EKSTRA
MENÜ

Besinler

Besinler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Besinler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.853 Besinler haberi bulunmuştur.

Besinler Haberleri

Baykuş Ne Yer Yavru Baykuşlar Nasıl Beslenir Ve Baykuşların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Baykuş Ne Yer? Yavru Baykuşlar Nasıl Beslenir Ve Baykuşların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Pek çok birey tarafında evcil hayvan olarak baykuş beslemek istediği bilinmektedir. Bu durumun temel nedeni oldukça uysala ve oldukça hoş hayvanlar olarak görülmesidir. Bu nedenle pek çok kişi tarafından Baykuş ne yer? Yavru baykuşlar nasıl beslenir ve baykuşların en çok sevdiği besinler neler olmaktadır? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

3.05.2021Araştırma
Balina Ne Yer Balinalar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Balina Ne Yer? Balinalar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Balinalar suda yaşayan hayvanlardan biridir. Balinalar birçok kişi tarafından merak edilerek araştırılıyor. Balinaların sahip olduğu çok farklı özellikler bulunuyor. Balinaların ne yediği nelerle beslendiği merak edilen konular arasındadır. Balina ne yer? Balinalar nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler neler detayları ile derledik.

3.05.2021Araştırma
Balık Ne Yer Balıklar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Balık Ne Yer? Balıklar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Balıklar, genellikle pet shoplardan alınan mamalarla beslenir. Tek tip beslenme balığa zaman zaman zarar verebilir. Bu nedenle sizler için balık ne yer, balıklar nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler nelerdir konularını derledik.

3.05.2021Araştırma
Ayı Ne Yer Yavru Ayılar Nasıl Beslenir Ve Ayıların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Ayı Ne Yer? Yavru Ayılar Nasıl Beslenir Ve Ayıların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Ayılar herkesin ilgisini çeken hayvan türleridir. Ayıların hangi yiyecekleri sevdiği ve tükettiği internet üzerinden insanlar tarafından araştırılıyor. Ayıların günlük olarak ne kadar yemek yediği de merak edilen konular arasında yer alıyor. Ayı ne yer? Yavru ayılar nasıl beslenir ve ayıların çok sevdiği besinler neler detayları ile derledik.

3.05.2021Araştırma
At Ne Yer Atlar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

At Ne Yer? Atlar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Atların beslenme dengesi kurulurken dikkat edilmesi gerekir. Atların gıda grubu içesinde protein, vitamin ve mineral bulunmalıdır. Atların temel beslenme alışkanlığı ise kaba yem olmaktadır. Fakat atlar antrenman yapan ve enerjiye ihtiyaç duyan hayvanlardır. Bu nedenle kaba yem yeterli olmamaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Aslanlar Ne Yer Yavru Aslan Nasıl Beslenir Ve Aslanların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Aslanlar Ne Yer? Yavru Aslan Nasıl Beslenir Ve Aslanların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Aslanlar, yaşadıkları habitatların en güçlü canlılarından biridir. Bu nedenle pek çok hayvanı rahatlıkla yiyebilirler. Sizler için merak edilen aslanlar ne yer, yavru aslan nasıl beslenir ve aslanların en çok sevdiği besinler nelerdir detayları ile derledik.

3.05.2021Araştırma
Steroid Nedir Ve Ne İşe Yarar Steroid Zararları Ve Yan Etkileri

Steroid Nedir Ve Ne İşe Yarar? Steroid Zararları Ve Yan Etkileri

Steroid, eğer tıp literatürüne hakim değilseniz bir şey ifade etmeyebilir. Fakat kortizon deyince akla daha çok bilgi gelebilir. Daha yakından inceleyecek olursak; steroid nedir? Steroid ne işe yarar? Steroid zararları ve yan etkileri nelerdir gibi pek çok soruya cevap olabilecek önemli bilgileri sizler için derledik.

3.05.2021Sağlık
Hipoglisemi Nedir Ve Belirtileri Nelerdir Hipoglisemi Neden Olur Ve Nasıl Geçer

Hipoglisemi Nedir Ve Belirtileri Nelerdir? Hipoglisemi Neden Olur Ve Nasıl Geçer

Hipoglisemi, kan şekeri düzeyinin normal seviyesinden düşük olmasına verilen isimdir. Glikoz insan vücudunda ihtiyaç olarak bulunan ve enerjinin kaynağı olarak bilinen maddedir. Bu hastalık, genel olarak diyabet ile ilgili tedavi gören kişilerdir ortaya çıkar. Bunun haricinde bazı tıbbi hastalık ve ilaca bağlı olarak da meydana gelir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Sağlık
Pankreas Nedir Ve Nerede Pankreas Ne İşe Yarar Ve Görevleri Hakkında Bilgi

Pankreas Nedir Ve Nerede? Pankreas Ne İşe Yarar Ve Görevleri Hakkında Bilgi

İnsan vücudunda yer alan her organın ayrı ayrı bir işlevi bulunmaktadır. Bunun için de organlarının nerede olduğunu ve hangi işlevleri yaptığını bilmek çok önem taşımaktadır. Pankreas da en çok merak edilen organlar arasında yer almaktadır. Pankreas nedir ve nerede? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

3.05.2021Araştırma
Lavanta Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Lavanta Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Lavanta Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Lavanta Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Genel olarak Akdeniz Bölgesinde yetişen lavanta çiçekleri, günümüzde oldukça popüler bir çiçektir. Oldukça hoş kokusuyla beraber daha çok sıcak havalarda ve yaz mevsimlerinde açar. Peki lavanta çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Lavanta çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Regl (adet) ağrısına ne iyi gelir Regl ağrılarını azaltmak için öneriler

Regl (adet) ağrısına ne iyi gelir? Regl ağrılarını azaltmak için öneriler

Regl (adet) ağrıları, kadınlarda yaygın olarak karşılaşılabilen bir sorun. Bazı kadınlar regl dönemini şiddetli ağrılarla geçirebilirken bazıları da daha hafif geçirir. Peki regl (adet) ağrısına ne iyi gelir? Regl ağrılarını azaltmak için öneriler...

29.04.2021Sağlık
Enerji veren yiyecekler nelerdir İşte enerji deposu besinler

Enerji veren yiyecekler nelerdir? İşte enerji deposu besinler

Kış boyunca daha az harekete alışan vücudumuzun ve yavaşlayan metabolizmanın baharın gelmesi ve doğanın canlanmasıyla birlikte değişen ısı, ışık ile nem oranına adapte olmaya çalışması bahar yorgunluğuna sebep olabiliyor. Bu da yorgunluk, huzursuzluk ve uyku halini de beraberinde getirebiliyor. Ancak, bu durum vitamin açısından zengin besinleri tüketilerek engellenebilir. Peki vücuda enerji veren yiyecekler nelerdir? İşte enerji deposu besinler...

29.04.2021Sağlık
Pamuk Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Pamuk Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Pamuk Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Pamuk Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan ve günümüzde hala kullanılmaya devam eden pamuk yağı sağlıklı besinler arasında yer alır. Faydaları saymakla bitmeyen pamuk yağı sağlık açısından oldukça olumlu etkilerde bulunur. Ayrıca lezzetli ve kıvamında yemekler hazırlama konusunda da oldukça etkilidir. Pamuk yağı nedir, nasıl elde edilir faydaları nelerdir gibi konuları sizin için derledik.

Kenevir Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Kenevir Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Kenevir Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Kenevir Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Kenevir yağı, kenevir bitkisinin tohumlarından elde edilir ve sağlığa pek çok faydası bulunmaktadır. Halk arasında kenevir bir uyuşturucu çeşidi olarak bilindiğinden dolayı bazı ülkelerde yetiştirilmesi yasaktır. Ancak son yıllarda kenevir yağının insan sağlığına olan faydaları fark edildiğinde yetiştirilmesi serbest hale gelmiştir. Kenevir yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir, kenevir yağı faydaları ve kullanımı nasıldır tüm detaylarıyla derledik.

Yüksek tansiyona ne iyi gelir İşte tansiyonu düşüren besinler

Yüksek tansiyona ne iyi gelir? İşte tansiyonu düşüren besinler

Damar içindeki kanın damar duvarına yaptığı yüksek basınca yüksek tansiyon (hipertansiyon) denir. Stres, kaygı gibi psikolojik nedenler dışında birtakım hastalıklar da bu duruma neden olabilir. Peki yüksek tansiyona ne iyi gelir? İşte tansiyonu düşüren besinler...

27.04.2021Sağlık
Ejder Meyvesi Nelere İyi Geliyor, Nasıl Tüketilmeli Ejder Meyvesinin Faydaları

Ejder Meyvesi Nelere İyi Geliyor, Nasıl Tüketilmeli? Ejder Meyvesinin Faydaları

Ejder meyvesi diğer adıyla pitaya meyvesi protein, lif, karbonhidrat, C ve B vitaminleri, omega-3 ve omega-6 gibi çoklu yağ asitleri açısıdan oldukça zengin. Bu nedenle ona 'süper yiyecek'de deniyor. Ayrıca bağışıklık sistemini de güçlendiriyor. Peki ejder meyvesi nelere iyi geliyor, nasıl tüketilmeli? İşte ejder meyvesinin faydaları...

Halsizliğe ne iyi gelir, nasıl geçer Halsizliğe iyi gelen besinler

Halsizliğe ne iyi gelir, nasıl geçer? Halsizliğe iyi gelen besinler

Gün içinde bazen kendimizi halsiz veya yorgun hissederiz. Bu durumun çeşitli nedenleri olabilir. Bazen psikolojik veya başka bir rahatsızlıkla ilgili olabileceği gibi bazen de tükettiğimiz yiyeceklerle de ilgili olabilir. Peki halsizliğe ne iyi gelir, nasıl geçer? İşte halsizliğe iyi gelen besinler...

20.04.2021İyi Yaşam
İftar Duası Türkçe Okunuşu - İftar Duası Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet)

İftar Duası Türkçe Okunuşu - İftar Duası Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet)

İftar Duası Türkçe okunuşu ve anlamı, İslam aleminde manevi heyecanla beklenen Ramazan ayının gelmesi ile Müslümanların odaklandığı konulardan oldu. İmsak vakti niyet ederek akşam ezanına kadar oruç tutan milyonlarca vatandaş paylaşımların arttığı iftar sofralarında, dualar edecek. İftar Duası Arapça yazılışı ve İftar Duası anlamı Diyanet kaynaklarında yer alıyor. Yardımlaşma, dayanışma ve dönüşüm iklimi Ramazan ayında iftar sofrasının bereketlenmesi için edilen İftar Duası, alimler tarafından tavsiye ediliyor. İşte, oruç açarken okunacak İftar Duası Türkçe okunuşu, anlamı ve Arapça yazılışı.

15.04.2021Gündem
B12 Vitamin Eksikliği Belirtileri Nelerdir İşte B12 Deposu Besinler

B12 Vitamin Eksikliği Belirtileri Nelerdir? İşte B12 Deposu Besinler

Suda eriyen bir vitamin olan B12, karaciğer, böbrek ve diğer vücut dokularında depolanır. B12 vitamini eksikliği birtakım sorunları da beraberinde getirir. Depresyon, unutkanlık, kansızlık bunlardan bir kaçı... Peki B12 vitamin eksikliği belirtileri nelerdir? İşte B12 deposu besinler...

14.04.2021İyi Yaşam
Probiyotik nedir, faydaları nelerdir Probiyotik bulunan besinler

Probiyotik nedir, faydaları nelerdir? Probiyotik bulunan besinler

Sindirim sisteminin düzenli çalışması, sağlığın en önemli koşullarından biri. Buna yardımcı olan en önemli etken de bağırsaklarda bulunan flora bakterileri. Probiyotik ve prebiyotikler, bağırsak mikroflorasının sağlığının korunması ve işlevlerini yerine getirebilmesi için oldukça önemli. Peki probiyotik nedir, faydaları nelerdir? İşte probiyotik bulunan besinler...

13.04.2021Sağlık
Sahurda tok tutan besinler öne çıkıyor: Sahurda ne yenir

Sahurda tok tutan besinler öne çıkıyor: Sahurda ne yenir?

Sahurda tok tutan yiyecekler Ramazan'ın ilk günü ile gündeme geldi. Sahur sofraları için gün içinde hazırlıklarını yapmak isteyen vatandaşlar, internet üzerinden 'Sahurda tok tutan besinler' konusunda araştırmalarını gerçekleştiriyor. Uzmanlara göre yumurta, peynir gibi besinlerin sahursa tüketilmesi gerekiyor. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu'nun ve Uzmanı Dr. Ömer Faruk Yolcu, sahur sofralarında tüketilmesi gereken besinlerle ilgili önerilerini paylaştı. Peki, sahurda ne yenir? İşte, sahurda tüketilmesi gereken besinler.

12.04.2021Sağlık
Soğan Kürü Nedir Ve Nasıl Yapılır Soğan Kürü Faydaları Ve Tarifi

Soğan Kürü Nedir Ve Nasıl Yapılır? Soğan Kürü Faydaları Ve Tarifi

Soğan kürü, miyom, iyi huylu prostat büyümesi, polikistik over, kıl dönmesi, menopoz, hamile kalma gibi rahatsızlıkların tedavisinde sıkça kullanılan bitkisel bir kürdür. Evlerinizde taze olarak yapabileceğiniz kürü düzenli olarak 15 gün boyunca kullanmanız gerekir. Soğan kürü nedir ve nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Sağlıklı kilo kaybı için 10 altın besin

Sağlıklı kilo kaybı için 10 altın besin

Sağlıklı beslenme ve kilo kaybı için tüketilmesi gereken besinler hakkında bilgi veren Diyetisyen Gizem Gençyürek, “Yeşil çay, yulaf ezmesi, Türk kahvesi, kefir, yoğurt, pul biber, Hindistan cevizi yağı, zencefil, çiğ badem ve yeşil kabak gibi besinler hem bağışıklığı güçlendirir hem de sağlıklı kilo kaybı sağlar” dedi.

12.04.2021Sağlık
Ramazan’da bu besinlere dikkat; sağlık sorunlarını tetikleyebilir

Ramazan’da bu besinlere dikkat; sağlık sorunlarını tetikleyebilir

Ramazan ayında mide ve bağırsak hastalıklarının daha çok görüldüğünü belirten Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Hakan Demirci, uyarılarda bulundu. Doç. Dr. Demirci, “Uzun süren açlık gastrit ve ülser gibi şikayetleri artırabilir. Hamur işi gibi yoğun karbonhidratlı gıdalardan kaçınmak gerekir. Bunlar kan şekerini aniden yükseltip düşüreceği için orucun iftara yakın döneminde kişide ciddi açlık, hipoglisemi, tansiyon düşüklüğü gibi bulgular yaratabilir” dedi.

12.04.2021Sağlık
Yoldaki cana dikkat

Yoldaki cana dikkat

Türkiye’nin büyük kesiminde nisan ayının ortasında aniden bastıran soğuk ve karlı hava, göçmen kuşları olumsuz etkiledi. Kuşların açlıktan otoyollara indiklerini söyleyen kuş gözlemcisi ve fotoğrafçısı Emin Yoğurtçuoğlu, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

12.04.2021Gündem
Zencefil Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Zencefil Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Zencefil Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Zencefil Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Meyve, sebze ve benzer besinler yemenin dışında tohumu ile ve ya yağı çıkarılarak da tüketilebilir. Özellikle bu bitkilerin yağları farklı şekillerde de kullanılabilir. Özellikle zencefil yağının da birbirinden çok faydası bulunmaktadır. Zencefil yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Teff Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar Teff Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Teff Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar? Teff Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Sağlıklı bir yaşam için vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin gereken miktarda alınması oldukça önemli. Özellikle protein ve kalsiyum gibi ihtiyaç duyulan besin değerlerinin tüketilmesi günlük yaşamımızın dengeli bir şekilde devamı için şart. Teff tohumu da haiz olduğu zengin besin maddesi içeriği ile kullanımı tavsiye edilen besinler arasında göze çarpıyor. Peki Teff tohumu nedir ve ne işe yarar? Teff tohumu faydaları ve özellikleri nelerdir? Tüm detaylarıyla birlikte merak edilenleri derledik.

Susam Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar Susam Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Susam Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar? Susam Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Besinlerin sağlığa pek çok faydası bulunmaktadır. Birbirinden önemli yararlar sağlayan bu besinler tohumlama yöntemi ile ekildiği takdirde verim oldukça olumlu olacaktır. Susamın ise birbirinden önemli faydaları bulunuyor. Susam tohumu nedir ve ne işe yarar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Kinoa Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar Kinoa Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Kinoa Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar? Kinoa Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Kinoa tohumu, bitkinin yenilebilen kısmıdır. Çok küçük taneler biçiminde görüntüsüne karşılık kinoa tohumları son derece besleyici bir yapıya sahip durumdadırlar. Sizin için pek çok kişi tarafından merak edilen Kinoa tohumu nedir ve ne işe yarar? Kinoa tohumu faydaları ve özellikleri şeklinde özenle seçilmiş olan konu başlıklarını tüm detayları ile derledik.

Lahana Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Lahana Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Lahana Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Lahana Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Sofraların vazgeçilmezi lahana üretim açısından da en çok rağbet gören sebzeler arasında gelmektedir. Özellikle seracılık faaliyetlerinde tercih edilen lahana ekonomik anlamda da üreticilerin en çok tercih ettiği besinler arasındadır. Lahana tohumu nasıl ve zaman ekilir? Lahana tohumu nasıl olur ve nereden alınır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.04.2021Bitki Bakımı
Bakla Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Bakla Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Bakla Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Bakla Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Bakla tohumu nedir? Bakla tohumu nasıl olur? Bakla tohumu ne zaman ekilir? Bakla tohumu nasıl çimlenir? Bakla tohumu ne kadar aralıklar ile sulanır? Bakla tohumu nerelere ekilir? Bakla tohumu nasıl saklanır? Bakla tohumu hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Potasyum eksikliği belirtileri nelerdir İşte potasyum içeren besinler

Potasyum eksikliği belirtileri nelerdir? İşte potasyum içeren besinler

Potasyum, vücut tarafından üretilmeyen ve gıdalar yoluyla alınması gereken minerallerden biri. Özellikle böbrek fonksiyonlarının yanı sıra kas ve kemik sistemi için oldukça faydalıdır. Eksikliği ise çeşitli problemlere yol açabilir. Peki potasyum eksikliği belirtileri nelerdir? İşte potasyum içeren besinler

11.04.2021Sağlık

Yazar Sonuçları

Sağlık ve mutluluk için 3 başlık

VİRÜS saldırısına muazzam bir mutsuzluk dalgasının eklendiği kesin. Hepimiz istisnasız mutsuzluk hastasıyız. Peki, bu mutsuzluk hastalığının bir ilacı var mı? Nasıl mutlu olabiliriz? Bu soruların cevabı, özellikle yaşadığımız günlerde çok ama çok önemli. Oysa insan mutlu olmalı, yaşamdan keyif almalı, aldığı her nefesin değerini bilmeli. Mutluluğa giden yolların neler olduğunu merak ediyorsanız, Dr. Murat Altınörs, anlattı:

26.04.2021

Antikora takılmayın

Pandemide hastalığı geçirenlerin de, korunmak için aşı yaptıranların da en çok merak ettikleri konu “bağışıklıklarına yetecek düzeyde antikor üretip üretmedikleri” oluyor.

24.04.2021

Kalp hastaları için ramazan ayı ve oruç

Her yıl 1 milyondan fazla Müslüman, Hicri takvimin 9. ayına tekabül eden Ramazan ayında, gün doğumundan gün batımına dek yeme, içme gibi dünyevi zevklerden uzak durarak oruç ibadetlerini yerine getirirler. Çoğunlukla bu süre 15-16 saati bulur ve sahur ile iftar olmak üzere günde 2 defa yemek yenir.

23.04.2021

Doğru beslenip doğanın gücüyle arınma

Rutinlerimizdeki mecburi değişiklikler hem fiziksel hem de ruhsal olarak bizi fazlasıyla etkiledi. Doğanın uyanışını fırsat bilip vücudumuza iyilik yapmanın yani detoksun tam zamanı… Bağışıklığı güçlendirip hastalıklara karşı direnç sağlayan programlar da var, COVID-19 nedeniyle tat duyusu zayıflayan ya da kaybolanlara destek olanlar da...

23.04.2021

Dünya sınıfta kaldı

1920’li yıllardaki grip salgınından bu yana dünya bir pandemi sorunu ile karşı karşıya kalmadı. Böyle bir salgın, böyle bir bela, böyle bir tehdit yaşamadı.

22.04.2021

Alzheimer’a karşı stratejik beslenme

Bilişsel gerilemeleri 2.5 yıla kadar yavaşlatmak, hastalıkların riskini azaltmak doğru beslenmeyle mümkün. Üstelik genetik yatkınlığınız olsa bile! Peki yapılan son araştırmalara göre alzheimer riskini azaltmak için hangi besinleri tüketmeliyiz?

18.04.2021

Ramazan ayına özel diyet önerileri

Ramazan ayı geldi. Bu süreçte beslenmek çok önemli. Nelere dikkat etmelisiniz? Ramazan ayında metabolizmanız yavaşlayabilir. Su içimini aksatmamak, hareket etmek ve hafif beslenmek çok önemlidir. Sağlıklı bir Ramazan ayı geçirmek ve aşırı kilo almamak için önerilerimi dikkate almanızı tavsiye ederim.

16.04.2021

Ramazanda Su Tüketimi

Ramazan ayında vücudun işlevlerini yerine getirmesi, su kaybının önlenmesi için beslenme önerileri...

15.04.2021

Ramazan ayına özel beslenme tüyoları

Beslenme alışkanlıklarımız ve besin tercihlerimiz belirli özel dönemlerle beraber değişkenlik göstererek çeşitlenebilir. Bu değişimin yaşandığı en belirgin dönemlerden biri ise Ramazan ayıdır. Fiziksel ve ruhsal olarak arınmanın gerçekleştiği bu dönemde, bedensel algımızı değiştirmeden sağlıklı bir yol çizebilmemiz mümkün.

13.04.2021

Hoş Geldin Ramazan: Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ramazan ayı, diğer aylardan farklı olarak beslenme düzeninin ve yaşam şeklinin değiştiği bir aydır.

12.04.2021

Anksiyeteyle savaşan besinler

Somon stres hormonlarının salgılanmasını önler, turunçgil kokusunun modumuzu yükseltme, bitter çikolatanın mutluluk verici etkisi vardır. Anksiyetemizi dindirmek için ne yiyebileceğimizi bilmek hayatımızı değiştirebilir.

11.04.2021