EKSTRA
MENÜ

Evcil Hayvanlar

Evcil Hayvanlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Evcil Hayvanlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.415 Evcil Hayvanlar haberi bulunmuştur.

Evcil Hayvanlar Haberleri

Köpekten kaçarken 6 metre yükseklikten böyle düştü

Köpekten kaçarken 6 metre yükseklikten böyle düştü

Göktürk'te yaşayan 15 yaşındaki Mert Atakan, köpekten kaçmak isterken, bir otoparkın çıkış noktasına 6 metre yükseklikten düştü. Kolu ve kalçası kırılan Atakan'ın tedavisi devam ediyor.

20.11.2020Gündem
Ev alma, e-komşu al

Ev alma, e-komşu al!

Eskiden kapısını tıklattığınız komşunuza ulaşmak için artık telefon ekranına dokunmak yetiyor. Şimdi karşı komşu, üst komşu yerine e-komşu var! Aynı semtte oturanları buluşturan sosyal platformlarda kişiler mahallesindeki iyi terziyi, ucuz marketi bir tıkla öğreniyor, arabasını karşı apartmandaki komşusuna satıyor. Ancak madalyonun bir de öteki yüzü var! Bu dünyadaki iletişim birlikte geçirilen kaliteli zamanın yerini tutmuyor, duygular doğru düzgün aktarılamıyor. ‘Sanal komşuluk’ ilişkilerini mercek altına aldık...

Sineklik fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli sineklik çeşitleri ve tavsiyeleri

Sineklik fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli sineklik çeşitleri ve tavsiyeleri

Yaz mevsiminin korkulu rüyası sineklerdir. Özellikle kavurucu sıcaklarda ortaya çıkan sineklerden kurtulmak için birkaç ayrı yöntem var. Bu yöntemlerden bir tanesi de sineklikler olarak bilinir. Sineklik fiyatları nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Kedi Maması fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli kedi maması modelleri ve tavsiyeleri

Kedi Maması fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli kedi maması modelleri ve tavsiyeleri

Minik dostların sağlığını korumak ve onların mutlu olabilmesini sağlayabilmek için, günümüzde birçok özel kedi maması bulunuyor. Tabii kedinin yaşına ve boyutları ile cinsine göre farklı mamalar değerlendirilir. İşte kedi maması fiyatları - en iyi, ucuz kaliteli kedi maması modelleri ve tavsiyeleri.

Koronavirüs salgınından yarasalar mı sorumlu

Koronavirüs salgınından yarasalar mı sorumlu?

Mathieu Bourgarel, zaman zaman Zimbabve'deki kutsal mağaraları ziyaret edebilmek için köylerin ileri gelenlerinden izin alıyor, yanında ruhları memnun edebilmek için hediyeler getiriyor.

14.10.2020Teknoloji
Dijital sigortacılıkta ‘Juno’ ile ezber bozacak

Dijital sigortacılıkta ‘Juno’ ile ezber bozacak

Anadolu Sigorta’yı, yeni bir markanın heyecanı sardı. Dijital sigortacılıkta ‘yepyeni bir deneyim’ vaadiyle yola çıkan Anadolu Sigorta, yeni markası Juno’yu hayata geçirdi. Anadolu Sigorta’nın yeni nesil dijital sigortacılık markası olarak lanse ettiği Juno’nun, hedef kitlesi ise dijital dünyada söz sahibi olan gençler.

12.10.2020Sigorta
Rüyada köpek görmek ne anlama gelir Rüyada köpek ısırması ve köpeğin ısırdığını görmenin anlamı

Rüyada köpek görmek ne anlama gelir? Rüyada köpek ısırması ve köpeğin ısırdığını görmenin anlamı

Hayatı diğer canlılarla paylaşıyoruz ve bu canlılar zaman zaman rüyalarımıza da konu oluyor, evcil hayvanlar köpekler de bunlardan biri. Peki, rüyada köpek görmek ne anlama gelir? Rüyada köpek görmek ne demek? İşte rüyada köpeğin ısırdığını görmenin anlamı...

Salgının başladığı Vuhandan kritik koronavirüs uyarısı

Salgının başladığı Vuhan'dan kritik koronavirüs uyarısı

Salgının ortaya çıktığı Çin'in Vuhan kentinde salgına ilişkin yapılan araştırmada, kentte koronavirüs testi yapılan kedilerden yüzde 10 ila 15’inin hastalığa yakalandığı ortaya çıktı.

14.09.2020Dünya
Samsun Hayvanat Bahçesi Nerede Samsun Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Samsun Hayvanat Bahçesi Nerede? Samsun Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Samsun Hayvanat Bahçesi, Karadeniz Bölgesi'nin en büyük hayvanat bahçesi olmasıyla birlikte 380 dönümlük bir arazi üzerinde kuruludur. Hayvanlar için doğal yaşam olanakları sunulmuş olan Samsun Hayvanat Bahçesi, yoğun ilgi görmektedir. Peki, Samsun hayvanat bahçesi nerede? Samsun hayvanat bahçesinde bulunan hayvanlar hangileridir? Samsun hayvanat bahçesinin giriş ücreti ne kadar? Samsun hayvanat bahçesi çalışma saatleri nedir? Samsun hayvanat bahçesi iletişim bilgileri nedir? İşte tüm detaylar.

10.09.2020Seyahat
Çekmeköy Hayvanat Bahçesi Nerede Çekmeköy Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Çekmeköy Hayvanat Bahçesi Nerede? Çekmeköy Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Elli farklı tür ve 200’ e yakın hayvanın bulunduğu Çekmeköy hayvanat bahçesi İstanbul’da park of İstanbul’un içerisinde yer almaktadır. Çok sayıda sevimli hayvanın bulunduğu Çekmeköy hayvanat bahçesi nerede? Çekmeköy hayvanat bahçesi hayvanları ve listesi, Çekmeköy hayvanat bahçesi giriş ücreti nedir? Çekmeköy hayvanat bahçesi çalışma saatleri nedir? Çekmeköy hayvanat bahçesi iletişim bilgileri nedir? Sorularının cevabını siz doğaseverler için araştırdık.

10.09.2020Seyahat
Ankara Sincan Hayvanat Bahçesi Nerede Ankara Sincan Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Ankara Sincan Hayvanat Bahçesi Nerede? Ankara Sincan Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Özellikle de çocukların hayvan sevgisini artırmaya yönelik duyguların gelişmesinde önemli bir yer tutan hayvanat bahçeleri tüm şehirlerde merak konusu olmaya devam ediyor. Hayvanlara rehabilitasyon imkanı da veren Ankara hayvanat bahçeleri adı altında adından son günlerde söz ettiren Ankara Sincan hayvanat bahçesi nerede? Ankara Sincan hayvanat bahçesi hayvanları ve listesi, Ankara Sincan hayvanat bahçesi giriş ücreti nedir? Ankara Sincan hayvanat bahçesi çalışma saatleri nedir? Ankara Sincan hayvanat bahçesi iletişim bilgileri nedir? Sorularının cevabını siz hayvan severler için araştırdık.

10.09.2020Seyahat
İşte Nintendo Switch için çıkacak yeni oyunlar

İşte Nintendo Switch için çıkacak yeni oyunlar

Nintendo, bu yıl ve önümüzdeki yıl Nintendo Switch'e gelecek çok çeşitli bağımsız oyunları gösteren yeni bir Indie World videosu yayınladı.

19.08.2020Teknoloji
3. Sınıf Fen Bilimleri Çevremizdeki Varlıkları Tanıyalım konu anlatımı

3. Sınıf Fen Bilimleri Çevremizdeki Varlıkları Tanıyalım konu anlatımı

Çevremizdeki canlı varlıklar dörde ayrılır. Bitkiler ve hayvanlar dışında mantarlar ve mikroskobik varlıklar da canlı sınıfına girer. Ağaçlar ve evcil hayvanlar en sık gördüğümüz varlıklardır. 3. sınıflar için çevremizdeki varlıkları özellikleri ile birlikte anlattık.

16.08.20203. SINIF
1. Sınıf Hayat Bilgisi Yaşadığımız Yer konu anlatımı

1. Sınıf Hayat Bilgisi Yaşadığımız Yer konu anlatımı

Dünyada birçok ülke bulunur. Her insan bu ülkelerin bir şehrinde ya da ilçesinde yaşar. Daha az kişinin yaşadığı yerlere ise kasaba ve köy denir. Birinci sınıflar için yaşadığımız yer konusunu anlattık.

16.08.20201. SINIF
Tatile çıkmak onların da hakkı

Tatile çıkmak onların da hakkı

Kentler sıcak havalarla boğuşurken tatil yapmak minik dostlarımızın da hakkı! Tesislerin birçoğu evcil hayvan kabul etmiyor. Etseler bile odadan çıkmalarına izin vermiyorlar. Oysa dostlarınızla tatilin tadını çıkarabileceğiniz oteller de var. Jürimiz seçti...

5. Sınıf İngilizce Names Of The Animals (Hayvanlar - Hayvan İsimleri) konu anlatımı

5. Sınıf İngilizce Names Of The Animals (Hayvanlar - Hayvan İsimleri) konu anlatımı

Başta kediler ve köpekler olmak üzere çevremizde birçok hayvan yaşar. Bazıları evcil iken bazıları sadece vahşi doğada yaşamlarını sürdürür. İngilizce öğrenirken hayvanların isimlerini bilmek bu dili çok daha iyi kavramak için önemlidir. 5. sınıflar için Nemes of the Animals (Hayvanlar- Hayvan İsimleri) konusunu örnekleriyle anlattık.

20.07.20205. SINIF
2. Sınıf İngilizce 10. Ünite Animals (Hayvanlar) konu anlatımı

2. Sınıf İngilizce 10. Ünite Animals (Hayvanlar) konu anlatımı

Bu konu içerisinde tanıdığımız ve çevremizde gördüğümüz hayvanları inceleyeceğiz. Onların özelliklerine bakacağız ve özelliklerine göre cümleler kuracağız. İngilizce nasıl yazıldıklarına bakarak konu hakkında bilgiler öğreneceğiz. İşte 2. sınıf İngilizce 10. ünite animals (hayvanlar) konu anlatımı.

7.07.20202. SINIF
2. Sınıf İngilizce 8. Ünite Pets (Evcil Hayvanlar) konu anlatımı

2. Sınıf İngilizce 8. Ünite Pets (Evcil Hayvanlar) konu anlatımı

Sevimli dostlarımız evcil hayvanlar ikinci sınıftan itibaren öğrencilere aktarılmaktadır. Bu konuda evcil hayvanların Türkçe karşılığı ve onlarla ilgili cümle kurulumuna bakabilirsiniz. İşte 2. sınıf İngilizce 8. ünite pets (evcil hayvanlar) konu anlatımı.

7.07.20202. SINIF
1. Sınıf Hayat Bilgisi Hayvanları Gözlemleyelim konu anlatımı

1. Sınıf Hayat Bilgisi Hayvanları Gözlemleyelim konu anlatımı

Bu konu içerisinde hayat bilgisi hayvanları gözlemleme konusunu inceleyeceğiz. Herkesin çevresinde gördüğü ve tanıdığı bazı hayvanlara yakından bakacağız. İşte 1. sınıf hayat bilgisi hayvanları gözlemleyelim konu anlatımı.

3.07.20201. SINIF
Uzmanlar uyarıyor: Kene ısırmalarına karşı tedbirinizi alın

Uzmanlar uyarıyor: Kene ısırmalarına karşı tedbirinizi alın

Normalleşme süreciyle birlikte, eskiye nazaran dışarıda açık alanlarda aktiviteler yaptığımız bu günlerde karşılaşılabilecek kene ısırması tehlikelerine karşı Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, önemli uyarılarda bulundu.

22.06.2020Sağlık
Koronavirüs hayvanları nasıl etkiliyor Türk uzmanlar araştıracak

Koronavirüs hayvanları nasıl etkiliyor? Türk uzmanlar araştıracak

Dokuz Eylül Üniversitesi Veteriner Fakültesi, hayvanlarda Kovid-19 varlığı üzerine bilimsel çalışma yapacak.

26.05.2020Teknoloji
Kuduz nedir, belirtileri nelerdir Kuduz nasıl bulaşır

Kuduz nedir, belirtileri nelerdir? Kuduz nasıl bulaşır?

Kuduz, insan ve memeli hayvanların çoğunda beyin dokusunda iltihap meydana getiren, zoonotik (hayvanlardan insanlara bulaşan) bir hastalıktır. Köpek, kedi, keçi, at, eşek, inek gibi evcil hayvanlar ile kurt, tilki, çakal, domuz, ayı, sansar, kokarca, gelincik, kirpi, köstebek gibi yabani hayvanlar kuduza yakalanabilir. Peki, kuduz nedir, belirtileri nelerdir? Kuduz nasıl bulaşır?

22.05.2020Sağlık
Tüketicilerde fiyat hassasiyeti, sektörlerde dijitalleşme artıyor

Tüketicilerde fiyat hassasiyeti, sektörlerde dijitalleşme artıyor

Deloitte, değişen tüketici alışkanlıklarını kategori bazlı incelediği ‘Küresel COVID-19 Salgınının Türkiye’de Farklı Kategorilere Etkileri Raporu’nun ikincisini yayımladı. Hazırlanan “Küresel Covid-19 Salgını’nın Türkiye’de Farklı Kategorilere Etkileri Raporu”na göre, uzaktan eğitim, ulusal market zincirleri ve hobi kategorilerinde yaşanan pozitif eğilim devam ediyor. Özel bankaların, risk algısının yüksek olduğu bu dönemde tedbirli davranmayı seçmesi talebi kamu bankalarına yöneltirken; otomobil kategorisinde talepteki canlanmaya dair ilk işaretler gelmeye başladı.

22.05.2020Teknoloji
Tanzanyadan getirilen çift, kedi ve köpekleri ile karantinada

Tanzanya'dan getirilen çift, kedi ve köpekleri ile karantinada

TANZANYA'dan koronavirüs nedeniyle Türkiye'ye dönen otel işletmecisi Ulvi Berktaş (36) ve eşi, Kırıkkale'de kedi ve köpeği ile birlikte karantinaya alındı. Ulvi Berktaş, kedi ve köpeğini Tanzanya'da bırakamadığı için daha önce ülkeye dönemediğini söyledi.

21.05.2020Gündem
Sınavlarda astım hastaları için önlem isteği... Çocuklar arasında çok yaygın

Sınavlarda astım hastaları için önlem isteği... Çocuklar arasında çok yaygın

Türkiye Ulusal Alerji ve İmmünoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Şekerel, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını önlemleri kapsamında sınav girişlerindeki kolonya ve dezenfektan dağıtımı uygulamasının astımlı çocukların nefes almalarında sıkıntı doğurabileceğini belirterek, önlem alınması gerektiğini söyledi.

14.05.2020Eğitim
Karantina süreci iş yaşamını nasıl değiştirdi

Karantina süreci iş yaşamını nasıl değiştirdi?

Citrix adına OnePoll tarafından yapılan yeni bir araştırma sonuçlarına göre dünyanın her yerinde insanların evden çalışmanın getirdiği gerçeklere uyum sağlamalarıyla birlikte, çalışma yepyeni bir boyut kazandı. Yataklar çalışma masası, banyolar konferans odası haline geldi, çocuklar ve evcil hayvanlar sanal toplantıların davetsiz misafiri oldu ve kapalı olduğu düşünülen kameralar tuhaf sesleri ve anları yakaladı. Ancak çalışanlar üretkenliğini, her zamankinden daha fazla olmasa da sürdürüyor.

27.04.2020Teknoloji
Mersinde, sokak hayvanları unutulmadı

Mersin'de, sokak hayvanları unutulmadı

MERSİN'de Yenişehir Belediyesi ekipleri, koronavirüsle mücadele kapsamında çoğu kişinin evde olması nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için park ve bahçelere, kuru mama ile su kabı bıraktı.

13.04.2020Gündem
İnsandan bulaşır onlardan bulaşmaz

İnsandan bulaşır onlardan bulaşmaz

Dünya Sağlık Örgütü’nden uzmanlar, kedi ve köpeklerden insanlara koronavirüs geçmediğinin altını bir kez daha çizerek “Onlar da bizler gibi bu sürecin kurbanı” dedi.

10.04.2020Dünya
Dostlar için Covid-19 planı

Dostlar için Covid-19 planı

Evcil hayvan sahibi birinin koronavirüse yakalanmadan önce ne yapması gerektiğini anlatan Op. Dr. veteriner hekim Oğuz Kuzucu, “Emanet edeceğiniz kişiyi bilgilendirin. Yeterli miktarda mama bulundurun. Tedavi geçmişi bilgisini hazırda bulundurun” uyarısında bulundu.

5.04.2020Gündem
25 dakika çalış,  5 dakika mola ver Tecrübeliler çömezlere öneriyor

25 dakika çalış, 5 dakika mola ver! Tecrübeliler çömezlere öneriyor

Kimi her sabah aynı saatte uyanıp güne başladığını söylüyor, kimi 25 dakikalık çalışmaların ardından 5 dakika mola vermeyi öneren pomodoro tekniğini anlatıyor. Evden çalışma düzenini oturtamadıysanız bu tavsiyelere kulak verin.

29.03.2020Hürriyet Pazar

Yazar Sonuçları

Karşınızda bir canlı duruyor

Popüler bir ırka mensup kedi ve köpeklerin özellikle evlerde üretimi oldukça yaygınlaşmaya başladı.

27.10.2020

Ters makas tehdit ediyor

Mayıs ayı başlarından beri Dr. Mehmet Ceyhan’ın da benim de üzerinde hassasiyetle durduğumuz iki sayısal veri var.

31.08.2020

Hak ettikleri sevgiyi almaya başladılar

Köpeklerinizin en güzel göründüğü fotoğrafları hazırlayın. Ya da maalesef artık aramızda olmayan eski can dostlarınızın fotoğraflarını sandıklardan çıkarın. Çünkü bu çarşamba Dünya Köpekler Günü’nü eda edeceğiz.

22.08.2020

Evcil hayvanı ölen çocuğun yasına ortak olun

Çocuklar evcil hayvanlarıyla ilgilenirken bir yandan iletişim becerileri ve duygusal zekâları gelişir, diğer yandan sorumluluk almayı ve empati kurmayı öğrenirler. Ancak evcil hayvanıyla hayatını paylaşan çocuklar, dostlarını kaybettiklerinde büyük bir acı yaşayabilirler. Böyle bir durumda ne yapmak gerekir? Uzmanlara sorduk.

15.08.2020

Alışverişin yeni normalinde öne çıkan uygulamalar

Yeni Normal sürecinde perakende sektöründeki değişimi, öne çıkan trendleri,  sürecin alışveriş alışkanlıklarına ve müşteri davranışlarına etkisini önceki yazılarımda analiz etmiştim.

14.06.2020

#evdekal’mak tüylü dostlarımıza yaradı

İş, cemiyet ve magazin dünyasının birçok ünlü ismi, hayvan sevgisiyle biliniyor. O isimler karantina döneminde evcil hayvanlarıyla bol bol vakit geçirerek, hem stresten uzaklaşıyor hem de dostlarını mutlu ediyor.

18.05.2020

Evergreen Content (içerik) Neden Önemli?

Evergreen content ya da evergreen içerik kavramı; her daim güncel kalabilen içerikler için kullanılır.

15.05.2020

Ziyaretçi değil babayız

Babasız Bırakılan Çocuklar ve Çocuksuz Babalar Derneği Başkanı İbrahim Aksoy, 15 Haziran’a kadar icra işlemlerinin durdurulması nedeniyle artık icra yoluyla da çocuğunu alamayıp, görüntülü görüşme kararlarını uygulatamayan babalar adına isyan ediyor. ABAC-DER Başkanı İbrahim Aksoy, “Biz ziyaretçi değil, babayız. Çocukların ve babaların psikolojisini bozan, travma yaratan, ilkel icra yoluyla çocuk tesliminin kaldırılmasını istiyoruz. Çocuklarımızın evcil hayvan kadar değeri yok mu?” diye soruyor.

11.05.2020

Korona nedeniyle barınaklara koştular

Amerika’da barınaklar hiç olmadığı kadar boşaldı.

7.04.2020

Edebiyatın gündelik sorunlarına derinlik kazandırdı

İyi bir romancı, öykü yazarı, çevirmen ve denemeci olan Tahsin Yücel’in Cumhuriyet’te yayımlanan yazılarını bu kitapta toplu bir şekilde bulabilirsiniz. Yücel yazılarında yazından dile, politikadan güncel olaylara, hemen her konuya dokunuyor.

4.04.2020

Zoonoz hastalıkları hortlatmayalım

Dünya bu yıl tanıştığı COVID-19 korona virüsüyle boğuşuyor. İnsanlar korku içinde, tedirgin çünkü ne aşısı var ne de kesinleşmiş bir tedavisi.

31.03.2020