EKSTRA
MENÜ

Kamu

Kamu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kamu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 147.967 Kamu haberi bulunmuştur.

Kamu Haberleri

Burak Yılmaz, Fransada manşetlerde Lillei şampiyonluğa götürdü...

Burak Yılmaz, Fransa'da manşetlerde! "Lille'i şampiyonluğa götürdü..."

Milli futbolcular Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik'in formasını giydiği Lille'in 10 yıl aradan sonra tarihinin dördüncü şampiyonluğuna ulaşması Fransız basınında geniş yer buldu.

24.05.2021Futbol
Otomotiv devinden flaş karar Çip krizi vurdu... Fabrikası kapanıyor

Otomotiv devinden flaş karar! Çip krizi vurdu... Fabrikası kapanıyor

Suzuki Motor yarı iletken çip tedarik sıkıntısı sebebiyle Japonya'daki üretimini haziran ayında geçici süre durduracak.

24.05.2021Ekonomi
Göçmen derneklerinin ücretli kadrolarına destek

Göçmen derneklerinin ücretli kadrolarına destek!

Göçmen derneklerin büyük, küçük faaliyetlerinin finansmanının yanı sıra eleman çalıştırmak için de kamu kuruluşları veya vakıflara başvurabileceğine dikkat çekildi.

24.05.2021Avrupa
GSYH nedir Gayri safi yurtiçi hasıla (GSYH) nasıl hesaplanır

GSYH nedir? Gayri safi yurtiçi hasıla (GSYH) nasıl hesaplanır

Ülkemizin 2023 hedefleri arasında yer alan GSYH kavramı pek çoğumuzun merak ettiği konulardan biridir. Bilindiği üzere Türkiye'nin 2023 hedeflerinden biri GSYH değeri dünya sıralamasında ilk 10'da bulunan ekonomilerden biri olmaktır. Peki nedir bu GSYH ve Nasıl Hesaplanır? İşte GSYH konusunda bütün merak edilenler.

24.05.2021Araştırma
Danıştay nedir ve görevleri nelerdir Danıştay üyelerini kim seçer

Danıştay nedir ve görevleri nelerdir? Danıştay üyelerini kim seçer

Danıştay terimi, günlük yaşamda insanların en fazla duyduğu ve çoğu insanın anlamını pek fazla bilmediği terimler arasında yerini alır. Bu kapsamda sizin için Danıştay nedir ve görevleri nelerdir? Danıştay üyelerini kim seçer şeklindeki soruların yanıtlarını tüm detayları ile birlikte derledik.

24.05.2021Araştırma
Yargı nedir ve görevleri nelerdir

Yargı nedir ve görevleri nelerdir?

Yargı, tüm insanların günlük hayatta oldukça sık duymakta olduğu önemli terimlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu doğrultuda en çok sorulan Yargı nedir ve görevleri nelerdir şeklindeki soruların yanıtlarını tüm merak edilen detayları ile birlikte derledik.

23.05.2021Araştırma
Bakan Pakdemirli: Teknopark İstanbul ülkemiz için önemli bir değer

Bakan Pakdemirli: Teknopark İstanbul ülkemiz için önemli bir değer

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Son 3 yıldır kesintisiz büyüyen tarım alanında da farklı destek ve uygulamaların hayata geçirilebileceğini gösteren Teknopark İstanbul'un ülkemiz için önemli bir değer olduğunu düşünüyorum." ifadesini kullandı.

23.05.2021Ekonomi
Son dakika haberler: Yahudi yerleşimciler İsrail polisi eşliğinde Mescid-i Aksaya baskın düzenledi

Son dakika haberler: Yahudi yerleşimciler İsrail polisi eşliğinde Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi

İsrail polisinin eşlik ettiği onlarca fanatik Yahudi yerleşimci, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya yaklaşık 3 hafta aradan sonra baskın yaptı.

23.05.2021Dünya
Onlarca Yahudi yerleşimci, İsrail polisi eşliğinde Mescid-i Aksaya baskın düzenledi

Onlarca Yahudi yerleşimci, İsrail polisi eşliğinde Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi

İsrail polisinin eşlik ettiği onlarca fanatik Yahudi yerleşimci, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya yaklaşık 3 hafta aradan sonra baskın yaptı.

23.05.2021Haber
700 bin işçi buradan çıkacak haberi bekliyor İşte sendikaların talepleri...

700 bin işçi buradan çıkacak haberi bekliyor! İşte sendikaların talepleri...

Kamu işçilerinin ücretlerine 2021-2022 yıllarında yapılacak zammın belirleneceği görüşmeler öncesi birlikte hareket eden Türk-İş ve Hak-İş, mali ve sosyal hakları içeren ortak taleplerini hazırladı. Konfederasyonların bunu kısa süre içerisinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunması, görüşmelerin de temmuz ayında sonuçlanması bekleniyor.

23.05.2021Ekonomi
Küçük çocuklu anne hapse girmeyecek

Küçük çocuklu anne hapse girmeyecek

AK Parti, 4. yargı paketinin yanı sıra, cezaevlerinde görüntülü konuşmanın kaydedilmesi ve mahpuslara e- posta ile haberleşme hakkını da içeren 11 maddelik ‘mini infaz’ paketini Meclis’e sunmak için çalışıyor. Yargı paketiyle 15 yaşından küçük çocuğu olan, cezası 10 yıldan az anneler cezaevine girmeyecek.

23.05.2021Gündem
İngiltere’de şimdi de ‘üçlü mutant’ virüs

İngiltere’de şimdi de ‘üçlü mutant’ virüs

Aşıların etkinliğiyle ilgili en büyük soru işareti, olası bir ölümcül COVID-19 mutasyonuna karşı çalışmaması olarak biliniyor. Bu nedenle, hızla yayılan tehlikeli mutasyonlar uzmanlar tarafından büyük bir titizlikle inceleniyor.

23.05.2021Dünya
Okudular, çalıştılar, çocuk büyüttüler ve hiç vazgeçmediler; bugün Avrupa’nın en iyileri arasındalar

Okudular, çalıştılar, çocuk büyüttüler ve hiç vazgeçmediler; bugün Avrupa’nın en iyileri arasındalar

Avrupa’nın En İyi 100 Kadın Sosyal Girişimcisi listesinde Türkiye’den de beş kadın var. Eğitime çok önem veren ailelerin yetiştirdiği, çocukluklarından beri hep topluma faydalı işler yapmanın hayalini kuran, durup dinlenmeden çalışan, engeller karşısında yılmayan bu kadınları yakından tanıyalım...

23.05.2021Hürriyet Pazar
Türkiye’nin en güzel meydanları

Türkiye’nin en güzel meydanları

Meydanlar şehirlerin simgesidir. Randevular verilir, kutlamalar yapılır, şehir destanları meydanlarda yazılır. İçinde bulunduğumuz salgın dönemi nedeniyle belki de tarihlerinin en sakin günlerini geçiriyorlar. “Havalar da ısınmışken kısmen sakin olan meydanların tadını çıkaralım” dedik ve jürimize bu hafta Türkiye’nin en güzel meydanlarını sorduk…

23.05.2021Seyahat
Lisans KPSS başvuruları ne zaman başlayacak İşte 2021 ÖSYM KPSS takvimi

Lisans KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2021 ÖSYM KPSS takvimi

Kamuda memur olmak için katılım sağlanan KPSS'nin 2021 Lisans oturumları toplam 3 etapta sona erecek. Bu yılki sınava katılım sağlamak için günlerdir hazırlanan yüz binlerce üniversite mezunu aday, başvuru takviminin ne zaman işlemeye başlayacağını merak ediyor. Peki, 2021 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

22.05.2021Gündem
YKSde engelli öğrencilere çift soru kitapçığı

YKS'de engelli öğrencilere çift soru kitapçığı

Kamu Denetçiliği Kurumunun (KDK) bir başvuru kapsamında yaptığı görüşmeler neticesinde, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavında (2021-YKS) engelli öğrenciler için çift soru kitapçığı uygulaması yapılması kararlaştırıldı.

22.05.2021Eğitim
Yaya yolu ve istinat duvarı yaptırılacak

Yaya yolu ve istinat duvarı yaptırılacak

Develi Belediyesi yaya yolu ve istinat duvarı yapılması işini 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edecek.

22.05.2021Ekonomi
Son dakika.. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz Tünelin sonundaki ışık diyerek tarih verdi

Son dakika.. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz 'Tünelin sonundaki ışık' diyerek tarih verdi

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, koronavirüs salgınına ilişkin yaptığı açıklamada "Tünelin ucundaki ışığı görüyorum" diyerek Ekim ayını işaret etti. Prof. Dr. Yavuz, "Tam açılma için ise vaka sayılarının 100 binde 10-20, test pozitiflik oranlarının yüzde 3-5 bandına inmesi gerekiyor. Henüz istediğimiz düzeyde değiliz. Haziran'da yapılandırılmış açılmaya gidebiliriz" dedi.

22.05.2021Gündem
İsrailden skandal Gazze koşulu

İsrail'den skandal Gazze koşulu

İsrail Savunma Bakanı, Gazze'nin yeniden imarının İsrailli esirler meselesinin çözümüne bağlı olduğunu söyledi. İsrail, Hamas'ın 2014'ten bu yana ikisi asker toplam 4 İsrailliyi elinde tuttuğunu savunuyor.

22.05.2021Dünya
Mafyayı ‘rüzgâr’ çarptı

Mafyayı ‘rüzgâr’ çarptı

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı koordinasyonunda mafya ve organize suç örgütlerine eşzamanlı “Sahil Rüzgârı” adı verilen operasyon başlatıldı. 8 ilde 171 kişi gözaltına alındı.

22.05.2021Gündem
‘Evladım, üşümesin o çocuk’

‘Evladım, üşümesin o çocuk!’

Bizim ülkede annelere, tanıdığı ya da tanımadığı herkes yerli yersiz söz söylemeye ya da soru sormaya bayılıyor niyeyse. Biz de bu hafta bu sözlerin ağızdan çıkıp nerelere vardığını, evladına iyi bakabilmek için dişini tırnağına takmış annelere neler hissettirdiğini konuştuk.

Hibe başvuruları 25 Mayıs’ta başlıyor

Hibe başvuruları 25 Mayıs’ta başlıyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında esnafa sağlanacak hibe desteği için başvurular 25 Mayıs’ta başlayacak. Destekten yararlanmak isteyenler bir ay süreyle e-Devlet üzerinden başvurabilecek.

22.05.2021Ekonomi
Atama kararları Resmi Gazetede yayımlandı

Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile bazı kurumlara ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

22.05.2021Gündem
Küresel Sağlık Zirvesi sona erdi Afrikada aşı üretim kapasitesini arttırmak istiyoruz

Küresel Sağlık Zirvesi sona erdi! 'Afrika'da aşı üretim kapasitesini arttırmak istiyoruz'

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, aşı üretim kapasitesini artırmak istedikleri Afrika'da söz konusu alanda üretim yapacak fabrikalara ihtiyaç olduğunu söyledi.

21.05.2021Dünya
Kabe imamı Şeyh Bandar Balilaya bıçaklı saldırı girişimi

Kabe imamı Şeyh Bandar Balila'ya bıçaklı saldırı girişimi

Suudi Arabistan'da Kabe İmamlarından Şeyh Bandar Balila’ya cuma hutbesini okuduğu sırada bıçaklı saldırgan tarafından saldırı girişiminde bulunuldu.

21.05.2021Dünya
İçişleri Bakanlığı 110 kaymakam adayı alacak.. İşte başvuru şartları ve detaylar

İçişleri Bakanlığı 110 kaymakam adayı alacak.. İşte başvuru şartları ve detaylar

İçişleri Bakanlığınca Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfı'na 110 kaymakam adayı alınacak .Üniversitelerin sosyal bilimler, mühendislik fakülteleri ile tarih bölümlerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapan ve uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapanlar İçişleri Bakanlığı kaymakam adaylığı için başvuruda bulunabilecek.

21.05.2021Gündem
Son dakika... Borçlara yapılandırma geliyor AK Parti yeni torba yasa teklifini TBMMye sundu

Son dakika... Borçlara yapılandırma geliyor! AK Parti yeni torba yasa teklifini TBMM'ye sundu

Yeni borç yapılandırmasıyla ilgili teklif Meclis'e sunuldu. 15 maddelik yeni ekonomi paketi kapsamında teklife göre istihdam ve üretimin de korunması amaçlanıyor. Aynı zamanda teklife göre esnafa sicil affı geldi. Bu teklifle aynı zamanda meslek odalarına olan borçlar da yapılanacak. Önümüzdeki hafta da teklif görüşmeleri için önce Komisyon aşaması var. Sonrasında gündeme gelmesi bekleniyor.

21.05.2021Ekonomi
Ziraat Bankası çalışma saatleri 2021 - Ziraat Bankası saat kaçta açılıyor / kapanıyor Öğle arası açılış ve kapanış saatleri

Ziraat Bankası çalışma saatleri 2021 - Ziraat Bankası saat kaçta açılıyor / kapanıyor? Öğle arası açılış ve kapanış saatleri

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bankaların çalışma saatleri en çok aranan konuların başında geliyor. Bunlardan biri de Ziraat Bankası çalışma saatleri... Alınan tedbirler kapsamında bankaların çalışma saatleri de farklılıklar gösterebiliyor. Peki Ziraat Bankası saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Öğle arası çalışma saatleri nedir? Cumartesi günleri de açık mı? İşte Ziraat Bankası çalışma saatleri 2021..

21.05.2021Gündem
Polise, gözaltına alırken sarkıntılıktan indirimle 2,5 yıl hapis

Polise, gözaltına alırken sarkıntılıktan indirimle 2,5 yıl hapis

Ankara'da Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği'nin (TAYAD) eyleminde, üniversite öğrencisi Merve D.'ye gözaltı işlemi sırasında cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla tutuksuz yargılanan polis memuru Sezgin S. 'sarkıntılık' suçundan indirimle 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

21.05.2021Gündem
Mustafa Cengiz kimdir Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz hakkında bilgiler

Mustafa Cengiz kimdir? Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz hakkında bilgiler

Mustafa Cengiz, Galatasaray Başkanı sıfatıyla yaptığı açıklamalar ve söylemlerle dikkatleri üzerine çekiyor. Aslen Gaziantep'li olan ve Mustafa Cengiz, iş hayatında pek çok alanda faaliyet göstermiştir. Peki, Mustafa Cengiz kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

21.05.2021Spor Arena
Bakan Kurum: 17 milyar lira katkı sağladık

Bakan Kurum: 17 milyar lira katkı sağladık

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Bursa'da Vakıfköy Kent Parkı açılış töreninde konuştu. Bakan Kurum "Sıfır Atık Projesi'yle sadece 3 yılda 315 milyonkilovatsaat enerji, 345 milyon metreküp su ve 50 milyon varil petrolden tasarruf ettik. 17 milyon ton kullanılabilir atığı geri dönüştürdük. Binlerce kişiye istihdam oluşturduk, ekonomimize 17 milyar lira katkı sağladık. Bu çalışmalarımızla tam 209 milyon ağacın kesilmesini engellemiş olduk" dedi.

21.05.2021Ekonomi
Son dakika: İşte düşük faizli kredi desteğinin ayrıntıları..  5 kişilik yeni istihdam yaratana 500 bin liraya kadar kredi..

Son dakika: İşte düşük faizli kredi desteğinin ayrıntıları.. 5 kişilik yeni istihdam yaratana 500 bin liraya kadar kredi..

İstihdam sağlayan işletmelere finansman desteği yolda. İşletmeler ilave olarak istihdam ettikleri kişiler için ödeyecekleri sigorta primlerini, kamu bankalarından kullanacakları kredilerde faizden düşebilecekler. İşte yeni desteğin detayları...

21.05.2021Ekonomi
Hayvancılık işletmelerine destek kararı

Hayvancılık işletmelerine destek kararı

Konusu yeni ahır ve ağıl yapımı, kapasite artırımı veya rehabilitasyonu, hayvan barınağı amaçlı çadır alımı ile makine alet ve ekipman alımı olan yatırımlara yüzde 50 oranında hibe desteği verilecek.

21.05.2021Ekonomi
Son dakika... Organize suç örgütlerine Sahil Rüzgarı Operasyonu

Son dakika... Organize suç örgütlerine 'Sahil Rüzgarı Operasyonu'

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ege ve Akdeniz Bölgesi'nde faaliyet gösterdiği belirlenen suç örgütlerine yönelik 8 ilde 'Sahil Rüzgarı' operasyonu düzenledi. Operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

21.05.2021Gündem
Önce 50 yıl sonra tahliye

Önce 50 yıl sonra tahliye

Ankara’da öz kızına yönelik cinsel istismar iddiasıyla yargılanıp 50 yıl 7 ay 15 gün hapse mahkûm edilen babanın cezasını İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 25’inci Ceza Dairesi (istinaf) bozdu. Daha önce rekor niteliğinde ceza alan sanık baba C.Ö.K.’nın tahliyesine karar verildi.

21.05.2021Gündem
Çocuklar için BES’lenme zamanı

Çocuklar için BES’lenme zamanı

Sigortacılık Yasası’nda değişiklik yapan ve küçük ölçekli işletmelere pandemi desteği içeren düzenleme Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi.

21.05.2021Ekonomi
Sosyal Devlet nedir ve özellikleri nelerdir Sosyal Devlet anlayışı olan ilk Türk Devleti

Sosyal Devlet nedir ve özellikleri nelerdir? Sosyal Devlet anlayışı olan ilk Türk Devleti

Dünya genelinde çok sayıda devlet bulunmaktadır. Bu devletlerin ise birbirinden farklı yönetim şekilleri var. İstek ve ihtiyaca göre oluşturulan devlet yönetim şekillerinin de farklı özellikleri bulunur. Özellikle sosyal devlet özellikleri çok merak ediliyor. Sosyal devlet nedir ve özellikleri nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

21.05.2021Araştırma
Lokavt nedir Lokavt hakkı ne demek

Lokavt nedir? Lokavt hakkı ne demek?

Lokavt, İngilizce kökenli bir terimdir. Kapı dışarı etmek anlamına gelen bu terim işçilerin işi bırakmasına karşılık işverenin işi tamamen durdurarak, işçileri tamamen işten uzaklaştırmasına verilen isimdir. Lokavt nedir? Lokavt hakkı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

21.05.2021Araştırma
Anayasa nedir ve özellikleri nedir Hukukta anayasa tanımı ve kavramı

Anayasa nedir ve özellikleri nedir? Hukukta anayasa tanımı ve kavramı

Devletlerin sahip olduğu birçok hak vardır. Bu haklar belirli kurallar ile belirlenmiş olup halkta bu kurallara göre yönetilmektedir. Sizler için Anayasa nedir ve özellikleri nedir? Hukukta anayasa tanımı ve kavramı nedir? Tüm detayları derledik.

20.05.2021Araştırma
Mikro ve küçük ölçekli işletmelere can suyu 12 ay süreyle uygulanacak

Mikro ve küçük ölçekli işletmelere can suyu! 12 ay süreyle uygulanacak

Sigortacılık ile Diğer Bazı Alanlara İlişkin Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Buna göre mikro ve küçük ölçekli işletmeler, likidite sıkıntısını karşılamak ve istihdamı desteklemek için ilave olarak istihdam ettikleri sigortalılar için ödemeleri gereken sigorta primlerini, 30 Haziran 2022'ye kadar kullandıkları kredi faiz veya kar payı bakiyesinden düşebilecek. Ayrıca ebeveynler, 18 yaşını tamamlamamış çocukları adına BES'te birikim yapabilecek.

20.05.2021Ekonomi
Aşı randevusun günü veya saati değiştirilebilir mi İlk ve ikinci aşı randevusu MHRS ve E-Devlet üzerinden nasıl alınır

Aşı randevusun günü veya saati değiştirilebilir mi? İlk ve ikinci aşı randevusu MHRS ve E-Devlet üzerinden nasıl alınır?

Aşı randevusu değiştirilebilir mi sorusu pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 aşı programında yeni bir safhaya geçildiğini, 55 yaşından büyüklere aşı sırasının geldiğini belirtti. Bu gelişmenin ardından, başta bu yaş grubundaki vatandaşlar olmak üzere pek çok kişi aşı sırası almak için randevunun nasıl alınacağını sorgulamaya başladı. Covid-19 aşısı olacak olan öncelikli gruptaki vatandaşlar, mobil uygulama veya internetin yanı sıra MHRS telefon hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyor. Peki, ilk ve ikinci aşı randevusu MHRS ve E-Devlet üzerinden nasıl alınır? İşte, aşı randevusu hakkında bilinmesi gerekenler

20.05.2021Gündem
Venedik Bienali 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu 22 Mayısta açılıyor

Venedik Bienali 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu 22 Mayıs'ta açılıyor

Venedik Bienali'nin 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi, 22 Mayıs-21 Kasım'da düzenlenecek.

20.05.2021Keyif
Kültür ve Turizm Bakanlığı 45 sürekli işçi alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı 45 sürekli işçi alacak

Merkezi Kapadokya Alanı sınırları içinde bulunan Kapadokya Alan Başkanlığında istihdam edilmek üzere, Kapadokya Alan Başkanlığı Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde ilanda belirtilen unvanlı boş sürekli işçi kadrolarına, KPSS taban puanı esas alınarak yapılacak sözlü sınav sonucuna göre, personel alımı yapılacak.

20.05.2021Ekonomi
IMF, Almanya ekonomisini değerlendirdi

IMF, Almanya ekonomisini değerlendirdi

Uluslararası Para Fonu (IMF), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için Almanya'nın harcama gücünü olağanüstü destek önlemleriyle "mükemmel" bir şekilde kullandığını ancak toparlanma sürecinin belirsiz kalmaya devam ettiğini duyurdu.

20.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

VİZONTELE OLMADIK

YANDAKİ fotoğraf Kepez Cemil Meriç Kütüphanesi’ne ait.

24.05.2021

Trafik sigortası yasadan çıkartıldı şimdi ne olacak?

Sigortacılık ve bireysel emeklilik sisteminde yeni düzenlemeler içeren kanun teklifi Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Ancak, trafik sigortası ile ilgili düzenlemeler son anda kanun teklifinden çıkartıldı. Neydi o düzenlemeler?

24.05.2021

FETÖ anneleri babaları yaktı, sıra çocuklarında

“FETÖ sıfırdan başlıyor” başlıklı son yazımda, örgütün taban oluşturmak için yeniden yapılandığını anlatmıştım. Devletin içinde, bürokraside, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde, devletin medya kuruluşlarında, yargıda, açık-gizli hâlâ varlığını koruyan Fetullahçı Terör Örgütü, tabandaki varlığını kaybetmemek ve genişletmek için de çalışmalarını sürdürüyor.

24.05.2021

‘5 bin lira yatır 57 bin lira kazan’ tuzağına düşmeyin

G.Y., Antalya’da yaşıyor. Hesabı ele geçirilen, bir arkadaşının yaptığını sandığı, “F. yatırım borsası sayesinde 5 bin TL yatırdım, 57 bin TL kazandım” paylaşımına kandı. Dolandırıcıların tuzağına düştü. Ayrıldığı işyerinden aldığı tazminatla birlikte 157 bin liralık birikimi uçtu gitti. G.Y., Antalya Cumhuriyet Savcılığı’na, ‘nitelikli dolandırıcılık’tan suç duyurusunda bulundu. G.Y. gibi dolandırılan okurlarıma hukukçuların, uzmanların ve Adalet Bakanlığı’nın uyarılarını yazdım.

24.05.2021

İşte düşük faizli kredi desteğinin ayrıntıları

İstihdam sağlayan işletmelere finansman desteği yolda. İşletmeler ilave olarak istihdam ettikleri kişiler için ödeyecekleri sigorta primlerini, kamu bankalarından kullanacakları kredilerde faizden düşebilecekler. İşte yeni desteğin detayları...

21.05.2021