EKSTRA
MENÜ

Kamu

Kamu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kamu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 147.419 Kamu haberi bulunmuştur.

Kamu veya halk, bir milleti oluşturan çeşitli toplumsal kesimlerden veya meslek gruplarından oluşan insan topluluğuna denir.

Halkı milletten ayıran en önemli fark; halk, bir toplumda halen yaşamakta olan çeşitli toplum kesimlerini kapsamaktadır. Millet ise geçmişten geleceğe doğru belirli bir soyu ifade etmektedir. Daha milliyetçi bir ifadedir ve aynı toplumda yaşayan gruplar arasındaki farklılığı öne çıkarmaktadır.

 

Kamu Haberleri

Türkiyedeki çevreci tahvillerin değeri 2,5 milyar doları geçti

Türkiye'deki çevreci tahvillerin değeri 2,5 milyar doları geçti

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Genel Müdürü Ece Börü, Türkiye’de çevreyi iyileştirecek projelere fon sağlayan tahvil ve diğer yatırım araçlarına ilginin arttığını belirterek, "Türkiye’de yaşayan yeşil ve sürdürülebilir tahvillerin toplam değeri 2,5 milyar doları geçti. Sektörümüzün artan sosyal ve yönetişim (ESG) odaklı yaklaşımları ile bu hacmin artacağına inanıyoruz. " dedi.

14.05.2021Ekonomi
Salgında hobi amaçlı sera kuran mühendis, sebze talebine yetişemez duruma geldi

Salgında hobi amaçlı sera kuran mühendis, sebze talebine yetişemez duruma geldi

Salgın döneminde 22 yıldır inşaat mühendisliğini yapan Barış Malkondu, esnek çalışma modeline dönünce hobi amaçlı sebze yetiştirmeye başladı. Talebe yetişemeyince iki sera daha kurdu.

14.05.2021Haber
Hobi amaçlı bahçesine kurdu Şimdi talebe yetişemiyor

Hobi amaçlı bahçesine kurdu! Şimdi talebe yetişemiyor

Salgın döneminde 22 yıldır inşaat mühendisliğini yapan Barış Malkondu, esnek çalışma modeline dönünce hobi amaçlı sebze yetiştirmeye başladı. Talebe yetişemeyince iki sera daha kurdu.

14.05.2021Ekonomi
ILO’da çalışan temsilcisini belirleme zamanı geldi

ILO’da çalışan temsilcisini belirleme zamanı geldi

Uluslararası Çalışma Örgütü’nde (ILO) çalışanların temsilcisini belirleme zamanı geldi. Uzun yıllar boyunca örgütün çalışmalarında, Türkiye’deki çalışanları Türk-İş temsil etti. Ancak geçtiğimiz yıllarda Memur-Sen’in itirazları sonrasında, Memur-Sen heyetine de bu yetki verildi. Çalışma hayatında krize yol açan karar sonrası, bu yılki toplantıda Türkiye’deki çalışanları kimin temsil edeceğinin yeniden belirlenmesi gerekiyor.

14.05.2021Ekonomi
İletişim Başkanı Altun: Boşuna uğraşmasınlar, o günler geride kaldı

İletişim Başkanı Altun: 'Boşuna uğraşmasınlar, o günler geride kaldı'

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Birileri ülkemizi 1990'ların kaotik ortamına geri döndürmek istiyor olabilir. Boşuna uğraşmasınlar, o günler geride kaldı." ifadelerini kullandı.

13.05.2021Gündem
Vergi Borcu Yoktur Yazısı Nedir Vergi Borcu Yoktur Belgesi Nasıl Ve Nereden Alınır

Vergi Borcu Yoktur Yazısı Nedir? Vergi Borcu Yoktur Belgesi Nasıl Ve Nereden Alınır

Kişi ve kurumlardan belirli ücretler çerçevesinde kamu hizmetlerini karşılamak amacı ile kanuni mevzuata dayanarak toplanan ücret bedelleri vergidir. Verginin borçlarının düzenli ve düzgün bir şekilde ödenmesi de bir vatandaşlık görevidir. Yapılan resmi işlemlerin birçoğunda da vergi borcu yoktur belgesinin ibrazı istenmektedir. Vergi borcu yoktur yazısı resmi adı ile vadesi geçmiş borç durumunu gösteren bir belge olarak nereden nasıl alınacağı hakkında bilgi edinilmek isteniyor. İşte "Vergi borcu yoktur yazısı nedir? Vergi borcu yoktur belgesi nasıl ve nereden alınır? Tüm detayları ile derledik.

13.05.2021Kobi
Ötv Nedir Özel Tüketim Vergisi Ne Zaman Ödenir

Ötv Nedir? Özel Tüketim Vergisi Ne Zaman Ödenir

ÖTV sözcüğünü bilmeyen çok kişi olabilir ama ÖTV sözcüğünü duymayan hiçbir vatandaş olmasa gerek. ÖTV hemen hemen her üründe olan ve satın alırken tüketicinin de üreticinin de ödemek zorunda kaldığı bir vergidir. Otomobil alırken model ve markaya göre değişkenlik gösteren ÖTV en bilinen ÖTV'dir. Peki ÖTV tam olarak nedir ve ÖTV'den ne anlamak gerekir sorusuna cevap verebilecek miyiz? İşte ÖTV hakkında ilgiyle okuyacağınız önemli ve yararlı bilgileri sizler için derledik.

13.05.2021Kobi
Müteselsil Sorumluluk Nedir Müteselsil Sorumluluk Halleri Ve Örnekleri

Müteselsil Sorumluluk Nedir? Müteselsil Sorumluluk Halleri Ve Örnekleri

Müteselsil sorumluluk kavramı bir hukuk terimi olması sebebiyle günlük hayatta pek kullanılmaz. Bu nedenle de hiç karşılaşılmamış olması gayet normal bir durumdur. Müteselsil sorumluluk ne zaman karşınıza çıkabilir. Müteselsil sorumluluk kavramından ne anlamak gerekir? İşte tüm bu sorulara cevap olabilecek önemli ve yararlı bilgileri sizler için derledik. Müteselsil sorumluluk nedir? Müteselsil sorumluluk halleri ve örnekleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
Kdv Tevkifatı Nedir Ve Nasıl Hesaplanır Kdv Tevkifatı Oranları Hakkında Bilgi

Kdv Tevkifatı Nedir Ve Nasıl Hesaplanır? Kdv Tevkifatı Oranları Hakkında Bilgi

Tevkifat kesinti anlamında kullanılan bir kelimedir. KDV tevkifatı faturalandırma işlemlerinde kullanılan bir kavram olsa da çoğu kişi bunun ne anlama geldiğini bilmez. O halde KDV tevkifatı nedir, KDV tevkifatı nasıl hesaplanır ve KDV tevkifatı oranları nelerdir tüm detayları ile derledik.

13.05.2021Kobi
Kdv Beyannamesi Nedir Ve Nasıl Düzenlenir Kdv Beyannamesi Ne Zaman Verilir

Kdv Beyannamesi Nedir Ve Nasıl Düzenlenir? Kdv Beyannamesi Ne Zaman Verilir

KDV, bir mal ya da hizmet satın alan kişilerin aldıkları mal ya da hizmet için satış yapan kişilere ödediği vergi türüdür. KDV, dolaylı vergi türlerinden birisidir. KDV, devletin vatandaşlardan ve işletmelerden kamu hizmetleri için harcamak için aldığı bir vergi türüdür. Her ürün ya da hizmet için uygulanan KDV oranı birbirinden farklıdır. Türkiye’de devlet tarafından alınan KDV oranları, %1, %8 ve olmak üzere 3 çeşittir. Kdv beyannamesi nedir ve nasıl düzenlenir? İşte, tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
Geçici Vergi Nedir Ve Nasıl Hesaplanır Geçici Vergi Beyannamesi Ve Dönemleri Hakkında Bilgi

Geçici Vergi Nedir Ve Nasıl Hesaplanır? Geçici Vergi Beyannamesi Ve Dönemleri Hakkında Bilgi

Vergi, gerçekleştirilen kamu hizmetlerinin masraflarını karşılamak için devlet tarafınca halktan tahsil edilen meblağdır. Geçici vergi ise yeni duyanlar için pek bilinmeyen bir terimdir. Bu yazımızda Geçici vergi nedir ve nasıl hesaplanır? Geçici vergi beyannamesi ve dönemleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
E-Bordro Nedir Kimler E-Bordro Alabilir

E-Bordro Nedir? Kimler E-Bordro Alabilir?

Bordro, maaş bilgilerinin görülebildiği belge türüdür. İşe başlama tarihi, maaşın miktarı ve ne sürede devam ettiği bordro belgesinde bulunur. Kamu çalışanları Maliye Bakanlığı aracılığıyla, özel sektör çalışanları ise şirket muhasebesiyle bordrolarını alabilirler. E-bordro sisteminde ise tüm bu bilgilere herhangi bir yere gitmeden gidilebilir. E-bordro nedir, nasıl alınır, kimler alabilir gibi soruların cevaplarını derledik.

13.05.2021Kobi
Dönen Varlıklar Nedir Dönen Varlıklar Nelerdir

Dönen Varlıklar Nedir? Dönen Varlıklar Nelerdir

Bir işletmenin bilançosunda bulunan ve para karşılığı olan değerlerin bütünün izlendiği hesaplar varlık hesapları olarak adlandırılır. Varlık hesapları duran varlıklar ve dönen varlıklar olarak ikiye ayrılır. Dönen varlıklar nedir? Dönen varlıklar nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
4A, 4B, 4C Nedir 4A, 4B, 4C Kimleri Kapsar

4A, 4B, 4C Nedir? 4A, 4B, 4C Kimleri Kapsar?

4A, 4B, 4C çalışma hayatı içinde yer alan pek çok insanın duyduğu kavramlar arasında yer alır. Bu bakımdan önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizin için 4A, 4B, 4C nedir? 4A, 4B, 4C kimleri kapsar şeklindeki soruların yanıtlarını detaylarıyla derledik.

13.05.2021Kobi
Fransadan Filistin’e destek gösterilerine yasak kararı

Fransa'dan Filistin’e destek gösterilerine yasak kararı!

Fransa İçişleri Bakanı Gerard Darmanin, Kudüs’teki gerginlikle ilgili gösterilerin yasaklanması talimatını verdiğini bildirdi.

13.05.2021Dünya
Sendika Nedir Ve Ne İşe Yarar Sendika Görevleri Hakkında Bilgi

Sendika Nedir Ve Ne İşe Yarar? Sendika Görevleri Hakkında Bilgi

Günümüzde insanların geçimini sağlamak için birçok iş alanı vardır. Bu iş alanlarında hem işçinin hem de işverenin haklarını korumak gereklidir. Sizler için Sendika nedir ve ne işe yarar? Sendika görevleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Araştırma
Kargolar bayramda çalışıyor mu İşte merak edilenler

Kargolar bayramda çalışıyor mu? İşte merak edilenler

Kargolar bayramda çalışıyor mu sorusu tam kapanma ile beraber gündeme geldi. Daha önceki bayram dönemlerinde farklı kararlar alan şirketler Ramazan Bayramı'nda tam kapanma nedeni ile farklı kararlar alabilecekler. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede kargoların çalışma durumu hakkında bilgiler verildi. Peki, kargolar arefe günü açık mı, bayramda kargolar çalışıyor mu? İşte, Ramazan Bayramı kargo çalışma saatleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

13.05.2021Gündem
Kamuda işe alımda tek adres Kariyer Kapısı platformunun detayları paylaşıldı

Kamuda işe alımda tek adres! Kariyer Kapısı platformunun detayları paylaşıldı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, kamuda işe alımların artık sadece Kariyer Kapısı Platformu üzerinden yapılacağını belirterek, "Bu platformla kamu istihdamında fırsat eşitliği ve liyakati önceleyen işe alımların yanı sıra verimliliğin artırılmasını hedefliyoruz." ifadesini kullandı. Atay, tüm kurumlarda liyakatin öne çıktığı, işe alım süreçlerinin izlenebildiği bir insan kaynağı portalını uygulamaya aldıklarına işaret ederek, "Bu yıl sonuna kadar kamuda işe alımların hepsine bu platform üzerinden katkı veriyor olacağız. Yani tüm bakanlıklar işe alımlarını Kariyer Kapısı üzerinden yapacak.'' dedi.

13.05.2021Ekonomi
Muhtarlık binası ve umumi wc yaptırılacak

Muhtarlık binası ve umumi wc yaptırılacak

Nizip Tahtani Mahallesi Muhtarlık ve Umumi WC yapım İşi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek.

13.05.2021Ekonomi
Kamuda işe alımda ‘tek kapı’ dönemi

Kamuda işe alımda ‘tek kapı’ dönemi

Kamuda işe alım süreçlerinin artık sadece Kariyer Kapısı Platformu üzerinden yapılacağını açıklayan Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, “Bu platformla kamu istihdamında fırsat eşitliği ve liyakati önceleyen işe alımların yanı sıra verimliliğin arttırılmasını hedefliyoruz” dedi.

13.05.2021Ekonomi
Turizmcilere bayram müjdesi

Turizmcilere bayram müjdesi

Hükümetin geçtiğimiz günlerde TBMM’ye gönderdiği, bireysel emeklilik sigortasının yanı sıra, nükleer enerji gibi büyük projelere bazı kolaylıklar getiren teklife, önergelerle yeni eklemeler yapılacağı öğrenildi. Buna göre hazine arazisi üzerine kurulu olan tüm turistik tesislerin, ecrimisil ödemesi ertelenecek. Ayrıca siyasi partilerin her yıl AYM’ye verdiği hesap cetvellerinde bundan sonra 1500 liranın üstündeki giderler yer alacak.

13.05.2021Ekonomi
KPSS başvurusu ne zaman İşte 2021 Lisans KPSS sınav tarihi

KPSS başvurusu ne zaman? İşte 2021 Lisans KPSS sınav tarihi

Haziran ayına kısa bir süre kala KPSS başvuruları gündem oldu. 2021 KPSS sınav ve başvuru tarihleriyle ilgili araştırmalar internet üzerinden sorgulanmaya devam ediyor. ÖSYM tarafından yayınlanan 2021 yılı sınav takvimiyle birlikte KPSS sınavlarının ve başvurularının yapılacağı tarih belli olmuştu. Peki, KPSS başvurusu ne zaman?

12.05.2021Gündem
Bağımsız panel DSÖyü suçladı: Salgın engellenebilirdi

Bağımsız panel DSÖ'yü suçladı: Salgın engellenebilirdi!

DSÖ'nün Kovid-19 salgınındaki rolünü incelemek üzere kurulan bağımsız panel "Kovid-19 salgını engellenebilirdi" açıklamasını yaptı. Panel, DSÖ'nün, Kovid-19'a ilişkin "uluslararası kamu sağlığı acil durumu" ve "küresel salgın ilanı" kararlarını çok geç aldığını duyurdu.

12.05.2021Dünya
Die Welt muhabiri Deniz Yücele 2 yıl hapis istemi

Die Welt muhabiri Deniz Yücel'e 2 yıl hapis istemi

Die Welt gazetesi muhabiri İlker Deniz Yücel'in, "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama" suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

12.05.2021Gündem
Doktora Bilim Ödülleri rekorların festivali TEKNOFEST’te

Doktora Bilim Ödülleri rekorların festivali TEKNOFEST’te

Türkiye’nin ayakları yere basmayan tek festivali TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında bu yıl ilk kez, TÜBA-TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri veriliyor.

12.05.2021Ekonomi
Bitmeyen çile... Kayıp atlarla ilgili şaşırtan iddia

Bitmeyen çile... Kayıp atlarla ilgili şaşırtan iddia

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB), Hatay'ın Dörtyol Belediyesi’ne hibe ettiği 99 atın kaybolmasıyla ilgili soruşturma devam ederken, yeni iddialar ortaya atıldı. Atları sahiplenmek isteyen ve çiftliği A.E. ile işleten C.C.'nin daha önce bir emlak ofisinde beraber çalıştığı Belediye Başkanı Fadıl Keskin'in çocuklarından yardım istediği öne sürüldü. Keskin'e sunulan listede 50 at sahipleneceklerini öne süren A.E. ve C.C.'nin çiftliğin kapasitesini göz önünde bulundurunca başkanın 100 atı fazla bulup, karşı çıkabileceğini düşündükleri için bu yolu kullandıkları da kaydedildi.

12.05.2021Gündem
Ziraat Katılım bilançosunu açıkladı

Ziraat Katılım bilançosunu açıkladı

Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir "Ziraat Katılım, müşteri memnuniyetine öncelik veren hizmet anlayışı ve verimlilik odağında yapılandırılmış iş döngüsünün başarılı icrası sonucunda, yılın birinci çeyreğini 125 milyon lira kar ile tamamladı" dedi.

12.05.2021Ekonomi
Turizm yatırımcı ve işletmecileri için erteleme çalışması

Turizm yatırımcı ve işletmecileri için erteleme çalışması

Kamu arazilerinde bulunan turizm tesislerinin kira, kesin izin, kesin tahsis, irtifak hakkı, kullanma izni, yararlanma, ilave yararlanma bedelleri ve hasılat payı ödemelerinin ertelenmesi için çalışma başlatıldı.

12.05.2021Ekonomi
AB, ekonomik büyüme tahminlerini yükseltti

AB, ekonomik büyüme tahminlerini yükseltti

AB Komisyonu'nun, "Avrupa Ekonomik Tahminleri 2021 İlkbahar" raporunda AB ekonomisinin 2021 yılında yüzde 4,1, 2022'de de yüzde 4,4 oranında büyüyeceği tahminine yer verildi.

12.05.2021Ekonomi
PTT bugün açık mı Arefe günü PTT şubeleri çalışıyor mu

PTT bugün açık mı? Arefe günü PTT şubeleri çalışıyor mu?

Bugün Ramazan ayının son günü. 12 Mayıs 2021 Çarşamba gününe denk gelen arefe gününde PTT çalışma saatleri de sorgulanan konulardan biri. Peki PTT bugün açık mı? Arefe günü PTT şubeleri çalışıyor mu? İşte konuyla ilgili bilgiler...

12.05.2021Gündem
Kolombiyada hükümet karşıtı protestolarda ölü sayısı 42ye yükseldi

Kolombiya'da hükümet karşıtı protestolarda ölü sayısı 42'ye yükseldi

Kolombiya'da, 28 Nisan'dan bu yana devam eden hükümet karşıtı kitlesel gösterilerle 1'i polis 42 kişi hayatını kaybetti.

12.05.2021Dünya
Pandemi kredisine yeni koşullar

Pandemi kredisine yeni koşullar

Hükümetin pandemi nedeniyle planladığı iki krediden birinin başvuru koşulları yeniden masaya yatırıldı. KOSGEB’in 75 bin liralık imalat sanayi kredisi için istediği şartların çok fazla olduğu şikâyetleri üzerine yeniden değerlendirme toplantısı yapıldı. İstenilen 4 şart yeniden gözden geçiriliyor. 21 Mayıs olarak duyurulan başvuru süresinin, bu nedenle uzayabileceği belirtiliyor.

12.05.2021Ekonomi
Ceren Damar davasında... Nâzım kavgası

Ceren Damar davasında... Nâzım kavgası

Akademisyen Ceren Damar cinayeti davasında sanık avukatı Prof. Dr. Vahit Bıçak, “Sanık Nâzım Hikmet ile aynı soyadı taşıyor” demişti. Bu sözler üzerine sosyal medyadan “Salak, bir de prof. olacak. Nâzım Hikmet’in soyadı ‘Ran’dır” yazan İsmail Çolak’a 7 bin TL para cezası verildi. Bıçak, istinafa başvurdu.

12.05.2021Gündem
Mit Nedir Ve Ne İş Yapar Mit Çalışanı Nasıl Olunur Ve Şartları Neler

Mit Nedir Ve Ne İş Yapar? Mit Çalışanı Nasıl Olunur Ve Şartları Neler

Türkiye devletinde birbirinden farklı kurumlar bulunmaktadır. Bu kurumların temel görevi ise ülke çıkarlarını korumaktır. Bu nedenle devletteki bu kurumlarda yer alan kişiler de özenli bir şekilde seçilir. MİT de oldukça önemli bir kurumdur. MİT nedir ve ne iş yapar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

11.05.2021Araştırma
Forum Nedir Forumun Özellikleri Nelerdir

Forum Nedir? Forumun Özellikleri Nelerdir

Forum sözcüğü basında, televizyonlarda, dergilerde ve sosyal medyada sık sık yer almaktadır. Pek az sayıda kişi forum kelimesinin tam olarak ne ifade ettiğini bilmektedir. İşte çok merak edilen forum kavramı hakkında ilgiyle okuyacağınız bilgileri sizin için derledik. Forum nedir? Forumun özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.05.2021Araştırma
Dolaylı Anlatım Nedir Dolaylı Anlatım Örnekleri Ve Konu Anlatımı

Dolaylı Anlatım Nedir? Dolaylı Anlatım Örnekleri Ve Konu Anlatımı

Anlatılmak istenen metinde bir duygu, düşünce ve ya inanışı yazarak metinlerle ifade etme biçimine anlatım adı verilir. Tek bir tane anlatım türü yoktur. Anlatılan şeyin çokluğu gibi birçok anlatım tarzı bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse eğer bir konuyu ve ya olayı hikaye ederek, bilgi vererek ya da tartışarak anlatabilirsiniz. Bunlar arasında özellikle makalelerde en çok kullanılan anlatım türü dolaylı anlatım türüdür. Kısacası başka kişilere ait cümlelerin geçmiş zaman eki ile yeniden kullanılma şeklidir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.05.2021Araştırma
Bürokrasi Nedir Bürokrasinin Tanımı Ve Özellikleri

Bürokrasi Nedir? Bürokrasinin Tanımı Ve Özellikleri

Bürokrasi nedir? Bürokrasi hangi anlamda kullanılır? Bürokrasinin özellikleri nelerdir? Bürokrasi nerelerde geçerlidir? Bürokrasi tanımı nedir? Bürokrasi hangi işleri kapsamaktadır? Bürokrasi hangi temellere dayanır? Bürokrasi nasıl oluşur? Bürokrasi nedir ve özellikleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

11.05.2021Araştırma
ABD Başkanı Biden, Filistin lideri Abbasa bölgedeki son gelişmeler ile ilgili yazılı mesaj gönderdi

ABD Başkanı Biden, Filistin lideri Abbas'a 'bölgedeki son gelişmeler' ile ilgili yazılı mesaj gönderdi

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD'li mevkidaşı Joe Biden'den bölgedeki gelişmeler ve ikili ilişkilerle ilgili yazılı bir mesaj aldı.

11.05.2021Dünya
Avukat neye uğradığını şaşırdı İşte yanağını ısıran sanığın cezası

Avukat neye uğradığını şaşırdı! İşte yanağını ısıran sanığın cezası

Bursa’da Avukat Cüneyt Bülent Şeker’i haciz işlemi sırasında yanağından ısırdığı gerekçesiyle yargılanan Ömer Konuk'a 2,5 yıl hapis cezası verildi. Bıçakla yetkililere tehditte bulunan anne Sevim Konuk ise 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

11.05.2021Gündem
İngiliz bankadan dev satış

İngiliz bankadan dev satış

İngiliz hükümeti NatWest’ten 1,1 milyar sterlinlik kamu hissesi sattı. Satış Maliye Bakanı Rishi Sunak tarafından onaylandı.

11.05.2021Ekonomi
Kimlik bilgileriyle babasının adına kurulan 3 şirketten 14 milyonluk borç kaldı

Kimlik bilgileriyle babasının adına kurulan 3 şirketten 14 milyonluk borç kaldı

İstanbul'da kimlik bilgileri kullanılarak adına 3 farklı şirket kurulan Mustafa Begde (72), 2012 yılında durumdan habersiz hayatını kaybetti. Mustafa Begde'nin adına kurulan şirketlerden 14 milyon liralık vergi borcu kaldı. Mustafa Begde'nin oğlu Hamza Begde (36) annesinin emeklilik işlemleri için gittiği SGK'da borcu öğrendi. Yasal başvurulardan sonuç alamayınca borç, asgari ücretle garsonluk yapan Hamza Begde'nin maaşından kesilmeye başlandı.

11.05.2021Haber
Emeklilik işlemleri için gittiği SGKda 14 milyon TLlik borcu öğrendi

Emeklilik işlemleri için gittiği SGK'da 14 milyon TL'lik borcu öğrendi!

İstanbul'da kimlik bilgileri kullanılarak adına 3 farklı şirket kurulan Mustafa Begde (72), 2012 yılında durumdan habersiz hayatını kaybetti. Mustafa Begde'nin adına kurulan şirketlerden 14 milyon liralık vergi borcu kaldı. Mustafa Begde'nin oğlu Hamza Begde (36) annesinin emeklilik işlemleri için gittiği SGK'da borcu öğrendi. Yasal başvurulardan sonuç alamayınca borç, asgari ücretle garsonluk yapan Hamza Begde'nin maaşından kesilmeye başlandı.

11.05.2021Ekonomi
Almanyada şirket iflasları şubatta azaldı

Almanya'da şirket iflasları şubatta azaldı

Avrupa'nın lokomotif ülkesi Almanya'da iflas eden şirket sayısı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından kaynaklanan birçok ekonomik sıkıntıya rağmen şubatta 2020'in aynı ayına göre yüzde 21,8 azalarak 1195 oldu.

11.05.2021Ekonomi
Son dakika: İçişleri Bakanlığından Ramazan Bayramı açıklaması

Son dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan Ramazan Bayramı açıklaması

İçişleri Bakanlığı 17 Mayıs'ta sona erecek tam kapanma dönemi ile ilgili olarak son durum hakkında detayları paylaştı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 'Ramazan Bayramını da içine alan süre boyunca şehirlerarası seyahat kısıtlaması ve sokağa çıkma kısıtlamasına dair yürütülen denetimlerde toplam 7 bin 251 kontrol noktasında 95 bin 948 kolluk personeli görev alacaktır.' ifadeleri kullanıldı.

11.05.2021Gündem
İlave tediye ödemeleri ne zaman Bakan bayram öncesi müjde verdi

İlave tediye ödemeleri ne zaman? Bakan bayram öncesi müjde verdi

Devlet ve bağlı müesseselerinde çalışan işçilere ödenecek tediyelerin tarihi 2021 Ramazan Bayramı öncesi merak konusu oldu. Tediye adı altında işçilerin hesaplarına yatırılan ikramiyelerin ne zaman ödeneceği yüz binlerce kamu işçisi ve ailesi tarafından bekleniyor. Peki, ilave tediye ödemeleri ne zaman?

11.05.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Dünyanın en büyük tropik serası gün sayıyor

Biz kapanma sonrası yeni bir kademeli açılmayı konuşaduralım, Frieze New York’tan sonra heyecanla beklenen bir global etkinlik daha kapılarını açmak için gün sayıyor:

14.05.2021

Hekim göçü hızlanıyor emekli hekimler göreve çağrılıyor

Kamuoyu fazla ilgilenmedi ama Sağlık Bakanlığı ilk defa hekimler için ‘65-72 Yaş Yeniden Atama Kurası’ düzenledi. Sağlık Bakanlığı’ndan emekli olmuş veya yaş haddinden emekli edilmiş tabip ve uzman tabiplerin atamaları 24 Mayıs’ta yapılacak.

13.05.2021