EKSTRA
MENÜ

Kolon Kanseri Nedir

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 94 haberi bulunmuştur.

Kolon Kanseri Nedir Haberleri

Kolon Kanserine Karşı ‘Lifli Beslenme’ Kalkanı

Kolon Kanserine Karşı ‘Lifli Beslenme’ Kalkanı

Kanser hastalıkları için ‘beslenmenin’ koruyucu faktör olduğu, bugün tüm uzmanların üzerinde hemfikir olduğu bir konu. “4 Şubat Dünya Kanser Günü” nedeniyle lifli gıda tüketmenin önemine dikkat çeken  Gıda Mühendisi Ece Duru, özellikle kolon kanseri için lif içeren gıdaların koruyucu faktör fonksiyonu üstlendiğini belirtti.

4.02.2021İyi Yaşam
Kolon kanseri nedir, belirtileri nelerdir Kolon kanserinden nasıl korunulabilir

Kolon kanseri nedir, belirtileri nelerdir? Kolon kanserinden nasıl korunulabilir?

Türkiye’de kolon kanserinin yaygın olmasının en büyük nedenlerinden birinin yeme alışkanlığı olduğunu dile getiren Genel Cerrahi / Cerrahi Onkoloji Bölümü'nden Prof. Dr. İlker Sücüllü, “Kırmızı et, işlenmiş et ürünleri, aşırı yağlı ve kalorili gıdalar ve bir takım yiyeceklerin yüksek ısıda pişirilmesi (mangal,ızgara gibi) ile ortaya çıkan kimyasal ürünlerin kolon kanseri riskini arttırdığı net olarak bilinmektedir” dedi.

22.09.2020Sağlık
Kolon Kanserinde 8 Risk Faktörüne Dikkat

Kolon Kanserinde 8 Risk Faktörüne Dikkat!

Ülkemizde görülme sıklığı olarak kadınlarda ikinci, erkeklerde üçüncü sırada yer alan kolon kanserinin risk faktörleri arasında 50 yaşın üzerinde olmak ve yanlış beslenmek ilk sıralarda yer alıyor. Kolon kanserini erken evrede yakalamak için ise vücudun verdiği sinyalleri iyi takip etmek gerekiyor. Genel Cerrahi Bölümü’nden Prof. Dr. Gökhan Çipe, kolon kanseri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

31.08.2020İyi Yaşam
Kolon kanseri nedir, ne kadar sürer Kolon kanseri belirtileri neler

Kolon kanseri nedir, ne kadar sürer? Kolon kanseri belirtileri neler?

Kolon kanseri, en sık görülen kanser türlerinden biridir. Her yıl dünya genelinde bir milyona yakın kişiye kolon kanseri teşhisi konmaktadır. Oldukça sinsi bir şekilde ilerleyen kalın bağırsak kanserinin teşhisi oldukça zordur. Peki, kolon kanseri nedir, ne kadar sürer? Kolon kanseri belirtileri neler?

22.05.2020Sağlık
Sindirim Sistemindeki Uyarılar Kanser Habercisi mi

Sindirim Sistemindeki Uyarılar Kanser Habercisi mi?

En sık görülen 3. kanser türü olan kolon kanseri, özellikle de modernleşen hayatların bıraktığı en kötü mirasın başında geliyor. Yanlış beslenme tipi ve teknoloji elinde yaşayan bedenler sebebiyle giderek sayıları artan kolon kanserini Medikal Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. A. Bekir Öztürk anlatıyor.

Kolon Kanserinden Korunmanın 5 Püf Noktası

Kolon Kanserinden Korunmanın 5 Püf Noktası

Kolon kanseri tüm dünyada kanserler içinde en sık görülen 4. kanser türü. Son 10 yılda ülkemizde kolon kanseri görülme sıklığında yüzde 10 oranında artış gözleniyor. Yüreklere su serpen haber ise kolon kanserinin önlenebilir ve erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilir kanserler arasında yer alması. Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Gürhan Şişman, konuyla ilgili bilgiler verdi. Kolon kanserinin belirtileri neler? Kolon kanserinden korunmak için 5 öneri...

Aşırı Yağlı Besinler, Kolon Kanserini Tetikliyor

Aşırı Yağlı Besinler, Kolon Kanserini Tetikliyor!

Kalın bağırsakta meydana gelen kötü huylu tümör ile oluşan kolon kanseri, genellikle 50 yaş üzerindeki kişilerde görülüyor. Kalın bağırsağın belli bir yaştan sonra düzenli olarak taranması gerektiğini belirten uzmanlar, düşük lifli ve aşırı yağlı beslenme, sigara kullanımı, aşırı alkol tüketimi ve obezitenin kolon kanserini tetiklediğine dikkat çekiyor. Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Talha Atalay, kolon kanseri hakkında önemli bilgiler verdi.

Ceviz Kolon Kanserini Önlüyor

Ceviz Kolon Kanserini Önlüyor!

Cevizin faydaları saymakla bitmez. Peki cevizin kolon kanserini önlemede önemli bir etkisinin olduğunu biliyor muydunuz?

Tanjevicin milli takım kariyeri sona erdi

Tanjevic'in milli takım kariyeri sona erdi

Eurobasket 2013 Elemeleri öncesinde iki yıllık aranın ardından yeniden ekibin başına geçen Bogdan Tanjevic'in milli takım kariyeri sona erdi.

12.09.2012Basketbol
Kanseri yendi, geri döndü

Kanseri yendi, geri döndü

Ülkemizde düzenlenen 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nı gümüş madalya ile tamamlayarak büyük bir başarıya imza atan 12 Dev Adam'ın tecrübeli koçu Bogdan Tanjevic, rahatsızlığı nedeniyle bıraktığı görevine geri döndü.

21.06.2012Basketbol
Tanjeviç hasta

Tanjeviç hasta

Fenerbahçe Basketbol Takımı’nın çalıştırıcısı Tanjeviç’e kolon kanseri teşhisi konuldu. Başkan Yıldırım oyuncularla biraraya geldi ve onlara, “Hocanız için oynayın” dedi.

19.03.2010Basketbol
Yaşam Kalitesini ve Süresini Uzatıyor: Sıcak Kemoterapi Nedir

Yaşam Kalitesini ve Süresini Uzatıyor: Sıcak Kemoterapi Nedir?

Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. İsmail Özsan, Amerika, Hollanda ve Japonya’da yapılan bilimsel çalışmaların normal kemoterapiye ek olarak yapılan ‘Sıcak Kemoterapi’ tedavisinin (HIPEC) hastaların yaşam kalitesini ve süresini artırdığını ortaya koyduğunu söyledi.

8.01.2021İyi Yaşam
CEA Karsinoembriyonik nedir CEA değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

CEA Karsinoembriyonik nedir? CEA değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Vücudumuzda bazı vitamin ve minerallerin eksiklikleri durumunda çeşitli hastalıklar ortaya çıkabilir. Rektum ve kolon kanseri gibi gastrointestinal sistem türü kanserlerin belirleyicisi olarak CEA değeri bulunur. Tiroit, prostat, karaciğer, pankreas, meme ve ovaryum kanserlerinde de kullanılır. CEA değerine Karsinoembriyonik antijende denir. Peki, CEA Karsinoembriyonik nedir? CEA değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? İşte, tüm detaylar...

11.06.2020Sağlık
APTT nedir APTT değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

APTT nedir? APTT değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Hastalıkların tanısında hastalara belirli tahliller yapılır. Tedavi sürecinin başarısında pozitif etkileri bulunan bu tanı yöntemleri, farklı durumlarda farklı tahlillerle uygulanabilir. Hastanelerde kan tahlili yapılarak hastanın şeker düzeyi, kan değerleri incelenebilir. Ancak bazı durumlarda çok daha detaylı araştırmalar için farklı tahliller gerekli olabilir. Bunlardan biri olan APTT testi, hemotoloji laboratuvarlarında yapılır. Peki, APTT testi ne anlama gelir? APTT nedir? APTT değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? İşte detaylar...

10.06.2020Sağlık
AFP testi nedir AFP değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

AFP testi nedir? AFP değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

AFP (Alfa fetoprotein), anne karnında gelişmekte olan fetüsler ve anneleri için çok önem taşıyan proteindir. Bu protein, fetüsün karaciğeri tarafından üretiliyor. Bu protein, plasenta yoluyla anneye de geçiyor. Hamileliğin belirli evresinde AFP testi yapılarak, bebeğin gelişiminde ve annede sorun olup olmadığı tespit ediliyor. AFP testi hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

8.06.2020Sağlık
Inr nedir Inr değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Inr nedir? Inr değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

İnsan vücudunda kanın pıhtılaşma süresi sağlık için çok önemlidir. INR testi ise kandaki pıhtılaşma süresini ölçen bir testtir. INR testi insan sağlığı için çok önemli testler arasında yer almaktadır. Düşüklüğü veya yüksekliği önemli sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. Peki INR nedir? INR değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

8.06.2020Sağlık
Gastroenteroloji nedir Gastroenteroloji ne demek Gastroenteroloji bölümü neye ve hangi hastalıklara bakar

Gastroenteroloji nedir? Gastroenteroloji ne demek? Gastroenteroloji bölümü neye ve hangi hastalıklara bakar?

Gastroenteroloji halkın son yıllarda çok sıklıkla karşılaştığı ve tam olarak ne demek olduğu pek bilinmeyen tıp dallarından biridir. İnternet üzerinde de gastroenteroloji nedir, gastroenteroloji hangi hastalıklara bakar gibi birçok arama yapıldığı görülüyor. Bir tıp bölümü olan gastroenteroloji ile ilgili tüm soruların cevapları ve gastroenteroloji ile ilgili tüm bilgiler detayları ile yazımızda yer alıyor.

9.03.2020Sağlık
Stresin Tetiklediği Bir Hastalık Daha: Kolit

Stresin Tetiklediği Bir Hastalık Daha: Kolit

Bağırsaklar ikinci beyin olarak kabul edilir. Dolayısıyla hem sağlığımız hem de yaşam kalitemiz için bağırsak hareketlerinde sorun olmaması gerekir. Ancak bazı hastalıklar bağırsakları kökten etkileyerek ciddi sorunlara sebep olur, kolit hastalığında olduğu gibi… Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Öztürk, kolit hastalığı hakkında önemli bilgiler veriyor.

2.10.2019İyi Yaşam
Kolit nedir Kolitin belirtileri nelerdir

Kolit nedir? Kolitin belirtileri nelerdir?

Bağırsaklar ikinci beyin olarak kabul edilir. Dolayısıyla hem sağlığımız hem de yaşam kalitemiz için bağırsak hareketlerinde sorun olmaması gerekir. Ancak bazı hastalıklar bağırsakları kökten etkileyerek ciddi sorunlara sebep olur, kolit hastalığında olduğu gibi… Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Öztürk, kolit hastalığı hakkında önemli bilgiler veriyor.

2.10.2019Sağlık
Doğum kontrol hapı nedir, nasıl kullanılır

Doğum kontrol hapı nedir, nasıl kullanılır?

Doğum kontrol hapları, yüksek etkinlik ve düşük yan etkileri nedeni ile sıkça tercih edilen korunma yöntemlerinden biridir. Peki, doğum kontrol hapları nasıl kullanılır? Avantaj ve dezavantajları nelerdir? Kadın Hastalıkları ve Doğum Op. Dr. Koray Özbay, doğum kontrol hapları ile ilgili merak edilen sorulara yanıt verdi.

26.03.2019Sağlık
Yabanmersini faydaları nelerdir Yabanmersini nasıl yetişir

Yabanmersini faydaları nelerdir? Yabanmersini nasıl yetişir?

Yabanmersini, pastalarda, tatlılarda kullanılan, taze meyve olarak tüketilebilen hoş kokulu bir meyve türüdür. Genellikle ormanda yetişen yabanmersini, birçok faydayı da içerisinde barındırmaktadır. Göze ve ishale iyi gelen Yabanmersini, doğal bir antioksidandır. Peki, yabanmersini nasıl yetiştirilir? İşte, doğal bir ilaç etkisi taşıyan bu bitki hakkında detaylı bilgiler

1.03.2018Gündem
Kalın bağırsak kanseri neden olur

Kalın bağırsak kanseri neden olur?

Kolorektal cerrahi ve proktoloji (bağırsak ve makat hastalıkları) alanında çalışan Prof. Dr. Korhan Taviloğlu, kalın bağırsak kanseri hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

29.06.2017Sağlık
Türk profesör Sadık Esener 1 milyar dolara kanserin çaresini arıyor

Türk profesör Sadık Esener 1 milyar dolara kanserin çaresini arıyor

ABD’de Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi’nde kanserin erken teşhis edilmesine yönelik kurulan dev merkezin başına bir Türk, Prof. Sadık Esener getirildi. Geliştirdiği mikroelektronik çiplerle DNA eşleştirmesi yapan Esener bağışlarla oluşturulan dev bir fonu yönetiyor. Amaç beş yıl içinde erken teşhisi sağlayıp, 10-15 yıla kadar kanser ilacı geliştirmek. Hikâyesinin ilginç kısmı kadavra korkusu yüzünden tıp eğitimini bırakıp elektronik mühendisi olması. Hazin yanıysa, dört yıl önce annesi ve eşini kanserden kaybetmesi...

9.04.2016Sağlık
Fatih Biricik cinayetine ötanazili savunma

Fatih Biricik cinayetine 'ötanazili' savunma

Kolon kanseri olan Fatih Biricik çektiği acılara dayanamayınca babasına “öldür beni” diye yalvardı. Hayatını oğluna adayan baba tetiğe bastı. Baba Salim Biricik, tutuklanıp cezaevine gönderilirken, avukat talebinde bulunmadı. Kocaeli Barosu tarafından atanan avukat Fatma Didem Dönmez ise, "Biz savunmamızı Türkiye’de var olan ötanazi yasağının aileyi bu noktaya getirdiğiyle ilgili hazırlayacağız. Bu davanın Türkiye’de ve dünyada gelişecek süreçte bir örnek teşkil etme durumu var" dedi.

1.04.2016Gündem
Kanser tedavisinde Yeni bir çağ mı başlıyor

Kanser tedavisinde 'Yeni bir çağ' mı başlıyor?

"Geleceğin kanser tedavisi olarak görülüyor, bağışıklık sistemi hücrelerini güçlendirerek tümör hücrelerini yok ediyor." Kemoterapi yıllardır kullanılan ve kanser tedavisinde en yaygın tedavi türü. Ancak kemoterapinin en önemli yan etkisi ise tümör hücreleri ile birlikte insanların sağlıklı hücrelerini de öldürüyor olması. Bu yıl ilk kez düzenlenen Hematolojik İmmünoloji Kongresi'nde bağışıklık sistemi hücreleri güçlendirilerek tümörün yok edilmesini hedefleyen "immünoterapi" ele alındı.

28.03.2016Sağlık
Yrd. Doç. Canan Dağdeviren’e artık bilimin Mevlana’sı diyorlar

Yrd. Doç. Canan Dağdeviren’e artık 'bilimin Mevlana’sı diyorlar

Canan Dağdeviren Türkiye’nin bilim dünyasındaki genç yeteneklerinden. Dünyanın en iyi üniversitelerinden ikisinde birden aynı anda proje yürütme ayrıcalığına sahip. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) Koch Laboratuvarı’nda çalışmalarını sürdürüyor. Harvard Üniversitesi’nde ise genç akademi üyeliği var. Farklı disiplinleri buluşturan icatlarıyla daha 30 yaşına gelmeden medikal teknoloji alanında dünyada önemli bir isim olarak gösterilmeye başlandı. Kanser ve kalp hastalarının hayatını kolaylaştıracak buluşlarının esin kaynağı aile fertlerinin geçirdiği hastalıklar. Çocukluk kahramanı Pierre Curie’nin keşfi piezo elektrik tasarladığı aletlerin belkemiği. Amerikalılar ona ‘bilimin Mevlana’sı’ ismini takmış. Her gün uzun saatlerini geçirdiği Koch Laboratuvarı’nda buluştuk.

6.03.2016Dünya
Sucuklu yumurta da kanser yapıyor mu

Sucuklu yumurta da kanser yapıyor mu?

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) hafta başında işlenmiş et tüketimi ile kalınbağırsak kanseri arasındaki sebep-sonuç ilişkisini açıklayınca, et seven herkesi bir telaş aldı. Sucuklu yumurtaya veda mı edeceğiz? Pastırma sadece ‘pastırma yazı’ lafında mı kalacak? Sosisli sandviç şimdiden bir anı mı? Araştırdık.

31.10.2015Sağlık
İyi ki kanser olmuşum diyorum

İyi ki kanser olmuşum diyorum

10 yıl önceydi. Dida Kaymaz’a “180 gün ömrün kaldı” dediklerinde kanser vücudunun büyük bir bölümüne yayılmıştı.

18.07.2015Hayat
Prof. Dr. Mustafa Özdoğanla kanser üzerine

Prof. Dr. Mustafa Özdoğan'la kanser üzerine

Her yıl 200 bin kanser vakasının 150 bini tedavi edilebilir...

Kanser aşısının mucidi aşıyı anlattı

Kanser aşısının mucidi aşıyı anlattı

Küba'da uygulanmaya başlanan akciğer aşısının mucitlerinden ve Havana Moleküler İmmünoloji Merkezi’nin Direktörlerinden Dr. Kalet Leon Monzon, İstanbul AR-EL Üniversitesi'nin davetlisi olarak Türkiye'ye geldi.

6.05.2014Kelebek
Kanserde kök hücre için zamana ihtiyaç var

Kanserde kök hücre için zamana ihtiyaç var

2011 Pulitzer Ödülü’nü alan ve 34 ülkede basılan ‘Tüm Hastalıkların Şahı’ adlı kitabın yazarı Siddhartha Mukherjee, geçen günlerde İstanbul’daydı. ABD’li medikal onkoloji uzmanı sorularımızı yanıtladı

9.11.2012Kelebek

Yazar Sonuçları

Kolon kanseri sessiz ve sinsice ilerliyor

Kolon kanseri sessiz ve sinsice ilerliyor

Dünya üzerinde her yıl yaklaşık bir milyon kişiye kolon kanseri tanısı konulduğunu dile getiren Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. İlker Sücüllü, kolon kanserinin erken teşhis edilmesi durumunda tamamen ortadan kaldırılabileceğini dile getirdi, kolon kanseri ve tedavisiyle ilgili önemli bilgiler aktardı.

26.09.2019

Vulva Ağrısı, Yanması ve Kaşıntısının Sebepleri Nelerdir?

Kadın dış genital organına vulva adı verilir. Vulvada dış kısımda dış dudaklar (labia majora) ve iç kısımda iç dudaklar (labia minora) yer alır.

15.02.2019

Rahim Duvarı Kalınlaşması Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Rahim iç duvarını kaplayan tabakaya “endometrium” adı verilir. Bu tabakanın normalden fazla kalın olmasına ise “endometrial hiperplazi” denir. Bu durum kanser değildir, ancak nadiren de olsa gelecekte kansere dönüşebilen bir durumdur. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel, rahim duvarı kalınlaşması hakkında merak edilen soruları sizler için yanıtladı.

3.01.2019

Trans yağlar çocuk sağlığını tehdit ediyor!

1911 yılından beri beri gıda sektöründe yağların raf ömrünü uzatmak, yarı katı kıvam sağlamak, maliyeti ucuzlatmak için endüstriyel işlemler uygulanmaktadır. Bu işlemler sıvı yağları katı yapmakta, pişirme, kızartma sırasında yanmayı ve koyulaşmayı azaltmaktadır.

19.12.2018

Bel ve karın yağlarından nasıl kurtulacağız?

Havaların ısınmaya, güneşin yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde herkesi bir kilo verme stresi sardı.. Evet yaz geliyor ve kıyafetler ile saklanan kiloların ortaya çıkma vakti yaklaşıyor. Daha ince ve açık renk kıyafetler giyilecek, tatillere gidilecek, denize girilecek...

21.04.2018

Güncel sorunumuz medeniyet hastalıkları

SAĞLIK problemlerimizi kabaca “akut ve kronik hastalıklar” şeklinde ikiye ayırabiliriz.

14.05.2017

Yediklerimiz mi önemli yemediklerimiz mi

Özellikle 50’li yaşların sonrasında sağlığımızı, neleri yiyip içtiğimizden çok neleri yemememiz konusu daha çok etkiliyor. Bu yüzden ne yiyeceğimizden çok nelerden uzak durmamız gerektiğini öğrenmeliyiz. Detaylar için buyurun...

25.04.2017

Vegan beslenmek dogru mu?

Değişik ve biraz da iddialı bir tercih aslında. Uzun süre devam ettirebilmek ne ölçüde mümkün pek emin değilim ama bu tercihin bazı sağlıklı sonuçları olduğu, özellikle de kilo vermeye yardımcı olabileceği biliniyor.

10.10.2016

Selülitten kurtulmak mümkün mü?

Selülitten tamamen kurtulmak mümkün değildir. Selüliti yok etmek mümkün olmasa da azaltmak, görünürlüğünü daha “makul” hale getirmek pekala mümkün. Peki, nasıl mı? İşte yanıtı...

9.08.2016

Safra taşı nedir, nasıl ve neden oluşur, nasıl önlenir veya tedavi edilir? Buyurun...

Diyelim ki bir gece karın ağrısı, ateş, bulantı, kusma ile uyanıp soluğu acil serviste aldınız. Muayene, tahlil ve tetkik derken “teşhis” belli oldu: Taşlı kolesistit! Açıklaması şu: Safra kesesinde taşları olan birisiniz, taşlar nedeniyle safra kesenizde iltihaplanma oluşmuş!

26.03.2015

Kış mucizeleri-2

Kış eczanesinin doğal ilaçlarına bugün de devam ediyoruz. Bugün kış eczanemizin vitrininde elma, turunçgiller, nar ve havuç var. Umarım faydalanırsınız.

11.02.2015

Kadın tenor sever ama

SEVGİLİ arkadaşım Sevda Savcı, onun John Denver’la birlikte söylediği “Perhaps Love” şarkısından söz edinceye kadar adını hiç işitmemiştim.

20.12.2014

Her yıl 200 bin kanser vakasının 150 bini tedavi edilebilir

Ve karşımda, o sıra dışı kemoterapi merkezinin kurucusu ve her şeyi Prof. Dr. Mustafa Özdoğan.

12.09.2014

Öldüren hastalık

‘Kalın bağırsak kanseri yeni tanı kanserlerin önemli bir kısmını, (yaklaşık yüzde 8-9’unu) oluşturur ve kanserden ölümlerde ikinci en sık sebeptir.’

29.11.2013

TÜM BİLİNMEYENLERİYLE MAGNETIK REZONANS

Magnetik Rezonans yani MR’ın tüm bilinmeyenlerini Radyoloji uzmanı Dr. Hüsamettin Sargın ile konuştuk ve yine en çok merak ettiğiniz konularla ilgili hafta boyunca gönderdiğiniz soruları Dr. Sargın’a sorduk.

22.02.2013

3’üncü havalimanı ihalesini alamazsak ‘Siyah Kuğu’ yaşarız

TAV Havalimanları Holding CEO’su Sani Şener, lafı hiç dolandırmadan İstanbul’a 3’üncü havalimanı ihalesiyle ilgili tavırlarını ortaya koydu:

1.09.2012