EKSTRA
MENÜ

Nazmi Durbakayım

Nazmi Durbakayım haberleri sayfasında güncel ve son dakika Nazmi Durbakayım hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 333 Nazmi Durbakayım haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Nazmi Durbakayım Haberleri

5. yıl heyecanı başladı

5. yıl heyecanı başladı

Türk gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen Sign of the City Awards (SotCA) gayrimenkul ödülleri için ilk hazırlıklar başladı. Başvuruların 18 Haziran’da başlayacağı yarışma için sektörün önde gelen isimlerinden oluşan 18 kişilik jürisi ilk kez bir araya geldi.

7.06.2018Ekonomi
20 günde 174 milyon ciroya ulaştı

20 günde 174 milyon ciroya ulaştı

'Birlikten Güç Doğacak, Türkiye Kazanacak Kampanyası’ kampanyası ile konut alıcısına 15 Haziran’a kadar yüzde 20 indirim ve yüzde 5 peşinat fırsatı sunan markalı konut geliştiriciler, önemli satış rakamlarına ulaştı. Kampanyanın konut pazarını hareketlendirdiğini belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Teknik Yapı olarak kampanya kapsamında sattığımız konut ve ofis sayısı 253’ye ulaştı. Toplam ciro ise 174 milyon civarına” dedi.

7.06.2018Ekonomi
İstanbul’da inşaatın kuralları değişti

İstanbul’da inşaatın kuralları değişti

İSTANBUL’DA inşaatın kurallarını belirleyen yeni yönetmelik devreye girdi. Bina yüksekliğinden daire içi planlara, asansörden sosyal alanlara kadar tüm alanlar için sınırlar çizildi.

21.05.2018Ekonomi
6 günde satılan konut sayısı belli oldu

6 günde satılan konut sayısı belli oldu

'Konut Kampanyası' kapsamında başlatılan konut seferberliğine bankaların faizleri yüzde 0,98'e çekerek destek vermesinin ardından inşaat firmalarının da fiyatlarda yüzde 20'lik indirime gitmesi sektöre adeta ikinci baharını yaşattı. Kampanyanın üzerinden daha 6 gün geçmesine rağmen 2 bin konutun satıldığı ifade edildi.

21.05.2018Ekonomi
41 firma açıkladı, indirim geldi Telefonlar kilitlendi

41 firma açıkladı, indirim geldi! Telefonlar kilitlendi

Gayrimenkul pazarında yaşanan durgunluk nedeniyle hem kamu hem şirketler peş peşe indirim açıkladı. KDV , tapu harcı ve faiz indiriminden sonra şirketler de yüzde 20 indirim yapınca satış ofisleri hareketlendi. Yılın ilk 4 ayında düşen satışlarda toparlanma beklediklerini söyleyen sektör temsilcileri “Tablo tersine dönüyor” dedi.

19.05.2018Ekonomi
Ofis ve dükkânda KDV düştü

Ofis ve dükkânda KDV düştü

KAMUDAN gayrimenkul sektörüne bir destek daha geldi. Yaklaşık 2 hafta önce konutta KDV ve tapu harcı indirimi açıklanmıştı. 6 ay süreyle, konutta KDV yüzde 18’den yüzde 8’e, tapu harcı da binde 20’den binde 15’e düşmüştü. Şimdi, ofis ya da dükkân alanlar için de KDV indirimi yapılacağı açıklandı. İşyeri teslimlerinde uygulanan KDV oranı, 31 Ekim’e kadar yüzde 18’den yüzde 8’e düşürüldü.

18.05.2018Ekonomi
Konutta 41 firmanın katıldığı dev kampanya

Konutta 41 firmanın katıldığı dev kampanya

Önce KDV ve tapu harcında indirim yapıldı, sonra konut kredi faizi yüzde 0.98’e çekildi. Kamunun desteğine özel sektör de sessiz kalmadı. 41 firma bir araya gelerek indirim kararı aldı. 1 ay süreyle 150 konut projesinde peşin ve kredili alımda yüzde 20 indirim yapılacak. Peşinat oranı ise yüzde 20 yerine yüzde 5 olacak.

15.05.2018Ekonomi
Konutta 41 firmanın katıldığı dev kampanya başladı

Konutta 41 firmanın katıldığı dev kampanya başladı

Son iki çeyrektir düşüş trendine giren konut satışlarını canlandırmak için hükümetin attığı adımların ardından, gayrimenkul sektörünün çatı örgütleri peşin ve konut kredili satışlarda indirim kampanyası başlatırken; bir ay sürecek kampanya kapsamında 3 milyar liralık satış yapılması öngörülüyor.

15.05.2018Ekonomi
120 ayda faiz 0.98’e düştü

120 ayda faiz 0.98’e düştü

BAŞBAKAN Binali Yıldırım’ın müjdelediği düşük faizli konut kampanyasında ilk hamle Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakfbank’tan geldi. Bankalardan yapılan açıklamada 500 bin TL’ye kadar olan konut kredilerinde 10 yıla kadar olan vadelerde indirime giderek faiz oranını aylık yüzde 0.98’e çekildiği belirtildi.

10.05.2018Ekonomi
Evde büyük heyecan

Evde büyük heyecan

Konut kredi faizlerinin 0.99’a çekileceği kampanya gayrimenkul pazarında hareketlilik yarattı. Sektör temsilcileri son 2 gündür bilgi almak isteyen vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştıklarını belirtiyor. Faiz kampanyasının devreye girmesiyle ‘bekle-gör’ durumundaki vatandaşın harekete geçeceği söyleniyor.

9.05.2018Ekonomi
Konutta KDV sevinci

Konutta KDV sevinci

Yeniden yapılandırma ve emeklilere ikramiye paketi TBMM’de görüşülürken, Bakanlar Kurulu kararıyla ekonomiye yeni bir paket daha geldi. Pakette konut KDV’sinin ve tapu harcının düşürülmesi sektörde sevinçle karşılandı. Paket kapsamında ayrıca, rakının vergisi arttırıldı, viskininki düşürüldü.

5.05.2018Ekonomi
Hastane yangınında önemli detay Kalitede sorun yok dediler, ama ortaya çıktı...

Hastane yangınında önemli detay! Kalitede sorun yok dediler, ama ortaya çıktı...

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana gelen yangın faciası yürekleri ağza getirdi. İnşaatı yapan ‘Serelyapı A.Ş. & Uyanıklar Ltd. Adi Ortaklığı’ adına yapılan açıklamada “Tüm malzemelerde idarenin onayı alındı. Malzemenin kalitesi ile ilgili bir sorun yok” denildi. Olay yerini inceleyen uzmanlar ise “Yönetmeliğe aykırı yanıcı malzeme (köpük) tespit edildi” dedi.

6.04.2018Ekonomi
Evde yüksek faiz etkisi: Bankasız evleniyoruz

Evde yüksek faiz etkisi: Bankasız evleniyoruz

TÜRKİYE genelinde konut satışları 2018 Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5.4, bir önceki aya göre yüzde 1.1 oranında azaldı. Geçen ay 95 bin 953 kişi ev sahibi oldu.

21.03.2018Ekonomi
Hedef 2 bin lira taksitli konutlar

Hedef 2 bin lira taksitli konutlar

İSTANBUL İnşaatçılar Derneği (İNDER), hem depreme karşı güvenli yaşam alanları oluşturmak, hem de konut sahibi olmakta zorlanan orta ve alt gelir grubuna uygun fiyatlı konut sağlamak konusundaki çözüm önerilerini ‘Yaşanası Pilot Şehirler Projesi’ başlığı altında topladı. 2018’i ‘Depreme Karşı Seferberlik ve Yaşanası Pilot Şehirler Yılı’ olarak ilan eden İNDER, bu konudaki planlarını dernek üyeleriyle paylaştı.

16.02.2018Ekonomi
Ucuz konut için pilot şehir önerisi

Ucuz konut için pilot şehir önerisi

İSTANBUL İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, orta ve orta gelir altı gurubun ev sahibi olması için pilot şehirler kurulması gerektiğini söyledi.

9.01.2018Ekonomi
SotCA Jürisi, 7 aylık bir çalışma gerçekleştirdi

SotCA Jürisi, 7 aylık bir çalışma gerçekleştirdi

GAYRİMENKUL sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen Sign of the City Awards (SotCA) yarışmasında ödüllü projeler, sektörün profesyonel ve akademik isimlerinden oluşan 19 kişilik özel jüri tarafından değerlendirildi. Türkiye’nin imza projelerini seçmek adına jüri çalışmalarını 7 ay boyunca sürdürdü.

30.11.2017Ekonomi
Gayrimenkulün yıldızları

Gayrimenkulün yıldızları

İnşaat ve gayrimenkul sektörünü uluslararası normlara taşımak ve sektörü en iyiye teşvik etmek amacıyla düzenlenen Sign of the City Awards önceki akşam Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleştirildi. Yarışmada 5 ana kategoride 38 ödül sahiplerini buldu.

29.11.2017Ekonomi
Dönüşüm damga vurdu

Dönüşüm damga vurdu

ÇEVRE  ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ’nin desteğiyle düzenlenen CNR Emlak Fuarı ve Zirvesi dün kapılarını açtı. Sektörün tüm bileşenlerini bir araya getiren fuara 50’den fazla ülkeden yerli ve yabancı toplam 25 bin ziyaretçi bekleniyor. 26 Kasım’a kadar sürecek olan fuarda bu yıl kentsel dönüşüm projeleri ön plana çıktı. Geçtiğimiz yıllarda  yeni proje tanıtımlarına sahne olan fuar, bu yıl Türkiye’nin farklı noktalarındaki kentsel dönüşüm projelerine ev sahipliği yaptı.

23.11.2017Ekonomi
Bunlar da cadde fırsatçıları

Bunlar da 'cadde fırsatçıları'

İstanbul’da kentsel dönüşümün tam gaz devam ettiği Bağdat Caddesi’nde bugünlerde ‘çantacı’ diye tabir edilen fırsatçılar kol geziyor. Bu kişiler, mali olarak zora giren müteahhit ya da mülk sahiplerinin elindeki gayrimenkulleri ucuza kapatıyor.

12.11.2017Ekonomi
Gayrimenkulün ‘en’leri  seçildi

Gayrimenkulün ‘en’leri seçildi

Gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen Sign of the City Awards (SotCA) yarışmasında geri sayım başladı. Gayrimenkul dünyasının profesyonel ve akademik isimlerinden oluşan jürisi bir araya gelerek, yarışmanın finalistlerini ve ödül kazanan projelerini belirledi. Ödül töreni 28 Kasım tarihinde gerçekleşecek.

10.11.2017Ekonomi
Ucuz ev için adres değişiyor

Ucuz ev için adres değişiyor

ÜLKE genelinde en pahalı konut İstanbul’da. Dar ve orta gelirli vatandaşlar için seçenekler gitgide azalıyor. Öyle ki sosyal konut alanlarında dahi artık milyonluk evler satılır hale geldi.

5.11.2017Ekonomi
Dönüşümde ek inşaat kalıcı oldu

Dönüşümde ek inşaat kalıcı oldu

Yeni imar yönetmeliğinin yürürlüğe girmesine bir gün kala Çevre ve Şehircilik Bakanlığı değişiklik yaptı. Kentsel dönüşüm projelerine sağlanan yüzde 25 ek inşaat hakkı, 3’te 2 oranında noter onaylı sözleşme yapanlar için kalıcı hale geldi. Yeni düzenleme ile hem evi dönüşüme giren vatandaş ve müteahhitlerin talebi karşılandı. Ek inşaat hakkı vatandaşın yeni projeden alacağı evin metrekaresini büyütürken, inşaat şirketinin de önünü açacak.

30.09.2017Ekonomi
İndirimi gören eve koştu

İndirimi gören eve koştu

HÜKÜMETİN sağladığı KDV ve harç indirimleri ile inşaat şirketlerinin yaptığı kampanyalar etkisini gösterdi, inşaat sektörüne yaz durgunluğu uğramadı.

25.09.2017Ekonomi
2 başkan fifti fifti ortak oldu

2 başkan fifti fifti ortak oldu

Gayrimenkul sektörünün iki çatı örgütü olan İNDER ve GYODER’in başkanları ortak proje geliştiriyor. İzmir’de inşa edilecek projeden 1.6 milyar hasılat beklediklerini belirten başkanlar “Fifti fifti (yarı yarıya) ortak olduk” dedi.

18.09.2017Ekonomi
SotCA 2017 başvuruları 25 Ağustos’a kadar devam ediyor

SotCA 2017 başvuruları 25 Ağustos’a kadar devam ediyor

Sign of the City Awards (SotCA) yarışmasına başvurular, 25 Ağustos tarihine kadar uzatıldı. SotCA’nın birbirinden değerli jüri üyeleri ise başvuru süreci içerisinde kamera karşısına geçerek, sektöre katılım çağrısında bulundu.

14.08.2017Ekonomi
Binlerce dönüşümzede çözüm bekliyor

Binlerce dönüşümzede çözüm bekliyor

Eski, riskli evlerde yaşayan vatandaş yeni ev hayali ile kentsel dönüşüme evet dedi, ancak sonu hüsran oldu. Kimi vatandaşın eski evi yıkıldı, yenisi için kazma dahi vurulmadı, kimisinde inşaatlar yarım kaldı. Binlerce dönüşümzede sorunlarına çözüm bekliyor.

24.07.2017Ekonomi
Müteahhit ve bakanlardan imar buluşması

Müteahhit ve bakanlardan imar buluşması

GAYRİMENKUL sektörünün önde gelen temsilcileri Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Maliye Bakanı Naci Ağbal ile dün İstanbul’da bir araya geldi. 2 saati aşan görüşmede yeni imar yönetmeliği, kentsel dönüşümün aksayan noktaları ve KDV konuları masaya yatırıldı.

20.07.2017Ekonomi
Ev alıp satacaklar dikkat O süre 10 yıla çıkıyor

Ev alıp satacaklar dikkat! O süre 10 yıla çıkıyor

Ev ve arsa gibi taşınmazlarını satacaklara getirilecek kademeli vergi istisnasına inşaatçılardan destek geldi. Sektör temsilcileri uygulamanın vergi yükünü azaltıp, arsa bulmayı kolaylaştıracağını ifade ediyor.

29.06.2017Ekonomi
Gayrimenkulde büyük yarış

Gayrimenkulde büyük yarış

Türk gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek ve sektöre farklı bir bakış açısı kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen Sign of the City Awards (SotCA) gayrimenkul yarışmasına başvurular başladı. 5 ana kategori ve 24 ödülde finale kalmak için yarışacak projeler, 3 aşamalı değerlendirme süreci sonunda belirlenecek.

22.06.2017Ekonomi
750 milyonluk dönüşüm

750 milyonluk dönüşüm

İSTANBUL Kartal’daki Diktaş Ören Bayan İplik Fabrikası Tuzla’ya taşınınca, Teknik Yapı yıkılan fabrika arsasında gayrimenkul projesi geliştirmek için düğmeye bastı. İplik fabrikasının arsasında hayata geçecek lüks konut ve ofislerin değeri 750 milyon lira.

9.06.2017Ekonomi
Müteahhitlerden Ankara çıkarması

Müteahhitlerden Ankara çıkarması

30 Haziran 2017 inşaat sektörü temsilcileri ve evi kentsel dönüşüme girecek vatandaşlar için önemli bir tarih. Bu güne kadar ruhsatını alan projelerde ek yüzde 25 inşaat hakkı var.

8.06.2017Ekonomi
Aslan  payı için yarışacaklar

Aslan payı için yarışacaklar

Galatasaray’ın İstanbul Riva’daki 1 milyon metrekarelik arsası yarın Emlak Konut GYO öncülüğünde ihaleye çıkıyor. Kulübün maddi sorunlarına çare olması beklenen arsa için büyük inşaat firmaları kıran kırana yarışacak. Markalı konut üreticilerinin temsilcileri yarın bu arsa için aynı masada buluşacak.

6.06.2017Ekonomi
Demirde gümrük vergisi  inecek, KDV aynı kalacak

Demirde gümrük vergisi inecek, KDV aynı kalacak

İNŞAAT sektöründe son günlerde en önemli gündem maddelerinden biri demir krizi oldu. Müteahhitler fiyat artışından ve istedikleri tür ve miktarda ürün bulamamaktan yakınırken, sorun çözülmese 9 Haziran’da iş bırakacaklarını açıklamıştı.

1.06.2017Ekonomi
Hedef 200 bin ek istihdam

Hedef 200 bin ek istihdam

Yaklaşık 2 milyon kişiye istihdam sağlayan inşaat sektörü bu yıl 200 bin ek istihdam hedefliyor. Bürokrasiden dert yanan ve ruhsat sürecinin hızlanmasını isteyen sektör temsilcileri, “İstihdam için yeni proje gerek. Biz yeni proje için hevesliyiz ama bürokrasiden kurtulmalıyız. Konut kredi faizleri de yüzde 0.90’larda kalır ve satışlar canlılığını kaybetmezse istihdam geçen yıla göre yüzde 10 artar” diyor.

Demir sıkıntısı

Demir sıkıntısı

İnşaat sektörü temsilcileri demir bulmakta zorlandıklarını açıkladı. Demir sıkıntısı çözülmezse şantiyelerin duracağını söyleyen sektör temsilcileri, “Demirin alternatifi yok. İnşaat ve yan sektörler zarar görür” dedi.

17.05.2017Ekonomi
Şehrin yıldızları 4. kez seçiliyor

Şehrin yıldızları 4. kez seçiliyor

Gayrimenkul sektörünün en önemli yarışmalarından biri haline gelen Sign of the City Awards 2017 için geri sayım başladı. Yoğun bir katılım beklenen ve dördüncü kez düzenlenen ödüller için başvuru 5 Haziran’a başlıyor. 19 kişilik jüri bir araya gelerek başkanlarını seçti.

7.05.2017Ekonomi
Stüdyo dairelerde yeni dönem

Stüdyo dairelerde yeni dönem

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğünün hazırladığı Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Taslağı ile her müstakil konutta en az 1 oturma odası (net alanı 12 metrekare) ve 1 yatak odası (net alanı 9 metrekare) bulunması zorunluluğu getiriliyor. Yeni yönetmelik yasalaşırsa artık stüdyo daireler (1+0) inşa edilemeyecek.

6.04.2017Ekonomi
Stüdyo daire tarih oluyor

Stüdyo daire tarih oluyor

Yeni imar yönetmeliğine göre stüdyo daireler tarihe karışıyor. Yeni yönetmelikle 5 katlı bina yerine 3 katlı bina yapılabilip, yoğunluk azaltılacak.

2.04.2017Ekonomi
Tapuda yüzde 25 indirim

Tapuda yüzde 25 indirim

Tapu harçları binde 20’den binde 15’e çekildi. 30 Eylül’e kadar geçerli olacak indirim sayesinde 500 bin liralık bir ev alan vatandaş 10 bin lira yerine 7 bin 500 lira tapu harcı ödeyecek. Yeni düzenleme ile kayıt dışı konut satışlarının da engellenmesi hedefleniyor.

15.03.2017Ekonomi
Kentsel dönüşümde önemli düzenleme

Kentsel dönüşümde önemli düzenleme

İnşaat sektör temsilcileri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca binasını dönüştürmek isteyenlere kredi verilmesinin kentsel dönüşümü ciddi anlamda hızlandıracağı, sektöre hareket getireceği ve istihdamı artıracağı görüşünde.

1.03.2017Ekonomi
Hangi evi almalısınız

Hangi evi almalısınız?

Pazarda domates alırken, mağazada kıyafet alırken defalarca düşünüyor, elimize alıp inceliyoruz. Peki hayatımızdaki en pahalı ürün olan evimizi alırken gerekli özeni gösteriyor muyuz? Maalesef çoğumuz fiyat ve ödeme seçeneklerine odaklanıp hayati konuları geri plana atıyoruz. Deprem güvenliğinden malzeme kalitesine, iskandan yalıtıma kadar ev alırken dikkat edilmesi gereken tüm konuları derledik..

10.02.2017Ekonomi
100 aya 0 faiz

100 aya 0 faiz!

Teknik Yapı İstanbul Kadıköy’de yeni bir dönüşüm projesi için kolları sıvadı. 830 konutluk Uplife Kadıköy’ün değeri 1 milyar lira. Projede 100 ay 0 faiz, 240 ayda ise yüzde 0.79 faizle satış yapılıyor.

9.02.2017Ekonomi
İnşaat sektörü bu yıl 200 bin ek istihdam sağladı

"İnşaat sektörü bu yıl 200 bin ek istihdam sağladı"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istihdam seferberliği çağrısına destek veren inşaat sektörünün temsilcileri, son dönemde sektöre sağlanan teşvik ve KDV indirimlerinin etkisiyle 2 milyonluk istihdamın en az yüzde 10 artacağı görüşünde.

8.02.2017Ekonomi
Evde fiyat yüzde 10 düşecek

Evde fiyat yüzde 10 düşecek

Konut pazarını hareketlendirecek bir adım daha geldi. Uzun süredir hem alıcı hem de satıcının beklediği KDV indirimi devreye girdi. Yapılan bu düzenleme ile konut alıcısının finansal yükününün hafifletilmesi ve konut satışlarının artması hedefleniyor.

3.02.2017Ekonomi
Yeni yapılacak konutlarda yüzde 10 indirim sağlar

'Yeni yapılacak konutlarda yüzde 10 indirim sağlar'

Konutta yapılan vergi düzenlemesinin sektöre hareketlilik getirmesi bekleniyor. KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik, "Yapı ruhsatı 1 Ocak'tan itibaren alınacak konutları ilgilendirdiği için mevcut konutlarda değil ama yeni yapılacak konutlarda yüzde 10'luk indirim yapılır. Daha doğrusu satışa çıkacak konutlar yüzde 10 daha aşağı satışa çıkar. 1 milyon lira ve altındaki tüm konutları ilgilendiriyor" dedi.

3.02.2017Ekonomi
Konutta rekora alıştık

Konutta rekora alıştık

2016’da ülke genelinde yaşanan tüm sorunlara rağmen konut satışında Cumhuriyet tarihinin rekoru geldi. Aralık ayında tüm yılın en yüksek konut satışı gerçekleşti ve geçen yıl toplam 1 milyon 341 bin 453 kişi ev sahibi oldu. Sektör temsilcileri 2017’den de umutlu. Kamunun desteği, şirketlerin düşük faiz ve 240 ayı bulan vade imkânlarıyla bu yıl 1.5 milyon konut satışı hedefliyor.

24.01.2017Ekonomi
Yabancıya konut satışının ikiye katlanması bekleniyor

Yabancıya konut satışının ikiye katlanması bekleniyor

En az 1 milyon dolar tutarında taşınmaz alanların Türk vatandaşlığı kazanmasının gayrimenkul sektörüne hareketlilik getirmesi, son yıllarda 5 milyar dolar düzeyinde seyreden yabancıya konut satışını kısa sürede ikiye katlaması bekleniyor.

13.01.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Cadde fırsatçıları

İstanbul’da kentsel dönüşümün tam gaz devam ettiği Bağdat Caddesi’nde bugünlerde ‘çantacı’ diye tabir edilen fırsatçılar kol geziyor. Bu kişiler, mali olarak zora giren müteahhit ya da mülk sahiplerinin elindeki gayrimenkulleri ucuza kapatıyor.

11.11.2017

Hangi evi almalısınız?

Pazarda domates alırken, mağazada kıyafet alırken defalarca düşünüyor, elimize alıp inceliyoruz. Peki hayatımızdaki en pahalı ürün olan evimizi alırken gerekli özeni gösteriyor muyuz? Maalesef çoğumuz fiyat ve ödeme seçeneklerine odaklanıp hayati konuları geri plana atıyoruz. Deprem güvenliğinden malzeme kalitesine, iskandan yalıtıma kadar ev alırken dikkat edilmesi gereken tüm konuları derledik...

11.02.2017