MENÜ

Sevda Ferdağ

Sevda Ferdağ ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sevda Ferdağ haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sevda Ferdağ haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 119 Sevda Ferdağ haberi bulunmuştur.

Sevda Ferdağ Haberleri

Selim İleri “Gerçek Şoray’ı tanıdıkça daha da hayran oldum”

Selim İleri “Gerçek Şoray’ı tanıdıkça daha da hayran oldum”

Hülya Koçyiğit, TRT 2 ekranlarında yayınlanan “Film Gibi Hayatlar” programında ünlü yazar Selim İleri konuk etti.

12.10.2019Magazin
Altı kıtanın eseri yedinci kıta

Altı kıtanın eseri yedinci kıta

İnsanın baş döndürücü bir hızla zarar verdiği doğayı merkezine alan ‘Yedinci Kıta’ temalı 16. İstanbul Bienali başladı. Eleştirmen Ayşegül Sönmez, 26 ülkeden 57 sanatçıyı ağırlayan bienaldeki eserleri anlamayı kolaylaştıracak bir sözlük hazırladı.

12.09.2019Kitap Sanat
Kapıcılar Kralı filmi nerede çekildi Kapıcılar Kralı konusu ne, oyuncuları kimler

Kapıcılar Kralı filmi nerede çekildi? Kapıcılar Kralı konusu ne, oyuncuları kimler?

Yeşilçam'ın unutulmaz filmleri arasında yer alan Kapıcılar Kralı televizyonda izleyici ile buluşuyor. İstanbul'un bir apartman dairesinde yaşananları mizahi bir biçimde ele alan filmin baş rolünde, usta oyuncu Kemal Sunal yer alıyor. Peki, Kapıcılar Kralı filmi nerede çekildi? Kapıcılar Kralı konusu ne, oyuncuları kimler?

29.07.2019Televizyon
51. SİYAD Ödülleri sahiplerini buldu

51. SİYAD Ödülleri sahiplerini buldu

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) üyelerinin oylarıyla belirlenen 2018 yılı Türkiye Sinemasının 'En İyileri', 51. SİYAD Ödül Töreni’nde açıklandı. Sinema yazarları, yönetmenler, yapımcılar ve oyuncular Beyoğlu’nun çok sesli ve çok renkli yeni mekânı Anahit Sahne’de 27 Şubat Çarşamba akşamı bir araya geldi.

28.02.2019Kitap Sanat
51. SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri sahiplerini buldu

51. SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri sahiplerini buldu!

2018 yılı Türkiye Sineması'nın 'En İyileri', 51. SİYAD Ödül Töreni’nde açıklandı.

28.02.2019Keyif
Sevda Ferdağa Siyad onuru

Sevda Ferdağ'a Siyad onuru

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD), 51. SİYAD Türkiye Sineması Ödül Töreni’nde Onur Ödülleri’nin oyuncu Sevda Ferdağ ile belgesel sinemacılar Ethem Özgüven ve Petra Holzer’e, Emek Ödülü’nün ise Beyoğlu Sineması’nı yaşatma kampanyası gönüllüleri ve çalışanlarına verileceğini açıkladı.

1.02.2019Kitap Sanat
Türk sinemasının efsane oyuncularından Sevda Ferdağ’ın iki omuru kırıldı

Türk sinemasının efsane oyuncularından Sevda Ferdağ’ın iki omuru kırıldı

Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu, Türk sinemasının efsane oyuncularından Sevdağ Ferdağ'ın sağlık durumuyla ilgili yazdı...

28.09.2018Magazin
Mustafa Keser: Mendilim benden daha meşhur

Mustafa Keser: 'Mendilim benden daha meşhur'

Mektepli olmayan bir konservatuvar hocası, müzik dünyasının “mendilli fenomen”i Mustafa Keser, İzzet Çapa’nın sorularını yanıtladı.

5.12.2015Magazin
Yeşilçamın gerçek aşk filmleri

Yeşilçam'ın gerçek 'aşk' filmleri

Yeşilçam’ın kara kutusu Agâh Özgüç, ‘Türk Sinemasında İstanbul’ ve ‘Türk Sinemasının Marjinalleri ve Orijinalleri’ adlı kitaplarına bir yenisini ekleyerek üçleme olacağını söylediği seriyi tamamlıyor. ‘Türk Sineması’nda Yeşilçam Aşkları’ adlı kitabında Türk sinemasının ünlü aşklarını anlatıyor.

3.08.2015Keyif
50 yıl sonra

50 yıl sonra

“Bir Erkek Bir Kadın” dizisinin yıldızları Demet Evgar ve Emre Karayel, Nebil Özgentürk’ün “Altın Portakal ve Sinemamızın 50 Yılı” belgeseli için kamera karşısına geçti. İkili, 1963 yapımı “Gurbet Kuşları” filminden 3 dakikalık bir sahneyi yeniden canlandırdı.

14.09.2013Kelebek
BEYAZPERDEDE GÖRÜNEN İLK GÖĞÜS BENİMKİYDİ

BEYAZPERDEDE GÖRÜNEN İLK GÖĞÜS BENİMKİYDİ

Yeşilçam’ın efsanelerinden biri Sevda Ferdağ... Cüneyt Arkın, Filiz Akın, Fatma Girik, Kemal Sunal, Tuncel Kurtiz, Münir Özkul, Ajda Pekkan gibi pek çok isimle başrolü paylaştığı 150’nin üstünde filmi var.

21.01.2013Kelebek
Nuri ancak fotoğraf ödülü alır

Nuri ancak fotoğraf ödülü alır

Yönetmenliğini yaptığı “Yol” filmi 1982’de Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazanan Şerif Gören, Cannes ödüllü bir diğer Türk yönetmen Nuri Bilge Ceylan hakkında ağır konuştu.

8.08.2012Kelebek
Altın Portakal Onur Ödülleri açıklandı

Altın Portakal Onur Ödülleri açıklandı

Türkiye’nin en uzun soluklu kültür sanat etkinliği Altın Portakal Film Festivali kapsamında bu yıl verilecek Yaşam Boyu Onur Ödülleri belli oldu.

11.06.2012Kelebek
Onur gecesi

Onur gecesi

Bu yıl ‘öykü’ dalında verilen 16’ncı Aydın Doğan Ödülü’nün sahibi Selim İleri ödülünü önceki gün düzenlenen törenle aldı. Hilton Oteli Şadırvan Salonu’nda gerçekleşen ödül törenine edebiyat, sinema ve medya dünyasının ünlü isimleri katıldı.

11.04.2012Kelebek
48 yıl sonra yeniden

48 yıl sonra yeniden

“Gurbet Kuşları” filmi, 48 yıl sonra yeniden sinemaseverlerle buluştu.

5.04.2012Kelebek
En İyi Çocuk Oyuncu Ödülü Cem Davrana

En İyi Çocuk Oyuncu Ödülü Cem Davran'a

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında, Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen “Geç Gelen Altın Portakallar” ödül töreninde, 1980 askeri darbesi nedeniyle yapılamayan 1980 yılı festivalinin ödülleri dağıtıldı.

14.10.2011Gündem
32 yıl sonra En İyi Çocuğa Altın Portakal

32 yıl sonra En İyi Çocuğa Altın Portakal

Antalya 48. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali kapsamında “Geç Gelen Portakallar” ödül töreni yapıldı.

12.10.2011Gündem
12 Eylüle Portakal darbesi

12 Eylül'e 'Portakal' darbesi

1979 yılında sansür, 1980'de de askeri müdahale nedeniyle yapılamayan Altın Portakal Film Festivali'nde 'Demiryol' ve 'Yusuf ile Kenan' 1979'un, 'Sürü' ise 1980'in en iyi filmleri olarak seçildi.

14.09.2011Gündem
Cem Davran’a 32 yıl sonra En İyi Çocuk Oyuncu ödülü

Cem Davran’a 32 yıl sonra En İyi Çocuk Oyuncu ödülü

Altın Portakal tarihinde ardı ardına yaşanan iki karanlık sayfa, bu yıl aydınlanıyor.

13.09.2011Gündem
Çağdaş sanatın kalbi Art Beat’te atacak

Çağdaş sanatın kalbi Art Beat’te atacak

Çağdaş sanatın yeni buluşma noktası Art Beat İstanbul, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda bu akşam yapılacak resmi açılışla başlıyor. 18 Eylül tarihine kadar açık kalacak etkinliğe 27 galeri katılıyor.

12.09.2011Gündem
21’in ziline dokunun, başlasın

21’in ziline dokunun, başlasın!

Sema Juliet Tombaz, Güldeniz Akpolat ve Levent Duran... Biri yönetmen, diğeri söz yazarı, ısrarla objektife bakmayanı ise sanat yönetmeni ve ayrıca heykeltıraş.

12.08.2011Kelebek
Barımı devletin KDV’siyle açtım

Barımı devletin KDV’siyle açtım

Beyoğlu’ndaki 25 yıllık Çiçek Bar’ın işletmecisi Arif Keskiner’le yemek merakını ve mekânının hikâyesini konuştuk. Bütün ünlülerin kendilerine ait özel yerlerinin olduğu Çiçek Bar’ın bundan yıllar önce devlete ödenecek KDV parasıyla açıldığı ortaya çıktı

5.03.2011Kelebek
Yakup ve Koço benim yerlerim ama Çiçek Pazarı Edip Cansever’in

Yakup ve Koço benim yerlerim ama Çiçek Pazarı Edip Cansever’in

Sıkı bir meyhane müdavimi olan Selim İleri, Kadıköy’de Koço, Sarıyer’de Aquarius, Arnavutköy’de Vira Vira, Beyoğlu’nda Yakup gibi çalışanlarıyla abi-kardeş ilişkisi kurabildiği yerlere gidiyor. Ünlü yazar; Oktay Rifat, Edip Cansever, Kemal Tahir, Attilâ İlhan gibi edebiyatçı dostlarıyla meyhane anılarını anlattı

19.02.2011Kelebek
Sinemaya dönüyorum ama Hülya’yı kaçırdım

Sinemaya dönüyorum ama Hülya’yı kaçırdım

“En merak ettiğim kişiler” listemde Eric Cantona ile Sevda Ferdağ’ın arasında, nadide bir yeri vardır İbrahim Tatlıses’in. Neslimin her evladı gibi, benim de tarihim bir şekilde kendisiyle kesişmiştir. Bu yüzden Selim Akçin arayıp “Tatlıses’le bayram röportajı yapmak ister misin?” diye sorduğunda havada atladım. Muhabir arkadaşım Ebru Esen Turgud ve fotoğrafçımız Sinan Özbalkan’la tuttuk Seyrantepe’nin yolunu. Kendisini rahat, daha doğrusu rahatlamış bulduk. Sıkıntılı rüyalardan uyanmış insanlara mahsus bir neşeye sahipti. Sonuçta ben soracağımı sordum, o söyleyeceğini söyledi, damağımızda kalan pamuk helva kıvamında bir röportaj oldu.

15.11.2010Kelebek
Hayvanlar için Twitter’lı eylem

Hayvanlar için Twitter’lı eylem

Hayvanlara şiddet ve tecavüze karşı Tuna Arman önderliğinde, Twitter’da başlatılan kampanya, önceki gün yaklaşık 250 kişiyi bir araya getirdi. Kendi, Yiğit, Ömür Gedik, Reyhan Karaca, Özge Özder, Sevda Ferdağ, Zeliha Sunal gibi ünlülerin katıldığı oturma eylemi Galatasaray Lisesi’nin önünde yapıldı.

15.08.2010Gündem
Ustalar onurlandırıldı

Ustalar onurlandırıldı

Bu yıl 46'ncısı düzenlenen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Onur Ödülleri sahiplerine verildi

15.10.2009Gündem
Altın Portakalda özlenen Yeşilçam havası

Altın Portakal'da özlenen Yeşilçam havası

46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, uzun yıllardan sonra Yeşilçam dönemini, dönemin sanatçılarına ve halka yeniden hatırlatıyor.

14.10.2009Gündem
Festival zamanı

Festival zamanı

10-17 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 46. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde önemli bir değişiklik söz konusu: AKSAV, bu yıl TÜRSAK’tan görevi devraldı. Tartışmalara yol açan bu görev değişimi kapsamında, Vecdi Sayar da festivalin genel sanat yönetmenliğine getirildi. Değişimin nedenlerini ve beraberinde getireceği yenilikleri Sayar’a sorduk.

8.10.2009Kelebek
Altın Portakalı Bihter ve Adnan sunacak

Altın Portakal'ı Bihter ve Adnan sunacak

Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Onur Ödülleri'ni Aşk-ı Memnu dizisinin oyuncuları Beren Saat ve Selçuk Yöntem sunacak.

6.10.2009Gündem
Altın Portakal jürisi açıklandı

Altın Portakal jürisi açıklandı

46'ıncı Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nın jüri başkanlığını Polonyalı ünlü yönetmen Krzystof Zanussi yapacak.

2.10.2009Gündem
Festival jürisi açıklandı

Festival jürisi açıklandı

Altın Portakal'ın Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nın jüri başkanlığını Polonyalı ünlü yönetmen Krzysztof Zanussi yapacak.

30.09.2009Gündem
Altın Portakalda 16 film yarışacak

Altın Portakal'da 16 film yarışacak

Bu yıl 46'ncısı düzenlenecek Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yarışacak 16 film ve jüri üyeleri İstanbul'da açıklandı.

15.09.2009Gündem
Antalyada ilk ödüller

Antalya'da ilk ödüller

46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin “Onur Ödülleri”ne, Vedat Türkali, Ülkü Erakalın, Yalçın Tura, Sevda Ferdağ, “Yıldırım Önal Anı Ödülü”ne Erol Günaydın, “Emek Ödülü”ne de set işçisi Halil Dede değer görüldü.

22.08.2009Gündem
Altın Portakalda özel ödüller

Altın Portakal'da özel ödüller

46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin “Onur Ödülleri”ne, Vedat Türkali, Ülkü Erakalın, Yalçın Tura, Sevda Ferdağ, “Yıldırım Önal Anı Ödülü”ne Erol Günaydın, “Emek Ödülü”ne de set işçisi Halil Dede değer görüldü.

22.08.2009Gündem
Siyah-beyaz Yeşilçam’ın tadı başka

Siyah-beyaz Yeşilçam’ın tadı başka

Yeşilçam fırtınasının kasırgaya dönüştüğü yıllardı 1960’lar. Çok sonraları doğmuş olanlarımız için bile siyah-beyaz yıldızların yeri ayrı oldu. İşte birçok insanın “TV’de gösterilse de izlesek” dediği bu dönemin unutulmaz filmleri bugün yavaş yavaş DVD raflarında boy gösteriyor.

2.09.2008Gündem
Doğum gününde anıldı

Doğum gününde anıldı

Sanatçı Sadri Alışık, vefatının 13. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı. Anma töreni, iki yıldır olduğu gibi Sadri Alışık'ın ölüm yıl dönümü yerine doğum gününde yapıldı. Törene, Sadri Alışık'ın eşi Çolpan İlhan ve oğlu Kerem Alışık'ın yanı sıra yönetmen Biket İlhan, Sevda Ferdağ, Tomris Oğuzalp ve Toron Karaca'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçı ile Sadri Alışık Kültür Merkezinde eğitim gören öğrenciler katıldı.

5.04.2008Spor Arena
Yumurta rövanşı

Yumurta rövanşı

SİYAD töreninin rövanşı, önceki akşam düzenlenen Yeşilçam Ödülleri gecesinde alındı!

25.03.2008Gündem
Yeşilçam`ın büyüsü Mayadrom`da

Yeşilçam`ın büyüsü Mayadrom`da

Mayadrom Akatlar Alışveriş Merkezi usta sanatçıları ağırlamaya hazırlanıyor.

21.11.2007Kelebek
Türk Sineması 92 yaşında

Türk Sineması 92 yaşında

Yeşilçam, Beyoğlu’nda bir sokağın adı. 92 yaşındaki Türk Sineması yıllarca bu sokağın adıyla anıldı. Çünkü film şirketleri bu sokaktaydı. Şimdi, Beyoğlu Belediyesi Türk sinemasının 92’inci yılını çeşitli etkinliklerle kutluyor.

14.11.2006Kelebek

Yazar Sonuçları

Bırak Beren

Beren’in bu ayrılık oyununu sevmeye başladığını düşüneceğim neredeyse...

9.04.2019

Bize gelen bir köpeğin hikayesi

10 gün önce kızımla kapının önünde servis beklerken önümüze ufak tefek bir köpek geldi...

27.09.2018

Mendilim benden daha meşhur

Şarkı söylenecekse en kralını o söyler. Espri yapılacaksa en gırgırını o patlatır. Rol kesilecekse de en afilisini yine o oynar.

5.12.2015

Kadınların gözünden Çirkin Kral Yılmaz Güney

“Yılmaz ile çok yaşanmışlıklarımız var ama ben artık onu unutmak istiyorum...”

16.11.2014

Bir düğün gecesi...

Biz Tuğrul Eryılmaz’ın yanında gazeteciliğe başladık, 1988 yılında Sokak Dergisi’nde...

9.07.2012

Sizin en iyiniz hangisi?

SİZE bir soru:

Sizce en iyi Türk filmleri hangileridir?

3.12.2011

Ödüller de geç gelir

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali bu akşam verilecek ödüllerle kapanıyor. Altın Koza Film Festivali’ne göre kıyaslamaya kalkmayın, her festivalin Türk sinemasına kazanımları çok oluyor. Biz önceki akşam Cam Piramit’te yaşanan ‘dokunaklı’ bir ödül töreninden söz edelim. Belki de festivalin en anlamlısı, “Geç Gelen Ödüller” bölümüydü.

13.10.2011

Fuarımızı geri verin

Efendim bugün bayram. Bana göre mübarek Ramazan Bayramı... Kimilerine göre ise, Şeker Bayramı. Her ne ise kutlu olsun. Allah tekrarını nasip etsin.

30.08.2011