MENÜ

Girişimcilik

Girişimcilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Girişimcilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.728 Girişimcilik haberi bulunmuştur.

Girişimcilik Haberleri

Hack the Normal: Fikirlerin yeni normal için yarıştığı hackathon

Hack the Normal: Fikirlerin yeni normal için yarıştığı hackathon

Arçelik, Covid-19 krizi sonrası ortaya çıkacak yeni yaşam tarzı ve alışkanlıklara uygun çözümler geliştirmek ve ilham vermek amacıyla “Hack the Normal” hackathonu düzenledi. 1000’in üzerinde kişinin başvuru yaptığı online hackathonda 5 ülke, 34 şehirden yaklaşık 300 girişimci yaratıcı fikirlerini projeye dönüştürdü. 52 saat süren hackathonda, mobil sterilizasyon cihazları, eve hijyenik teslimat çözümleri, uzaktan hasta takibi, gıda israfına karşı kompost kutusu, interaktif egzersiz çözümleri gibi 52 proje geliştirildi.

22.05.2020Teknoloji
MEBden öğretmenlere uzaktan eğitim fırsatı

MEB'den öğretmenlere uzaktan eğitim fırsatı

MEB tarafından, öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin mesleki ve bireysel gelişimlerini desteklemek amacıyla hazırlanan ulusal ve uluslararası akredite sertifikalı uzaktan eğitim programları yaklaşık 500 bin öğretmenin başvurusuna açıldı.

14.05.2020Eğitim
MEBden 500 bin öğretmene uzaktan eğitim fırsatı

MEB'den 500 bin öğretmene uzaktan eğitim fırsatı

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), dijital girişimcilik, bilgi işlemsel düşünme becerileri, proje danışmanlığı, İngilizce öğretimi, müze ve afet eğitimleri ile yapay zekadan dijital güvenliğe bilişim alanında hazırlanan ulusal ve uluslararası akredite sertifikalı uzaktan eğitim programları, yaklaşık 500 bin öğretmenin başvurusuna açıldı. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, "18Mayıs-1 Eylül tarihleri arasında 500 bin öğretmen ve okul yöneticimiz için Türk eğitim tarihinin en büyük uzaktan eğitim mesleki gelişim programını başlatıyoruz" dedi.

14.05.2020Gündem
Madencilik alanındaki 3 bölüme asgari ücret oranında burs

Madencilik alanındaki 3 bölüme asgari ücret oranında burs

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) arasında üniversitelerde maden, jeoloji ve cevher hazırlama mühendislikleri programlarında sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli mühendisleri yetiştirebilmek ve böylelikle Türk madencilik sektörüyle ihracata katkıda bulunmak amacıyla İMİB tarafından gerekli şartları taşıyan öğrencilere burs verilmesi ve eğitimleri sonrasında madencilik sektöründe faaliyet gösteren firmalarda istihdam edilmelerini sağlamaya yönelik protokol imzalandı.

13.05.2020Eğitim
İTÜ Çekirdekten yatırımcı, kurumsal şirket ve bireysel destekçilere çağrı

İTÜ Çekirdek'ten yatırımcı, kurumsal şirket ve bireysel destekçilere çağrı

İTÜ ARI Teknokent'in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek, yarını düşünen girişimcilere, bugünden destek olmak isteyen yatırımcı, kurumsal şirket ve bireysel destekçilere seslendi ve Geleceğin Teknolojilerine Bugünden Destek Olun çağrısında bulundu

12.05.2020Teknoloji
Koruyucu önlükler cezaevinden

Koruyucu önlükler cezaevinden

Cezaevinde erkek mahkûmlarla üretim yapan kadın girişimci Çiğdem Dursun, cezaevinde üretilen terlikleri İtalya’ya ihraç etti. Koronavirüs döneminde ihtiyaç duyulan ürünleri üretmek için harekete geçen Dursun, “Atölyede yeni kalıplar çıkarılması, işin öğrenilmesi zaman alır. Ancak maske çok hızla üretilmeye başlandı. Şimdi ustamız koruyucu önlük için de kalıpları hazırladı. Üretimimiz hiç durmadan devam ediyor” diye konuştu.

9.05.2020Ekonomi
Silikon Vadisine açılacak startup belli oldu

Silikon Vadisi'ne açılacak startup belli oldu

ING Türkiye’nin startup’lara eğitim, mentorluk ve networking desteği sağladığı hızlandırma programının sonuçları açıklandı. ING İnovasyon Merkezi tarafından düzenlenen programı, mobil uygulamalardaki yazılım geliştirme sürecinde yapılan tasarımları koda dönüştürerek tasarım sonrası başlayan geliştirmede süre ve maliyeti yüzde 30 düşüren Monday Hero ekibi kazandı.

8.05.2020Teknoloji
Paramız robotlara emanet

Paramız robotlara emanet

İlk olarak 2008 yılında Amerika’da ortaya çıkan robo danışmanlar Türkiye’de de hızla büyüyor. Önümüzdeki 3 sene içinde dünyadaki tüm varlığın yüzde 10’unun robotlar tarafından yönetileceğini söyleyen Smart Advice kurucusu Onur Yurtsever, “Koronavirüs sürecinde yatırımcıların robo danışmanlara ilgisi arttı. Ayrıca finansal piyasalarda dalgalanmaların artması robo danışmanlara güvenin artmasına neden oldu. Çünkü böyle dönemlerde robo danışmanlar duygusal yatırım kararları almıyor” dedi.

8.05.2020Ekonomi
Yeni dünya düzeninin yeni liderleri yetişiyor

Yeni dünya düzeninin yeni liderleri yetişiyor

Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle, eğitimin evden sürdürüldüğü bu dönemde bir grup girişimci liseli gencin bir araya gelerek kurduğu “Kriz ve Liderlik Platformu” ilk günden bu yana başarılı iş insanlarını liseli öğrencilerle buluşturuyor. Instagram hesapları üzerinden yaptıkları canlı yayınlarla dikkatleri üzerlerine çeken gençler, bugüne kadar Vera Capital Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ÖZOKUR’dan DEMSA Grup Kurucu Ortağı ve Başkan Yardımcısı Demet SABANCI’ya, Sedes Holding Yönetim Kurulu Başkanı Demir SABANCI’dan İstanbul Gençlik Platformu Başkanı Doğa Can COŞAR’a, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan GÜRAL’dan Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat ÖZYEĞİN ve Misela Türkiye Kurucusu Serra TÜRKER’e kadar alanında uzman iş insanlarını liseli öğrencilerle bir araya getirdi.

6.05.2020Ekonomi
Türk Fintech’leri yurtdışına açılıyor

Türk Fintech’leri yurtdışına açılıyor

Türkiye’nin dijital ödeme ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak amacıyla Visa ve Hackquarters ortaklığında hayata geçen Visa İnovasyon Programı ilk dönemini tamamladı. İlk döneme dahil olan fintech’ler Glocalzone, Masraff, Kobaküs, Global Miles ve Manim ortaya çıkardıkları çözümleri girişimci ekosistemi temsilcilerinin katılımı ile düzenlenen dijital etkinlikte sundu. Etkinlikte açıklanan programın 2. dönemine seçilen fintech’ler; Adisyo, ARF, Cameralyze ve Price&Me yeni dönemde dijital ekonomi, altyapı ve kart kabulü ve sınır ötesi harcamalar alanında yeni nesil çözümler üzerinde çalışacak.

6.05.2020Teknoloji
‘EY Dünya Yılın Girişimcisi’ yarışmasına geri sayım

‘EY Dünya Yılın Girişimcisi’ yarışmasına geri sayım

Dünyanın çok sayıda ülkesinden 100’ün üzerinde girişimcinin katılacağı ‘EY Dünya Yılın Girişimcisi’ yarışması için geri sayım başladı. 4 Haziran’da sanal ortamda yapılacak yarışmanın dünya finalinde  Türkiye’yi BAU Global Başkanı ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel temsil edecek.

4.05.2020Eğitim
Beşiktaş Alt yapı sorumlusu yönetici Fırat Fidan: Ajax değil Beşiktaş modeli

Beşiktaş Alt yapı sorumlusu yönetici Fırat Fidan: 'Ajax değil Beşiktaş modeli'

Beşiktaş alt yapıdan sorumlu yönetici Fırat Fidan, siyah beyazlı kulübün dünü ve bugünü hakkında Hürriyet'e açıklamalarda bulundu

3.05.2020Futbol
Türkiye Covid-19 Ortak Akıl Platformu çalışmalarına başladı

"Türkiye Covid-19 Ortak Akıl Platformu" çalışmalarına başladı

Türksat'ın da aralarında yer aldığı Türkiye'nin farklı şehirlerinden 50'ye yakın üniversite, kurum ve sivil toplum kuruluşunun internet ortamında bir araya gelerek oluşturduğu, aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olarak yürütülen "Türkiye Covid-19 Ortak Akıl Platformu" çalışmalarına başladı.

30.04.2020Teknoloji
Öğrenciler kodlama öğretmeni oldu

Öğrenciler kodlama öğretmeni oldu

Bu yıl altıncı kez düzenlenen Hisar Coding Summit (Hisar Kodlama Zirvesi), 25 ve 26 Nisan tarihlerinde salgın önlemleri nedeniyle internet üzerinden gerçekleştirildi. Etkinliğe yurtiçinden 90, yurtdışından 30 olmak üzere toplam 120 öğrenci katıldı. Türk öğrencilerin yabancı öğrencilere İngilizce eğitim de verdiği zirvede girişimcilik, programlama, 3 boyutlu tasarım gibi konuları içeren 12 farklı dalda 21 atölye düzenlendi.

30.04.2020Teknoloji
Teknopark İstanbul Kovid-19la mücadeleye katkı sunmayı sürdürüyor

Teknopark İstanbul Kovid-19'la mücadeleye katkı sunmayı sürdürüyor

Teknopark İstanbul'un kuluçka merkezinde yer alan şirketler tarafından; taşınabilir mekanik solunum cihazı, kitlesel pandemi yönetim uygulaması, nazal aparat ve ekspirasyon kiti projesi geliştiriliyor.

28.04.2020Teknoloji
Bir Dövüşçünün Dünya Maceraları

Bir Dövüşçünün Dünya Maceraları

Siyah kuşak sahibi emekli bir dövüşçü olan Ertan Balaban, geleneksel ve modern dövüş sanatlarını, dünyanın dört bir yanındaki ustaların yaşamlarına dahil olarak öğreniyor.

26.04.2020Televizyon
Korona deneyimi, meydan okumaya dönüşüyor

Korona deneyimi, meydan okumaya dönüşüyor

Dünyadaki Müslüman gençleri temsil eden ve 56 ülkenin üye olduğu İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF), COVID-19 pandemisinin etkilerini analiz etmek için gençler arasında bir meydan okuma başlattı. 3 farklı sorudan birini bir dakika süreyle videoya çekerek cevaplamanız ve sayfaya yüklemeniz bu meydan okumaya katılmak için yeterli. Başvuruların 10 Mayıs’a kadar süreceği bu meydan okuma sonucunda seçilecek üç kişi iPad mini kazanma şansına sahip olacak.

25.04.2020Gündem
Bakan Varank tüm dünyanın peşinde düştüğü cihazı açıkladı

Bakan Varank tüm dünyanın peşinde düştüğü cihazı açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yüzde 100 yerli ve milli yoğun bakım solunum cihazına ilişkin önemli açıklamada bulundu. Bakan Varank cihazların ihracatının yapılabileceğini söyledi.

25.04.2020Ekonomi
Akademisyenin bilim misyoneri olması lazım

Akademisyenin bilim misyoneri olması lazım

MEF Üniversitesitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, gençlerin yetkinliklerinin geliştirilmesi ve geleceğe hazırlanması konusunda en fazla çaba gösteren akademisyenlerden biri.

24.04.2020Eğitim
Techstars Global Online Startup Weekend başlıyor

Techstars Global Online Startup Weekend başlıyor

Techstars Global Online Startup Weekend, Nisan ayı boyunca her haftasonu onlarca farklı ülkede düzenleniyor. Türkiye bacağı ise 24-26 Nisan haftasonunda Stage-Co organizasyonu ve Uni4Society işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

22.04.2020Teknoloji
Koronavirüs günlerinde internette en çok ne arıyoruz

Koronavirüs günlerinde internette en çok ne arıyoruz?

Dünyayı etkisi altına alan ve hızla yayılmaya devam eden koronavirüs salgını başta günlük yaşam olmak üzere eğitim ve iş hayatında da büyük değişikliklere sebep olarak tüm süreçlerin dijital mecralara kaymasına sebep oldu. Uluslararası Dijital Girişimcilik Derneği ise Türkiye’nin korona günlerindeki internet karnesini hazırladı. Bakın bu dönemde en çok neleri aradık?

20.04.2020Teknoloji
İş dünyasına dijital eğitim

İş dünyasına dijital eğitim

Koronavirüs günlük hayatımız kadar iş hayatımızı da etkiledi. Birçok kurum evden çalışma modeline geçerken yeni döneme ayak uydurmak isteyenler dijital eğitime yöneldi. Dijital eğitim ajansı Digitallica’nın kurucusu Emre Güleçoğlu “İçinde bulunduğumuz uzaktan çalışma ve yeni normale hazırlık kapsamında verilen eğitimler arttı. Beden ve ruh sağlığı eğitimleri, yöneticiler için uzaktan ekipleri ve işleri yönetmek, çalışanlar için evden çalışmaya yönelik bilgilendirmeler, psikoloji başlığı altında belirsizlikten kaynaklı endişeleri yönetme, teknik olarak uzaktan toplantı araçlarının kullanımına yönelik eğitimler ilgi görüyor” dedi.

20.04.2020Ekonomi
Cisco, LoRaWAN çözümünü tanıttı

Cisco, LoRaWAN çözümünü tanıttı

Şehir yönetiminin dijitalleşmiş hali olan akıllı şehirler, vatandaşların yaşam kalitelerini yükseltiyor. Ancak mevcut hücresel ve Wi-Fi teknolojileri uzun mesafede veri iletimi ya da bu iletimin sürekliliği gibi ihtiyaçları karşılamakta zorlanıyor ve donanım ile operasyon maliyetlerini de beraberinde getiriyor. Cisco’nun birçok akıllı şehir projesinde tercih edilen LoRaWAN çözümü, bu güçlükleri çözerek, akıllı şehir konseptinin yaygınlaşmasını sağlıyor.

17.04.2020Teknoloji
Mba Ne Demek Mba Yapmak Nedir Mba Açılımı

Mba Ne Demek? Mba Yapmak Nedir? Mba Açılımı

MBA, çağımızda sıklıkla duymaya başladığımız kelimelerden biri. Daha çok üniversite öğrencileri, mezunlar ve iş hayatında kariyer basamaklarını çıkmakta olan çalışan yakınlarımızdan duyuyoruz. Duyduğumuz MBA kelimesinin yabancı kökenli olduğunu biliyoruz peki MBA ne demek? MBA yapmak nedir? MBA açılımı gibi soruların cevaplarını merak etmiyor muyuz? Ediyoruz diyenler için tüm detayları derledik.

16.04.2020Gündem
Coronathon Türkiye’den çıkan 30 projeye TÜBİTAK’tan fon desteği

Coronathon Türkiye’den çıkan 30 projeye TÜBİTAK’tan fon desteği

TÜBİTAK, koronavirüs salgını nedeniyle ortaya çıkan problemlere çözümler üretmek misyonuyla gerçekleştirilen Coronathon Türkiye’de, öne çıkan projeleri desteklemek üzere 600 bin TL’lik bir fon açıkladı.

15.04.2020Teknoloji
Eğitim ve teknoloji birlikte ilerliyor

Eğitim ve teknoloji birlikte ilerliyor

Korona virüs pandemisi nedeniyle tüm dünyanın hızla hayata geçirdiği uzaktan eğitim sistemleri sadece uzaktan değil aynı zamanda yapay zekâ, AR (Artırılmış Gerçeklik) ve VR (Sanal Gerçeklik) teknolojileri ile gittikçe gelişiyor.

15.04.2020Teknoloji
Karadeniz Teknik Üniversitesine TÜBİTAKtan 8,75 milyon lira destek

Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne TÜBİTAK'tan 8,75 milyon lira destek

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (TTM) 7 yıl sürecek projesine 8,75 milyon lira destek sağlayacak.

15.04.2020Teknoloji
Milli Eğitim Bakanı müjdeyi verdi: Lise öğrencilerimiz için iyi bir haberim var

Milli Eğitim Bakanı müjdeyi verdi: 'Lise öğrencilerimiz için iyi bir haberim var'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Lise öğrencilerimiz için iyi bir haberim var; bilişim teknolojileri alanında uluslararası sertifika alabileceksiniz. Başvurular online, eğitim uzaktan, sertifikalar bizden. Derinleşmek, kendine yatırım yapmak sizden" dedi.

14.04.2020Gündem
Uzaktan eğitimle uluslararası bilişim sertifikası

Uzaktan eğitimle uluslararası bilişim sertifikası

MEB tarafından, öğrencilerin bilişim teknolojileri alanında yapay zeka, gömülü sistemler, robotik, ‘big data’ ve kodlama gibi pek çok alanda uluslararası sertifika alabilmeleri için yapılan çalışma tamamlandı. Bu sertifikalara sahip olan öğrenciler gerekli derinleşmeyi sağlamaları halinde dünyanın dört bir yanında bilişim teknolojileri alanında iş bulabilecek.

14.04.2020Eğitim
Eğitimde dijital dönüşüm artık geri döndürülemez

Eğitimde dijital dönüşüm artık geri döndürülemez

Eve kapandığımız, 16 milyon ilk ve ortaöğretim öğrencisinin, 4 milyonu aşkın üniversite öğrencisinin uzaktan eğitim aldığı bu dönemde, kuşkusuz gözler online eğitime çevrildi. Bu salgın gösterdi ki tüm dünyada eğitim alanında önemli bir değişim yaşanıyor. Bu değişimi yakalayıp, yönetmek gerekiyor.

13.04.2020Eğitim
Türkiyenin insansız oluşturulacak ilk EvdeKalOrmanı

Türkiye'nin 'insansız' oluşturulacak ilk 'EvdeKalOrmanı'

Genç girişimcilerden oluşan Ecording ekibi, koronavirüs nedeniyle 'evde kal' hareketini desteklemek amacıyla dronlarla 22 futbol sahası büyüklüğünde alanı ağaçlandıracak. 250 bin tohumun atılacağı alan 'EvdeKalOrmanı' adıyla hayat bulacak.

9.04.2020Seyahat
Deeeptech.ist projesi, fizibilite desteği almaya hak kazandı

Deeeptech.ist projesi, fizibilite desteği almaya hak kazandı

Türkiye’de derin teknoloji tabanlı girişimcilere ev sahipliği yapan Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation; İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan (İSTKA) 410 bin TL’lik fizibilite desteği almaya hak kazandı.

9.04.2020Teknoloji
MEB öğretmenlere de uzaktan eğitim başlattı

MEB öğretmenlere de 'uzaktan eğitim' başlattı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında okullardaki eğitime ara verildiği süreçte uzaktan eğitim programlarıyla öğretmenlerin mesleki ve bireysel gelişimlerinin desteklenmesi için çalışma yürüttüklerini bildirdi.

9.04.2020Gündem
Antalya Teknokentte solunum cihazı çoklayıcısı prototipi üretildi

Antalya Teknokent'te 'solunum cihazı çoklayıcısı' prototipi üretildi

Akdeniz Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Antalya Teknokent'te, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele çalışmaları kapsamında solunum cihazı çoklayıcısı prototipi üretildi.

7.04.2020Teknoloji
Antalya Teknokentte solunum cihazı çoklayıcısı prototipi üretildi

Antalya Teknokent'te "solunum cihazı çoklayıcısı" prototipi üretildi

Akdeniz Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Antalya Teknokent'te, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele çalışmaları kapsamında solunum cihazı çoklayıcısı prototipi üretildi.

6.04.2020Gündem
Virüs ezber bozdu kurallar yeniden yazılıyor

Virüs ezber bozdu kurallar yeniden yazılıyor

Koronavirüsün tüm dünyada ezber bozduğunu ve artık kuralların yeniden yazıldığını söyleyen Index Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, “Dünyada ekonomi karantinaya alınıyor. Oysa ekonomi, güvene ihtiyaç duyar. Panikle değil, soğukkanlılıkla yönetilir” dedi. Dünyanın ekonomik ve siyasi olarak yeni bir düzene gireceğini belirten Bilecik, “Güçlü ve etkin bir uluslararası koordinasyon olmadan, salgın hastalıkla mücadele bir yana, resesyona girmiş küresel ekonominin bu krizden çıkması zor. Bu kritik küresel sorun için “çözümde görev almayanlar, problemin bir parçası olurlar. Bizim çıkış reçetemiz, deyim yerindeyse ‘aşı’mız, bilimsel bir eğitimle yetişecek genç nesillerdir” diye konuştu.

30.03.2020Ekonomi
Ticaret Bakanı Pekcandan evdeki vatandaşlara Sanal Ticaret Akademisi daveti

Ticaret Bakanı Pekcan'dan evdeki vatandaşlara "Sanal Ticaret Akademisi" daveti

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, tüm vatandaşlara ücretsiz olarak sundukları Sanal Ticaret Akademisi'nden, öğrencilerden ev hanımlarına, esnaf ve sanatkardan kadın ve genç girişimcilere kadar geniş bir hedef kitlenin yararlanabileceğini belirterek, "Koronavirüs nedeniyle evde kalınmasını önerdiğimiz bu dönemde zamanın etkin ve faydalı kullanımı açısından, ticaret ile ilgilenen vatandaşlarımızı Sanal Ticaret Akademisi'ne davet ediyorum." dedi.

29.03.2020Ekonomi
Maske üreticisine 6 milyon lira destek

Maske üreticisine 6 milyon lira destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni tip koronavirüs salgınına karşı KOBİ’lere kalkan olacak 3’lü koruma paketini açıkladı.

26.03.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Varanktan Corona virüse karşı KOBİlere destek ve ek süre müjdesi

Son dakika... Bakan Varank'tan Corona virüse karşı KOBİ'lere destek ve ek süre müjdesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni tip korona virüse karşı KOBİ’lere kalkan olacak 3’lü koruma paketini açıkladı. KOSGEB aracılığıyla dezenfektan, koruyucu elbise, koruyucu gözlük, maske, eldiven gibi ürünlerin yerli üretimine işletme başına 6 milyon TL’ye kadar destek vereceklerini ifade eden Bakan Varank, “KOSGEB alacaklarını 3 ay erteliyoruz. KOSGEB projelerine de 4 ay ek süre vereceğiz” dedi.

25.03.2020Ekonomi
5 özellik inovasyonda lider yapıyor

5 özellik inovasyonda lider yapıyor

Mastercard ve Harvard Business Review Analytic Services tarafından gerçekleştirilen ‘Become 2020’ araştırması, şirketlerde pozitif değişimi ve inovasyonu teşvik eden 50 özelliği ortaya koydu.

23.03.2020Ekonomi
Uzaktan eğitimi nasıl fırsata dönüştürebiliriz

Uzaktan eğitimi nasıl fırsata dönüştürebiliriz

21’inci yüzyılın dünyamıza kazandırdığı yeni teknolojilerden en fazla fayda sağlayabilecek alanlardan biri eğitim. İletişim ve bilişim teknolojileri okul ve sınıfları dijital ortama taşırken, eğitime olan bakış açımızı da değiştiriyor.

16.03.2020Eğitim
Virüs yeni ekonomi oluşturacak

Virüs yeni ekonomi oluşturacak

Hataylı soba imalatçısı bir babanın oğlu olan Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, 5 yaşından beri çalışıyor. İskenderun bit pazarından çıkıp dünyanın en büyük 10 demir çelik şirketine uzanan girişimcilik hikâyesini konuştuğumuz Tosyalı, “Koronavirüs dünyaya farklı bir ekonomik düzen getirecek. Bu virüsle yaşarken de birçok yeni alan oluşacak. Virüsle mücadele eden ekipmanlar, kontrol sistemleri gibi insanların davranış şekilleri de yeni ekonomik alanlar oluşturacak diye düşünüyorum” diyor.

16.03.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Tamirhaneden sanayiciliğe

Babasının oto tamirhanesinde kamyon altlarında, kir pas içinde çalışır.

3.05.2020

İzmirli elektronik mühendisinden Koronaya karşı ev tipi solunum cihazı

 Elektroniğe karşı ilgisi ortaokulda gittiği Almanya’da başlar.

19.04.2020

İzmir’i düşünen 150 kişi bir araya geliyor

KORONA salgını yerelliği öne çıkaracak.

16.04.2020

Günlük gelişmelere takılma geleceği planlamayı sürdür

NE zaman böyle bir süreç yaşasak aradığım insanların başında DAP Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz gelir.

9.04.2020

60 metrekareden 30 ülkeye ihracata

Makinelere merakı çocukluğundan başlar. İlkokulda ödevini yapmaz, ama tahta ve metal parçalarını çakıyla şekle sokarak pulluk yapar. Nazmi Tutkun, çırak olarak adım attığı iş hayatında torna ustalığına kadar yükselir.

5.04.2020

Sosyal girişimci

İLK adım 6 yaşında inşaatın temel betonuna su atarak gelir.

29.03.2020

Dijital Varlık Dünyasının Haylaz Meleği

Son bir yıldır ilgi odağım Blockchain hakkında merakım doymak bilmiyor. Zihnimde onu sahnenin tam ortasına koydum, tüm spotları da üzerine çaktım. Geçmişte ne yaptıysam onun için yapmış olduğuma inanarak bloklardan zincirler inşa etmeye çalışıyorum o sahneye. Bunun adı aşk olsa gerek. Bugün Blockchain’in hakkını ödeyen sektör: Finans.

25.03.2020