EKSTRA
MENÜ

Kayıt

Kayıt ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kayıt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 52.607 Kayıt haberi bulunmuştur.

Kayıt Haberleri

EML dosyası nedir ve nasıl açılır EML dosyası açma işlemi ve program önerisi

EML dosyası nedir ve nasıl açılır? EML dosyası açma işlemi ve program önerisi

Günümüzde pek çok dosya formatının varlığı söz konusudur. Bu dosya türlerinden biri de EML dosyası olmaktadır. Sizin için EML dosyası nedir ve nasıl açılır? EML dosyası açma işlemi ve program önerisi konu başlıklarını detaylarıyla derledik.

21.04.2021Teknoloji
BAK dosyası nedir ve nasıl açılır BAK dosyası açma işlemi ve program önerisi

BAK dosyası nedir ve nasıl açılır? BAK dosyası açma işlemi ve program önerisi

BAK dosyası herkesin pek aşina olmadığı bir dosya çeşididir. Uzantısı da bak olan bu dosyalar çizim ile ilgilidir. BAK dosyası hakkında nasıl açılır ya da nedir gibi soruları sizler için derledik.

21.04.2021Teknoloji
Windows 10 güncellemeleri nasıl kapatılır Adım adım Windows 10 güncelleme kapatma

Windows 10 güncellemeleri nasıl kapatılır? Adım adım Windows 10 güncelleme kapatma

Bilgisayar kullananlar bilirler; güncellemeler yazılım yenilemesi için sıklıkla karşılarına çıkan gelişmelerin başında gelir. Ancak bu durum kimi zamanlarda can sıkıcı bir hal alabiliyor. Nedeniyse basit; film izlemek, oyun oynamak gibi keyifli aktivitelerin bölünmesini kim ister ki? Özellikle sürükleyici bir filmin ortasında gelen ani bir güncelleme çoğunlukla tat kaçırıcı bir hal alabiliyor. Peki güncellemeler kapatılabilir mi? Bu sorunun cevabı evet. Peki, Windows 10 güncellemeleri nasıl kapatılır? Adım adım Windows 10 güncelleme kapatma hakkındaki detayları derledik.

21.04.2021Teknoloji
VSYNC nedir ve ne işe yarar VSYNC açma ve kapatma ayarları hakkında bilgi

VSYNC nedir ve ne işe yarar? VSYNC açma ve kapatma ayarları hakkında bilgi

VSYNC ifadesinin açılımı Vertical Synchronization, şeklindedir. VSYNC, bilgisayar oyunlarındaki görüntü oranının monitörün yenilenme hızıyla eşleştirilmesi konusunda kullanıcıya yardımcı olan bir seçenektir. Sizin için Vsync nedir ve ne işe yarar? Vsync açma ve kapatma ayarları hakkında bilgi şeklindeki konu başlıklarını derledik.

21.04.2021Teknoloji
Türk kültürünü yansıtan kaya resimleri albümleştirilecek

Türk kültürünü yansıtan kaya resimleri albümleştirilecek

Kırgızistan ile Türkiye arasında "Altın Köprü" olarak nitelendirilen Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ) 25. kuruluş yılı dolayısıyla Orta Asya’dan Anadolu’ya Türk kültürünü yansıtan kaya resimlerini albümleştirmeye hazırlanıyor.

20.04.2021Keyif
18 yaşındaki Elif Işılın muhteşem başarısı Türkiyenin gururu oldu

18 yaşındaki Elif Işıl'ın muhteşem başarısı! Türkiye'nin gururu oldu

Antalya'da üstün yetenekli ve dahi öğrencilerin gittiği BİLSEM'de eğitim gören Elif Işıl Karakaş (18), Teksas Eyaleti Senfoni Orkestrası'nın piyano yarışmasında birinci oldu. Karakaş, üniversite eğitimi için dünyanın en iyi müzik okullarından biri olarak gösterilen Manhattan School of Music'e kabul edildi.

20.04.2021Gündem
Veriler açıklandı... Türkiye AB ülkelerini geride bıraktı

Veriler açıklandı... Türkiye AB ülkelerini geride bıraktı!

Türkiye'nin, geçen yıl sonu itibarıyla 22 milyon 750 bin 657 olarak belirlenen çocuk nüfusu, ülke nüfusunun yüzde 27,2'sini oluştururken AB sıralamasında ilk sırada yer alıyor.

20.04.2021Ekonomi
İşçiler için 15 maddelik talep listesi

İşçiler için 15 maddelik talep listesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü öncesi CHP Emek Büroları’nın işçilere ilişkin 15 talebini sıraladı. Ağbaba, zorunlu üretim hizmetlerinin yer aldığı işyerlerinde işçilere öncelikli aşı hakkı verilmesi, kısa çalışma ve ücretsiz izin desteği kapsamında yer alan işçilerin emeklilik sigorta primleri merkezi bütçe tarafından karşılanması gibi taleplerde bulundu.

20.04.2021Ekonomi
Steam kullanıcı adı değiştirme işlemi nasıl yapılır

Steam kullanıcı adı değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Kuruluşundan bu yana yaklaşıl 18 yılın geçtiği Steam, neredeyse bütün herkesin hesabının bulunduğu bir oyun platformu olarak çalışıyor. Ücretli veya ücretsiz oyun indirmeye izin veren bu platform bütün oyun severlerin de ilgisini çekiyor. Peki Steam kullanıcı adı nedir? Steam kullanıcı adı değiştirme işlemi nasıl yapılır? Steam kullanıcı adı değiştirmek ile ilgili detayları derledik

20.04.2021Teknoloji
Patreon nedir ve ne işe yarar Patreon kullanımı hakkında bilgi

Patreon nedir ve ne işe yarar? Patreon kullanımı hakkında bilgi

Patreon gibi siteler giderek günümüzde yaygınlaşmaktadır. Bu yaygınlaşmanın da bir getirisi olarak patreon kullanmak isteyen insanların sayısı giderek çoğaldı. Bundan dolayı patreon nedir ve ne işe yara gibi sorular için detaylı cevapları sizler için derledik.

20.04.2021Teknoloji
Komut istemi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmış hatası nedir ve çözümü nasıldır

Komut istemi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmış hatası nedir ve çözümü nasıldır?

Zaman zaman Windows işletim sistemi kullanıcıları, Komut İstemi ekranını açmak istedikleri zaman "Komut İstemi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmış" hatası ile karşılaşabiliyorlar. Sizin için Komut İstemi Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakılmış hatası nedir ve çözümü nasıldır şeklindeki soruları detaylarıyla derledik.

20.04.2021Teknoloji
İthalatçı garantili nedir İthalatçı garantili cihaz ne demek

İthalatçı garantili nedir? İthalatçı garantili cihaz ne demek?

Özellikle cep telefonu, bilgisayar, tablet gibi ürünlerde yurtdışından gelen cihazlar oldukça uygun fiyatlara gelmektedir. Bu nedenle de bu ürünler tüketicilere daha cazip gelmektedir. Bu cihazların garantileri de getiren firmalara aittir. İthalatçı garantili nedir? İthalatçı garantili cihaz ne demek? İthalatçı garantili cihazlar güvenilir midir? Tüm merak edilen soruları sizler için yanıtladık.

20.04.2021Teknoloji
Adalardan Hatay’a gönderilen 99 atın kaybolduğu iddiasına çifte soruşturma

Adalar'dan Hatay’a gönderilen 99 atın kaybolduğu iddiasına çifte soruşturma

İstanbul Adalar’daki atlı faytonların kaldırılmasının ardından Büyükşehir Belediyesi'nin sahiplendirdiği atlardan Hatay'ın Dörtyol Belediyesi’ne verilen 99 atın kaybolduğu iddiaları ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İddialarla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı. Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, atlardan 49’undan bilgisinin olduğunu, konuyla ilgili açıklama yapacağını söyledi.

19.04.2021Gündem
Yurt Fiyatlarını İlk Kez Eyurtlar.com Listeleyecek

Yurt Fiyatlarını İlk Kez Eyurtlar.com Listeleyecek!

Pandemiden kaynaklı yaklaşık 2 yıldır kapalı olan öğrenci yurtları, yeni düzenlemelerle 2021-2022 eğitim öğretim yılında açılmayı hazırlanıyor. Türkiye’de 2020 mart ayından bu yana devam eden salgın nedeniyle online eğitime devam eden üniversitelerin yeni dönemde açılması beklenirken, yurt yönetmeliğine göre yeni fiyat değerlendirmelerine de başlandı.

19.04.2021Ekonomi
Uzaktan eğitimde yabancı dil

Uzaktan eğitimde yabancı dil

Çağımızda baş döndürücü bir hızla yaşanan teknoloji, bilim, ticaret ve sanat alanlarındaki yenilik ve buluşların yabancı dillerde, özellikle de İngilizce metinlerde yer alması dil öğrenmenin önemini gösteriyor. Bunun yanı sıra, yapılan bazı çalışmalarda dil öğrenmenin bireyler üzerinde bilişsel ve kültürel esneklik sağladığını ortaya koydu.

19.04.2021Eğitim
Meclis’ten Ralph uyarıları

Meclis’ten Ralph uyarıları

Kozmetik sektörü için kullanılan denek hayvanı Ralph’in yaşadığı işkenceleri konu alan Save Ralph (Ralph’i Kurtar) isimli kısa film, gözleri ülkedeki denek hayvanı kullanımına çevirdi.

18.04.2021Gündem
NFT bir macera mı

NFT bir macera mı?

Son dönemde internet ve blockchain dünyasından NFT kavramı eksik olmuyor. Artık hemen her gün NFT ile ilgili bir gelişme gündeme geliyor. Peki tam olarak nedir bu NFT?

17.04.2021Ekonomi
‘Yeterince yangın görmüşse bir daha yanmak istemiyor insan’

‘Yeterince yangın görmüşse bir daha yanmak istemiyor insan’

Son dönemin popüler kadın yorumcularından Melek Mosso, bir ayrılık hikâyesini anlattığı üç şarkılık mini albümü ‘Sonrası Kalır’ı geçen hafta yayımladı. ‘En’ olma kaygısı taşımadığını söyleyen Mosso “Benim yarışım kendimle, o yüzden arkadaşlarımın işlerini desteklerim. Herkes beni sevsin, bir tek beni dinlesin gibi bir düşüncem de olmadı. Niyetimizi temiz tuttukça güzelliklerin bizi bulacağına inanırım” diyor.

Danimarkadan skandal karar Elimizde kalan aşıları fakir ülkelere verebiliriz

Danimarka'dan skandal karar! 'Elimizde kalan aşıları fakir ülkelere verebiliriz'

Görülen ciddi yan etkiler nedeniyle Danimarka birkaç gün önce AstraZeneca aşısının kullanımını tamamen durduran ilk Avrupa ülkesi olmuştu. Alınan bu flaş kararın ardından bir skandala imza atan ülke ellerinde kalan aşıları 'fakir ülkelere' vermeyi düşündüklerini açıkladı.

16.04.2021Dünya
Honor Band 6 Türkiyede satışa çıkıyor İşte dikkat çeken özellikleri

Honor Band 6 Türkiye'de satışa çıkıyor! İşte dikkat çeken özellikleri

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden biri olan Honor, yeni akıllı bilekliği Honor Band 6'yı Türkiye'de satışa sunmaya hazırlanıyor. İşte yeni akıllı bilekliğin öne çıkan özellikleri...

16.04.2021Teknoloji
Hedef olmamak için dijital ayak  izlerinizi silin

Hedef olmamak için dijital ayak izlerinizi silin

ESET, internet kullanımının yoğunlaştığı ve veri ihlallerinin arttığı bu dönemde, kullanıcılara dijital ayak izlerini azaltarak bahar temizliğine gitmeleri yönünde uyarılarda bulundu.

16.04.2021Teknoloji
Kırmızı Kodlu alanda hasta yaşı 30lara indi

'Kırmızı Kod'lu alanda hasta yaşı 30'lara indi

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Hastanesi Covid Yoğun Bakım 'kırmızı kod'lu alanda koruyucu giysiler altında ter döken sağlık çalışanlarının koronavirüsle mücadelesi, DHA ekibi tarafından görüntülendi. Solunum sıkıntısı çeken kadın hastaya yapılan entübasyon işlemi anbean kayıt altına alındı. Bölümdeki son durumu aktaran Prof. Dr. Melike Cengiz, ?Başlangıçta yaşı olan, başka sağlık sorunları nedeniyle çeşitli bağışıklık sistemlerini baskılayan durumları bulunan hastaları daha sık alıyorduk. Ancak aşılama sürecinin etkisi olduğunu düşünüyoruz. Şu an daha genç hasta grubundan yoğun bakıma aldığımız hastalar oluyor. 30'lu, 40'lı, 50'li yaşlarda hasta oldukça arttı" dedi.

16.04.2021Haber
Kırmızı kodlu alanda hasta yaşı 30lara indi

'Kırmızı kod'lu alanda hasta yaşı 30'lara indi

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi Covid Yoğun Bakım 'kırmızı kod'lu alanda koruyucu giysiler altında ter döken sağlık çalışanlarının koronavirüsle mücadelesi, DHA ekibi tarafından görüntülendi. Solunum sıkıntısı çeken kadın hastaya yapılan entübasyon işlemi anbean kayıt altına alındı. Bölümdeki son durumu aktaran Prof. Dr. Melike Cengiz, “Başlangıçta yaşı olan, başka sağlık sorunları nedeniyle çeşitli bağışıklık sistemlerini baskılayan durumları bulunan hastaları daha sık alıyorduk. Ancak aşılama sürecinin etkisi olduğunu düşünüyoruz. Şu an daha genç hasta grubundan yoğun bakıma aldığımız hastalar oluyor. 30'lu, 40'lı, 50'li yaşlarda hasta oldukça arttı" dedi.

16.04.2021Gündem
Koronavirüs yoğun bakımında kırmızı alan görüntülendi Hasta yaşı 30lara indi...

Koronavirüs yoğun bakımında 'kırmızı alan' görüntülendi! Hasta yaşı 30'lara indi...

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi koronavirüs yoğun bakım servisinin 'kırmızı alan'ı DHA ekibi tarafından görüntülendi. Solunum sıkıntısı çeken kadın hastaya yapılan entübasyon işlemi anbean kayıt altına alındı. Prof. Dr. Melike Cengiz, koronavirüs nedeniyle yoğun bakımdaki hastaların yaşlarının 30'lu, 40'lı, 50'li yaşlara indiğini belirtti. Covid Yoğun Bakım Sorumlu Hemşiresi Ayşena Ünal, “23 yaşında bir hastamızı kaybettik. O bizi inanılmaz etkiledi. Hiçbir bağımız, yakınlığımız olmamasına rağmen hepimiz ağladık" dedi.

16.04.2021Gündem
İçişleri Bakanlığı: Kasten öldürme olaylarında yüzde 31,5lik düşüş sağlandı

İçişleri Bakanlığı: Kasten öldürme olaylarında yüzde 31,5'lik düşüş sağlandı

İçişleri Bakanlığı, polis ve jandarma sorumluluk bölgelerinde son 15 yılda kasten öldürme olaylarında yüzde 31,5'lik düşüş sağlandığını açıkladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da son 15 yıldaki verilerin yer aldığı tabloyu sosyal medya hesabından paylaştı

15.04.2021Gündem
KAGİDER ve Migros, tarımdaki kadın girişimcileri güçlendirmek için kampa aldı

KAGİDER ve Migros, tarımdaki kadın girişimcileri güçlendirmek için kampa aldı

Tarım sektöründe faaliyet gösteren kadın girişimcilere destek vermek amacıyla Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Migros iş birliğiyle hayata geçirilen "Tarımda Kadın Girişimci Geliştirme ve Hızlandırma Programı" kampının ikincisi gerçekleştirildi. Kadın girişimcilerin büyümelerine ve güçlenmelerine yardımcı olacak bilgilerin aktarıldığı kampta eğitim gören kadın üreticilerin Migros standartlarında yaptıkları tüm üretimler Migros mağazalarında müşterilerle buluşacak.

15.04.2021Ekonomi
Meksikada cep telefonu kullanıcılarının biyometrik verilerinin toplanması yasa tasarısı senatodan geçti

Meksika'da cep telefonu kullanıcılarının biyometrik verilerinin toplanması yasa tasarısı senatodan geçti

Meksika Senatosu, cep telefonu şirketlerinin, kullanıcıların biyometrik verilerini toplamasına olanak sağlayan yasa tasarısını onayladı.

15.04.2021Teknoloji
İçişleri Bakanlığından 81 ile denetim açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile denetim açıklaması

İçişleri Bakanlığı Kısmi kapanma sürecinde ülke genelinde bugünden itibaren “Yoğunlaştırılmış Dinamik Denetim” uygulanacağını duyurdu. Sokağa çıkma kısıtlaması saatlerinde şehirler arası yollarda araçlar durdurularak izin belgesi, muafiyet nedeni, zaman ve güzergah kontrol edilecek.

15.04.2021Gündem
Bölgenin doğasını değiştirdi Akdenizdeki tehlike

Bölgenin doğasını değiştirdi! Akdeniz'deki tehlike

Antalya kıyılarında aslan balığının falezler bölgesindeki yaşam alanında yapılan incelemelerde diğer tür balıklara rastlanmamasının, bölge habitatının alarm verdiği anlamına geldiği belirtildi. İsa Alemdar, "Yaşadığı bölgede üreyen diğer balıkların yumurtalarını ve yavrularını yediği için bölge habitatına zarar veriyor, diğer türleri ciddi tehlikeye sokuyor. Birçok ülkede aslan balığı tüketiliyor. Eti zehirli olmadığı için avcılığı yapılarak yeniliyor" ifadelerini kullandı.

15.04.2021Gündem
Kripto para piyasasında neler oluyor Dogecoin yüzde 5300 kazandırdı İşte son gelişmeler

Kripto para piyasasında neler oluyor? Dogecoin yüzde 5300 kazandırdı! İşte son gelişmeler

Kripto para birimlerinden Dogecoin son günlerde popülaritesini artırmış durumda. Hızlı yükseliş sergileyen ve milyarder iş adamı Elon Musk’ın da radarında olan Dogecoin için birçok iddia ortaya atılıyor. Kimsenin desteklemediği Ravencoin de güçlü yükseliş sergiledi. Ripple davanın gölgesinde büyük kazanç sağlarken Holo ve Bittorrent yatırımcılarını üzdü.

15.04.2021Ekonomi
AstraZeneca aşısının kullanımının durdurulduğunu açıklarken bayıldı

AstraZeneca aşısının kullanımının durdurulduğunu açıklarken bayıldı

Danimarka AstraZeneca Kovid-19 aşısının kullanımını tamamen durdurduğunu açıkladı. Ancak bu flaş kararı gölgede bırakacak bir şey yaşandı. Danimarka Farmakoloji Bölüm Direktörü Erichsen duyuruyu yaptığı sırada bayıldı.

15.04.2021Dünya
Kuyumculara yetki belgesi şartı

Kuyumculara yetki belgesi şartı

Ticaret Bakanlığı, kuyumcu açma ve kapamayı kurallara bağladı. Artık yetki belgesi olmayan kuyumcu açamayacak.

15.04.2021Ekonomi
Windows Script Host hatası nedir ve çözümü nasıldır

Windows Script Host hatası nedir ve çözümü nasıldır?

Windows işletim sistemi kullanan kişilerin sık karşılaştığı bir hata olan Windows Script Hatası, bilgisayar yüklenen veya daha önceden yüklenmiş olan yazılımların sebep olduğu bir hatadır. Bilgisayar açıldığında karşılaşılan bu hata komut dosyasındaki talimata bağlı olarak otomatik olarak açılan bazı programların açılmaması şeklinde görülür. Bu gibi bir durumda Windows Script Host hatası ile karşılaşılmakta ve istenilen program açılmamaktadır. Bugün sizlere internette sık aratılan Windows Script Host Hatası nedir ve çözümü nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.04.2021Teknoloji
Kayıt Defteri temizleme işlemi nasıl yapılır Bozuk Kayıt Defteri öğeleri temizleme (Windows 7,8 Ve 10)

Kayıt Defteri temizleme işlemi nasıl yapılır? Bozuk Kayıt Defteri öğeleri temizleme (Windows 7,8 Ve 10)

Bilgisayarlarımız bazen pek çok sebebe bağlı olarak yavaşlayabilirler. Böyle durumlarda bilgisayarımızı eski haline getirebilmek için bazı hamleler yapmamız gerekir. Bu hamlelerde biri de kayıt defterini temizlemektir. Peki, kayıt defteri temizleme işlemi nasıl yapılır? Bozuk kayıt defteri öğeleri temizleme işlemi Windows 7, 8 ve 10'da nasıldır? İşte bu konu hakkında bilmeniz gerekenler.

15.04.2021Teknoloji
Avrupa yollarındaki elektrikli otomobil sayısında daha hızlı artış öngörülüyor

Avrupa yollarındaki elektrikli otomobil sayısında daha hızlı artış öngörülüyor

İklim değişikliğiyle mücadele kapsamındaki katı salınım hedeflerinin baskısının elektrikli araçlara geçişi hızlandırması bekleniyor.

14.04.2021Ekonomi
İzmirde kaçakçılık operasyonlarında 5 gözaltı

İzmir'de kaçakçılık operasyonlarında 5 gözaltı

İzmir'de, polisin 3 ilçede düzenlediği operasyonlarda, kaçak mazot ve gümrük kaçağı içki ile tütün mamülleri ve çeşitli emtia ürünleriyle yakalanan 5 kişi gözaltına alındı.

14.04.2021Haber
Borcu olanlar dikkat Kripto paranız bloke olabilir

Borcu olanlar dikkat! Kripto paranız bloke olabilir

Uzmanlar borcu olanların borçlarının kripto paralarla da hacze gidebileceğini belirtiyor. Bunun sebebi ise mal varlığı içine kripto paraların da dahil olması.

14.04.2021Ekonomi
Büyük tepki çeken kaçak villa ile ilgili bir ret kararı daha

Büyük tepki çeken kaçak villa ile ilgili bir ret kararı daha

Antalya'nın Demre ilçesi Kekova bölgesindeki Ziyat Koyu'nda İngiliz vatandaşı Cloudya Jamey Hankes'in yaptırdığı ve büyük tepki gören kaçak villa ile ilgili bir ret kararı daha çıktı. Kaçak villanın Demre Belediyesi tarafından alınan yıkım kararına ilişkin yürütmenin durdurulması talebiyle açılan dava 4'üncü kez reddedildi. Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, "Biz belediye olarak yıkım için tüm yasal süreçlerin tamamlanmasını bekleyeceğiz. Burada verilen mahkeme kararları ortada" dedi.

14.04.2021Gündem
Kuyumculuğa kural getirildi

Kuyumculuğa kural getirildi

Ticaret Bakanlığı'nın açıkladığı yönetmeliğe göre kuyum ticareti, yalnızca yetki belgesine sahip kuyum işletmeleri tarafından yapılacak.

14.04.2021Ekonomi
Cmd Komutları neler Windowsda en çok kullanılan Cmd Kodları

Cmd Komutları neler? Windows'da en çok kullanılan Cmd Kodları

Söz konusu bilgisayar olunca ortaya bilinmesi gereken pek çok şey çıkıyor. Her ne kadar hepimiz günlük hayatımızda bilgisayar kullanıyor olsak da, aslında bilgisayarlara dair bilmediğimiz pek çok şey var. Bunlardan bir ide CMD komutları. Peki, CMD komutları neler ve Windows'da en çok kullanılan CMD kodları hangileri? İşte bu konu hakkında bilmeniz gerekenler.

14.04.2021Teknoloji
Çalıştır nedir ve nasıl açılır Çalıştır komutları ve kodları

Çalıştır nedir ve nasıl açılır? Çalıştır komutları ve kodları

Artık günümüzde hemen hemen herkes bilgisayar karşısında çok fazla vakit geçiriyor. Haliyle bilgisayara dair de pek çok şey bilmek gerekiyor. Bu hem işlerinizi daha kolay bir şekilde yapmanız hem de zamandan tasarruf etmeniz için gerekli oluyor. İşte eğer Windows işletim sistemi kullanıyorsanız, bu noktada devreye çalıştır aracı giriyor. Peki, çalıştır aracı nedir ve nasıl açılır? Çalıştır komutları ve kodları nelerdir? İşte bu konu hakkında bulmanız gerekenleri derledik.

14.04.2021Teknoloji

Yazar Sonuçları

Royal Albert Hall 150 Yaşında

İngiltere’nin belki de en ikonik etkinlik mekanlarından biri olan Royal Albert Hall 150. yaşını kutluyor. Bu özel kutlama Imogen Heap’in performansıyla taçlandırılıyor. Pandemi sebebiyle 1 senedir boş olan ve etkinliklere kapalı olan Royal Albert Hall’da Imogen Heap yaptığı performanla zamanı 150 sene önceye alıyor.

21.04.2021

Hangi vergi suçlarında hapis cezası var?

Vergi Usul Kanunu’nda (VUK) kaçakçılık suçlarını işleyenler için ‘hapis cezası’ öngörülüyor. (Md.359)

20.04.2021

Kayıp 4 dakika

Muhsin Yazıcıoğlu’nun öldürülmesiyle ilgili olarak oğlu Furkan Yazıcıoğlu ile CNN Türk kanalında yaptığımız programdan sonra olayın suikast boyutu daha çok öne çıktı. Dosya üzerindeki oyunları yakalamak nispeten kolay ama olay anı hep karmaşıktır.

19.04.2021

Ne yaptınız İlhan Bey

CHP, ne güzel bir şey tutturmuştu!

18.04.2021

Genelgedeki otel detayı

Kısmi kapanma, daha büyüğünün ayak sesi. Buna emin olabilirsiniz.

15.04.2021

3920 gün primle emekli olabilirsiniz

Soru: Yüzde 62 engelli raporum var ve işe giriş tarihim 1.5.2003. Ne zaman emekli olurum? Dilber S.

14.04.2021