EKSTRA
MENÜ

Kevin Kühnert

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 65 haberi bulunmuştur.

Kevin Kühnert Haberleri

‘Dilimizle toplumu bölmeyelim’

‘Dilimizle toplumu bölmeyelim’

Alman Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, seçim kampanyası sırasında karşılıklı suçlamaların ve iddiaların yöneltilmesi endişesi yaşadığını açıklarken, partilerin lider adayları da sakin ve içeriğe odaklı bir kampanyadan yana olduklarını ilan etti.

8.07.2021Avrupa
Teşkilatlar ikinci sıra için önerdi

Teşkilatlar ikinci sıra için önerdi

Almanya’da eylül ayında yapılacak genel seçimler yaklaştıkça partilerin milletvekili aday listeleri de belli olmaya başladı.

13.04.2021Avrupa
‘İsterseniz partiyi terk ederim’

‘İsterseniz partiyi terk ederim’

İki Almanya birleşmeden önce eski Doğu Almanya sınırları içinde de kurulan Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) genel başkanlığını ve 1998-2005 yılları arasında Federal Meclis başkanlığı yapan Wolfgang Thierse, “İsterseniz partiyi terk ederim” dedi.

3.03.2021Avrupa
Başkan olarak kalmak istiyorum

Başkan olarak kalmak istiyorum

Koalisyona karşı çıkışlarıyla partininin hırçın çocuğu olarak tanınan SPD’li Kevin Kühnert, gençlik teşkilatı Juso (Genç Sosyalistler) başkanı olarak kalmak istediğini söyledi.

11.05.2020Avrupa
SPD-CDU ortaklığını iki ezeli rakip takımın ortaklığına benzetti

SPD-CDU ortaklığını iki ezeli rakip takımın ortaklığına benzetti

SPD Gençlik Örgütü Başkanı Kevin Kühnert ile CDU Gençlik Örgütü Başkanı Tilman Kuban katıldıkları açık oturumda, iki partinin birbirinden farklı politikalar savunması gerektiği konusunda görüş birliğine vardı.

14.01.2020Avrupa
Televizyon programlarına en çok o katıldı

Televizyon programlarına en çok o katıldı

Almanya’da devlet kanalı ARD ve ZDF’nin en çok izlenen ‘Anne Will’, ‘Maybrit İllner’, ‘Acı Ama Gerçek’ gibi açık oturum programlarına bu en çok Yeşiller Eş Başkanı Annalena Baerbock katıldı.

18.12.2019Avrupa
‘Hartz IV gitsin, Yurttaşlık Parası gelsin’

‘Hartz IV gitsin, Yurttaşlık Parası gelsin’

Berlin’de yaptığı Genel Kurul’da yeni sosyal reform paketini de kabul eden SPD, böylece sosyal devlet anlayışına yeni bir boyut kazandırmayı hedefliyor. Delegelerin kabul ettiği programda, ‘Hartz IV’ olarak bilinen sosyal yardım, işsizlik parası, asgari ücret, çocuk parası, yatırım, iklim koruma, yenilenebilir enerji, dijitalleşme, yaşlı bakımı, emeklilik ve kira gibi sosyal ve çalışma hayatını yakından ilgilendiren konular yer alıyor.

8.12.2019Avrupa
Almanya’da Türk kadın siyasetçinin yükselişi: Köklü partinin lider kadrosunda

Almanya’da Türk kadın siyasetçinin yükselişi: Köklü partinin lider kadrosunda

Alman Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) Berlin’de devam eden genel kurulunda genel başkan yardımcılığına aday olan Serpil Midyatlı, adaylar arasında en yüksek oyu aldı. Hürriyet’e konuşan Midyatlı, adaylığının genel kuruldaki seçimlerden saatler önce belli olduğunu söyledi.

8.12.2019Gündem
Alman partisinin tepesine Türk isim

Alman partisinin tepesine Türk isim

ALMAN Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) Berlin'de devam eden genel kurulunda genel başkan yardımcılığına aday olan Serpil Midyatlı, adaylar arasında en yüksek oyu aldı. SPD'nin beş genel başkan yardımcısından biri oldu. Midyatlı, geçmişte 9 yıl boyunca bir restoranda çalışmış…

7.12.2019Dünya
SPD’nin ‘hırçın çocuğu’ndan ‘U’ dönüşü

SPD’nin ‘hırçın çocuğu’ndan ‘U’ dönüşü!

SPD’nin ‘hırçın çocuğu’ olarak anılan ‘Genç Sosyalistler’in Başkanı Kevin Kühnert, CDU/CSU’yla birlikte kurulan büyük koalisyonun en hararetli karşıtlarındandı. Ancak şimdi tam bir ‘U’ dönüşü yaptı ve partisini koalisyonu terk etmemesi konusunda uyardı.

4.12.2019Avrupa
Merkel için yolun sonu görünüyor

Merkel için yolun sonu görünüyor

Almanya’da hükümet ortağı SPD, uzun süredir partiye eş başkan arayışı içindeydi. Üyelerin oylamasına sunulan eş başkan seçimi cumartesi akşamı sonuçlandı ve sandıktan siyasi deprem çıktı. Üyeler hiç beklenmedik bir biçimde, koalisyona karşı olan sol kanadın desteklediği, kamuoyunda tanınmayan Norbert Walter Borjans ile Saskia Esken’i eş başkan seçti.

1.12.2019Avrupa
‘Eğer siz de istiyorsanız, ben hazırım’

‘Eğer siz de istiyorsanız, ben hazırım’

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti’de (SPD) genel başkan arayışı sürdürüyor. Yeni lider, aralık ayında yapılacak genel kurulda belli olacak. Adaylık için başvuru tarihi 1 Eylül’de sona eriyor. Spiegel, partinin önemli isimlerinden Federal Maliye Bakanlı Olaf Scholz’un da aday olmak istediğini yazdı.

16.08.2019Avrupa
Focus’un anketinden ikisi çıktı

Focus’un anketinden ikisi çıktı

Almanya’da 426 bin üyeli ve tarih olarak da en eski geçmişe sahip olan SPD, krizden çıkmak için biri erkek, biri kadın iki eş başkan arıyor. Eş başkan yarışında şimdiye kadar aday olanlar arasında kamuoyunda çok tanınan simalar yok. Adaylık tarihi 1 Eylül’de sona eriyor.

8.08.2019Avrupa
SPD çok kızmıştı Giffey yanına gidip kutladı

SPD çok kızmıştı! Giffey yanına gidip kutladı

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen’in isminin AB Komisyon Başkanlığı için önerilmesine kızan SPD’de, “Ayrılırız” sesleri cılızlaştı. Partinin hırçın çocuğu Kevin Kühnert bile yumuşak tepki gösterdi. Aile Bakanı Franziska Giffey ise Bakanlar Kurulu’nda von der Leyen’in yanına giderek kendisini kutladı.

4.07.2019Avrupa
Almanya’da hükümet yıkılır mı

Almanya’da hükümet yıkılır mı

SPD Genel Başkanı Andrea Nahles’in istifasıyla parti içinde yaşanan deprem, koalisyon hükümetini de sarsıyor. CDU/CSU ve SPD ortaklığıyla kurulan hükümetin geleceği belirsiz. Bir yandan muhalefet partileri erken seçim talep ederken, diğer yandan küçük ortak SPD içinde ayrılığı savunanların sesi daha gür çıkmaya başladı. Başbakan Angela Merkel’in koltuğu sallanıyor.

3.06.2019Avrupa
‘Durumun çok ciddi olduğu herkesçe biliniyor’

‘Durumun çok ciddi olduğu herkesçe biliniyor’

SPD Genel Başkanı Andrea Nahles, seçim sonuçlarını değerlendirirken “Durumun çok ciddi olduğu herkesçe biliniyor” dedi.

27.05.2019Avrupa
‘Zarar vermedim’ dedi, SPD iki puan kaybetti

‘Zarar vermedim’ dedi, SPD iki puan kaybetti

Büyük şirketlerin kamulaştırılması gerektiğini söyleyerek tartışma konusu olan SPD Juso Başkanı Kevin Kühnert, ARD televizyon kanalında Anne Will programına konuk oldu. Kühnert, tezleriyle SPD’ye zarar verdiği inancında olmadığını söyledi.

6.05.2019Avrupa
Şimdiye kadar neredeydiniz

Şimdiye kadar neredeydiniz?

Almanya’da hükümet ortağı Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) ‘Jusos’ kısa adıyla tanınan gençlik teşkilatı Genç Sosyalistler’in Başkanı Kevin Kühnert, geçen hafta verdiği bir demecinde, “Kapitalizm birçok yaşam alanına girdi. Kesinlikle böyle devam edemeyiz” dedi.

6.05.2019Avrupa
‘Çok ciddi söyledim’

‘Çok ciddi söyledim’

Almanya’da hükümet ortağı SPD Gençlik Teşkilatı Başkanı Kevin Kühnert, kapitalizmin yenilmesi için BMW gibi büyük şirketlerin kamulaştırılması tezleriyle siyasette deprem etkisi yarattı. Ancak kendi partisinden de dahil siyasetçilerden büyük tepki gören Kühnert, geri adım atmadı.

3.05.2019Avrupa
‘Kamulaştıralım’ dedi, kıyamet koptu

‘Kamulaştıralım’ dedi, kıyamet koptu

Kevin Kühnert, Sosyal Demokratların yeni umuduydu. Büyük koalisyona çektiği isyan bayrağıyla kamuoyunda ‘isyankar çocuk’ olarak tanınan SPD gençlik teşkilatı Juso Başkanı Kühnert, şimdi de haftalık Die Zeit gazetesine verdiği demeçle, partisi dahil siyaset dünyasını ayağa kaldırdı. Demokratik yolla büyük şirketleri kamulaştırmak istediğini söyleyen Kühnert, örnek olarak da Almanya’nın en büyük otomotiv şirketlerinden BMW’yi gösterdi.

2.05.2019Avrupa
Almanya, Londra, Avusturya ve Hollanda ırkçılığa karşı yürüdü

Almanya, Londra, Avusturya ve Hollanda ırkçılığa karşı yürüdü

Başta Almanya olmak üzere Londra, Avusturya ve Hollanda’da ırkçığa karşı protestolar düzenlendi, binlerce kişi sokağa döküldü. Almanya’nın başkenti Berlin’de Yeni Zelanda’daki iki camiye düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu.

17.03.2019Avrupa
‘Koltuğu devrederse, seçime gideriz’

‘Koltuğu devrederse, seçime gideriz!’

Başbakan Merkel, zamanından önce görevini yeni parti lideri Annegret Kramp Karrenbauer’e mi devredecek? Hükümet ortağı SPD, “Böyle bir durumda erken seçime gideriz” diyerek hem Merkel’e hem de CDU’ya uyarı verdi. CDU’lular ise tartışmanın anlamsız olduğunu söyleyerek SPD’ye tepki gösterdi.

10.03.2019Avrupa
SPD yine karıştı

SPD yine karıştı

Hükümet ortağı SPD yine fena karıştı. 2013’te 150’inci kuruluş yıl dönümünü kutlayan parti, seçmen kitleleri nezdinde giderek eriyor. Bu düşüşten bir an evvel kurtulmak için çabalayan SPD, bir krizden ötekine yuvarlanıyor.

6.02.2019Avrupa
Siyaset bizim okulun DNA’sıydı

Siyaset bizim okulun DNA’sıydı

Kevin Kühnert. Almanya’da Sosyal Demokratlar’ın umudu ve en genç, en yetenekli politikacılarından biri. Henüz 29 yaşında. SPD’nin 80 bin üyeli gençlik kolları Juso (Genç Sosyalistler) Başkanı. Geçen yıl SPD’nin, CDU/CSU ile yeniden büyük koalisyon hükümeti kurmasına karşı isyan bayrağını çekti. Bir sırt çantasıyla Almanya’yı dolaşarak, ‘Büyük koalisyona hayır’ kampanyası yaptı. Çok sayıda insan büyük koalisyonu önlemek için SPD’ye üye oldu.

2.02.2019Avrupa
Seehofer: ‘Konuşma metni kabul edilemez ifadeler içeriyor’

Seehofer: ‘Konuşma metni kabul edilemez ifadeler içeriyor’

Önce Başbakan Angela Merkel’le ‘sürekavı’ polemiğine giren ardından da hükümetteki SPD’lileri ‘aşırı sol’ olarak niteleyen Almanya iç istihbaratı ‘Anayasayı Koruma Teşkilatı’ Başkanı Hans Georg Maassen görevden tamamen alındı. Kararı, Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer açıkladı.

5.11.2018Avrupa
SPDde isyan: Partiyi daha iyi yönetecek biri varsa gelsin

SPD'de isyan: 'Partiyi daha iyi yönetecek biri varsa gelsin'

Almanya'da hükümeti oluşturan koalisyon partileri içindeki sarsıntılar durmuyor. CDU lideri Merkel'in görevi bırakacağını açıklamasının ardından SPD lideri Nahles de "Partiyi daha iyi yönetecek biri varsa gelsin" dedi.

3.11.2018Avrupa
Merkel için sonun başlangıcı: Mülteci krizi

Merkel için sonun başlangıcı: Mülteci krizi

Merkel’in kademe kademe siyaseti bırakma kararı, hem Almanya’da hem de Avrupa’da deprem etkisi yarattı. Almanya’da diğer partilerde de liderlerin durumu tartışılırken, Avrupa’da ise mülteci konusu tekrar gündeme geldi.

31.10.2018Avrupa
SPD yönetiminin kaderini Hessen’e belirleyecek

SPD yönetiminin kaderini Hessen’e belirleyecek

SPD, Bavyera’daki seçimlerde aldığı tarihi yenilginin şokunu yaşıyor. Her seçimde kan kaybeden SPD’de parti lideri Andrea Nahles topun ağzında.

16.10.2018Avrupa
Gel de güven

Gel de güven

Dünyanın çeşitli kesimlerinde olduğu gibi, Almanya’da da, hem kurumlara hem de parti ve politikacılara ciddi bir biçimde güven kaybı yaşanmaya başladı.

22.09.2018Avrupa
İstihbarat başkanı hükümeti zora soktu

İstihbarat başkanı hükümeti zora soktu

Chemintz 'de ırkçıların yürüyüşüyle ilgili yaptığı açıklamalarla Başbakan Angela Merkel ile hükümet ortaklarıyla ters düşen iç istihbarattan sorumlu Federal Anayasayı Koruma Teşkilatı Başkanı Maassen krizi büyüdü.

14.09.2018Avrupa
SPD’deki AfD’li ölçüyü kaçırdı... Sınır dışı edileni ülkesi almazsa, askeri güç kullanalım.

SPD’deki AfD’li ölçüyü kaçırdı... Sınır dışı edileni ülkesi almazsa, askeri güç kullanalım.

Almanya’nın Sosyal Demokrat Parti (SPD) üyesi ve “SPD içindeki AfD’li” olarak tanınan Thilo Sarazin, Berlin’de tanıttığı yeni kitabıyla yine tartışma yaratacak. Sarrazin, “Avrupa’ya Müslüman göçü prensip olarak yasaklanmalı” dedi.

30.08.2018Avrupa
Erimeyi o da durduramadı

Erimeyi o da durduramadı

Andrea Nahles, Almanya Sosyal Demokrat Partisi’nin (SPD) eylül ayındaki seçimlerde uğradığı hezimet sonucu, çalkantılı günlerden sonra Genel Başkan seçildi. Her seçimde sandıktan oy kaybıyla çıkan SPD’yi temelden yenileme hedefiyle gelen Nahles, 100’üncü gününü doldurdu. Ama anketlerde düşüş sürüyor.

1.08.2018Avrupa
CDU/CSU anlaştı, gözler şimdi SPD’de

CDU/CSU anlaştı, gözler şimdi SPD’de

Almanya’da hükümet ortağı CDU ile CSU arasındaki mülteci göçünü engelleme konusunda yaşanan kavgada son anda uzlaşma sağlandı. Ancak kardeşlerin vardığı uzlaşmaya hükümetin üçüncü ortağı SPD’nin onay vermesi gerekiyor.

3.07.2018Avrupa
Televizyonda birbirlerine girdiler

Televizyonda birbirlerine girdiler

Almanya’da SPD’nin isyankar yüzü Jusos Başkanı Kevin Kühnert, açık oturumda işadamı Christoph Gröner ile atıştı. Zenginlerden daha fazla vergi alınmasını öneren Kühnert’e Gröner, “Siz bir solcusunuz” dedi. Kühnert, “Siz de kapitalist” karşılığını verdi.

8.05.2018Avrupa
‘Asgari ücretin saati en az 12 euro olsun’

‘Asgari ücretin saati en az 12 euro olsun!’

Almanya’da 1 Mayıs dolayısıyla işçiler bayramını kutlarken, asgari ücretin artırılması tartışmaları çıktı. SPD gençlik teşkilatı Juso Başkanı Kevin Kühnert, asgari saat ücretinin en az 12 Euro olmasını istedi.

1.05.2018Avrupa
Genç Sosyaldemokratlar çıkış arıyor... “Ne olacak bizim partinin hali”

Genç Sosyaldemokratlar çıkış arıyor... “Ne olacak bizim partinin hali?”

Alman Sosyal Demokrat Partisi (SPD) pazar günü yapacağı olağanüstü kongresinde yeni genel başkanını seçecek. SPD’nin gençlik örgütü Jusos ise 2017 genel seçimlerinde tarihinin en kötü sonucunu alan partide köklü yenilenme istiyor.

21.04.2018Avrupa
Almanya’da hükümet göründü

Almanya’da hükümet göründü

ALMANYA’da 24 Eylül 2017’de yapılan genel seçimlerin ardından 5 ayı aşkın bir süre geçmesine rağmen yeni bir hükümetin kurulup kurulmayacağı düne kadar halen belirsizdi.

4.03.2018Dünya
Almanya nefesini tuttu, ne çıkacak onu bekliyor

Almanya nefesini tuttu, ne çıkacak onu bekliyor

Almanya’da, Hıristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ve Sosyal Demokrat Parti (SPD) arasında kurulması öngörülen koalisyon hükümetine ilişkin son kararı SPD üyeleri verecek.

3.03.2018Dünya
Merkel yine ezber bozdu

Merkel yine ezber bozdu

Almanya’da genel seçim 24 Eylül 2017 tarihinde yapıldığı, yani aradan yaklaşık 5 ay geçtiği halde, yeni hükümet hala kurulamadı. Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Hür Demokrat Parti (FDP) ve Yeşiller arasında oluşturulması planlanan ‘Jamaika koalisyonu’ liberallerin ‘yan çizmesi’ nedeniyle yattı.

28.02.2018Dünya
Oylama öncesi SPD ikiye bölündü

Oylama öncesi SPD ikiye bölündü

Almanya’da yeni koalisyon hükümetinin kurulup kurulmayacağı SPD üyelerinin vereceği karara bağlı. SPD'li 463 bin üye salı gününden itibaren CDU/CSU ile varılan hükümet sözleşmesini oylayacak.

19.02.2018Dünya
SPD eriyor... 2 haftada 2 puan daha gitti

SPD eriyor... 2 haftada 2 puan daha gitti

Almanya’da koalisyon hükümetine ortak olacağını açıklanmasıyla karışan, Genel Başkanı Martin Schulz’un istifa etmek zorunda kalması, gençlik teşkilatı Jusos’un başkanı Kevin Kühnert’in koalisyon karşıtı kampanyası, SPD’yi olumsuz etkiledi.

16.02.2018Dünya
Orta parmak, koalisyona mı

Orta parmak, koalisyona mı?

Almanya’da koalisyon hükümetine katılacağını açıklamasıyla büyük bir krizin içine sürüklenen Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) gençlik teşkilatı Jusos’un Başkanı Kevin Kühnert, Süddeutsche Zeitung gazetesinin cuma günü çıkacak SD Magazin adlı ilavesine orta parmaklı poz verdi.

15.02.2018Dünya
Schulz’un yerine bir kadın aday daha

Schulz’un yerine bir kadın aday daha

Almanya’da büyük koalisyonda uzlaşan Sosyal Demokrat Parti (SPD) içinde başkanlık kavgası başladı. Başkanlık için iki kadın politikacı aday oldu.

13.02.2018Dünya
Koca ülkenin yüreğini ağzına getiriyor

Koca ülkenin yüreğini ağzına getiriyor

Almanya’da CDU/CSU ile koalisyon kurma karar alan Sosyal Demokrat Parti’de (SPD) ortaya çıkan kaosu, “Büyük koalisyona hayır” (NoGroKo) diyen gençlik teşkilatı Jusos Başkanı Kevin Kühnert daha da büyütecek. Ve bu kaos bütün Alman siyasetini saracak.

10.02.2018Dünya
Almanya’da siyaset toz duman oldu

Almanya’da siyaset toz duman oldu

Almanya’da üç partinin çarşamba günü anlaşmaya vardığı ‘büyük koalisyon’ umudu tehlikeye girdi. Önemli bakanlıkları rakiplerine kaptıran Merkel’e parti içinde tepkiler yükselirken, Dışişleri Bakanlığını kabul eden Martin Schulz baskılar yüzünden bakanlıktan vazgeçti.

10.02.2018Dünya
Dışişleri’nden vazgeçti

Dışişleri’nden vazgeçti

Yeni koalisyon hükümetinde Dışişleri Bakanlığı koltuğuna oturacağını açıklayan Martin Schulz, partisinden gelen tepkiler üzerine bu görevden vazgeçti.

9.02.2018Dünya
Kulisler bunu konuşuyor: Dışişleri koltuğuna oturmayacak

Kulisler bunu konuşuyor: Dışişleri koltuğuna oturmayacak!

Almanya’da yeni kurulacak hükümette Dışişleri Bakanı olacağı açıklanan Martin Schulz’a baskı artıyor. Siyasi kulislerde SPD Genel Başkanlığı’nı bırakacağını söyleyen Schulz’un, Dışişleri Bakanlığı koltuğuna da hiç oturmayacağı ve siyasi kariyerinin sona ereceği söylentileri dolaşıyor.

9.02.2018Dünya
Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel partisini topa tuttu

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel partisini topa tuttu

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, yeni kurulacak koalisyon hükümetinde kendisine bakanlık verilmemesine tepki gösterdi. Gabriel, partisi Sosyal Demokrat Parti'nin yönetimini "saygısızlıkla" itham etti.

9.02.2018Dünya
Merkel gibi papaz kızı değil ama inançlı biri

Merkel gibi papaz kızı değil ama inançlı biri

SPD lideri Martin Schulz görevini Andrea Nahles’e devredecek. Partinin sol kanat temsilcisi Nahles, Merkel kabinesinde bir bakanlık görevi almadı. Böylece Merkel’e karşı muhalefet etmek için Nahles’in elinin rahat olması planlanıyor.

9.02.2018Dünya
‘Bebek yüzlü isyankar’ her şeyi bozabilir mi

‘Bebek yüzlü isyankar’ her şeyi bozabilir mi?

Almanya’da hemen herkes koalisyon görüşmelerinden Sosyal Demokratların (SPD) karlı çıktığı görüşünde. Ama biri hariç. SPD’nin isyankar çocuğu Kevin Kühnert partisine ateş püskürüyor.

9.02.2018Dünya