EKSTRA
MENÜ

Kamu

Kamu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kamu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 147.357 Kamu haberi bulunmuştur.

Kamu veya halk, bir milleti oluşturan çeşitli toplumsal kesimlerden veya meslek gruplarından oluşan insan topluluğuna denir.

Halkı milletten ayıran en önemli fark; halk, bir toplumda halen yaşamakta olan çeşitli toplum kesimlerini kapsamaktadır. Millet ise geçmişten geleceğe doğru belirli bir soyu ifade etmektedir. Daha milliyetçi bir ifadedir ve aynı toplumda yaşayan gruplar arasındaki farklılığı öne çıkarmaktadır.

 

Kamu Haberleri

1inci Su Şurası çalışmalarına başladı

1'inci Su Şurası çalışmalarına başladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, iklim değişikliğinin, tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye'yi de olumsuz etkilediğini belirterek, "Etkilerini önümüzdeki yıllarda daha fazla hissedeceğimizi öngörerek su ve toprağımızı korumak için oluşturacağımız eylemleri hayata geçireceğiz. Türkiye'nin geleceği 1. Su Şurası'nda masaya yatırılacak." ifadelerini kullandı.

9.05.2021Ekonomi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan tam kapanma açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan tam kapanma açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kars’ta düzenlenen güvenlik toplantısına katıldı. Tam kapanma süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Soylu, 'Önemli bir sürece başladık. 21 milyon büyüğümüze vefa destek sosyal gruplarımızla ulaşılmaktadır. Özellikle kamu düzeni ve güvenliği ile ilgili bu süreçte bir problemiz yoktur. Üretim ve tedarik sürecinde bir eksiklik söz konusu değildir. 10 milyon kişi izin alıp çalışmalarına devam etmektedir.' dedi.

9.05.2021Haber
Borçlu mükellefler Gelir İdaresi ile uzlaşarak 321 milyon lira cezadan kurtuldu

Borçlu mükellefler Gelir İdaresi ile uzlaşarak 321 milyon lira cezadan kurtuldu

Devlet ile mükellef arasında vergi uzlaşmaları hem iş yükünü hem de ceza miktarını azaltırken, geçen yıl vergi tarhiyatı sonrasında 45 bin 37 dosyada uzlaşmaya varıldı. Uygulama sonrasında yaklaşık 386 milyon liralık ceza tutarı 65 milyon liraya düştü.

9.05.2021Ekonomi
Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan tam kapanma açıklaması

Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan tam kapanma açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kars’ta düzenlenen güvenlik toplantısına katıldı. Tam kapanma süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Soylu, 'Bayrama yaklaşıyoruz. Milletimizden bir fedakarlık daha bekliyoruz. Bu hastalık temasla bulaşıyor. Hep birlikte tedbirlere uymalıyız. Aksi takdirde bayramlaşmada tedbirlere uymazsak, fedakarlığımız boşa gider. Çok büyük fedakarlık yaptıklarını biliyoruz, önce sabır sonra bayram' dedi.

9.05.2021Gündem
Türk milletvekilinden İsrail’e Mescidi Aksa tepkisi

Türk milletvekilinden İsrail’e Mescidi Aksa tepkisi

Hollanda’da üyelerinin çoğu Türk ve göçmenlerden oluşan Denk Partisi milletvekili Tunahan Kuzu, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs’te Filistinli sivillere yönelik saldırısına tepki gösterdi.

9.05.2021Avrupa
Ajan fırıncı

Ajan fırıncı

Askeriyeye ekmek satan fırıncı M.Y., ihaleye girebilecek bölgedeki olası rakipleri hakkında bilgi toplamak için akılalmaz bir yönteme başvurdu. Sahte polis kimliğini göstererek gittiği fırınlardan bilgi toplayan M.Y., bir fırıncının şüphesi üzerine yakayı ele verdi.

9.05.2021Gündem
Kamu işçileri için ortak taslak

Kamu işçileri için ortak taslak

Bayramın bitimiyle birlikte kamu işçileri için de kritik süreç başlıyor. Bu yıl ilk kez 600 binden fazla kamu işçisi için masaya oturulurken, Türk-İş ve Hak-İş ortak hareket etme kararı aldı. Her iki konfederasyonun ortak taleplerini içeren taslak büyük ölçüde hazırlandı. 17 Mayıs haftası bakanlığa verilecek taslakla pazarlıklar başlayacak.

9.05.2021Ekonomi
CİMERe başvuru yağıyor: Rüya anlatan da var yemek tarifi soran da

CİMER'e başvuru yağıyor: Rüya anlatan da var yemek tarifi soran da

Vatandaşın istek, şikâyet ve ihbarları başta olmak üzere her konudaki görüşlerini aktardığı Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) kapılarını ilk kez Hürriyet’e açtı. Bu yıl 6 milyon başvurunun yapıldığı CİMER’e gördüğü rüyayı anlatandan polis arabasıyla gezme talebinde bulunana kadar çok sayıda tuhaf başvuru da geldi...

9.05.2021Gündem
Memur maaşları ne zaman yatar Bayramdan önce memur maaşları yatacak mı İşte son gelişmeler...

Memur maaşları ne zaman yatar? Bayramdan önce memur maaşları yatacak mı? İşte son gelişmeler...

"Memur maaşları bayramdan önce yatacak mı?" sorusu, birçok kamu personelinin merakla sorguladığı konular arasında yer alıyor. Ramazan Bayramı öncesi konuya dair araştırmalar hız kazandı. Her ayın 15'inde yan maaşlar için erken ödeme olup olmayacağı sorgulanıyor. Peki, memur maaşları ne zaman yatar? Bayramdan önce memur maaşları yatacak mı?

8.05.2021Gündem
MEB’den ’Hayalimdeki Çin’ resim yarışması hakkında açıklama: İddialar gerçek dışıdır

MEB’den ’Hayalimdeki Çin’ resim yarışması hakkında açıklama: İddialar gerçek dışıdır

Milli Eğitim Bakanlığı’nca, ’Hayalimdeki Çin’ temalı resim yarışmasının bakanlık tarafından düzenlendiği yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğu belirtildi.

8.05.2021Gündem
Uluslararası öğrenci sayısı 200 bini aştı

Uluslararası öğrenci sayısı 200 bini aştı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, yükseköğretimin durumunu Türkiye ve dünya çerçevesinde değerlendirdi. Saraç, “ Uluslararası öğrenci sayımız 200 bini aştı. Türkiye’nin yükseköğretimde bir bölgesel güç olma iddiasını desteklemek ve geliştirmek için, ilgili kurumlardan biri olan YÖK, uluslararasılaşma kavramını aynı zamanda bir kamu politikası olarak ele alıyor” dedi.

8.05.2021Eğitim
Bill Gates, Jeff Bezos, Elon Musk... Zengin boşanmaları neden mahkemeye gitmiyor

Bill Gates, Jeff Bezos, Elon Musk... Zengin boşanmaları neden mahkemeye gitmiyor?

Bill ve Melinda Gates çiftinin açıkladığı ayrılık kararıyla dünyanın ilgisi bir anda milyarderlerin boşanma davalarına odaklandı. Uzmanlara göre bu boşanmalardan medyaya yansıyan detaylar, buzdağının görünen kısmı. Peki zenginler nasıl boşanıyor?

8.05.2021Dünya
Ramazan Bayramı ne zaman, hangi gün başlayacak İşte arefe günü ve 2021 Ramazan Bayramı tarihi

Ramazan Bayramı ne zaman, hangi gün başlayacak? İşte arefe günü ve 2021 Ramazan Bayramı tarihi

Ramazan Bayramı'nın tarihi, ramazan ayının son günleri idrak edilirken vatandaşların odaklandığı konulardan oldu. Bu yıl Ramazan Bayramı'nın tam kapanma dönemine denk gelmesi ile beraber bayram tatili kamu çalışanları için 9 güne çıkarıldı. Koronavirüs pandemisi gölgesinde geçecek olan Ramazan Bayramı mayıs ayının ikinci haftasında idrak edilecek. Barış, kardeşlik ve esenlik rüzgârlarının dalga dalga yayılarak bütün hayatı kuşatacağı Ramazan Bayramı'ndan önce son oruç 12 Mayıs’ta tutulacak. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman 2021? İşte, arefe günü ve Ramazan Bayramı tarihi ile ilgili bilgiler.

7.05.2021Gündem
Öğretmenler idari izinli

Öğretmenler idari izinli

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı tüm resmi ve özel okullar, kamu çalışanlarının idari izinli sayıldığı 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verecek.

7.05.2021Eğitim
MEBden son dakika açıklaması: Okullar 10-11 ve 12 Mayısta uzaktan eğitime ara verecek

MEB'den son dakika açıklaması: Okullar 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verecek

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı tüm resmi ve özel okullar, kamu çalışanlarının idari izinli sayıldığı 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verecek.

7.05.2021Gündem
Resmi tatil (bayram tatili) ne zaman başlayacak 9 gün tatil ne zaman İşte gelişmeler

Resmi tatil (bayram tatili) ne zaman başlayacak? 9 gün tatil ne zaman? İşte gelişmeler

Ramazan Bayramı öncesi tatil araştırmaları hız kazandı. Tam kapanma nedeniyle yapacakları şeyler kısıtlı olsa da pek çok vatandaş, resmi olarak bayram tatilinin ne zaman başlayacağını merak ediyor. Peki, resmi tatil ne zaman başlayacak? 9gün tatil ne zaman?

7.05.2021Gündem
Başörtüsü yasağı yolu açıldı

Başörtüsü yasağı yolu açıldı

Almanya’da Memurların Görünümünü Düzenleme Yasası’nda değişiklik içeren ve dini sembollerin de yasaklanması yolunu açan tasarı Federal Meclis’ten sonra Eyaletler Meclisi’nden de geçti.

7.05.2021Avrupa
Son dakika: Tam kapanma uzar mı Bakan Soyludan flaş açıklama..

Son dakika: Tam kapanma uzar mı? Bakan Soylu'dan flaş açıklama..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 24 TV'de yayınlanan 24 Özel programında Türkiye'nin gündemindeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, tam kapanmanın 19 Mayıs'a dek uzayıp uzamayacağı konusunda "Böyle bir değerlendirmemiz bugün itibarıyla yok" dedi. Alkol satışı yasağı tartışmalarına değinen Soylu, DSÖ'nün alkol tüketimiyle ilgili belirlediği maddeleri aktardıktan sonra, "Bunları ben söylemiyorum, DSÖ söylüyor. Bunu siyasallaştırmaya gerek yok, bu bir sağlık meselesi." ifadelerini kullandı. Bakan Soylu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na soruşturma açıldığı iddialarıyla ilgili, "Bu görüntülerin ben de saygısızlık olduğunu düşünüyorum" derken, "Neticede ne yapacağız? Böyle bir sonuç geldiği zaman, ben buna soruşturma izni vermem." diye de ekledi. Ses ve görüntü kaydı genelgesinin basın özgürlüğüyle bir ilgisi olmadığını vurgulayan Soylu, genelgeyle var olan kanunlardaki hakların hatırlatıldığını ifade etti.

7.05.2021Gündem
Bakan Varank, yatirimadestek.gov.tr sitesini bir video ile anlattı

Bakan Varank, "yatirimadestek.gov.tr" sitesini bir video ile anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kamu tarafından verilen hibe, teşvik ve desteklerin tek bir çatı altında sunulduğu internet sitesini videolu bir mesajla anlattı.

7.05.2021Ekonomi
KPSS başvurusu ne zaman yapılacak ÖSYM duyurdu

KPSS başvurusu ne zaman yapılacak? ÖSYM duyurdu

KPSS başvurusu, ÖSYM'nin belirlediği tarihlerde gerçekleşecek. Memur olmak isteyen adaylar belirli tarihlerde kurum tarafından düzenlenen sınavlara giriyorlar. Heyecanla beklenilen 2021 ÖSYM sınav takviminin yayımlanmasının ardından oturumların tarihleri de kesinleşti. İşte, 2021 KPSS başvuruları hakkında detaylı bilgiler

7.05.2021Gündem
Market düzenlemesi uygulamaya girdi Bugünden itibaren bazı ürünlerin satışı yasak

Market düzenlemesi uygulamaya girdi! Bugünden itibaren bazı ürünlerin satışı yasak

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge bugünden itibaren uygulanmaya başladı ve marketlerde temel ihtiyaç maddeleri dışındaki ürünlerin satışı yasaklandı.

7.05.2021Ekonomi
Aşılar için süper adım Dünyayı kurtaracak formül

Aşılar için süper adım! Dünyayı kurtaracak formül

Birçok ülke koronavirüs aşısı bulamadığı için ölümlerle boğuşurken patentin kaldırılması için ‘süper’ adım atıldı. Aşı patentinin kaldırılmasına ABD Başkanı Biden ve Rusya Devlet Başkanı Putin’den destek geldi. AB de ılımlı yaklaştı. Patent kaldırılırsa daha fazla ülke aşı üretecek ve dünyada aşılama hızlanacak.

7.05.2021Gündem
Patent verilse sorun biter mi

Patent verilse sorun biter mi?

Koronavirüs aşılarındaki patent haklarının geçici olarak kaldırılması çağrısı bilim insanlarını ikiye böldü. Aşı üretimi önündeki en büyük engelin ‘patent’ olduğunu söyleyenler kadar asıl sıkıntının, üretim ve saklama kapasitesinden kaynaklı olduğunu düşünenler de var.

7.05.2021Gündem
Son dakika haberi... Hazine Ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan açıkladı Kripto parada flaş gelişme

Son dakika haberi... Hazine Ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan açıkladı! Kripto parada flaş gelişme

Hazine Ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Hande Fırat'ın CNN Türk'te yayınlanan Gece Görüşü programına katıldı. Ekonomideki son gelişmeleri değerlendiren Bakan Elvan, Hakan Çelik ve Hacer Boyacıoğlu'nun sorularını yanıtladı. Bakan Elvan, kripto para platformlarıyla ilgili taslak çalışmasının yapıldığını söyledi. Bakan Elvan, "128 milyar dolar" tartışmasıyla ilgili olarak "MB Kanunu'na göre yaşanan tamamen yasaldır." dedi. Koronavirüsle mücadelede 133,7 milyar liranın harcandığını söyleyen Bakan Elvan, 206 milyar liralık Tarım Kredi, esnaf kredi ile vergi ve prim borcunun ertelendiğini ve bugüne kadar kredi programları kapsamında firmalara 315 milyar liralık kredi verildiğini belirtti. Öte yandan Bakan Elvan 2021'de %5'in üzerinde bir büyüme beklediğini ifade etti.

6.05.2021Ekonomi
Son dakika: Galatasaray başkan adayı Metin Öztürk: Bu karar yok hükmündedir

Son dakika: Galatasaray başkan adayı Metin Öztürk: Bu karar yok hükmündedir

Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Metin Öztürk, kulübün olağan seçimli genel kurul toplantısının iptal edilmesinin yok hükmünde olduğunu söyledi.

6.05.2021Futbol
Samsun İl Sağlık Müdürü: Mutasyon virüsün yayılım hızı endişelendiriyor

Samsun İl Sağlık Müdürü: Mutasyon virüsün yayılım hızı endişelendiriyor

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Ali Oruç, bir ilçede il dışı akraba ziyareti kaynaklı sadece 3 günde 56 pozitif vaka tespit edildiğini söyledi. Oruç, "Bu vakalar şimdilik münferit ve sayıca geneli etkilemeyecek bir tablo sunsa da özellikle mutasyon virüsün yayılım hızı düşünüldüğünde bizi endişelendiriyor" dedi.

6.05.2021Gündem
İki can alan alkollü sürücüye iyi hal indirimi

İki can alan alkollü sürücüye iyi hal indirimi

İstanbul Beylikdüzü'nde alkol aldıktan sonra kullandığı kamyonetle Busenur Ülüslar (17) ve Sedef Yılmaz'a (18) çarparak ölümüne neden olan Kırgızistan uyruklu sürücü Aslan İsmiev, 'Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma' suçundan 'iyi hal indirimi' uygulanarak 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Karara isyan eden genç kızların babaları, "İki canın bedeli 6 yıl mı? Şu an şok içerisindeyiz, ne diyeceğimi bilemiyorum" diyerek tepki gösterdi.

6.05.2021Haber
İki gencin ölümüne neden olan sürücüye iyi hal indirimi İsyan ettiler: İki canın bedeli 6 yıl mı

İki gencin ölümüne neden olan sürücüye iyi hal indirimi! İsyan ettiler: 'İki canın bedeli 6 yıl mı?'

İstanbul Beylikdüzü'nde alkol aldıktan sonra kullandığı kamyonetle Busenur Ülüslar (17) ve Sedef Yılmaz'a (18) çarparak ölümüne neden olan Kırgızistan uyruklu sürücü Aslan İsmiev, 'Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma' suçundan 'iyi hal indirimi' uygulanarak 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Karara isyan eden genç kızların babaları, "İki canın bedeli 6 yıl mı? Şu an şok içerisindeyiz, ne diyeceğimi bilemiyorum" diyerek tepki gösterdi.

6.05.2021Gündem
Cinayetten yargılanan ABDli öğrencilerin cezası belli oldu

Cinayetten yargılanan ABD'li öğrencilerin cezası belli oldu

İtalya'da öldürülen polis memuru soruşturması kapsamında gözaltına alınan iki ABD'li şüphelinin cezaları açıklandı. 35 yaşındaki polis memuru, Roma'da 2019 yılında bıçaklanarak öldürülmüştü.

6.05.2021Dünya
24 derslikli okul inşaatı yaptırılacak

24 derslikli okul inşaatı yaptırılacak

Kocasinan İlçesi Refika Küçükçalık OO Bahçesine 24 Derslikli OO Yap İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek.

6.05.2021Ekonomi
DHBT mülakatları ne zaman KPSS DHBT mülakat tarihleri sorgulanıyor

DHBT mülakatları ne zaman? KPSS DHBT mülakat tarihleri sorgulanıyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün, 11 Nisan’da gerçekleştirilen 2020-Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Sınavı sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Bu gelişmenin ardından şimdi de DHBT mülakatları gündeme geldi. Peki, 2020 DHBT mülakatları ne zaman yapılacak?

6.05.2021Gündem
Bitcoin 57 bin dolar seviyesine yükseldi

Bitcoin 57 bin dolar seviyesine yükseldi

Kripto para birimlerinin atası Bitcoin bir süredir yaşadığı sakin seyirden çıkarak yükseliş hareketi yapmaya başladı.

6.05.2021Ekonomi
3074 vergi kodu nedir Özel usulsüzlük cezası ödeme işlemi

3074 vergi kodu nedir? Özel usulsüzlük cezası ödeme işlemi

Her vergi türünün vergi dairesi içerisinde numaralandırılmış bir kodu bulunmaktadır. Bu kodlar aracılığı ile mükellefler vergilerini daha kolay bir şekilde ödemekte ve işlemleri hızlı bir şekilde tamamlamaktadırlar. Türkiye içerisinde yaklaşık 414 vergi çeşidi bulunmaktadır. Tüm vergiler mükellefler tarafından düzenli olarak alınmakta ve kamu tahsilatı ve kamu yararı için kullanılmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.05.2021Araştırma
1047 vergi kodu nedir Damga vergisi ödeme işlemi

1047 vergi kodu nedir? Damga vergisi ödeme işlemi

Devletlerin verdiği hizmetleri güçlendirmek için oluşturduğu ve vatandaşlardan tahsil edilen mekanizmaya vergi denmektedir. Ülkemizde birçok farklı vergi alanı bulunmakta ve vatandaşlar da bu vergilerin ödemesini düzenli olarak yapmaktadır. Kamu hizmetlerini iyileştirmek için kullanılan vergiler, her vatandaş tarafından düzenli olarak ödenmektedir. Türkiye içerisinde de Gelir İdaresi Başkanlığına bağlı olan tam 414 farklı çeşit vergi türü bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.05.2021Araştırma
7358 nitelik kodu nedir KPSS 7358 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar

7358 nitelik kodu nedir? KPSS 7358 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar?

ÖSYM, memur olmak arzusuna sahip olan kişiler için tercih kılavuzu ve nitelik kodlarını yayınladı. Bu kapsamda adayların kafasında pek çok soru işareti yer almaya başladı. Sizin için en fazla merak edilen 7358 nitelik kodu nedir? KPSS 7358 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar sorularını araştırdık ve yanıtlarını detaylarıyla birlikte derledik.

6.05.2021Araştırma
7302 nitelik kodu nedir KPSS 7302 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar

7302 nitelik kodu nedir? KPSS 7302 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar?

Ülkemizde birçok farklı kodlama sistemi yer almaktadır. Bunlara örnek olarak plaka kodu, nitelik kodu örnek verilebilir. Nitelik kodu önemli bir kodlamadır. Kişilerin geleceğine etki eden önemli bir durumdur. Özellikle de devlet memurluğuna atanmak isteyen bireyler bu kodlama sistemine göre o mesleğe girmeye hak kazanırlar. 7302 nitelik kodu nedir? KPSS 7302 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar? Bu soruların cevaplarını ve bu sorular ile ilgili bilgileri detayları ile derledik.

6.05.2021Araştırma
7300 nitelik kodu nedir KPSS 7300 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar

7300 nitelik kodu nedir? KPSS 7300 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar?

Dünya da her şey genel olarak bir sınıflandırma içerisinde var olmaktadır. Bunun sebebi her şeyin artık çok fazla olması ve bir sınıflandırmaya tabi tutulmadan düzenin sağlanamamasıdır. Bu nedenle kodlandırma sistemi kurulmuştur. Çoğu şey dünyada bu kodlama ile sınıflanır. Nitelik kodu sınıflaması da ülkemizde var olan farklı bir kodlamadır. 7300 nitelik kodu nedir? KPSS 7300 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar? Bu soruların cevaplarını ve bu sorular ile ilgili bilgileri detayları ile derledik.

6.05.2021Araştırma

7257 nitelik kodu nedir? KPSS 7257 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar?

Nitelik kodu KPSS sınavı ve ÖSYM kurumu ile alakalı olan bir koddur. Bu kod ile kişiler niteliklerine göre kategorilere ayrılır. Bu kategoriler çok fazla farklılık arz eder. Öğrenim durumu, cinsiyet, ehliyet veya daha farklı bir sınıflandırma daha doğrusu şart koyma ile bu kodlar oluşturulmuştur. 7257 nitelik kodu nedir? KPSS 7257 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar? Bu soruların cevaplarını ve bu sorular ile ilgili bilgileri detayları ile derledik.

6.05.2021Araştırma
7248 nitelik kodu nedir KPSS 7248 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar

7248 nitelik kodu nedir? KPSS 7248 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar?

Her kamu personeli alım ilanından sonra memur adaylarını bir telaş ve heyecan sarar. En doğru tercihler yapılarak KPSS puanlarının elverdiği en ideal pozisyonlara atanmak istenir. Tercih kılavuzlarında atama yapılacak kadrolar için gerekli genel ve özel şartlar yanında başka özellikler de aranabilir. Bu hususlar bazı nitelik kodları ile belirtilir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.05.2021Araştırma
7225 nitelik kodu nedir KPSS 7225 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar

7225 nitelik kodu nedir? KPSS 7225 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar?

KPSS tercihleri kapsamın 7225 nitelik kodu nedir sorusunun önemli bir araştırma konusunu oluşturuyor. Kamusal alanda çalışmak isteyen adayların tercih yapacağı alana/bölüme göre belirlenmiş durumdaki ve adaylarda bulunması gereken özelliklerin belirtildiği kısa kodları mevcuttur. Sizin için 7225 nitelik kodu nedir? KPSS 7225 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar detaylarıyla derledik.

6.05.2021Araştırma
7113 nitelik kodu nedir KPSS 7113 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar

7113 nitelik kodu nedir? KPSS 7113 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar?

Devlet kurumlarından herhangi birinde memur olarak çalışmak için bu kuruma KPSS puan ile atanmak gerekir. Bazı kurumlarda sözleşmeli personel olarak çalışılsa da kadrolu olarak çalışmak için yeterli bir KPSS puanı ve kurumun belirttiği özel nitelik kodlarını yerine getirmek gerekir. KPSS 7113 kodu nedir, istenen özellik nedir, tüm detayları derledik

6.05.2021Araştırma
7111 nitelik kodu nedir KPSS 7111 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar

7111 nitelik kodu nedir? KPSS 7111 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar?

KPSS bilindiği gibi kamu personeli seçme ve yerleştirme sınavı anlamına gelmekte olan bir kısaltmadır. Her iki senede bir ÖSYM tarafından düzenlenmekte olan sınavlara hem ortaöğretim düzeyinde hem de lisans düzeyinde düzenlenmekte olan bir sınavdır. 7111 nitelik kodu nedir? KPSS 7111 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar? İşte, tüm detaylar.

6.05.2021Araştırma
6514 nitelik kodu nedir KPSS 6514 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar

6514 nitelik kodu nedir? KPSS 6514 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar?

Nitelik kodu kavramı meslek hayatında kullanılan bir kavramdır. Meslek hayatının manası olarak ise kişilerin devlet memurluğuna alınırken bazı o memurluğa girebilmek için kendilerinde, bünyelerinde var olması gereken özellikleri kodlamışlardır. Bireyler bu kodlar ile mesleklere alımı yapılır. 6514 nitelik kodu nedir? KPSS 6514 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar? Bu soruların cevaplarını ve bu sorular ile ilgili bilgileri detayları ile derledik.

6.05.2021Araştırma
6510 nitelik kodu nedir KPSS 6510 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar

6510 nitelik kodu nedir? KPSS 6510 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar?

Nitelik kodu kişilerin devlet memurluğuna alım aşamasında önem arz eden bir kod türünü ifade eder. Bu kodlar bir nevi kişiler özelliklerin, bazı yeteneklerin, becerilerin, bilgilerin bazen cinsiyetin sınıflandırılması anlamına gelen bir kod olmaktadır. Bu kod ile yapılan sınıflandırmaya göre kişiler o özelliklerde ise o meslek grubuna alıma hak kazanmış olurlar. 6510 nitelik kodu nedir? KPSS 6510 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar? İşte, tüm detaylar.

6.05.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

Alsancak Mustafa Denizli Stadı

HER spor kulübü, hele “camia” ağırlığına sahip yüz yıllık bir maziyi taşıyorlarsa, mutlaka efsane olmuş sporcuları vardır.

9.05.2021

Bakan Bilgin’in iki zor sınavı

Çalışanlar, çiçeği burnundaki Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’i toplusözleşmelerden ötürü hayli terletecek.

7.05.2021

Biden’ın 24 Nisan açıklaması karşısında AİHM’yi sahiplenmek...

ABD Başkanı Joe Biden’ın 24 Nisan tarihini “Ermeni soykırımını anma” günü olarak kabul etmesinin Türkiye’de yol açtığı büyük tepki dalgasının dikkat çeken yönlerinden biri, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) 2015 yılında kesinleşen     “Doğu Perinçek/İsviçre” kararının da sıkça gündeme gelmesi oldu.

7.05.2021

Corona virüsü (CV) yeni bir çağ başlattı

Araştırmacı yazar Erhan Arda, son kitabı “Çin Hapşırığı”nda dünya sisteminin dünü ve bugününe hâkim kavramları edebiyat, felsefe, ekonomi ve moda alanındaki boyutlarıyla ele alırken, gelecekteki dünyanın yaşam şeklindeki değişimi de Corona Virüsü (CV) üzerinden analiz ediyor.Tüm bilinmez verileri nedeniyle virüsü ejderha olarak nitelendiren Arda, hayatın yolunun Corona Virüsünden geçeceğini anlatarak, “Derdi, aklınıza ne geliyorsa tüm ilişkileri sarsmak hatta yok etmek ve yeniden dizayn etmek; ancak bunları gerçekleştirdiğinde yok olacak. CV (corona virüs) tam da nefes yolunun üzerine oturdu. Ekonomik, sosyal, siyasi, kültürel, organizasyonel, zihinsel, görsel, ilişkisel değişim başladı. Etkileme modası ile yeni bir çağ başlattı,” dedi.

6.05.2021