EKSTRA
MENÜ

İkindi Namazı

İkindi Namazı haberleri sayfasında güncel ve son dakika İkindi Namazı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.729 İkindi Namazı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İkindi Namazı Haberleri

Nazlı Kayının üvey babası Kaan Dimili hayatını kaybetti: Kaan Dimili kimdir

Nazlı Kayı'nın üvey babası Kaan Dimili hayatını kaybetti: Kaan Dimili kimdir?

Gemlik eski Belediye Başkanlarından Nezih Dimili'nin oğlu Kaan Dimili, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Dimili aynı zamanda Nazlı Kayı'nın üvey babasıydı. Uzun zamandır evlilik hazırlığı yapan iş insanı Hacı Sabancı ve Nazlı Kayı'nın düğünü Kaan Dimili’nin vefatı ardından ertelendi. Peki, Kaan Dimili kimdir?

30.08.2021Magazin
Asr Suresi Okunuşu - Vel Asr Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Tefsiri & Meali)

Asr Suresi Okunuşu - Vel Asr Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Tefsiri & Meali)

Asr suresi adını ilk ayetindeki kelimeden alır. Kur'an-ı Kerim içerisinde 103. suredir. Asr Suresi okunuşu sayfamızda sizler için surenin anlamı, Türkçe Diyanet meali ve tefsiri, Arapça yazılışı ile birlikte ezberlemek ve sure hakkında bilgi edinmek isteyenler için daha pek çok detaylı bilgi yer almaktadır.

20.08.2021Namaz Sureleri
Bakan Özerden amcasının taziyesi için Tokat ziyareti

Bakan Özer'den amcasının taziyesi için Tokat ziyareti

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer dün Tokat’ta vefat eden amcası Mehmet Özer’in evine taziye ziyaretinde bulundu.

20.08.2021Gündem
İzmir Baba Sancar Maruflu, son yolculuğuna uğurlandı

'İzmir Baba' Sancar Maruflu, son yolculuğuna uğurlandı

İzmir'de kalp ve solunum yetmezliğinden hayatını kaybeden kentte 'İzmir Baba' olarak bilinen Sancar Maruflu (71), düzenlenen törenlerin ardından toprağa verildi.

17.08.2021Gündem
Teyemmüm Abdesti Nasıl Alınır Teyemmüm Hangi Durumlarda Ve Ne Zaman Alınır

Teyemmüm Abdesti Nasıl Alınır? Teyemmüm Hangi Durumlarda Ve Ne Zaman Alınır?

İslamiyet'te en başta gelen ibadet namazdır. Namaz, müminin ilk sorguya çekileceği konudur. Bu sebeple müminler namazı pek önemserler. Namazın farzları ve sünnetleri vardır. Namaz, Allah'ın inanlara emrettiği bir ibadettir. İnsanın bir kul olarak Rabbi'ne en yakın olduğu an secdede olduğu andır. Bu kıymetli ibadetin bütün ayrıntıların bilinmesi, öğrenilmesi ve ifa edilmesi şarttır. İşte teyemmüm nasıl alınır, teyemmüm hangi durumlarda mümkün ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

6.08.2021Dini Bilgiler
Teşrik Tekbiri nasıl getirilir Teşrik Tekbiri ne zaman başlar ve ne zaman biter... Diyanet İşleri tarafından açıklandı

Teşrik Tekbiri nasıl getirilir? Teşrik Tekbiri ne zaman başlar ve ne zaman biter?... Diyanet İşleri tarafından açıklandı

Teşrik Tekbirlerinin ne zaman getirileceği Kurban Bayramı ile beraber gündeme geldi. Dini kaynaklara göre Hz. Peygamberin (s.a.s.), kurban bayramının arefe günü sabah namazından başlayarak bayramın dördüncü günü ikindi namazına kadar, ikindi namazı da dâhil olmak üzere farzlardan sonra teşrik tekbirleri getirdiğine dair rivayetler yer alıyor. Dinen vacip olan Teşrik Tekbiri kurban kesmeyenler tarafından da getiriliyor. Peki, Teşrik Tekbiri ne zaman başlar ve ne zaman biter? İşte, Teşrik Tekbiri okunuşu ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

22.07.2021Gündem
Teşrik Tekbiri nasıl getirilir Teşrik Tekbiri ne zaman başlar ve ne zaman biter  Diyanet ile teşrik tekbiriyle ilgili ayrıntılar...

Teşrik Tekbiri nasıl getirilir? Teşrik Tekbiri ne zaman başlar ve ne zaman biter? Diyanet ile teşrik tekbiriyle ilgili ayrıntılar...

Teşrik Tekbirlerinin ne zaman getirileceği Kurban Bayramı ile beraber gündeme geldi. Dini kaynaklara göre Hz. Peygamberin (s.a.s.), kurban bayramının arefe günü sabah namazından başlayarak bayramın dördüncü günü ikindi namazına kadar, ikindi namazı da dâhil olmak üzere farzlardan sonra teşrik tekbirleri getirdiğine dair rivayetler yer alıyor. Dinen vacip olan Teşrik Tekbiri kurban kesmeyenler tarafından da getiriliyor. Peki, Teşrik Tekbiri ne zaman başlar ve ne zaman biter? İşte, Teşrik Tekbiri okunuşu ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

19.07.2021Gündem
Teşrik Tekbirleri Nedir Ve Ne Zaman Getirilir Teşrik Tekbiri Ne Zaman Başlar Ve Biter

Teşrik Tekbirleri Nedir Ve Ne Zaman Getirilir? Teşrik Tekbiri Ne Zaman Başlar Ve Biter

Kurban Bayramının arifesinde milyonlarca Müslüman dualar ederek, namazlar kılarak bayramı karşılıyor. Kurban bayramı öncesinde Teşrik tekbiri’ hakkındaki bilgiler de merak ediliyor. Peki, Teşrik tekbiri nedir ve ne zaman getirilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.07.2021Namaz Rehberi
Secde Nedir Ve Nasıl Yapılır Secde De Ne Okunur Ve Dua Edilir Mi

Secde Nedir Ve Nasıl Yapılır? Secde De Ne Okunur Ve Dua Edilir Mi

İslam aleminde özel bir yeri olan ibadet namazdır. Her ne kadar İslam'ın şartlarından biri olsa da namaz ibadeti müminler nezdine pek bir değerlidir, pek bir kıymetlidir. Çünkü namazını ifa eden mümin, o esnada Allah'a en yakın bir durumdadır. Bu hissiyatın manevi hazzının tarifi imkan dışıdır. Böylesine güzel bir ibadet olan namaz, Allah'ın kesin emridir. Her mümin namaz hakkında her şeyi bilmeli, öğrenmeli ve usulü dairesinde ibadetini eda etmelidir. İşte namazda secde nedir, nasıl yapılır, secde de ne okunur ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Namazları Cem Etmek Nedir Ve Şartları Nelerdir

Namazları Cem Etmek Nedir Ve Şartları Nelerdir?

İslamiyet'te namaz ibadetinin özel bir yeri bulunmaktadır. Namaz dinin direği diye bilinir ve kabul edilir. Günde 5 vakit namaz kılmak farz olan bir ibadettir. Her Müslüman günün belli vakitlerinde farz namazlarını kılmakla mükelleftir. Allah; Kuran'da namaz mükellefiyetini çok sayıda ayette bildirmiştir. Hz. Peygamber de namaz konusundaki hassasiyeti ile tüm İslam alemine örnek olmuştur. Namaz, kulun teslimiyetinin göstergesidir. Namaz, kulun Allah'a kulluk borcunun ifasıdır. Manevi arınma ve tefekkür vasıtasıdır. Namaz meselesi çok derin ve kapsamlıdır. İşte namazları cem etmek nedir, namazları cem etmenin şartları ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Namazın Adabı Nelerdir Namazın Adabı İle İlgili Ayetler Ve Hadisler

Namazın Adabı Nelerdir? Namazın Adabı İle İlgili Ayetler Ve Hadisler

İslam'ın şartlarından birisi olan namaz çok önemlidir. Kuran'da pek çok ayette namaz hakkında bilgi verilirken namazın kılınması emredilmiştir. Müslüman kadın ve erkek namaz kılmakla yükümlü kılınmıştır. İşte ilgiyle okuyacağınız namazın adabı nelerdir, namazın adabı ile ilgili ayet ve hadisler gibi konuları sizler için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Namaz Kılmanın Müstehap Olduğu Vakitler Nelerdir

Namaz Kılmanın Müstehap Olduğu Vakitler Nelerdir?

İslam dünyasının en önemli ibadeti namazdır. Namaz, İslam'ın şartlarından birisidir. Kadın erkek her Müslüman'a farz kılınmıştır. Günde 5 kez olmak üzere eda edilmesi gereken namaz kulluğun gereğidir. Kulun, Rabbine şükrünün ifadesi ve teslimiyetinin de tezahürüdür. Namaz, tam ve eksiksiz biçimde öğrenilmesi ve ifa edilmesi zorunlu bir ibadettir. İşte namazın kılınma vakti, kılınmasının müstehap olduğu vakitler ve konu hakkında detayları derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Namaz Kılmanın Mekruh Olduğu Vakitler Nelerdir Namaz Hangi Vakitlerde Kılınmaz

Namaz Kılmanın Mekruh Olduğu Vakitler Nelerdir? Namaz Hangi Vakitlerde Kılınmaz?

Namaz ibadeti Müslüman dünyası için en önemli ibadettir. Namaz, kulun Allah'a teslimiyetinin tezahürüdür. İslam dünyasında Rabbine şükür ve minnetin ifadesi olan namazın terk edilmemesi esastır. Allah; Kuran'da bu ibadeti kadın erkek her insana emretmiştir. Hz. Muhammed ise ömrünün sonuna kadar farz namazlarının yanında her gece nafile namazlar kılmıştır. Namazı öğrenmek, bilmek ve güzelce yerine getirmek her Müslümanın vazifesidir. İşte ilgiyle okuyacağınız namaz kılmanın mekruh olduğu vakitler, ne zaman namaz kılınmaz ve bu konu hakkında detayları derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Namaz Çeşitleri Nelerdir Ve Anlamları Nedir Namazın Çeşitlerinin İsimleri, Rekatları Ve Kılınışları

Namaz Çeşitleri Nelerdir Ve Anlamları Nedir? Namazın Çeşitlerinin İsimleri, Rekatları Ve Kılınışları

İslam'da her Müslüman'a farz olan ibadetlerden birisi de namazdır. Namaz, kadın erkek her Müslüman için eda edilmesi zorunlu bir ibadettir. Hem Kuran'ı Kerim'de hem de peygamberin çok sayıdaki sahih hadislerinde namaz üzerinde durulmaktadır. Namaz, kulun Allah'a en yakın olduğu andır. Namaz, Müslüman'ın Rabbine yakarışı ve teslimiyetinin yansımasıdır. Namaz denildiğinde akla gelen günde 5 vakit farz olan namaz olmakla birlikte hüküm açısından farklı namazlar bulunmaktadır. İşte, namaz çeşitleri, namaz çeşitlerinin anlamları, namazların isimleri, rekatları, kılınışları ve konu hakkında çok daha fazlasını sizin için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Kaza Namazı Nasıl Hesaplanır Erkek - Kadın Geçmiş Kaza Namazı Hesaplama

Kaza Namazı Nasıl Hesaplanır? Erkek - Kadın Geçmiş Kaza Namazı Hesaplama

Namaz tüm Müslümanların belirli vakitlerde kılması farz olan bir ibadettir. Günde beş vakit olarak kılınması gereken namaz, kılınamadığı durumlarda kazaya bırakılmış olur. Kaza namazı nasıl hesaplanır? Erkek - Kadın geçmiş kaza namazı hesaplama nasıl yapılmalıdır? Kılınacak olan kaza namazının ne şekilde hesaplanacağına dair detayları derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Kaza Namazı Kılmanın Hükmü Nedir Geçmiş Namazların Kazası Olur Mu

Kaza Namazı Kılmanın Hükmü Nedir? Geçmiş Namazların Kazası Olur Mu

Namaz, tüm Müslümanlara farz bir ibadettir. Günün belirli vakitlerinde ve günde 5 defa olmak üzere kılınması şart olan namaz kadın erkek her Müslüman'a farzdır. Namaz kulun Allah'a teslimiyetinin göstergesidir. İnsanın Yaradan'a en yakın olduğu yalvarma ve yakarışının bir şeklidir. Namaz daha Hz. İbrahim'e öğretilen bir ibadettir. Hz. Muhammed, namaz ibadetinin ehemmiyetini hem kıldığı çok sayıdaki nafile ibadetleri ile göstererek hem de bu konuda tavsiyelerde bulunarak ifade etmiştir. "Dinin direği" ve Müslümanın ilk sorguya çekileceği namaz, son derece derin bir konudur. İşte kaza namazı kılmanın hükmü, geçmiş namazların kazası ve çok daha fazlasını sizler için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Hutbe Nedir Hutbenin Rüknü, Şartları, Sünnetleri Ve Mekruhları Nelerdir

Hutbe Nedir? Hutbenin Rüknü, Şartları, Sünnetleri Ve Mekruhları Nelerdir?

İslamiyet'te ibadetlerden biri de namazdır. Namaz aynı zamanda İslam'ın şartlarındandır. Allah tüm müminlere namazı emretmiştir. Farz olan namaz günde beş defa kılınır. Günün değişik vakitlerinde kılınan bu namazlar sabah namazı, öğle namazı, ikindi namazı, akşam namazı ve yatsı namazıdır. Hz. Muhammed de örnek bir Müslüman olarak farz namazının yanında sayısız nafile namazlar kılmıştır. Allah'ın emri olan namazı kılmak, namaz iyi öğrenmek her Müslümanın görevidir. İşte namazda hutbe, hutbenin şartları, sünnetleri ve konu hakkında çok daha fazlasını sizin için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Hasta Namazı Nasıl Kılar Hastayken Namaz Kılınır Mı Ya Da Kazaya Bırakılır Mı

Hasta Namazı Nasıl Kılar? Hastayken Namaz Kılınır Mı Ya Da Kazaya Bırakılır Mı

Kuran'ı Kerimde namaz ibadeti ''salat'' olarak geçer. Örneğin salat-ı fecr sabah namazı, salat-ı asr ikindi namazı demektir. Namaz kılmak, akıl baliğ olan her Müslümana farzdır. Hadislerde de İslam'ın beş şartından biri olan namazın önemine vurgu yapılmış ve namaz için 'dinin direği'' ifadesi kullanılmıştır. Hasta namazı nasıl kılar? Hastayken namaz kılınır mı ya da kazaya bırakılır mı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.07.2021Namaz Rehberi
Fecri Kazib Ve Fecri Sadık Nedir Ve Ne Zaman Bu Vakitlerde Namaz Kılınır Mı

Fecri Kazib Ve Fecri Sadık Nedir Ve Ne Zaman? Bu Vakitlerde Namaz Kılınır Mı

İslamiyet'te en önemli ibadet namazdır. Namaz İslam'ın şartlarından biridir. Allah, müminlere namaz kılmayı emretmiştir. Hz. Peygamber ömrünün sonuna kadar namazını eda etmiş, farz namazlarının yanında geceler boyunca nafile namazlar kılmıştır. Namaz, insanın kulluk vazifesidir. Namazı öğrenmek ve eda etmekle her bir Müslüman yükümlü kılınmıştır. Namaz son derece derinlikli ve teferruatlı bir meseledir. İşte namazda fecri kazib ve fecri sadık vakitleri nedir ve konu hakkında çok daha fazlasını derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Farz Namazlar Nelerdir Ve Hangileridir Farz Namazların Kılınışları, Rekatları, Sünnetleri Ve Faziletleri

Farz Namazlar Nelerdir Ve Hangileridir? Farz Namazların Kılınışları, Rekatları, Sünnetleri Ve Faziletleri

İslam dininde namaz ibadeti kulu Allah’a yakınlaştıran en önemli ibadetlerden sayılmaktadır. Namaz ibadetinin yapılmasında farz ve nafile namazlar bulunmaktadır. Hanefi mezhebine göre farz, vacip ve nafile namazlar olmak üzere namaz üç kısma ayrılmaktadır. Farz namazlar nelerdir? Farz namazların kılınışları rekatları ve sünnetleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

4.07.2021Namaz Rehberi
Cem-İ Tehir Nedir, Nasıl Yapılır Ve Kılınır Cemi Tehir İçin Nasıl Niyet Edilir

Cem-İ Tehir Nedir, Nasıl Yapılır Ve Kılınır? Cemi Tehir İçin Nasıl Niyet Edilir

Allah, kadın erkek her Müslüman için namaz ibadetini farz kılmıştır. Hz. Muhammed ise namazın terk edilmemesi gerektiğini sıkı sıkı tavsiye etmiştir. Namaz, günde beş vakit kulun Rabbine yalvarışı ve yönelişidir. Namazın öğrenmek ve hakkıyla ifa etmek her Müslümanın vazifesidir. Namaz, derin ve çok kapsamlı bir meseledir. İşte cem-i tehir nedir, nasıl yapılır, nasıl niyet edilir ve konu hakkında çok daha fazlasını derledik.

4.07.2021Namaz Rehberi
Cemaatle Namaz Nasıl Kılınır Ve Niyet Edilir Cemaatle Namaz Nerelerde Kılınır Ve Sadece Camide Mi Kılınabilir

Cemaatle Namaz Nasıl Kılınır Ve Niyet Edilir? Cemaatle Namaz Nerelerde Kılınır Ve Sadece Camide Mi Kılınabilir

İslamiyet'te namaz çok önemli bir konudur. Her Müslüman'ın üzerine farz olan namaz, dinin direği olarak tanımlanmıştır. Kuran, namaz kılan ve namaz ibadetine devam eden kişileri cennet ile müjdelemiştir. Namaz, kulun Allah'a teslimiyeti, yalvarışı ve yakarışıdır. Günün belirli vakitlerinde olmak üzere günde 5 kez Allah'ın huzuruna çıkan Müslümanın en güzel ibadetidir. Namaz, çok geniş ir konudur. İşte ilgiyle okuyacağınız cemaatle namaz nasıl kılınır, namaza nasıl niyet edilir, cemaatle namaz nerelerde kılınır gibi ve konu hakkında bilgileri sizler için derledik.

4.07.2021Namaz Rehberi
5 Vakit Namazın Vakitleri Nelerdir 5 Vakit Namaz Ne Zaman Kılınır

5 Vakit Namazın Vakitleri Nelerdir? 5 Vakit Namaz Ne Zaman Kılınır

Namaz, dinin direği olarak tarif edilen ve her Müslüman'a farz olan bir ibadettir. Allah'u Teala Kuran'da namazın ehemmiyetini belirtmişti. Peygamber Hz. Muhammed ise ömrü boyunca kıldığı nafile namazlarla namazın önemini hem sözleri ile hem de hal ederek ifade etmiştir. Namaz, kulun Allah'a teslimiyetinin bir ifadesidir. Kulun, Allah'a en yakın olduğu an secdedeki halidir. Namaz ibadeti kulun ilk sorguya çekileceği konu olarak bildirilmiştir. Namaz, son derece geniş kapsamlı bir meseledir. Namazı hem öğrenmek hem de eda etmek her Müslüman'a farz kılınmıştır. İşte beş vakit namazın vakitleri nelerdir, beş vakit namaz ne zaman kılınır ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

4.07.2021Namaz Rehberi
Öğle namazının sünneti ne zamana kadar kılınabilir

Öğle namazının sünneti ne zamana kadar kılınabilir?

Namaz vakitleri için belirlenen namaz vaktinde kılınması namazın önemi açısından oldukça önemli olmaktadır. Namaz vakitlerinde ise özellikle namaz için sünnet namazın vakti de bazı durumlarda değişebilmektedir. Öğle namazının sünneti ne zamana kadar kılınabilir hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

14.06.2021Namaz Rehberi
Öğle namazı ne zaman ve saat kaça kadar kılınır

Öğle namazı ne zaman ve saat kaça kadar kılınır?

Öğle namazı kılınması her Müslümana farz olan beş vakit namazlardan biri olma özelliği taşımaktadır. Bu bakımdan öğlen namazı ile alakalı olarak bilgi sahibi edinmek isteyen pek çok insanın büyük bir merak içinde sorduğu sorulardan biri de Öğle namazı ne zaman ve saat kaça kadar kılınır olup bu sorunun yanıtlarını derledik.

14.06.2021Namaz Rehberi
İkindi namazının sünneti ne zamana kadar kılınabilir

İkindi namazının sünneti ne zamana kadar kılınabilir?

İbadetler arasında namaz ibadeti belli zamana ve belli şartlara bağlı olarak belirlenen bir ibadet olmaktadır. Namaz ibadetinde zamanı belirlenen vakitte namazı eda etmek gerekmektedir. İkindi namazının sünneti ne zamana kadar kılınabilir hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

14.06.2021Namaz Rehberi
İkindi namazının önemi ve faziletleri nedir İkindi namazı hakkında hadisler

İkindi namazının önemi ve faziletleri nedir? İkindi namazı hakkında hadisler

Namaz ibadetini yerine getirirken her farz namazın zamanında kılınması önemle dikkat etmek namazın sevabını tam olarak almak için gerekli olan şartlardandır. İkindi namazı kılmanın önemi nedir ve faziletleri nelerdir hakkındaki bilgileri sizler için derledik. İkindi namazının önemini belirten hadisleri de inceleyerek bu namazın önemini idrak etmek mümkündür. İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.06.2021Namaz Rehberi
İkindi namazı ne zaman ve saat kaça kadar kılınır

İkindi namazı ne zaman ve saat kaça kadar kılınır?

İkindi namazı kılınması farz olan beş vakit namazdan birisidir. İkindi namazı, ikindi ezanının okunmasıyla birlikte camide yahut belirli bir ortamda cemaatle kılınabilen bir namaz olup bu namaz toplamda sekiz rekat şeklinde kılınan bir namazdır. Sizin için İkindi namazı ne zaman ve saat kaça kadar kılınır sorusunun yanıtlarını detayları ile derledik.

14.06.2021Namaz Rehberi
İkindi namazı farzının kazası ne zaman ve nasıl kılınır

İkindi namazı farzının kazası ne zaman ve nasıl kılınır?

Namaz vakitlerini kaçıranlar için kaza namazı kılmak oldukça önemli olmaktadır. Beş vakit namazın kaza edilmesindeki incelikleri ile kaza namazı nasıl kılınır ve ikindi namazının kaza namazı nasıl kılınır hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

14.06.2021Namaz Rehberi
İkindi namazı farzında hangi sureler ve dualar okunur

İkindi namazı farzında hangi sureler ve dualar okunur?

İslam dininin gerektirdiklerinden biri olan namaz tüm Müslümanlara farz kılınmıştır. Müslümanlara farz kılınan namaz gün içerisinde 5 vakit olarak kılınmaktadır. Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı olmak üzere gün içerisinde 5 vakit kılınır. İkindi namazı ise farz ve sünnet olarak kılınmaktadır. İkindi namazının farzında hangi sureler okunur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.06.2021Namaz Rehberi
İkindi namazı bugün saat kaçta İkindi namazı nasıl kılınır İkindi namazı saati ve kılınışı ile ilgili bilgiler

İkindi namazı bugün saat kaçta? İkindi namazı nasıl kılınır? İkindi namazı saati ve kılınışı ile ilgili bilgiler

Kadir Gecesi ile birlikte ikindi namazı ile ilgili araştırmalarda çoğaldı. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nde ikindi namazı ibadetini hakkıyla gerçekleştirmek isteyenler ikindi namazının kılınışıyla ilgili bilgileri gözden geçiyor. Peki, ikindi namazı bugün saat kaçta? İkindi namazı nasıl kılınır? İşte ikindi namazı saati ve kılınışı ile ilgili bilgiler...

8.05.2021Gündem
El-Musavvir Ne Demek El Musavvir Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Musavvir Ne Demek? El Musavvir Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Musavvir, Allah'ın esmalarından biridir. El Musavvir zikrine devam etmek pek faziletlidir. El-Musavvır esmasının Türkçe anlamı ve fazileti hakkında son derece yararlı bilgileri sizlerin istifadesi için derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
El-Halık Ne Demek El Halık Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Halık Ne Demek? El Halık Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El- Halık esması Allah' u Teala'nın 99 isimlerindendir. Peki, bu esmanın manası nedir? El-Halık ne demektir? El-Halık esmasının zikri ve faziletleri nelerdir? İşte Allah'ın güzel isimlerinden olan El-Halık esması ile ilgili öğrenmek isteyeceğiniz bilgileri sizler için derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
El-Bari Ne Demek El Bari Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Bari Ne Demek? El Bari Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Bari, Allah'u Teala' nın 99 esmasından birisidir. Mutlaka duymuşsunuzdur. Ama bu esmanın ne demek olduğunu biliyor musunuz? El-Bari esmasının manası nedir? El-Bari esmasının zikri ve fazileti nelerdir? İşte bu kıymetli esma ile ilgili bilgileri sizin için derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
İkindi namazı kaç rekattır, nasıl kılınır Adım adım ikindi namazının kılınışı

İkindi namazı kaç rekattır, nasıl kılınır? Adım adım ikindi namazının kılınışı

İkindi namazının nasıl kılındığı ve kaç rekat olduğu merak ediliyor. İslam’ın şartlarından biri olan namaz ibadeti günde beş defa yerine getiriliyor. Müslümanlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan saatlere göre ikindi namazını kılıyor. İkindi namazının 4 rekat sünnet 4 rekat farzı bulunuyor.

14.04.2021Gündem
Sabah Namazı ne zaman ve saat kaçta kılınır Sabah Namazı ne zamana kadar kılınabilir (Diyanet)

Sabah Namazı ne zaman ve saat kaçta kılınır? Sabah Namazı ne zamana kadar kılınabilir? (Diyanet)

Sabah namazı hangi zamanlarda ne zaman ve nasıl kılınacağı konusunda merak edilen birçok husus bulunmaktadır. Ayrıca kaçıranlar için sabah namazı ne zamana kadar kılınabilir? Bu konuda Diyanet tarafından nasıl bir açıklama yapılmış. İşte sabah namazı hakkında merak edilen tüm soruların cevapları.

14.04.2021Gündem
İkindi namazı nasıl kılınır, kaç rekattır İkindi namazının kılınışı

İkindi namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? İkindi namazının kılınışı

İkindi namazının kılınışı, vakit namazını kılmak isteyenler tarafından yoğun ilgi görüyor. İslam’ın şartlarından biri olan namaz ibadeti günde beş defa yerine getiriliyor. Müslümanlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan saatlere göre ikindi namazını kılıyor. Peki, ikindi namazı nasıl kılınır, kaç rekattır?

26.03.2021Gündem
Bülent Ecevitin doktoru Prof. Dr. Turgut Zileli hayatını kaybetti

Bülent Ecevit'in doktoru Prof. Dr. Turgut Zileli hayatını kaybetti

Merhum Başbakan Bülent Ecevit'in doktorlarından Prof. Dr. Turgut Zileli (98), Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

23.03.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yavuz Bahadıroğlunun cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yavuz Bahadıroğlu'nun cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 76 yaşında vefat eden tarihçi - yazar Yavuz Bahadıroğlu olarak bilinen Niyazi Birinci’nin cenaze törenine katıldı.

22.01.2021Gündem
İkindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır İşte ikindi namazı kılınışı

İkindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır? İşte ikindi namazı kılınışı

İkindi namazının kılınışı, vakit namazlarını kılmak isteyen Müslümanlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan vakitlerde vatandaşlar namazlarını kılıyorlar. Peki ikindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır? İşte 4 rekat sünnet ve 4 rekat farzdan oluşan ikindi namazının kılınışı hakkında bilgiler

17.12.2020Gündem
Cahit Sıtkı Tarancı’nın yeğeni koronavirüse yenik düştü

Cahit Sıtkı Tarancı’nın yeğeni koronavirüse yenik düştü

35 yaş şiiri ile bilinen Türk yazarı şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın yeğeni Yılmaz Tarancı koronavirüse yenik düştü.

28.11.2020Gündem
Almanyada camiye bomba ihbarı paniğe neden oldu

Almanya'da camiye bomba ihbarı paniğe neden oldu

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaleti Mannheim kentindeki Yavuz Sultan Selim Camiine, Camide gizli iki bomba var, en kısa zamanda patlayacak, her taraf kan gölüne dönecek. Müslümanlar ölecek yazılı e-posta gönderilmesi korkuya neden oldu

13.11.2020Dünya
İkindi namazı nasıl kılınır, ikindi namazı kaç rekat İşte adım adım ikindi namazının kılınışı

İkindi namazı nasıl kılınır, ikindi namazı kaç rekat? İşte adım adım ikindi namazının kılınışı

İkindi namazı ibadetini eksiksiz yerine getirmek isteyen vatandaşlar, ikindi saatinin yaklaşmasıyla birlikte namaz hazırlıklarına başladı. İkindi namazının nasıl kılındığını merak eden vatandaşlar, bir yandan da 'ikindi namazı kaç rekat?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, ikindi namazı nasıl kılınır?

5.11.2020Gündem
Son dakika haberler: Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş için TBMMde tören

Son dakika haberler: Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş için TBMM'de tören

Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi. 57'inci Hükümet'te Sağlık Bakanlığı görevini yürüten Osman Durmuş, evli ve 3 çocuk babasıydı.

27.10.2020Gündem
6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Namaz Çeşitleri konu anlatımı

6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Namaz Çeşitleri konu anlatımı

Namaz kılmak, İslam'ın beş şartından biridir. Her Müslümanın günlük olarak kıldığı namazlara ''Beş Vakit Namaz'' denir. Beş vakit namaz, iman ve akıl sahibi herkes için farz olan bir ibadettir. 6. sınıflar için namaz çeşitlerini ve özelliklerini tüm detaylarıyla anlattık.

22.09.20206. SINIF
Maskeli Şebnemin son isteğini sevenleri yerine getirecek

'Maskeli Şebnem'in son isteğini sevenleri yerine getirecek

Antalya'nın Alanya ilçesinde üçüncü kez lösemiye yakalanan ve İstanbul'daki hastanede tedavisi devam ederken yaşamını yitiren öğretim görevlisi Şebnem Köseoğlu'nun (31) son isteğini sevenleri yerine getirecek. Lösemiye karşı verdiği mücadele dolayısıyla 'Maskeli Şebnem' adıyla bilinen Şebnem Köseoğlu'nun yarın toprağa verilecek cenazesi isteği üzerine Alanya'da konvoy eşliğinde karşılanarak mezarlığa götürülecek.

15.09.2020Gündem
Şehit Piyade Uzman Çavuş Furkan Erbil, toprağa verildi

Şehit Piyade Uzman Çavuş Furkan Erbil, toprağa verildi

HAKKARİ'nin Şemdinli ilçesinde, görev dönüşü kaza yapan araçta yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Furkan Erbil'in (29) cenazesi, memleketi Kastamonu'da toprağa verildi.

1.09.2020Gündem
Son dakika... TBMM Başkanı Şentoptan BAEye sert tepki

Son dakika... TBMM Başkanı Şentop'tan BAE'ye sert tepki!

Son dakika... TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile İsrail arasındaki anlaşmaya ilişkin, "Uluslararası hukuka, Birleşmiş Milletler kararlarına aykırı bir şekilde Filistin'e ait topraklarda işgalci olarak bulunan İsrail ile Filistin davasına ihanet ederek bir anlaşma yapmak, yüz karası bir harekettir. Buradan Birleşik Arap Emirlikleri'ni kınıyorum." dedi.

15.08.2020Gündem
İkindi namazı nasıl kılınır, kaç rekat İşte ikindi namazının kılınışı

İkindi namazı nasıl kılınır, kaç rekat? İşte ikindi namazının kılınışı

İkindi namazının kılınışı ile ilgili araştırmalar hızlandı. Vakit namazları günde beş defa kılınıyor. Müslümanlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan saatlerde ibadetlerini yerine getiriyorlar. İşte 4 rekat sünnet 4 rekat farz olmak üzere toplam 8 rekattan oluşan ikindi namazının kılınışı ile ilgili bilgiler..

12.08.2020Gündem
Teşrik tekbirleri kaç gün söylenir, ne zaman biter Kurban Bayramı tekbiri ile ilgili bilgiler

Teşrik tekbirleri kaç gün söylenir, ne zaman biter? Kurban Bayramı tekbiri ile ilgili bilgiler

Teşrik tekbirinin ne zaman biteceği araştırılıyor. Teşrik tekbirleri her yıl Kurban Bayramı döneminde yoğun ilgi görüyor. Teşrik tekbirleri bayram arefesinden itibaren söylenmeye başlanılıyor. Hz. Peygamberin (s.a.s.), Kurban Bayramı’nın arefe günü sabah namazından başlayarak bayramın dördüncü günü ikindi namazına kadar, ikindi namazı da dâhil olmak üzere farzlardan sonra teşrik tekbirleri getirdiğine dair rivayetler bulunuyor.

3.08.2020Gündem