EKSTRA
MENÜ

Kilo Kaybı

Kilo Kaybı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kilo Kaybı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.722 Kilo Kaybı haberi bulunmuştur.

Kilo Kaybı Haberleri

Akalazya Hastalığı Nedir Akalazya Hastalığının Belirtileri Neler

Akalazya Hastalığı Nedir? Akalazya Hastalığının Belirtileri Neler?

Akalazya hastalığı, yaşam kalitesini büyük ölçüde etkileyen bir hastalıktır. Adını çok sık duymadığımız bu hastalığı Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Abdülkerim Özakay anlattı. Akalazya hastalığı nedir? Akalazya hastalığının belirtileri neler?

Protein ne işe yarar Protein içeren besinler

Protein ne işe yarar? Protein içeren besinler

Protein içeren besinler sağlıklı bir beslenmenin olmazsa olmazıdır. Bu nedenle beslenmemizde protein içeren besinlere sıklıkla yer vermeliyiz. Peki, protein deposu yiyecekler hangileri? Günlük protein ihtiyacı ne kadar olmalı? İşte protein tüketimi konusunda bilinmesi gerekenler…

19.02.2019Sağlık
Köri Yaprağı Nedir Köri Yaprağının Faydaları Nelerdir

Köri Yaprağı Nedir? Köri Yaprağının Faydaları Nelerdir?

Köri yaprakları Hindistan'ın daha çok tropikal bölgelerinde yaşayan insanların kullandığı bir bitkidir. Aromasıyla bilinen köri yaprakları, genellikle baharat yağları, çorbalar ve et yemeklerinde kullanılır. İşte köri yaprağının sayısız faydası...

Meme Dikleştirme mi, İmplant mı Hangi Daha Sağlıklı

Meme Dikleştirme mi, İmplant mı? Hangi Daha Sağlıklı?

Meme dikleştirme ve meme implantı, estetik ameliyatlardan sonra en çok yaptırılan ameliyatlar arasında yer alıyor. Kadınlar bu işlemlerle meme görünümü, boyutu ve gençliği bakımından dikkat çekici bir değişiklik yakalıyor.Peki, kim hangi işlemi yaptırmalı? Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, konu hakkında bilgi verdi.

Meme dikleştirme mi, implant mı yaptırmalıyım

Meme dikleştirme mi, implant mı yaptırmalıyım?

Peki göğüs dikleştirme mi, implant mı yaptırılmalı? Hastanın meme durumu ve estetik operasyondan beklentisi dikkate alınarak, hangisinin yapılması gerektiğine karar verilebileceğini belirten Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, bu konuda şu bilgileri verdi.

13.02.2019Kişisel Bakım
Çölyak hastalığı nedir

Çölyak hastalığı nedir?

Çölyak hastalığı, genetik yatkınlığı olan bireylerde buğday, arpa, çavdar gibi tahıllarda bulunan ve suda erimeyen glüten isimli proteine karşı duyarlılık sonucu gelişiyor. Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Türkiye'de tanılanan 88 bin 790 Çölyak hastası bulunuyor. Çölyak hastalığında, bilinen tek tedavi glütenin ömür boyu diyetten çıkarılması olarak gösteriliyor. Peki, Çölyak hastalığı nedir?

13.02.2019Sağlık
Dikkat dağınıklığı nedir Çocuklarda dikkat dağınıklığı belirtileri

Dikkat dağınıklığı nedir? Çocuklarda dikkat dağınıklığı belirtileri

Dikkat dağınıklığı bireyin yaşam kalitesini oldukça olumsuz etkilemektedir. Çocukluk döneminde fark edilen dikkat eksikliğinin ortadan kalkması için gerekli destek verildiğinde çocuğun yaşam kalitesini artırmak mümkün hale gelir.

Son dakika.. Ünlü doktor Bülent Zeren yoğun bakımda

Son dakika.. Ünlü doktor Bülent Zeren yoğun bakımda

ÜLKEMİZİN en önemli spor hekimlerinden biri olan Op. Dr. Bülent Zeren'in, bir süredir devam eden rahatsızlığı nedeniyle yaklaşık bir haftadır özel bir hastanede yoğun bakımda olduğu öğrenildi.

6.02.2019Gündem
Yutma Bozuklukları Hayati Önem Taşıyor

Yutma Bozuklukları Hayati Önem Taşıyor!

Besin ve sıvıların vücuda geçişini sağlayan yutma eylemi, hayati önem taşıyor. Yutmanın da nefes almak gibi yaşam için elzem olduğunu vurgulayan uzmanlar, 1 saatlik yemekte yutma eyleminin 300 defa gerçekleştirildiğini belirterek, yutma bozukluğunda meydana gelebilecek tehlikelere dikkat çekti.Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Sultan Tarlacı, yutma bozuklukları hakkında önemli bilgiler verdi.

Kilo kaybı ve erken doyma varsa endoskopi yapılmalı

Kilo kaybı ve erken doyma varsa endoskopi yapılmalı

Sindirim sistemi hastalıklarında son yıllarda görülen artışın endoskopik incelemeleri daha da önemli hale getirdiğini belirten Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Muammer Kara, erken teşhis ve tedavi için endoskopinin çok önemli olduğunu söyledi.

28.01.2019Sağlık
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, hastaneye kaldırıldı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, hastaneye kaldırıldı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, aşırı strese ve üzüntüye bağlı kilo kaybından dolayı hastaneye kaldırıldı.

25.01.2019Futbol
Pankreas kanseri nedir Pankreas kanseri hakkında bilinmesi gerekenler

Pankreas kanseri nedir? Pankreas kanseri hakkında bilinmesi gerekenler

Erken teşhisi son derece güç ve hızla yayılan bir tür olan pankreas kanserinde ileri yaş, sigara, alkol kullanımı ve yağlı-kızarmış yiyecekler büyük risk oluşturuyor. Öte yandan pankreas kanseri, ölüm oranının en yüksek olduğu kanser türlerinden biri olarak biliniyor. Peki, pankreas kanseri nedir? İşte, Pankreas kanseri hakkında bilinmesi gerekenler...

23.01.2019Sağlık

Yoğun bakımda 97. gün!

GEÇEN ekimde düşme sonucu kaburgaları kırılan Mehmet Ali Erbil’in tedavisi devam ediyor.

23.01.2019Magazin
Tiroid hastalıkları bebek sevincine gölge düşürebiliyor

Tiroid hastalıkları bebek sevincine gölge düşürebiliyor

Gebelikte tiroid hastalıkları tedavi edilmezse düşük, erken doğum, gebelik zehirlenmesi (preeklempsi), hipertansiyon, bebekte yetersiz gelişme ve yenidoğan hipertiroidisine sebep olabiliyor.

Zayıflamada En Önemli Faktör “Yağdan Kilo Vermek”

Zayıflamada En Önemli Faktör “Yağdan Kilo Vermek”

Kış aylarında daha çok kilo alımı meydana geldiği konusuna vurgu yaparak, zayıflamanın asıl önemli adımın “yağdan kilo vermek” olduğunun altını çizen Uzman Diyetisyen Çağatay Köşkeroğlu sizler için anlattı...

Beslenme Şekliniz Mide Kanserine Neden Oluyor

Beslenme Şekliniz Mide Kanserine Neden Oluyor!

Gün içinde tükettiğiniz besinler ve sigaranın mide kanserine neden olabileceğini biliyor muydunuz? Birçok hastalığın ortaya çıkmasında etkili olan beslenme şekli mide kanseri riskinin de artmasında önemli rol oynuyor. Dikkatli beslenerek mide kanserinden korunmanın mümkün olduğunu belirten Op. Dr. Abdülkerim Özakay hastalık hakkında önemli bilgiler verdi.

Bebeklerde diş çıkarma belirtileri nelerdir Diş çıkarma sürecini kolaylaştıran yöntemler

Bebeklerde diş çıkarma belirtileri nelerdir? Diş çıkarma sürecini kolaylaştıran yöntemler

Bebeklerin diş çıkarma süreci ebeveynleri zaman zaman zorlayabiliyor. Bu süreç, bazen sancılı, huzursuz ve iştahsız günlere neden olabiliyor. Sağlıklı bebeklerde ilk süt dişi genellikle 6. ve 7. aylarda beliriyor. Peki, bebeklerde diş çıkarma belirtileri nelerdir? Diş çıkarma sürecini kolaylaştıran yöntemler neler?

17.01.2019Sağlık
Yağ Aldırma Mı Karın Estetiği Mi

Yağ Aldırma Mı Karın Estetiği Mi?

Karın bölgesindeki yağlar, yakımı en zor vücut yağlarının başında gelir. Ayrıca karın bölgesindeki fazla yağlar, kalp sağlığını tehlikeye atabilir ve tip 2 diyabete neden olabilir. Bu tarz sağlık risklerin önüne geçmek için karın bölgenizdeki fazla yağlara veda etmelisiniz. Etkili bir çözüm için yağ aldırabilir ya da karın estetiği yaptırabilirsiniz. Peki ikisinin arasındaki fark nedir? Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu sizler için anlattı…

16.01.2019Kişisel Bakım
Yağ aldırma mı karın estetiği mi Hangi yöntem sizin için uygun

Yağ aldırma mı karın estetiği mi? Hangi yöntem sizin için uygun?

Karın bölgesindeki yağlar, yakımı en zor vücut yağlarının başında gelir. Ayrıca karın bölgesindeki fazla yağlar, kalp sağlığını tehlikeye atabilir ve tip 2 diyabete neden olabilir. Bu tarz sağlık risklerin önüne geçmek için karın bölgenizdeki fazla yağlara veda etmelisiniz. Etkili bir çözüm için yağ aldırabilir ya da karın estetiği yaptırabilirsiniz. Peki ikisinin arasındaki fark nedir? Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, yağ aldırma (liposuction) ve karın gerdirme uygulamaları hakkında şu bilgileri verdi.

16.01.2019Sağlık
Dünya Nüfusunun Dörtte Biri Verem Mikrobunu Taşıyor

Dünya Nüfusunun Dörtte Biri Verem Mikrobunu Taşıyor!

Yapılan araştırmalar sonucunda; verem (tüberküloz) mikrobunu, Dünya nüfusunun dörtte birinin taşıdığı belirlenmiştir. Ülkemizde "ince hastalık" olarak da bilinen tüberküloz ile bir dönem yapılan ciddi mücadeleler sonrasında yüzde 90 oranlarında başarılı olunmuştur. Fakat buna rağmen verem, hafife alınmayacak kadar önemli ve ciddi bir hastalıktır. Peki bu kadar yaygın olarak görülen tüberküloz nasıl bulaşır? Hastalığın bulaşması önlenebilir mi? Bulaşması halinde yapılabilecekler nelerdir?Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Melahat Bekir Külah, anlattı.

Mide Botoksu ile Zayıflamak Mümkün

Mide Botoksu ile Zayıflamak Mümkün!

Diyet yapamıyorsunuz, yemeklerden tatlılardan vazgeçemiyorsunuz ama zayıflamak istiyorsunuz. İşte tam burada etkili bir iştah kesme uygulaması olan mide botoksu devreye giriyor. Dr. Nihat Dik’ten son yılların popüler zayıflama uygulaması olan mide botoksu hakkında bilgiler verdi.

Maydanoz suyu mucizesi Bakın nelere faydalı...

Maydanoz suyu mucizesi! Bakın nelere faydalı...

Şişkinlik sorununuz mu var? Bir türlü geçmeyen ödem problemi mi yaşıyorsunuz? Eğer bu durumlardan şikâyetçiyseniz, birkaç tatlı kaşığı maydanoz suyu sizi rahatlatabilir. İşte maydanoz suyunun faydaları…

7.01.2019Sağlık
Tüberküloz nedir Tüberküloz belirtileri ve tedavisi

Tüberküloz nedir? Tüberküloz belirtileri ve tedavisi

Tüberküloz uzmanlar tarafından, sinsi bir şekilde ilerleyebilen ve aylar boyunca belirtileri anlaşılamayabilen bir hastalık olarak tanımlanıyor. Tüberkülozun en fazla görülen belirtisi ise uzun süren öksürük olarak dikkat çekiyor. Peki, tüberküloz nedir? Tüberküloz belirtileri neler?

5.01.2019Sağlık
Yorgunluğunuzun Sebebi B12 Eksikliği Olabilir

Yorgunluğunuzun Sebebi B12 Eksikliği Olabilir

B12 eksikliği bulunan kişilerde en sık görülen durum yorgunluk oluyor. Yorgunlukla beraber; kafa karışıklığı, hafıza kaybı ve bunamanın da B12 eksikliğinin belirtileri arasında yer aldığını ifade eden Dahiliye Uzmanı Dr. Güzin Oğuz Yıldırım, konuyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Terapi Yöntemiyle Zayıflamak Mümkün

Terapi Yöntemiyle Zayıflamak Mümkün!

Psikolojik terapi yöntemiyle kilo verebileceğinizi biliyor muydunuz? Türkiye'de bu yöntemi uygulayan sayılı uzmanlardan biri olan Merve Öz, "Yöntem, beyni değiştirmeyi hedefliyor. Kişiler herhangi bir yemek listesine bağlı kalmadan tabak oluşturmayı öğreniyor" dedi.

7 Şaşırtıcı Diyet Efsanesi

7 Şaşırtıcı Diyet Efsanesi

Hemen her kafadan kilo vermekle ilgili bir ses çıkıyor. Diyet sürecindeyken bizi hedefimize daha hızlı yaklaştıracak tüm yolları denemek istiyoruz. Ancak diyetle ilgili söylenen şeylerin pek çoğu doğru değil. Hazırladığımız diyet efsaneleri listesiyle kilo verme sürecinizde daha doğru adımlar atacaksınız.

Bebeğinizin boyu ve kilosu yaşına/cinsiyetine göre normal mi

Bebeğinizin boyu ve kilosu yaşına/cinsiyetine göre normal mi?

Bebeğinizin boyu ve kilosu yaşına/cinsiyetine göre normal mi? Erkek bebeklerde boy ve kilo ortalamaları nelerdir? Kız bebeklerde boy ve kilo ortalamaları nelerdir? Bebeğinizin kilosu düşük ise ne yapılmalı? Bebeğinizin kilosu fazla ise ne yapılmalıdır? Bebeğinizin boyu ve kilosu yaşıtlarına göre normal mi?

Zayıflamak beyinde bitiyor

Zayıflamak 'beyinde' bitiyor

Kilo vermek için sağlıklı beslenme ve psikolojik terapiyi bir araya getiren 'Bilişsel Davranışçı Terapi' ile hem fazla kilolar veriliyor, hem de verilen kilolar korunuyor. Türkiye'de bu yöntemi uygulayan sayılı uzmanlardan biri olan Merve Öz, "Yöntem, beyni değiştirmeyi hedefliyor. Kişiler herhangi bir yemek listesine bağlı kalmadan tabak oluşturmayı öğreniyor" dedi.

26.12.2018Sağlık
Yulafı Hayatınıza Dahil Etmenin 7 Yolu

Yulafı Hayatınıza Dahil Etmenin 7 Yolu

Yulaf, tahmin edebileceğinizden çok daha farklı şekillerde vücudunuza faydalı olabilir. Yulaf; lif, antioksidanlar, mineraller ve daha birçok vitaminle, güçlü bir sağlık ve gençlik kaynağı olabilir. Sadece yulafı nasıl ve nerelerde kullanacağınızı bilmeniz gerekir. İşte yulafı birçok alanda kullanmanın 7 yolu...

İsveç Diyeti Nedir İsveç Diyeti Nasıl Yapılır

İsveç Diyeti Nedir? İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

İsveç diyeti ile kilo verilir mi? İsveç diyeti nasıl uygulanır? Son zamanlarda birçok kişi tarafından merak edilip uygulanan İsveç diyetinin kuralları neler? İşte 13 günlük bir program olan İsveç diyetinin detayları…

Pankreas nedir İşte pankreas kanseri hakkında bilgiler

Pankreas nedir? İşte pankreas kanseri hakkında bilgiler

Pankreas kanseri genellikle 40 yaş üstü bireylerde görülmektedir ve erkeklerde az bir farkla daha yaygındır. Pankreas kanseri tipik olarak ilk başlarda kolay tespit edilen belirtiler göstermez. Peki, pankreas kanseri tam olarak nedir?

18.12.2018Sağlık
Kadın Kanserlerinin En Önemli 5 Belirtisi

Kadın Kanserlerinin En Önemli 5 Belirtisi

Kadınlara özgü kanser türleri birçok belirti vererek önceden bir uyarıda bulunur. Ancak bazı normal olmayan belirtiler vardır ki, kendinde bu bulguları gözlemleyen kadınların mutlaka uzman bir hekime başvurması gerekir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ali İhsan Yalçınoğlu, kadın kanserlerinin en önemli 5 şikayetini anlattı.

Sadece Yürüyerek Kilo Verebilirsiniz

Sadece Yürüyerek Kilo Verebilirsiniz!

Sadece yürüyerek kilo verebileceğinizi biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalar, haftada minimum dört saat yürüyen insanların yaşları ilerledikçe hareket etmeyenlere göre ortalama 4,5 kilo daha az kilo aldığını ortaya koydu.

Ülser belirtileri neler Ülser hakkında merak edilenler

Ülser belirtileri neler? Ülser hakkında merak edilenler

Midede oluşan yaralara verilen genel ada ülser deniliyor. Sindirim sistemini etkileyen ülser, mide dokusunda meydana gelen yaralar ve iltihaplanmalar olarak kendini gösteriyor. Bugün pek çok kişinin ortak sorunu olan bu hastalığın belirtileri merak ediliyor. Peki, ülser belirtileri neler?

5.12.2018Sağlık
Sertleşme sorunu neden olur Sertleşme problemi yaşayanlara tavsiyeler

Sertleşme sorunu neden olur? Sertleşme problemi yaşayanlara tavsiyeler

Sertleşme sorunu tüm dünyada yaygın olarak görülen bir sağlık sorunudur. Erkeklerde cinsel hayatın yanı sıra sosyal ilişkileri de önemli ölçüde etkileyen serleşme sorunu, özellikle 40 yaşını geçen ve sigara tüketen erkeklerde daha sık görülüyor.

5.12.2018Sağlık
Tüm Organları Etkileyen Crohn Hastalığı Nedir

Tüm Organları Etkileyen Crohn Hastalığı Nedir?

Karın ağrısı ve kilo kaybı, Crohn hastalığının en tipik belirtisini oluşturuyor… Aslında bağırsak hastalığı olsa da, eklemlerden cilde, gözlerden damara kadar pek çok bölgede sorunlar oluşturabiliyor. Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Hülya Hamzaoğlu Crohn hastalığını, belirtilerini ve tedavisini anlattı.

Sadece yetişkinleri değil, çocukları da tehdit ediyor

Sadece yetişkinleri değil, çocukları da tehdit ediyor

Son yıllara dek yetişkinlerin hastalığı olarak bilinen reflü, günümüzde artık çocukların da kapısını sık çalan bir hastalık haline geldi. Mide içeriğinin ağıza veya yemek borusuna geri kaçmasıyla oluşan şikâyetler reflü olarak adlandırılırken, belirtileri çok farklı şikâyetlerle kendini gösteriyor.

Yazar Sonuçları

Yenidoğan sarılığı nedir Belirtileri ve tedavisi

Yenidoğan sarılığı nedir? Belirtileri ve tedavisi

Yeni doğum yapan annelerin en büyük korkularından biri bebeklerinde sarılık görülme ihtimalidir. Yenidoğan sarılığının nedenleri ve bu ihtimali azaltmak için ebeveynlerin yapması gerekenleri sizler için özetledik.

25.02.2019

‘Alzheimer’den korunmak mümkün

ALZHEİMER uzun ömrün en tehlikeli ve korkulan sonuçlarından biri.

25.02.2019

Aloe Verayla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Aloe vera bitkisi Mısır kraliçelerinin, Yunan ve Romalı hekimlerin sağlık ve güzellik için yararlandığı, şifa kaynağıdır. Günümüzde de Tıp dünyasında yaygın olarak kullanılan ve en çok yetiştirilen sarısabır ismiyle de bilinen tıbbi bitkilerinden biridir.

22.02.2019

Emziren annelere özel 15 beslenme önerisi

Bebeğin gelişimi ve bağışıklık sistemi için emzirme döneminde beslenme çok önemlidir. Emzirme dönemi, hem anne hem bebek için yeterli ve dengeli olarak yiyeceklerin alınması gereken bir dönemdir.

29.01.2019

'Şok' Diyetlere Son Vermenin Vakti Geldi

Aldığımız kilolardan bir an önce kurtulmak istediğimizde genellikle en kolay yolu seçiyor ve sağlıksız diyetlere başvuruyoruz. Özellikle kısa sürede 4-5 kilo verdiren, düşük kalorili, birçok vitamin ve mineralden yoksun olan 'şok' diyetlere yöneliyoruz. Fakat artık bu 'şok' diyetlere son vermenin zamanı geldi!

25.01.2019

Ergojenik Destek Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Sporcuların vücut ve özellikle kas kasılması için gerekli enerjiyi sağlama, kas kütlesi ve kuvvetini artırma, dayanıklılık kapasitesini yükseltme, egzersiz sırasında oluşacak yorgunluğun daha geç ortaya çıkmasını sağlama, antrenman ve müsabakalar sonrası ve ara devrelerde toparlanmayı hızlandırma, egzersiz sırasında oluşabilecek oksidanlar ve laktik asit gibi ürünlerin zararlı etkilerini yok etmek için, performansın artırılması amacıyla doğal yetenek ve antrenmanın yanı sıra çeşitli yöntemler ve maddelerin kullanılması ergojenik yardım olarak adlandırılır.

26.12.2018

Aralıklı Oruç Nedir? Aralıklı Oruç Nasıl Yapılır?

Son zamanların popüler diyet anlayışı aralıklı oruç pek çok kişi tarafından uygulanmaya başlandı. Diyetisyen Başak İnsel, aralıklı oruç yöntemini anlattı...

20.12.2018

Düşük kalorili diyetler oburluk yapıyor!

Kadınların daha çok tercih ettiği, negatif sonuçları olan popüler diyetlere hızlı zayıflamak için sık başvurulur. Popüler diyetler, sağlığı düzeltmek yerine özellikle fiziksel görünüm için daha çok tercih edilir.

19.12.2018

Anoreksiya nervoza nedir? Nasıl tedavi edilir?

Anoreksiya nervoza, çoğunlukla kadınlarda görülen ve kontrol altına alınmazsa ölüme kadar götürebilen ciddi bir yeme bozukluğudur. Oran düşük de olsa erkeklerde de bu durum görülebilir. Anoreksiya normal sayılan kilonun çok altında olunması, kilo almaktan şiddetli bir biçimde korkma ve bireyin kendi ağırlığını, vücudunun görünüşünü algılamasında bozulma özellikleriyle kendini belli eder. Anoreksiya tanısı altında görülen yeme bozukluğu tıkınırcasına yeme ve çıkartma (kusma) olarak seyir gösterebilir.

13.12.2018

Baş ağrısına magnezyum takviyesi yapın

Çoğu baş ağrısının stres, kontrolsüz ruhsal gerginlik ya da uzamış kaygı ve endişelerle bağlantısı vardır. Bu tür baş ağrıları daha ziyade kaslardan kaynaklanır. Kas ve sinir sistemi fonksiyonlarının vazgeçilmezi magnezyum ise tam da bu noktada devreye giriyor.

7.12.2018

Öpücük hastalığında yok yok!

Yüksek ateşiniz mi var? Yutkunma güçlüğü mü çekiyorsunuz? Boğazınızın çevresinde ağrılı bezeler mi elinize geliyor? Karnınızın üst tarafında dolgunluk ve ağrı mı hissediyorsunuz? Aynı zamanda bulantı, iştahsızlık ve kilo kaybı mı yaşıyorsunuz? Bu belirtiler varsa çok korkmanıza gerek yok, öpücük hastalığı geçiriyor olabilirsiniz. İç Hastalıkları Uzmanı Ayça Kaya, öpücük hastalığı ile ilgili bilgi verdi.

27.11.2018