EKSTRA
MENÜ

İkindi Namazi Kac Rekat

İkindi Namazi Kac Rekat haberleri sayfasında güncel ve son dakika İkindi Namazi Kac Rekat hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 41 İkindi Namazi Kac Rekat haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İkindi Namazi Kac Rekat Haberleri

İkindi namazı kaç rekattır, nasıl kılınır Adım adım ikindi namazının kılınışı

İkindi namazı kaç rekattır, nasıl kılınır? Adım adım ikindi namazının kılınışı

İkindi namazının nasıl kılındığı ve kaç rekat olduğu merak ediliyor. İslam’ın şartlarından biri olan namaz ibadeti günde beş defa yerine getiriliyor. Müslümanlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan saatlere göre ikindi namazını kılıyor. İkindi namazının 4 rekat sünnet 4 rekat farzı bulunuyor.

14.04.2021Gündem
İkindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır İşte ikindi namazı kılınışı

İkindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır? İşte ikindi namazı kılınışı

İkindi namazının kılınışı, vakit namazlarını kılmak isteyen Müslümanlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan vakitlerde vatandaşlar namazlarını kılıyorlar. Peki ikindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır? İşte 4 rekat sünnet ve 4 rekat farzdan oluşan ikindi namazının kılınışı hakkında bilgiler

17.12.2020Gündem
İkindi namazı nasıl kılınır, ikindi namazı kaç rekat İşte adım adım ikindi namazının kılınışı

İkindi namazı nasıl kılınır, ikindi namazı kaç rekat? İşte adım adım ikindi namazının kılınışı

İkindi namazı ibadetini eksiksiz yerine getirmek isteyen vatandaşlar, ikindi saatinin yaklaşmasıyla birlikte namaz hazırlıklarına başladı. İkindi namazının nasıl kılındığını merak eden vatandaşlar, bir yandan da 'ikindi namazı kaç rekat?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, ikindi namazı nasıl kılınır?

5.11.2020Gündem
İkindi namazı nasıl kılınır, kaç rekat İşte ikindi namazının kılınışı

İkindi namazı nasıl kılınır, kaç rekat? İşte ikindi namazının kılınışı

İkindi namazının kılınışı ile ilgili araştırmalar hızlandı. Vakit namazları günde beş defa kılınıyor. Müslümanlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan saatlerde ibadetlerini yerine getiriyorlar. İşte 4 rekat sünnet 4 rekat farz olmak üzere toplam 8 rekattan oluşan ikindi namazının kılınışı ile ilgili bilgiler..

12.08.2020Gündem
İkindi namazı nasıl kılınır, kaç rekattır İşte İkindi namazı saati

İkindi namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? İşte İkindi namazı saati

İkindi namazı kaç rekattır, nasıl kılınır soruları yoğun ilgi görüyor. Vakit namazlarının saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanıyor. Müslümanlar bu saatlerde ibadetlerini yerine getiriyorlar. 23 Temmuz’da İstanbul’da ikindi saati 17:12 oldu. İşte ikindi namazının kılınışı ve saatleri…

23.07.2020Gündem
İkindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır İşte ikindi namazının kılınışı

İkindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır? İşte ikindi namazının kılınışı

İkindi namazının kılınışı vakit namazını kılmak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılıyor. İkindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır sorusunun yanıtı merak ediliyor. Müslümanlar günde beş vakit farz olan namazlarını kılıyorlar. İşte 4 rekat sünnet ve 4 rekat farz olmak üzere 8 rekat olan ikindi namazının kılınışı…

2.07.2020Gündem
İkindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır İkindi namazı kılınışıyla ilgili bilgiler

İkindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır? İkindi namazı kılınışıyla ilgili bilgiler

İkindi namazı, Müslümanların farz namazlarından biridir. İkindi namazı vaktinin başlangıcı, öğle namazı vaktinin sona ermesine bağlıdır, ikindi namazının son vakti ise güneşin batışından hemen öncedir. Ancak mazeret yoksa bu ana kadar geciktirmemek gerekir. Peki, ikindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır? İkindi namazı kılınışıyla ilgili bilgiler

17.06.2020Gündem
İkindi namazı nasıl, kaç rekat kılınır İşte ikindi namazı kılınışı bilgileri

İkindi namazı nasıl, kaç rekat kılınır? İşte ikindi namazı kılınışı bilgileri

Saatlerin ilerlemesi ile birlikte ikindi namazı için geri sayım başladı. Vaka sayılarının düşmesiyle birlikte cuma namazı gibi ikindi namazı da geçtiğimiz haftadan bu yana yeniden camilerde cemaatle birlikte kılınabiliyor. Peki, ikindi namazı nasıl kılınır? İkindi namazı kaç rekat kılınır? İşte ikindi namazı kılınışı bilgileri...

4.06.2020Gündem
İkindi namazı kaç rekattır, nasıl kılınır İkindi namazı vakti kaçta

İkindi namazı kaç rekattır, nasıl kılınır? İkindi namazı vakti kaçta?

İkindi namazı vakti araştırılan konular arasında yerini aldı. İkindi namazı kaç rekattır, nasıl kılınır sorularının yanıtı bu namazın vaktinin gelmesi ile beraber merak ediliyor. Müslümanlar her gün farz olan namaz ibadetini yerine getiriyorlar. İkindi namazı öğle namazından sonra, akşam namazından önce kılınıyor. İşte ikindi namazı vakti ve kılınışı…

28.05.2020Gündem
İkindi namazı kılınışıyla ilgili bilgiler: İkindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır İkindi vakti ne zaman başlar ve ne zaman sona erer

İkindi namazı kılınışıyla ilgili bilgiler: İkindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır? İkindi vakti ne zaman başlar ve ne zaman sona erer?

İkindi namazı nasıl kılınır, kaç rekat? sorusu Ramazan ayında da sık sık araştırma konusu olmaya devam ediyor. Oruç ibadetinin yan sıra tüm vakit namazlarını eksiksiz kılmak isteyenler internet üzerinden araştırma yapıyor. Bu yıl Corona virüsü önlemleri nedeniyle tüm ibadetler gibi ikindi namazı da evlerde gerçekleşiyor. Peki, ikindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır? İkindi vakti ne zaman başlar ve ne zaman sona erer? İşte ikindi namazı kılınışıyla ilgili bilgiler:

14.05.2020Gündem
İkindi namazının kılınışıyla ilgili bilgiler: İkindi namazı nasıl kılınır İkindi namazı kaç rekat kılınır

İkindi namazının kılınışıyla ilgili bilgiler: İkindi namazı nasıl kılınır? İkindi namazı kaç rekat kılınır?

İkindi namazı nasıl kılınır? İkindi namazı kaç rekat kılınır? İkindi namazı kılınışı ve rekat bilgisi saatlerin ilerlemesiyle birlikte en fazla araştırılan konulardan biri oluyor. Mübarek Ramazan ayında oruç ibadetinin yanı sıra ikindi namazını da hakkıyla yerine getirmek isteyen vatandaşlar, sık sık ikindi namazının kılınışı ve rekat bilgisiyle ilgili araştırma yapıyor. İlk kez namaz kılacaklar için Diyanet İşleri Başkanlığının bilgileri doğrultusunda ikindi namazı nasıl kılınır, ikindi namazı kaç rekattır gibi soruların cevabını derledik.

5.05.2020Gündem
İkindi namazı kaç rekat İkindi namazı nasıl kılınır İkindi namazı ne zaman biter

İkindi namazı kaç rekat? İkindi namazı nasıl kılınır? İkindi namazı ne zaman biter?

İkindi namazının kılınışı saatlerin ilerlemesiyle birlikte yeniden gündeme geldi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında camilerdeki toplu ibadet ve faaliyetlere ara verilmesi nedeniyle Müslümanlar, ikindi namazını evlerinde kılıyorlar. İlk kez ikindi namazı kılacak olanlar, Diyanet'ten ikindi namazının kılınış bilgisini araştırıyor. İkindi namazı vaktinin başlangıcı, öğle namazı vaktinin sona ermesine bağlı olduğu için, öğle namazının sona ermesi konusundaki görüş ayrılığı ikindi vaktinin başlamasına da yansımıştır. Peki, İkindi namazı kaç rekat? İkindi namazı nasıl kılınır? İkindi namazı ne zaman biter?

28.04.2020Gündem
İkindi namazı kaç rekattır, nasıl kılınır İşte ikindi namazının kılınışı

İkindi namazı kaç rekattır, nasıl kılınır? İşte ikindi namazının kılınışı

İkindi namazının kaç rekat olduğu ve nasıl kılındığı araştırılıyor. İslam’ın şartlarından olan vakit namazları günde beş defa kılınıyor. Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazlarını kılmak isteyen Müslümanlar vakitleri gelince bu ibadeti yerine getiriyorlar. İşte 4 rekat sünnet ve 4 rekat farzdan oluşan ikindi namazın kılınışı…

28.04.2020Gündem
İkindi namazı kaç rekattır, kılışı nasıldır İkindi namazı nasıl kılınır

İkindi namazı kaç rekattır, kılışı nasıldır? İkindi namazı nasıl kılınır?

İkindi namazının kaç rekat olduğu ve nasıl kılındığı merak ediliyor. İslam’ın şartlarından olan vakit namazları günde beş defa kılınıyor. Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazlarını kılmak isteyen Müslümanlar vakitleri gelince bu ibadeti yerine getiriyorlar. 4 rekat sünnet ve 4 rekat farzdan oluşan ikindi namazın vakti, öğle namazı vaktinin sonra başlar.

15.04.2020Gündem
İkindi namazı nasıl kılınır İkindi namazı kaç rekat

İkindi namazı nasıl kılınır? İkindi namazı kaç rekat?

4 rekat sünnet, 4 rekat farz olmak üzere toplam 8 rekat olarak kılınan ikindi namazına yönelik araştırmalar, ikindi vaktinin yaklaşmasıyla birlikte hız kazanıyor. Namaz ibadetini ikindi vakti gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, ikindi namazının kılınışı hakkında bilgi almak isterken bir yandan da ikindi namazının vaktinin ne zaman başlayacağı konusunda araştırma yapıyor. Peki, ikindi namazı nasıl kılınır? İkindi namazının vakti ne zaman başlar?

23.01.2019Gündem
İkindi namazı nasıl kılınır İkindi namazı kaç rekat

İkindi namazı nasıl kılınır? İkindi namazı kaç rekat?

İkindi vaktinin yaklaşmasıyla birlikte ikindi namazı için aramalar hız kazandı. İkindi namazı nasıl kılınır? sorusu ibadetlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki ikindi namazı kaç rekattır? İkindi namazı nasıl kılınır?

22.10.2018Gündem
İkindi namazı kaç rekat İşte, ikindi namazının kılınışı

İkindi namazı kaç rekat? İşte, ikindi namazının kılınışı

İkindi namazının nasıl kılındığını merak eden vatandaşlar, ikindi namazının nasıl kılınacağına dair bilgi almak için internette araştırma yapıyor. Peki ikindi namazı kaç rekattır? İkindi namazı nasıl kılınır?

5.06.2018Gündem
Kaza Namazı Nasıl Hesaplanır Erkek - Kadın Geçmiş Kaza Namazı Hesaplama

Kaza Namazı Nasıl Hesaplanır? Erkek - Kadın Geçmiş Kaza Namazı Hesaplama

Namaz tüm Müslümanların belirli vakitlerde kılması farz olan bir ibadettir. Günde beş vakit olarak kılınması gereken namaz, kılınamadığı durumlarda kazaya bırakılmış olur. Kaza namazı nasıl hesaplanır? Erkek - Kadın geçmiş kaza namazı hesaplama nasıl yapılmalıdır? Kılınacak olan kaza namazının ne şekilde hesaplanacağına dair detayları derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Öğle namazı kaç rekat Öğle namazı nasıl kılınır İşte kılınışı ve saati

Öğle namazı kaç rekat? Öğle namazı nasıl kılınır? İşte kılınışı ve saati

Öğle namazının nasıl kılındığı ve kaç rekat olduğu merak ediliyor. Beş vakit namazın eda edileceği vakitlere ve ne şekilde eda edileceğine Kur’an-ı Kerim’in bir kısım ayetlerinde mücmel olarak işaret olunmuş, bu işaretler Hz. Peygamber’in sözlü ve fiili sünnetiyle açıklık kazanmıştır. Peki öğle namazı saat kaçta kılınacak? İşte adım adım kılınışı ve il il namaz saatleri

14.04.2021Gündem
İkindi namazı nasıl kılınır, kaç rekattır İkindi namazının kılınışı

İkindi namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? İkindi namazının kılınışı

İkindi namazının kılınışı, vakit namazını kılmak isteyenler tarafından yoğun ilgi görüyor. İslam’ın şartlarından biri olan namaz ibadeti günde beş defa yerine getiriliyor. Müslümanlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan saatlere göre ikindi namazını kılıyor. Peki, ikindi namazı nasıl kılınır, kaç rekattır?

26.03.2021Gündem
Öğle namazı kaç rekat, nasıl kılınır Öğle namazının kılınışı

Öğle namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Öğle namazının kılınışı

Öğle namazı, her gün kılınan vakit namazlarından biridir. Bu namaz ikindi namazından önce sabah namazından sonra kılınır. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan saatlere göre Müslümanlar öğle namazını kılıyorlar. Peki, öğle namazı kaç rekat, nasıl kılınır? İşte kılınışı hakkında bilgiler

26.03.2021Gündem
Kandil namazı saat kaçta ve ne zaman kılınır Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir ve il il Miraç Kandili namazı vakitleri

Kandil namazı saat kaçta ve ne zaman kılınır? Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir ve il il Miraç Kandili namazı vakitleri

Kandil namazı, Miraç Kandili'nin gelmesi ile beraber Müslümanların odaklandığı konulardan oldu. Sevgili Peygamberimizin, bir gece Mescidi Haramdan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yaptığı ve Yüce Yaratan’ın sonsuz kudretinin eserlerini temaşa ettiği hikmet yüklü yolculuğu ifade eden bugünü ibadet ederek geçirmek isteyenler, 'Kandil namazı saat kaçta? sorusuna Diyanet bilgisi ile yanıt alabilecekler. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın net bir hükmü olmasa da kandiller ve diğer dini gecelerde ibadetler yatsı namazı ile sürdürülebilir. İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve il il kandil namazı vakitleri ile ilgili bilgiler.

10.03.2021Gündem
Akşam namazı nasıl kılınır, kaç rekat Akşam namazının kılınışı ile ilgili bilgiler

Akşam namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Akşam namazının kılınışı ile ilgili bilgiler

Akşam namazının nasıl kılındığı ve kaç rekat olduğu araştırılıyor. İkindi namazından sonra yatsı namazından önce kılınan akşam namazı, vakit namazlarından biridir. Müslümanlar akşam namazını, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan il il namaz vakitlerinde kılıyorlar. İşte kılınışı ile ilgili bilgiler

10.03.2021Gündem
Kandil namazı saat kaçta ve ne zaman kılınır Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir ve il il Regaib Kandili namazı vakitleri

Kandil namazı saat kaçta ve ne zaman kılınır? Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir ve il il Regaib Kandili namazı vakitleri

Kandil namazı, Regaib Kandili'nde Müslümanlar için büyük önem arz ediyor. İslam aleminde önemli yere sahip olan ve üç ayların gelişini temsil eden bugünü ibadet ederek geçirmek isteyenler dualar edecek ve kandil namazı kılacaklar. İbadetlerine yön veren Müslümanlar, 'kandil namazı saat kaçta?' sorusuna Diyanet bilgisi ile yanıt alacaklar. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın net bir hükmü olmasa da kandil gecelerinde ibadetler yatsı vaktine kadar sürdürülebilir. İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve il il kandil namazı vakitleri ile ilgili bilgiler.

18.02.2021Gündem
Sabah namazının kazası ne zaman kılınır İşte Diyanet bilgisi

Sabah namazının kazası ne zaman kılınır? İşte Diyanet bilgisi

Sabah namazı ibadetini eksiksiz yerine getirmek isteyen vatandaşlar, bazı sorularına yanıt arıyor. Özellikle sabah namazının kazasının ne zaman kılınacağı pek çok vatandaş tarafından merak ediliyor. Peki, Sabah namazının kazası ne zaman kılınır?

18.11.2020Gündem
Öğle namazı kaç rekat, nasıl kılınır İşte öğle namazının vakti ve kılınışı

Öğle namazı kaç rekat, nasıl kılınır? İşte öğle namazının vakti ve kılınışı

Öğle namazının kaç rekat olduğu ve nasıl kılındığı, vakit namazlarını kılmak isteyen Müslümanlar tarafından yoğun ilgi görüyor. İslam’ın şartlarından biri olan namaz kılma ibadeti günde beş vakit yerine getiriliyor. Öğle namazı, her gün ikindi namazından önce sabah namazından sonra kılınıyor. İşte 10 rekat olan öğle namazının kılınışı ve vakti ile ilgili bilgiler

16.10.2020Gündem
Öğle namazı nasıl kılınır Öğle namazı kaç rekattır İşte kılınışı ve vakti

Öğle namazı nasıl kılınır? Öğle namazı kaç rekattır? İşte kılınışı ve vakti

Öğle namazının nasıl kılındığı ve kaç rekat olduğu ile ilgili bilgiler bu namazın vaktinin yaklaşması ile beraber araştırılmaya başlanıyor. Müslümanlar vakit namazlarını her gün kılıyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından namaz saatleri yayımlanıyor. Peki öğle namazı nasıl kılınır? İşte toplan 10 rekattan oluşan öğle namazı ile ilgili bilgiler

9.10.2020Gündem
Öğle namazı nasıl kılınır Öğle namazı kaç rekat İşte kılınışı ve vakti

Öğle namazı nasıl kılınır? Öğle namazı kaç rekat? İşte kılınışı ve vakti

Öğle namazının nasıl kılındığı ve kaç rekat olduğu araştırılıyor. Öğle namazı her gün kılınan vakit namazları arasında yer alıyor. Müslümanlar sabah namazından sonra, ikindi namazından önce bu namazı kılıyorlar. Peki öğle namazı nasıl kılınır? İşte farz, sünnet ve son sünnetten oluşan öğle namazının kılınışı ve vakti ile ilgili bilgiler

29.09.2020Gündem
Öğle namazı kaç rekattır, nasıl kılınır Öğle namazının kılınışı nasıldır

Öğle namazı kaç rekattır, nasıl kılınır? Öğle namazının kılınışı nasıldır?

Koronavirüs önlemleri kapsamında camilerde cemaatle namaza ara verilmesinin ardından Müslümanlar vakit namazlarını evlerinde kılıyorlar. Beş vakit namazdan biri olan öğle namazı, sabah namazından sonra ikindi namazından önce kılınıyor. Peki Öğle namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? İşte 4 rekat sünnet, 4 rekat farz ve 2 rekat son sünnet olmak üzere toplan 10 rekattan oluşan öğle namazının kılınışı…

24.07.2020Gündem
Öğle namazı nasıl kılınır Öğle namazı kaç rekattır İşte kılınışı

Öğle namazı nasıl kılınır? Öğle namazı kaç rekattır? İşte kılınışı

Öğle namazının nasıl kılındığı, bu vakit namazını kılmak isteyen Müslümanlar tarafından araştırılıyor. Müslümanlar her gün İslam’ın beş şartından biri olan vakit namazlarını kılıyorlar. Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazı vakitlerini Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden duyuruyor. Peki öğle namazı kaç rekattır, nasıl kılınır?

22.05.2020Gündem
Yatsı namazı nasıl kılınır, kaç rekattır İşte yatsı namazının kılınışı

Yatsı namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? İşte yatsı namazının kılınışı

Yatsı namazı, farz olarak kılınan vakit namazları arasında yer alıyor. Yatsı namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan saatlerde Müslümanlar İslam’ın şartlarından olan namaz ibadetini yerine getiriyorlar. Yatsı namazı, akşam namazından sonra vakti gelince kılınıyor. İşte yatsı namazının kılınışı

19.05.2020Gündem
Namaz Ayetleri Nelerdir Namazla İlgili Ayetler Ve Hadisler

Namaz Ayetleri Nelerdir? Namazla İlgili Ayetler Ve Hadisler

Namaz dinin direğidir. İslam dininde Namaz en önemli ibadettir. Dolayısıyla her Müslüman'ın günde 5 vakit namaz kılması farzdır. Namaz kılmak kişiyi kötülüklerden uzaklaştırır. Manevi bir haz verir. Kutsal kitabımız Kur'an'da da namaz kılmanın öneminden bahsedildiği ve namaz ile ilgili birçok ayet yer almaktadır. Son aylarda ise namaz ile ilgili ayetler araştırılmaktadır. Peki, namaz ayetleri nelerdir? Namazla ilgili ayetler ve hadislerin tamamı nedir? İşte namaz ile ilgili ayetler ve hadisler.

10.05.2020Ramazan Özel
Her Müslümanın Bilmesi Gereken Temel Dini Bilgiler Nelerdir

Her Müslümanın Bilmesi Gereken Temel Dini Bilgiler Nelerdir?

Her Müslümanın bilmesi gereken temel dini bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgileri bilmek Müslüman olmanın gereğidir. Müslüman aynı zamanda bilgili kişi olmalıdır. Durum böyle olunca her Müslümanın bilmesi gereken temel dini bilgiler oldukça fazla araştırılmaktadır. Peki, her Müslümanın bilmesi gereken temel dini bilgiler nelerdir? İşte Müslümanların bilmesi gereken temel bilgileri sizler için derledik.

10.05.2020Ramazan Özel
Cuma namazı bugün saat kaçta 31 Ocak il il cuma namazı saati

Cuma namazı bugün saat kaçta? 31 Ocak il il cuma namazı saati

Cuma namazı saati için araştırmalar günün ilk ışıklarından bu yana devam ediyor. İkamet ettikleri veya bulundukları şehirde cuma namazı saatini merak eden vatandaşlar, 'cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak?' sorusuna internet üzerinden yanıt arıyor. Namaz saati Türkiye'nin dört bir yanında birkaç dakikalık fark gösteriyor. İşte 31 Ocak il il cuma namazı saati...

31.01.2020Gündem
Cuma namazı saati İstanbul Ankara ve Bursada saat kaçta

Cuma namazı saati İstanbul Ankara ve Bursa'da saat kaçta?

Cuma namazı saati Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her hafta olduğu gibi bu hafta da kamuoyu ile paylaşıldı. Camilerde cemaatle birlikte ibadetlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, illerindeki Cuma namazı saati hakkında bilgi edinmek istiyor. Peki, 17 Ocak tarihinde Cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte, Cuma namazı saati ve saat kaçta kılınacak sorusunun cevabı hakkında detaylı bilgiler

17.01.2020Gündem
Öğle namazı ve İkindi namazı nasıl kılınır

Öğle namazı ve İkindi namazı nasıl kılınır?

Öğle namazı ve ikindi namazı nasıl kılınır sorusu, namaz bilgilerini kontrol etmek hem de eksik bilgileri öğrenmek adına internette aranan konular arasındaki yerini alıyor. Peki öğle namazı ve ikindi namazı nasıl kılınır?

17.09.2019Gündem
Bayram namazı kaç rekat Bayram namazı nasıl kılınır

Bayram namazı kaç rekat? Bayram namazı nasıl kılınır?

Ramazan Bayramı öncesi, en çok merak edilen konulardan biri de bayram namazının kılınışı oldu. Bayram namazının nasıl kılındığını eksiksiz öğrenmek isteyen vatandaşlar, bir yandan da bayram namazının kaç rekat olduğunu araştırıyor. Peki, bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat?

3.06.2019Gündem
Yatsı namazı namazı nasıl kılınacak Yatsı namazı saat kaçta kılınıyor

Yatsı namazı namazı nasıl kılınacak? Yatsı namazı saat kaçta kılınıyor?

Yatsı namazı nasıl kılınacak sorusu, kandil gecesi namaz kılmak isteyen vatandaşlar tarafından en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Yatsı namazı, 5 vakit namazın gün içerisinde kılının son vaktidir. Toplamda 10 rekat olan ve vitr namazı ile birlikte 13 rekat olarak kılınan yatsı namazı, cemaatle kılınabildiği gibi tek başına da kılınabilen namazalardandır. Peki, yatsı namazı nasıl kılınır ve kaç rekattır? İşte, 5 vakit namazın gün sonunda kılınan sonuncu vaktinin kılınışı ve detaylı bilgiler

29.11.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Uyanıklığın böylesi

Çarşamba günü ABD’de, Amerikalı bir kadınla evlenip kısa süre sonra boşanan ünlü bir iş adamımızı yazmıştım.

4.08.2012

Dinin anlaşılmasında Kuran ve sünnet

YÜCE Allah, ilk insanla birlikte, onlara ilahi mesajını iletmek üzere aralarından elçiler seçmiş, bu mümtaz şahsiyetler vasıtasıyla da evrensel hükümlerini bildirmiştir.

5.08.2004