‘Atatürk’e Vefa Valizi’ sergisi açıldı

Güncelleme Tarihi:

‘Atatürk’e Vefa Valizi’ sergisi açıldı
Oluşturulma Tarihi: Mart 18, 2024 14:12

Ankara’da “Atatürk’e Vefa Valizi” sergisinin açılışını yapan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Bizim bakanlığımızın asli görevi, vatanımıza sahip çıkacak nesiller yetiştirmektir. Kim ne derse desin biz bunu önceliyoruz. Ülkemizin, milletimizin emniyetli olduğunu, gelecek kuşaklar için güvende olduğunu görmek bizim için dünyaya değer” dedi.

Haberin Devamı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Dr. Ufuk Ege Anaokulunun hayata geçirdiği proje kapsamında, Türkiye genelinde 340 okuldan 20 bin öğrencinin “Atatürk ve Atatürk sevgisi” konusuyla hazırladığı portre, mektup, üç boyutlu yazıcıyla yapılan eserler, tablolar, geleneksel el sanatları eserlerinin yer aldığı “Atatürk’e Vefa Valizi” sergisinin açılışını yaptı, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Programa Ankara Ticaret Odası (ATO) Fuaye Alanı’nda düzenlenen serginin açılışına ATO Başkanı Gürsel Baran, İl Millî Eğitim Müdürü Yaşar Koçak da katıldı.

Okul öncesi öğretmenleri tarafından hayata geçirilen ve 3 yıldır uygulanan projede, 81 ilden toplam 20 bin anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi, Atatürk ile ilgili topladıkları ve hazırladıkları ürünleri valizlere koyarak sergiye hazırladı. Bakan Tekin sergi açılışında yaptığı konuşmada, ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü’ nedeniyle, tüm şehitleri rahmet ve minnetle andığını belirtti. Tekin, “Bizim bakanlığımızın asli görevi, vatanımıza sahip çıkacak nesiller yetiştirmektir. Kim ne derse desin biz bunu önceliyoruz. Ülkemizin, milletimizin emniyetli olduğunu, gelecek kuşaklar için güvende olduğunu görmek bizim için dünyaya değer” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

‘DIŞARDAN AHKAM KESMEK KOLAY’

Atatürk’e Vefa Valizi’ projesinde emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Tekin, “Biz proje yapıyoruz. Bize paydaş olan, bizim projelerimize maddi ya da manevi olarak destek olan paydaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyoruz. Dışarıdan eğitim sistemi gibi konularda ahkam kesmek kolay, ben dışardan ahkam kesen herkese şunu söylüyorum; siz bu sürece ne katkı verdiniz? Eleştirdiğiniz şeylerin, eksikliklerin giderilmesi için ne tür destek verdiniz bize? Elinizi vicdanınıza koyun düşünün, siz üzerinize düşeni yapıyor musunuz ki öğretmenlerimizi, okullarımızı, eğitim sistemimizi eleştiriyorsunuz? Dolayısıyla bu anlamda bir vicdan muhasebesi yaparak bize destek olan bütün sivil toplum örgütlerimize teşekkür etmek istiyorum. Herkes kendi ödevini yaptığı zaman toplamda, eğitim öğretimden beklediğimiz faydayı elde ederiz” diye konuştu.

Haberin Devamı

Bakan Tekin ve beraberindeki heyet, daha sonra ATO’nun fuaye alanında kurdele keserek, sergi alanını gezdi.

BAKMADAN GEÇME!