EKSTRA
MENÜ

Peter Beuth

Peter Beuth ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Peter Beuth haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 42 Peter Beuth haberi bulunmuştur.

Peter Beuth Haberleri

‘İlk günler herkes söz verdi, şimdi kimse yok’

‘İlk günler herkes söz verdi, şimdi kimse yok’

Hanau’da 19 Şubat 2020’de ırkçı Alman Tobias Rathjen’in iki nargile bara gerçekleştirdiği baskında hayatını kaybeden Ferhat Unvar, Gökhan Gültekin, Fatih Saraçoğlu, Sedat Gürbüz ile Hamza Kurtovi (Bosnalı), Mercedes Kierpacz (Polonyalı), Kaloyan Velkov (Bulgar), Vili Viorel Pun (Romanyalı), Said Nasser El Hashemi (Afganistanlı), katliamın altıncı ayında ‘19 Şubat İnisiyatifi’ tarafından anıldı.

23.08.2020Avrupa
İki yılda 99 ırkçı mektup gönderildi

İki yılda 99 ırkçı mektup gönderildi

Hessen İçişleri Bakanı Peter Beuth, eyalet parlamentosu bünyesinde oluşturulan soruşturma komisyonunda, aralarında avukat, siyasetçi, oyuncu ve yargı görevlilerinin de bulunduğu çok sayıda kişi ve kuruma gönderilen ırkçı mektuplarla ilgili bilgi verdi.

21.08.2020Avrupa
NSU 2.0’dan 69 ölüm tehdidi mektubu

NSU 2.0’dan 69 ölüm tehdidi mektubu

Hessen Eyalet İçişleri Bakanı Peter Beuth, eyalet meclis içişleri komisyonu toplantısında ‘NSU 2.0’ imzalı 27 kişi ve kuruluşa 69 ırkçı ve ölüm tehdidi içeren mektubun gönderildiğini açıkladı. Bakan Beuth, ırkçı mektupların, aralarında gazeteci, politikacı, sanatçı ve yargı ile emniyet mensuplarının bulunduğu kişilere gönderildiğini söyledi.

22.07.2020Avrupa
Federal Savcılık ‘NSU 2.0’ dosyasını istemedi

Federal Savcılık ‘NSU 2.0’ dosyasını istemedi

Federal Savcılık, ‘NSU 2.0’ imzalı tehdit ve ırkçı içerikli mektuplarla ilgili soruşturmayı üstlenmeyi görev alanının dışında olduğu gerekçesiyle reddetti.

21.07.2020Avrupa
‘NSU 2.0’la Federal Savcılık ilgilensin’

‘NSU 2.0’la Federal Savcılık ilgilensin’

FDP İç Politikalar Sözcüsü Konstantin Kuhle, Hessen Emniyet Teşkilatı’nda görev yapan polislerle bağlantılı olduğu düşünülen ‘NSU 2.0’ imzalı ırkçı ve tehdit içerikli mektuplar için Federal Savcılığı göreve çağırdı: “Seri şekilde gönderilen tehdit mektuplarını alanlar çoğulcu toplumumuzun içinde önemli görevler üstlenen kişiler. Devletin koruyucu karakteri gereği federal savcı soruşturmayı üstlenmeli.”

20.07.2020Avrupa
‘İstifa etsin, polisin omzundaki yük kalksın’

‘İstifa etsin, polisin omzundaki yük kalksın’

Hessen Eyalet milletvekili Turgut Yüksel ile SPD Frankfurt Teşkilat Başkanı Mike Josef eyalet hükümet ortağı Yeşiller’e de sert eleştiriler yönelttiler.

19.07.2020Avrupa
‘NSU 2.0’ imzalı ırçkı mektup bu kez İçişleri Bakanı’na gitti

‘NSU 2.0’ imzalı ırçkı mektup bu kez İçişleri Bakanı’na gitti

‘NSU 2.0’ imzalı ırkçı tehdit mektubunun Hessen Eyalet İçişleri Bakanı Peter Beuth’a da gönderildiği ortaya çıktı.

19.07.2020Avrupa
İstifa sırası İçişleri Bakanında

İstifa sırası İçişleri Bakanı'nda!

Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde polis bilgisayarından neonazi ölüm tehdidi skandallarının arkası gelmiyor. Hessen Emniyet Müdürü Udo Münch’ün istifasından sonra şimdi oklar eyalet İçişleri Bakanı Peter Beuth’a yöneldi.

15.07.2020Avrupa
Hessen Emniyet Müdürü istifa etti

Hessen Emniyet Müdürü istifa etti

Hessen polisinin karıştığı ırkçı tehdit mektuplarıyla ilgili skandallar sonunda istifa getirdi. Hessen Eyaleti Emniyet Teşkilatı Başkanı Udo Münch istifasını verdi, İçişleri Bakanı Peter Beuth da bu istifayı kabul etti.

14.07.2020Avrupa
Almanya tehlikeyi tam anlamış görünmüyor

Almanya tehlikeyi tam anlamış görünmüyor

Bir yılda 22 bin 300 suç olayı. Kassel Valisi Walter Lübcke cinayeti. Halle ve Hanau’da ırkçı saldırılar. Polis teşkilatı içinden NSU 2.0 imzalı ölüm tehdidi mektupları. Bunlar bir ülke için en yüksek alarm çanları.

11.07.2020Avrupa
‘İçişleri Bakanı çifte standart uyguluyor’

‘İçişleri Bakanı çifte standart uyguluyor’

Hessen Eyalet İçişleri Bakanı Peter Beuth (CDU), Sol Parti Hessen Eyalet Meclis Grup Başkanı Janine Wissler’e gönderilen ölüm tehdidi içerikli ‘NSU 2.0’ imzalı mektubu göndereni belirlemek için özel soruşturmacı atadı. Beuth, Wissler’le görüşüp geçmiş olsun dileklerini de iletti.

10.07.2020Avrupa
Tobias R.nin kaçış görüntüleri ortaya çıktı

Tobias R.'nin kaçış görüntüleri ortaya çıktı

Hanau’da iki nargile kafeye gerçekleştirdiği saldırıda 9 kişiyi öldüren, daha sonra ailesinin evine gidip annesini de öldürdükten sonra intihar eden ırkçı terörist Tobias R. ile ilgili bilgiler de ortaya çıkmaya başladı. Bu arada ırkçı caninin olay yerinden kaçış görüntüleri ortaya çıktı.

21.02.2020Avrupa
Kardeşlerimizi vurdular Almanya’da aşırı sağcı terör: 4’ü Türk 9 kurban

Kardeşlerimizi vurdular! Almanya’da aşırı sağcı terör: 4’ü Türk 9 kurban

Hafta sonu camilere saldırı planı yapan ‘Sert Çekirdek’ isimli ırkçı bir çetenin çökertildiği Almanya’da bu kez aşırı sağcı bir cani Hanau kentinde Türk kökenlilerin bulunduğu iki kafe ile bir büfeye terör saldırısı düzenledi. Katliamda 4’ü Türk, 9 göçmen kökenli kişi hayatını kaybetti. Saldırgan annesini öldürüp intihar etti. Kanlı olayın tanıklarından Kenan Koçak, “Kardeşlerimizi, çocuklarımızı vurdular. Kalbimizin yarısı gitti” diyerek yaşananlara tepki gösterdi.

21.02.2020Dünya
Son dakika haberi: Almanyadaki ırkçı saldırılar bitmek bilmiyor 4 Türk öldürüldü... Es Reicht Yeter artık

Son dakika haberi: Almanya'daki ırkçı saldırılar bitmek bilmiyor! 4 Türk öldürüldü... Es Reicht! Yeter artık!

Bugüne kadar onlarca kurban verdiğimiz Almanya’daki ırkçı saldırılar bitmek bilmiyor. Bu kez neo-Nazi terörist Tobias Rathjen, Hanau’da 4’ü Türk 9 kişiyi katletti. Almanya'daki Türk toplumu endişeli. “Artık yeter” (Es reicht!) diyor. Çünkü Hanau katliamı Almanya’da Türklere yönelik ilk saldırı değil....

21.02.2020Dünya
‘Dönüm noktası’ sözünü kabul edemiyorum

‘Dönüm noktası’ sözünü kabul edemiyorum

Kendisine ve ailesine yönelik ölüm tehditleriyle ilgili soruşturmanın birinci yılında konuşan NSU davası avukatlarından Seda Başay Yıldız, kimseden, özellikle de kendilerini anonim mesajların arkasına saklayanlardan korkmadığını söyledi.

15.12.2019Avrupa
Maçta yumruklanan hakem bir daha konuşamayabilir

Maçta yumruklanan hakem bir daha konuşamayabilir

Almanya’nın Hessen eyaletinde amatör lig maçında Hayri G.’nin yumrukladığı hakem, beyin sarsıntısı geçirdi. Hakemin konuşma yeteneğini kaybetme riski olduğu açıklanırken Hayri G.’nin kulüple ilişiği kesildi ve oynadığı takım ligden çekildi.

29.10.2019Avrupa
Kassel Valisi katiliyle resmi bağlantısı varmış

Kassel Valisi katiliyle resmi bağlantısı varmış!

Almanya’da NSU cinayetlerindeki rolü bir türlü aydınlatılamayan gizli servis yetkilisi Andreas Temme’nin, Kassel Valisi Walter Lübcke’nin katili neonazi Stephan Ernst’le ilişkisi olduğu haberi kamuoyunda bomba etkisi yarattı. İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili SPD’nin soru önergesine ‘Resmi ilişki’ cevabını verdi.

18.10.2019Avrupa
‘Combat 18’e yasak mı geliyor

‘Combat 18’e yasak mı geliyor?

Almanya’da Hessen, Thüringen ve Aşağı Saksonya eyaletlerinin İçişleri Bakanları, Kassel Valisi Walter Lübcke cinayetiyle de ilişkilendirilen ‘Combat 18’ adlı terör örgütünün yasaklanmasını gündeme getirdi.

16.09.2019Avrupa
Steinmeier’den Frankfurt Emniyeti’ne ziyaret

Steinmeier’den Frankfurt Emniyeti’ne ziyaret

NSU davasının müdahil avukatlarından Seda Başay Yıldız, NSU 2.0 imzasıyla dördüncü kez ölüm tehditleri aldı. Yıldız ve ailesini hedef alan ölüm tehdidinin Frankfurt Emniyeti’ndeki aşırı sağ polis ağı tarafından yapıldığı şüphesiyle beş polis açığa alındı ve soruşturma yürüyor.

7.02.2019Avrupa
Bakan Beuth’a ‘NSU 2.0’ baskısı

Bakan Beuth’a ‘NSU 2.0’ baskısı

Hessen’de aşırı sağla bağlantılı olan bir polis memurunun, bazı bilgileri ‘Aryas’ adlı neonazi örgütünün kadın üyesine verdiğini kamuoyundan gizlemekle suçlanan Eyalet İçişleri Bakanı Peter Beuth’un koltuğu tehlikeye girdi. Muhalefet, perşembe günü yapılacak olağanüstü toplantı öncesi Bakan Beuth’dan bilgi istedi.

15.01.2019Avrupa
İçişleri Bakanı mektubu gizlemek istemiş

İçişleri Bakanı mektubu gizlemek istemiş

Hessen eyalet İçişleri Bakanı Peter Beuth hakkında mecliste araştırma komisyonu kurulması isteniyor. Bakan Beuth, 28 Ekim’de yapılan eyalet seçimleri öncesinde Frankfurt Emniyetindeki neonazi polis ağı skandalını kamuoyundan gizlemekle suçlanıyor.

20.12.2018Avrupa
Tehdit mektubunda korkunç ifadeler: Gerekirse mahalleyi yakarız

Tehdit mektubunda korkunç ifadeler: Gerekirse mahalleyi yakarız

Almanya’nın Frankfurt kentindeki 1 No’lu Polis Karakolunda ortaya çıkan neonazi ağıyla ilili soruşturma genişliyor. Neonazi polis ağının Hessen Eyaleti’ndeki Wiesbaden, Offenbach ve Fulda emniyet teşkilatlarında da bağları olduğu şüphesi ortaya çıktı.

19.12.2018Avrupa
Polis teşkilatında neonazi ağı büyüyor

Polis teşkilatında neonazi ağı büyüyor

Almanya’nın Frankfurt kentindeki 1 No’lu Polis Karakolu’nda ortaya çıkan neonazi ağının, buz dağının sadece görünen bir ucu olduğu düşünülüyor. Olayın yaşandığı Hessen Eyaleti Asayiş Şubesi (LKA), Frankfurt’taki neonazi ağıyla bağlantılı olduğu şüphesiyle Marburg-Biedenkopf Emniyetinde de arama yaptı.

18.12.2018Avrupa
Festivalden sonra saldırdılar: 15 polis yaralandı, 80 kişi gözaltında

Festivalden sonra saldırdılar: 15 polis yaralandı, 80 kişi gözaltında

Almanya’nın Darmstadt kentinde gerçekleşen ‘Schlossgrabenfest’ müzik festivalinin ardından polise yönelik düzenlenen saldırıda, 15 güvenlik görevlisi yaralandı.

3.06.2018Avrupa
DEAŞ, terörle yıldırmaya çalışıyor

DEAŞ, terörle yıldırmaya çalışıyor

Konrad Adenauer Vakfı ve Türk Alman Sağlık Vakfı’nın dün Frankfurt’ta düzenledikleri sempozyumda konuşan Hessen İçişleri ve Spor Bakanı Peter Beuth, terör tehdidinin her geçen gün büyüdüğünü, Almanya’da pek çok potansiyel terörist olduğunu söyledi.

2.11.2017Dünya
Terör hoşgörüyü yok etmek istiyor

Terör hoşgörüyü yok etmek istiyor

Konrad Adenauer Vakfı ve Türk Alman Sağlık Vakfı’nın dün Frankfurt’ta düzenledikleri sempozyumda konuşan Hessen İçişleri ve Spor Bakanı Peter Beuth, terör tehdidinin her geçen gün büyüdüğünü, sadece Almanya’da 1650 potansiyel terörist olduğunu söyledi.

1.11.2017Dünya
Alman polisinden DEAŞ’a operasyon

Alman polisinden DEAŞ’a operasyon

Alman Polisi, Berlin ve Hessen’de DEAŞ’a operasyon düzenledi. Baskınlarda yakalanan 19 kişinin arasında Tunus’taki Bardo Müzesinde 21 kişinin öldüğü saldırıya katılan teröristin de olduğu açıklandı.

1.02.2017Dünya
Ben Hatira Rizespor ve Gaziantep ile görüşüyor

Ben Hatira Rizespor ve Gaziantep ile görüşüyor

Alman Birinci Lig takımlarından Darmstadt, Tunus kökenli futbolcusu Enis Ben Hatira'nın sözleşmesini ‘istihbarat tarafından takibe alınıp gözetlenen radikal İslamcı gruplarla ilişkisi olduğu’ gerekçesiyle geçen hafta feshetmişti. Almanya ve Avrupa’da takım bulamayan Ben Hatira, rotasını Türkiye'ye çevirdi.

31.01.2017Spor Arena
Darmstadt, Ben Hatira’nın sözleşmesini feshetti

Darmstadt, Ben Hatira’nın sözleşmesini feshetti

Alman Birinci Ligi Bundesliga takımlarından Darmstadt, Tunus kökenli Enis Ben Hatira ile yollarını ayırdı.

25.01.2017Spor Arena
Kim bu Almanyalı Osmanlılar

Kim bu Almanyalı Osmanlılar

Almanyalı Osmanlılar adlı gruba yapılan operasyonlarla organize suçlara büyük bir darbe indirildiğinden söz ediliyor. Peki kim bu Almanyalı Osmanlılar ve neden büyük bir operasyona ihtiyaç duyuldu?

11.11.2016Dünya
Sinemada silahlı saldırgan dehşeti

Sinemada silahlı saldırgan dehşeti

ALMANYA’nın güneyindeki Hessen eyaletindeki Viernheim şehrinde eli silahlı bir kişi sinemaya baskın düzenledi.

23.06.2016Dünya
Almanyada silahlı saldırı... Saldırgan öldürüldü, yaralı yok

Almanya'da silahlı saldırı... Saldırgan öldürüldü, yaralı yok

Almanya'yı şoke eden silahlı saldırıdan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... Almanya'nın Viernheim kasabasındaki bir sinema salonunda bugün öğleden sonra silahlı bir eylem yaşandı. Bölgeden gelen ilk bilgilerde çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi. Silahlı saldırgan, polis operasyonu sonucu vurularak öldürüldü. Ancak daha sonra olayda kimsenin yaralanmadığı açıklandı. Saldırganın akli dengesinin yerinde olmadığı tahmin ediliyor.

23.06.2016Dünya
Hessen eyaletinde O dernek yasaklandı

Hessen eyaletinde 'O' dernek yasaklandı

Almanya'nın Hessen eyaletinde Neonazi "Sturm 18" derneğinin faaliyetleri yasaklandı.

30.10.2015Avrupa
Almanya’da terör saldırısına hazırlanan Türk karı kocanın evine baskın

Almanya’da 'terör saldırısına hazırlanan' Türk karı kocanın evine baskın

Almanya’nın Hessen Eyalet İçişleri Bakanı Peter Beuth, Frankfurt kenti yakınlarındaki bir eve düzenlenen baskında, terör saldırısına hazırlandıkları öne sürülen Halil D. ve eşi Şenay D.'nin yakalandığını açıkladı. Associated Press haber ajansı, "Boston Maratonu saldırısına benzer bir eylem engellendi" ifadesini kullandı.

30.04.2015Dünya
Almanyada 2 Türk gözaltına alındı

Almanya'da 2 Türk gözaltına alındı

Frankfurt polisi, selefi Türk karı kocayı yakaladı. Çiftin evinde patlamaya hazır bomba, silah ve mühimmatın ele geçirildiği açıklandı. Teröristlerin hedefinin dünkü Frankfurt'taki bisiklet yarışı olduğu açıklanırken, yarış terör saldırısı korkusuyla iptal edildi.

30.04.2015Avrupa
NSU davasına katılması için harcırah ödendiği ortaya çıktı

NSU davasına katılması için harcırah ödendiği ortaya çıktı

ALMANYA’da Nasyonal Sosyalist Yeraltı Örgütü (NSU) tarafından 2000-2006 yılları arasında 8’i Türk 10 kişinin öldürülmesinde istihbarat elemanlarının rolü tartışılırken, Neonazi bir muhbire harcırah ödendiği ortaya çıktı.

10.03.2015Avrupa
Dışarda şiddet varken niye seminer verdiniz

Dışarda şiddet varken niye seminer verdiniz

HESSEN Eyaleti Polis Teşkilatı’nın Gezi olayları sırasında Türk polisine seminer vermesi tartışma konusu oldu.

9.07.2014Avrupa

Almanya’da ‘Gezi’ tartışması

Türk polisinin Gezi olayları sırasında göstericilere yönelik sert tutumu, Almanya’da yeni bir tartışma başlattı. Almanya’nın Hessen Eyaleti Polis Teşkilatı’nın tam da Gezi olayları esnasında Türk polisine “Hukuk devletinde polisin tutumu” konulu seminerler verdiğinin ortaya çıkması üzerine, göstericilere yapılan sert müdahale sebebiyle neden seminerlerin iptal edilmediği” tartışılıyor.

8.07.2014Dünya
Frankfurt şenlenecek

Frankfurt şenlenecek

FRANKFURT, 7’den 77’ye herkesin katılabileceği dev bir aile spor şenliğine hazırlanıyor.

2.07.2014Avrupa
Almanya 10 bin Suriyeli mülteci daha alacak

Almanya 10 bin Suriyeli mülteci daha alacak

Almanya'nın, ülkelerindeki iç savaştan kaçan 10 bin Suriyeli mülteciye daha kapılarını açacağı bildirildi.

13.06.2014Gündem
Bouffier Başbakan, Vezir ‘Bakan’ oldu

Bouffier Başbakan, Vezir ‘Bakan’ oldu

Almanya'nn Hessen eyaletinde yeni hükümet kuruldu. Hıristiyan Demokrat Birlik’ten (CDU) Volker Bouffier ikinci kez eyalet başbakanı seçildi. Bouffier Yeşiller ile koalisyon kurarak Almanya´da şehir eyaletleri dışında Yeşiller ile koalisyon kuran ilk CDU´lu eyalet başbakanı sıfatını kazandı.

20.01.2014Gündem