EKSTRA
MENÜ

Annalena Baerbock

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 104 haberi bulunmuştur.

Annalena Baerbock Haberleri

Yeşiller, ‘İklim Koruma Bakanlığı’ istiyor

Yeşiller, ‘İklim Koruma Bakanlığı’ istiyor

Almanya’da Yeşiller Partisi yaklaşan genel seçimler öncesinde, ‘Acil İklim Koruma Eylem Planı’nı tanıttı, konuyla ilgili bir bakanlık kurulmasını önerdi.

3.08.2021Avrupa
‘Seçim kampanyasında atağa geçmeliyiz’

‘Seçim kampanyasında atağa geçmeliyiz’

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlere iki aydan daha az bir süre kala muhafazakâr kanattan daha atak bir seçim kampanyası sürdürme sesleri yükselmeye başladı.

2.08.2021Avrupa
Laschet’e güzel haber: Kaynak gösterilmeyen başka bölüm yok

Laschet’e güzel haber: Kaynak gösterilmeyen başka bölüm yok!

Yazdığı kitapta intihal yaptığı suçlamasına maruz kalan Birlik Partileri (CDU/CSU) Başbakan adayı Armin Laschet’i rahatlatan haber geldi. İntihal suçlamalarıyla ilgili inceleme yapan Avusturyalı İletişim bilimci Stefan Weber, Laschet’in 2009’da yayınlanan ‘Yükselen Cumhuriyet - Bir fırsat olarak göç’ adlı kitabında kaynak gösterilmeyen başka bölümler olmadığını açıkladı.

1.08.2021Avrupa
Pınar’a, RTL’de yeni bir görev daha

Pınar’a, RTL’de yeni bir görev daha!

Yaklaşık 7 yıl aradan sonra ARD televizyonunda yayınlanan ‘Tagesthemen’ ana haber spikerliğini bırakarak RTL özel televizyon kanalına geçen sunucu Pınar Atalay, RTL’de ikinci bir haber programı daha sunacak.

1.08.2021Avrupa
Laschet de kitabında intihal yapmış

Laschet de kitabında intihal yapmış!

Almanya’da seçimler yaklaştıkça, partilerin başbakan adaylarını zor durumda bırakacak yeni bilgiler de ortaya çıkıyor. Yeşiller Partisi Başbakan adayı Annalena Baerbock’tan sonra Birlik Partileri’nin (CDU/CSU) Başbakan Adayı Armin Laschet’in de bir kitabının bazı bölümlerinde intihal yaptığı olduğu ortaya çıktı.

30.07.2021Avrupa
Yeniden yükselişe geçti

Yeniden yükselişe geçti

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlere iki ay kala Yeşiller yeniden yükselişe geçti.

28.07.2021Avrupa
Seçmen faturayı CDU/CSU’ya kesti

Seçmen faturayı CDU/CSU’ya kesti

Almanya’da meydana gelen sel felaketleri yüzünden CDU/CSU seçmen desteği azaldı. Son yapılan kamuoyu yoklamalarına göre, sel felaketine dönük önlem almakta geç kalındığı tartışmaları nedeniyle CDU/CSU’nun 2 puan kaybettiği saptandı.

27.07.2021Avrupa
Pot kırdı, hemen özür diledi

Pot kırdı, hemen özür diledi

Yeşiller’in başbakan adayı olarak açıklandıktan sonra birçok kez pot kıran Annalena Baerbock’un şimdi de video çekiminde kullandığı bir kelime nedeniyle sözleri montajlandı.

26.07.2021Avrupa
Kriz yönetiminde partilere güven sarsıldı

Kriz yönetiminde partilere güven sarsıldı

Almanya’da meydana gelen sel felaketi nedeniyle halkın partilere ve politikacılara güveninin daha da azaldığı, tam bir güven sarsıntısı yaşandığı ortaya çıktı.

20.07.2021Avrupa
Başbakan adaylığını devretsin

Başbakan adaylığını devretsin

Almanya’da özgeçmişinde yanlış bilgilere yer verdiği, vergisini ödediği halde partisinden aldığı ikramiyeleri Federal Meclis’e bildirmediği ve kısa bir süre önce piyasaya çıkan ‘Şimdi. Ülkemizi Yenileyeceğiz’ adlı kitabında intihal yaptığı suçlamalarına hedef olan Yeşiller’in başbakan adayı Annalena Baerbock’un adaylığını devretmesini isteyenlerin oranı arttı.

18.07.2021Avrupa
Yeşiller’in afişleri tamam

Yeşiller’in afişleri tamam

Almanya’da iktidarda söz sahibi olmak isteyen Yeşiller, ekonomi ve iklim koruması ağırlıklı seçim kampanyası afişleriyle seçmenlerin desteğini almak için harekete geçti. Yeşiller’in afişlerinde, yaşlı seçmenleri kazanmanın hedeflendiği de gözden kaçmadı.

13.07.2021Avrupa
Oyları eşitledi

Oyları eşitledi

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler yaklaşırken, Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) oy oranı artmaya başladı. SPD, kavgasız dövüşsüz başbakan adayını belirledikten sonra nisan ayında ‘en güçlü parti’ konumuna yükselen ancak bazı hatalar yüzünden son haftalarda ciddi bir oy kaybına uğrayan Yeşiller’i yakaladı.

12.07.2021Avrupa
Çamur atma yarışı tedirginliği

Çamur atma yarışı tedirginliği

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler öncesi sürdürülecek seçim kampanyasında karşılıklı ‘çamur atma’ yarışı tedirginliği yaşadığını söyledi. Ve ilk sinyallerin gelmeye başladığına da işaret etti.

12.07.2021Avrupa
Yeşiller’e: ‘Sıcağı sevmeyen mutfağa girmemeli’

Yeşiller’e: ‘Sıcağı sevmeyen mutfağa girmemeli’

Alman Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, önümüzdeki haftalarda sürdürülecek seçim kampanyasında karşılıklı çamur atılması tedirginliği yaşadığını açıklarken, Federal Meclis Başkanı Wolfgang Schaeuble ise böyle bir endişesi olmadığını açıkladı.

11.07.2021Avrupa
Haksız burs mu aldı

Haksız burs mu aldı?

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlere Yeşiller’in başbakan adayı olarak giren Annalena Baerbock, şimdi de bitirmediği doktorasını yaparken haksız yere burs aldığı suçlamalarına hedef oldu.

11.07.2021Avrupa
‘Dilimizle toplumu bölmeyelim’

‘Dilimizle toplumu bölmeyelim’

Alman Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, seçim kampanyası sırasında karşılıklı suçlamaların ve iddiaların yöneltilmesi endişesi yaşadığını açıklarken, partilerin lider adayları da sakin ve içeriğe odaklı bir kampanyadan yana olduklarını ilan etti.

8.07.2021Avrupa
Baerbock’a muhalefet desteği

Baerbock’a muhalefet desteği

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler öncesi intihal suçlamalarının hedefi olan Yeşiller’in başbakan adayı Annalena Baerbock’a, muhalefetten destek geldi. CSU’lu Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Baerbock’a dönük suçlamaların ve eleştirilerin abartılı olduğunu söyledi.

7.07.2021Avrupa
‘Adaylıktan çekil’ baskısı

‘Adaylıktan çekil’ baskısı

Almanya’da kısa bir süre önce piyasaya çıkan ‘Şimdi. Ülkemizi Nasıl Yenileyeceğiz’ adlı kitabında kaynak belirtmediği gerekçesiyle intihal suçlamalarının hedefi olan Yeşiller’in başbakan adayı Annalena Baerbock’a adaylıktan çekilmesi için baskı artmaya başladı. Başta yönetim olmak üzere Yeşiller’in önde gelen politikacıları Baerbock’a tam destek verirken, tabandan çatlak sesler yükselmeye başladı.

5.07.2021Avrupa
Emeklilik garanti ya emekli aylığı

Emeklilik garanti ya emekli aylığı!

Almanya’da 1986 yılındaki genel seçimler öncesiydi.Emeklilik yaşının yükseltilmesi tartışmaları gündeme geldi.Buna en çok dönemin Federal Çalışma ve Sosyal Düzen Bakanı Norbert Blüm karşı çıktı.

3.07.2021Avrupa
Şimdi de intihal suçlaması

Şimdi de intihal suçlaması

Almanya’da, Yeşiller’in başbakan adayı Annalena Baerbock, 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlere 3 aydan daha az bir süre kala intihal suçlamalarının hedefi oldu.

30.06.2021Avrupa
Baerbock kan kaybediyor

Baerbock kan kaybediyor!

Yeşiller Saarland teşkilatının tüzüklerinde listelerde ilk sıranın kadınlara verilmesini ilkesini ihlal etmesi ve Baden Württemberg Eyalet Başbakanı Winfried Kretschmann’ın pandemiyle mücadelede yurttaş özgürlüklerinin kısıtlandırılması açıklaması partinin başbakan adayı Annalena Baerbock’un şansını azalttı.

28.06.2021Avrupa
Merkel’den veda turları

Merkel’den veda turları

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 22 Kasım 2005 tarihinde başbakanlık koltuğuna oturdu.Hâlâ da oturmakta.Ve daha şimdiden Helmut Kohl’den sonra ‘Almanya’nın en uzun süre başbakanlığını yapan politikacı’ olarak tarihe geçmeyi de garantiledi.

26.06.2021Avrupa
Seçimlerde Rusya endişesi

Seçimlerde Rusya endişesi

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimleri Rusya’nın kampanyaya dönüştüreceği propaganda ve siber saldırı yöntemiyle etkileme girişiminde bulanacağı ileri sürüldü.

16.06.2021Avrupa
Yeşiller’de düşüşe devam

Yeşiller’de düşüşe devam

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde iktidara soyunan Yeşiller’e destek her geçen azalıyor.

15.06.2021Avrupa
‘Yeşiller akıllanmaya başladı’ derken...

‘Yeşiller akıllanmaya başladı’ derken...

Almanya’da iktidar olmaya soyunan Yeşiller’in nihayet akıllanmaya başladığı yönündeki ilk ciddi sinyaller hafta sonunda geldi. Annalena Baerbock’un başbakan adaylığı haftalar önce ilan edildiği halde, hem delegelerin oylarıyla resmileştirilmesi hem de partinin seçim programına kesin şeklinin verilmesi için düzenlenen kurultaya güllük gülistanlık bir atmosfer damgasını vurdu. Pandemi nedeniyle kurultay video konferans yöntemiyle gerçekleşti.

14.06.2021Avrupa
Baerbock’un adaylığına onay

Baerbock’un adaylığına onay

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde Yeşiller Partisi’nin Eş Genel Başkanı Annalena Baerbock’un başbakan adayı olması onaylandı.

13.06.2021Avrupa
Rakiplerini solladı

Rakiplerini solladı

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler öncesi köklü partiler seçim programlarına son şeklini vermeyi sürdürürken, seçmenlerin tercihinde de ciddi değişiklikler oluyor. Alman Devlet Televizyonu (ARD) adına yapılan son kamuoyu yoklamasına göre, başbakanın doğrudan halk tarafından seçilmesi halinde, Hıristiyan Demokrat/Hristiyan Sosyal Birlik Partileri’nin (CDU/CSU) adayı Armin Laschet yarışı önde bitirecek.

11.06.2021Avrupa
Demokrasi kazandı mı acaba

Demokrasi kazandı mı acaba?

İki Almanya resmen 3 Ekim 1990 tarihinde birleştikten sonra eski Doğu Almanya sınırları içinde oluşturulan Saksonya Anhalt’ta, geçen hafta pazar günü eyalet parlamentosu seçimleri yapıldı. Herkes seçim sonuçlarını heyecanla bekliyordu. Saat 18.00’de sandıklar kapandıktan sonra televizyon ekranlarına ilk tahminler yansımaya başladı.

9.06.2021Avrupa
Yeşiller’in benzine 16 cent talebi seçmen kaybettirdi

Yeşiller’in benzine 16 cent talebi seçmen kaybettirdi!

Spiegel adına yapılan anket, Yeşiller’in benzin fiyatını 16 cent artırmak istemesine halkın yüzde 72’sinin olumsuz baktığını yüzde 24’ü destek verdiğini ortaya koydu.

3.06.2021Avrupa
Yeşiller’in oyu hızla düşüyor

Yeşiller’in oyu hızla düşüyor

Alman siyasetinin yükselen trendi haline gelen Yeşiller’in oyu son günlerde hızla düşüyor.

30.05.2021Avrupa
CDU/CSU arayı kapatıyor

CDU/CSU arayı kapatıyor

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçim öncesi başbakan adayı saptanması döneminde yaşanan iç sürtüşmeler nedeniyle önemli ölçüde kan kaybına uğrayan Hıristiyan Demokrat/Hristiyan Sosyal Birlik Partileri’ne (CDU/CSU) destek artmaya başladı.

26.05.2021Avrupa
Cem Özdemir de gelirini bildirmeyi unutmuş

Cem Özdemir de gelirini bildirmeyi unutmuş!

Yeşiller Partisi’nin Eş Genel Başkanı ve başbakan adayı Annalena Baerbock’tan sonra eski parti başkanı Cem Özdemir de Federal Meclis’e 2014-2017 yılları arasındaki ek kazancını gecikmeli olarak bildirdi.

21.05.2021Avrupa
Yeşiller muhalefette başka iktidarda başka: NSU dosyalarının gizlenmesini istediler

Yeşiller muhalefette başka iktidarda başka: NSU dosyalarının gizlenmesini istediler

Neonazi terör örgütü NSU’nun ortaya çıkmasından beri en çok açıklama yapan Yeşiller Partisi Hessen eyaletinde iktidar ortağı olunca NSU dosyalarının 30 yıl gizli kalmasını istedi.

20.05.2021Avrupa
Rusya, Yeşiller’e mi taktı

Rusya, Yeşiller’e mi taktı?

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerden sonra iktidarı devralma yolunda koşar adım ilerleyen Yeşiller’in ‘yolunu kesmek’ için Rusya’nın şimdiden harekete geçtiği iddiası gündeme geldi. Hem de Almanya Başbakanı Angela Merkel’in koltuğuna göz diken Yeşiller’in başbakan adayı Annalena Baerbock’un ‘yolunu kesme’ iddiası.

17.05.2021Avrupa
Sınırsız başbakanlığa son mu

Sınırsız başbakanlığa son mu?

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler öncesi, ‘sınırsız başbakanlık dönemine son verilmesi’ tartışmaları da gündeme yerleşti.

15.05.2021Avrupa
Ayağına değil ayaklarına kurşun

Ayağına değil ayaklarına kurşun

Türkçe’de “Kendi ayağına kurşun sıkmak” diye bir söylem vardır. İşte Almanya’da Yeşiller’de bugünlerde yaşanan bazı gelişmelere bakınca aklıma hemen bu söylem geliyor.

12.05.2021Avrupa
Laschet: Benim yerim Berlin

Laschet: Benim yerim Berlin

Almanya’da Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri’nin (CDU/CSU) başbakan adayı Armin Laschet, eylül ayında yapılacak genel seçimlerin sonuçları ne olursa olsun, seçimlerden sonra Berlin’de kalacağını yineledi. Bazı çevrelerin Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Başbakanı Laschet’in seçimleri kazanmaması halinde Eyalet Başbakanlığı’na geri dönme kapısını açık bıraktığı yönündeki iddiaların tamamen ‘uydurma’ olduğunu söyledi.

10.05.2021Avrupa
Yeşiller’de Boris Palmer krizi

Yeşiller’de Boris Palmer krizi

Yeşiller Partisi Baden-Württemberg Teşkilatı, göçmenlere ve mültecilere karşı sert açıklamalarıyla bilinen Tübingen Büyükşehir Belediye Başkanı Boris Palmer’in partiden uzaklaştırılması için girişim başlattı. Hafta sonu yapılan eyalet parti genel kurulunda 161 delege Palmer’in üyelikten çıkarılması için işlemlerin başlatılmasını isterken 44 delege karşı çıktı, 8 delege çekimser oy kullandı.

9.05.2021Avrupa
Almanların yüzde 40ı başbakan adaylarını beğenmedi

Almanların yüzde 40'ı başbakan adaylarını beğenmedi

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler öncesi partiler arasındaki yarış kızışmaya başlarken, Almanların önemli bir bölümünün başbakanlık koltuğuna göz diken üç adaydan hiçbirine oy vermeyi düşünmediği ortaya çıktı.

5.05.2021Avrupa
CDU, bindiği dalı kesiyor

CDU, bindiği dalı kesiyor

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler için Sosyal Demokrat Parti (SPD) başbakan adayını kavgasız-dövüşsüz belirledi. Ve aylar önce Federal Maliye Bakanı Olaf Scholz’u başbakan adayı ilan etti.

3.05.2021Avrupa
Alman siyasetinde gündem oldu Çıplak modelin fotoğrafları oymuş gibi yayınlanınca...

Alman siyasetinde gündem oldu! Çıplak modelin fotoğrafları oymuş gibi yayınlanınca...

Almanya’da Yeşiller Partisi’nden başbakan adayı olan Annalena Baerbock yalan haberlerin hedefinde. Baerbock’a benzer çıplak bir modelin fotoğrafları Baerbock’muş gibi paylaşıldı.

30.04.2021Dünya
Almanların tercihi ‘siyah-yeşil’

Almanların tercihi ‘siyah-yeşil’

Almanya’da genel seçimlere yaklaşık 5 ay olduğu halde koalisyon hesapları başladı bile. CDU/CSU’nun adayı Armin Laschet, SPD’li Olaf Scholz ve Yeşiller’li Annalena Baerbock bu konuda somut açıklamada yapmaktan kaçınırken, son dönemlerde yapılan kamuoyu yoklamalarında ise Almanların ‘siyah-yeşil koalisyonu’ (CDU/CSU-Yeşiller) tercih ettiği ortaya çıktı.

29.04.2021Avrupa
Rakibi Merz’i de takıma aldı

Rakibi Merz’i de takıma aldı

CDU lideri ve CDU/CSU’nun başbakan adayı Armin Laschet, 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler öncesi sürdürülecek seçim kampanyası takımına rakibi Friedrich Merz’i de aldı. Ocak ayında yapılan CDU Genel Başkanı seçimlerine en güçlü aday olarak katılan Merz’e, muhafazakâr kanatta büyük güven duyulduğu ve CDU/CSU’nun son dönemlerde sistematik olarak yaşadığı oy kaybının engellenmesinde etkin bir rol oynamasının beklendiği belirtildi.

28.04.2021Avrupa
İkisi de pişman

İkisi de pişman

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra 23 Mayıs 1949 tarihinde Alman Anayası’nın kabulüyle resmen kurulan Almanya Federal Cumhuriyeti’nde yapılan genel seçimlerde, yıllarca hep Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti’nin SPD) başbakan adayları yarıştı. 2002 yılındaki genel seçim öncesi Hür Demokrat Parti (FDP) bu geleneği bozdu.

28.04.2021Avrupa
‘O konuşur, ben iş yaparım’

‘O konuşur, ben iş yaparım’

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlere 5 ay kala, başbakan adayları arasında yarış kızıştı, karşılıklı sataşmalar başladı. CDU/CSU’nun başbakan adayı Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Başbakanı Armin Laschet, son yapılan kamuoyu yoklamalarına göre yarışı önde götüren Yeşiller’in başbakan adayı Annalena Baerbock’un doğru dürüst bir plan ve programının olmadığını söyledi.

26.04.2021Avrupa
Türkler değil, Yeşiller geliyor

Türkler değil, Yeşiller geliyor

Fatih Sultan Mehmet döneminde komutan Gedik Ahmet Paşa yönetimindeki Osmanlı donanması, 1480 yılı temmuz ayı sonlarına doğru 100’ün üzerinden gemi ve 20 bine yakın askerle İtalya’nın en güneyindeki Otranto limanına çıkarma yapar.

26.04.2021Avrupa
Meğer siyasi hayatının en acı kararıymış

Meğer siyasi hayatının en acı kararıymış!

Almanya’da siyaset geçen hafta Birlik Partileri’nin göstereceği adaya kilitlenmişken Yeşiller’in başbakan adayını açıklaması birden gündemi değiştirdi.

22.04.2021Avrupa
Almanya’da anketlerde Yeşiller önde

Almanya’da anketlerde Yeşiller önde

Almanya’da iktidardaki Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik partileri (CDU/CSU) lider konumunu yitirme tehlikesiyle karşı karşıya.

22.04.2021Dünya
Hepsini solladı, ilk sıraya yerleşti

Hepsini solladı, ilk sıraya yerleşti

Başbakan adaylarının açıklanması sonrası yapılan kamuoyu yoklamalarına göre CDU/CSU yüzde 7 oy kaybına uğrarken, yüzde 28’le Yeşiller ilk sıraya yerleşti.

21.04.2021Avrupa
Yeşiller’den başbakanlığa kadın aday

Yeşiller’den başbakanlığa kadın aday

Almanya’da Yeşiller Partisi ilk kez başbakan adayı açıklayarak iktidara talip olduğunu ilan etti. Partinin ilk başbakan adayı Eşbaşkan Annalena Baerbock oldu. Anketlerde Yeşiller ikinci sırada gidiyor.

20.04.2021Dünya