EKSTRA
MENÜ

Çocuk Etkinlik

Çocuk Etkinlik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çocuk Etkinlik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.399 Çocuk Etkinlik haberi bulunmuştur.

Çocuk Etkinlik Haberleri

İBB Meclis Toplantısında personel alımları tartışıldı

İBB Meclis Toplantısında personel alımları tartışıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi ekim ayı ikinci oturumu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Avrasya Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirildi.

14.10.2020Gündem
Zeugma ve Göbeklitepe, ziyaretçileri bekliyor

Zeugma ve Göbeklitepe, ziyaretçileri bekliyor

GÜNEYDOĞU'nun iki önemli merkezi Gaziantep ve Şanlıurfa, normalleşme süreci kapsamında açılacak turist sezonunda ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Her iki kentteki tarihi ve turistik mekanların yanı sıra Zeugma ve Göbeklitepe gibi tüm dünyanın ilgisini çeken alanlarda da son hazırlıklar yapılıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın müze ve ören yerleriyle ilgili genelgesinin beklendiği Zeugma ve Göbeklitepe'ye gelenlerin sosyal mesafe ve kişisel tedbir kuralları kapsamında ziyaretleri sağlanacak. Her iki noktada ziyaretçilerin ortak kullanımına açık olan interaktif ekranlar ile sinevizyon salonları ise salgın sona erene kadar kapalı tutulacak.

28.05.2020Gündem
Zeugma ve Göbeklitepe, ziyaretçileri bekliyor

Zeugma ve Göbeklitepe, ziyaretçileri bekliyor

GÜNEYDOĞU’nun iki önemli merkezi Gaziantep ve Şanlıurfa, normalleşme süreci kapsamında açılacak turist sezonunda ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Her iki kentteki tarihi ve turistik mekanların yanı sıra Zeugma ve Göbeklitepe gibi tüm dünyanın ilgisini çeken alanlarda da son hazırlıklar yapılıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın müze ve ören yerleriyle ilgili genelgesinin beklendiği Zeugma ve Göbeklitepe’ye gelenlerin sosyal mesafe ve kişisel tedbir kuralları kapsamında ziyaretleri sağlanacak. Her iki noktada ziyaretçilerin ortak kullanımına açık olan interaktif ekranlar ile sinevizyon salonları ise salgın sona erene kadar kapalı tutulacak.

28.05.2020Ekonomi
Kasım tatili için geri sayım devam ediyor - İlk ara tatil ne zaman

Kasım tatili için geri sayım devam ediyor - İlk ara tatil ne zaman?

Bu yıl ilk kez uygulanacak olan ara tatil için geri sayım devam ediyor. 'Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli' doğrultusunda 18 milyona yakın öğrenci ve 957 bin öğretmen, 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ara tatilini kasım ayında yapacak. Peki, ilk ara tatil ne zaman, ayın kaçında yapılacak?

10.11.2019Gündem
1. ara tatil ne zaman başlıyor Yarıyıl tatili ile okullar ne zaman kapanacak

1. ara tatil ne zaman başlıyor? Yarıyıl tatili ile okullar ne zaman kapanacak?

Eğitim öğretim döneminde neredeyse ilk 2 ayın tamamlanmasıyla, 1. ara tatil için geri sayım başladı. Özellikle ara tatilde şehir dışına çıkmayı planlayan veliler ve öğrenciler, kasım ayında başlayacak olan ilk ara tatil takvimini Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bilgisi doğrultusunda araştırıyor. Peki, 1. ara tatil ne zaman başlıyor? Yarıyıl tatili ile okullar ne zaman kapanacak? İşte, 2019 2020 tatil dönemleri hakkında detaylı bilgiler.

9.11.2019Gündem
Öğrencilere etkinlik dolu ilk ara tatil

Öğrencilere etkinlik dolu ilk ara tatil

18 milyona yakın öğrenci 18-22 Kasım’da ilk ara tatili yapıyor. MEB ara tatilde hem dinlenmeleri hem öğrenmeleri hem de keyifli vakit geçirmeleri için 81 ilde yerel yönetimler, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle etkinlik programı hazırladığını açıkladı. Etkinlikler, 16 ana başlık altında düzenlendi.

7.11.2019Eğitim
Yoga & Wellness Festivali Akasya’da Kutlanıyor

Yoga & Wellness Festivali Akasya’da Kutlanıyor

“Bu çağrı senin için hazır mısın?” sloganıyla yola çıkan ''Yoga ve Wellness'' dünyasının usta isimlerinin bir araya geldiği “Akasya Yoga & Wellness Festivali ikinci kez meraklılarıyla buluşacak.

Film karakterleri Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali’nde

Film karakterleri Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali’nde

Antalya'da bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, sezonu ‘Deniz Efsaneleri’ temasıyla açtı. Lara Birlik Halk Plajı'ndaki festival alanında farklı ülkelerden 15 kum heykeltıraşın, yaklaşık 10 bin ton kum kullanarak yaptığı 45 alt temada 200'e yakın eserin sergilendiği festivalin bu yılki teması, ‘Deniz Efsaneleri’ olarak belirlendi.

27.05.2019Seyahat
Hedef ‘Cannes’ın turistleri

Hedef ‘Cannes’ın turistleri

Yabancı turist sayısında yaşanan hızlı yükseliş, turizm sektöründe beklentilerin de değişmesini sağladı. Otellerin yüksek doluluklara ulaşmasının ardından yeni bir döneme girildiğine dikkat çeken Ela Qualty Resort Belek Genel Müdürü Ufuk Gezgin, “Artık nitelikli turist için çalışmalıyız. Cannes’da, New York’ta tatil yapan turisti Türkiye’ye çekmeliyiz. Pahalı yani nitelikli odalarımıza talebi arttırmalıyız” dedi.

21.05.2019Ekonomi
İstanbullular Doğal Yaşam Festivaline akın etti

İstanbullular Doğal Yaşam Festivali'ne akın etti

Doğal Yaşam Festivali, İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü’nde hafta sonu gerçekleşti…

6.05.2019Keyif
Nisan ayına özel dopdolu çocuk etkinlik rehberi

Nisan ayına özel dopdolu çocuk etkinlik rehberi

Nisan ayında, çocuklarınızla birlikte ailece katılabileceğiniz birbirinden eğlenceli etkinlikleri derledik.

Mart ayına özel dopdolu çocuk etkinlik rehberi

Mart ayına özel dopdolu çocuk etkinlik rehberi

Mart ayında, çocuklarınızla birlikte ailece katılabileceğiniz birbirinden eğlenceli etkinlikleri derledik.

Kemer Country’de keyifli pazar

Kemer Country’de keyifli pazar

İstanbul’un seçkin simalarının bir araya geldiği Kemer Country’de ikincisi düzenlenen ‘Bol Pazar’ etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

16.04.2018Magazin
İçinden Beyoğlu geçiyor

İçinden Beyoğlu geçiyor

2015’ten bu yana tahta perdelerin ardında saklanan eski bir dost, Beyoğlu’na geri dönüyor. Galatasaray Meydanı’nda, eskiden Yapı Kredi Yayınları’na ev sahipliği yapan tarihi bina, Yapı Kredi Kültür Sanat Binası adıyla 13 Eylül’de kapılarını açacak. Artık bünyesinde sergi salonları, kütüphane, kitapçı, kafe ve bir performans salonu var. Bir cephesi tamamen cam. O camdan Beyoğlu’na bakan İlhan Koman’ın ‘Akdeniz’ heykeli, caddeden geçen herkesi kucaklıyor.

İşte ‘Akdeniz’in yeni adresi

İşte ‘Akdeniz’in yeni adresi

Yeniden inşa edilen Beyoğlu’ndaki Yapı Kredi Kültür Sanat binası, 13 Eylül’de açılıyor. İlhan Koman’ın ünlü ‘Akdeniz’ heykelinin de yeni adresi burası olacak ve dışarıdan görülebilecek.

3.09.2017Kitap Sanat
Çocuğunuza dikkat edin

Çocuğunuza dikkat edin!

İnternetin en büyük meraklılarının başında çocuklar geliyor. Mesajlaşma uygulamaları, sosyal ağlar ve e-postalar derken çocukların dijital tehlikelerle karşı karşıya kalması mümkün olabiliyor. Şimdi ise çocukları kontrol eden yazılımlar devrede. Bu yazılımlar, çocukların aramalarını bile dinliyor, kaydediyor.

5.08.2017Ekonomi
Yaz tatilinde çocuğunuz için 5 etkinlik önerisi

Yaz tatilinde çocuğunuz için 5 etkinlik önerisi

İletişim Yöneticisi Ebru Uğraşan, bu konuda ailelerin yardımına koşuyor. Uğraşan, çocukların tatili en verimli şekilde geçirebilmesi için 5 etkinlik öneriyor.

15.06.2017Ebeveyn
Hadi Anne İstanbul Modern’de

Hadi Anne İstanbul Modern’de!

Hala gitmediyseniz bu hafta size binasıyla yenilikçi fakat İstanbul’un tarihi dokusunun olabildiğince içinde, eskiden 4 nolu gümrük antreposu olarak kullanılan İstanbul Modern Sanat Müzesi’ni öneriyorum.

25.01.2017Keyif
Ailecek gidilebilecek 5 etkinlik

Ailecek gidilebilecek 5 etkinlik

"Çocuğumla birlikte nereye gitsem" diye düşünenler için etkinlik önerileri

27.11.2015Etkinlikler
Sea Life Akvayum sizleri bekliyor

Sea Life Akvayum sizleri bekliyor

Köpekbalığı Haftaları’nda hem bilgilenecek hem de eğleneceksiniz.

13.05.2015Etkinlikler
23 Nisan’a özel çocuk filmleri vizyonda

23 Nisan’a özel çocuk filmleri vizyonda!

Sinemalar 23 Nisan'da çocukları bekliyor!

23.04.2015Etkinlikler
Nuuba&theGang’den çocuklara 23 Nisan hediyesi

Nuuba&theGang’den çocuklara 23 Nisan hediyesi

Çocuğunuz 23 Nisan’da t-shirtlere ilham versin!

22.04.2015Etkinlikler
Çocuklar sanatın büyülü dünyasıyla buluşuyor

Çocuklar sanatın büyülü dünyasıyla buluşuyor!

Akbank Sanat 23 Nisan Etkinlikleri ile çocuklar farklı atölyelerde vakit geçirecek.

13.04.2015Etkinlikler

Yazar Sonuçları

Çıkmaz sokaklardan aydınlığa ulaştık

Başarıya ulaşılan girişimcilik hikâyelerinde özellikle yola çıkılırken kurulan hayalleri, ardından yapılan hatalardan alınan dersleri daha çok merak ederim. İşte, BKM Kitabevi Kurucusu Kutbettin Bingölbalı’nın öğretilerle dolu başarı hikâyesi de en iyi örneklerden biri olarak çıkıyor karşımıza.

21.02.2020

Fenerbahçe'nin stadına çocuk etkinlik alanı kuruldu

Pepee’nin mucidi Ayşe Şule Bilgiç, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile bir araya geldi ve bir ilke imza attı. Yeryüzünde ilk kez bir futbol stadında çocuklar için tiyatro ve etkinlik alanı oluşturuldu. Şükrü Saraçoğlu Stadı’ndaki Fenerium alanına kurulan Fenerbahçe Düşyeri’ne gittik, Ayşe Şule Bilgiç ile bu sıra dışı girişimi konuştuk.

5.01.2018

Çocuklar neden mantıksız davranır?

Çocuk babasıyla havuza gidiyor. “Yunuslar nerede?” diye soruyor. Babası da “Oğlum burada yunuslar yok.” diyor. Çocuk da “Ama ben yunus istiyorum.“ diye ağlamaya başlıyor.

18.05.2016

Çocuklarla Evde Yapılacak Etkinlikler

Bizim nesil ebeveynlerin en çok önem verdiği şeylerden biri çocuklarımızla etkinlik yapmak. Evde çocuklarla hangi etkinlikler yapılabilir? Yaş gruplarına göre anlatmak isterim.

5.05.2016

Ya sizin çocuğunuz kanser olsaydı?

Bedenleri küçük, mücadeleleri çok büyük.

25.03.2016