerekiyor? (Bu yazı üzerine YouTube'un yaptığı açıklamayı da aşağıda bulabilirsiniz)

27.02.2018

Kürk giymediğim için 12 gün hastanede yattım

Bülent Ersoy, adı kürkle en çok anılan isimlerden biri...

22.02.2018

Bir Hadise var, kimse bilmiyor

İnternet üzerinden yayın yapan dijital platformların RTÜK tarafından denetlenmesi için Meclis’e yasa teklifi sunuluyor.

8.02.2018

AKP’li ya da CHP’liye kız verir misiniz?

Hepimizin dilinde toplumsal kutuplaşmayı körüklemeyelim, kimseyi ayrıştırmayalım lafı var ama, boş...

6.02.2018

Fırtınalı günlerden geriye kalan

Dün Kelebek’te Deniz Akkaya’nın Tülay Demir Oktay’a verdiği röportajı okurken Efe Önbilgin’li günleri aklıma geldi.

23.01.2018

Hadise bu kavgayı 7 yıldır yapıyor

Hadise, Sıfır Tolerans klibine ‘erotik filmin bir tık altı diyen’ RTÜK’e, “Erkek popçular istediklerini yapıyor ses çıkmıyor, ben kadın olarak yapınca erotik sayılıyor, bunu kabul etmiyorum” dedi.

5.01.2018

RTÜK, neden Acun’un çocukları istismar ettiğini düşünüyor?

RTÜK, geçtiğimiz günlerde Acun Ilıcalı’ya büyük miktarda ceza kesti. Sebep olarak da TV8’de yayınlanan “Yetenek Sizsiniz” adlı programda yaşları 7 ila 11 arasında değişen küçük çocukların şortlu dans şovu gösterildi.

5.01.2018

Kıvanç Tatlıtuğ’a Atatürk rolü teklifi

Ayla’yla neredeyse 5.5 milyon seyirciye ulaşan ve sinemada yılın en büyük başarısına imza atan yapımcı Mustafa Uslu yine çok ilginç bir hikaye yakalamış...

4.01.2018