EKSTRA
MENÜ

Nsu 2.0

Nsu 2.0 ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nsu 2.0 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 61 Nsu 2.0 haberi bulunmuştur.

Nsu 2.0 Haberleri

İçişleri Bakanı mektubu gizlemek istemiş

İçişleri Bakanı mektubu gizlemek istemiş

Hessen eyalet İçişleri Bakanı Peter Beuth hakkında mecliste araştırma komisyonu kurulması isteniyor. Bakan Beuth, 28 Ekim’de yapılan eyalet seçimleri öncesinde Frankfurt Emniyetindeki neonazi polis ağı skandalını kamuoyundan gizlemekle suçlanıyor.

20.12.2018Avrupa
Avukat Mustafa Kaplan: Daha önce de geliyordu ama bu bambaşka

Avukat Mustafa Kaplan: Daha önce de geliyordu ama bu bambaşka

NSU müdahil avukatlarından Seda Başay Yıldız’la başlayan tehdit mektuplarından biri de avukat Mustafa Kaplan’a gönderilmişti. Komedyen Jan Böhmermann davasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı temsil eden Kaplan, mektupla ilgili ayrıntıları Deutsche Welle Türkçe’ye anlattı.

20.12.2018Avrupa
Tehdit mektubunda korkunç ifadeler: Gerekirse mahalleyi yakarız

Tehdit mektubunda korkunç ifadeler: Gerekirse mahalleyi yakarız

Almanya’nın Frankfurt kentindeki 1 No’lu Polis Karakolunda ortaya çıkan neonazi ağıyla ilili soruşturma genişliyor. Neonazi polis ağının Hessen Eyaleti’ndeki Wiesbaden, Offenbach ve Fulda emniyet teşkilatlarında da bağları olduğu şüphesi ortaya çıktı.

19.12.2018Avrupa
Polise de mi güvenemeyeceğiz

Polise de mi güvenemeyeceğiz?

Almanya’da federal hükümetin ilk ‘Yabancılar Sorumlusu’nun göreve atanmasının 40’ıncı yılı vesilesiyle geçen hafta Berlin’de bir etkinlik düzenlendi.

19.12.2018Avrupa
Polis teşkilatında neonazi ağı büyüyor

Polis teşkilatında neonazi ağı büyüyor

Almanya’nın Frankfurt kentindeki 1 No’lu Polis Karakolu’nda ortaya çıkan neonazi ağının, buz dağının sadece görünen bir ucu olduğu düşünülüyor. Olayın yaşandığı Hessen Eyaleti Asayiş Şubesi (LKA), Frankfurt’taki neonazi ağıyla bağlantılı olduğu şüphesiyle Marburg-Biedenkopf Emniyetinde de arama yaptı.

18.12.2018Avrupa
Alman polisinde tehlike çanları

Alman polisinde tehlike çanları

Almanya’da siyaset ve güvenlik birimleri aşırı sağa karşı kör rolünü oynadı. Kurban ailelerin uyarılarına rağmen sekizi Türk, 10 kişinin öldürüldüğü seri cinayetleri neonazilerin işleyebileceğine hiçbiri ihtimal vermedi.

18.12.2018Avrupa
Seda Başay Yıldız’ı kızıyla tehdit etmişlerdi 5 polise soruşturma

Seda Başay Yıldız’ı kızıyla tehdit etmişlerdi! 5 polise soruşturma

NSU davasında mağdur avukatlarından Seda Başay Yıldız, aldığı tehdit mektubu üzerine polise başvurunca büyük bir skandal ortaya çıktı. Yıldız’ı kızıyla tehdit edenlerin polis olduğu ortaya çıktı.

16.12.2018Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yaptırım olmayacağını sayın Trumptan duymuş olduk

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yaptırım olmayacağını sayın Trump'tan duymuş olduk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'ne ilişkin INTEX Osaka Fuar Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyerek önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptırım tartışmalarıyla ilgili "Sayın Trump bugün bu konuya açıklık getirdi. Böyle bir şeyin olmayacağını da kendisinden özellikle dinlemiş olduk." dedi. S-400 anlaşmasına değinen Erdoğan "Teslimat sürecindedir ve teslimat sürecinde olan böyle bir sözleşmeyi inkar etmemiz Türkiye gibi bir devlete yakışmaz, bu iş bitti." diye konuştu.

29.06.2019Dünya
Fatih Akın: Bu film neonazilere bir misillemedir

Fatih Akın: Bu film neonazilere bir misillemedir

2007’deki Cannes Film Festivali’nde ‘Yaşamın Kıyısında’ filmiyle ‘En İyi Senaryo’ ödülü kazanan yönetmen Fatih Akın, yeni filmi ‘Solgun’la (Aus dem Nichts) bu kez Oscar’da Almanya adına yarışacak.

16.12.2017Avrupa
Adım neo-Nazi listesindeydi

Adım neo-Nazi listesindeydi

Fatih Akın’ın, senaryosunu adının neo-Nazilerin listesinde yer aldığını öğrendikten sonra yazdığı ‘Aus dem Nichts’ (In The Fade) filmi Cannes’da Altın Palmiye için yarışacak.

24.05.2017Keyif

Yazar Sonuçları

Ortalığı kimler yumuşattı?

BİR Türk işadamı buna cevap olarak “Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası... Bunun başka anlatımı yok” dedi.

26.06.2013