MENÜ

Kamu

Kamu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kamu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 140.881 Kamu haberi bulunmuştur.

Kamu veya halk, bir milleti oluşturan çeşitli toplumsal kesimlerden veya meslek gruplarından oluşan insan topluluğuna denir.

Halkı milletten ayıran en önemli fark; halk, bir toplumda halen yaşamakta olan çeşitli toplum kesimlerini kapsamaktadır. Millet ise geçmişten geleceğe doğru belirli bir soyu ifade etmektedir. Daha milliyetçi bir ifadedir ve aynı toplumda yaşayan gruplar arasındaki farklılığı öne çıkarmaktadır.

 

Kamu Haberleri

Kredi desteği veren bankalar hangileri İşte, konut, taşıt, tatil ve ihtiyaç kredisi veren bankaların listesi

Kredi desteği veren bankalar hangileri? İşte, konut, taşıt, tatil ve ihtiyaç kredisi veren bankaların listesi

Kamu bankaları normalleşme sürecine geçiş kapsamında uygun kredi paketini hayata geçiriyor. Konut, taşıt, sosyal destek ve tatil olmak üzere 4 yeni kredi paketine Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım da dahil oldu. Bankalardan yapılan ortak açıklamaya göre sosyal hayatın canlanması için vatandaşların, finansman ihtiyaçlarını uygun şartlarda sağlayabilmesi amacı sağlanan uygun kredi paketleri başvuruları ilerleyen günlerde açıklanacak. Peki, destek kredisi veren bankalar hangileri? İşte, uygun konut, taşıt, tatil ve ihtiyaç kredisi veren bankaların listesi...

2.06.2020Ekonomi
Son dakika Şehit edilen polis Atakan Arslana saldırı olayında tutuklama kararı

Son dakika! Şehit edilen polis Atakan Arslan'a saldırı olayında tutuklama kararı

Diyarbakır'da polis memuru Atakan Arslan'ın şehit olduğu silahlı saldırının faili Muhammed Emir Cura'nın da arasında bulunduğu 2 kişi tutuklandı.

2.06.2020Gündem
Bakan Albayraktan fırsatçılara karşı dikkatli olun çağrısı

Bakan Albayrak'tan fırsatçılara karşı dikkatli olun çağrısı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, vatandaşları, kamu banka ve kamu katılım finans kuruluşlarının açıkladığı finansman paketlerini fırsata çevirmek isteyenlere karşı dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyardı.

2.06.2020Ekonomi
Son dakika Beştepedeki kritik MGK toplantısı sona erdi Terörle mücadele vurgusu

Son dakika! Beştepe'deki kritik MGK toplantısı sona erdi! Terörle mücadele vurgusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada terörle mücadele vurgusu yapılırken, "Milli birlik ve beraberliğimiz ile bekamızı tehdit eden PKK/KCK-PYD/YPG, DEAŞ ve FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı yürütülen mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği ifade edilmiştir" ifadeleri kullanıldı

2.06.2020Gündem
Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi.. Hangi hastalıklar izinli olarak sayılacak

Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi.. Hangi hastalıklar izinli olarak sayılacak?

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, "Kovid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalıklar" başlıklı resmi yazıyı, tüm kamu kurum kuruluşlarına ve valiliklere gönderdi.

2.06.2020Gündem
Adliyede tedbirli normalleşme dönemi

Adliyede tedbirli normalleşme dönemi

ANKARA'da, kronik rahatsızlığı bulunan kamu personeli dışındaki çalışanların işe başlaması sonrası adliyelerde koronavirüs salgınına karşı önlemler artırıldı. Duruşmalar haricindeki yargı faaliyetlerinin başladığı Ankara Batı Adliyesi'nde, tüm bina dezenfekte edilip, koridor ve duruşma salonlarına sosyal mesafe kuralı için uyarı yazıları asıldı.

2.06.2020Gündem
Hamileler idari izinli sayılacak mı Hamile personele idari izin için açıklama

Hamileler idari izinli sayılacak mı? Hamile personele idari izin için açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada idari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personelinin 1 Haziran’da normal mesaiye başlayacağını açıklamıştı. Karar ardından hamilelerin durumu da merak konusu olmuştu. Kamuda çalışan hamile personelin idari izin süresine de düzenleme getirildi. Peki, hamileler idari izinli sayılacak mı?

2.06.2020Gündem
Son dakika... Kamu bankalarından önemli kredi kampanyası uyarı

Son dakika... Kamu bankalarından önemli kredi kampanyası uyarı

Kamu bankalarından yapılan açıklamaya göre sunulan uygun finansman imkanını, ürün veya hizmetlerinde fiyat artışı olarak müşterilere yansıtan firmalar kredi paketi kapsamı dışına çıkartılacak.

2.06.2020Ekonomi
Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank destek kredisi başvuru ekranı: Temel ihtiyaç destek kredisi sorgulama

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank destek kredisi başvuru ekranı: Temel ihtiyaç destek kredisi sorgulama

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank destek kredisi başvuruları devam ediyor. Kamu bankaları hanehalkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel müşterilerini finansal açıdan desteklemek için destek kredisi veriyor. VakıfBank, Halk Bankası ve Ziraat Bankası, 10 bin liraya 36 ay vadeli, 6 ay ödemesiz kredi fırsatını vatandaşlara sunuyor. Başvuru işlemleri online olarak gerçekleştiriyor. İşte temel ihtiyaç destek kredisi başvuru ve sonuçları ile ilgili detaylar...

2.06.2020Ekonomi
Öğretim üyelerinden daha gerçekçi hava tahmin yapabilen model

Öğretim üyelerinden daha gerçekçi hava tahmin yapabilen model

İskenderun Teknik Üniversitesi'nde geliştirilen, yüksek çözünürlük ve hassasiyet özelliğine sahip hava tahmin modeli, 5 günlük hava olaylarını gerçeğe yakın değerlerde veriyor.

2.06.2020Teknoloji
Cumhuriyet Üniversitesi personel alımı ile 400 kişiyi istihdam edecek

Cumhuriyet Üniversitesi personel alımı ile 400 kişiyi istihdam edecek!

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi personel alımı ile kadrosuna 400 yeni personel katacak. Hemşire, biyolog, diyetisyen, ebe, eczacı gibi pek çok unvanda gerçekleşecek olan Cumhuriyet Üniversitesi personel alımı ile 400 kişi belirli koşulları karşılamaları halinde istihdam edilecek. Peki, Cumhuriyet Üniversitesi personel alımı başvurusu nereden yapılacak ve şartları neler olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

2.06.2020Gündem
Valiliklere gönderildi... Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi

Valiliklere gönderildi... Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi

Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın sürecinde, kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıkları belirledi. Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, "Kovid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalıklar" başlıklı resmi yazıyı, tüm kamu kurum kuruluşlarına ve valiliklere gönderdi. Belirlenen hastalıklardan 1 Haziran 2020'den önceki 2 yıl içerisinde 2 kez aynı tanıyı almış olan kamu çalışanları, Bakanlığın e-nabız sistemi üzerinden "İdari izne esas Covid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalık durum belgesini" alabilecek. Sistem üzerinden, 'idari izne esas Covid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalık durum belgesi'ni alamayan kişiler, mevcut hastalık raporlarıyla kayıtlı olduğu aile hekimine müracaat edecek, durumu uygun görülenlere hastanın ibraz ettiği hastalık raporları ek yapılarak, aile hekimi tarafından "Covid-19 idari izin" tanısı ile durum bildirir tek hekim raporu düzenlenecek.

2.06.2020Gündem
Kredi destek paketi otomotiv sektörüne can suyu olacak

Kredi destek paketi otomotiv sektörüne can suyu olacak

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde otomotiv sektörünün durma noktasına geldiğini belirterek, "Sıfır ve ikinci el araçlar için açıklanan avantajlı kredi destek paketleriyle sektörde büyük bir canlanma bekliyoruz." dedi.

2.06.2020Ekonomi
Kamuda çalışan hamile personel için çok önemli karar

Kamuda çalışan hamile personel için çok önemli karar

Kamu kurumlarında görev yapan hamile personel, gebeliğinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre içinde idari izinli sayılacak.

2.06.2020Haber
Son dakika haberler.. Kamuda çalışan hamile personel için çok önemli karar

Son dakika haberler.. Kamuda çalışan hamile personel için çok önemli karar

Kamu kurumlarında görev yapan hamile personel, gebeliğinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre içinde idari izinli sayılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da ''Dünyaya bir bebek gelecekse akan sular süren işler durmalı. Veya başkası tarafından yapılmalı'' dedi.

2.06.2020Gündem
Kamuda normalleşme süreci nasıl olacak İşte alınan tedbirler ve belirlenen kurallar

Kamuda normalleşme süreci nasıl olacak? İşte alınan tedbirler ve belirlenen kurallar

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca belirlenen tedbirler kapsamında, servis hareket saatleri yeniden belirlenecek, sosyal mesafenin sağlanamadığı ofis ortamlarında düzenlemeye gidilecek, yemek saatleri ve masa düzeni ayarlanacak.

2.06.2020Gündem
Konyadaki korkunç olayda şaşırtan savunma

Konya'daki korkunç olayda şaşırtan savunma

Konya'da, oğullarının şiddet uyguladığı gelinlerinin kardeşi olan üniversite öğrencisi Mehmet Ali Demirel'i (23), konuşmak için geldiği evlerinde, demir çubuklarla döverek öldürdükleri öne sürülen baba Hüseyin Koç (71) ile oğulları İsa Koç (46) ve Adil Koç (48), suçlamaları kabu etmedi. Baba ve oğulları, Demirel'in bahçe duvarından atlayarak kaçmaya çalıştığı sırada düşüp, başını çiçekliğin kenarına çarptığını ileri sürdü. Mehmet Ali Demirel'in olay yerine birlikte gittiği arkadaşı Oğuzhan Üzel ise, şüphelilerin arkadaşına demir çubukla vurduklarını söyledi.

2.06.2020Gündem
Patentli teknolojiler sanayiye aktarılacak

Patentli teknolojiler sanayiye aktarılacak

TÜBİTAK'ın iş birliği gerektiren ortak projeleri desteklemek amacıyla açtığı "Siparişe Dayalı Ar-Ge Projeleri İçin KOBİ Destekleme" (Sipariş Ar-Ge) ve "Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme" (Patent Lisans) çağrıları için başvurular 15 Haziran-31 Ağustos tarihlerinde yapılabilecek.

2.06.2020Teknoloji
Ahmed Arif kimdir Ahmed Arif ölüm yıl dönümünde anılıyor - İşte Ahmed Arifin hayatı ve şiirleri...

Ahmed Arif kimdir? Ahmed Arif ölüm yıl dönümünde anılıyor - İşte Ahmed Arif'in hayatı ve şiirleri...

Türk şiirinde önemli bir yer edinen şair Ahmed Arif, vefatının 29'uncu yılında anılıyor. Hayattayken yayımlanan tek şiir kitabı 'Hasretinden Prangalar Eskittim' le tanınan Ahmed Arif 'Hasretinden Prangalar Eskittim', 'Ay Karanlık', 'Sevdan Beni', 'Suskun' ve 'Akşam Erken İner Mapushaneye' adlı şiirlere imza atmıştır. Peki, Ahmed Arif kimdir? İşte Ahmed Arif'in hayatı ve şiirleri...

2.06.2020Gündem
Resmi okulöncesi kurumları 19 Hazirana kadar hizmet sunabilecek

Resmi okulöncesi kurumları 19 Haziran'a kadar hizmet sunabilecek

MEB, normalleşme sürecinde kreş, gündüz bakımevi ve özel okulöncesi kurumlarının ardından resmi okul öncesi kurumların da yeterli talep olması halinde 19 Haziran Cuma gününe kadar hizmet sunabilmesine karar verdi. Özellikle anne babası çalışan çocuklar için alınan karar doğrultusunda açılacak resmi okulöncesi eğitim kurumlarında tıbbi maske kullanımı, hijyen ve sosyal mesafenin korunması ve belirlenen diğer kurallara titizlikle uyulması gerekecek.

2.06.2020Eğitim
Bakanlık kamu kurumlarındaki normalleşme tedbirlerini açıkladı

Bakanlık kamu kurumlarındaki normalleşme tedbirlerini açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, COVID-19 Pandemisi nedeniyle 22 Mart tarihinde başlayan kamuda esnek çalışma modelinin sona ermesiyle, kamu kurum ve kuruluşlarında alınması gereken önlemleri belirledi.

2.06.2020Ekonomi
Yerli üretim araçlar hangileri Yerli otomobil markaları 2020

Yerli üretim araçlar hangileri? Yerli otomobil markaları 2020

Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalar, taşıt kredisi paketleri dolayısıyla merakla araştırılmaya başlandı. Sıfır araç satın alımlarında 0,49 oranlı kredi desteği sağlayana kamu bankaları, firmaların anlaşmalarına göre bu oranı 0,69'a kadar çıkarabiliyor. 6 ay ödemesiz dönem dolayısıyla avantaj sağlayan bu kredi imkanı, sadece yerli otomobil markaları ve araçları için geçerli olacak. Peki, 2020 Haziran ayı itibariyle Türkiye'de üretim yapan yerli üretim araçlar ve markalar hangileri? İşte, o bilgiler

2.06.2020Ekonomi
Son dakika... Dev kredi kampanyasına iki banka daha katıldı

Son dakika... Dev kredi kampanyasına iki banka daha katıldı

Konut, taşıt, turizm ve ihtiyaç kredisi kampanyasına Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankaları da dahil oldu

2.06.2020Ekonomi
Son dakika haberler... MEB duyurdu: Resmi okul öncesi kurumlarla ilgili flaş açıklama

Son dakika haberler... MEB duyurdu: Resmi okul öncesi kurumlarla ilgili flaş açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), salgın sürecinde normalleşmeye geçiş ile birlikte kreş, gündüz bakımevi ve özel okul öncesi kurumlarının ardından resmi okul öncesi kurumların da yeterli talep olması halinde 19 Haziran Cuma gününe kadar hizmet sunabileceğini bildirdi.

2.06.2020Gündem
Son dakika haberler: Konut, taşıt, tatil ve ihtiyaç kredisinde tarihi fırsat İşte faiz oranları

Son dakika haberler: Konut, taşıt, tatil ve ihtiyaç kredisinde tarihi fırsat! İşte faiz oranları

Kamu bankalarından ekonomiyi canlandırma yönünde çok büyük bir hamle geldi. Konuttan taşıta mobilyadan tatile geri ödemesiz dönemli 180 aya varan vadeli 4 yeni kredi paketi açıklandı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, destek paketiyle vatandaşın ihtiyaçlarının karşılanacağını, yerli üretime destek verileceğini ve tüm sektörlerincanlanacağını dile getirdi. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank'ın öncüsü olduğu tarihi kampanyaya Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankaları da katıldı. İşte kamu bankalarının başlatmış olduğu dev kredi kampanyasına ilişkin tüm detaylar...

2.06.2020Ekonomi
Düşük faizli kredi hesaplama ekranı: Konut kredisi faiz oranı ile hesaplama sayfası

Düşük faizli kredi hesaplama ekranı: Konut kredisi faiz oranı ile hesaplama sayfası

Düşük faizli kredi hesaplama işlemi için akıllı telefonları ya da bilgisayarlarının başına geçen pek çok vatandaş, faiz oranı girerek kredi hesaplama ekranına ulaşmak istiyor. Henüz 2 Haziran tarihinde kredi kullanımını gerçekleştirecekleri için sistemlerine kredi hesaplama tanımlamasını yapmayan kamu bankaları, hafta içerisinde kredi hesaplama ekranlarını aktif hale getirecek. Peki, bu aşamada resmi taşıt, ihtiyaç ve konut kredisi hesaplama ekranına nasıl ulaşılır? İşte, birkaç adımda o detaylar

2.06.2020Ekonomi
Bankada para unutanlar dikkat Süre uzatıldı

Bankada para unutanlar dikkat! Süre uzatıldı

Koronavirüs salgını nedeniyle 2019 yılında zaman aşımına uğrayan mevduat için son başvuru tarihi 15 Eylül'e uzatıldı.

2.06.2020Sigorta
E Nabız kronik hastalıklar Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı İşte, idari izinli sayılacak personeller

E Nabız kronik hastalıklar Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı! İşte, idari izinli sayılacak personeller

Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen 731 adet kronik hastalıklar listesi E Nabız üzerinden kamu çalışanlarının erişimine açıldı. İdari izinli sayılacak olan personeller için belirlenen E Nabız kronik hastalıklar sayfası üzerinden öncelikle kendi hastalığının durumunu öğrenebilecek olan vatandaşlar, buradan edinecekleri bilgi ile Sağlık Bakanlığı'nın yayımladığı E Nabız kronik hastalıklar listesi aracılığıyla kapsam içerisine girip girmediklerini görüntüleyebilecek. İşte, idari izinli sayılacak olan personeller hakkında detaylı bilgiler

2.06.2020Gündem
1 yıl ertelemeli Halkbank, Vakıfbank Ziraat Bankası faiz oranları Konut kredisi faiz oranları ve ödeme tablosu

1 yıl ertelemeli Halkbank, Vakıfbank Ziraat Bankası faiz oranları! Konut kredisi faiz oranları ve ödeme tablosu

Son konut kredisi faiz oranları ile ev almak isteyenler için büyük bir fırsat doğuran Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası, 2 Haziran itibariyle kredi kullanımlarını şubeleri aracılığıyla hizmete açtı. Cazip taşıt, tatil, tüketici ihtiyaç ve konut kredisi faiz oranları haricinde ertelemeli kredi imkanı da sunan 3 kamu bankası, konut kredisinde 12 ay sonra ödeme imkanı sunarken, ikinci el taşıt ve tüketici kredisinde 6 ay, tatil destek kredi paketinde ise 6 ve 9 ay erteleme imkanı sunuyor. Halkbank, Vakıfbank Ziraat Bankası faiz oranları arasında en çok talep görmesi beklenen kredi türü ise konut kredisi olarak değerlendiriliyor. İşte, Halkbank, Vakıfbank Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları ve ödeme tablosu

2.06.2020Ekonomi
1.8 milyar dolarlık oyun

1.8 milyar dolarlık oyun!

Amerikalı mobil oyun geliştirici şirketi Zynga, tarihinin en büyük satın almasını gerçekleştirerek Türk oyun geliştirici şirketi Peak Games’i 1.8 milyar dolara satın aldı.

2.06.2020Ekonomi
Süper kredi paketi

Süper kredi paketi

Kamu bankaları normalleşme süreciyle birlikte 4 yeni kredi paketini açıkladı.

2.06.2020Ekonomi
KPSS lisans ve ön lisans başvuru tarihleri: 2020 KPSS sınavı ne zaman yapılacak

KPSS lisans ve ön lisans başvuru tarihleri: 2020 KPSS sınavı ne zaman yapılacak?

KPSS 2020 ne zaman? Kamuda memur olmak isteyen adayların katılacağı KPSS sınavı, lisans ve ön lisans başvuru tarihleri ÖSYM sınav takvimi ile netleşti. Corona virüsü nedeniyle ertelenen KPSS sınavı başvuru ve sınav tarihleri, haziran ayının gelmesiyle beraber sınava hazırlanan adaylar tarafından sorgulanmaya başlandı. KPSS ön lisans ve lisans başvurularının açılmasıyla süreç resmen başlamış olacak. İşte, ÖSYM takvimine göre, KPSS 2020 lisans, ön lisans başvuru ve sınav tarihleri..

1.06.2020Gündem
Bahçeliden erken seçim açıklaması: Seçimler 2023  Haziranda yapılacaktır

Bahçeli'den erken seçim açıklaması: Seçimler 2023 Haziran'da yapılacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti teşkilatlarına bir genelge gönderdi. Bahçeli genelgede, "Türkiye'yi erken seçime sürükleme, bu suretle sanal bir gündem tesis etme gayretkeşliğine heves eden siyasi aymazların hiçbir telkin veya kara propagandasına kulak asılmayacaktır. 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 2023 yılının Haziran ayında yapılacaktır." ifadelerini kullandı.

1.06.2020Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelikten Barış Çakan açıklaması

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'Barış Çakan' açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Barış Çakan kardeşimizin hayatını kaybetmesinden çok büyük üzüntü duyduk. Ona hunharca saldıranlar kadar, olayı ırkçı bir istismar haline getirmeye çalışanları da lanetliyoruz" dedi.

1.06.2020Gündem
İletişim Başkanı Altun’dan ’Barış Çakan’ açıklaması

İletişim Başkanı Altun’dan ’Barış Çakan’ açıklaması

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Ankara’da hafta sonu ezan okunduğu sırada yüksek sesle müzik dinleyen bir grubu uyaran Barış Çakan isimli genç yavrumuzun çıkan tartışmada hayatını kaybetmesi hepimizi derinden yaralamıştır. Yaşanan elim hadise tüm boyutlarıyla incelenmiş ve gerekli adli süreç başlatılmıştır" dedi.

1.06.2020Gündem
Dünyada Türk ürünlerine talep giderek artacak

Dünyada Türk ürünlerine talep giderek artacak

DEİK Türkiye-Hollanda İş Konseyi Başkanı Özyeğin, "Bu süreçte Türkiye gibi Avrupa'ya yakın mesafedeki alternatif ve güvenilir tedarikçilerin daha fazla aranacağını, özellikle Türk ürünlerine olan talebin giderek artacağını düşünüyorum." dedi.

1.06.2020Ekonomi
Mahkemeler ne zaman açılacak

Mahkemeler ne zaman açılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı normalleşme sürecinde 1 Haziran itibariyle pek çok adım atıldı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Mart ayında ara verilen mahkemelerin de yeniden ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Peki, mahkemeler ne zaman açılacak?

1.06.2020Gündem
Kamu bankalarının desteğiyle mobilya satışında hedef 60 milyar lira

Kamu bankalarının desteğiyle mobilya satışında hedef 60 milyar lira

Kamu bankalarının yerli üretim mobilyada sunduğu düşük faizli kredi desteğini memnuniyetle karşılayan sektör temsilcileri, bu sayede sektörde ciddi hareketlilik oluşacağını ve yıl sonunda 60 milyar liralık satış hacmine ulaşılabileceğini bildirdi.

1.06.2020Ekonomi
Kamu bankalarından tarihin en düşük konut kredi faiz hamlesi

Kamu bankalarından tarihin en düşük konut kredi faiz hamlesi

Türkiye tarihinin en düşük konut kredi faiz oranları, yüzde 0,64 ile kamu bankaları tarafından yarından itibaren vatandaşlara sunulacak.

1.06.2020Ekonomi
CHPli Özel ve Özkoç hakkında hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığında

CHP'li Özel ve Özkoç hakkında hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı'nda

CHP grup başkan vekilleri Özgür Özel ile Engin Özkoç hakkında, İletişim Başkanı Fahrettin Altun'a yönelik hakaret ve iftira suçlarını işledikleri gerekçesiyle hazırlanan fezlekenin TBMM'ye sevk edilmek üzere Adalet Bakanlığı'na gönderildiği öğrenildi.

1.06.2020Gündem
Otomotiv pazarında verilen destekle artış bekleniyor

Otomotiv pazarında verilen destekle artış bekleniyor

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış CEO'su Bozkurt "Verilen desteklerle birlikte pazarda talep artışı olacaktır. Bu durum sektörümüzün yararına olacak ve bu süreç içinde en azından geçen yılki satış adetlerine ulaşacak olmamızın önünü açacaktır" dedi.

1.06.2020Ekonomi
Turizm sektörü tatil kredisinden memnun

Turizm sektörü tatil kredisinden memnun

Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin "Tatil kredisinin iç turizmi harekete geçirme noktasında itici güç olacağını düşünüyoruz. Tatil kredisinin şehir otellerine etkisi kısıtlı olabilir. Buna karşılık özellikle resort oteller açısından önemli bir faydası olacaktır" dedi.

1.06.2020Ekonomi
Hasretin şairi: Ahmed Arif

Hasretin şairi: Ahmed Arif

"Hasretinden Prangalar Eskittim", "Ay Karanlık", "Sevdan Beni", "Suskun" ve "Akşam Erken İner Mapushaneye" adlı şiirlere imza atan Ahmed Arif'in vefatının üzerinden 29 yıl geçti.

1.06.2020Keyif
Asırlardır ata tohumlarıyla üretiliyor, lezzetiyle de dikkat çekiyor

Asırlardır ata tohumlarıyla üretiliyor, lezzetiyle de dikkat çekiyor

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, çiftçiler kullandıkları ata tohumlarından asırlardır şeker fasulyesi üretimi yapıyor.

Son dakika... Bakan Albayrak: 4 ayrı finansman paketi milletimize hayırlı olsun

Son dakika... Bakan Albayrak: 4 ayrı finansman paketi milletimize hayırlı olsun

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Normalleşme döneminde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını geniş bir yelpazede karşılamak, yerli üretimi desteklemek ve tüm sektörlerde hareketlenmeyi sağlamak amacıyla kamu bankalarımızın devreye aldıkları 4 ayrı finansman paketi milletimize hayırlı ve uğurlu olsun" açıklamasında bulundu.

1.06.2020Ekonomi
Kredi yapılandırma olacak mı Kamu bankaları kredi yapılandırma gerçekleştirecek mi

Kredi yapılandırma olacak mı? Kamu bankaları kredi yapılandırma gerçekleştirecek mi?

Normalleşme süreciyle birlikte kamu bankalarının faiz indirimi gerçekleştirmesi, konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi çeken pek çok vatandaşın aklına yapılandırma olup olmadığı sorusunu getirdi. Peki, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank için kredi yapılandırma süreci olacak mı? İşte, kamu bankaları kapsamında vatandaşların araştırdığı kredi yapılandırma konusu hakkında bazı bilgiler

1.06.2020Ekonomi
Minneapoliste tanker, göstericilerin arasına daldı

Minneapolis'te tanker, göstericilerin arasına daldı

ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu ölümünün ardından Minneapolis'te başlayan gösterilerde bir tanker, protestocuların arasına daldı.

1.06.2020Haber

Yazar Sonuçları

Alaçatı’nın çabaları turizme iyi gelsin

 BU salgın belası ekonomik açıdan birçok sektörü adeta vurdu. Lokanta, restoran, kafe, bar, otel, motel, pansiyon gibi işletmeler kapandı. Çalışanlar zor durumda kaldı, gücü olan işletmeler onları korumaya çabaladı. En olumsuz etkilenen sektörlerden birisi de kuşkusuz turizm. İşletmeler kapandı, erken rezervasyon yaptıranların çoğu iptal ve parasını geri isteme yolunu seçti.

2.06.2020

Kapitalizmin yeni kalesi: Uzay

Bugüne kadar ABD, SSCB gibi ülkeler tarafından kamu gücüyle yürütülen uzay çalışmaları ilk kez bir özel şirketin lokomotifliğinde ilerliyor.

2.06.2020