MENÜ

Meslek

Meslek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Meslek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 79.382 Meslek haberi bulunmuştur.

Meslek Haberleri

Bakan Selçuktan 19 Mayıs mesajı: Genç olsam kendime bunları söylerdim

Bakan Selçuk'tan 19 Mayıs mesajı: Genç olsam kendime bunları söylerdim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için bir mesaj yayımladı. “Kurallar gereği bugün size burada bir konuşma yapmam gerekiyor. Ancak ben gençlere konuşmaktansa gençleri dinlemeyi tercih ediyorum” diyen Selçuk, onlara şöyle seslendi:

19.05.2020Eğitim
MESS, kodlama eğitimlerini gençlerin kullanımına açtı

MESS, kodlama eğitimlerini gençlerin kullanımına açtı

COVID-19 sürecinde online platformlara taşıdığı eğitim içeriklerine düzenli olarak yenilerini ekleyen MESS, son olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençlere yönelik yeni kodlama eğitimlerini Türkiye çapında erişime açtı.

19.05.2020Teknoloji
Mercedes-Benzden meslek lisesi öğrencilerine laboratuvar desteği

Mercedes-Benz'den meslek lisesi öğrencilerine laboratuvar desteği

Mercedes-Benz, toplumda kadının her alanda hak ettiği güce kavuşması, kadınlara sosyal ve ekonomik hayatta fırsat eşitliği tanınması hedefiyle ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) ile birlikte Her Kızımız Bir Yıldız projesini gerçekleştiriyor. Bu yıl 16. yılına giren Her Kızımız Bir Yıldız projesi, 2004 yılında 17 ilde 200 kızı destekleyerek başladı. Bugün proje kapsamında her yıl 200’ü üniversite öğrencisi olmak üzere, 1.200 Yıldız Kız Mercedes-Benz’den burs alarak eğitimine devam ediyor.

19.05.2020Teknoloji
Valeler sertifika istiyor

Valeler sertifika istiyor

Koronavirüs sürecince yaklaşık 100 bin valenin işsiz kaldığını söyleyen Tüm Vale Şirketleri ve Çalışanları Derneği Başkanı Mustafa Nohut, “Normalleşme sürecinde çoğunluğu AVM, restoran ve turizm sektöründe çalışanlar çeşitli eğitimlerden geçip bakanlıklar tarafından verilen sertifikalar ile işe başlayacak. Ancak valelik meslek olarak tanımlanmadığı ve kayıt dışı çalıştırıldığı için normalleşme sürecince sertifika programlarına katılamayacak” dedi.

19.05.2020Ekonomi
Bedri Rahmi Eyüboğlu Kimdir Bedri Rahmi Eyüboğlunun Kısaca Hayatı, Eserleri (Kitapları), Sözleri Ve Şiirleri

Bedri Rahmi Eyüboğlu Kimdir? Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun Kısaca Hayatı, Eserleri (Kitapları), Sözleri Ve Şiirleri

Hem şair hem ressam hem de yazar olan Bedri Rahmi Eyüboğlu Türk edebiyatının en değerli yazarlarından birisidir. Bedri Rahmi Eyüboğlu son aylarda en çok araştırılan kişiler arasında yer aldı. Hayatı, eserleri ve şiirleri merak edilmektedir. Peki Bedri Rahmi Eyüboğlu kimdir? Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun kısaca hayatı, eserleri(kitapları), sözleri ve şiirleri nedir? İşte Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun hayatı ve diğer tüm detaylar.

18.05.2020Gündem
Rüyada Koç Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Koç Kesmek Ve Sevmek Anlamı

Rüyada Koç Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Koç Kesmek Ve Sevmek Anlamı

Rüyasında koç gören pek çok kişi bunun nasıl yorumlanacağına dair merak etmektedir. Bu konuda rüya tabircileri ve alimlerinin yorumlarını okuyabilirsiniz. Rüyada koç gördüğünüz duruma bağlı olarak farklı şekiller üzerinden değişik yorumları incelemeniz mümkün. Peki, rüyada koç görmek ne anlama gelir? Rüyada koç kesmek ve sevmek anlamı hakkında bilinmesi gereken yorumlar.

18.05.2020Rüya Tabirleri
Maskeler çocuklar için çizgi film karikatürlerine büründü

Maskeler çocuklar için çizgi film karikatürlerine büründü

Kağıthane İHKİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çocuklar için üzerinde "Kral Şakir" çizgi filmi karikatürlerinin basılı olduğu rengarenk maskeler üretti.

18.05.2020Keyif
Mustafa Cengiz kimdir, kaç yaşında Galatasaray Başkanı Mustafa Cengizin sağlık durumu nasıl

Mustafa Cengiz kimdir, kaç yaşında? Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in sağlık durumu nasıl?

Mustafa Cengiz kimdir? sorusu, son dakika haberin ardından gündeme geldi. Acil olarak ameliyata alınan Cengiz'in sağlık durumu merak edilen konular arasında yer aldı. İşte, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in sağlık durumu ve hayatıyla ilgili ayrıntılar...

18.05.2020Spor Arena
İstanbul trafiğinde 207 noktada koronavirüs denetimi

İstanbul trafiğinde 207 noktada koronavirüs denetimi

KORONAVİRÜS önlemlerinde sokağa çıkma yasağı kapsamında trafik ekiplerinin, İstanbul'da kurulan 207 ayrı noktada sürdürdüğü denetimler sürüyor. Trafik Komuta Merkezi'nde ise İstanbul 2500'ü aşkın kamerayla takip ediliyor. Komuta Merkezi'ndeki ekip sahadaki polislerle yaka kameralarıyla anlık olarak bağlanabiliyor.

18.05.2020Gündem
Sanatçıyı yaşat sanat yaşasın

Sanatçıyı yaşat sanat yaşasın

Orhan Gencebay, son dönemde sanat dünyasının yaşadığı zorlukları anlattı. Usta sanatçı, “Herkes sanıyor ki sanatçı, eğlence adamıdır. Sanat camiası çok zor durumda. Böyle bir dönem daha önce görmedim” dedi.

18.05.2020Keyif
Covid-19 salgını sonrası dünyada eğitim

Covid-19 salgını sonrası dünyada eğitim

Covid-19 salgını dünyada yaşamın tüm boyutlarını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bu kapsamda eğitimde ilk kez bu kadar büyük bir küresel ölçekte etkilenim söz konusu oldu ve çoğu ülkede okul öncesinden yükseköğretime kadar tüm kademelerde eğitim kurumları hızla kapatıldı. Şu anda dünya ölçeğinde tüm kademelerde bir milyarın üzerinde öğrencinin geleneksel eğitim ortamlarından uzaklaştığı biliniyor. Ülkeler eğitimdeki bu zorunlu boşluğu hızla değişik uzaktan eğitim platformlarıyla kapatmaya başladı ve sürecin eğitim üzerindeki olumsuz etkilerini en az hasarla atlatmaya çalışıyorlar.

18.05.2020Eğitim
Korona en çok dar gelirlileri vurdu

Korona en çok dar gelirlileri vurdu  

Korona krizi nedeniyle 381 bin kişinin işsiz kaldığı 10 milyonu aşkın çalışanın da kısa süreli mesaiye geçtiği Almanya’da dar gelirlinin geliri iyice düştü. Alman Ekonomi Enstitüsü’ne Başkanı Marcel Fratzscher “Salgın her şeyden önce kriz öncesi kısıtlı geliri bulunan insanların hayatını en çok olumsuz etkiledi” dedi.

17.05.2020Avrupa
Meslek liselerinde üretime devam... Ürün çeşidi ve miktarı artıyor

Meslek liselerinde üretime devam... Ürün çeşidi ve miktarı artıyor

Koronavirüs salgını için dünyanın hiçbir ülkesinde önceden yapılmış bir hazırlık yoktu. Hızla yayılan salgın için alınacak en temel önlemin elleri temiz tutmak ve koruyucu maske takmak olduğunun anlaşılmasından sonra dezenfektan ve maskeye dünyada olağanüstü bir talep oluştu. İşte o günlerde Türkiye’de müthiş bir seferberlik başladı. Meslek liseleri de bu seferberliğin en ön saflarında yer aldı. İlk günlerde maske ve dezenfektan üretimiyle ülkenin ihtiyaçlarına derman olmaya çalışan meslek liseleri sonrasında hem ürün çeşitliliğini hem de üretim miktarını artırdı. Üretime maske ve dezenfektan ile başlayan meslek liselerinde artık gelişmiş elektronik sağlık cihazları bile üretiliyor. İşte meslek liselerinden son iki haftada gelen yeni ürün ve üretim haberleri:

16.05.2020Eğitim
MEB’den Anadolu meslek programları için e- Kılavuz

MEB’den Anadolu meslek programları için e- Kılavuz

Anadolu meslek programında okuyan 9'uncu sınıf öğrencilerinin ders yılı sonunda meslek alanlarına geçişiyle ilgili iş ve işlemlerin anlatıldığı ‘Anadolu Meslek Programlarında Alana Geçiş, Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu’ yayımlandı.

16.05.2020Eğitim
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden meslek yüksekokulu adaylarına büyük destek

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden meslek yüksekokulu adaylarına büyük destek

Pandemi dönemi sağlığın ve sağlıkçıların değerini bizlere hatırlattı. Buna paralel olarak bu dönemde nitelikli insan gücünün ve meslek yüksekokulu öğretiminin önemi bir kez daha ortaya çıktı. İstanbul Bilgi Üniversitesi aldığı kararla 2020-2021 akademik yılı kapsamında belirlenen ön lisans programlarına yerleşen her öğrenciye ÖSYM bursunun yanı sıra yüzde 50 burs imkanı tanıyacak.

15.05.2020Ekonomi
Son dakika haberler... İçişleri Bakanlığından valiliklere berber, taksi, pazar yeri ile ilgili genelge

Son dakika haberler... İçişleri Bakanlığı'ndan valiliklere berber, taksi, pazar yeri ile ilgili genelge

İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği genelgeyle, bugün ülke genelinde eş zamanlı berber, kuaför, taksi, pazar yeri, alışveriş merkezleri (AVM), toplu ulaşım araçlarında yeni tip koronavirüsle mücadele (Kovid-19) kapsamındaki kurallara uyulup uyulmadığı denetlenecek. Ayrıca bugün saat 15.00-24.00 arasında da "Türkiye Güven Huzur Uygulaması" gerçekleştirilecek.

15.05.2020Gündem
Son dakika haberler: Yeni hakim ve savcılar mesleğe kabul edildi

Son dakika haberler: Yeni hakim ve savcılar mesleğe kabul edildi

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz, meslek öncesi eğitimlerini başarıyla tamamlayan bin 398 hakim ve savcı adayının mesleğe kabul işlemlerinin tamamlandığını, önümüzdeki günlerde çekilecek kura ile çalışma yerlerinin belirleneceğini bildirdi.

15.05.2020Gündem
Üniversite sonucunu pazar tezgahında öğrendim

Üniversite sonucunu pazar tezgahında öğrendim

Koronavirüs ile mücadelede adını dünyaya duyuran gözbebeğimiz Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, hastalığın yoğun olduğu İstanbul’da bir günde yüzlerce hastaya hizmet verip, hızlıca süreci iyi yöneten bir kurum oldu. “Koronavirüs’te en iyiyi yapmak için çalışıyoruz, çok hızlı organize olduk” diyen Dekan Prof. Dr. M.Sait Gönen, Cerrahpaşa’nın büyük bir çınar olduğunu daha önceki salgınlarda da öncülük yaptığını anlattı.

15.05.2020Eğitim
MEB, N95 maske makinesi üretti

MEB, N95 maske makinesi üretti

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Covid-19 ile mücadele kapsamında ürün yelpazesine cerrahi maske makinesi ve N95 maske makinesini de ekledi. Hatay'da İskenderun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nde hem cerrahi maske makinesi hem de N95 maske makinesi geliştirildi. Cerrahi maske makinesi dakikada 50, N95 maske makinesi ise dakikada 60 maske üretebiliyor.

15.05.2020Gündem
‘Çiftçilerin tüm borçları silinsin’

‘Çiftçilerin tüm borçları silinsin’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dünya Çiftçiler Günü’nde veteriner hekimlerle videokonferans yöntemiyle görüştü ve çiftçiler ile hayvancılıkla uğraşanların rahatlatılmasına yönelik iki öneride bulundu.

15.05.2020Gündem
Bakan Kocadan Eczacılar Günü paylaşımı

Bakan Koca'dan 'Eczacılar Günü' paylaşımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, '14 Mayıs Eczacılar Günü' nedeniyle paylaştığı mesajında, "Muayene odasıyla eczane arasındaki mesafe çok kısadır. Hasta ve hekim bilir ki, tanı 'ecza' ile şifaya döner. Eczacılarımıza sevgilerimi sunuyorum. 14 Mayıs Eczacılar gününüz kutlu olsun" ifadelerine yer verdi.

14.05.2020Gündem
Kayıp üniversite öğrencisi Gülistan Dokudan 131 gündür haber alınamıyor

Kayıp üniversite öğrencisi Gülistan Doku'dan 131 gündür haber alınamıyor

Tunceli'de 131 gün önce kayıp ihbarı yapılan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu arama çalışmalarından bugün de sonuç alınamadı.

14.05.2020Gündem
Bobby Roth ve Bülent Turgut, sinemanın geleceğini konuştu

Bobby Roth ve Bülent Turgut, sinemanın geleceğini konuştu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında tüm dünyada sosyal yaşamı etkilerken, sinema sektörünün temsilcileri sinemanın geleceğini sanal dünyada değerlendirmeye devam ediyor.

14.05.2020Keyif
YÖK Başkanı Saraç, vakıf üniversiteleri rektörleriyle toplantı yaptı

YÖK Başkanı Saraç, vakıf üniversiteleri rektörleriyle toplantı yaptı

Vakıf Üniversitesi rektörleriyle video konferans toplantısı yapan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Yeni YÖK olarak, Türk yükseköğretimini devlet-vakıf ayrımı yapmaksızın bir bütün olarak düşünüyor, tasarlıyor ve kalite çıtasını bütün üniversitelerimizle birlikte daha yukarılara taşımaya çalışıyoruz" dedi.

14.05.2020Eğitim
Meslek lisesinde ultraviyole ışınlarıyla dezenfeksiyon yapan robot geliştirildi

Meslek lisesinde ultraviyole ışınlarıyla dezenfeksiyon yapan robot geliştirildi

Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında geliştirilen robotla yoğun bakım odaları, servis odaları, asansör kabinleri, koridorlar gibi hastane ortamları dahil birçok kapalı alan, ultraviyole ışınlarıyla kendi kendine dezenfekte edilebilecek.

14.05.2020Teknoloji
Meslek yüksekokululu öğrencilerine burs

Meslek yüksekokululu öğrencilerine burs

Pandemi süreci, meslek liselerinin ve mesleki eğitimin önemini bir kez daha ortaya koydu. Koronavirüs salgınının ilk günlerinden itibaren seferber olan meslek liseleri, maskeden solunum cihazına pek çok ihtiyaç malzemesinin üretimini gerçekleştirdi. Bu kurumlarda üretim ve AR-GE çalışmaları hala bütün hızıyla devam ediyor.

14.05.2020Eğitim
İnfaz koruma memuru, izolasyon günlerinde filografi yapıyor

İnfaz koruma memuru, izolasyon günlerinde filografi yapıyor

ELAZIĞ'da koronavirüs tedbirleri kapsamında ceza infaz kurumlarında uygulanan izolasyon kuralları gereği karantinada tutulan memurlardan Ayhan Güneş (37) ailesinden uzak geçirdiği günleri filografi yaparak geçiriyor. Güneş, bir aylık süreçte 8 eser yaptı.

14.05.2020Gündem
Sektörlerin röntgeninde bu kez diş hekimleri var.. Üst düzey önlem alıyoruz, dişinizi ihmal etmeyin

Sektörlerin röntgeninde bu kez diş hekimleri var.. 'Üst düzey önlem alıyoruz, dişinizi ihmal etmeyin'

Salgın sürecinden olumsuz etkilenen sektörler arasında diş hekimliği de var. Ancak diş hekimleri, muayenehaneler ve kliniklerde her vakaya ameliyata girer gibi müdahale ettiklerini belirterek hastaların diş sorunlarını ertelememelerini istiyor. Sektör temsilcileri, “Diş hekimleri zaten son derece üst düzeyde önlemler alarak çalışıyorlar. Hastalar acil tedavileri için başvurabilirler” diyor.

14.05.2020Gündem
Orhan Acar kimdir ne dedi Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar nereli kaç yaşında

Orhan Acar kimdir ne dedi? Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar nereli kaç yaşında?

Sosyal medyada kameranın açık olduğu unutarak söylediği cümleler nedeniyle gündemde yer alan Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi'nde dekanlık görevini üstlenen Orhan Acar, son olaylar sonrasında istifa ederek görevinden ayrılmıştı. Olayların ardından pek çok vatandaş, Orhan Acar kimdir ve nereli sorularına yanıt aramaya başladı. Peki, Gazi Üniversitesi Orhan Acar kimdir kaç yaşında ve nereli? İşte, o isim hakkında merak edilen bazı bilgiler

13.05.2020Gündem
SATSO, Nefes Kredisinde en başarılı ilk 4 oda arasına girdi

SATSO, Nefes Kredisi'nde en başarılı ilk 4 oda arasına girdi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "SATSO Nefes Kredisinde 365 oda arasında en başarılı ilk 4 oda içerisinde yer alıyor" dedi.

13.05.2020Ekonomi
Türkiye kitap pazarı 2019da yüzde 27 büyüdü

Türkiye kitap pazarı 2019'da yüzde 27 büyüdü

Üretim verilerine göre 2019 yılında 423 milyon 602 bin 825 kitap üretilerek satışa sunulurken, perakende kitap pazarının büyüklüğü yüzde 27,09 artışla 8 milyar 852 milyon lira oldu.

13.05.2020Keyif
Aşkı Memnunun Elifi Eda Özerkan kimdir

Aşkı Memnu'nun Elif'i Eda Özerkan kimdir?

Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Aşkı Memnu'da Behlül'ün sevgilisi rolünde oynayan Eda Özerkan, sevilen dizinin tekrar bölümleri ile birlikte merak edilen isimler arasında yer almaya başladı. Aşkı Memnu'nun ardından Kertenkele dizisinde yer alan Eda Özerkan, şimdilerde oyuncu Timur Acar'la evli. Peki, Aşkı Memnu'nun Elif'i Eda Özerkan kimdir?

13.05.2020Hayat
Almanyada çarpıcı corona virüs açıklaması

Almanya'da çarpıcı corona virüs açıklaması

Almanya'da koronavirüsün(corona virüs) bulaşma değerinin yeniden artması üzerine Robert Koch Enstitüsü basın toplantısı düzenledi. Enstitü Başkan Yardımcısı Prof. Lars Schaade, "Tehlike geçmedi. Virüsü yönlendirmek kendi davranışlarımıza bağlı. Yardımcı olun" çağrısı yaptı.

12.05.2020Dünya
Azaldı ama tehlike geçmedi

Azaldı ama tehlike geçmedi!

Almanya’da koronavirüsün bulaşma değerinin yeniden artması üzerine Robert Koch Enstitüsü basın toplantısı düzenledi. Enstitü Başkan Yardımcısı Prof. Lars Schaade, “Tehlike geçmedi. Virüsü yönlendirmek kendi davranışlarımıza bağlı. Yardımcı olun” çağrısı yaptı.

12.05.2020Avrupa
Adana Diş Hekimleri Odası: Koronavirüse yakalanmamak için sahte dişçilere dikkat edin

Adana Diş Hekimleri Odası: Koronavirüse yakalanmamak için sahte dişçilere dikkat edin

ADANA Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, koronavirüsten korunmanın bir yolunun da sahte dişçilerden kaçınmak olduğunu belirtip, "Sağlık Müdürlüğü’nden onaylı ruhsatı olmayan birimlerden diş tedavisi hizmeti almayınız'' dedi.

12.05.2020Gündem
Eyfel bu kez onlar için aydınlatıldı

Eyfel bu kez onlar için aydınlatıldı

Eyfel Kulesi, koronavirüs salgınıyla mücadele eden çalışanlara teşekkür etmek amacıyla aydınlatıldı.

12.05.2020Avrupa
Almanya’dan ilik bekleyen Yağmur’a korona engeli

Almanya’dan ilik bekleyen Yağmur’a korona engeli

Antalya’da 2 yıl önce lösemiye yakalanan, hastalığı yendikten sonra enfeksiyon kapan Yağmur Damla Yanık’ın (19) sol gözü, görme yetisini kaybetti. Bir süre sonra lösemi hastalığı yeniden ortaya çıkan Yanık, Almanya’dan gelecek yüzde 99 uyumlu ilik için koronavirüs sürecinin sona ermesini bekliyor.

12.05.2020Avrupa
Prof. Dr. Selvi: Virüsten korunalım derken sağlığımızdan olmayalım

Prof. Dr. Selvi: Virüsten korunalım derken sağlığımızdan olmayalım

BALIKESİR Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Selami Selvi, koronavirüse karşı tıbbi bitkilerin kullanımı konusunda özellikle sosyal medyada yanıltıcı bilgiler olduğu uyarısında bulundu. Koronavirüsün genetik materyal olarak RNA iplikçiği içerdiğini ve bu virüsler üzerinde inhibe edici etkiler gösteren tıbbi bitkilerin kullanılabileceğini söyleyen Prof. Dr. Selvi, "Ancak bu bitkiler belirli dozlarda tüketilmeli. Virüsten korunalım derken sağlığımızdan olmayalım'' dedi.

12.05.2020Haber

Yazar Sonuçları

Sınav kaygısını kontrol edebilmek için 10 öneri

Tüm dünyanın salgınla halen mücadele içinde olduğu bugünlerde, toplum sağlığını korumak için yeni kararlar alınıyor. Alınan son kararlardan biri de yeni belirlenen LGS ve YKS tarihleri. Gençlerin alınan son kararlarla birlikte kaygıları artış gösterdi. “Kalan zaman yetecek mi?”, “Eksik kaldığım konuları nasıl hallederim?”, “Ya istediğim okul olmazsa?”, “Ya sınav salonunda virüs kaparsam?” gibi türlü sorular genç zihinlerin içinde dolaşıp duruyor.

14.05.2020

‘Çaktırma’ diyen dekan olayı

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Acar’ın kameranın açık olduğunu unutup “Kızların resimlerini de görüyoruz böylece, çaktırma” demesi sosyal medyayı salladı. Acar, büyük tepki toplayan sözlerinin ardından istifa ederken ‘akademik düzeyde’ kadına bakışın ne olduğunu kadın akademisyenlere sorduk.

14.05.2020

Canlı yayın kazaları

Geçen gün Selin Ciğerci’nin canlı yayın kazasının bir başka formu 24 Mart’ta Justin Bieber’ın başına gelmişti.

14.05.2020

Demet Akalın ne zaman şarkı söyleyecek

Normalleşme sürecinde en çok “Düğünler ne zaman yapılacak”, “Camiler ne zaman açılacak”, “Bu sene tatile gidebilecek miyiz” gibi sorular geliyor. Bir de sanatçılarımızın durumu var tabii. Demet Akalın sahneye ne zaman çıkacak?

14.05.2020

2020'lerin Gareth Bale'i kim olacak?

Hepimiz, hayatımızda bazı kırılma anlarıyla karşılaşırız ve verdiğimiz bir yanlış kararın bedelini bazen ömür boyu öderiz, öyle değil mi? Bir yanlış iş tercihi, bir yanlış evlilik, bazen tamiri zor hasarlar açabilir insan hayatında.

14.05.2020

‘Yeni normal’ fırsat olabilir

Harward Üniversitesi Salgın Hastalıklar Birimi’nden profesör Marc Lipstich, “Virüsün bulaşma hızı yüksek. Karantinalarla virüsün bu yaz ortadan kaybolacağını düşünmek doğru değil. Yayılma hızı yavaşlar ve sağlık sistemi hastalarla baş edebilecek kapasitesini korur sadece... Aşı bulunur ve her ülke nüfusun en azından yarısı aşı ile ya da hastalığı atlatarak virüse bağışıklık kazanırsa önlemler kaldırılabilir. Bu yüzden önlemlere devam edilmeli” diyor. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları öğretim üyesi Prof. Dr. Ateş Kara da Türkiye için “İyi gidiyoruz ama finale gelmedik daha. Tedbiri elden bırakmamalıyız” diyor her fırsatta.

13.05.2020