EKSTRA
MENÜ

Kolon Kanseri Nasıl Önlenir

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 11 haberi bulunmuştur.

Kolon Kanseri Nasıl Önlenir Haberleri

Kolon Kanseri Üçüncü Sıraya Geriledi

Kolon Kanseri Üçüncü Sıraya Geriledi

ABD’de en sık görülen kanserler arasında yer alan kolon kanseri ikinci sıradan üçüncü sıraya geriledi. Bu gelişme, kolon kanserinde düzenli takip ve tarama programlarının önemini ortaya koyuyor. Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Pata özellikle genetik testler ve yeni nesil tanı teknolojisinin hem hastalar hem de hekimler için son derece önemli olduğunun altını çiziyor.

Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirin, kansere savaş açın

Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirin, kansere savaş açın

Giderek yaygınlaşan kolon kanseri, ülkemizde en sık görülen kanser türleri arasında üçüncü sırada yer alıyor.

3.04.2019Saglik
Akdeniz Tipi Beslenme Kolon Kanseri Gelişimini Önlüyor

Akdeniz Tipi Beslenme Kolon Kanseri Gelişimini Önlüyor

Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Meltem Ergün, sebze ve meyvenin bol tüketildiği, kırmızı etin oldukça azaltıldığı, balık ve zeytinyağına ağırlık verildiği 'Akdeniz Diyeti'nin başta kolon kanseri olmak üzere birçok kanser türünün gelişimini önlediği belirtti.

Kolon Kanserinden Korunmanın 5 Püf Noktası

Kolon Kanserinden Korunmanın 5 Püf Noktası

Kolon kanseri tüm dünyada kanserler içinde en sık görülen 4. kanser türü. Son 10 yılda ülkemizde kolon kanseri görülme sıklığında yüzde 10 oranında artış gözleniyor. Yüreklere su serpen haber ise kolon kanserinin önlenebilir ve erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilir kanserler arasında yer alması. Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Gürhan Şişman, konuyla ilgili bilgiler verdi. Kolon kanserinin belirtileri neler? Kolon kanserinden korunmak için 5 öneri...

Ceviz Kolon Kanserini Önlüyor

Ceviz Kolon Kanserini Önlüyor!

Cevizin faydaları saymakla bitmez. Peki cevizin kolon kanserini önlemede önemli bir etkisinin olduğunu biliyor muydunuz?

İnce bağırsak kanseri nedir

İnce bağırsak kanseri nedir?

İnce bağırsak, insan sindirim sisteminin uzunluğunun %75'ini ve yüzey alanı olarak da %90'ını teşkil ettiği halde tüm sindirim sisteminde oluşan tümörlerin sadece %1'i ince bağırsak kaynaklıdır. İnce bağırsak kanserinin görülme yaşı ortalama olarak 55-60 arasındadır. Crohn hastalığı veya bağışıklık sistemi baskılanmış olan kişilerde ince bağırsak kanseri daha sık görülmektedir. Peki, ince bağırsak kanseri tam olarak nedir?

9.08.2018Gündem
Bu besinler bağışıklığı destekliyor

Bu besinler bağışıklığı destekliyor

Özel İstanbul Medipol Hastanesi Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Esra Baş Toktay tarafından hazırlanan bağışıklık sistemiyle ilgili hazırladığı kısa bilgiler yer alıyor.

15.02.2012Sağlık
SORU VE CEVAPLAR 4

SORU VE CEVAPLAR 4

Sağlığınızla ilgili soru ve sorunlarınızı paylaşabilir ve yol gösterici yanıtlar alabilirsiniz. Ancak unutmayınız ki, sağlık sorunlarınıza çözüm bulmanın en doğru yolu, uzman bir hekime muayene olmaktır. Sorularınıza verilen cevaplar öneri niteliğinde ve bilgilendirme amaçlıdır. Her türlü tıbbi tedavi için mutlaka hekiminize danışınız.

2.04.2007Sağlık
Beslenmenin genlerle yakın ilişkisi saptandı

Beslenmenin genlerle yakın ilişkisi saptandı!

İyi beslenmek istiyorsanız bunun reçetesi ancak kişiye özeldir; yani sizin kendi gen diziliminize bağlıdır. Beslenmenin genlerle ilişkisini araştıran uzmanlar, aldığımız gıdaların tamamen kişiye özel olacağını öne sürüyor.

13.01.2006Spor

Yazar Sonuçları

Hangi kanserler önlenebiliyor?

Akciğer kanserinin genetikle, hava kirliliği, radon gazı, asbestle ilişkisi var ama en önemli nedeni sigara.

16.12.2012

Safra taşı nedir, nasıl ve neden oluşur, nasıl önlenir veya tedavi edilir? Buyurun...

Diyelim ki bir gece karın ağrısı, ateş, bulantı, kusma ile uyanıp soluğu acil serviste aldınız. Muayene, tahlil ve tetkik derken “teşhis” belli oldu: Taşlı kolesistit! Açıklaması şu: Safra kesesinde taşları olan birisiniz, taşlar nedeniyle safra kesenizde iltihaplanma oluşmuş!

26.03.2015