EKSTRA
MENÜ

Okul Müdürü

Okul Müdürü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Okul Müdürü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 30.209 Okul Müdürü haberi bulunmuştur.

Okul Müdürü Haberleri

Koronavirüsü atlatan okul müdürü Semih Evren: Öğretmenler Gününü buruk geçiyoruz

Koronavirüsü atlatan okul müdürü Semih Evren: Öğretmenler Günü'nü buruk geçiyoruz

BURSA’da yakalandığı koronavirüsü tedavi sürecinin ardından atlatan okul müdürü Semih Evren (50), bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün buruk kutlandığını ifade etti. Süreç boyunca en çok okulunu özlediğini söyleyen Evren, "Bu hastalığın din, dil, ırk ayrımı yok. Hastalık kimseyi tanımıyor. Çember daralıyor. Nefes almak çok önemli" dedi.

24.11.2020Gündem
Çalıkuşları bu yıl Ankara’ya uçmayacak

Çalıkuşları bu yıl Ankara’ya uçmayacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Öğretmenler Günü'nün buruk geçmemesi amacıyla 81 ilden seçilen ve eğitimde fark oluşturan öğretmenlerle 24 Kasım’da 11.00-12.00 saatlerinde çevrimiçi ortamda bir araya gelecek. Seçilen öğretmenler arasında, sadece öğrencilerine değil yaşadıkları bölgede dezavantajlı kadın ve çocuklara yönelik çalışmalar da yapan birçok öğretmen yer alıyor.

23.11.2020Eğitim
Ekonominin dümeni hanımda

Ekonominin dümeni hanımda

Aile Meclisi bu hafta İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Samsun Milletvekili Erhan Usta ve eşi Nihal Usta’ya konuk oluyor. Erhan Usta çiçeği burnunda bir İYİ Partili. Ekonomist ve planlama uzmanı Erhan Usta olsa da ev ekonomisi eşindeymiş. Kızları Ayşe Şeyma, Hediye ve Fatma Betül’ün eşliğinde sohbete koyuluyoruz.

23.11.2020Gündem
Son dakika... 7 yaşındaki Mert çırpınarak ölmüştü Bilirkişiden çok tartışılacak rapor

Son dakika... 7 yaşındaki Mert çırpınarak ölmüştü! Bilirkişiden çok tartışılacak rapor

Ankara'nın Keçiören ilçesindeki Şehit Ahmet Kabukçu İlkokulu 1'inci sınıf öğrencisi Mert Yağız Köksal’ın (7) boğazına şırınga şeklindeki çikolata kapağının kaçması sonucu çırpınarak ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada iki sanık hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede, Adli Tıp Uzmanlığı'ndan alınan bilirkişi raporunda Köksal'ın kendi tedbirsiz ve dikkatsiz davranması sonucu ölümüne neden olduğu ve bu nedenle asli kusurlu olduğunun anlaşıldığının ifade edildiği kaydedildi.

10.11.2020Gündem
Yüz yüze eğitimde üçüncü kademe başladı

Yüz yüze eğitimde üçüncü kademe başladı

Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitime geçiş için bir adım daha attı. Üçüncü kademede 5 ve 9’uncu sınıflar da okullarına kavuştu. Öğrenciler okula yine haftada iki gün gidecek. 5’inci sınıflar günde 6 derse girecek ve haftada 12 saat okulda kalacak. İmam hatip ortaokulları haftada 14 saat, 9. sınıflar ise 16 saat ders görecekler.

3.11.2020Eğitim
Korona savaşçısından üzücü haber

Korona savaşçısından üzücü haber

Denizli’nin Çameli ilçesinde, pandemi döneminde evinde yaptığı siperlikleri sağlık çalışanlarına ücretsiz dağıtan okul müdürü Mustafa Ergenay (33), koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

28.10.2020Eğitim
Sağlık çalışanları için siperlik üreten okul müdüründen acı haber

Sağlık çalışanları için siperlik üreten okul müdüründen acı haber!

DENİZLİ'nin Çameli ilçesinde, pandemi döneminde evinde yaptığı siperlikleri sağlık çalışanlarına ücretsiz dağıtan okul müdürü Mustafa Ergenay (33), koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Ergenay'ın öğretmen eşi Başak Ergenay'ın hamile olduğu öğrenildi.

28.10.2020Gündem
Öğretmen sadece öğretmen değildir

Öğretmen sadece öğretmen değildir

Türkiye’nin dört bir yanında eğitime gönül vermiş, kendilerini öğrencilerine adamış öğretmenler var. Bir yandan öğrencilerine ders anlatırken diğer yandan onların daha iyi bir ortamda eğitim görmesi için var gücüyle çalışıyorlar.

27.10.2020Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yöneticilerimizle yazamayacağımız başarı hikayesi yok

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yöneticilerimizle yazamayacağımız başarı hikayesi yok

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul yöneticilerinin yönetim becerilerinin geliştirilmesi programı sertifika töreninde konuşarak, "Bizim yöneticilerimizle yazamayacağımız başarı hikayesi yok" dedi. UNICEF ile birlikte okul yöneticilerinin gelişimi konusunda yürütülen çalışmalara değinen Selçuk, "Bütün bunlar bizim ortak bir dilimizin gelişmesine hizmet edecek, eğitimin kalitesini artırma noktasında, kavramlarımızı ve terimlerimizi geliştirmemize hizmet edecek. Bu eğitimlere yaklaşık olarak 50 bin civarında okul yöneticimiz katıldı, bunun sayısı tabii ki artacak.'' dedi.

19.10.2020Gündem
Müdürlere ‘uzaktan eğitim’ eğitimi

Müdürlere ‘uzaktan eğitim’ eğitimi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okul yöneticilerinin uzaktan eğitim süreçlerinde tasarım ve yönetim becerilerinin geliştirilmesi programına yaklaşık 50 bin civarında okul yöneticimiz katıldı. Bunun sayısı artacak" dedi.

19.10.2020Eğitim
İleri Seviye Kaynak Teknikleri Atölyesi kuruldu

İleri Seviye Kaynak Teknikleri Atölyesi kuruldu

Bursa'nın Yıldırım ilçesindeki Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, geleneksel kaynakçılık eğitimleri okula kazandırılan cihazla modern yöntemlerle öğretilecek.

19.10.2020Teknoloji
Eylül’ün hayallerine giden yol EBA destek merkezinden geçiyor

Eylül’ün hayallerine giden yol EBA destek merkezinden geçiyor

İstanbul Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kütüphanesi bugünlerde EBA destek merkezi olarak hizmet veriyor. Merkez, öğrencilere ferah bir ortamda ders çalışma ve uzaktan eğitime katılma imkânı sunuyor.

18.10.2020Eğitim
Son dakika haberi: MEB liselilerin öpüşme davasında istinafa başvurdu... Üzgünüz ama suç onun

Son dakika haberi: MEB liselilerin öpüşme davasında istinafa başvurdu... Üzgünüz ama suç onun

Son dakika haberi.. Kız arkadaşıyla öpüştüğü iddiasıyla okul müdürü tarafından azarlandığı için okulun balkonundan atlayıp felç kalan Hamza İpek’in davasında, 1.7 milyon TL’lik tazminat kararı için MEB, istinaf başvurusunda bulundu. Bakanlık başvurusunda, yaşanılan olayı “üzücü” olarak nitelendirerek, “İdaremizin herhangi bir kusuru bulunmamaktadır” dedi.

18.10.2020Gündem
Ultra hijyen sistemi sürücüleri virüslerden koruyacak

'Ultra hijyen sistemi' sürücüleri virüslerden koruyacak

Bursa Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde araç, sürücü ve yolcuların bakteri ile virüslerden korunmalarını sağlamak amacıyla "Ultra Hijyen Sistemi Projesi" geliştirildi.

16.10.2020Teknoloji
Okul bahçesine ağaç diktiler

Okul bahçesine ağaç diktiler

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un çağrısı sonrası ülke genelinde başlatılan okul bahçelerinde fidan dikimi etkinliği, Kemer Merkez İlkokulu’nda da yapıldı.

15.10.2020Gündem
Minikler okul bahçesine fidan dikip can suyu verdi

Minikler okul bahçesine fidan dikip can suyu verdi

GAZİANTEP’in İslahiye ilçesinde, öğretmenler öğrencileriyle birlikte okul bahçesine fidan dikip can suyu verdiler.

13.10.2020Gündem
Şehrin ortasında botanik bahçesini andıran okul

Şehrin ortasında botanik bahçesini andıran okul

AFYONKARAHİSAR Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesine 1970’li yıllarda dikilen sarmaşık fidanı büyüdü ve tüm okulu kapladı. Duvarlarını saran sarmaşık sayesinde doğa tarafından mantolanmış şekilde görülen okulun bahçesinde de 100’ün üzerinde ağaç bulunuyor. Okul, içinde barındırdığı canlılarla botanik bahçesini andırıyor.

13.10.2020Gündem
Okullarına kavuştular Maskeli, mesafeli ama umutlu

Okullarına kavuştular! Maskeli, mesafeli ama umutlu

Koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitim gören öğrencilerin bir bölümü daha, mart ayından bu yana uzak oldukları okullarına kavuştu. Öğrenciler ilk kez okula başlamış gibi heyecanlıydı.

13.10.2020Eğitim
Minikler okul bahçesine fidan dikti

Minikler okul bahçesine fidan dikti

KUMLUCA’da anaokulu öğrencileri, Hatay’da yanan ormanlar için okul bahçelerine 5 adet meyve fidanı dikti.

12.10.2020Gündem
Bir veli 3 çocuğunu yüz yüze eğitime böyle getirdi

Bir veli 3 çocuğunu yüz yüze eğitime böyle getirdi

Gaziantep’te bir veli 3 çocuğunu yüz yüze eğitime motosikletle getirdi. Koronadan korunmak için maske takan veli ve çocukları kask takmamaları ise bir başka tehlikeye davetiye çıkarttı.

12.10.2020Haber
Kahramanmaraş’ta, yüz yüze eğitimde ikinci kademe

Kahramanmaraş’ta, yüz yüze eğitimde ikinci kademe

KAHRAMANMARAŞ’ta, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşaması başladı.

12.10.2020Gündem
Solcu kızla ülkücü gencin aşkı

Solcu kızla ülkücü gencin aşkı

Aile Meclisi bu hafta İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral ve eşi Gülsün Oral’ın evine konuk oldu. Van’ın Ahlat ve Adilcevaz ilçelerinden Ankara’ya, okul koridorlarından parlamentoya uzanan bir yolculuk... Okul yıllarında başlayan hikâyelerinde kız tarafı solcu, Halil Oral ülkücü olunca işler biraz karışmış.

12.10.2020Gündem
İHA Yarışmasında üçüncü olan öğrencilerin hedefi savunma sanayisi

İHA Yarışması'nda üçüncü olan öğrencilerin hedefi savunma sanayisi

TÜBİTAK Liselerarası İHA Yarışması'nda Türkiye üçüncüsü olan Bursa'daki Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğrencileri, okuldaki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

12.10.2020Teknoloji
Liseliler Türkiyenin İHA gücünü ileriye taşımak istiyor

Liseliler Türkiye'nin İHA gücünü ileriye taşımak istiyor

Yaklaşık 40 kilometre menzille otomatik uçma kabiliyeti ve harita üzerinde istenilen bölgeye faydalı yük bırakabilme özelliğine sahip insansız hava aracı (İHA) yapan İzmirli 5 lise öğrencisi, bu alanda çok daha ileri noktalara gelmeyi hedefliyor. Menemen Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi 12. sınıf öğrencileri Lütfi Emre Aşkın, Murat Enes Barut, Kemal Utku Yüzbaşıoğlu, Emir Savran ve Yılmaz Kömürcü'nün geliştirdiği İHA, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında Gaziantep'te düzenlenen İHA yarışmalarında 2. oldu.

8.10.2020Teknoloji
Öğretmenler ile askerler okulu boyadı

Öğretmenler ile askerler okulu boyadı

GAZİANTEP’in İslahiye ilçesinde askerler, okullarını eğitim ve öğretime hazırlayan öğretmenler ile birlikte okulu boyadı.

8.10.2020Gündem
Okulu öğrenime böyle hazırladılar

Okulu öğrenime böyle hazırladılar

Adıyaman'ın Kahta ilçesine bağlı Esendere İlk ve Ortaokulunda görevli 10 öğretmen, kendi imkânlarıyla sınıfları boyadı. Öğretmenler okullarını güzelleştirirken bir yandan da EBA üzerinden ders anlatmaya devam etti.

6.10.2020Eğitim
Meslek lisesinde Ar-Ge merkezi

Meslek lisesinde Ar-Ge merkezi

MEB tarafından 20 ilde belirlenen 36 okuldan biri olan OİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, yüksek teknolojili ve katma değerli ürünler üretilmesine yönelik Ar-Ge merkezi kurulması çalışmasına başlandı.

5.10.2020Eğitim
Meslek lisesinde yüksek teknolojili üretim hedefi

Meslek lisesinde "yüksek teknolojili üretim" hedefi

Bursa'daki Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kurulması için çalışma başlatılan Ar-Ge merkezi ile yüksek teknolojili ve katma değerli ürünler üretilmesi hedefleniyor. Lise Müdürü Metin Sezer, kurulacak ar-ge merkezi hakkında bilgi verdi.

5.10.2020Teknoloji
Edirneli öğrencilerden Azerbaycan’a resimli ve şiirli destek

Edirneli öğrencilerden Azerbaycan’a resimli ve şiirli destek

EDİRNE’de, İstiklal Ortaokulu 5’inci sınıf öğrencileri, topraklarını işgal eden Ermenistan’a karşı mücadele veren Azerbaycan’ın yanında olduklarını göstermek için resim yaparak, şiirler yazdı. Öğrenciler, resim ve şiirleri Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu’na gönderirken, Okul Müdürü ve Türk Ocakları Edirne Şube Başkanı Yakup Öz, Edirne’deki ’küçük kalpler’in Azerbaycan için attığını söyledi.

2.10.2020Gündem
TÜBİTAK Liseler Arası İHA yarışmasında Türkiye birincisi oldular

TÜBİTAK Liseler Arası İHA yarışmasında Türkiye birincisi oldular

TÜBİTAK Liseler Arası İHA yarışmasında Türkiye birincisi olan Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı ziyaret etti.

2.10.2020Teknoloji
Karslı öğrenciler, okul bahçesindeki serada organik sebze ve meyve üretiyor

Karslı öğrenciler, okul bahçesindeki serada organik sebze ve meyve üretiyor

Kars'ta ortaokul öğrencileri, okul bahçesinde oluşturulan serada organik sebze ve meyve yetiştiriyor.

30.09.2020Gündem
Meslek liseliler hem öğreniyor hem de para kazanıyor

Meslek liseliler hem öğreniyor hem de para kazanıyor

TOKAT Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören öğrenciler, pandemi döneminde de okuldaki dersler sayesinde hem meslek öğreniyor hem de ürettikleri ürünler karşılığında para kazanıyor. Öğrenciler atölyelerde, masa, sıra gibi okul mobilyası ve dezenfektan standı üretimi gerçekleştiriyor. Okul Müdürü Ali Vanlıoğlu, üretim atölyelerinde görev yapan her bir öğrencinin ayda yaklaşık 2 bin lira kazandığını söyledi.

30.09.2020Gündem
Moda tasarımı teknolojik imkanlarla öğretilecek

Moda tasarımı teknolojik imkanlarla öğretilecek

Bursa'nın köklü eğitim kurumlarından Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde moda tasarımının teknolojik imkanlarla öğretilebilmesi için hazırlanan projenin uygulanması başladı.

28.09.2020Teknoloji
Okulları için kazma kürek çalışıyorlar

Okulları için kazma kürek çalışıyorlar

Van'ın Özalp ilçesinde bazı öğretmenler, derslerden kalan zamanlarında görev yaptıkları okulun çevresini düzenleyerek öğrencilere güzel zaman geçirebilecekleri alan oluşturuyor.

26.09.2020Eğitim
Polisten miniklere moral hediyesi

Polisten miniklere moral hediyesi

KUMLUCA İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ekipleri tarafından birinci sınıf öğrencilerine moral hediyesi dağıtıldı.

25.09.2020Gündem
Lise öğrencileri ultrason görüntüleme alanında proje tasarladı

Lise öğrencileri ultrason görüntüleme alanında proje tasarladı

Afyonkarahisar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Gaziantep’te düzenlenecek Teknofest yarışmasına ‘Sürekli Jel Takviye Eden Ultrason Probu’ adlı proje ile katıldı.

25.09.2020Teknoloji
İstanbulda tarihi okulun müdürü değişti

İstanbul'da tarihi okulun müdürü değişti!

Türkiye’nin en gözde okullarından biri olan Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde müdür değişti. 5 yıldır bu görevi yapan Necati Yener, yerini İstanbul Erkek Lisesi Müdür Yardımcısı Cafer Çilenti’ye bıraktı. Edinilen bilgilere göre Yener’in görevden alınmasının gerisinde, bir grup velinin bakanlığa yaptığı şikâyetler yer aldı.

24.09.2020Gündem
Minikler sosyal mesafeli oynamayı öğreniyor

Minikler sosyal mesafeli oynamayı öğreniyor

Kocaeli Körfez Fatih İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri koronavirüs tedbirleri kapsamında başlatılan yüz yüze eğitimde okul bahçesine çizilen sosyal mesafe halkalarının içerisinde Erik dalı müziği eşliğinde oynadı. Öğrencilerden gelen talep doğrultusunda bu etkinliğin düzenlendiğini belirten okul müdürü Atilla Öztürk, amaçlarının okula yeni başlayan çocuklara okulu sevdirmek olduğunu ifade etti.

24.09.2020Eğitim
Vanlı öğrenciler güneş enerjisi projesiyle TEKNOFESTe katılacak

Vanlı öğrenciler güneş enerjisi projesiyle TEKNOFEST'e katılacak

Van'ın Erciş ilçesinde 4 öğrenci, öğretmenlerinin desteğiyle hazırladıkları güneş enerjisinin kablosuz aktarımı ve refleks güçlendirme projeleriyle Gaziantep'te düzenlenecek TEKNOFEST'e katılmaya hak kazandı.

24.09.2020Teknoloji
Son dakika haberi: Felç kalan genç Hürriyet’e konuştu: Hayallerimi çaldılar

Son dakika haberi: Felç kalan genç Hürriyet’e konuştu: Hayallerimi çaldılar

5 yıl önce kız arkadaşıyla öpüştüğü iddiasıyla okul müdürünün odasına çağrılıp azarlandığı için okulun balkonundan atlayıp felç kalan Hamza İpek, “Basketbolcu olmak istiyordum. Tekerlekli sandalyeye mahkûm yaşıyorum. Hayallerimi çaldılar. Tazminat miktarı beni ilgilendirmez, yürümek istiyorum” dedi.

18.09.2020Gündem
Öğretmenin testi pozitif çıktı Öğrenciler karantinaya alındı...

Öğretmenin testi pozitif çıktı! Öğrenciler karantinaya alındı...

Zonguldak Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde görevli öğretmenin Covid-19 testi testi pozitif çıktı, okul müdürü ve 4 öğretmen ile 23 öğrenci karantina altına alındı.

17.09.2020Gündem
Son dakika haberi: ‘Okulda öpüşme’ davasında örnek karar

Son dakika haberi: ‘Okulda öpüşme’ davasında örnek karar

Hatay’da lise öğrencisi H.İ., kız arkadaşıyla öpüştüğü iddiasıyla okul müdürünün odasında azarlandı, suçlandı ve psikolojik baskıya maruz kaldı. Gururu kırılan H.İ., balkondan atlayınca felç kaldı. İdare mahkemesi, olaydan okul yönetimini sorumlu tuttu ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) öğrenciye 1 milyon 700 bin TL tazminat ödemesine karar verdi.

17.09.2020Gündem
1. Sınıf Hayat Bilgisi Okul Çalışanları konu anlatımı

1. Sınıf Hayat Bilgisi Okul Çalışanları konu anlatımı

Okulumuzda görevli olan bazı çalışanlar bulunmaktadır. Bu görevli insanlar okulumuz için çok önemlidir. Hepsinin ayrı görevleri vardır ve okulun düzenini sağlar. Şimdi okulumuzdaki görevli insanlar ve bölümleri nelerdir bunları inceleyelim. İşte 1. sınıf hayat bilgisi okul çalışanları konu anlatımı.

16.09.20201. SINIF
1. Sınıf Hayat Bilgisi Gerektiğinde Okul Çalışanlarından Yardım Alma konu anlatımı

1. Sınıf Hayat Bilgisi Gerektiğinde Okul Çalışanlarından Yardım Alma konu anlatımı

Gerektiği zamanlarda okul çalışanlarından yardım alabiliriz. Onlar bize kendi görevleri içerisinde yardım ederler ve sorunlarımızı çözerler. Şimdi acil ve gerekli durumlarda kimlerden yardım alabiliriz bunlara bir bakalım. İşte 1. sınıf hayat bilgisi gerektiğinde okul çalışanlarından yardım alma konu anlatımı.

16.09.20201. SINIF
Adana Milli Eğitim Müdürü: Okullarımız alışveriş merkezlerinden ve sokaklardan daha hijyenik

Adana Milli Eğitim Müdürü: Okullarımız alışveriş merkezlerinden ve sokaklardan daha hijyenik

ADANA İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, yüz yüze eğitimin başlayacağı 21 Eylül öncesi, 'Okulum Temiz Belgesi' alan okula yaptığı ziyarette velilere çağrıda bulunarak, "Okullarımız alışveriş merkezlerinden ve sokaklardan daha hijyenik. Velilerimizin okula gelmelerini, süreci yerinde görüp takip etmelerini istiyoruz" dedi.

15.09.2020Gündem
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Rollerimiz, Sorumluluklarımız Ve Haklarımız konu anlatımı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Rollerimiz, Sorumluluklarımız Ve Haklarımız konu anlatımı

Yaşantımız içerisinde hepimizin bazı rolleri, hakları ve sorumlulukları vardır. Bunları yerine getirmeli ve bunların dışına kesinlikle çıkmamalıyız. O zaman mutlu ve huzurlu bir şekilde toplum olarak beraber yaşayabiliriz. İşte 5. sınıf sosyal bilgiler rollerimiz, sorumluluklarımız ve haklarımız konu anlatımı.

13.09.20205. SINIF
Meslek lisesinde üretildi… Havadaki virüsü yok ediyor

Meslek lisesinde üretildi… Havadaki virüsü yok ediyor

Meslek lisesi öğretmeni Nurgut Dinç tarafından koronavirüsle mücadelede kapsamında geliştirilen cihaz, teneffüs edilecek havadaki mikroorganizmaları ve virüsleri etkisizleştiriyor. Özellikle Kovid-19 hastalarının nakillerinde veya hasta bakım odalarında kullanılmak üzere tasarlanan cihaz, havayı arındırması esnasında yan ürün, kalıntı ve sağlığa zararlı madde oluşturmuyor.

12.09.2020Eğitim