EKSTRA
MENÜ

Gürsel Baran

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 788 haberi bulunmuştur.

Gürsel Baran Haberleri

İş dünyasından bağımsızlık vurgusu

İş dünyasından bağımsızlık vurgusu

Yunan işgal kuvvetlerini Anadolu’dan kesin olarak atmak için 26 Ağustos 1922 sabahı başlatılan Büyük Taarruz büyük bir başarı ile ilerlemiş ve 30 Ağustos günü Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat idare ettiği Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile Türk ordusu kesin bir zafer elde etmişti. Türkiye iş dünyası temscilcileri de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı, yayımladıkları mesajlarla kutladı. “Bağımsızlık” vurgusunun öne çıktığı mesajlarda iş dünyasının üzerine düşen görevlere de atıfta bulunuldu.

30.08.2021Ekonomi
Gençlere mesleki eğitim çağrısı

Gençlere "mesleki eğitim" çağrısı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, sanayici ve tüccarın istihdam edecek ara eleman bulamadığını belirterek, "Halihazırda üniversite mezunu olup da yeni meslek edinmek isteyen gençler Mesleki Eğitim Merkezleri’ne başvurarak eğitim alabilir" dedi.

11.08.2021Eğitim
E-ticaret seferberliği

E-ticaret seferberliği

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün dijital dünyadaki gelişimle birlikte ticaretin rotasını elektronik ticarete çevirdiğini belirten Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, “Ankara Ticaret Odası üyelerinin elektronik ticaret ve elektronik ihracat yapabilmesi için seferberlik başlattık. Nihai hedefimiz bütün üyelerimizin e-ticaret dünyasında yerini alabilmesi” dedi.

14.07.2021Ekonomi
Almanya’dan Hisarcıklıoğlu’na devlet nişanı

Almanya’dan Hisarcıklıoğlu’na devlet nişanı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier tarafından Almanya Federal Cumhuriyeti Devlet Nişanı’na layık görüldü. Hisarcıklıoğlu’na nişanı Almanya Büyükelçisi Jürgen Schultz takdim etti.

9.07.2021Avrupa
Almanyadan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğluna devlet nişanı

Almanya'dan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na devlet nişanı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier tarafından Almanya Federal Cumhuriyeti Devlet Nişanı'na layık görüldü. Hisarcıklıoğlu'na nişanı Almanya Büyükelçisi Jürgen Schultz takdim etti.

9.07.2021Ekonomi
2 farklı talep geldi... Karar bekleniyor Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı

2 farklı talep geldi... Karar bekleniyor! Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı?

Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasına yönelik turizmcilerden talep var. Ancak Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran tatilin uzatılmasının ekonomiye uzun tatil durgunluğu yaşatacağını söyleyerek karşı talepte bulundu.

22.06.2021Ekonomi
Kurban Bayramı tatili uzatılır mı

Kurban Bayramı tatili uzatılır mı?

Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasına yönelik turizmcilerden talep var. Ancak Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran tatilin uzatılmasının ekonomiye uzun tatil durgunluğu yaşatacağını söyleyerek karşı talepte bulundu.

22.06.2021Haber
Uzun tatil günleri ticareti yavaşlatıyor

Uzun tatil günleri ticareti yavaşlatıyor

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Kurban Bayramı tatilinin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü tatiliyle birleştirilmesine ilişkin talepler bulunduğunu belirterek, “Uzun tatillerde üretim çarkları ve ticaret kesintiye uğruyor, ihracat yavaşlıyor.

22.06.2021Ekonomi
BTK Başkanı: Akıllı telefon kullanıcı sayısı 2023te 4,6 milyara ulaşacak

BTK Başkanı: Akıllı telefon kullanıcı sayısı 2023'te 4,6 milyara ulaşacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, 2012'de dünyada 1 milyar olan akıllı telefon kullanıcı sayısının, geçen yıl 3,6 milyara ulaştığını, 2023'te 4,6 milyara ulaşmasının beklendiğini söyledi.

16.06.2021Ekonomi