EKSTRA
MENÜ

Esir

Esir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Esir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.739 Esir haberi bulunmuştur.

Esir Haberleri

Felaketler üst üste geldi: Farelerden sonra şimdi de örümcek istilası

Felaketler üst üste geldi: Farelerden sonra şimdi de örümcek istilası!

Aşılama ve pandemi önlemleri ile koronavirüsü kontrol altına alan Avustralya’dan yeni felaket haberleri gelmeye devam ediyor. Ülkede fare istilasından sonra şimdi de örümcek istilası yaşanıyor.

16.06.2021Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Şuşaya tarihi ziyaret

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Şuşa'ya tarihi ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 yıl sonra Azerbaycan ordusu tarafından Ermenistan işgalinden kurtarılan Dağlık Karabağ'ın Şuşa şehrine geldi. Erdoğan, burada Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından resmi törenle karşılandı. Bugüne kadar hiçbir Türkiye liderinin Karabağ'da bulunmaması dolayısıyla Erdoğan'ın ziyaretiyle bir ilk gerçekleşiyor.

15.06.2021Gündem
Tahta-tebeşir ruhunu teknolojiyle harmanlayan bir ‘şefkat yuvası’

Tahta-tebeşir ruhunu teknolojiyle harmanlayan bir ‘şefkat yuvası’

158 yıldır çok sayıda zorluğa göğüs gererek bugünlere gelen, “eğitimde fırsat eşitliği” misyonunu bugün kararlılıkla sürdürmeye devam eden Darüşşafaka için çağın gerekliliklerine uymak bir gereksinim olduğu kadar da dünyada ender kurumun gösterebildiği bir yetenek aslında.

15.06.2021Eğitim
İstanbul Üniversitesinden müsilaj kâbusuna karşı yeni önlem 5 günde yok oldu

İstanbul Üniversitesi'nden müsilaj kâbusuna karşı yeni önlem! 5 günde yok oldu

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Bilimleri Fakültesi, Marmara Denizi yüzeyindeki müsilajı doğal ortamında deniz bakteri izolatlarıyla temizlemeyi başardı. Yüzeyde yer alan müsilaj 5 günde yok oldu. Dip temizliği için de ‘Bakteri ile Müdahale’ denemelerine başlanacak. Prof. Dr. Gülşen Altuğ, ''72 saatte bir analizlerle takip edelim diye düşünüyorduk ama neredeyse 72 saatte sonuç aldık. 3-4 uygulama sonrasında yüzeydeki müsilajın tamamen uzaklaştığını gördük'' dedi.

14.06.2021Gündem
Esirlere karşılık mayın haritası

Esirlere karşılık mayın haritası

Azerbaycan, geçen yılki savaş sırasında esir aldığı 15 Ermeniyi serbest bırakırken, Erivan yönetimi de yaklaşık 100 bin kara mayınının konumunu gösteren haritaları Bakü’ye verdi.

14.06.2021Dünya
İlk Türk denizci kimdir Tarihte bilinen ilk Türk denizci hangi devlet ve padişahtır

İlk Türk denizci kimdir? Tarihte bilinen ilk Türk denizci hangi devlet ve padişahtır?

İlk Türk denizci tarihte en çok araştırılan şahsiyetlerden bir tanesidir. Özellikle tarihçiler tarafından araştırılıp tartışılan kişilerden olan ilk Türk denizcinin faaliyetleri de merak edilmektedir. Tarihte ilk bilinen Türk denizcinin hangi devlette olduğu da sorgulanmaktadır. Peki ilk Türk denizci kimdir? Tarihte bilinen ilk Türk denizci hangi devlette ve hangi padişahtır? İşte ilk Türk denizci ile ilgili tüm bilgiler.

14.06.2021Araştırma
Müsilaj Çanakkale Boğazını esir aldı

Müsilaj Çanakkale Boğazı'nı esir aldı!

Çanakkale Boğazı’nda 3, 5 aydır görülen müsilaj, havaların ısınması ve deniz sezonunun açılmasına rağmen artış gösteriyor. Halk arasındaki adıyla deniz salyası, Çanakkale Boğazı ile kıyılarında görülmeye devam ediyor.

13.06.2021Gündem
Paşinyandan Azerbaycan itirafı: Haritayı verdi

Paşinyan'dan Azerbaycan itirafı: Haritayı verdi!

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan'a mayın tarlalarına ait haritaların küçük bir kısmını verdiklerini söyledi. Paşinyan, Azerbaycan yönetimine mayın tarlalarına ilişkin haritaların hepsini vermediklerini belirterek, "Mayın tarlalarının haritalarını teslim ettik ve bunların önemli olmadığını söyleyemem ama bu, elimizdeki haritaların ufak bir kısmı." dedi.

13.06.2021Dünya
Macron, Barkhane Operasyonunu sonlandırarak çıkmazdan kurtulmak istiyor

Macron, Barkhane Operasyonu'nu sonlandırarak çıkmazdan kurtulmak istiyor

Fransa'nın Sahraaltı Afrika'da Barkhane Operasyonu'nun sonlandırılması kararında, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri, artan Fransa karşıtlığı ve Fransa'nın bölgede bir paradoksun içine sürüklenmekten kaçmaya çalışmasının etkili olduğu belirtiliyor.

13.06.2021Dünya
Ortada gizemli bir paket varsa mutlaka açılır...

Ortada gizemli bir paket varsa mutlaka açılır...

Charlotte Habersack’ın beş kitaplık serisinin ilk kitabı ‘Sakın Açma Isırır’ın konusuydu. Serinin ikinci kitabında yine Nemo, Fred ve Ada ile birlikteyiz ve işte yine göndereni belli olmayan bir paket Nemo’nun kapısının önünde: ‘Sakın Açma Yapışır!’

10.06.2021Kitap Sanat
Paşinyan: Esirleri verin oğlumu alın

Paşinyan: Esirleri verin oğlumu alın

Ermenistan’da 20 Haziran’da yapılacak erken genel seçimler yaklaşırken Başbakan Vekili görevini yürüten Nikol Paşinyan, oğlu Aşot Paşinyan’ı (21) diğer Ermeni askerlerin salıverilmesi karşılığında Azerbaycan’a teslim etmeye hazır olduğunu ilan etti.

10.06.2021Dünya
Müsilaj günlerinde balık yemek güvenli mi

Müsilaj günlerinde balık yemek güvenli mi?

Aylardır kıyılarımızı esir alan ve tehlike saçan deniz salyası, her geçen gün farklı tartışmalarla karşımıza çıkıyor. ‘Bu sene yüzebilecek miyiz?’ sorusu daha net cevap bulamamışken yeni bir soru daha karşımıza çıktı: Bu sene balık yiyebilecek miyiz?

9.06.2021Gündem
Paşinyandan akılalmaz seçim vaadi: Esirleri almak için oğlumu veririm

Paşinyan'dan akılalmaz seçim vaadi: Esirleri almak için oğlumu veririm!

Ermenistan'ın Azerbaycan karşısında aldığı tarihi Dağlık Karabağ yenilgisinin baş mimarlarından sayılan ve aylardır eleştiri oklarının hedefinde olan Başbakan Nikol Paşinyan duyanı şaşkına çeviren bir seçim vaadiyle tekrar gündeme bomba gibi düştü. Paşinyan, esir Ermeni askerler için oğlunu vermeye gönüllü olduğunu açıkladı.

9.06.2021Dünya
Son dakika haberi...Srebrenitsa anneleri gözyaşlarıyla bekliyordu...  Bosna kasabı Ratko Mladicin cezası onandı

Son dakika haberi...Srebrenitsa anneleri gözyaşlarıyla bekliyordu... 'Bosna kasabı' Ratko Mladic'in cezası onandı!

Dünyanın gözü bu kritik davadan çıkacak karardaydı... Bosna'da yaşanan soykırımda sevdiklerini kaybeden Srebrenitsa Anneleri de, Uluslararası Ceza Mahkemeleri Rezidüel Mekanizması'nın "Bosna Kasabı" lakaplı Ratko Mladic hakkındaki nihai kararını açıklamasını bekliyordu. Mahkeme salonundan ve Bosna'dan gelen fotoğraflar ise insanın hem kanını donduracak hem de yüreğini burkacak nitelikte. Son dakika haberine göre Mladic'in itirazını reddeden mahkeme ömür boyu hapis cezasını onadı.

8.06.2021Dünya
Bosna Kasabı için ömür boyu hapis

"Bosna Kasabı" için ömür boyu hapis

Dünyanın gözü bu kritik davadan çıkacak karardaydı... Bosna'da yaşanan soykırımda sevdiklerini kaybeden Srebrenitsa Anneleri de, Uluslararası Ceza Mahkemeleri Rezidüel Mekanizması'nın "Bosna Kasabı" lakaplı Ratko Mladic hakkındaki nihai kararını açıklamasını bekliyordu. Mahkeme salonundan ve Bosna'dan gelen fotoğraflar ise insanın hem kanını donduracak hem de yüreğini burkacak nitelikte. Son dakika haberine göre Mladic'in itirazını reddeden mahkeme ömür boyu hapis cezasını onadı.

8.06.2021Haber
Damat sarhoş oldu, gelin düğünü iptal etti

Damat sarhoş oldu, gelin düğünü iptal etti

Hindistan'da damat ve onun arkadaşları düğüne sarhoş gelinde gelin töreni iptal etti. Düğünden önce verdikleri hediyeleri isteyen gelin tarafı ise damat ve ailesini esir aldı. Kısa sürede ülke gündemine oturan düğün karakolda bitti.

8.06.2021Dünya
Salya Karadeniz’de

Salya Karadeniz’de

Marmara Denizi’ni esir alan deniz salyası (müsilaj) Karadeniz’de de görüldü. Ordu’nun Fatsa ilçesi Yalıköy Limanı’nda deniz salyası öbeğini fark eden balıkçılar belediyeye ihbarda bulundu. Karadeniz’deki kirliliğe dikkat çeken Prof. Dr. Mehmet Aydın ise “Karadeniz’de çöküş var. Balık popülasyonlarımız her geçen gün azalıyor” dedi.

8.06.2021Gündem
AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Mafya ile AK Parti en son bir araya gelecek iki kavramdır

AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Mafya ile AK Parti en son bir araya gelecek iki kavramdır

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Marmara Denizi'ndeki müsilaj sorununa çözüm üretilmesi, oluşan kirliliğin önlenmesine yönelik, "Marmara Denizi’ndeki Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu" kurulmasına dair hazırlanan önergenin, yarın tüm partilerle değerlendirip Meclis'e verilmesini, Perşembe günü de görüşmenin yapılmasını hedeflediklerini açıkladı. Turan ayrıca, 'Biz, bu oyunlara gelmeyeceğiz. Hatalarımız varsa temizleriz, gereğini yaparız. Kaldı ki mafya ile AK Parti en son bir araya gelecek iki kavramdır." değerlendirmesinde bulundu.

7.06.2021Gündem
Kassam Tugayları, Gazzede elinde tuttuğunu açıkladığı İsrailli askere ait ses kaydı yayımladı

Kassam Tugayları, Gazze'de elinde tuttuğunu açıkladığı İsrailli askere ait ses kaydı yayımladı

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, elinde tuttuğunu açıkladığı İsrailli askerlerden birine ait olduğu belirtilen ses kaydını yayımladı.

7.06.2021Dünya
Nebatiden büyüme mesajı

Nebati'den büyüme mesajı

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati "Birinci çeyreği de çok şükür ki yüzde 7'lik bir büyüme ile geçirdik. Peki bu büyüme devam edecek mi? Edeceği malum, ikinci, üçüncü ve dördüncü çeyrekte de büyümeye devam edecek" dedi.

5.06.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Asker cesetlerini üstü üste yığmışlar Şoke eden görüntü sızdı, Ermeni bakan itiraf etmek zorunda kaldı...

Son dakika haberi: Asker cesetlerini üstü üste yığmışlar! Şoke eden görüntü sızdı, Ermeni bakan itiraf etmek zorunda kaldı...

Azerbaycan'a karşı giriştiği savaşı kaybettikten sonra iç karışıklığın devam ettiği Ermenistan'dan gelen bir haber dünyayı sarstı. Çatışmalarda ölen ermeni askerlerin üstü üste yığılmış cesetlerinin görüntüsü ülkeyi karıştırınca Sağlık Bakanı'ndan itiraf geldi. Asker aileleri ise öfkeli...

4.06.2021Dünya
Son dakika: Ermenistanın döşediği mayın patladı, 2 Azerbaycanlı gazeteci hayatını kaybetti

Son dakika: Ermenistan'ın döşediği mayın patladı, 2 Azerbaycanlı gazeteci hayatını kaybetti

Son dakika haberine göre, Ermenistan'ın işgal döneminde Kelbecer'de döşediği mayının patlaması sonucu 2 Azerbaycanlı gazeteci yaşamını yitirdi, 1 köy sakini de mayının patlaması sonucu hayatını kaybetti

4.06.2021Dünya
Son dakika: Azerbaycan duyurdu... Ermenistandan yeni provokasyon

Son dakika: Azerbaycan duyurdu... Ermenistan'dan yeni provokasyon

Ermenistan'dan sınırda yeni bir provokasyona imza atıldı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, yaklaşık 40 Ermeni askerinin sınırı geçtiğini duyurdu. Açıklamada Ermenistan askerlerinin geri püskürtüldüğü bilgisinin altı çizildi.

2.06.2021Dünya
Deniz salyasından kurtulmanın yolu var ‘Amerika’yı yeniden keşfetmeyeceğiz’

Deniz salyasından kurtulmanın yolu var! ‘Amerika’yı yeniden keşfetmeyeceğiz’

Marmara Denizi, uzun bir süredir deniz salyası olarak bilinen müsilaj ile boğuşuyor. Deniz canlıları boğularak ölüyor, Marmara gözümüzün önünde yok oluyor. Sorunu artık biliyoruz ama ne yapacağız? Bundan nasıl kurtulacağız? Uzmanlara sorduk, hem üzücü hem umut verici cevaplar aldık

2.06.2021Gündem
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek açıkladı... İşte Kabine Toplantısı sonrası bugün başlayan normalleşme planı detayları...

Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek açıkladı... İşte Kabine Toplantısı sonrası bugün başlayan normalleşme planı detayları...

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye'nin beklediği normalleşme adımlarını Kabine Toplantısı sonrası madde madde açıkladı. Yeni normalleşme kararlarına göre, Haziran boyunca sokağa çıkma kısıtlaması hafta içi ve cumartesi günü için akşam 22:00 ile sabah 05:00 arasında devam edecektir. Bu sınırlama cumartesi 22.00 ile pazartesi 05.00 arasında yani pazar gününü tam kapsayacak şekilde uygulanacak. Restoranlar ise sabah 07.00 ile akşam 21.00 arasında masaya servis yapılabilecek. Pazar günleri ise sadece paket servisi yapabilecek.

1.06.2021Gündem
İtalyada insan kasabı lakaplı Cosa Nostra mafyası üyesinin tahliyesine tepki: Adalet bu değil

İtalya'da 'insan kasabı' lakaplı Cosa Nostra mafyası üyesinin tahliyesine tepki: 'Adalet bu değil'

İtalya'da mafyayla mücadele savcısı Giovanni Falcone'ye suikast düzenleyen, 14 yaşındaki bir çocuğu asitle yok eden, 150 cinayette parmağı olduğunu itiraf eden mafya üyesi Giovanni Brusca, 25 yıl hapis cezasının ardından tahliye edildi.

1.06.2021Dünya
Macrondan skandal Azerbaycan açıklaması

Macron'dan skandal Azerbaycan açıklaması

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'la bir araya gelen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 'Azerbaycan ordusu, Ermenistan'ın egemen topraklarını terk etmesi gerekiyor' ifadesini kullandı.

1.06.2021Dünya
İsrailden Mısıra 13 yıl sonra Dışişleri Bakanı düzeyinde ilk ziyaret

İsrail'den Mısır'a 13 yıl sonra Dışişleri Bakanı düzeyinde ilk ziyaret

İsrail 13 yıl sonra Mısır'a Dışişleri Bakanı düzeyinde ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında Hamas'ın elindeki İsrail askeri ile vatandaşlarının iadesi konusunun da ele alınacağı kaydedildi.

30.05.2021Dünya
Ermenistandan sınırda yeni provokasyon

Ermenistan'dan sınırda yeni provokasyon

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan ordusunun Nahçıvan'daki Azerbaycan mevzilerine açtığı ateş sonucu bir Azerbaycan askerinin yaralandığını duyurdu.

28.05.2021Dünya
Bakan Varank: Kuklacıları çok iyi tanıyoruz

Bakan Varank: Kuklacıları çok iyi tanıyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Son dönemde aynı zihniyetin, kendine bulduğu bir kukla üzerinden, bakan arkadaşlarımıza ve partimize yönelik bir operasyona giriştiğini görüyoruz. Bunlarda kukla bitmez, ama biz kuklacıları çok iyi tanıyoruz. Türkiye'nin suç örgütleriyle kol kola girmiş, çetelerle ağız birliği yapan bir muhalefetle kaybedecek tek bir dakikası bile yoktur" dedi.

27.05.2021Ekonomi
Virüsün Avrupa futboluna faturası 6,1 milyar euro

Virüsün Avrupa futboluna faturası 6,1 milyar euro

KPMG Football Benchmark ekibi, 'Avrupa Eliti 2021 - Futbol Kulüpleri Değerlendirme Raporu'nu açıkladı. Rapora göre; 2020'den bu yana dünyayı esir alan Covid-19'un etkisiyle Avrupa'nın en değerli 32 kulübü 6,1 milyar euro değer kaybetti. Sıralamaya Türkiye'den Galatasaray ve Fenerbahçe girdi.

27.05.2021Futbol
Son dakika... Azerbaycan askerleri ikmal yollarına mayın döşeyen 6 Ermenistan askerini esir aldı

Son dakika... Azerbaycan askerleri ikmal yollarına mayın döşeyen 6 Ermenistan askerini esir aldı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, sınırda Azerbaycan askerlerinin ikmal yollarına mayın döşeyen 6 Ermenistan askerinin esir alındığını duyurdu.

27.05.2021Dünya
Tezat Nedir Tezat Sanatı Nedir Türkçede Kullanılan Tezat Sanatı Örnekleri Ve Özellikleri

Tezat Nedir? Tezat Sanatı Nedir? Türkçe'de Kullanılan Tezat Sanatı Örnekleri Ve Özellikleri

Söz sanatları içerisinde belki de anlaşılması en basit olan sanatların başında “Tezat” gelmektedir. Zıtlık sanatı olarak da bilinen birbirine karşıt kavramların bir arada kullanılmasıdır. Sizin için Tezat nedir? Tezat sanatı nedir? Türkçede kullanılan tezat sanatı örnekleri ve özellikleri konularını derledik.

26.05.2021Araştırma
Pençik Sistemi Nedir Pençik Sistemi Ne Zaman Kuruldu, Amaçları Nelerdir

Pençik Sistemi Nedir? Pençik Sistemi Ne Zaman Kuruldu, Amaçları Nelerdir?

Pençik sistemi; 150 yıl gibi oldukça kısa bir sürede Osmanlı'nın ilk olarak devlete sonrasında ise imparatorluğa dönüşmesindeki en büyük etkenlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizin için Pençik Sistemi nedir? Pençik Sistemi ne zaman kuruldu, amaçları nelerdir sorularının yanıtlarını derledik.

26.05.2021Araştırma
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş sözler... Süleyman Soylu ve Binali Yıldırıma destek

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş sözler... Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım'a destek

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'a destek verdi. Erdoğan, ''İçişleri Bakanımız Soylu'yu hedef alan saldırıların gerisinde ülkedeki huzur ikliminden duyulan rahatsızlık var. Terör örgütleri gibi suç örgütleriyle mücadelesinde de İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız. Binali Yıldırım arkadaşımızın oğlu üzerinden hedefe alınması asıl niyeti gösteren bir başka işarettir. Bu tezgahı da Allah'ın izniyle bozacağız'' dedi. Erken seçim iddialarına da yanıt veren Erdoğan, ''Boşuna uğraşmayın seçim Haziran 2023'tedir'' ifadelerini kullandı.

26.05.2021Gündem
Fare istilası uyarısı... 2 yıl sürebilir

Fare istilası uyarısı... 2 yıl sürebilir!

Son yılların en büyük fare istilası Avustralya'da birçok yerleşim yerini esir aldı. Yüzlerce çiftinin tarlalarını terk etmesine neden olan istilanın 2 yıl sürebileceği açıklandı.

26.05.2021Dünya
Uyanış Büyük Selçuklu 33. son bölümde Tacülmülk’ün ihaneti ortaya çıktı mı İşte Uyanış Büyük Selçuklu son bölümün özeti

Uyanış Büyük Selçuklu 33. son bölümde Tacülmülk’ün ihaneti ortaya çıktı mı? İşte Uyanış Büyük Selçuklu son bölümün özeti

Uyanış Büyük Selçuklu 33. bölüm full izle ekranı son bölümün ardından diziseverler tarafından merak konusu oldu. Her pazartesi yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu'nun 24 Mayıs tarihli son bölümünde Nizamülmülk, Sabbah ile görüşmekten gelen Tacülmülk’ü kıstırması dikkat çekti. Tacülmülk’ün ihanetinin merak uyandırdığı Uyanış Büyük Selçuklu 33. son bölüme Başulu’nun yıllarca yaşadığı sıkıntılardan ötürü Sultan Melikşah’ı suçlayan Baturalp’ın gelişi damga vurdu. Tüm bunların ardından diziyi ekran başında izleyemeyenler som bölümü izlemenin yollarını aramaya başladı. İşte, Uyanış Büyük Selçuklu 33. son bölüm kesintisiz izleme ekranı ve son bölümde yaşanan gelişmeler.

24.05.2021Televizyon
İsrailden skandal Gazze koşulu

İsrail'den skandal Gazze koşulu

İsrail Savunma Bakanı, Gazze'nin yeniden imarının İsrailli esirler meselesinin çözümüne bağlı olduğunu söyledi. İsrail, Hamas'ın 2014'ten bu yana ikisi asker toplam 4 İsrailliyi elinde tuttuğunu savunuyor.

22.05.2021Dünya
Bozkır Arslanı Celaleddin 1. bölüme aksiyon sahneleri damga vurdu... İşte Bozkır Arslanı Celaleddin ilk bölümde yaşananlar

Bozkır Arslanı Celaleddin 1. bölüme aksiyon sahneleri damga vurdu... İşte Bozkır Arslanı Celaleddin ilk bölümde yaşananlar

Bozkır Arslanı Celaleddin 1. bölüm full izle ekranı yayınlandı. Başrollerini Emre Kıvılcım, Yulduz Radjova, Rano Shodiyeva, Rayxoun Ulesanova, Tohir Saidov, Saide Rametova, gibi oyuncuların paylaştığı Harezmşahlar Devleti'nin son hükümdarı Celaleddin Harezmşah'ın hayatını anlatan Bozkır Arslanı Celaleddin'in 21 Mayıs tarihli bölümü nefesleri kesti. Aksiyon dolu sahneleri ile dikkat çeken dizinin birinci bölümüne Bozkır Arslanı Celaleddin'in zindana atılma kararı damga vurdu. İşte, kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için Bozkır Arslanı Celaleddin 1. bölüm izleme ekranı ve yeni bölüm fragmanı.

21.05.2021Televizyon
Türkün Ateşle İmtihanı kitabını kim yazmıştır Türkün Ateşle İmtihanı kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk'ün Ateşle İmtihanı kitabını kim yazmıştır? Türk'ün Ateşle İmtihanı kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatında yazılmış olan oldukça güzel eserler bulunmaktadır. Türk'ün Ateşle İmtihanı da o eserlerden bir tanesidir. Türk'ün Ateşle İmtihanı mutlaka okunması gereken ve oldukça iyi bir senaryoya sahiptir. Biyografi türünde yazılmış romanlarından olan Türk'ün Ateşle İmtihanı son aylarda sürekli olarak araştırılan bir kitap olmuştur. Peki Türk'ün Ateşle İmtihanı kitabının yazarı kimdir? Türk'ün Ateşle İmtihanı kitabı özeti ve ana fikri nedir? İşte Türk'ün Ateşle İmtihanı kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Robinson Crusoe kitabını kim yazmıştır Robinson Crusoe kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Robinson Crusoe kitabını kim yazmıştır? Robinson Crusoe kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Dünya edebiyat tarihinde ünlü olan birçok kitap vardır. Robinson Crusoe romanı da mutlaka okunması gereken kitaplar arasındadır. Robinson Crusoe kitabı yabancı eserlerden en fazla beğenilenler arasındadır. Özellikle bu kitabı okuduktan sonra pek çok kişi arasında kitap tavsiye edilmektedir. Robinson Crusoe kitabı son haftalarda internet üzerinden araştırılan ve satın alınan kitaplar arasına girmiştir. Peki Robinson Crusoe kitabını kim yazmıştır? Robinson Crusoe kitabı ana fikri nedir? İşte Robinson Crusoe kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

Ebru Gündeş ve Sun Tzu felsefesi

Sonra çekildim bir kenara, seyrettim bütün olup biteni. Baktım kimde ben ne kadarım, kim bende ne kadar kalmış diye.

12.06.2021

Gel gör beni ‘like’ neyledi

Instagram birkaç ülkede beğeni sayısını gizlemeyi denemişti, sonunda tercihi kullanıcılara bıraktı. Influencer Rachel Araz bu seçenekle herkesin artık daha özgür paylaşım yapacağını düşünüyor. Peki, sadece arkadaşınızın fotoğrafını paylaşabildiğiniz, beğeni ve takipçi sayısının olmadığı ‘Poparazzi’nin popülerleşmesi ne anlama geliyor?

6.06.2021

Eskiyer İstanbul'da

Her zaman söylerim Bodrum’da güvenle balık yemek istediğimde gideceğim yerlerin başında Yalıkavak’taki Eskiyer gelir. Denizin hemen yanı başında Bodrum’un ruhuna uygun servisi, sunumu, lezzet-kalite fiyat dengesiyle güvenimi kazanmıştır. Bunda ortaklar Metin Menteş, Murat Korkmaz ve Erol Sinan Kaynar’ın payı büyüktür.

5.06.2021

Acil olağanüstü hal çağrısı

Gün doğmadan, deniz daha bembeyazken çıkacaksın yola.

1.06.2021

İnsanlığımızı kaybettiğimiz zamanların filmleri

İkinci Dünya Savaşı insanlık tarihinin gördüğü en büyük yıkımlardan biriydi. 1939’da başlayan bu bela 1945’te Alman ordusunun nisandan başlayarak mayıs sonuna kadar Müttefik Kuvvetler’e ve Sovyetler Birliği’ne teslim olmasıyla Avrupa’da sona erdi. Bu vesileyle sinema tarihinde yer etmiş İkinci Dünya Savaşı filmlerini derledik.

29.05.2021

Vajinismus kader mi?

Vajinusmus rahatsızlığı, kadının istemesine rağmen kasılmalar nedeniyle sağlıklı bir cinsel ilişkiyi yaşayamamasıdır. Kasılmalar vajinal olabileceği gibi tüm vücutta da olabilir. Bu durum aslında düşüncede başlar, vajen de devam eder. Başka bir deyişle vajen beynin kontrolü ve emri altındadır.

24.05.2021

Yeni çizilen sınırlar

23 Mayıs 1949 tarihinde ABD, Britanya ve Fransa işgalindeki Alman topraklarında yeni bir cumhuriyet ilan edildi. Oder-Neisse denilen hattın içinde kalan topraklar Sovyet işgalindeydi. Sovyet işgal bölgesinin ortasındaki Berlin ise dört işgal kuvvetinin elindeydi.

23.05.2021

Körleşme

Filistin’de İsrail’in yaptığı katliamı yazıyoruz... Birileri de sosyal medya adreslerinde Filistin’in geçmişte yaptığı hataları, günahları ve ihanetleri yazıyor.

17.05.2021