EKSTRA
MENÜ

Mehmet Akif Ersoy

Mehmet Akif Ersoy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mehmet Akif Ersoy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.330 Mehmet Akif Ersoy haberi bulunmuştur.

Mehmet Âkif Ersoy (doğum adı: Mehmed Râgıf, d. 20 Aralık 1873 - ö. 27 Aralık 1936), Türk şair, veteriner hekim, öğretmen, vaiz, hafız, Kur'an mütercimi ve siyasetçi.

Mehmet Âkif Ersoy, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC)[3] ulusal marşı olan İstiklâl Marşı'nın yazarıdır. "Vatan Şairi" ve "Milli Şair" unvanları ile anılır. İstiklal Marşı'nın yanı sıra Çanakkale Destanı, Bülbül ve 1911-1933 yılları arasında yayımladığı yedi şiir kitabındaki şiirleri bir araya getiren Safahat en önemli eserlerindendir. II. Meşrutiyet döneminden itibaren Sırat-ı Müstakim (daha sonraki adıyla Sebil'ür-Reşad) dergisinin başyazarlığını yapmıştır. Kurtuluş Savaşı sırasında milletvekili olarak 1. TBMM'de yer almıştır.

Mehmet Akif Ersoy Haberleri

Resim öğretmeni Burcu, okulun duvarlarını renklendirdi

Resim öğretmeni Burcu, okulun duvarlarını renklendirdi

MUŞ’ta, bir köy okulunda görev yapan resim öğretmeni Burcu Çalışkan (31), okulun dış duvarlarına, öğrencileri bilgilendirici resimler çizdi. Kıtalar, gezegenler, ünlü şair ve yazarların resimlerini duvara yansıtan Çalışkan, masrafları da kendisi karşıladı.

16.10.2020Gündem
Yerli Aşı Ortak Çalışma Grubu ilk toplantısını yaptı Türkiyenin umudu bu odada

Yerli Aşı Ortak Çalışma Grubu ilk toplantısını yaptı! 'Türkiye'nin umudu bu odada'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yerli Aşı Ortak Çalışma Grubu’nun ilk toplantısına başkanlık etti. 5 aşının hayvan denemelerinin tamamlandığını ifade eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde ve Ankara Üniversitesi’nde geliştirilen iki aşı adayının insan üzerinde denemelerinin başlayacağını da belirtti.

13.10.2020Gündem
Yürek parçalayan ihmal Balkondan düşen bir yaşındaki Hazal öldü

Yürek parçalayan ihmal! Balkondan düşen bir yaşındaki Hazal öldü

Eskişehir'de, 4'üncü kattaki evlerinin kırık olan balkon camından düşen 1 yaşındaki Hazal A., hayatını kaybetti. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

11.10.2020Haber
Yürek yakan ihmal... 1 yaşındaki Hazalın feci ölümü

Yürek yakan ihmal... 1 yaşındaki Hazal'ın feci ölümü

Eskişehir'de, 4'üncü kattaki evlerinin kırık olan balkon camından düşen 1 yaşındaki Hazal A., hayatını kaybetti.

11.10.2020Gündem
Dilek hemşirenin adı Beşiktaş’taki parkta yaşayacak

Dilek hemşirenin adı Beşiktaş’taki parkta yaşayacak

34 haftalık hamileyken koronavirüse yakalanıp, yoğun bakımda sezaryen ile bebeği alındıktan sonra 30 yaşında hayata veda eden hemşire Dilek Akçabelen'in adı, Beşiktaş ilçesinde Gazeteciler Sitesi yakınlarında bulunan bir parka veriliyor.

10.10.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 9 Ekim 2020 elektrik kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 9 Ekim 2020 elektrik kesinti programı

9 Ekim Cuma günü İstanbul'un bazı ilçelerinde meydana gelen kesintilerin ardından elektrikler ne zaman gelecek sorusu gündem konusu oldu. Elektrik kesintisi hakkında bilgi almak isteyen birçok kişi, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? İşte, elektrik kesintisi hakkında bazı bilgiler

9.10.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Selahaddin-i Eyyubi mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Selahaddin-i Eyyubi" mesajı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İsrail işgalini meşrulaştıran, İsrail'in Kudüs'ü ve Filistin topraklarını ilhak planlarına onay veren, Filistinli kardeşlerimizin meşru haklarını yok sayan her girişim, Selahaddin-i Eyyubi'nin emanetine ihanettir." ifadesini kullandı.

3.10.2020Gündem
Denizlide bulundu Heyecan verici...

Denizli'de bulundu! 'Heyecan verici...'

Denizli'nin Tavas ve Beyağaç ilçelerinde bilim insanları tarafından yapılan yüzey araştırmalarında 7 ila 9 milyon yıl önce yaşadığı tahmin edilen karıncayiyen ve fil gibi hayvanların da aralarında bulunduğu 8 farklı hayvan fosili bulundu.

30.09.2020Gündem
9 milyon öncesine ait karıncayiyen ve fil fosilleri bulundu

9 milyon öncesine ait karıncayiyen ve fil fosilleri bulundu

Denizli'de yürütülen yüzey araştırmalarında, 9 milyon yıl önce yaşadığı tahmin edilen fil ve karıncayiyenin de aralarında olduğu 8 farklı hayvan türüne ait fosile rastlandı.

30.09.2020Teknoloji
Ataşehirde vatandaşların dolu önlemi Kimi battaniye örttü, kimi araçlarıyla köprü altlarında bekledi

Ataşehir'de vatandaşların dolu önlemi! Kimi battaniye örttü, kimi araçlarıyla köprü altlarında bekledi

İstanbul Ataşehir'de sağanak yağış ve dolu nedeniyle araçlarının zarar görmesini istemeyen vatandaşlar önlemlerini aldı. Kimileri otomobillerinin üstünü battaniyelerle örttü kimileri ise araçlarıyla köprü altlarında bekledi.

29.09.2020Gündem
Şiir Türleri Nelerdir Şiir Türleri Konu Anlatımı Ve Örnekleri

Şiir Türleri Nelerdir? Şiir Türleri Konu Anlatımı Ve Örnekleri

Her şiir belirli bir üsluba sahip olup, belli bir konu içermektedir. Kimi şiirde aşk, kimi şiirde ise ayrılık konusu işlenir. Kimi şiir, okura özlü bir biçimde bir bilgi verirken, kimi şiir ise, birini eleştirmektedir. Şiirlerin sahip oldukları konuya göre sınıflandırılmaları, şiir türlerini ortaya çıkarmaktadır. ‘’Şiir türleri nelerdir? ‘’ sorusunun cevabını ve şiir türleri konu anlatımı ve örneklerini sizler için hazırladık.

25.09.2020Araştırma
Elektrikler ne zaman gelecek İşte 23 Eylül İstanbul kesinti listesi

Elektrikler ne zaman gelecek? İşte 23 Eylül İstanbul kesinti listesi!

AYEDAŞ ve BEDAŞ, vatandaşları elektrik kesintisi programı konusunda uyardı. Planlı kesinti programına göre, Avrupa ve Anadolu Yakası'ndaki birçok ilçede elektrik kesintisi yaşanacak. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte, AYEDAŞ ve BEDAŞ 23 Eylül kesinti programı...

23.09.2020Gündem
6. Sınıf Türkçe Şiir Türü Ve Özellikleri konu anlatımı

6. Sınıf Türkçe Şiir Türü Ve Özellikleri konu anlatımı

Genelde aruz ya da hece ölçüsüyle yazılan manzum eserlere şiir denir. Manzumeler ise serbest ölçüyle de yazılabilir ve diğer şiir türlerine göre daha uzundur. 6. sınıflar için ''Şiir Türü ve Özellikleri'' konusunu örnek şiirlerle birlikte anlattık.

22.09.20206. SINIF
Tavşanını hastaneye götüren hemşire temaslı çıktı, karantinaya alındı

Tavşanını hastaneye götüren hemşire temaslı çıktı, karantinaya alındı

BURDUR Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Hayvan Hastanesi'ne tedavi için tavşanını getiren hemşire C.U., HES kodu sorgusunda temaslı olduğu anlaşılınca yurda gönderilerek karantinaya alındı.

22.09.2020Gündem
4. Sınıf Sosyal Bilgiler Milli Mücadele konu anlatımı

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Milli Mücadele konu anlatımı

Ülkemizde mili mücadele dönemi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a çıkmasıyla başlar. 1923 yılında Kurtuluş Savaşının kazanılması ve cumhuriyetin ilan edilmesi ile birlikte bu dönem sona ermiştir. 4. sınıflar için ''Milli Mücadele'' konusunu detaylarıyla anlattık.

19.09.20204. SINIF
Şehit Ali Gökhan Kılınçın Mersindeki baba evinde yas

Şehit Ali Gökhan Kılınç'ın Mersin'deki baba evinde yas

Kuzey Irak'ta PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ali Gökhan Kılınç'ın (32) acı haberi, memleketi Mersin'in Mut ilçesindeki baba evine ulaştı.

18.09.2020Gündem
Burdur Gölündeki kuruma su kuşlarına sayısal olarak zarar verecek

'Burdur Gölü'ndeki kuruma su kuşlarına sayısal olarak zarar verecek'

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Ornitolog (kuş bilim uzmanı) Prof. Dr. Tamer Albayrak, Burdur Gölü'nün son dönemde ciddi oranda çekilme gösterdiğini söyledi. Bu durumun bölgeye gelen kuş popülasyonunu da ciddi oranda olumsuz etkileyeceğini belirten Prof. Dr. Albayrak, "Gölde gördüğümüz su kuşları da bundan sayısal olarak zarar görecektir" dedi.

17.09.2020Seyahat
8. Sınıf Sosyal Bilgiler Milli Mücadele Dönemi Kültürel Olayları konu anlatımı

8. Sınıf Sosyal Bilgiler Milli Mücadele Dönemi Kültürel Olayları konu anlatımı

Milli mücadele döneminde roman, şiir ve makale alanında birçok eser verilmiştir. Dönemin en önemli yazarları arasında Mehmet Akif Ersoy, Ziya Gökalp, Halide Edip Adıvar, Yakup Kadri Karaosmanoğlu ve Midhat Cemal Kuntay yer alır. 8. sınıflar için milli mücadele dönemi kültürel olaylarını anlattık.

15.09.20208. SINIF
Çıplak halde oyun parkında gezen adam mahalleliyi isyan ettirdi

Çıplak halde oyun parkında gezen adam mahalleliyi isyan ettirdi

Sivas'ta oyun parklarında çıplak halde gezinen adam mahalleliyi isyan ettirdi.

11.09.2020Haber
Son dakika haberler... Sivasta mahalleliyi isyan ettiren görüntü  5-10 kişi baş gelemeyiz onunla

Son dakika haberler... Sivas'ta mahalleliyi isyan ettiren görüntü! ' 5-10 kişi baş gelemeyiz onunla'

Sivas'ta oyun parklarında çıplak halde gezinen adam mahalleliyi isyan ettirdi. Bir vatandaş da "Biz 5-10 kişi baş gelemeyiz onunla. Öyle kapasitedeki insana güç yetmesi imkansız. Yardım istiyoruz." diye konuştu.

11.09.2020Gündem
Antalyada tuğla deposunda yangın

Antalya'da tuğla deposunda yangın

ANTALYA'da, plastik malzemelerin de bulunduğu tuğla deposunda çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü. Yangın nedeniyle deponun yanındaki iş yeri de hasar gördü.

9.09.2020Gündem
Göl, Salda köyünde pansiyonculuğu geliştirdi

Göl, Salda köyünde pansiyonculuğu geliştirdi

Burdur'un Yeşilova ilçesinde 'Türkiye'nin Maldivleri' olarak bilinen Salda Gölü ile aynı adı taşıyan Salda köyünde, son 3 yılda ev pansiyonculuğu ve apart sayısında artış yaşandı. Bölge halkı Salda Gölü'ne olan ilgi artınca, tarım ve hayvancılık yerine turizme yöneldi.

8.09.2020Seyahat
İş yerinde saldırıya uğrayan berber hayatını kaybetti

İş yerinde saldırıya uğrayan berber hayatını kaybetti

Olay, saat 20.00 sıralarında merkez ilçeye bağlı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 8029'uncu Sokak'taki bir berber dükkanında meydana geldi. İddiaya göre, Ömer Filiz'in çalıştığı sırada iş yerine gelen kimliği belirsiz bir kişi, yanında getirdiği tabancayla ateş açtı. Silahtan çıkan kurşunlarla ağır yaralanan Filiz, kanlar içerisinde yere yığıldı. Silahlı saldırıyı düzenleyen şüpheli ise olay yerinden kaçtı.

5.09.2020Haber
Çanakkalede aynı yerde peş peşe iki kaza 1 ölü, 6 yaralı

Çanakkale'de aynı yerde peş peşe iki kaza! 1 ölü, 6 yaralı

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, aynı yerde art arda meydana gelen iki trafik kazasında bir kişi kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı.

3.09.2020Gündem
Üç büyük şehrin en güzel mesire alanları

Üç büyük şehrin en güzel mesire alanları  

Ailecek mutlu bir gün geçirmek için takın sepeti kolunuza ve pikniğin yolunu tutun. Peki güzel bir gün geçirmek için en iyi alanlar nerede? İşte üç büyük şehrin en güzel mesire alanları...

1.09.2020Gezi
Alev aldılar Küçükçekmecede kundaklama şüphesi

Alev aldılar! Küçükçekmece'de 'kundaklama' şüphesi

Küçükçekmece’de park halindeki 2 otomobil yanarak kullanılmaz hale geldi.

30.08.2020Gündem
Vali Arslantaş duyurdu Salda Gölü ziyaretleri için yeni önlem...

Vali Arslantaş duyurdu! Salda Gölü ziyaretleri için yeni önlem...

BURDUR Valisi Ali Arslantaş, Salda Gölü'yle ilgili, "Bilimsel çalışmaların sonucunda durumu tespit ettikten sonra ziyaretçi sayısında kısıtlama yapma planlaması içerisindeyiz" dedi.

25.08.2020Gündem
8. Sınıf Türkçe Soru Ve Ünlem İşareti konu anlatımı

8. Sınıf Türkçe Soru Ve Ünlem İşareti konu anlatımı

Türkçede soru anlamı taşıyan her cümlenin başına soru işareti konur. Aynı zamanda yazar biyografilerinde ve tarihi metinlerde belirsiz tarihlerin yerine de kullanılır. 8. sınıflar için soru ve ünlem işareti konusunu örnek cümlelerle anlattık.

25.08.20208. SINIF
Yılın dokuz ayı üzeri kapatılan Medusaya ziyaretçi yoğunluğu

Yılın dokuz ayı üzeri kapatılan Medusa'ya ziyaretçi yoğunluğu

Kibyra Antik Kenti'nde bulunan "yılan saçlı, keskin dişli, dişi canavar" olarak bilinen Medusa'yı tasvir eden mozaik, eylül ayının sonuna kadar ziyaret edilebilecek.

24.08.2020Seyahat
7. Sınıf Türkçe Eğik Çizgi, Köşeli Ayraç Ve Tırnak İşareti konu anlatımı

7. Sınıf Türkçe Eğik Çizgi, Köşeli Ayraç Ve Tırnak İşareti konu anlatımı

Farklı yerlerde kullandığımız birçok değişik noktalama işareti bulunur. Amaca göre bu noktalama işaretleri arasında eğik çizgi ya da köşeli ayraç ve tırnak işareti de bulunmaktadır. Bir şeyler yazarken cümleleri daha anlamlı hale getiren ve hayatımızı kolaylaştıran noktalama işaretlerini mutlaka iyi bilmeliyiz. İşte 7. sınıf Türkçe eğik çizgi, köşeli ayraç ve tırnak İşareti konu anlatımı.

24.08.20207. SINIF
Yılın dokuz ayı üzeri kapatılan Medusaya ziyaretçi yoğunluğu

Yılın dokuz ayı üzeri kapatılan Medusa'ya ziyaretçi yoğunluğu

Kibyra Antik Kenti'nde bulunan "yılan saçlı, keskin dişli, dişi canavar" olarak bilinen Medusa'yı tasvir eden mozaik, eylül ayının sonuna kadar ziyaret edilebilecek.

22.08.2020Keyif
Küçükbaş hayvancılıkta iş birliği

Küçükbaş hayvancılıkta iş birliği

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) küçükbaş hayvancılıkta iş birliği yapma kararı aldı.

21.08.2020Ekonomi
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Millî Egemenlik Ve Bağımsızlık Sembolleri konu anlatımı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Millî Egemenlik Ve Bağımsızlık Sembolleri konu anlatımı

Milli egemenliğimizi ve bağımsızlığımızı anlatan pek çok önemli sembollerimiz bulunur. Bu sembollerimizi her zaman iyi bilmeli ve onları korumalıyız. Şimdi ülkemiz için önemli olan milli egemenlik ve bağımsızlık sembollerimizi öğrenelim. İşte 5. sınıf sosyal bilgiler millî egemenlik ve bağımsızlık sembolleri konu anlatımı.

18.08.20205. SINIF
4. Sınıf Türkçe Büyük Harflerin Kullanımı konu anlatımı

4. Sınıf Türkçe Büyük Harflerin Kullanımı konu anlatımı

Türkçe tarihimiz boyunca pek çok dil ve kültürden etkilense de köklerinden kopmamıştır. En kolay ders olması gerekirken pek çok öğrencinin zorladığı bir derstir. Bundaki ana etken öğrencilerin okumaya karşı isteksiz olmalarıdır. Bunun yanında dil bilgisi konularında da öğrenciler oldukça zorlanıyor. Bazı püf noktalarını bilerek dilimizi okuma ve yazma alanında daha güzel kullanmak söz konusu olacaktır. Dil bilgisi konuları arasında yer alan büyük harflerin kullanımı konusundaki püf noktalarının öğrenmek yazım kurallarında çok önemlidir. Peki, büyük harflerin kullanımı nedir? Hangi alanlarda büyük harf kullanılmalıdır? İşte detaylar.

17.08.20204. SINIF
3. Sınıf Hayat Bilgisi Ülkemize Katkıda Bulunmuş Kişiler konu anlatımı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ülkemize Katkıda Bulunmuş Kişiler konu anlatımı

Birçok isim farklı alanlarda ülkemize hizmet etmiş ve katkıda bulunmuştur. Bu kişiler hukuk, edebiyat, kültür ve sağlık gibi alanlarda verdikleri hizmetlerle adlarını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. 3. sınıflar için ülkemize katkıda bulunmuş kişileri anlattık.

16.08.20203. SINIF
2. Sınıf Hayat Bilgisi Bayrağımız Ve İstiklal Marşımız konu anlatımı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Bayrağımız Ve İstiklal Marşımız konu anlatımı

Ülkemiz için bayrağımız ve İstiklal marşımız çok önemlidir. Bizim için bağımsızlık anlamına gelir. Şimdi hem bayrağımız ve İstiklal Marşımız hakkında bilgilere bakacağız hem de detaylı biçimde ele alacağız. İşte 2. sınıf hayat bilgisi bayrağımız ve İstiklal marşımız konu anlatımı.

16.08.20202. SINIF
Kibyranın Medusası ziyaretçi çekiyor

Kibyra'nın Medusa'sı ziyaretçi çekiyor

Burdur'un Gölhisar ilçesinde bulunan Kibyra Antik Kenti'ne ziyaretçiler, her geçen yıl daha fazla ilgi gösteriyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca hazırlanan projeyle düzenlenmiş 'ören yeri' vasfı kazanan Kibyra Antik Kenti'nde en çok Medusa mozaiği, ilgi çekiyor.

16.08.2020Seyahat
Eski eşinin boğarak öldürdüğü Gizem, toprağa verildi

Eski eşinin boğarak öldürdüğü Gizem, toprağa verildi

İzmir’in Konak ilçesinde kendisine şiddet uygulayarak, tehdit ettiği gerekçesiyle uzaklaştırma kararı aldırdığı eski eşi Aykut H., tarafından boğularak öldürülen 2 çocuk annesi ve üniversite öğrencisi Gizem Filiz, gözyaşları içinde toprağa verildi.

14.08.2020Gündem
Üsküdarda ağaç bisikletli çocuğun üstüne devrildi O anlar kamerada

Üsküdar'da ağaç bisikletli çocuğun üstüne devrildi! O anlar kamerada

İstanbul Üsküdar'da sokakta bisikletiyle ilerlerken üzerine devrilen ağacın altında kalan çocuk hafif yaralandı. Çocuğun ölümden döndüğü anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

12.08.2020Haber
Üsküdarda ağaç bisikletli çocuğun üstüne devrildi

Üsküdar'da ağaç bisikletli çocuğun üstüne devrildi

ÜSKÜDAR'da sokakta bisikletiyle ilerlerken üzerine devrilen ağacın altında kalan çocuk hafif yaralandı. Çocuğun ölümden döndüğü anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

12.08.2020Gündem
Masabaşı istemiyorsanız bu meslekler tam size göre

Masabaşı istemiyorsanız bu meslekler tam size göre

Gelecek hedeflerini kişiliğinin getirdiği özelliklere göre belirlemek ve eğitim kariyerini bu doğrultuda planlamak isteyen adaylar, mutlu bir yaşam için kendilerine en uygun meslek seçimini yapmaya hazırlanıyorlar. “Ben masabaşı işi istemiyorum” diyenler için, dört duvarın dışında sahada yapılan meslekleri araştırdık. Pilotluk, kaptanlık, gazetecilik, mühendislik, arkeologluk gibi bazı iş alanlarının keyifli ve zor yönlerini bu işleri yıllardır meslek edinenler anlatıyor.

11.08.2020Eğitim
Asr Suresi Oku - Asr Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Asr Suresi Oku - Asr Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Adını ilk kelimesinden alan Asr suresi, kısa olmakla beraber Kur’an-ı Kerîm’deki bütün nasihatların özü sayılır. Tercih edilen görüşe göre Mekkî sûrelerden olup üç âyettir. İnsanı ebedî hüsrandan kurtaracak yollar gösterilen Asr suresini okumak isteyen vatandaşlar, Türkçe ve Arapça Asr suresi okunuşuna yoğun ilgi gösteriyorlar.

Kibyra Antik Kentte ilk defa bazilikal planlı kilise bulundu

Kibyra Antik Kent'te ilk defa bazilikal planlı kilise bulundu

Burdur'un Gölhisar ilçesindeki Kibyra Antik Kenti'nde, M.Ö. 4'ncü ve 5'inci yüzyıllarda inşa edilen bazilikal planlı kilise kalıntısı bulundu. Kazı Başkanı Doç. Dr. Şükrü Özüdoğru, "Bu yıl kazılarımız sadece bu alanda devam ediyor. Çalışmaları herhangi bir aksilik olmazsa önümüzdeki sezon bitirmeyi planlıyoruz. Ondan sonra koruma, konservasyon ve restorasyon projesi hazırlanacak hızla. Birkaç yıl içerisinde ziyarete açılmış olacak" dedi.

3.08.2020Gündem
Kibyrada ilk defa bazilikal planlı kilise bulundu

Kibyra'da ilk defa bazilikal planlı kilise bulundu

Burdur'un Gölhisar ilçesindeki Kibyra Antik Kenti'nde, M.Ö. 4'ncü ve 5'inci yüzyıllarda inşa edilen bazilikal planlı kilise kalıntısı bulundu. Kazı Başkanı Doç. Dr. Şükrü Özüdoğru, "Bu yıl kazılarımız sadece bu alanda devam ediyor. Çalışmaları, herhangi bir aksilik olmazsa önümüzdeki sezon bitirmeyi planlıyoruz. Ondan sonra koruma, konservasyon ve restorasyon projesi hazırlanacak hızla. Birkaç yıl içerisinde ziyarete açılmış olacak" dedi.

3.08.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Hamile sevgilisi için Burcu’yu terk etti

Eylül ayında verdiği bir röportajda baba olmak istediğini söyleyen ünlü müzisyen Sinan Akçıl’ın dileği gerçek oluyor! Ancak bebeğin annesi, birlikte yaşadığı eski eşi Burcu Kıratlı değil.

19.10.2020

Mısır ile süren görüşmelerin perde arkası

Aslında biliyorduk, Türkiye ve Mısır arasında istihbarat örgütlerinin görüştüğünü Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı. Ancak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın yönettiği Tarafsız Bölge’de bu görüşmelere ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Çavuşoğlu, “Mısır ile görüşülmüyor değil. İstihbarat düzeyinde görüşmeler var. Mısır’a ‘Libya ile yapılan anlaşma gibi bir anlaşma imzalayabiliriz’ dedik” açıklamasını yaptı. Ben de Mısır’a önerilen anlaşmanın peşine düştüm. Önce Ankara, Mısır’ın Doğu Akdeniz’deki durumunu nasıl yorumluyor ona bakalım:

18.09.2020

Bin öğrencisi olan okula bin öğrenci daha geliyor

EĞİTİM yılı yaklaşırken öğrenci anne ve babalarını bir düşünce alır.

30.08.2020

Influencer’lar kendilerine gönderilen her ürünü tanıtmak zorunda mı?

Değil ama madem kendi tarzına uygun bulmadı; tanıtım için gönderilen hediyeyi iade etmek yakışırdı Aslışah Alkoçlar’a. Lüzumsuz yere de “hediyeyi aldı, tanıtımını yapmadı” polemiğine karışmamış olacaktı. 

26.08.2020

Eyvah 737 MAX’ler uçacak

Boeing’in 737 MAX uçaklarındaki hatalar bulundu. İki kazada 346 kişi bu uçaklarda hayatlarını kaybetmişti. Uçakların yeniden uçabilirlik sertifikası alabilmeleri için kısa adı FAA olan Amerikan Sivil Havacılık Otoritesi ile ciddi bir yol alındı. Böyle giderse yerde hazır bekleyen yüzlerce 737 MAX uçağı yılbaşından önce ya da biraz sonra havalanabilecek. Ama korona vurgunu yemiş havayolları bu uçakları nasıl devreye alacak. Bu soru cevabını arıyor…

12.08.2020