EKSTRA
MENÜ

Lodos

Lodos ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lodos haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.261 Lodos haberi bulunmuştur.

Lodos Haberleri

İstanbul Boğazında aşırı denizanası görülmesinin sebebi nedir İşte gelen açıklama..

İstanbul Boğazı'nda aşırı denizanası görülmesinin sebebi nedir? İşte gelen açıklama..

İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Okyar, "İstanbul Boğazı'nda aşırı denizanası görülmesinin nedeni lodos ve poyraz. Akıntıyla birlikte de boğazda denizanaları yığılmaları oluyor." dedi.

25.11.2020Gündem
İstanbul Boğazını denizanaları bastı

İstanbul Boğazı'nı denizanaları bastı

İstanbul Boğazı denizanalarının istilasına uğradı. Boğazın kıyı şeridi, büyüklü küçüklü yüzlerce denizanasıyla beyaza büründü. İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melek İşinibilir Okyar, "Denizleri ne kadar kirletirsek biz bu denizanalarını o kadar çok göreceğiz. Ama denizlerimiz tertemiz olsa, denizanası hiç görmeyecek miyiz? Hayır. Denizanaları doğal ekosistemin bir parçası" ifadelerini kullandı.

25.11.2020Haber
İstanbul Boğazında şaşırtan görüntüler İstila ettiler...

İstanbul Boğazı'nda şaşırtan görüntüler! İstila ettiler...

İstanbul Boğazı denizanalarının istilasına uğradı. Boğazın kıyı şeridi, büyüklü küçüklü yüzlerce denizanasıyla beyaza büründü. İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melek İşinibilir Okyar, "Denizleri ne kadar kirletirsek biz bu denizanalarını o kadar çok göreceğiz. Ama denizlerimiz tertemiz olsa, denizanası hiç görmeyecek miyiz? Hayır. Denizanaları doğal ekosistemin bir parçası" ifadelerini kullandı.

25.11.2020Gündem
İzmirde yağmurda düşen plakalar, elektrik direğinde sahiplerini bekliyor

İzmir'de yağmurda düşen plakalar, elektrik direğinde sahiplerini bekliyor

İZMİR'in Buca ilçesinde dün etkili olan sağanak yağış sebebiyle birçok aracın plakası düşerken, çevredeki esnaf, sürücülerin kolayca bulabilmesi için plakaları direğe bağladı.

14.10.2020Haber
İzmirde ilginç görüntü Yağmurda plakalar düştü, direklere astılar

İzmir'de ilginç görüntü! Yağmurda plakalar düştü, direklere astılar

İzmir'in Buca ilçesinde dün etkili olan sağanak nedeniyle birçok aracın plakası düşerken, çevredeki esnaf sürücülerin kolayca bulabilmesi için plakaları direğe bağladı. Plakalarla dolan direk 'dilek ağacı'nı andırırken, bölgede yaşayanlar hemen her yağmurda benzer durumlarla karşılaştıklarını belirterek, yetkililerden yardım istedi. Dünkü yağmurda plakasını düşüren Aykut Yıldız, ''Plakası düşen insanların geldiği ilk yer genellikle burası oluyor. Ancak plakamı bulamadım'' dedi.

14.10.2020Gündem
Meteoroloji uyarmıştı İstanbulda sağanak başladı, trafik kilitlendi

Meteoroloji uyarmıştı! İstanbul'da sağanak başladı, trafik kilitlendi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün, İstanbul ve bölge illerde kuvvetli rüzgar, fırtına ve yağış uyarısının ardından akşam saatlerinde İstanbul'da sağanak yağış etkili olmaya başlarken, trafik yoğunluğu yüzde 81'lere kadar ulaştı. Araçlar zaman zaman durma noktasına geldi.

13.10.2020Gündem
Son dakika haberler... Dikkat Uyarı gelmişti, işte son radar görüntüsü

Son dakika haberler... Dikkat! Uyarı gelmişti, işte son radar görüntüsü

Son dakika haberine göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün ardından AFAD'dan da Marmara ve Ege bölgesine uyarı geldi. Meteoroloji, yayımladığı hava durumu raporunda 12.00-18.00 saatleri arasına dikkat çekmişti. Öte yandan, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan uyarının ardından Edirne ve ilçelerinde öğle saatlerinde sağanak başladı.

13.10.2020Gündem
İstanbulda tepki çeken görüntü Belediye Başkanından açıklama

İstanbul'da tepki çeken görüntü! Belediye Başkanı'ndan açıklama

İstanbul Beylikdüzü’ndeki Gürpınar Burnu’ndan Büyükçekmece Koyu’na kadar olan alanda görülen kirlilik bölgede tepki yarattı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ''Bir geminin iç hacminin temizlenmesi sonucu bırakılan bir malzeme olduğunu düşünüyoruz. Kirli alanda köpük ve kömür gibi bir malzeme var. Yağ, koku, mazot veya benzeri bir bulgu yok'' dedi.

7.10.2020Gündem
Havalar ne zaman soğuyacak Marmara Bölgesinde sıcaklıklar 2 ila 4 derece azalacak

Havalar ne zaman soğuyacak? Marmara Bölgesi'nde sıcaklıklar 2 ila 4 derece azalacak

Marmara Bölgesi'nde sıcaklıkların 2 ila 4 derece azalması öngörülüyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan son tahmin ve değerlendirmelere göre, Marmara Bölgesi'nde az bulutlu, zamanla batı kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu hava hakim olacak. İşte, Meteoroloji'den gelen son bilgiler...

7.10.2020Gündem
Balkanlardan yağış geliyor

Balkanlardan yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan uyarıda Balkanlardan gelen ve 2 gün etkili olacak yağışa karşı vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

7.10.2020Gündem
Bu hafta hava durumu nasıl İstanbul için dolu yağışı uyarısı

Bu hafta hava durumu nasıl? İstanbul için dolu yağışı uyarısı

İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova, Kocaeli ve Sakarya perşembe sabah saatlerinden itibaren 2 gün sürecek yağışlı ve serin havanın etkisi altına girecek.

6.10.2020Gündem
Son dakika haberleri... Meteorolojiden İstanbul için yeni uyarı Perşembe ve cuma gününe dikkat...

Son dakika haberleri... Meteoroloji'den İstanbul için yeni uyarı! Perşembe ve cuma gününe dikkat...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce Marmara Bölgesi ve Kuzey Ege'nin perşembe gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği, hava sıcaklıklarının 8-10 derece azalacağı belirtildi.

6.10.2020Gündem
Hava bugün nasıl olacak, yağmur yağacak mı Hava durumu tahminleri 30 Eylül 2020 İstanbul için sağanak uyarısı

Hava bugün nasıl olacak, yağmur yağacak mı? Hava durumu tahminleri 30 Eylül 2020! İstanbul için sağanak uyarısı!

Hava durumu tahminleri MGM'nin son dakika açıklamaları ile belli oldu. İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi'nde etkili olan dolu yağışının ardından, çarşamba gününe ait hava durumu tahminlerini öğrenmek isteyenler, illere göre son hava durumu raporunu takip ediyor. Hava sıcaklığının yurt genelinde 3 ila 7 derece azalacağını bildiren Meteoroloji, İstanbul için gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağını duyurdu. Peki, hava nasıl olacak? İşte, 30 Eylül il il hava durumu tahminleri.

29.09.2020Gündem
Bursa Valiliğinden lodos uyarısı

Bursa Valiliği'nden lodos uyarısı

Bursa Valiliği'nden lodos beklendiği belirtilerek meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlar uyarıldı.

29.09.2020Gündem
Son dakika haberi: İstanbul için önemli uyarı Sıcaklıklar 6-7 derece düşecek

Son dakika haberi: İstanbul için önemli uyarı! Sıcaklıklar 6-7 derece düşecek

Son dakika gelen bilgi ile birlikte Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul Boğazı ve Anadolu Yakası'nda gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu ve sarı alarm uyarısında bulundu. Meteoroloji'nin duyurusunun ardından sağanak yağış ve dolu bir çok ilçede etkili oldu. İstanbul'da bugün akşama kadar dolu tehlikesinin devam ettiğini söyleyen Prof. Dr. Orhan Şen, sıcaklıkların da 6-7 derece düşeceğini belirtti. CNN Tük Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli de ''Yağışlar geceden sonra tekrar gelecek. Bu kez Anadolu Yakası ağırlıklı olacak. Yarın sabahın erken saatlerine kadar olan bir sağanak olacak. Yıldırımlar söz konusu olacak. Sabaha kadar olan yağışlar da dolu ihtiva edebilecek'' dedi.

29.09.2020Gündem
Hava durumu tahminleri 29 Eylül Hava nasıl olacak, yağmur var mı

Hava durumu tahminleri 29 Eylül! Hava nasıl olacak, yağmur var mı?

MGM hava durumu tahminleri son dakika açıklamalar ile belli oldu. Salı gününe ait hava durumu tahminlerini öğrenmek isteyenler, illere göre hava durumu tahminlerini takip ediyor. Marmara Bölgesi için lodos uyarısında bulunan Meteoroloji, Bursa, Kocaeli, İstanbul ve Batı Karadeniz'in batısı için sağanak yağış uyarısında bulundu. Özellikle İstanbul'da Anadolu Yakası öğle saatlerinde yağışın etkisi altında olacak. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, 29 Eylül il il hava durumu tahminleri.

29.09.2020Gündem
8. Sınıf Fen Bilimleri Mevsimlerin Oluşumu konu anlatımı

8. Sınıf Fen Bilimleri Mevsimlerin Oluşumu konu anlatımı

Dünya, Güneş etrafındaki turunu 365 gün 6 saatte tamamlar. Bir yılda tamamlanan bu yörüngesel hareket sonucu 4 mevsim (kış, ilkbahar, yaz, sonbahar) oluşur. Dünyanın geoid şeklinde olması dönme eksenin eğik olmasına neden olur. Bu da mevsimlerin meydana gelmesinde etkilidir. 8. sınıflar için mevsimlerin oluşumu konusunu detaylı bir şekilde anlattık.

24.09.20208. SINIF
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ülkemizin İklimi Ve Bitki Örtüsü konu anlatımı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ülkemizin İklimi Ve Bitki Örtüsü konu anlatımı

Türkiye iklim ve bitki örtüsü açısından oldukça zengin topraklara sahiptir. Özellikle ılıman iklim kuşağında bulunduğu için pek çok farklı mevsimi de yaşar. Tabii bölgelere bağlı olarak iklim ve bitki örtüsü pek çok faktöre göre değişkenlik gösterir. Şimdi bu değişkenlikleri ele alacağız ve öğreneceğiz. İşte 6. sınıf sosyal bilgiler ülkemizin iklimi ve bitki örtüsü konu anlatımı.

22.09.20206. SINIF
Migren ağrılarını azaltmak için bunlara dikkat edin

Migren ağrılarını azaltmak için bunlara dikkat edin

Mevsim geçişlerinin, migren hastalarının hayatını kâbusa çeviren atakları tetiklediğini ifade eden Nöroloji Uzmanı Uz.Dr. Duygu Aygün, ağrıları hafifletecek tavsiyelerde bulundu.

18.09.2020Sağlık
6. Sınıf Sosyal Bilgiler İklim Özellikleri konu anlatımı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler İklim Özellikleri konu anlatımı

Konumu sebebiyle Türkiye ılıman bir iklim kuşağında bulunmaktadır. Özellikle ülkemizin iklimini birçok farklı faktör etkilemektedir. Mevsimler, rüzgarlar, denizlerin etkisi ve daha birçok farklı husus bulunmaktadır. Şimdi bunları inceleyeceğiz ve ülkemizdeki iklim özelliklerine bakacağız. İşte 6. sınıf sosyal bilgiler iklim özellikleri konu anlatımı.

13.09.20206. SINIF
Bir Büyükada efsanesi: Horoz Reis

Bir Büyükada efsanesi: Horoz Reis

Gazeteci Adil Bali, Büyükada’nın efsane karakterlerinden ‘Horoz Reis’ olarak anılan Berç Yetvart Akdeniz’ın sıradışı hikâyesini ‘Horoz Reis: Efsane Reis’in Büyükada Yılları’ adlı kitapta topladı.

29.06.2020Kitap Sanat
İstanbulda tedirgin eden görüntü İsyan ettiler

İstanbul'da tedirgin eden görüntü! İsyan ettiler

İstanbul'da Küçükçekmece Gölü'nde binlerce balık kıyıya vurdu, ölü balıklar göl kıyısını kapladı. Balıkçılıkla uğraşan bir çevre sakini "Küçükçekmece Gölümüz ölüyor. Oksijenimiz bitiyor. Gerekiyorsa denizden boruyla su pompalasınlar. Tek bir boru döşensin, su pompalansın bu göl oksijenle dolsun, balıklar ölmesin" dedi.

28.06.2020Gündem
Edremitte fırtına ve sağanak etkili oldu

Edremit'te fırtına ve sağanak etkili oldu

BALIKESİR'in Edremit ilçesinde yaklaşık yarım saat etkili olan fırtına ve sağanak, hayatı olumsuz etkiledi.

23.06.2020Gündem
Meteorolojiden 5 il için yağış ve fırtına uyarısı

Meteorolojiden 5 il için yağış ve fırtına uyarısı

METEOROLOJİ 13'üncü Bölge Müdürlüğü'nce Malatya, Elazığ, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli için yağış ve fırtına uyarısında bulunulup, olası çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesine karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

3.06.2020Gündem
Bugün yağmur yağacak mı, hava durumu nasıl İşte il il hava durumu raporu

Bugün yağmur yağacak mı, hava durumu nasıl? İşte il il hava durumu raporu

Doğu Anadolu Bölgesi için kuvvetli rüzgar uyarısında bulunuldu.Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2 Haziran hava durumu raporunu paylaştı. Buna göre, 2 Haziran Salı günü iç kesimlerde 2 ila 4 derece hava sıcaklığı azalacak. Orta Karadeniz ile Kastamonu, Sinop, Yozgat, Çankırı, Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli yağış bekleniyor. İşte, 2 Haziran Türkiye geneli hava durumu raporu.

3.06.2020Gündem
İstanbul Avrupa Yakası 2 Haziran elektrik kesinti listesi.. Elektrikler ne zaman gelecek

İstanbul Avrupa Yakası 2 Haziran elektrik kesinti listesi.. Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul'un Avrupa Yakası'nda yaşayan vatandaşlar bölgelerindeki elektrik kesintilerindeki son durumu merak ediyorlar. Bir çok semtte meydana gelen hem bakım çalışması hem de arıza kaynaklı çalışmalar elektrik kesintilerine neden oluyor. Peki arıza listesine bakıldığında elektriklerin geleceği saatler nedir? İşte ilçe ilçe elektriklerin geleceği saatler

2.06.2020Gündem
Meteoroloji 2 Haziran hava durumu: Hava yarın nasıl olacak İstanbula yağmur yağacak mı

Meteoroloji 2 Haziran hava durumu: Hava yarın nasıl olacak? İstanbul'a yağmur yağacak mı?

Yarın hava durumu nasıl olacak? sorusu, Marmara Bölgesi ve İstanbul'da başlayan sağanak yağışın ardından sorgulanıyor. Yağış olasılıkları merak edilirken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2 Haziran hava durumu tahminlerini paylaştı. Buna göre, 2 Haziran Salı günü iç kesimlerde 2 ila 4 derece hava sıcaklığı azalacak. Orta Karadeniz ile Kastamonu, Sinop, Yozgat, Çankırı, Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli yağış bekleniyor. İşte, 2 Haziran Türkiye geneli hava durumu raporu.

1.06.2020Gündem
İstanbul Avrupa Yakası 1 Haziran elektrik kesinti listesi.. Elektrikler ne zaman gelecek

İstanbul Avrupa Yakası 1 Haziran elektrik kesinti listesi.. Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul'da yaşayan vatandaşlar bölgelerindeki elektrik kesintilerinin ne zaman düzeleceğini merak ediyorlar. Konu hakkında internette yapılan aramalarda bir çok semtte meydana gelen planlı veya arıza nedeniyle meydana gelen kesinti bulunuyor. Peki elektrikler ne zaman gelecek.. İşte elektrik kesinti listesi ve elektrik kesintilerinin düzeleceği saatler

1.06.2020Gündem
İstanbulda hava durumu bugün nasıl olacak İşte 1 Haziran il il hava durumu raporu

İstanbul'da hava durumu bugün nasıl olacak? İşte 1 Haziran il il hava durumu raporu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’da kuvvetli yağış beklendiği için yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, bugün İstanbul’da yerel olarak kuvvetli (15-40 kilogram/metrekare) sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiği için su baskını, sel, yıldırım, yerel küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. İşte 1 Haziran il il hava durumu raporu

1.06.2020Gündem
Sosyal mesafeyi koruyabileceğiniz en iyi 10 plaj: Denizin zevkini güvenle çıkarın

Sosyal mesafeyi koruyabileceğiniz en iyi 10 plaj: Denizin zevkini güvenle çıkarın

Pandemi herkesi endişelendiriyor ama tatile de ihtiyacımız var. Ancak bu yaz çoğumuz başkalarıyla dip dibe olmak istemiyoruz. Jürimize ‘sosyal mesafeli tatil’ için en uygun beldelerimizi ve plajlarımızı sorduk...

Havalar ne zaman ısınacak Perşembe günü yağmur var mı 28 Mayıs hava durumu tahminleri

Havalar ne zaman ısınacak? Perşembe günü yağmur var mı? 28 Mayıs hava durumu tahminleri

Marmara ve Ege Bölgesi'nde hava sıcaklığında yaşanan düşüş ve sağanak yağışın ardından, yarın hava nasıl olacak? sorusunun yanıtı araştırılmaya başlandı. Haziran ayına günler kala, sıcak havaların ne zaman geleceği merak edilirken, Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Karadeniz Bölgesi'nde yağış etkili olacak. Hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik olmayacağı ön görülüyor. Peki, havalar ne zaman ısınacak? İşte, 28 Mayıs Türkiye geneli hava durumu tahminleri...

27.05.2020Gündem
Yarın hava nasıl olacak Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı: 27 Mayıs hava durumu

Yarın hava nasıl olacak? Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı: 27 Mayıs hava durumu

Yarın hava nasıl olacak? Yağmur yağacak mı? sorularının yanıtı, Marmara Bölgesi başta olmak üzere ülke genelinde hava sıcaklığında yaşanan düşüşün ardından araştırılmaya başlandı. Meteoroloji'den yapılan son hava durumu değerlendirmelerine göre, Marmara ve Ege'de 1 ila 3 derece hava sıcaklığı azalacak. Kocaeli, İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Bilecik çevrelerinde ise sağanak yağış ön görülüyor. Peki, İstanbul'a yağmur yağacak mı? İşte, 27 Mayıs Türkiye geneli hava durumu tahminleri...

26.05.2020Gündem
Meteorolojiden o iller için yağış uyarısı

Meteoroloji'den o iller için yağış uyarısı

Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Denizli, Bolu, Karabük, Kastamonu, Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın batı ilçelerinde bugün öğleden sonra yerel olarak kuvvetli yağışlar bekleniyor.

26.05.2020Gündem
Bayramın 3. günü hava nasıl olacak Yarın yağmur yağacak mı 26 Mayıs hava durumu tahminleri

Bayramın 3. günü hava nasıl olacak? Yarın yağmur yağacak mı? 26 Mayıs hava durumu tahminleri

Bayramın ilk günü batı kesimlerde hava sıcaklığında yaşanan düşüşün ardından Meteoroloji Genel Müdürlüğü 26 Mayıs hava durumu tahminlerini paylaştı. Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve Bitlis, Ordu, Giresun ve Artvin çevrelerinde yağış etkili olacak. Marmara Bölgesi'nde ise Sakarya ve Bilecik, kesimlerinde sağanak yağış ön görülüyor. Peki, bayramın 3. günü hava nasıl olacak? Yarın yağmur yağacak mı, nerelere yağacak? İşte, 26 Mayıs il il hava durumu tahminleri...

25.05.2020Gündem
Bayramda hava nasıl olacak Meteorolojiden açıklama geldi...

Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji'den açıklama geldi...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bayramda hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında olacağının tahmin edildiğini duyurdu.

20.05.2020Gündem
MHP lideri Bahçeliden CHPye sert tepki

MHP lideri Bahçeli'den CHP'ye sert tepki

MHP Genel Başkanı Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla ekonomi alanında yapılan saldırılara ve asılsız iddialara sert tepki gösterdi. Bahçeli "IMF heyetiyle otel lobilerinde kulis yapanlar Türkiye ekonomisine atıp tutuyorlar." dedi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve ekonomi yönetimine destek veren Bahçeli "Çok başarılı bulduğumuz Sayın Berat Albayrak'a verip veriştiriyorlar! İnsan da biraz edep olur, biraz erdem olur, Kemal Derviş'in yardakçıları, devşirilmiş ucubeler Türk milletini kandıramazlar." dedi.

9.05.2020Gündem
Devlet Bahçeliden CHPye sert çıkış Ekonomi yönetimine destek

Devlet Bahçeli'den CHP'ye sert çıkış! Ekonomi yönetimine destek

MHP Genel Başkanı Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla ekonomi alanında yapılan saldırılara ve asılsız iddialara sert tepki gösterdi. Bahçeli "IMF heyetiyle otel lobilerinde kulis yapanlar Türkiye ekonomisine atıp tutuyorlar." dedi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve ekonomi yönetimine destek veren Bahçeli "Çok başarılı bulduğumuz Sayın Berat Albayrak'a verip veriştiriyorlar! İnsan da biraz edep olur, biraz erdem olur, Kemal Derviş'in yardakçıları, devşirilmiş ucubeler Türk milletini kandıramazlar." dedi.

9.05.2020Gündem
Bozcaadada 151 yıllık kilisenin çan kulesi restore edildi

Bozcaada'da 151 yıllık kilisenin çan kulesi restore edildi

Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki turizm cenneti Bozcaada ilçesinde, 2005 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla aslına uygun restore edilen, ancak Gökçeada ve Ayvacık depremlerinde yeniden hasar gören 151 yıllık Kimisis Teodoku Rum Ortodoks Kilisesi'nin 23.8 metre yüksekliğindeki 4 katlı çan kulesi, bir kez daha restore edildi. Kilisenin çanı yeniden çalmaya başlarken, Bozcaada’da yaşayan Rum asıllı Ortodoks Foteini Kallona, "Çok sevinçliyiz, çünkü burası bizim ibadet yerimiz. Bu konularda Sayın Erdoğan bizi hiç kırmıyor. Bizim, cemaatin her istediğini yapıyor. Ben Yunanistan'daki Bozcaadalılar derneği temsilcisi olarak kendisine çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra çanımız çalar, papazımız olur ve ayinlerimizi yaparız" dedi.

8.05.2020Seyahat
Hava durumu nasıl olacak Meteorolojiden 15 Nisan Çarşamba günü için sağanak uyarısı

Hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji'den 15 Nisan Çarşamba günü için sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahminlerini paylaştı. Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıkları çarşamba günü ülkenin kuzeybatı kesimlerinde, perşembe günü ise kuzey ve iç bölgelerinde 6 ila 12 derece azalacak. Trakya'da başlayacak yağmur ve sağanağın, İstanbul'un Avrupa yakasında kuvvetli olması öngörülüyor. İşte, hava durumu nasıl olacak? sorusunun yanıtını merak edenler için 15 Nisan Çarşamba Türkiye geneli il il hava durumu raporu.

14.04.2020Gündem
Gerilim tipi baş ağrısı kadınlarda daha sık görülüyor

Gerilim tipi baş ağrısı kadınlarda daha sık görülüyor

“Gerilim tipi baş ağrısı, en sık görülen baş ağrısı tipidir” diyen Prof. Dr. Turan Uslu, gerilim tipi baş ağrısı nedenleri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

14.04.2020Sağlık
Son dakika... AKOM uyardı: İstanbulda şiddetli yağmur bekleniyor

Son dakika... AKOM uyardı: İstanbul'da şiddetli yağmur bekleniyor

İstanbul Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) kentin yarın sabah saatlerinden itibaren Balkanlar'dan gelen alçak basınç sistemiyle beraber serin ve yağışlı havanın etkisini göstereceği konusunda İstanbulluları uyardı. Sıcaklıkların da 6 - 12 derece düşeceği belirtildi.

14.04.2020Gündem
İstanbul için uyarı geldi: Yarın hava durumu nasıl olacak Meteoroloji 14 Nisan hava durumu tahminleri

İstanbul için uyarı geldi: Yarın hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji 14 Nisan hava durumu tahminleri

Sıcak ve güneşli havanın etkisini gösterdiği Marmara Bölgesi için Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden uyarı geldi. Son yapılan değerlendirmelere göre salı günü akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelecek alçak basınç Trakya'da sağanak yağışa neden olacak. Hava sıcaklığı ise çarşamba günü hissedilir derecede olmak üzere, 6 ila 12 derece düşecek. İşte, yarın hava durumu nasıl olacak? sorusunun yanıtını merak edenler için Türkiye geneli il il 14 Nisan Salı hava durumu tahminleri.

13.04.2020Gündem
Son dakika… Meteoroloji uyardı İstanbul, Ankara ve İzmir’de bugüne dikkat

Son dakika… Meteoroloji uyardı! İstanbul, Ankara ve İzmir’de bugüne dikkat!

Meteoroloji’den gelen son dakika açıklamasına göre çarşamba günü İstanbul, Ankara ve İzmir’de sağanak yağış bekleniyor. İşte hava durumu ile ilgili yapılan son değerlendirmeler…

13.04.2020Gündem
Marmariste lodos ve sağanak yaşamı olumsuz etkiledi

Marmaris'te lodos ve sağanak yaşamı olumsuz etkiledi

MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde, saatteki hızı yaklaşık 35 kilometreyi bulan lodos ve ardından başlayan aralıklı sağanak, yaşamı olumsuz etkiledi.

5.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Ödemdir O Ödem!

Sıklıkla biz kadınların, ara sıra da erkeklerin yaptıkları kaçamaklardan sonraki sığınma noktası olan, meşhur ‘ödem’ nedir? Kaç çeşit ödem vardır? Ne sebep olur? Nasıl tedavi edilir? Merak etmeyen yoktur kanımca. O halde...

24.10.2020

Avrupa coğrafi değil kültürel bir kıtadır

Dünya haritasında Avrupa diye bir kıta aramayın, bulamazsınız. Çünkü o, kültürel bir kıtadır, coğrafî değil.

26.09.2020

Güney Kore’den Türkiye’ye biletli online konser

Konserler, salgın sürecinde yeni yöntemlerle izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. K-Pop denince akla gelen ilk isimlerden olan BTS, 14 Haziran’da kendi deyimleriyle “yeni bir çağ açarak” bilet kestikleri “BANG BANG CON The Live” etkinliğini düzenledi. 107 ülkeden 756 bin 600 bilet kesilen etkinlik tabii ki onları haklı çıkardı ve değişimi verilerle kanıtladılar.

25.06.2020

Bir zamanlar İzmir’in çarşıları

 ÜNLÜ tarihçi İlber Ortaylı, “Geleceğe yön verebilmek için geçmişi bilmek gerek. Nasıl ağacın köküne su dökmeden meyve almak mümkün değilse, tarihimizi bilmeden geleceğe adım atmak da mümkün değildir” diyor.

22.06.2020

Bozcaada Hakkında Her Şey…

İnsan kalabalığının henüz bastırmadığı, havaların sıcaktan bayıltmadığı haziran ayı veya rüzgarların dindiği, kalabalığın çekildiği, denizin ısındığı eylül aylarında Bozcaada’da olmak çok daha keyifli olacaktır düşüncesiyle çıkarım ben her yaz bu adanın yollarına… Sizlere de aynısını önererek başlamak isterim Bozcaada yazıma…

14.06.2020

İstanbul olmasa olmazlardı

Kudüs ve Venedik’in en büyük ortak yanları, hamurlarında bolca “İstanbul” olması.

16.05.2020