MENÜ

Canlı Bomba

Canlı Bomba ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Canlı Bomba haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.672 Canlı Bomba haberi bulunmuştur.

Canlı Bomba Haberleri

Canlı bombalar polisi suçladı

Canlı bombalar polisi suçladı

Yasadışı DHKP-C örgütüne üye oldukları ve örgüt adına canlı bomba olarak eylem hazırlığı içindeyken yakalandıkları öne sürülerek 22.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Şengül Arslan ile Devrim Kalaycı haklarındaki suçlamaları reddettiler.

5.03.2002Gündem
Sanal ortamda canlı bomba aranıyor

Sanal ortamda canlı bomba aranıyor

ABD Başkanı George Bush'un terörle mücadele kapsamında ilan ettiği ‘Şer Ekseni’ne İran'ı da katması üzerine, ülkenin önde gelen radikal İslamcı örgütlerinden Ensar-ı Hizbullah, internet aracılığıyla bombalı intihar eylemcisi olacak ‘şehit adayları’ aramaya başladı.

5.03.2002Dünya
İstanbul emniyetinde canlı bomba alarmı

İstanbul emniyetinde 'canlı bomba' alarmı

İstanbul emniyet birimlerine 'canlı bomba' eylemi yapabileceği uyarısı yapıldı.

8.03.2002Gündem
Eroinden 16 yıl

Eroinden 16 yıl

Hakkári'den milletvekili seçilen ancak HADEP barajı aşamadığı için Meclis'e giremeyen Nihat Buldan, Londra'da eroin kaçakçılığından 16 yıl hapse mahkûm oldu.

27.03.2002Gündem
Yine kadın canlı bomba

Yine kadın canlı bomba

İsrail ordusunun Netanya'daki intihar saldırısına misilleme amacıyla Ramallah'a girdiği saatlerde, Kudüs yeni bir intihar saldırısıyla sarsıldı.

29.03.2002Dünya
İKÖ toplantısında tartışma: İntihar komandoları terörist mi

İKÖ toplantısında tartışma: İntihar komandoları terörist mi?

Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da bugün başlayan İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) Dışişleri Bakanları toplantısında katılımcı ülkeler, Filistinli intihar bombacılarının terörist olarak kabul edilip edilmeyeceği konusunda fikir ayrılığına düştü.

1.04.2002Dünya
Ortadoğu şiddeti Ladine yarayacak

Ortadoğu şiddeti Ladin'e yarayacak

Ortadoğu'da Filistin halkına soykırım yapıldığını söyleyen Ecevit, ‘‘Çocukları canlı bomba yapanlar da sorumludur’’ dedi. Ecevit, ‘‘Şiddet, Ladin ve terör örgütlerinin işine yarar’’ görüşünü dile getirdi.

4.04.2002Gündem
Terörist mi, çaresiz eylemci mi

Terörist mi, çaresiz eylemci mi?

Saadet Partisi lideri Recai Kutan'ın, Filistin'deki ‘canlı bomba’ eylemlerini ‘‘anlayışla karşıladığını’’ söyleyerek, ‘‘Filistinli gençler vücutlarına bağladıkları bombalarla bazı sivil Yahudiler'in ölümüne neden oluyormuş. Bunun adı da terörmüş. Filistinli gençlere başka seçenek bırakılmadı ki’’ demesi, canlı bomba eylemleri ‘‘meşru mu’’ tartışması yarattı.

8.04.2002Gündem
Kutan: Savaş değil soykırım

Kutan: Savaş değil soykırım

SP Genel Başkanı Recai Kutan, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırısını ''soykırım'' olarak nitelendirdi. Kutan, Filistinlilere ''canlı bomba'' olmaktan başka yol bırakılmadığını da söyledi.

9.04.2002Gündem
Canlı bomba terör

Canlı bomba terör

DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, İsrail'deki intihar saldırılarını değerlendirirken, sivil halkın ölümüne yol açan ‘‘canlı bombaları’’ terör yapmakla suçladı.

10.04.2002Gündem
Bitirin de Iraka girelim

Bitirin de Irak'a girelim

İstihbarat kaynaklarına göre ABD Dışişleri Bakanı Powell, İsrail Başbakanı Şaron'a şöyle dedi: "Filistin'deki operasyonu çabuk bitirin de Irak'ta operasyonu başlatalım. Bu sizin için de yararlı olacak." Şaron ise "Biz çekildikten sonra da canlı bomba yollarlar" diyerek işgali sürdürmekte ısrar etti.

15.04.2002Gündem
Saddam: Türkiye yapıcı olmalı

Saddam: Türkiye yapıcı olmalı

Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin, Türkiye'nin Arap ülkeleriyle ilişkilerinde yapıcı tutum içinde olmasını istedi. Saddam Hüseyin, bir askeri heyeti kabulünde yaptığı konuşmada, Filistin sorunu ile Türkiye ve İran ile ilişkilere değindi.

16.04.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Savaş yiğitlerin işidir...

SAVAŞLAR giderek alçaklaşıyor...

İnsanoğlu normal günlük yaşamında uygarlaşırken, savaşlar daha da ilkel...

2.04.2002

Uçurtmalarını uçursunlar

DEBORAH Mathis Amerikalı bir yazar.

Onu geçenlerde Forum İstanbul'un ilk günü öğle yemeği sırasında konuşmacı olarak dinledik.

6.04.2002

Sen bunu nasıl söylersin?

YAŞAMINI yazarak kazanmayı tercih etmiş insanların sıkça karşılaştıkları bir sorudur, ‘‘Sen bunu nasıl söylersin’’ sorusu.

8.04.2002

Pencereden bakın, sayılarını görürsünüz

TÜRKİYE'deki ‘‘azgın azınlığın’’ kıymeti harbiyesini öğrenmek mi istiyorsunuz. Ben yazdıkları gazetelerin tirajını yazmıştım.

14.04.2002

İnsana ‘iyi ki ateist olmuşum’ dedirtiyorlar

FİLİSTİNLİ gençlerin canlı bomba olma hevesleri, onların gelecek hakkından tek bir umutlarının kalmamasıyla açıklanıyor. Bu dünyada güzel bir şey olabileceğini düşünmüyorlar artık, bari öteki dünyada iyi yaşamamızı sağlayacak eylemler yaparak işi sağlama bağlayalım diyorlar.

29.04.2002