EKSTRA
MENÜ

Mart Ayı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 14.894 haberi bulunmuştur.

Mart Ayı Haberleri

ABDde işsizlik maaşı başvuruları artışını sürdürdü

ABD'de işsizlik maaşı başvuruları artışını sürdürdü

ABD'de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı, 18 Eylül ile biten haftada 351 bine çıkarak beklentilerin aksine yükseliş göstermeye devam etti.

23.09.2021Ekonomi
Son dakika: ABDde koronavirüse yakalanan çocuk felç oldu

Son dakika: ABD'de koronavirüse yakalanan çocuk felç oldu!

Kovid-19 ile enfekte olan 8 yaşındaki ABD'li çocuk koronavirüsün nadir görülen oto-bağışıklık hastalığını tetiklemesi sonrası felç oldu. Doktorlar 'Dünyanın her yerinde benzer vakalar görüyoruz' diye uyardı.

19.09.2021Dünya
Sahte aşı kartı düzenleyen hemşireler tutuklanmıştı İfadeleri ortaya çıktı

Sahte aşı kartı düzenleyen hemşireler tutuklanmıştı! İfadeleri ortaya çıktı

Bahçelievler'de özel bir hastanede görev yapan ve sahte aşı kartı düzenlediği için tutuklanan 3 hemşireden 2'sinin savcılıkça alınan ifadeleri ortaya çıktı. Hemşirelerden Meral D. verdiği ifadede, "Baş hemşire Nesrin Hanım yabancı uyruklu birine aşı yaptıktan sonra cebinden 100 dolar çıkartarak 'Aşı yaptım ve 100 dolar kazandım' diyerek kendi telefonundan video çekti. Detaylı araştırıldığı taktirde başka usulsüzlüklerin de ortaya çıkacağını ve hastane yönetiminin de bu usulsüzlüklerde parmağının olduğunu düşünüyorum" dedi.

17.09.2021Gündem
Son dakika: Meteorolojiden sıcaklık haritası Son 50 yılın en sıcak 6ncı Ağustosu

Son dakika: Meteoroloji'den sıcaklık haritası! Son 50 yılın en sıcak 6'ncı Ağustos'u

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 2021 yılı Ağustos ayı sıcaklık analiz raporuna göre, son 50 yılın en sıcak 6'ncı Ağustos'u kayıtlara geçti. En yüksek sıcaklık, 47,5 derece ile Cizre'de yaşandı. Büyük yangınların yaşandığı Manavgat, Marmaris başta olmak üzere Ege ve Akdeniz'de 22 noktada yeni ekstrem (maksimum) sıcaklık oluştu.

12.09.2021Gündem
25 Mart hangi burç ve burcu ne 25 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

25 Mart hangi burç ve burcu ne? 25 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçların nitelikleri insanların en fazla merak ettiği konular arasında bulunmaktadır. Bu nedenle de konu ile alakalı devamlı araştırma yapmaktadırlar. Kişiler doğum tarihlerine bakarak hangi burca ait olduklarını oldukça rahat bir şekilde öğrenebilmektedir. Mera edilen bir başka konu da 25 Mart tarihinin hangi burca ait olduğu konusudur. 25 Mart tarihinin hangi burcu kapsadığını, söz konusu olan burcun genel özelliklerini, 25 Mart'ta tarihte yaşanmış olan olayları ve bu tarih içerisinde doğan ünlüleri derledik.

6.09.2021Burçlar
14 Mart hangi burç ve burcu ne 14 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

14 Mart hangi burç ve burcu ne? 14 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji alanı bakımından gökyüzü, yıldızlar ve burçlar sürekli birbirleri ile ilgili olan alanları meydana getirmektedir. Günümüzde astroloji bir hayli popüler niteliktedir. 14 Mart tarihinin hangi burç olduğunu, bahsedilen burcun özelliklerini ve yükselenini, 14 Mart tarihinde meydana gelen olayları, bu tarih içerisinde doğan ünlüleri ve futbolcuları sizler için derledik.

6.09.2021Burçlar
13 Mart hangi burç ve burcu ne 13 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

13 Mart hangi burç ve burcu ne? 13 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji içerisinde on iki tane ayrı burç bulunmaktadır. Bu burçların her biri bünyelerinde farklı nitelikleri barındırmaktadır. 13 Mart tarihinin hangi burcu kapsadığını, bu burcun özelliklerini, yükselenini, 13 Mart tarihinde doğmuş olan ünlüleri, anime karakterlerini sizin için derledik.

6.09.2021Burçlar
ABde koronavirüs aşısı krizi çözüldü

AB'de koronavirüs aşısı krizi çözüldü

Anlaşma çerçevesinde AstraZeneca, AB'ye üçüncü çeyrek bitimine kadar 60 milyon doz, dördüncü çeyrek bitimine kadar da 75 milyon doz aşı sağlayacak.

3.09.2021Dünya
ABDde işsizlik maaşı başvuruları salgın döneminin en düşük seviyesine indi

ABD'de işsizlik maaşı başvuruları salgın döneminin en düşük seviyesine indi

ABD'de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı 28 Ağustos ile biten haftada 340 bine inerek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yoğun şekilde hissedildiği 14 Mart 2020'den bu yana kaydedilen en düşük seviyeye geriledi.

2.09.2021Ekonomi
9 Mart hangi burç ve burcu ne 9 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

9 Mart hangi burç ve burcu ne? 9 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji içerisinde doğum tarihlerinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Her burç için farklı kategorilerde doğum tarihleri yer almaktadır. Bu tarihlerden bir tanesi de 9 Mart olmaktadır. 9 Mart tarihinin hangi burca ait olduğunu, bu burun özellikleri ile beraber yükselenini, 9 Mart doğumlu olan ünlüleri, anime karakterlerini ve çok daha fazlasını sizler için derledik.

2.09.2021Burçlar
5 Mart hangi burç ve burcu ne 5 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

5 Mart hangi burç ve burcu ne? 5 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Her kişinin doğum günü çeşitli tarihlerde olabilmektedir. Burçların da doğum tarihi ile ilişkileri bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı burçlar günümüzde pek çok kişinin ilgi alanına giren konulardan bir tanesi olmuştur. Her burcun farklı nitelikleri bulunmaktadır. Sizler için 5 Mart tarihinin hangi burç olduğunu, bu burcun özelliklerini, yükselenini detayları ile derledik.

1.09.2021Burçlar
Toshiba Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Toshiba Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Toshiba Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Toshiba Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Toshiba firması, dünya çapında sayılı olan şirklerin arasında yer alır. Toshiba’nın kimin tarafından kurulduğunu, hangi ülkenin markası olduğunu, ne zaman kuruduğunu ve tarihçesini sizler için derledik.

31.08.2021Araştırma
Okula Merhaba demenin maliyeti en az 515 lira Silgide rekor artış

Okula' Merhaba' demenin maliyeti en az 515 lira! Silgide rekor artış

Okulların açılmasına kısa süre kala kırtasiye alışverişleri de hızlandı. Ancak bu yıl kırtasiye ürünlerinde ciddi bir fiyat artışı var. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın hazırladığı 2019 yılı ile 2021 yılı fiyatlarının karşılaştırıldığı tabloya göre, yüzde 74 ile en yüksek artış silgide oldu; 2019 yılında 3 TL’ye satılan silginin fiyatı 2021 yılında 5.25 TL’ye yükseldi. Silgiyi yüzde 70’lik artışla kurşun kalem, yüzde 41’lik artışla resim boyaları ve A4 Kâğıt izledi.

30.08.2021Ekonomi
Çalışma hayatı İyileşiyor

Çalışma hayatı 'İyileşiyor'

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi’nın son çalışması, 15 ay boyunca COVID-19 önlemleri nedeniyle zorlu süreçler yaşayan başta konaklama ve yiyecek-içecek sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerde istihdam açısından ‘iyileşmenin’ başladığını gösterdi.

29.08.2021Ekonomi
ABDde işsizlik maaşı başvuruları son 5 haftada ilk kez artış gösterdi

ABD'de işsizlik maaşı başvuruları son 5 haftada ilk kez artış gösterdi

ABD'de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı 21 Ağustos ile biten haftada 353 bine çıkarak son 5 haftada ilk kez artış kaydetti.

26.08.2021Ekonomi
ABDde işsizlik maaşı başvuruları azaldı

ABD'de işsizlik maaşı başvuruları azaldı

ABD'de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı 14 Ağustos ile biten haftada beklentilerin üzerindeki azalışla 348 bine düştü ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yoğun şekilde hissedildiği 14 Mart 2020'den bu yana kaydedilen en düşük seviyeye geriledi.

19.08.2021Ekonomi
ABD Başkanı Joe Bidena kötü haber Başkanlık koltuğuna oturduğundan beri ilk kez...

ABD Başkanı Joe Biden'a kötü haber! Başkanlık koltuğuna oturduğundan beri ilk kez...

ABD'de yapılan kamuoyu yoklamaları, ABD Başkanı Joe Biden'a destek oranının ilk kez bu hafta yüzde 50'nin altına gerilediğini gösterdi. Biden ayrıca, Afganistan'dan askeri birliklerin çekilmesi sırasında oluşan görüntülerle ilgili birçok tepkiyle karşılaşırken, bu ülkeden çekilme yöntemiyle ilgili de Temsilciler Meclisi'nde oldukça az bir destek bulabildi.

18.08.2021Dünya
Meteoroloji harita paylaştı Son 50 yılın en sıcak ikinci temmuz ayı

Meteoroloji harita paylaştı! Son 50 yılın en sıcak ikinci temmuz ayı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 2021 yılı Temmuz ayı ortalama sıcaklıklarına ilişkin hazırlanan raporuna göre Cumhuriyet tarihinin en büyük orman yangınlarının yaşandığı temmuz ayı, son 50 yılın en sıcak ikinci ayı olarak kayıtlara geçti. Uzun yıllar temmuz ayı ortalama sıcaklığı 24.5 derece iken 2021 temmuz ayı 26.3 derece olarak gerçekleşti. Temmuz ayında en düşük sıcaklık 6.5 derece olarak Ardahan ve Sarız'da, en yüksek sıcaklık ise 49.1 derece olarak Cizre'de tespit edildi. Son 50 yılın en yüksek sıcaklık ortalamasının gerçekleştiği temmuz ayı ise 26.5 ile 2000 yılında yaşanmıştı.

10.08.2021Gündem
Suudi Arabistandan Umre kararı Aylık 2 milyon ziyaretçi...

Suudi Arabistan'dan Umre kararı! Aylık 2 milyon ziyaretçi...

Suudi Arabistan, pazartesi gününden itibaren yurt dışından umre ziyaretleri için başvuruların alınacağını ve aylık 2 milyon umrecinin kabul edileceğini bildirdi.

8.08.2021Dünya
Son dakika... Suudi Arabistandan flaş Umre kararı

Son dakika... Suudi Arabistan'dan flaş Umre kararı

Suudi Arabistan, Hac mevsiminin ardından,10 Ağustos'ta başlayacak Umre ziyaretleri için Kovid-19 aşısı olma şartı getirdi.

27.07.2021Dünya
Suudi Arabistandan Umre açıklaması

Suudi Arabistan'dan 'Umre' açıklaması

Suudi Arabistan, hac ziyaretlerinin sona ermesinin ardından bugün itibarıyla umre sezonunun başladığını açıkladı.

25.07.2021Haber
Suudi Arabistandan Umre açıklaması

Suudi Arabistan'dan 'Umre' açıklaması

Suudi Arabistan, hac ziyaretlerinin sona ermesinin ardından bugün itibarıyla umre sezonunun başladığını açıkladı.

25.07.2021Dünya
Sivrisinekler bu yıl neden daha fazla Uzmanlar CNN Türk ekranlarında uyardı

Sivrisinekler bu yıl neden daha fazla? Uzmanlar CNN Türk ekranlarında uyardı

İstanbul'da vatandaşlar son günlerde sivrisinekler nedeniyle tedirginlik yaşıyor. Sivrisineklerin ısırdığı çocuklarda yaralar oluşurken hastaneye başvuranların sayısı da arttı. Peki hava sıcaklığı arttığı için mi sivrisinekler son dönemde bu kadar rahatsız ediyor ya da bu farklı bir sivrisinek türü mü? CNN Türk canlı yayınında CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr Orhan Şen ve Uludağ Üniversitesi Parazitoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Çetin Volkan Akyol, önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Şen, ''3-4 derecelik sıcaklık artışında yaklaşık 500 metre daha yukarda yaşama alanları bulunacak ki bu da Güneydoğu Anadolu bölgemizin risk altında olacağını gösteriyor'' dedi. Prof. Çetin Volkan Akyol ise sivrisinekle mücadele için ilaçlamanın Kasım ile Mart ayları arasında yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

13.07.2021Gündem
Sivrisinek bu yıl neden fazla

Sivrisinek bu yıl neden fazla

İstanbul'da vatandaşlar son günlerde sivrisinekler nedeniyle tedirginlik yaşıyor. Sivrisineklerin ısırdığı çocuklarda yaralar oluşurken hastaneye başvuranların sayısı da arttı. Peki hava sıcaklığı arttığı için mi sivrisinekler son dönemde bu kadar rahatsız ediyor ya da bu farklı bir sivrisinek türü mü? CNN Türk canlı yayınında CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr Orhan Şen ve Uludağ Üniversitesi Parazitoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Çetin Volkan Akyol, önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Şen, ''3-4 derecelik sıcaklık artışında yaklaşık 500 metre daha yukarda yaşama alanları bulunacak ki bu da Güneydoğu Anadolu bölgemizin risk altında olacağını gösteriyor'' dedi. Prof. Çetin Volkan Akyol ise sivrisinekle mücadele için ilaçlamanın Kasım ile Mart ayları arasında yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

13.07.2021Haber
Halkalı İstanbul 3. Havalimanı metro durakları güzergah bilgileri

Halkalı İstanbul 3. Havalimanı metro durakları güzergah bilgileri

Halkalı İstanbul 3. Havalimanı metro güzergahı ve durakları belli oldu. Toplam 31,5 KM'lik uzunluğa sahip olacak Halkalı İstanbul Havalimanı metro hattı, şimdilik toplamda 8 duraktan oluşuyor. Peki, Halkalı İstanbul Havalimanı metro hattı ne zaman açılacak? İşte, Halkalı İstanbul 3. Havalimanı metro durakları güzergah bilgileri

12.07.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı bitti mi Son tarih detayı

İşten çıkarma yasağı bitti mi? Son tarih detayı

İşten çıkarma yasağı süreç sona erdi. Pandemi koşullarının oluşturduğu olumsuzluktan çalışanların en az şekilde etkilenmesi için getirilen işten çıkarma yasağı, 1 Temmuz tarihine sona eren pandemi uygulamalarından birisi oldu. İşten çıkarılan personeller için ceza ödemek durumunda kalınması sebebiyle uyulan işten çıkarma yasağı Temmuz 2021 itibariyle sona ermiş olduu.

6.07.2021Gündem
Kısa çalışma ve işten çıkarma yasağı sona erdi

Kısa çalışma ve işten çıkarma yasağı sona erdi

NORMALLEŞMEYE ilişkin 1 Temmuz kararlarına paralel olarak çalışma hayatında da bugün itibarıyla koronavirüs önlemleri sona erdi.

1.07.2021Ekonomi
Son dakika... Özel okul zamları belli oldu: İşte 2021-2022 eğitim yılı tavan zammı

Son dakika... Özel okul zamları belli oldu: İşte 2021-2022 eğitim yılı tavan zammı

Koronavirüs pandemisiyle birlikte okullarda eğitimler online olarak sürdürüldü. 2021-2022 eğitim yılı için ise özel okullarda tavan zam belirlendi. Özel okullar velilerden en fazla yüzde 24.72 oranında fark talep edebilecek. Bununla birlikte özel okullara ödenen bazı ücretler velilere geri verildi. Ancak bazı servis işletmecileri çalışmalarına rağmen paralarını alamadı.

29.06.2021Ekonomi
Prof. Dr. Orhan Şenden kuraklık uyarısı: ‘Harita hemen hemen her şeyi gösteriyor’

Prof. Dr. Orhan Şen'den kuraklık uyarısı: ‘Harita hemen hemen her şeyi gösteriyor’

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yağış ve sıcaklık analizine göre geçtiğimiz ay ‘son 50 yılın en sıcak mayıs ayı’ oldu, yağışlar yüzde 66 azaldı. Türkiye'yi bekleyen kuraklık riskini değerlendiren CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, 'Bu harita hemen hemen her şeyi gösteriyor. Küresel ısınmanın meydan getirdiği iklim değişikliği artık Türkiye’de çok belirgin hale geldi. Yağış sorunları tarım ürünlerini de etkiliyor.' dedi.

27.06.2021Gündem
Son dakika: Meteorolojiden korkutan rapor Yüzde 66 azaldı, olağanüstü kuraklık uyarısı

Son dakika: Meteoroloji'den korkutan rapor! Yüzde 66 azaldı, olağanüstü kuraklık uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre 2021 yılı mayıs ayı son 50 yılın en sıcak mayıs ayı oldu. Yağışlar da normaline göre yüzde 56, geçen yılın mayıs ayı yağışlarına göre yüzde 66 azaldı. Haritalarda, Türkiye'nin büyük bir bölümü 'olağanüstü kurak', 'çok şiddetli kurak', 'şiddetli kurak' olarak gösterildi.

26.06.2021Gündem
Değerler Eğitimi Nedir Ve Neden Önemlidir Değerler Eğitimi Konuları Ve Proje Örnekleri

Değerler Eğitimi Nedir Ve Neden Önemlidir? Değerler Eğitimi Konuları Ve Proje Örnekleri

Günümüzde 2010 yılında hayata geçirilmiş olan okul öncesi şeklindeki değerler eğitimi öncelikle kreşlerde uygulanmaktadır. Değerler eğitimi nedir? Değerler eğitimi neden önemlidir? Değerler eğitimi nasıl olur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Araştırma
Turkovac’ın kahramanı ilk kez Hürriyet’e konuştu: Virüs tanıdıktı

Turkovac’ın kahramanı ilk kez Hürriyet’e konuştu: Virüs tanıdıktı

Türkiye aşı üretiminde önemli bir aşamaya geldi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kayseri Erciyes Üniversitesi’nin geliştirdiği aşı adayının adını ‘Turkovac’ olarak duyurdu. Turkovac’ın faz 3 çalışmaları da başladı. Bugüne kadarki 2 aşamayı büyük bir başarıyla geçen Turkovac’ı geliştiren Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ilk kez Hürriyet’e konuştu: “Doktora sonrası ABD’de üç yıl koronavirüs üzerinde çalışmıştım. Pandemi çıkınca en azından tanıdık bir virüs, bunu yenebiliriz diye düşündüm.”

24.06.2021Gündem
Spor salonu ücretine salgın iadesi

Spor salonu ücretine salgın iadesi!

Mahkeme, koronavirüs yüzünden gidemediği spor salonu ile davalık olan tüketiciyi haklı buldu. ‘Ayıplı hizmet verildi’ yönündeki tüketici hakem heyeti kararı yerinde bulundu. İtiraz hakkı olmayan karar sonrası tüketicinin 3 bin 657 lirası hesabına iade edildi.

22.06.2021Ekonomi
Koreliden Koreliye Ümraniye eziyeti

Koreliden Koreliye Ümraniye eziyeti

Ümraniye’de Kim Yoonje isimli kadına cinsel saldırıda bulunduğu, aç bıraktığı, şantaj yaptığı ve deodorantla kafatasını kırdığı iddia edilen Koreli yazar Whosuck Lee’nin 46 yıla kadar hapsi isteniyor.

16.06.2021Gündem
Mutasyon tüm planları alt üst etti... İngiltere tam açılmayı ertelemeyi düşünüyor

Mutasyon tüm planları alt üst etti... İngiltere tam açılmayı ertelemeyi düşünüyor

İngiltere'de bir süredir tüm gözler 21 Haziran için planlanan tam açılma kararındaydı. Ancak ülkede büyük bir hızla yayılan Hindistan varyantı nedeniyle bu plan rafa kaldırılmaya hazırlanıyor.

12.06.2021Dünya
Altın fiyatlarında hareketli seyir Rüzgar tersine mi dönüyor

Altın fiyatlarında hareketli seyir! Rüzgar tersine mi dönüyor?

Gram altın fiyatı, şu dakikalarda 515 lira seviyesinde hareket ederken; ons altın fiyatı ise aynı dakikalarda 1901 dolar seviyesinde bulunuyor. Inveo Portföy Fon Yönetim Müdürü Karayazıcı ve Marbaş Menkul Araştırma Müdürü Topçu altın fiyatları üzerinde yaşanan gelişmeleri ve beklentilerini hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

11.06.2021Ekonomi
Sınav koşulları değişti

Sınav koşulları değişti

Sınav uygulamaları dediğimizde değişikliklere, farklılıklara alışık bir ülkeyiz ancak iki yıldır sınavın adı değil koşulları değişti.

3.06.2021Eğitim
İngiltere Sağlık Bakanı Hancocktan pandemide yalan söylediği iddiasına yanıt

İngiltere Sağlık Bakanı Hancock'tan pandemide yalan söylediği iddiasına yanıt!

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, Başbakan Boris Johnson'ın eski başdanışmanı Dominic Cummings'in, Covid salgınıyla mücadele sırasında halka yalan söylediği iddiasını reddetti. Hancock, "Pandemi süresince halka karşı hep dürüst oldum" dedi.

27.05.2021Dünya
Merkez Bankası’nda yeni başkan yardımcısı

Merkez Bankası’nda yeni başkan yardımcısı

Merkez Bankası’nda bir görev değişikliği daha yapıldı.

26.05.2021Ekonomi
Altın fiyatlarında yön neresi Yılın ikinci yarısında nasıl hareket eder

Altın fiyatlarında yön neresi? Yılın ikinci yarısında nasıl hareket eder?

Altının ons fiyatı ve altının gram fiyatı 2020 yılında tarihi rekor seviyelere ulaşırken; yıl başından bu güne aynı performansı gösteremedi. Peki, altın fiyatları 2021 yılının ikinci yarısında nasıl hareket edebilir? Uzman isimler değerlendirdi…

25.05.2021Ekonomi
Kripto paralarda ‘Çin’ düşüşü

Kripto paralarda ‘Çin’ düşüşü

Kripto paralarda, Çin’in yerel finansal kurumlarının ve ödeme sistemlerinin kripto para hizmet vermesini yasaklamasıyla ivme kazanan düşüş devam ediyor.

20.05.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Kripto dünyası şokta Kayıp 1 trilyon dolara yaklaştı... Bitcoin ve Ethereumda Mart 2020den bu yana en büyük günlük düşüş

Son dakika haberi... Kripto dünyası şokta! Kayıp 1 trilyon dolara yaklaştı... Bitcoin ve Ethereum'da Mart 2020'den bu yana en büyük günlük düşüş!

Kripto paralarda, Çin'in yerel finansal kurumlarının ve ödeme sistemlerinin kripto para hizmet vermesini yasaklamasıyla ivme kazanan düşüş devam ediyor. Bitcoin ve Ethereum'da Mart 2020'den bu yana en büyük günlük düşüş kaydedilirken, kripto para piyasasında yaşanan kayıp 1 trilyon dolara yaklaştı.

19.05.2021Ekonomi
New York borsası Fed tutanakları öncesi düşüşle açıldı

New York borsası Fed tutanakları öncesi düşüşle açıldı

New York borsası, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bugün açıklayacağı son toplantısına ait tutanaklar öncesi güne düşüşle başladı.

19.05.2021Ekonomi
Bitcoinde sert düşüş sürüyor 35 bin doların altını gördü

Bitcoin'de sert düşüş sürüyor! 35 bin doların altını gördü

Kripto para birimlerinin en yüksek hacimlisi Bitcoin'in fiyatı 35 bin doların altına inerken, değer kaybı yüzde 20'ye yaklaştı. Küresel kripto para piyasasının değeri ise 1.53 trilyon dolara kadar indi.

19.05.2021Ekonomi
Çinin yasak kararı kripto para birimlerine değer kaybettirdi

Çin'in yasak kararı kripto para birimlerine değer kaybettirdi

Bitcoin’de değer kaybı günde yüzde 12’yi geçerken, şubat ayından bu yana ilk kez 40 bin dolar seviyesinin altı görüldü.

19.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Emekli öfkeli

“Emekli, insan onuruna yaraşır aylığı yıllardır bekliyor” diyor çalışma hayatı uzmanımız Şükrü Karaman. Ellerine geçen son derece düşük para ile her gün yükselen temel tüketim maddesi fiyatları ile boğuşan emekli, 2012 yılından bu yana kendilerine verilen intibak sözünün karşılanmamasından ötürü öfkeli.

3.09.2021

Kabil düşerse kadınları ve kız öğrencileri bekleyen karanlık

Türkiye’ye kaçak yollardan giren Afganlara ilişkin haberler her gün gündemimizde daha geniş bir yer kaplıyor. Bu sırada Afganistan cephesinde sahada yaşanan gelişmeler de büyük bir süratle toplu bir felaket senaryosuna doğru adım adım yaklaşıyor. Şimdi en çok korkulan, Taliban’ın arazide askeri üstünlüğü ele geçirmesiyle birlikte, yakın bir zamanda ülkenin tümüne hâkim olmasıdır. Bu çerçevede “Kabil’in düşmesi” ne yazık ki artık “olabilirliği” yüksek bir ihtimal haline gelmiştir.

12.08.2021

Çin’den aşıların gecikmesinin nedeni Uygur Türkleri meselesi mi?

Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Wang Yi, bundan iki ay önce 24 Mart günü Ankara’ya ayak bastı.

26.05.2021