MENÜ

Lüleburgaz

Lüleburgaz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lüleburgaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.316 Lüleburgaz haberi bulunmuştur.

Lüleburgaz, Türkiye'nin Kırklareli iline bağlı bir ilçedir.

İlçenin sınırları dahilinde 6 belde 30 köy bulunmaktadır. Çorlu, Edirne, Tekirdağ'dan sonra Trakya'nın 4. en büyük yerleşim yeridir. Lüleburgaz, Kırklareli'nin en büyük ve en gelişmiş ilçesidir. Kırklareli'nin güneyinde, sanayisi yoğun bir yerdir.

Devamı..

Lüleburgaz Haberleri

Marmara Bölgesi illeri nelerdir Marmara Bölgesinin özellikleri, iklimi, dağları, ovaları ve bitki örtüsü

Marmara Bölgesi illeri nelerdir? Marmara Bölgesinin özellikleri, iklimi, dağları, ovaları ve bitki örtüsü

1941 senesinde Ankara’da toplanan 1. Coğrafya kongresinde Türkiye’nin coğrafi bakımdan 7 bölgeye ayrılmasına karar verilmiştir. Türkiye’nin coğrafi açıdan daha rahat anlaşılabilmesi ve genel özelliklerinin eğitim esaslı alanlarda daha iyi bir şekilde kavram olabilmesi amacıyla coğrafi bölgeler oluşturuldu. İşte Marmara bölgesine ait tüm detaylar.

30.05.2020Gündem
Çaldıkları cenaze aracıyla uyuşturucu almaya gittiler

Çaldıkları cenaze aracıyla uyuşturucu almaya gittiler

Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde, kısıtlamanın olduğu Ramazan Bayramı’nda belediyeye ait park halindeki cenaze aracını çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişiden Samet Akarsu tutuklandı. Akarsu ifadesinde Tekirdağ'ın Çorlu ilçesine uyuşturucu almaya gitmek için cenaze aracını aldığını söyledi. Demirköy Belediye Başkanı Recep Gün, "Yaşanan olaydan bir gün sonra cenazemiz oldu. Cenazeyi teslim aldığımız aracımızla Kastamonu'ya gönderdik" dedi.

29.05.2020Haber
Bir ilçe bunu konuşuyor Şoke eden hırsızlık

Bir ilçe bunu konuşuyor! Şoke eden hırsızlık

Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde, kısıtlamanın olduğu Ramazan Bayramı’nda belediyeye ait park halindeki cenaze aracını çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişiden Samet Akarsu tutuklandı. Akarsu ifadesinde Tekirdağ'ın Çorlu ilçesine uyuşturucu almaya gitmek için cenaze aracını aldığını söyledi. Demirköy Belediye Başkanı Recep Gün, "Yaşanan olaydan bir gün sonra cenazemiz oldu. Cenazeyi teslim aldığımız aracımızla Kastamonu'ya gönderdik" dedi.

29.05.2020Gündem
Cenaze aracı çalıp uyuşturucu taşıdılar Şüphelinin ifadesi şaşkına çevirdi

Cenaze aracı çalıp uyuşturucu taşıdılar! Şüphelinin ifadesi şaşkına çevirdi

Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde belediyeye ait cenaze aracını çalarak uyuşturucu taşıyan 3 şüpheliden 1'i tutuklandı.

26.05.2020Gündem
Çiftlikte müziğe devam

Çiftlikte müziğe devam

Candan Erçetin karantina dönemini Lüleburgaz’daki çiftliğinde sevgilisi Hakan Karahan’la birlikte geçiriyor.

10.05.2020Magazin
Trakyanın hava kirliliğinde yüzde 70 azalma oldu

Trakya'nın hava kirliliğinde yüzde 70 azalma oldu

TEKİRDAĞ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, Türkiye'nin önemli sanayi bölgelerinden Trakya'da, koronavirüs tedbirleri nedeniyle hava kirliliğinde yüzde 70'lere varan azalma olduğunu söyledi. Tecer, "Ergene Havzası'nda trafikten kaynaklı kirleticilerin azaldığını görüyoruz. Bu da hava kalitesinin artığını işaret ediyor. Bu bölgelerde bazı kent merkezlerinde yüzde 70'e varan azalma var. İnsan kaynaklı hava kirleticilerin Ergene üzerinde yüzde 53 oranında azalma meydana geldiğini hava kalitesinin iyileştiğini gösteriyor" dedi.

7.05.2020Gündem
İnsanlar evde kaldı, doğa kendine geldi

İnsanlar evde kaldı, doğa kendine geldi!

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde uzun yıllardır kirlilikle boğuşan ve rengi zaman zaman siyaha dönen Lüleburgaz Deresi, Corona Virüsü günlerinde kirleticilerin azalması sonucu temizlendi. Tekrar eski günlerdeki gibi yeşil akmaya başlayan derede yeniden kurbağa sesleri duyulurken, kuşların da dere üzerinde uçmaya başladığı görüldü.

1.05.2020Gündem
Son dakika... Bakan açıkladı 2023te Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı tamamlanacak

Son dakika... Bakan açıkladı! 2023'te Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı tamamlanacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı'nın 2023 yılında tamamlanacağını ve Türkiye'ye önemli yararlar sağlayacağını söyledi.

27.04.2020Ekonomi
Elon Musk ekibinin uzaya gönderdiği Starlink Uyduları nedir Starlink Uyduları Türkiyede nerelerde görüldü

Elon Musk ekibinin uzaya gönderdiği Starlink Uyduları nedir? Starlink Uyduları Türkiye'de nerelerde görüldü?

Elon Musk’un sahibi oldu SpaceX’in uzaya gönderdiği Starlink Uyduları'nın Türkiye'de de görülmesi gündem konusu oldu. Ufo'ya benzetilmesi nedeniyle tedirginlik yaratan uyduların daha sonrasında SpaceX’in 22 Nisan’da uzaya gönderdiği Starlink uyduları olduğu ortaya çıktı. Peki, Elon Musk ekibinin uzaya gönderdiği Starlink Uyduları nedir? Starlink Uyduları Türkiye'de nerelerde görüldü?

27.04.2020Gündem
İşaret diliyle 23 Nisanın kutlama tarihçesini anlattılar

İşaret diliyle 23 Nisan'ın kutlama tarihçesini anlattılar

Kırklareli'nin Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi'nde işaret dili eğitmeni Buse Güler'in önderliğindeki işaret dili kursiyerleri, telekonferans yöntemi ile 23 Nisan'ın kutlanma tarihçesini, çektikleri video ile işaret diliyle anlattı.

23.04.2020Gündem
Kırklarelinde çizgi film karakterli kortej ile 23 Nisan kutlaması

Kırklareli'nde "çizgi film karakterli" kortej ile 23 Nisan kutlaması

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla "çizgi film karakterli" kortej düzenlendi.

23.04.2020Gündem
Sürücüsünün çalıştırmasıyla alev alan otomobil, yandı

Sürücüsünün çalıştırmasıyla alev alan otomobil, yandı

KIRKLARELİ'nin Lüleburgaz ilçesinde sürücüsünün çalıştırdığı park halindeki otomobil, motor kısmından alev aldı. İtfaiyenin müdahalesiyle söndürülen yangında, otomobil kullanılmaz hale geldi.

23.04.2020Gündem
Kırklarelinde eski kafe binasında ceset bulundu

Kırklareli'nde eski kafe binasında ceset bulundu

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesindeki eski kafe binasında ceset bulundu.

21.04.2020Gündem
Corona virüse Ekonomik İstikrar Kalkanı ile göğüs gerdi

Corona virüse "Ekonomik İstikrar Kalkanı" ile göğüs gerdi

Kovid-19'un ekonomiye olumsuz etkilerinin bertaraf edilmesinin amaçlandığı Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında Halkbank, Ziraat Bankası ve VakıfBank tarafından hayata geçirilen destek paketleri, esnafın üretimde kalmasını sağlıyor.

21.04.2020Ekonomi
Koronavirüs tedavisi gören kişi Penguen dansıyla taburcu edildi

Koronavirüs tedavisi gören kişi "Penguen dansı"yla taburcu edildi

Kırklareli'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gören kişi "Penguen dansı"yla taburcu edildi.

11.04.2020Haber
Kırklarelinin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Kırklarelinde Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Kırklareli'nin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Kırklareli'nde Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Kırklareli, Trakya bölgesinin en eski yerleşim yerlerinden biri olması bakımından özellikle Türkiye'nin tarihi yerleri bakımından önem taşıyan şehirlerinden biridir. Kırklareli yalnızca sahip olduğu tarihi zenginlikleri ile değil doğal güzellikleriyle de yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken şehirlerimiz arasında bulunur. Sizin için Kırklareli'nin İlçeleri neler ve hangi bölgede? Kırklareli'nde gezilecek ve tarihi yerleri düzenledik.

2.04.2020Gündem
Kırklarelinde sokaktaki el dezenfektanlarına zarar veren 5 çocuk serbest

Kırklareli'nde sokaktaki el dezenfektanlarına zarar veren 5 çocuk serbest

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde, belediye tarafından koronavirüs önlemleri kapsamında sokaklara konulan el dezenfektan cihazlarına zarar veren 5 kişi yakalandı. Güvenlik kameralarına yansıyan olayda yakalanan ve 18 yaşından küçük olan şüpheliler, özür dileyip, pişman olduklarını dile getirdikten sonra serbest bırakıldı.

26.03.2020Gündem
Kırklareli’de yürekleri ısıtan görüntü

Kırklareli’de yürekleri ısıtan görüntü

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Ahmetbey beldesinde vatandaşların eve kapanmaya başlamasıyla birlikte belediye ekipleri sokak hayvanlarını besleme faaliyetlerini artırdı. Besleme faaliyeti sırasında anne köpek ve yavrularının görüntüsü yürekleri ısıttı. Belediye ekiplerinin beslediği bir anne köpek, besleme noktasından beslendiği esnada yavrularının onu emmesi günün fotoğrafı olurken, Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, anne ve yavrularını sahiplendiklerini açıkladı.

26.03.2020Gündem
Lüleburgazda nikah törenlerine en fazla 10 kişi alınacak

Lüleburgaz'da nikah törenlerine en fazla 10 kişi alınacak

KIRKLARELİ'de Lüleburgaz Belediye Başkanlığı, koronavirüs önlemleri kapsamında nikah törenlerine en fazla 10 kişinin alınacağını açıkladı.

17.03.2020Gündem
9 Mart 2020 On Numara sonuçları açıklandı, büyük ikramiye 3 kişiye çıktı -  918nci hafta MPİ On Numara sonuç canlı sorgulama

9 Mart 2020 On Numara sonuçları açıklandı, büyük ikramiye 3 kişiye çıktı - 918'nci hafta MPİ On Numara sonuç canlı sorgulama

On Numara 9 Mart çekiliş sonuçlarında heyecanlı bekleyiş sona erdi. 918'nci hafta canlı On Numara çekiliş sonuçları, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce yapılan kuranın ardından belli oldu. Çekiliş sonrası MPİ On Numara çekilişinde ikramiye kazandıran numaraları kamuoyuna duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, On Numara'da bu hafta 10 bilen 3 kişi, 203 bin 562'şer lira ikramiye kazandı. Büyük ikramiyeyi tutturamayanlar ise diğer ikramiyelere kavuştu. Şimdi gözler 918. hafta On Numara sonuçları ve ikramiye tutarlarda. Peki, On Numara'da bu hafta hangi numaralar ikramiye kazandırdı? İşte, merakla beklenen 9 Mart 2020 On Numara canlı çekiliş sonucu sorgulama ekranı ve On Numara sonuçlarına göre bu hafta çıkan rakamlar.

9.03.2020Gündem
Kırklareli ve Tekirdağda 15 ton 341 litre kaçak içki ele geçirildi

Kırklareli ve Tekirdağ'da 15 ton 341 litre kaçak içki ele geçirildi

Kırklareli ve Tekirdağ'da düzenlenen operasyonda 15 ton 341 litre kaçak içki ele geçirildi.

4.03.2020Gündem
2 Mart On Numara sonuçları belli oldu - MPİ 917. On Numara çekiliş sonucu sorgulama (200 bin 3 kişiye çıktı)

2 Mart On Numara sonuçları belli oldu - MPİ 917. On Numara çekiliş sonucu sorgulama (200 bin 3 kişiye çıktı)

On Numara çekiliş sonuçları pazartesi akşamı belli oldu. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce yapılan kuranın ardından, 2 Mart 2020 On Numara sonuçları ve ikramiye tutarları, kurumun internet sitesinden erişime açıldı. Geçtiğimiz hafta büyük ikramiyenin 2 kişiye çıktı On Numara sonuçları 917. hafta On Numara sorgulama ekranı üzerinden öğrenilebilecek. Peki, On Numara bu hafta hangi numaralara çıktı? On Numara'da büyük ikramiye tutarı bu hafta ne kadar oldu? İşte, merakla beklenen On Numara sonuçları ve 2 Mart 2020 MPİ On Numara sonuç ve ikramiye sorgulama ekranı...

2.03.2020Gündem
Kırklareli Valiliği’nden, ’koronavirüs’ açıklaması

Kırklareli Valiliği’nden, ’koronavirüs’ açıklaması

Kırklareli Valiliği, Lüleburgaz ilçesinde koronavirüslü şüphelilerin bulunduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

2.03.2020Gündem
Şehit Nihat Karanın yürek burkan hikayesi

Şehit Nihat Kara'nın yürek burkan hikayesi

Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısında şehit olan 33 askerden Tekirdağlı Piyade Uzman Onbaşı Nihat Kara (25), Uzman Onbaşı Recep Bekir (24) ile Sözleşmeli Er Birhan Er'in (21) ailelerin acı haber verildi. Şehit Nihat Kara'nın geçen yıl Kuzey Irak'ta gerçekleştirilen operasyonlarda kolundan yara alıp gazi olduğu Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesindeki birliğinden 2 gün önce gönüllü olarak İdlib'e gittiği kaydedildi.

28.02.2020Gündem
Lüleburgaz’da minibüsün çaptığı engelli yaralandı

Lüleburgaz’da minibüsün çaptığı engelli yaralandı

KIRKLARELİ'nin Lüleburgaz ilçesinde akülü tekerlekli aracıyla ilerleyen Kazım Karabulut'a yolcu minibüsü çarptı. Karabulut'un hafif sıyrıklarla atlattığı kaza anı, minibüsün güvenlik kamerasına yansıdı.

15.02.2020Gündem
Marmara’da yakalanan 150 kiloluk köpek balığına ilgi

Marmara’da yakalanan 150 kiloluk köpek balığına ilgi

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde balıkçılık yapan Sami Küçük, Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi açıklarında yakalanan yaklaşık 150 kilo ağırlığındaki camgöz cinsi köpek balığını tezgahında sergiliyor.

12.02.2020Gündem
Babaeski’nin ‘Yardım Melekleri’ne Almanya’dan mektup

Babaeski’nin ‘Yardım Melekleri’ne Almanya’dan mektup

Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde otopark işletmeciliği, çekici ve kurtarıcı hizmeti veren İsmail Yılmaz’a, yolda kalıp yardım ettiği Dr. Helge Kleifeld tarafından ‘Yardım Melekleri’ başlığıyla teşekkür mektubu gönderildi. Kleifeld, kendisine gösterilen ilgiyi aylık yayınlanan ‘Metal is Peace Tour’ adlı dergiye de anlattı.

10.02.2020Avrupa
Park halindeki araç yandı

Park halindeki araç yandı

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde park halindeki bir otomobil bilinmeyen nedenle yandı. Çıkan yangın kısa sürede söndürülürken, araçta maddi hasar meydana geldi.

31.01.2020Gündem
Sıfır araba aldı, camı değişmiş, tamponu boyalı çıktı

Sıfır araba aldı, camı değişmiş, tamponu boyalı çıktı

Muğla'dan 2017 yılında 2016 model sıfır olarak aldığı aracın geçmişine bakınca camının değiştiğini ve tamponunun boyalı olduğunu fark eden Halil Özhan Tok, hakkını hukuki yollardan arayacağını söyledi.

21.01.2020Otomobil
Sırpsındığı Savaşı nedir Sırpsındığı Savaşı önemi, nedenleri ve sonuçları

Sırpsındığı Savaşı nedir? Sırpsındığı Savaşı önemi, nedenleri ve sonuçları

Osmanlı’yı Balkanlardan atmak için başlatılan Haçlı Seferlerinden olan Sırpsındığı Savaşı, Sırp ve Bulgar İmparatorluğu, Macar Krallığı, Bosna ve Eflak Prensliğinden oluşan ittifak devletleri ile Osmanlı Devleti arasında gerçekleşen savaştır. Sırpsındığı Savaşı tarihi, özeti, önemi, neden ve sonuçları hakkında işte tüm merak edilenler.

17.01.2020Gündem
Drift yapmaktan ceza almıştı... Kazada öldü

Drift yapmaktan ceza almıştı... Kazada öldü

KIRKLARELİ’nin Lüleburgaz ilçesinde daha önce otomobille drift yapmaktan yaklaşık 9 bin lira para cezasına çarptırılan Onur Yurtseven, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti, ağabeyi ağır yaralandı.

16.01.2020Gündem
2 ay önce drift yaparken yakalanmıştı, dün gece aynı yolda öldü

2 ay önce drift yaparken yakalanmıştı, dün gece aynı yolda öldü

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde 2 ay önce drift yaparken yakalanan sürücü ehliyetsiz kullandığı araçla aynı yolda yaptığı kazada hayatını kaybetti, ağabeyi yaralandı.

16.01.2020Haber
2 ay önce drift yaparken yakalanmıştı, dün gece aynı yolda öldü

2 ay önce drift yaparken yakalanmıştı, dün gece aynı yolda öldü

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde 2 ay önce drift yaparken yakalanan sürücü ehliyetsiz kullandığı araçla aynı yolda yaptığı kazada hayatını kaybetti, ağabeyi yaralandı.

16.01.2020Gündem
Basketbolda gözler lig maçlarına çevrildi 4 lig, 30 maç...

Basketbolda gözler lig maçlarına çevrildi! 4 lig, 30 maç...

ING Basketbol Süper Ligi, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ve Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi'nde normal sezonun ikinci yarısında ilk hafta maçları yapılacak. Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde normal sezonun ilk yarısı, 15'inci hafta maçlarıyla tamamlanacak.

10.01.2020Basketbol
Mezun olduğu okula coğrafya sınıfı yaptırdı

Mezun olduğu okula coğrafya sınıfı yaptırdı

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde 1938’de açılan Kepirtepe İlköğretmen Okulu’ndan 1964’te mezun olan emekli öğretmen Ferhan Çelikel, merhum ablası Hacer Çelikel adına coğrafya sınıfı yaptırdı.

9.01.2020Eğitim
Enerjide yol arkadaşlığımız devam edecek

Enerjide yol arkadaşlığımız devam edecek

TürkAkım’ın resmi açılışı Erdoğan ve Putin tarafından yapıldı. Erdoğan, “TANAP ve TürkAkım bölgesel işbirliğinin en önemli somut örnekleridir. Enerjide yol arkadaşlığımız sürecek” dedi. Putin ise “Eminim ki Rusya ve Türkiye daha büyük projeleri gerçekleştirmeye devam edecek” diye konuştu.

9.01.2020Ekonomi
Türk Akım projesi nedir TürkAkım boru hattı projesi hakkında detaylı bilgiler

Türk Akım projesi nedir? TürkAkım boru hattı projesi hakkında detaylı bilgiler

Türk Akım boru hattı projesi, Rusya’da Anapa kıyısından başlayıp Karadeniz altından 930 kilometre boyunca ilerleyerek Trakya kıyısında Türkiye’ye ulaşıyor. Türk Akım boru hattı projesi ile Rusya'nın elinde bulundurduğu doğalgaz rezervleri, doğrudan Türkiye'nin dağıtım şebekesine bağlanacak ve buradan Avrupa'ya sevkiyatı sağlanabilecek. İşte, Türk Akım boru hattı projesi hakkında merak edilen bazı bilgiler

8.01.2020Gündem
Basketbolda haftanın programı

Basketbolda haftanın programı

ING Basketbol Süper Ligi'ne 15'inci, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'ne ise 13'üncü hafta maçlarıyla devam edilecek. Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde 14'üncü, Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi'nde ise 15'inci hafta karşılaşmaları yapılacak.

3.01.2020Basketbol
TürkAkım operasyona hazır... Resmi açılış 8 Ocak’ta Erdoğan ve Putin tarafından yapılacak

TürkAkım operasyona hazır... Resmi açılış 8 Ocak’ta Erdoğan ve Putin tarafından yapılacak

Rus gazını Türkiye ve Avrupa’ya taşıyacak TürkAkım projesi 1.5 yıllık inşa sürecinin ardından gaz akışına hazır duruma geldi. Türkiye’de 7.5 milyon haneyi ısıtma kapasitesine sahip hat ayrıca Türkiye’nin gaz tüketiminin yüzde 25’ini karşılayabilecek.

26.12.2019Ekonomi
TürkAkım ilk gaz akışı için hazır

TürkAkım ilk gaz akışı için hazır

TürkAkım Proje Sözcüsü Esen "Rusya'dan 283 bar basınçla gelen gaz BOTAŞ'ın istediği koşullara getirildi ve Kıyıköy terminalinde hazır bekliyor" dedi.

25.12.2019Ekonomi
Görenler şaşkına döndü 120 kilo ağırlığında, 3,50 metre uzunluğunda...

Görenler şaşkına döndü! 120 kilo ağırlığında, 3,50 metre uzunluğunda...

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde balıkçılık yapan Sami Küçük, Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi açıklarında yakalanan yaklaşık 120 kilo ağırlığındaki camgöz cinsi köpek balığını tezgahında sergiliyor.

21.12.2019Gündem
Basketbolda haftanın programı 4 ligde 30 maç...

Basketbolda haftanın programı! 4 ligde 30 maç...

ING Basketbol Süper Ligi'ne 13'üncü, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'ne ise 10'uncu hafta maçlarıyla devam edilecek. Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde 12'nci, Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi'nde ise 13'üncü hafta karşılaşmaları yapılacak.

20.12.2019Basketbol

Yazar Sonuçları

Siber zorbalık da bulaşıcı bir hastalık

Ekranlar eve kapanan çocukların dünyaya açılan penceresi oldu. Ancak birçok çocuk siber zorbalıkla karşı karşıya kalıyor. Uzmanlar siber zorbalığı bulaşıcı bir hastalığa benzetiyor: “Maruz kalanlar hırsını başkasından çıkarmaya çalışıyor.”

6.06.2020

2020 dijital festivaller yılı

Koronavirüs salgınıyla birlikte her şeyin dijitalleştiğine şahitlik ettiğimiz şu günlerde festivaller de artık dijital ortamlardan yapılmaya başlandı.

5.06.2020

Turizmde iş/eleman nasıl bulunuyor?

TURİZMDE iş ve eleman arama sezonu başladı.

14.02.2020

Bekçiler fazla mı sorguluyor?

OKUR Hayri Korkmaz, “Lütfen bu notumu Bakan Süleyman Soylu Bey’e iletir misiniz?” dedi.

13.02.2020

‘Abe Lüle, nedir büle, çabuk süle!’

KIRKLARELİSPOR, Trakya’nın 2. ligde mücadele eden tek takımı halen...

12.02.2020

Burjuvadan Burgazada’ya...

Burçtan burca zıplayıp gezelim bugün.Görelim bakalım burjuva neler yapmış bunca zamandır.

1.02.2020

Finike portakalına ihanet!

ANTALYA Finike’nin ünlü portakalının üreticilerinden Mete Apaydın “Portakalımıza ihanet edilmesin” diyor. Anlattığı sıkıntı şu:

9.01.2020