EKSTRA
MENÜ

Kiralik Ev

Kiralik Ev haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kiralik Ev hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.144 Kiralik Ev haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kiralik Ev Haberleri

Rüyada ev bakmak ne anlama gelir Rüyada arkadaşla, sevgiliyle ve ölmüş biriyle kiralık, satılık ve yeni ev bakma

Rüyada ev bakmak ne anlama gelir? Rüyada arkadaşla, sevgiliyle ve ölmüş biriyle kiralık, satılık ve yeni ev bakma

Ev bakmak, yeni evli çiftlerden üniversite öğrencilerine kadar pek çok insanın yaşamlarının belli zamanlarında yapmak zorunda olduğu bir iştir. Aradığı şartlara uygun bir ev arayışında olanlar bazen gazetelerden bazen emlak ofislerinden bu konuda yardım almaktadır. İstenilen kiralık ya da satılık evin bulunması ise kuşkusuz tarifsiz bir mutluluk ve huzur vermektedir. Ev bakmak, günlük yaşantımızın bir parçası iken rüyalarımıza girmesi de son derece olağandır. Peki Rüyada ev bakmak ne anlama gelir? Rüyada arkadaşla, sevgiliyle ve ölmüş biriyle kiralık, satılık ve yeni ev bakma ne anlama gelir tüm detayları ile sizler için derledik.

14.10.2021Rüya Tabirleri
Kira artışları dünyada ne durumda Fiyat dengelenmesi 2023ten sonra olabilir

Kira artışları dünyada ne durumda? 'Fiyat dengelenmesi 2023'ten sonra olabilir'

Düşük faiz oranları, konut kıtlığı ve talep fazlası, konut piyasasını dünya çapında güçlendirmeye devam ederken, küresel konut fiyatları 2005 yılından bu yana en hızlı yükselişini sürdürüyor. Biz de konut fiyatlarındaki durdurulamaz yükseliş ile kiralara yansımalarını uzmanlarla ve yurt dışında yaşayan Türklerle konuştuk.

28.09.2021Gündem
Öğrencilere kamu tesisleri

Öğrencilere kamu tesisleri

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kiralık ev ve kalacak yurt bulamadıklarını söyleyen üniversite öğrencileri için 4 bin yatak kapasitesi temin ettiklerini, 1 ay süreyle öğrencilerin misafir edileceğini açıkladı.

24.09.2021Gündem
İzmirde üniversitelilerin Kalacak yer çağrısı, Valiliği harekete geçirdi

İzmir'de üniversitelilerin 'Kalacak yer' çağrısı, Valiliği harekete geçirdi

İzmir Valiliği, kentte kiralık ev ve kalacak yurt bulamadıkları gerekçesiyle 'Barınamıyoruz, sokaktayız' yazılı pankart açarak seslerini duyurmak isteyen üniversite öğrencilerinin durumunu görüştü. Kentte misafirhanesi bulunan kamu kuruluşlarının temsilcileriyle görüşen Vali Yavuz Selim Köşger, 4 bin yatak kapasitesi temin ettiklerini ve 1 ay süreyle geçici olarak öğrencilerin misafirhanelerden faydalanmalarını sağlayacaklarını açıkladı.

22.09.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan fahiş fiyat açıklaması: Ortada suistimal varsa bu zulmün önüne geçeceğiz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan fahiş fiyat açıklaması: Ortada suistimal varsa bu zulmün önüne geçeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 76'ncı Genel Kurulu'na katılmak üzere ABD'ye gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'nda gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, fahiş fiyat konusunda ''Ortada suistimal varsa bu zulmün önüne geçeceğiz'' dedi.

19.09.2021Gündem
Ordu’da yurt ve ev bulamayan öğrenciler, otellerde misafir ediliyor

Ordu’da yurt ve ev bulamayan öğrenciler, otellerde misafir ediliyor

Ordu Valiliği, kentteki üniversiteleri kazanarak kayıt yaptıran öğrencilerin barınma konusunda yaşadığı sorunlar için girişimde bulundu.

18.09.2021Ekonomi
Ev sahibi eski kiracıya Ya yüksek kira öde ya çık diyebilir mi Sorularla kira rehberi

Ev sahibi eski kiracıya 'Ya yüksek kira öde ya çık' diyebilir mi? Sorularla kira rehberi!

Son günlerde hemen hemen herkesin gündeminde yükselen kiralar var. Özellikle büyükşehirlerde kiralar neredeyse iki katına çıktı. Yaşanan bu durum mülk sahipleri ve kiracılar arasında anlaşmazlıklar çıkmasına neden oldu. Biz de kira konusunda merak edilenleri araştırdık...

18.09.2021Ekonomi
Kira fırsatçıları Evden çık demekle olmaz... Kiracılar haklarını biliyor mu

Kira fırsatçıları! 'Evden çık' demekle olmaz... Kiracılar haklarını biliyor mu?

İstanbul’da kira fiyatlarındaki yüzde yüz artışı bazı ev sahipleri fırsata çevirdi. Daireler, hatta dükkânlar bölünerek oda oda kiraya verilmeye başlandı. Beşiktaş’ta 13 yıldır emlakçılık yapan Ahmet Atmaca, “Hiç bu kadar yüksek kira artışına şahit olmadım. 3 ay önce 2 bin liraya verdiğimiz daireye şimdi 5 bin lira istiyoruz. 5 binin altında daire yok” dedi.

18.09.2021Ekonomi

Sosyal medyada gündem oldu... 1+0 daire 2.500 TL!

Kiralık daire fiyatlarındaki artış gündemin en önemli konularından biri olurken, İstanbul Maltepe'de 1+0 olarak kiraya verilen daire sosyal medyada gündem oldu. 2500 TL fiyat ile ilana verilen dairenin kısa süreli kullanım için uygun olduğu belirtildi. Daireyi tutan kişiler elektrik, su, doğal gaz faturası ya da aidat ödemiyor.

17.09.2021Ekonomi
Dikkat çeken konut tavsiyesi: Beklemekten daha iyi olabilir

Dikkat çeken konut tavsiyesi: Beklemekten daha iyi olabilir

Hürriyet Bizimle’nin bugünkü konuğu Hürriyet Ekonomi Muhabiri Gülistan Alagöz oldu.

15.09.2021Gündem
Yurt genelinde kiralık ev çilesi Hangi şehirler abarttı Böyle giderse öğrenciler kayıtlarını donduracak

Yurt genelinde kiralık ev çilesi! Hangi şehirler 'abarttı'? Böyle giderse öğrenciler kayıtlarını donduracak! 

"Kadıköy'de kiralık ev bulunamıyor... Bağcılar'da bodrum kat 2 bin 500 liradan başlıyor... Fatih'te öğrenciler sokakta kaldı..." Hep İstanbul'u konuşuyoruz ancak yurt genelinde de durum farksız. Örneğin "Şu an kiralık evimiz yok" denilen Diyarbakır'da ve “Öğrenciler kaydını donduracak” uyarısının yapıldığı Eskişehir’de durum daha vahim... Hurriyet.com.tr şehir şehir araştırdı. İşte yurt genelindeki 'kiralık' çilesinin fotoğrafı ve uzmanların öngörüleri…

15.09.2021Ekonomi
Müteahhitlerin de gündeminde fren var... Kiralama formülüne yeşil ışık

Müteahhitlerin de gündeminde 'fren' var... Kiralama formülüne yeşil ışık

Kiralardaki fahiş artışa karşı hükümet yeni bir formül üzerinde çalışıyor. Kiralama amacıyla konut üretilmesi, bu alandaki firmalara da vergi avantajı sağlanması gündemde. Konut üreticileri kararı desteklerken, vergi indiriminin yeterli olmadığını, uygun maliyetli finansman gerektiğini söyledi.

15.09.2021Ekonomi
Fiyatlar gündemden düşmüyor Sektörden yüksek kiralara çözüm önerisi...

Fiyatlar gündemden düşmüyor! Sektörden yüksek kiralara çözüm önerisi...

Son dönemde artan kira fiyatlarına çözüm aranıyor. Kiralardaki fahiş artışa karşı planlanan formül hayata geçerse kiralamak için ev ve iş yeri üretecek şirketlere vergi avantajı sağlanacak. Uzmanlar söz konusu formülün fayda sağlayacağını belirtirken kendi çözüm önerilerini de açıkladı.

14.09.2021Ekonomi
Ev sahipleri emlakçı gibi çalışmaya başladı Komisyon alıyorlar...

Ev sahipleri emlakçı gibi çalışmaya başladı! Komisyon alıyorlar...

Düzce'de özellikle üniversitenin yeni akademik yılı öncesi artan kira fiyatlarının nedenlerini araştıran Düzce Emlakçılar Derneği, daire sahiplerinin kendilerini emlakçı gibi gösterip, öğrencilerden bir kira peşin, bir aylık depozito ve 'emlakçı komisyonu' istediklerini tespit etti. Dernek Başkanı Ömer Kaya, rapor hazırladıklarını ve Ticaret İl Müdürlüğü ile duruma müdahale edeceklerini söyledi.

14.09.2021Ekonomi
Üniversiteli bavulları hazırladı... ‘Barınma’ telaşı  başladı

Üniversiteli bavulları hazırladı... ‘Barınma’ telaşı başladı

3 dönemi pandemi nedeniyle uzaktan eğitimle geçiren üniversiteliler, yüz yüze eğitim öncesi kalacak yer arayışına girdi. Üniversiteliler devlet, vakıf ya da özel yurtlarda 230 liradan 3 bin 500 liraya kadar çıkan aylık ücret ödeyerek veya kiralık ev tutarak konaklayabilecek....

8.09.2021Eğitim
Bazı ev sahipleri mahkemenin yolunu tuttu... Kira davalarında büyük artış

Bazı ev sahipleri mahkemenin yolunu tuttu... Kira davalarında büyük artış!

Konut kiralarında fahiş artış nedeniyle eski kiracıyı tahliye edip evi daha yüksek fiyatla kiraya vermek isteyenler dava üstüne dava açıyor. 10 yıllık sözleşme uzama süresi dolan kiracılara noterden ihtarname yollanmaya başlandı. 5 yılı dolan kiracılar için de kira tespit davaları açılıyor. Mülk sahipleri bu davayla kiraya zam talep ediyor.

7.09.2021Ekonomi
Üniversitelilerin barınma sorunu Evler ateş pahası yurtlarda yer yok

Üniversitelilerin 'barınma' sorunu! Evler ateş pahası yurtlarda yer yok!

Koronavirüs yüzünden bir buçuk yıldır ailelerinin yanında kalan milyonlarca öğrencinin yanı sıra, çiçeği burnunda fakülteliler de eğitim görecekleri kentlere akın etmeye başladı. İyi bir üniversite kadar güvenli, temiz ve ekonomik bir yurt bulabilmek de öğrenci ve velilerinin en büyük sorunu. hurriyet.com.tr muhabiri, Türkiye'nin en büyük öğrenci kenti İstanbul'da, bir üniversiteli gibi "Ev ya da yurt fark etmez yeter ki güvenli barınacak bir yer bulayım" diye sokağa çıktı... İşte ortaya çıkan manzara...

4.09.2021Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu: Kiralar korkunç seviyede

Kemal Kılıçdaroğlu: Kiralar korkunç seviyede

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kiraların artışıyla ilgili paylaşımda bulundu.

4.09.2021Gündem
Yok artık diyeceksiniz Öğrenci depozitosu çılgınlığı

'Yok artık' diyeceksiniz! 'Öğrenci depozitosu' çılgınlığı

Üniversite tercih sonuçları açıklandı ve öğrenciler şimdiden gidecekleri şehirde ev arayışına başladı. Kiralarda yaşanan artışların üzerine bir de ev sahiplerinin şaşırtan istekleri eklenince, öğrencilerin keselerine göre ev bulması adeta bir hayale dönüştü. Zaten piyasa değerinin üstünde ev tutmak zorunda kalan öğrenciler şimdi de ev sahiplerinin 'yok artık' dedirten istekleri ile karşı karşıya. Peki ev sahiplerinin bu istekleri yasal mı? Öğrencilerin hakları neler? İşte 'öğrenci depozitosu' gerçeği...

3.09.2021Gündem
Son dakika... Kiracı ve ev sahipleri dikkat Zam sabitlenir mi İşte o yöntemler...

Son dakika... Kiracı ve ev sahipleri dikkat! Zam sabitlenir mi? İşte o yöntemler...

Kira artışları kiracıları da ev tutacakları da ev sahiplerini de en çok ilgilendiren konulardan biri oldu. Kiracılar yasalara göre yapılan zammı yüksek bulurken, ev sahipleri de rayicin altında kira almamak için çaba harcıyor. Bununla birlikte kiralık ev bulmak da zorlaşıyor. Bulunan kiralık dairelerin de fiyatları cep yakıyor. Çin hükümeti kira artışlarını sınırlamak için harekete geçti. Uzmanlar emlak vergisi rayicine göre kiralarda güncelleme yapılabileceğine dair görüş verdi.

31.08.2021Ekonomi
Yüz yüze eğitim kararı alındı, ev kiraları 2ye katlandı

Yüz yüze eğitim kararı alındı, ev kiraları 2'ye katlandı

Samsun’da Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Samsun Üniversitesinde eğitim gören ve yüz yüze eğitim kararıyla ev aramaya başlayan öğrenciler, Atakum ilçesinde yoğunlukla kiralık evlere yöneldi. Piyasa hareketlendiği için kiralık ev fiyatları da arttı. Geçen sene 800 lira olan 2+1 kiralık dairelerin fiyatı bin 600 liraya kadar çıktı.

29.08.2021Ekonomi
Kiralık ev arayanlar dikkat Kapora dolandırıcılığı arttı

Kiralık ev arayanlar dikkat! Kapora dolandırıcılığı arttı

Kiralar artıp kiralanacak ev azalınca fırsatçılar tarafından bu alanda yapılan sahtekarlık artış gösterdi. Daha uygununu bulma derdinde olan vatandaş, kapora dolandırıcılarının eline düşüp elindeki parayı kaptırıyor. Uzmanlar vatandaşlara sahte ilanlara dikkat edilmesi yönünde çağrıda bulundu.

27.08.2021Ekonomi
Kiralık ev arayanlar dikkat Kapora dolandırıcılığı arttı

Kiralık ev arayanlar dikkat! Kapora dolandırıcılığı arttı

Kiralar artıp, kiralanacak ev azalınca fırsatçılar tarafından bu alanda yapılan sahtekarlık artış gösterdi. Daha uygununu bulma derdinde olan vatandaş, kapora dolandırıcılarının eline düşüp elindeki parayı kaptırıyor. Uzmanlar vatandaşlara sahte ilanlara dikkat edilmesi yönünde çağrıda bulundu.

27.08.2021Haber
Kiralık evde ‘oltalamaya’ dikkat

Kiralık evde ‘oltalamaya’ dikkat

Kiralarda yaşanan fahiş artışla birlikte dolandırıcılar da sahneye çıktı. Daha uygununu bulma derdinde olan vatandaş, kapora dolandırıcılarının eline düşüp mağdur olup, elindeki parayı da kaptırırken sektör temsilcileri vatandaşlara ‘sahte ilanlara dikkat’ çağrısında bulunuyor.

27.08.2021Ekonomi
Konut kiralayacakları uzmanlar uyardı Yeni dolandırıcılık yöntemine dikkat

Konut kiralayacakları uzmanlar uyardı! Yeni dolandırıcılık yöntemine dikkat

Daha uygun kiralık ev bulma derdinde olan vatandaş, kapora dolandırıcılarının eline düşüp mağdur olup, elindeki parayı da kaptırırken sektör temsilcileri vatandaşlara "sahte ilanlara dikkat" çağrısında bulunuyor.

26.08.2021Ekonomi
Fahiş kira artışı isyan ettirdi

Fahiş kira artışı isyan ettirdi

Bazı bölgelerde yüzde 60 varan kira artışları yaşandığını ifade eden İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, Avcılar’da 1.000 TL’lik evin, 2 bin 500 TL’ye çıktığını, Suadiye ve Bostancı gibi semtlerde 2+1 evlerin kiralarının 4-5 bin TL’yi bulduğunu söyledi. Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Levent Küçük de, “Kira artışlarındaki yüksekliğe ilişkin çok sayıda şikâyet alıyoruz. Kiralarda fahiş fiyat artışı var” diye konuştu.

25.08.2021Ekonomi
Son dakika... Kiralarda yüzde 40’a varan artış Boş ev kalmadı, öğrenciler ne yapacak

Son dakika... Kiralarda yüzde 40’a varan artış! Boş ev kalmadı, öğrenciler ne yapacak?

Koronavirüs pandemisi nedeniyle okulların bir süredir kapalı olmasından dolayı öğrenci şehirlerinde birçok konut boş kalmıştı. Şimdi ise örgün öğretimin başlayacak olması nedeniyle boş ev bulmakta zorluk çekiliyor. Emlak sektörünün önde gelen isimleri öğrenci şehirlerinde kiraların yüzde 30-40 oranında arttığını belirtiyor.

24.08.2021Ekonomi
Öğrenciler akın etti... Kiralar fırladı İşte en değerli iller

Öğrenciler akın etti... Kiralar fırladı! İşte en değerli iller

Pandemi ile birlikte yaşam koşulları değişti. Yeni normal hayatla birlikte yasaklar kalktı, okullar ve üniversiteler Eylül’de açılmaya hazırlanıyor. Üniversite öğrencileri şimdiden kiralık ev arayışına girdi. Öğrencilerin yoğun olduğu iller içerisinde yıllık kira artış oranı yüzde 5 ile yüzde 28 arasında artış gösterdi.

19.08.2021Ekonomi
İstanbulda depreme karşı büyük risk: Komple dolu, neredeyse boş daire yok

İstanbul'da depreme karşı büyük risk: Komple dolu, neredeyse boş daire yok

İstanbul Silivri'de 2019 yılında meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından ağır riskli olduğu için mühürlenen Sultangazi'deki 2 bina ile Kadıköy'deki 40 yıllık riskli binada vatandaşların yaşamaya devam ettiği ortaya çıktı. Kadıköy'de riskli binada oturan kiracı Süreyya Uygun 'Ev arıyoruz ancak ev bulamıyoruz. Eski evim de hasarlı, oraya gitsem yine çıkmak zorunda kalacağım.' şeklinde konuştu. Niyazi Sevim ise, 'Eski daireleri 2 bin 500 liraya kiraya veriyorlar. Deprem geçeğinde korksak da yapacak bir şey yok, başa gelen çekilir" dedi.

17.08.2021Gündem
Kiraya zamda 5 yıl kriteri

Kiraya zamda '5 yıl' kriteri

Rayiç bedeldeki yükselişi gerekçe göstererek kiraya zam yapmak isteyen ev sahibinin, kiralamanın üzerinden 5 yıl geçmeden ve dava açmadan TÜFE’nin 12 aylık ortalamaları üzerinde artış yapma hakkı bulunmuyor.

15.08.2021Ekonomi
Kiralık ev ararken dolandırılan yabancı uyruklu aile sokakta yaşıyor

 Kiralık ev ararken dolandırılan yabancı uyruklu aile sokakta yaşıyor

Sultangazi’de kiralık ev aradıkları sırada 3 bin 500 lira dolandırıldığını belirten yabancı uyruklu 2’si çocuk 7 kişilik aile bir haftadır sokakta yaşıyor. Ailenin zor  durumda olduğunu söyleyen mahalle sakini Ömer Çelik, "Ekmeği, suyu yok. Yerde yatıyorlar. Yazık, günah. Devletimizin bir çözüm bulması lazım. Bunların sesini çıkarmasının sebebi ceplerinde son kuruşlarının da gitmesidir" dedi.

1.08.2021Haber
Angoladan gelen aile kiralık ev arıyordu Başlarına gelmeyen kalmadı

Angola'dan gelen aile kiralık ev arıyordu! Başlarına gelmeyen kalmadı

Sultangazi’de kiralık ev aradıkları sırada 3 bin 500 lira dolandırıldığını belirten yabancı uyruklu 2’si çocuk 7 kişilik aile bir haftadır sokakta yaşıyor. Ailenin zor  durumda olduğunu söyleyen mahalle sakini Ömer Çelik, "Ekmeği, suyu yok. Yerde yatıyorlar. Yazık, günah. Devletimizin bir çözüm bulması lazım. Bunların sesini çıkarmasının sebebi ceplerinde son kuruşlarının da gitmesidir" dedi.

1.08.2021Ekonomi
Kira sözleşmesine dikkat Okumadan atılan bir imza hayalinizi kâbusa çevirebilir

Kira sözleşmesine dikkat! Okumadan atılan bir imza hayalinizi kâbusa çevirebilir

Kira sözleşmesi yapacaklar dikkat. Acele ile verilen bir karar, okumadan atılan bir imza ev hayalinizi kâbusa çevirebilir. Erken tahliye riski, fahiş kira artışı ya da beklenmedik giderler bunlardan birkaçı...

25.07.2021Ekonomi
Öğrenciye barınma rehberi İşte il il kira fiyatları

Öğrenciye barınma rehberi! İşte il il kira fiyatları

Üniversite öğrencileri önümüzdeki günlerde ev ya da yurt arayışına başlayacak. Ancak rakamlar çok iç açıcı değil. Birçok ilde hem kira hem de özel yurt fiyatları arttı. 100 metrekare bir ev için ülke genelinde kiralar 800 lira ile 3 bin 900 lira arasında değişiyor. Özel yurtların yıllık fiyatı ise 6 bin liradan başlıyor, 68 bin liraya kadar çıkıyor.

21.07.2021Ekonomi
Kira oyununa dikkat Evi daha yüksek fiyatla kiraya vermek için kiracılara ‘çıkın’ diyorlar

Kira oyununa dikkat! Evi daha yüksek fiyatla kiraya vermek için kiracılara ‘çıkın’ diyorlar

Kiralık ev fiyatları artınca kimi mülk sahipleri eski kiracıları çıkarıp evini daha yüksek fiyatla başkasına kiraya verme peşine düştü. Ev sahiplerinin istediklerinde kiracılarını tahliye edemeyeceğini belirten avukatlar, ihtiyaç nedeniyle yapılan tahliyelerde evin 3 yıl başkasına verilemeyeceğini, aksi takdirde kiracıya tazminat ödeneceğini söyledi.

8.07.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Tosuncuk Mehmet Aydının ifadesinin detayları ortaya çıktı Dikkat çeken mafya detayı... Ve tutuklandı

Son dakika haberi: 'Tosuncuk' Mehmet Aydın'ın ifadesinin detayları ortaya çıktı! Dikkat çeken mafya detayı... Ve tutuklandı!

Son dakika haberine göre, 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın ifadesinin detayları ortaya çıktı. İfadesinde mağdur ettiği binlerce insanın mağduriyetini gidermek için teslim olduğunu savunan Aydın, firari olduğu 3 yıllık dönemde yaşadıklarını da anlattı. Tosuncuk "Uruguay'dan Brezilya'ya gittiğimde 50 bin Euro para ve 3 bitcoin olmak üzere toplam 100 bin dolar param vardı. Bununla 3 yıl geçindim" dedi. Aydın, 700 bin dolar nakit parası ile 7 adet villasına ve lüks araçlarına ise Uruguay'da el konulduğunu savundu. Son dakika gelişmesine göre Mehmet Aydın tutuklandı. İşte detaylar...

7.07.2021Gündem
Tosuncukun bulaşıkçılık döneminden iş arkadaşı: Maddi durumu çok kötüydü

Tosuncuk'un bulaşıkçılık döneminden iş arkadaşı: Maddi durumu çok kötüydü

KURUCUSU olduğu 'Çiftlik Bank' üzerinden binlerce kişiyi dolandırıp, yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranırken Brezilya'da teslim olan, 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın, 10 yıl önce bir eğlence mekanında bulaşıkçılık yaptığı ortaya çıktı. O dönem aynı iş yerinde birlikte çalışan Kemal Çetin, Aydın'ın maddi durumunun hiç iyi olmadığını ifade ederek, Biz de kendi aramızda ona destek olmak için bir miktar para toplayıp yardımcı olduk. Bir kiralık ev tuttuk dedi.

7.07.2021Haber
Milyonlarca kişi diken üstünde Kirada oturanların hakları neler

Milyonlarca kişi diken üstünde! Kirada oturanların hakları neler?

İstanbul'da artan ev kiraları mevcut kiracıları da tedirgin etmeye başladı. Evlerini yükselen rakamlardan kiraya vermek isteyen ev sahipleri mevcut kiracılara evden çıkmaları yönünde baskı yapabiliyor. Bu gibi durumlarda kiracılar kolay bir şekilde evden çıkarılamayacağı gibi kiralara sadece yasal oranda zam yapılabiliyor. Ancak ev sahipleri 5 yılın sonunda emsallere uygun kira bedelinin belirlenmesi için kira tespit davası açabilir. 10 yılın sonunda ise 3 ay önceden yazılı bildirim yapıldığı takdirde ev sahibinin tahliye hakkı bulunuyor.

28.06.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kendileri için değil bizler için aşı olsunlar

YAKIN çevremde aşı olmayan neredeyse kalmadı. Olmayan birkaç arkadaşımla da sürekli konuşuyorum. Bana sürekli mesajlar atıyorlar; yurtdışında çıkan makaleleri yolluyorlar. Hepsini okuyorum. Ama aşılarla ilgili diğer verileri, araştırmaları, yazıları da okuyorum. Ben de bu yazıları onlara yolluyorum. Yani karşılıklı mesajlaşıyoruz.

8.10.2021

Ve Hadise gitti

O Ses Türkiye bilmecesi son buldu. O gitti, bu kaldı derken jüride olacak isimler netleşti. Ebru Gündeş ile arasındaki gerginlik, Hadise’yi jüri koltuğundan etti.

16.09.2021

Arz ve talep

Arz, sunmak, piyasaya mal veya hizmet sürmek anlamında kullanılan Arapça kökenli bir kelimedir. Talep de, Arapça kökenli olan ve istek anlamına gelen bir kelimedir.

14.09.2021

O kural uçuş öncesi nasıl uygulandı?

Önceki gün Dalaman Havalimanı’nda check-in sırası bekleyen herkesin aşı kartı ya da PCR testi göstermesini istediler.

8.09.2021

Teessüfler TLC, İzmir sadece bu mu?

Kanalın “Emlak Avcıları” programı İzmir’i konu aldı. Fonda gösterilen şehri bilmeyen, “Herhalde orta Suriye’de, Rakka’ya komşu bir şehir falan” der. Tamam anladık, programın bir formatı var, herkese bütçesine göre ev bulunuyor falan da... Elalemden pasta-börek, bizden hep mi makarna?

1.09.2021

Hepimiz aynı emlakçıdayız

Aynı gemide olup olmadığımızdan şüphe edebiliriz. Ama aynı emlakçıdayız, bu kesin. Buğulu gözlerle yükselen emlak fiyatlarına bakıyorsanız, bilin ki yalnız değilsiniz.

29.08.2021

Tatile hazırlık...

Aşırı birikmiş tatil ihtiyacı, çok tuhaf yerlere gitmiş görünen fiyatlar, insanın gözünde büyüyen bir uzun yol ve o yola çıkmadan önce yapılması gerekenler listesi… Tatile hazırım ama bakalım tatil bana hazır mı?

11.07.2021