EKSTRA
MENÜ

Dershane

Dershane haberleri sayfasında güncel ve son dakika Dershane hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.172 Dershane haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Dershane, öğretim ile beraber öğrencinin duygusal, bilişsel ve davranışsal özelliklerinin de arttırılmaya çalışıldığı, bünyelerinde Rehber Öğretmenlerin bulunma şartı olan kurumdur.

Temelde iki kategoride, SBS ve YGS-LYS, Milli Eğitim Bakanlığı'nın müfredat programlarında yer alan konuların ve hedef davranışların belirli bir zaman ölçeğinde,öğrenciye aktarımı, öğrencinin verili konularda test edilerek yeterliliğinin ölçüldüğü, tüm işlemlerden sonra bireysel değerlendirme ile eksik kalınmış olan alanlarda konularda işlemin yeniden başlatıldığı özel öğretim kurumları. Yasal olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na ve Talim ve Terbiye Kuruluna bağlıdırlar.

Dershane Haberleri

Lenfoma ile mücadele eden Boğaç Aksoydan haber var: Kök hücre tedavisine başlıyorum

Lenfoma ile mücadele eden Boğaç Aksoy'dan haber var: Kök hücre tedavisine başlıyorum

Kanal D'de yayınlanan Arka Sokaklar dizisinde 'Volkan komiser' karakterini canlandıran Boğaç Aksoy, mayıs ayında lenfoma kanserine yakalandığını duyurmuştu.

8.10.2021Magazin
Lenf kanseriyle mücadele eden Boğaç Aksoy: Son mücadelemiz başlıyor

Lenf kanseriyle mücadele eden Boğaç Aksoy: Son mücadelemiz başlıyor!

'Arka Sokaklar' dizisinde canlandırdığı 'Volkan Komiser' karakteriyle hafızalara kazınan oyuncu Boğaç Aksoy, bir süredir lenf kanseriyle mücadele ediyor. Sağlık durumu merak edilen Aksoy, 21 gün hastanede yatacağını söyledi.

13.09.2021Magazin
Erdoğan Subay ve Astsubay Mezuniyet Törenine katıldı

Erdoğan Subay ve Astsubay Mezuniyet Töreni'ne katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Subay ve Astsubay Öğrencileri Mezuniyet Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, Fakülte, Temin ve Eğitim Merkezi açılışını gerçekleştirdi.

1.09.2021Gündem
Boğaç Aksoydan güzel haber: Zor günlerin geride kalmasına az kaldı

Boğaç Aksoy'dan güzel haber: Zor günlerin geride kalmasına az kaldı

'Arka Sokaklar' dizisinde canlandırdığı 'Volkan Komiser' karakteriyle hafızalara kazınan oyuncu Boğaç Aksoy, bir süredir lenf kanseriyle mücadele ediyor. Sağlık durumu merak edilen Aksoy, sevenlerine güzel haberi verdi.

18.08.2021Magazin
Siyasete 10 yaşımdan beri meraklıyım; herkes futbolcuları, ben politikacıları ezbere sayardım

'Siyasete 10 yaşımdan beri meraklıyım; herkes futbolcuları, ben politikacıları ezbere sayardım'

Çiçeği burnunda Memleket Partisi’nin Genel Başkanı Muharrem İnce ile eski albümleri karıştırdık… Bize köyde geçen çocukluğunu, lise yıllarında duvarlara yazdığı ‘solcu yazılar’ sebebiyle Demirelci babasından yediği azarları, Artvin’deki öğretmenlik yıllarını, SHP ve CHP’de başlayıp Memleket Partisi’nde devam eden siyaset yolculuğunu anlattı.

18.07.2021Gündem
Son dakika: FETÖcü Orhan İnandının ifadesine ulaşıldı Flaş detaylar: Her şeyi anlattı

Son dakika: FETÖ'cü Orhan İnandı'nın ifadesine ulaşıldı! Flaş detaylar: Her şeyi anlattı

Son dakika haberine göre Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) operasyonuyla Kırgızistan'dan Türkiye'ye getirilerek tutuklanan, FETÖ/PDY'nin 'Orta Asya sorumlusu' Orhan İnandı, 15 Temmuz darbe girişimini televizyondan öğrendiğini söyledi. İnandı, örgütün 'yurt dışı sorumlusu' Ali Ursavaş'ın, darbe girişiminden 3-5 gün sonra gözaltıların hukuksuz olduğu yönünde kendisine mesaj gönderdiğini belirterek, "Bu mesajı alt tabanımıza duyurmamızı, ne kadar fazla kişiye ulaşırsa cemaatin geleceği için iyi olacağını söyledi. Ben de mesajları tabanımızda benim sorumluluğumda olan arkadaşlarla paylaşarak mesajların yayılması yönünde talimat verdim" dedi.

13.07.2021Gündem
LGS şampiyonlarından başarı tüyoları

LGS şampiyonlarından başarı tüyoları

LGS 2021'de Türkiye genelinde 97 öğrenci tam puan alarak şampiyon oldu. Arkadaşlarımız Seda Nur Başpınar, Bilfen Koleji'ndeki şampiyonlarla, Abdullah Şanlı da Bahçeşehir Koleji'ndeki şampiyonlarla görüştü. Onların başarıya giden yolda yaşadıklarını ve duygularını öğrendi:

30.06.2021Eğitim
Galatasaraya kadın eli değecek Metin Öztürk yönetiminde en genç kadın üye

Galatasaray'a kadın eli değecek! Metin Öztürk yönetiminde en genç kadın üye

Galatasaray'ın yeni başkanının belli olmasına yaklaşık 24 saat kala, yönetim listeleri detaylarıyla karşılaştırılıyor.

18.06.2021Futbol
Boğaç Aksoy: Yalan yok, zorlu bir süreç

Boğaç Aksoy: Yalan yok, zorlu bir süreç

Kanal D'de yayınlanan Arka Sokaklar dizisinde 'Volkan komiser' karakterini canlandıran Boğaç Aksoy, bir ay önce lenfoma kanserine yakalandığını duyurmuştu. 3'üncü doz kemoterapi alırken sosyal medya hesabından duygularını diye getiren Aksoy " Yalan yok, zorlu bir süreç" dedi.

15.06.2021Magazin
Boğaç Aksoy kimdir, kaç yaşında İşte Boğaç Aksoy’un son durumu

Boğaç Aksoy kimdir, kaç yaşında? İşte Boğaç Aksoy’un son durumu

Geçtiğimiz ay lenf kanserine yakalandığını duyuran ünlü oyuncu Boğaç Aksoy, son durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Boğaç Aksoy tedavisiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Şu anda ikinci kemoterapi bitti. 6 kilo alacağım toplamda ağustosun sonlarına doğru bitmiş olacak. Allah'ın izniyle, inşallah da setlere geri döneceğim.” Peki, Boğaç Aksoy kimdir, kaç yaşında? İşte Boğaç Aksoy’un son durumu...

8.06.2021Magazin
Lenfoma kanseri tedavisi gören Boğaç Aksoy merak edilen soruları cevapladı

Lenfoma kanseri tedavisi gören Boğaç Aksoy merak edilen soruları cevapladı

Kanal D'de yayınlanan Arka Sokaklar dizisinde 'Volkan komiser' karakterini canlandıran Boğaç Aksoy, bir ay önce lenfoma kanserine yakalandığını duyurmuştu. Tedavi görmeye başlayan ünlü oyuncu takipçilerinden gelen soruları yanıtladı.

8.06.2021Magazin
Kanser tedavisi gören Boğaç Aksoydan mesaj var

Kanser tedavisi gören Boğaç Aksoy'dan mesaj var

Kanal D'de yayınlanan Arka Sokaklar dizisinde 'Volkan komiser' karakterini canlandıran Boğaç Aksoy, bir ay önce lenfoma kanserine yakalandığını duyurmuştu. Tedavi görmeye başlayan ünlü oyuncu takipçilerine sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

5.06.2021Magazin
Çocuk gelin olmamak için koştu

Çocuk gelin olmamak için koştu

Ardahan’da doğan Gülcan Palavan’ın (22) koşudaki yeteneği, ilkokuldaki öğretmeni tarafından keşfedildi. Gülcan, 14 yaşında çocuk gelin olmamak için daha da hızlı koştu. Bugüne kadar 60 madalya ve plaket kazanan Gülcan’ın en büyük hayali, 2024 Olimpiyat Şampiyonası’nda bayrağımızı dalgalandırmak ve köyündeki kızlara el uzatabilmek.

28.05.2021Gündem
Medrese nedir ve ne amaçla yapılmıştır Medrese özellikleri ve eğitimi hakkında bilgi

Medrese nedir ve ne amaçla yapılmıştır? Medrese özellikleri ve eğitimi hakkında bilgi

Öğrencilerin eğitim alacakları bölümler her dönemde değişiklikler göstermiştir. Özellikle de Osmanlı döneminde medreselerde eğitim verilmiştir. Medreselerin özellikleri ve yapıları da büyük bir merak uyandırıyor. Medrese nedir ve ne amaçla yapılmıştır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

24.05.2021Araştırma
FETÖnün mahrem imamı çıplak ayakla kaçmaya çalıştı

FETÖ'nün mahrem imamı çıplak ayakla kaçmaya çalıştı

FETÖ/PDY’nin gaybubet evlerinde saklanan üyelerine ‘maaş’ adı altında para dağıtan eski öğretmen Mehmet Biricik, MİT ve İstanbul Emniyeti’nin ortak operasyonuyla gizlendiği evden kaçmaya çalışırken yakalandı.

7.05.2021Gündem
İstanbulda Emniyet ve MİTten nefes kesen operasyon Çıplak ayakla kaçarken yakalandı

İstanbul'da Emniyet ve MİT'ten nefes kesen operasyon! Çıplak ayakla kaçarken yakalandı

İstanbul'da polisin, MİT desteğiyle düzenlediği operasyonda FETÖ'nün gaybubet evlerinde saklananlara 'maaş' adı altında para dağıtan Mehmet Biricik çıplak ayakla kaçmaya çalışırken yakalandı. 55 bin lira ile yakalaanan Biricik'in 15 Temmuz hain darbe girişimi öncesi her ay askeri öğrencilerin maaşlarının yüzde 15'ini himmet olarak aldığı belirlendi. Öte yandan Türkiye'de yakalanan örgüt mensuplarının dava dosyaları ve aldıkları cezalar ile ilgili bilgi akışı sağladığı ortaya çıktı.

6.05.2021Gündem
Arka Sokaklar oyuncusu Boğaç Aksoy: Lenfomaya yakalandım

Arka Sokaklar oyuncusu Boğaç Aksoy: Lenfomaya yakalandım

BKM Mutfak yapımı Çok Güzel Hareketler 2 oyuncularından Arif Güloğlu'ndan sonra Arka Sokaklar dizisinde rol alan Boğaç Aksoy da lenfomaya yakalandığını duyurdu.

5.05.2021Magazin
Dershaneler kapandı mı Dershaneler, sürücü kursları ve özel kurslar için son durum

Dershaneler kapandı mı? Dershaneler, sürücü kursları ve özel kurslar için son durum

Dershaneler, sürücü kursları ve özel kurslar için gözler MEB'in açıklamalarına çevrildi. Bugün Beştepe'de yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan tam kapanma dönemine geçileceğini bildirdi. Milyonları ilgilendiren karara göre, anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecek. 17 Mayıs'a kadar sürecek olan sokağa çıkma yasağı ve eğitim öğretim takvimi ile ilgili verilen kararın ardından, dershane ve sürücü kurslarının kısıtlamadan muaf olup olmayacağı merak konusu oldu. Peki, dershaneler kapandı mı? İşte, ayrıntılar.

26.04.2021Gündem
Şirinler Yöntemini kullandılar Bank Asyanın hazineye devri istendi

'Şirinler Yöntemi'ni kullandılar! Bank Asya'nın hazineye devri istendi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün finansal yapılanması içinde bulunan ve iflasına karar verilen Bank Asya'nın devlet hazinesine devri için iddianame hazırlandı. Banka aracılığıyla yapılan para aktarmalarında da Şirinler Yöntemi'nin kullanıldığı ortaya çıktı.

8.04.2021Ekonomi
Latife Hanım Köşkü Nerede Ve Nasıl Gidilir Latife Hanım Köşkü Tarihi, Özellikleri Ve Giriş Ücreti Hakkında Bilgi

Latife Hanım Köşkü Nerede Ve Nasıl Gidilir? Latife Hanım Köşkü Tarihi, Özellikleri Ve Giriş Ücreti Hakkında Bilgi

Ülkemizde gerek Cumhuriyet döneminde, gerekse Osmanlı İmparatorluğu içerisinde yapılan birçok farklı tarihi eser bulunmaktadır. Bunlardan bazıları günümüzde de korunmakta ve hala ziyarete açık bir şekilde kullanılmaktadır. Ülkemizde tarihi eser olarak nitelendirilmekte olan birçok farklı köşk ve park bulunmaktadır. İşte, tüm detaylar.

30.03.2021Seyahat
İçi para dolu cüzdanı sahibine teslim etti

İçi para dolu cüzdanı sahibine teslim etti

Muğla'nın merkez ilçesi Menteşe'de memur olan Ercan Çetintaş (36), yolda bulduğu 14 bin 900 lirayı sahibine teslim etti.

23.03.2021Gündem
TED: 3 bin çocuğa burs veriyoruz

TED: 3 bin çocuğa burs veriyoruz

Türk Eğitim Derneği (TED) Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, 3 bin çocuğa nitelikli burs verdiklerini açıkladı.

16.03.2021Eğitim
Kartalda 6 katlı binada yangın Çok sayıda ekip sevk edildi

Kartal'da 6 katlı binada yangın! Çok sayıda ekip sevk edildi

Son dakika haberine göre Kartal'da 6 katlı binanın dershane olarak kullanılan üst katında ve binanın dış cephesinde yangın çıktı.

5.03.2021Gündem
Son dakika... Kartalda 6 katlı binada yangın Korku dolu anlar

Son dakika... Kartal'da 6 katlı binada yangın! Korku dolu anlar

Son dakika haberine göre Kartal'da 6 katlı binanın dershane olarak kullanılan üst katında ve binanın dış cephesinde yangın çıktı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

5.03.2021Gündem
Kartalda 6 katlı binada yangın

Kartal'da 6 katlı binada yangın

Son dakika haberine göre Kartal'da 6 katlı binanın dershane olarak kullanılan üst katında ve binanın dış cephesinde yangın çıktı.

5.03.2021Haber
Yıldırım Medresesi Nerede Ve Nasıl Gidilir Yıldırım Medresesi Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Yıldırım Medresesi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Yıldırım Medresesi Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Medreseler, İslam tarihinde orta ve yükseköğretimin yapıldığı eğitim kurumları olarak bilinmektedir. Osmanlı Devleti'nin döneminde ilk medrese Orhan Bey zamanında 1330 yılında Orhan Gazi Medresesi adı ile İznik'te kurulmuştur. Sonraki yıllarda Osmanlı Devleti'nin sınırlarının genişlemesi ile birlikte Bursa ve Edirne başta olmak üzere pek çok kentte medreseler açılmıştır. Bu tarihi medreselerden birisi de Yıldırım Medresesi'dir. İşte Yıldırım medresesi nerede ve nasıl gidilir? Yıldırım Medresesi tarihi ve özellikleri hakkında bilgileri derledik.

23.02.2021Seyahat
Süleyman Paşa Medresesi Nerede Ve Nasıl Gidilir Süleyman Paşa Medresesi Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Süleyman Paşa Medresesi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Süleyman Paşa Medresesi Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Süleyman Paşa Medresesi; Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilen ve günümüze kadar ayakta kalmayı başaran tarihi öneme sahip yapılardan biridir. Sizin için Süleyman paşa medresesi nerede ve nasıl gidilir? Süleyman paşa medresesi tarihi ve özellikleri hakkında bilgi şeklindeki konu başlıklarını derledik.

23.02.2021Seyahat
Bebek-sivil demeden vahşet...

Bebek-sivil demeden vahşet...

Türkiye’deki ilk silahlı terör eylemini 15 Ağustos 1984’te yapan bölücü terör örgütü PKK, 37 yıldır bombalı ve silahlı saldırılarla güvenlik güçlerinin yanı sıra bebekler dahil sivilleri de hedef alıyor.

15.02.2021Gündem
Röportaj beni zorlayacak gibi geliyor

Röportaj beni zorlayacak gibi geliyor

Aile Meclisi’nin bu haftaki konukları AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ile eşi Volkan Atabek. Eşi ile birlikte dershane açan ve öğretmenlik yapan Çiğdem Hanım, evliliklerinin ikinci yılında atılmış siyasete. Çiftin tanışmasını kahkahalar arasında dinledik. ‘Efsane Volkan’ın dört yıl ara verdiği üniversiteye dönüşüyle başlamış hikâyeleri...

25.01.2021Gündem
FETÖnün firari Ankara dershaneler sorumlusu yakalandı

FETÖ'nün firari "Ankara dershaneler sorumlusu" yakalandı

Ankara'da polis tarafından düzenlenen operasyonda, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Ankara dershaneler sorumlusu" olduğu belirtilen Hakan A. yakalandı.

17.01.2021Gündem
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri 16-17 Ocak sokağa çıkma kısıtlaması var mı Bakanlıktan yeni genelge

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri! 16-17 Ocak sokağa çıkma kısıtlaması var mı? Bakanlık'tan yeni genelge

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı, aşılama sürecinin başlamasıyla gündeme geldi. Türkiye genelinde pazartesi sabah saat 05.00’e kadar geçerli olan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması vaka sayısının düşmesi ve hareketliliğin azaltılması amacıyla kesintisiz uygulanacak. Diğer yandan İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili ek genelge gönderdi. Genelgede özel dershane kursiyerleriyle araç muayene randevusu olanların da hafta sonu kısıtlamadan muaf olacağı duyuruldu. İşte, 16-17 Ocak hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleriyle ilgili bilgiler.

15.01.2021Gündem
655 yıldır ayakta

655 yıldır ayakta

İlk Osmanlı eserleri arasında yer alan 655 yıllık Murad Hüdavendigar Camii restore ediliyor. Çanakkale, Ayvacık’ta yer alan cami, Osmanlı döneminin kuruluş aşamasındaki mimari sanatını yansıtması açısından eşsiz olarak kabul ediliyor.

11.01.2021Gündem
Diyarbakırda dershane önündeki bombalı saldırıda yaşamını yitirenler anıldı

Diyarbakır'da dershane önündeki bombalı saldırıda yaşamını yitirenler anıldı

Diyarbakır'da, 13 yıl önce PKK'lı teröristlerin dershane önüne park ettiği bomba yüklü aracı infilak ettirmesi sonucu yaşamını yitiren 6'sı öğrenci 7 kişi düzenlenen törenle anıldı. Saldırıda 17 yaşındaki oğlu Eren Şahin'i kaybeden AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, "İnsan bir an durup düşünüyor. Acaba PKK Eren'leri özellikle mi seçiyor? Trabzon Maçka'da Eren Bülbül, Diyarbakır'da Eren Şahin ama öyle değil. O kadar çok çocuk katledildi ki iki Eren'e denk gelmesi kaçınılmazdı" dedi.

4.01.2021Gündem
‘Değerlerli’ uzaktan öğretim

‘Değerlerli’ uzaktan öğretim

Değer, ‘bir şeyin’ önceliği ya da ettiği karşılık anlamına gelir. ‘O şey’ maddi (örneğin bir çikolata) olabileceği gibi manevi (manaya dair-örneğin bir aferin-) de olabilir.

4.01.2021Eğitim
Hande Erçel kimdir, kaç yaşında, nereli Hande Erçel O Ses Türkiye yılbaşı özel programına damga vurdu

Hande Erçel kimdir, kaç yaşında, nereli? Hande Erçel O Ses Türkiye yılbaşı özel programına damga vurdu

Hande Erçel O Ses Türkiye'ye konuk olması ile dikkatleri üzerine topladı. Dizideki rol arkadaşı Kerem Bursin ile O Ses Türkiye Yılbaşı Özel programına katılan Hande Erçel'in hayatıyla ilgili bilgiler yeniden merak konusu oldu. Güneşin Kızları dizisinde Selin karakteri ile yıldızı parlayan ünlü oyuncu, bir çok dizide yer aldı. Peki, Hande Erçel kimdir, kaç yaşında? İşte Hande Erçel'in biyografisi ve hayatıyla ilgili bilgiler...

31.12.2020Televizyon
KKTCye girişlerdeki karantina uygulaması 31 Ocak 2021e kadar uzatıldı

KKTC'ye girişlerdeki karantina uygulaması 31 Ocak 2021'e kadar uzatıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, ülkeye giriş yapacaklar için yürürlükteki karantina uygulaması 31 Ocak 2021'e kadar uzatıldı.

30.12.2020Dünya
Son dakika: Kıbrısta sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Son dakika: Kıbrıs'ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Yetkililer tüm ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı. Yetkililer kararın koronavirüs vakalarında yaşanan artış nedeniyle alındığını söyledi.

30.12.2020Dünya
Müşteri portföylerinin çalınma riskine dikkat

Müşteri portföylerinin çalınma riskine dikkat!

Hayatımızı kolaylaştıran dijital dünya, bizi yeni ve ciddi risklerle tanıştırdı: Siber riskler... Pandemi ile birlikte dijitalleşmenin ulaştığı boyut ile birlikte bu riskler artık cebimizde, evimizde, iş yerimizde. Önümüzdeki yıl dijital risklerin küresel zararının 6 trilyon dolara ulaşması bekleniyor.

26.12.2020Sigorta

Yazar Sonuçları

Mahalledeki market sayısı ve gelişmişlik oranı

Bir zamanlar her yere açılan üçüncü nesil kahvecilere çok laf ettim. Şimdi pişmanım. ‘Keşke aynı caddede 36 market olacağına kahveci açılsaydı’ dediğim günlerden geçiyorum.

26.09.2021

Didim’de bir Finans Kamp

GEÇEN hafta Didim’de bir Finans Kampı’na katıldım.

26.09.2021

20'şer kilo yem ne zaman dağıtılacak?

Marmaris temaslarımız sırasında bize anlatılan bir konu işin ‘tesellisi’ sayılıyor. “Bu olay 15 gün sonra gerçekleşseydi, mevsim faaliyetleri dolayısıyla bölgeye getirilen 3,5 milyon arı daha yaşamını kaybedecekti.”

25.08.2021

Kant gibiyiz: ‘Ne yapabilirim?’

Taliban’ın Afganistan’da kontrolü ele geçirmesinden sonra insanlar havalimanına akın ederek ülkeden kaçmaya çalışıyor. Videolar Amerika’nın Saygon-Vietnam’daki görüntülerini hatırlatıyor. Kalkan uçağa tırtıl gibi yapışmak durumu, ne kadar çözülmesi gereken bir olay olduğunu göstermiyor mu? Amerika, Kabil Havalimanı’ndaki görüntüden sonra şu son 50-60 yılı masaya yatırmalı.

17.08.2021

Dünya’nın en büyük spor kulübü hangisi?

En fazla parası olan mı?En çok takipçisi olan mı? En çok kupası olan mı?Yanıtı zor bir soru…

15.07.2021

Yazık oldu Türkçeye!

Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde orta dereceli okullarda öğretilecek seçmeli yeni yabancı dillerin arasında Türkçe de olabilirdi. Ama olmadı. Çince, Arapça, Portekizce, Lehçe olmasına karar verildi.

15.07.2021

FETÖ sıfırdan başlıyor...

Fetullahçı Terör Örgütü, 15 Temmuz sonrası yaşanan gelişmeler ve son zamanda örgüt yönetiminde yaşanan bölünme tartışmalarına karşı, Türkiye’deki tabanı toparlamak amacıyla FETÖ elebaşı Gülen’in “Her ile bir peygamber, her koğuşa bir sahabe ve dışarıdaki her aileye bir melek” sözü üzerine yeni bir yapılanmaya gidiyor. Örgüt aldığı ağır hasarı onarmak, diğer yandan yeniden taban oluşturmak için kolları sıvadı.

21.05.2021

Sahibinden satılık okul ilanları dikkatimi çekiyor

HİÇBİRİMİZ pandemi koşullarına hazır değildik.

20.03.2021

Bursa Turizminden ve şehrin insanından hakettiği ilgiyi göremeyen YILDIRIM KÜLLİYESİ

Bursa erken dönem Osmanlı mimari eserlerini barındıran, Sultan Orhan’dan başlayarak en güzel külliyelerin yapıldığı bir şehir. Öyle ki bu külliyeler bakıldığında her yerden görülebilsin, şehri süslesin, yaptıran Sultanın şehre mührü olsun diye tepelere yapılmış. Hatta o günlerde, şehrin kuzeyinde verimli ova güneyinde ise Uludağ olduğu bilinci ile Sultan Orhan ile birlikte surlar dışına taşınan yerleşimin, şehrin doğu – batı istikametinde gelişebilmesi yolunda adımlar atılmış ve en batıda 1. Murat Hüdavendigar kendi adına külliyesini, en doğuya da Yıldırım Bayezid Külliye’sini inşa ettirmiş.

7.03.2021