EKSTRA
MENÜ

Melinda Gates

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 317 haberi bulunmuştur.

Melinda Gates Haberleri

Son dakika: Bill Gatesten akılalmaz hareket... Aldatma taktiği deşifre oldu

Son dakika: Bill Gates'ten akılalmaz hareket... 'Aldatma taktiği' deşifre oldu

Boşanmaya karar veren milyarder Bill-Melinda Gates çiftinden yeni haberler gelmeye devam ediyor. Vanity Fair dergisine konuşan adının açıklanmamasını isteyen iki Microsoft çalışanı Gates'in eşini aldatırken yakalanmamak için başvurduğu yöntemleri anlattı. Sosyal medyada 'aldatma taktiği' olarak nitelendirilen bu iddia sonrası Melinda Gates tarafından açıklama geldi.

9.06.2021Dünya
Foto-finish’le dünyanın en zengini

Foto-finish’le dünyanın en zengini

Dünyanın en zenginleri listesi neredeyse her hafta değişirken, son güncelleme ile birlikte moda imparatoru Bernard Arnault, 186.3 milyar dolarlık servetiyle birinci sıraya yükseldi. Jeff Bezos, 300 milyon dolar farkla ikinci sırada.

26.05.2021Dünya
Boşanma Bill Gates hakkındaki şoke eden gerçekleri bir bir ortaya döktü

Boşanma Bill Gates hakkındaki şoke eden gerçekleri bir bir ortaya döktü

Açgözlü bir kopyacı mı, iyi yürekli bir hayırsever mi, yoksa tacizcilerin can dostu mu? Geçtiğimiz günlerde 27 yıllık eşi Melinda ile boşanma kararı aldıklarını açıklayan Bill Gates ile ilgili son haberler, 2000'lerde çizdiği yüce gönüllü zengin profiline çok büyük darbe vurdu. Peki bu bir sürpriz miydi? Olayların perde arkasında bakın nasıl gerçekler yatıyor...

22.05.2021Dünya
Şirket içi aşk istifa ettirdi

Şirket içi aşk istifa ettirdi

Eşi Melinda Gates’ten boşanacağını açıklayan Bill Gates’in, 2000 yılında bir Microsoft çalışanıyla beraber olduğu öne sürüldü. Gates’in geçtiğimiz yıl şirketin yönetim kurulundan çekilmesine gerekçe olarak da bu ilişki gösterildi.

18.05.2021Dünya
Boşanmanın nedeni ‘sevgisiz’lik

Boşanmanın nedeni ‘sevgisiz’lik

MIcrosoft’un kurucusu Bill Gates, ‘sevgisiz’ bir evliliği olduğunu söyledi. New York Post gazetesinin haberine göre Bill Gates, birlikte golf oynadığı yakın arkadaşlarına evliliklerinin ‘sevgisiz’ olduğunu ve ‘bir süredir ayrı hayatlar yaşadıklarını’ söylemiş.

14.05.2021Dünya
Gözünüzden kaçmış olabilir | Aşıda hatırlatma dozu dönemi… Hindistandaki felaketin faturası Aşı Prensine kesildi… Seyşeller’de vakalar yeniden neden arttı (10-11 Mayıs 2021)

Gözünüzden kaçmış olabilir | Aşıda hatırlatma dozu dönemi… Hindistan'daki felaketin faturası 'Aşı Prensi'ne kesildi… Seyşeller’de vakalar yeniden neden arttı? (10-11 Mayıs 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte dün ve bugün 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

11.05.2021Gündem
Gateslerin boşanmalarının sebebi ortaya çıktı Ayrılık kararını 2019da almış

Gates'lerin boşanmalarının sebebi ortaya çıktı! Ayrılık kararını 2019'da almış

Geçtiğimiz hafta boşanma haberiyle gündeme gelen Bill Gates'in 2010'lu yıllarda Jeffrey Epstein'le kurduğu ilişkiler ABD gündemine bir kez daha bomba gibi düştü. Daha da çarpıcı olan ise karmakarışık bağlantılar ağı ortaya çıkmadan önce eşini uyaran Melinda Gates'in boşanma kararını da yine bu yüzden almış olması...

10.05.2021Dünya
İçinin fotoğrafını çekebilen olmadı Bill Gatesin 131 milyon dolar değerindeki gizemli evi

İçinin fotoğrafını çekebilen olmadı! Bill Gates'in 131 milyon dolar değerindeki gizemli evi

"Batman görse yüzü kızarırdı..." Bill Gates'in 90'lı yıllarda Seattle'da inşa ettirdiği 131 milyon dolarlık malikanesinin içini görüp de fotoğrafını çeken bugüne kadar olmadı. Peki bu ev hakkındaki bilinen başka ne var? Cevabı sizin için araştırdık...

9.05.2021Dünya
Gözünüzden kaçmış olabilir | Marketten aldıklarımı yıkamaya devam etmeli miyim Zenginler nasıl boşanır (7-8 Mayıs 2021)

Gözünüzden kaçmış olabilir | Marketten aldıklarımı yıkamaya devam etmeli miyim? Zenginler nasıl boşanır? (7-8 Mayıs 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte dün ve bugün 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

8.05.2021Gündem
Bill Gates, Jeff Bezos, Elon Musk... Zengin boşanmaları neden mahkemeye gitmiyor

Bill Gates, Jeff Bezos, Elon Musk... Zengin boşanmaları neden mahkemeye gitmiyor?

Bill ve Melinda Gates çiftinin açıkladığı ayrılık kararıyla dünyanın ilgisi bir anda milyarderlerin boşanma davalarına odaklandı. Uzmanlara göre bu boşanmalardan medyaya yansıyan detaylar, buzdağının görünen kısmı. Peki zenginler nasıl boşanıyor?

8.05.2021Dünya
Ayrılığın nedeni Bill Gates’in eski aşkı mı

Ayrılığın nedeni Bill Gates’in eski aşkı mı

Bill-Melinda Gates ayrılığının perde arkasında Gates’in eski aşkı Ann Winblad’ın olabileceği iddia ediliyor.

6.05.2021Dünya
Tarihin en pahalı ikinci ayrılığı 130 milyar dolarlık boşanma

Tarihin en pahalı ikinci ayrılığı! 130 milyar dolarlık boşanma

Bill-Melinda Gates çifti, 27 yıllık evliliklerini bitireceklerini açıkladı. Çiftin ayrılığı ‘en pahalı’ ikinci boşanma olacak. 130 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 4. kişisi olan Gates, servetinin yarıya bölünmesi durumunda en zenginler listesinde 17. sıraya düşecek.

5.05.2021Dünya
Gözünüzden kaçmış olabilir | Bill Gates ne kadar zengin Yeni Zelanda korona savaşını nasıl kazandı Elon Muskın hanesine bir sayı daha (3-4 Mayıs 2021)

Gözünüzden kaçmış olabilir | Bill Gates ne kadar zengin? Yeni Zelanda korona savaşını nasıl kazandı? Elon Musk'ın hanesine bir sayı daha! (3-4 Mayıs 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte bugün 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

4.05.2021Gündem
Bill Gates boşanma avukatı olarak milyarder arkadaşını tuttu

Bill Gates boşanma avukatı olarak milyarder arkadaşını tuttu

Eşiyle sürpriz bir şekilde ayrılma kararı alan Microsoft'un kurucusu ABD'li milyarder Bill Gates, arkadaşı olan 97 yaşındaki Charlie T Munger’ı avukatı olarak tuttu.

4.05.2021Dünya
Günde 1 milyon dolar harcasa bile parası bitmiyor… Bill Gates ne kadar zengin

Günde 1 milyon dolar harcasa bile parası bitmiyor… Bill Gates ne kadar zengin?

Dünyanın en zengin dördüncü kişisi olarak adlandırılan Bill Gates’in servetinin boyutunu anlamanıza yardımcı olacak 11 ilginç detay...

4.05.2021Dünya
Bu iş, evliliği burada bitirir Tarihin en pahalı boşanmasının perde arkası

'Bu iş, evliliği burada bitirir!' Tarihin en pahalı boşanmasının perde arkası

Bill ve Melinda Gates çifti, 34 yıllık beraberlik ve 27 yıllık evliliğin ardından bugün boşanacaklarını duyurdu. Peki bu "örnek çift" boşanma noktasına nasıl geldi? Bundan sonra neler yaşanacak?

4.05.2021Dünya
Melinda Gates kimdir, kaç yaşında Bill ve Melinda Gates neden boşanıyor İşte ayrıntılar

Melinda Gates kimdir, kaç yaşında? Bill ve Melinda Gates neden boşanıyor? İşte ayrıntılar

Bill Gates’in eşi Melinda Gates'in hayatı boşanma haberleri ardından gündeme geldi. Bill ve Melinda Gates 27 yıllık evliliklerinin ardından boşanma kararı aldıklarını duyurdu. 1980'lerde Melinda Gates'in Microsoft'ta çalışmaya başlamasıyla tanışan çiftin üç çocuğu var. Peki, Bill Gates’in eşi Melinda Gates kimdir, kaç yaşında?

4.05.2021Dünya
Son dakika haberi: Microsoftun kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda Gates boşanma kararı aldı

Son dakika haberi: Microsoft'un kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda Gates boşanma kararı aldı

Son dakika haberi... Microsoft'un kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda Gates, 27 yıllık evliliklerine son verme kararı aldı. Bill Gates, uluslararası medyanın gündemine bomba gibi düşen haberi Twitter hesabından duyurdu.

3.05.2021Dünya
Bill Gatesin Trakyadan arazi aldığı iddiası fırsatçıları harekete geçirdi

Bill Gates'in Trakya'dan arazi aldığı iddiası fırsatçıları harekete geçirdi

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in Trakya'da 22 bin dönüm tarım arazisi satın aldığı söylentileri fırsatçıları harekete geçirdi. Fırsatçıların özellikle gurbetçilerin yaşadığı Avrupa'daki ülkelerde Trakya'dan parsel satmaya başladığı öğrenildi. Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de yapılan araştırmalarda tapu kayıtlarında 'Gates' ya da 'Bill ve Melinda Gates Vakfı' adına arazi kaydına rastlanılmadı. Şehir planlamacısı Namık Kemal Döleneken, söylentilerin ardından gurbetçilere arsa satıldığını belirterek, "Bill Gates'e komşu olacaksınız, 8 bin euroya parsel satıyoruz diye paralarını alıyorlar" dedi.

28.04.2021Haber
Bill Gates yalanıyla arazi satıyorlar

Bill Gates yalanıyla arazi satıyorlar

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in Trakya'da 22 bin dönüm tarım arazisi satın aldığı söylentileri fırsatçıları harekete geçirdi. Fırsatçıların özellikle gurbetçilerin yaşadığı Avrupa'daki ülkelerde Trakya'dan parsel satmaya başladığı öğrenildi. Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de yapılan araştırmalarda tapu kayıtlarında 'Gates' ya da 'Bill ve Melinda Gates Vakfı' adına arazi kaydına rastlanılmadı. Şehir planlamacısı Namık Kemal Döleneken, söylentilerin ardından gurbetçilere arsa satıldığını belirterek, "Bill Gates'e komşu olacaksınız, 8 bin euroya parsel satıyoruz diye paralarını alıyorlar" dedi.

28.04.2021Ekonomi
Trakyada fırsatçılık başladı... Bill Gates’e komşu olacaksınız yalanıyla kandırıyorlar

Trakya'da fırsatçılık başladı... 'Bill Gates’e komşu olacaksınız' yalanıyla kandırıyorlar

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in Trakya'da 22 bin dönüm tarım arazisi satın aldığı söylentileri fırsatçıları harekete geçirdi. Fırsatçıların özellikle gurbetçilerin yaşadığı Avrupa'daki ülkelerde Trakya'dan parsel satmaya başladığı öğrenildi. Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de yapılan araştırmalarda tapu kayıtlarında 'Gates' ya da 'Bill ve Melinda Gates Vakfı' adına arazi kaydına rastlanılmadı. Şehir planlamacısı Namık Kemal Döleneken, söylentilerin ardından gurbetçilere arsa satıldığını belirterek, "Bill Gates'e komşu olacaksınız, 8 bin euroya parsel satıyoruz diye paralarını alıyorlar" dedi.

28.04.2021Ekonomi
Sırrı ortaya çıktı Bill Gates parasını bakın neye yatırıyor.. İngiltere Kraliçesinden bile fazla

Sırrı ortaya çıktı! Bill Gates parasını bakın neye yatırıyor.. İngiltere Kraliçesi'nden bile fazla

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in son birkaç yıldaki yatırımlarını takip edenler "Neden?" sorusunu sormadan edemiyor. Sadece parasını mı değerlendiriyor, yoksa başka bir amaç mı güdüyor?

10.04.2021Ekonomi
Bill Gatesten flaş tahmin Dünyanın normale dönüşü için tarih verdi

Bill Gates'ten flaş tahmin! Dünyanın normale dönüşü için tarih verdi

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates koronavirüs etkileriyle ilgili açıklama yaptı. Gates, dünyanın tamamen normale dönüşü için tarih verdi.

25.03.2021Ekonomi
Teknoloji milyarderinin çılgın projesi Dünyada bir ilk olacak...

Teknoloji milyarderinin çılgın projesi! Dünyada bir ilk olacak...

Dünyanın Microsoft'tan sonraki en büyük ikinci yazılım şirketi olan Oracle'ın kurucularından milyarder Larry Ellison, çok ilginç bir deneye kalkıştı. Ellison, satın aldığı adada hayallerini hayata geçirebilirse dünyada bir ilki başarmış olacak

21.03.2021Dünya
Bill Gatesten üçüncü doz aşı uyarısı

Bill Gates'ten 'üçüncü doz' aşı uyarısı

Koronavirüs salgını başladığından beri yaptığı açıklamalar ve aşı çalışmalarına sağladığı maddi destekle adından söz ettiren iş insanı Bill Gates bir kez daha yaptığı çarpıcı açıklamalarla gündemde. Gates, Kovid-19'da yaşanan mutasyon kriziyle ilgili olarak aşı uyarısında bulundu.

19.02.2021Haber
Bill Gatesten çarpıcı aşı uyarısı: Üç doza çıkarılması...

Bill Gates'ten çarpıcı aşı uyarısı: Üç doza çıkarılması...

Koronavirüs salgını başladığından beri yaptığı açıklamalar ve aşı çalışmalarına sağladığı maddi destekle adından söz ettiren iş insanı Bill Gates bir kez daha yaptığı çarpıcı açıklamalarla gündemde. Gates, Kovid-19'da yaşanan mutasyon kriziyle ilgili olarak aşı uyarısında bulundu.

19.02.2021Dünya
Bitcoin ralli sonrası 51 bin doların üzerinde

Bitcoin ralli sonrası 51 bin doların üzerinde

Kripto para birimleri arasında en yüksek işlem hacmine sahip olan Bitcoin, 51 bin dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışıyor.

19.02.2021Ekonomi
Başarıları rutinlerinde mi gizli

Başarıları rutinlerinde mi gizli?

Aralarındaki sıralama sık sık değişse de dünyanın en zengin üç insanı Jeff Bezos, Elon Musk ve Bill Gates... Kişiliklerini merak etmemek elde değil. Başarılarının sırrı özel hayatlarında, çalışma şekillerinde ya da günlük alışkanlıklarında mı gizli?

14.02.2021Hürriyet Pazar
Herkes merakla bekliyordu... Bill Gates Kovid-19 aşısı yaptırdı

Herkes merakla bekliyordu... Bill Gates Kovid-19 aşısı yaptırdı!

Birçok bilimsel projenin yanında koronavirüs aşısı çalışmalarına yaptığı yatırımlarla bilinen Microsoft'un kurucusu Bill Gates yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı oldu. Aşı yaptırdığını Twitter hesabından açıklayan Bill Gates sosyal medyada bir kez daha gündem oldu.

23.01.2021Dünya
Koronavirüsle mücadelede neden bazı ülkeler başarılı olurken bazıları ise başarısız oldu

Koronavirüsle mücadelede neden bazı ülkeler başarılı olurken bazıları ise başarısız oldu?

Koronavirüs salgınıyla mücadelede neden bazı ülkeler son derece başarılı olurken bazı ülkeler ise sınıfta kaldı? Bill ve Melinda Gates Vakfı'nın 2019'da yayımladığı Küresel Sağlık Güvenliği Endeksi'nde, ABD ve İngiltere salgın hazırlık konusunda örnek ülkeler olarak gösterilirken, Yeni Zelanda, Çin ve Vietnam ise sıralamada çok altlarda yer alıyordu. 2021'e gelindiğinde ise durum çok farklı görünüyor. ABD ve İngiltere'de salgın kontrolden çıktığı düşünülürken, Çin'in aldığı katı önlemler ise Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından övgüyle karşılandı. Yeni Zelanda örnek olarak takdir toplarken, 95 milyonluk nüfusa sahip Vietnam'da koronavirüs kaynaklı can kaybı 35'te kaldı.

18.01.2021Dünya
Bill Gates, Soros ve Rockefellera Kovid-19 suçlaması Virüs onların elinden çıktı

Bill Gates, Soros ve Rockefeller'a Kovid-19 suçlaması! 'Virüs onların elinden çıktı'

Dünya koronavirüs ( Kovid-19) ile başa çıkmaya çalışırken, Peru'daki bir mahkeme salgını Microsoft Kururucus Bill Gates, George Soros ve Rockefeller ailesini sorumlu tuttu. Suçlamanın merkezinde ise Bill Gates yer alıyor.

13.01.2021Dünya
Koronavirüs salgını DSÖyü tartışmaya açtı

Koronavirüs salgını DSÖ'yü tartışmaya açtı

Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde 1948'de kurulan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında aldığı gecikmeli kararlar nedeniyle ve şeffaflık konusunda sıkça eleştirilirken, örgüt 2020'de tarihinin en zor döneminden geçti.

30.12.2020Sağlık
2021 yılına damga vurması beklenen bilimsel gelişmeler

2021 yılına damga vurması beklenen bilimsel gelişmeler

2020'nin getirdiği salgın karmaşası 2021 yılında devam edecek dahi olsa bilim, Covid-19'u sonlandırmak adına tüm hızıyla çalışmalarına devam ediyor. Bilimsel çalışmalar 2021 yılında da hem salgın üzerine hem daha pek çok alanda devam edecek.

24.12.2020Teknoloji
Bill Gates’ten aşı açıklaması: 2022’de normale dönebiliriz

Bill Gates’ten aşı açıklaması: 2022’de normale dönebiliriz

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, koronavirüse karşı aşı kapasitesinin arttırılması halinde 2022 baharında normalleşme olabileceğini söyledi.

15.12.2020Dünya
Son dakika haberi: DSÖden Kovid-19 aşısı için kritik uyarı

Son dakika haberi: DSÖ'den Kovid-19 aşısı için kritik uyarı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı konusunda son günlerde "cesaret verici" haberler almalarına rağmen bu konuda "ihtiyatlı iyimserlik" içinde olduklarını söyledi.

16.11.2020Dünya
Son dakika haberler: Korona tedavisi için önemli adım Milyarder çiftten 70 milyon dolar ek fon

Son dakika haberler: Korona tedavisi için önemli adım! Milyarder çiftten 70 milyon dolar ek fon

Son dakika haberi.. ABD’li milyarder Bill Gates ve eşi Melinda Gates'in kurucusu olan vakfın, koronavirüse karşı geliştirilecek aşıya herkesin eşit erişimini sağlamak amacıyla 70 milyon dolar ek fon sağlanacağını belirtti.

15.11.2020Ekonomi
BioNTech nedir

BioNTech nedir?

2008'de Uğur Şahin, Özlem Türeci ve Christoph Huber tarafından kurulan şirket, yıllar içinde tıp alanında pek çok araştırma yaptı. BioNTech şirketi Eylül 2019'da Bill ve Melinda Gates Vakfı ile HIV ve tüberküloz tedavilerine yönelik de bir anlaşma imzalamıştı.

11.11.2020Teknoloji
Merkel’den gelişmekte olan ülkelere aşı erişimi için 100 milyon dolar taahhüt

Merkel’den gelişmekte olan ülkelere aşı erişimi için 100 milyon dolar taahhüt

Almanya Başbakanı Angela Merkel, gelişmekte olan ülkelerin koronavirüs aşısına kolay erişimi için 100 milyon dolar yardım taahhüdünde bulundu.

1.10.2020Avrupa
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesustan flaş koronavirüs testi açıklaması

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus'tan flaş 'koronavirüs testi' açıklaması

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için tanesi en fazla 5 dolardan yaklaşık 120 milyon hızlı test kitini düşük ve orta gelirli ülkelere sunacaklarını bildirdi.

28.09.2020Dünya
Boris Johnson açıkladı İşte dikkat çeken 5 maddelik plan

Boris Johnson açıkladı! İşte dikkat çeken 5 maddelik plan

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, dünya liderlerini yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede birlik olmaya çağırdı, gelecekteki salgınları önlemek için de 5 maddelik plan sundu.

26.09.2020Dünya
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus: Kovid-19 milyonlarca insanın akıl sağlığını etkiledi

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus: "Kovid-19 milyonlarca insanın akıl sağlığını etkiledi"

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) neden olduğu kaygı ve korkunun, milyonlarca insanın akıl sağlığını olumsuz etkilediğini belirtti.

27.08.2020Dünya
Koronavirüs testlerinin çoğu, israftan başka bir şey değil

'Koronavirüs testlerinin çoğu, israftan başka bir şey değil'

Microsoft'un kurucusu, Bill ve Melinda Gates Vakfı'nın Eşbaşkanı Bill Gates, "sonuçların çok geç çıkması nedeniyle koronavirüs testlerinin çoğunun "israftan başka bir şey olmadığını" savundu.

30.07.2020Teknoloji
Bizi uyarmışlardı

Bizi uyarmışlardı!

Tüm dünyayı etkisine alan bir salgını konu alan kaç filme, kaç kitaba rastladınız? Vaktiyle seyrettiğimizde ya da okuduğumuzda, “Çok abartmışlar” dediğimiz ama günümüzde yaşananlardan sonra dönüp bakınca gerçeğe yakınlıklarıyla bizi hayrete düşüren eserleri birlikte hatırlayalım...

10.05.2020Hürriyet Pazar
Corona virüs söylentileri gerçek mi Verem aşısının etkisi var mı

Corona virüs söylentileri gerçek mi? Verem aşısının etkisi var mı?

Koronavirüse dair sosyal medyada çok sayıda söylenti yayılmaya devam ediyor. BBC ekipleri bunların doğruluğunu kontrol ediyor.

26.04.2020Dünya
Bill Gatesten corona virüs açıklaması: En büyük kâbusum gerçek oldu

Bill Gates'ten corona virüs açıklaması: "En büyük kâbusum gerçek oldu"

Microsoft'un kurucusu ve Bill & Melinda Gates Vakfı Başkanı Bill Gates, koronavirüs(corona virüs) salgınını "dünya savaşına" benzetti. Bill Gates, "Salgının dünya savaşından tek farkı, hepimizin aynı cephede olması" dedi. Bill Gates ayrıca, "En büyük kâbusum gerçek oldu" diye konuştu.

25.04.2020Dünya
Önü okyanus, arkası havuz: 10 kişilik jakuzisi var

Önü okyanus, arkası havuz: 10 kişilik jakuzisi var

Dünyanın en zengin adamlarından biri ve eşi okyanus manzaralı ev için 43 milyon dolar harcadı.

SPLASH NEWS

24.04.2020Magazin
Dünyanın tartıştığı isim Bill Gatesten yeni açıklama: Hiç olmadığı kadar ihtiyacımız var

Dünyanın tartıştığı isim Bill Gates'ten yeni açıklama: Hiç olmadığı kadar ihtiyacımız var

2015 yılında yaptığı açıklama ile Corona Virüsü salgınını tahmin eden ve 10 milyondan fazla insanın hayatını kaybedebileceğini söyleyen ABD'li milyarder Bill Gates'ten yeni bir açıklama daha geldi. Microsoft'un kurucusu Bill Gates, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ödeneklerini kesmesini kastederek, Covid-19 pandemisi sürecinde, dünyanın WHO'ya hiç olmadığı kadar ihtiyacı olduğunu vurguladı.

15.04.2020Teknoloji
Kızılay Başkanı Kınıktan açıklama

Kızılay Başkanı Kınık'tan açıklama

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Ramazan bayramıyla ilgili açıklama yaptı. Kızılay Başkanı Kınık, "Bu sene önceki ramazanlarda gittiğimiz coğrafyaların bir kısmına gidemeyeceğiz, operasyonun büyük kısmını yurt içine ayırdık." dedi.

15.04.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Emekliler ayaklanıyor

Tüm Emekliler Sendikası Kadıköy, Beykoz/Şile, Ümraniye/Ataşehir, Esenyurt, Boğazköy/Bahçeşehir, Avcılar, Üsküdar, İstanbul 2. Bölge temsilciliği ve şubeleri bir açıklama yaparak sendikalarının kapatılmak istenmesine karşı çıkarak, bugün 12.00’de Kadıköy Rıhtım’da, 30 Nisan’da da Ankara’da sorunlarını açıklayacaklarını duyurdular.

27.04.2021

İnsanlığa adanmış bir hayat

DÜNYA medyası koronavirüs aşısını geliştiren Türk doktorlar Prof. Uğur Şahin ve eşi Özlem Türeci’yi yazıyor.

12.11.2020