EKSTRA
MENÜ

Bahar

Bahar haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bahar hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 31.643 Bahar haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bahar, Farsça kökenli mevsim adı. İki anamevsim olan yaz ve kışı birbirine bağlayan, daha çok orta kuşakta belirgin, 21 Mart - 21 Haziran ile 23 Eylül -21 Aralık arasında kalan mevsimler.

Bahar Haberleri

Marmara Denizinde yeni tehlike: Oksijen azlığı Kötüleşerek devam ediyor

Marmara Denizi'nde yeni tehlike: Oksijen azlığı! 'Kötüleşerek devam ediyor'

Marmara Denizi'nde Bilim-2 Gemisi ile önemli araştırmalar yürüten ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü'nde görevli bilim insanları, müsilajın artık büyük ölçüde azaldığını tespit ederken, çok ciddi boyuta ulaşan oksijen azlığı probleminin yeni bir tehlike oluşturduğunu belirledi. ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Yücel, "Marmara'da müsilaja neden olan fazla azot ve fosfor yüklerinin varlığının denizin içinde birikmiş olması sorunu hala devam ediyor. Bunun dolaylı bir sonucu olarak fazla biyolojik üretkenlik ve son yıllarda bunun bir sonucu olan oksijen azlığı durumu da kötüleşerek devam ediyor" ifadelerini kullandı.

17.09.2021Gündem
Homeros’un ruhunu önümüze getiriyor

Homeros’un ruhunu önümüze getiriyor

Yetkin Homeros uzmanı Azra Erhat ‘Gül ile Söyleşi’de ‘Tanrılar, yarıtanrılar ve insanlar arasında geçen’ olayları anlatan eserleri tanıtırken, onların yaşandığı mekânları Olimpos’tan indiriyor. Homeros’un destansı dilini bugünün genç zihnine bir dil esintisi olarak üflüyor.

17.09.2021Kitap Sanat
‘Genç düşsüzlüğü’

‘Genç düşsüzlüğü’

Evrim Kuran’ın 3 bin 253 katılımcıyla gerçekleşen yeni göç nesline dair kapsamlı bir araştırmadan yola çıkarak yazdığı ‘Onlar Göçtü Buradan’, herkes için ders niteliğinde bir kitap.

16.09.2021 Kitap Sanat
Son dakika haberi: İHA-SİHA-TİHAların mimarı CNN TÜRKte... Selçuk Bayraktar anlattı: AKINCIların atası böyle ortaya çıktı

Son dakika haberi: İHA-SİHA-TİHA'ların mimarı CNN TÜRK'te... Selçuk Bayraktar anlattı: 'AKINCI'ların atası böyle ortaya çıktı

Baykar Teknoloji Lideri ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Ahmet Hakan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen Tarafsız Bölge programında Türkiye'nin yüksek teknoloji alanındaki geleceği hakkında merak edilen soruları yanıtladı. Bayraktar, AKINCI'ların atasının 16 yıl önce drone'lar bile ortada yokken maket uçaklara benzeyen ama kendi uçabilen teknolojiyle yola çıktıklarını anlattı. Ayrıca Selçuk Bayraktar, 'muharebede devrim' diye nitelendirdiği insansız savaş uçağı gemi projesiyle dünyada bir ilki başararak, keşif ve vuruş gücü anlamında büyük bir kuvvet çarpanı oluşturulacağını belirtti.

15.09.2021Gündem
Arda Turanın davası sürüyor

Arda Turan'ın davası sürüyor

Futbolcu Arda Turan'ın "cinsel taciz" suçundan yeniden yargılanmasına devam edildi. Mahkeme, tanık olarak dinlenilmesine karar verilen futbolcu Burak Yılmaz'ın celse arasında hazır edilmesine, aksi durumda yurt dışındaki adresinin bildirilmesine hükmetti.

15.09.2021Futbol
Afgan kadınlardan Talibana karşı ses getiren eylem: Bir ağızdan #KıyafetimeDokunma diye haykırdılar

Afgan kadınlardan Taliban'a karşı ses getiren eylem: Bir ağızdan #KıyafetimeDokunma diye haykırdılar!

Taliban'ın Afganistan'ın yönetimini ele geçirmesiyle birlikte ülkede başlayan kaos hız kesmeden devam ediyor. Afgan kadınlar ise #KıyafetimeDokunma kampanyası ile toplumsal yaşama birçok yasak getiren Taliban'a karşılık veriyor ve karşı çıkıyor. Afgan kadınların kampanyası sosyal medyada yayılıp dünya çapında karşılık buldu.

14.09.2021Dünya
5 Ekim hangi burç ve burcu ne 5 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

5 Ekim hangi burç ve burcu ne? 5 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji hep odak noktası ve merak konusu olmuştur. İşte 5 Ekim hangi burç, özellikleri, 5 Ekim tarihinde doğanların yükseleni, 5 Ekim tarihinde gerçekleşen tarihi olaylar ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

14.09.2021Burçlar
Emeklilere 2022’de zam müjdesi

Emeklilere 2022’de zam müjdesi!

Emeklilere zam müjdesi Alman Emeklilik Sigortası Başkanı Gundula Rossbach’tan geldi: Artış eksikliğinin önümüzdeki yıl belli bir oranda tamamlanacağını ve 2022’de emeklilerin iyi bir artı alacağını tahmin ediyorum.”

13.09.2021Avrupa
Üniversiteler nasıl açılacak

Üniversiteler nasıl açılacak?

Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül’de başlıyor. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), bu sene üniversitelerin salgının seyrine göre yüz yüze eğitim, uzaktan eğitim ya da hibrit eğitim konusunda kendi kararlarını vereceklerini duyurdu. Bu duyurunun ardından eğitim öğretimin nasıl sürdürüleceği her üniversitenin kendi inisiyatifine kalmış oldu. Üniversitelerin güz yarı yılı açılış tarihleri 27 Eylül ile 18 Ekim arasında farklılık gösteriyor. Yüz yüze eğitimin ağırlıklı olarak tercih edildiği yeni dönem çalışmalarında ders kredilerine ve programın durumuna bağlı olarak çevrim içi derslerin de yapılması planlanıyor. Yeni dönem için hangi üniversite nasıl bir eğitim planlıyor? 30 üniversiteye nasıl açılacaklarını sorduk:

12.09.2021Eğitim
Emine Erdoğan Türk mutfağı kitabını ve aile mutfağını anlattı: Nisan yağmurundan yoğurt mayalıyorum

Emine Erdoğan Türk mutfağı kitabını ve aile mutfağını anlattı: 'Nisan yağmurundan yoğurt mayalıyorum'

Emine Erdoğan ‘Türk Mutfağı’ kitabının nasıl çıktığını anlatırken, aile mutfağının da sırlarını paylaştı: “Ne yazık ki Türk mutfağı denince akıllara hâlâ sadece baklava ve kebap geliyor. Kitapta benim için özel değeri olan iki tarif de var. Leblebi unu helvası ve tarifini Mali First Lady’sinden aldığım zencefil şerbeti. Mikroorganizmalar açısından çok zengin nisan yağmuru ile yoğurt mayalamayı bir gelenek haline getirdim. Evimizde sabah kahvaltılarında çorba olmazsa olmazımızdır. Tayyip Bey de kahvaltıda çorbayı çok sever."

12.09.2021Gündem
Şimdi ‘bağ’ zamanı...

Şimdi ‘bağ’ zamanı...

Sonbahara adım atarken bağlarda da tatlı bir telaş yaşanıyor. Türkiye’nin birçok noktasında bağbozumları başladı. Rotamızı bağlara çevirip jürimize Türkiye’nin en güzel bağ evlerini sorduk; birbirinden lezzetli yemekleri, konforlu konaklama seçenekleriyle en güzel 10 tanesiyle listemizi oluşturduk. Toscana’yı aratmayan Urla bağlarından İstanbul’a yakın Trakya bağlarına seçeneğimiz çok.

12.09.2021Seyahat
Bakan Akar: Haince alçakça saldırı dedi ve ekledi: Kanları yerde kalmadı

Bakan Akar: 'Haince alçakça saldırı' dedi ve ekledi: Kanları yerde kalmadı

Hatay’da bulunan Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile sınır hattı ve sınır ötesinde görevli birliklerin komutanlarıyla toplantı gerçekleştirdi. Bakan Akar, 2 askerin şehit olduğu İdlib saldırısı için "Haince, alçakça saldırıda arkadaşlarımız şehit oldu. Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı, kalmayacak." ifadesini kullandı. Yılbaşından beri 1926 terörist etkisiz hale getirildiğini vurgulayan Akar, 'İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki faaliyetlere ilişkin de "Biz mutabakatlara uyuyoruz. Muhataplarımızın da bu mutabakatlara, buradaki sorumluluklarına uymalarını bekliyoruz." diye konuştu. Bakan Akar, toplantının ardından beraberindeki komutanlarla İdlib’deki saldırıda yaralanan askerleri hastanede ziyaret etti.

11.09.2021Gündem
Milli Savunma Bakanı Akar. beraberindeki komutanlarla Suriye sınırında

Milli Savunma Bakanı Akar. beraberindeki komutanlarla Suriye sınırında

Milli Savunma Bakanı Akar, sınır hattı ve sınır ötesinde görevli birliklerin komutanlarıyla Suriye sınırının sıfır noktasında bir araya geldi.

11.09.2021Haber
Son dakika... Bakan Akar ve komutanlar Suriye sınırında

Son dakika... Bakan Akar ve komutanlar Suriye sınırında!

Milli Savunma Bakanı Akar, sınır hattı ve sınır ötesinde görevli birliklerin komutanlarıyla Suriye sınırının sıfır noktasında bir araya geldi.

11.09.2021Gündem
Birkaç saatte sonbahara kaçış... İstanbul, Ankara ve İzmire yakın 12 adres

Birkaç saatte sonbahara kaçış... İstanbul, Ankara ve İzmir'e yakın 12 adres

İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşıyorsanız hafta sonu biraz olsun kafa dinlemeye ihtiyacınız var demektir. Biz de uzmanlarımıza sıcak yaz günlerinden kurtulup sonbahara adım atmaya hazırlandığımız şu günlerde, bu üç şehre yakın nelere gitmeli, neler yapmalı diye sorduk. Günübirlik gidilecek ya da iki gün tatil yapılacak 12 adresi önerdiler.

11.09.2021Gündem
Her yanımız bahar bahçe...

Her yanımız bahar bahçe...

İzmir’deki Arkas Sanat Merkezi’nde açılan ‘Doğa, Bahçeler, Düşler’ sergisi, Arkas Koleksiyonu’ndan derlenen eserler aracılığıyla doğa, bahçe ve insan arasındaki bütünlüğü sanat aracılığıyla yeniden gündeme getiriyor

10.09.2021Kitap Sanat
4 Mayıs hangi burç ve burcu ne 4 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

4 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 4 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar kuşağı üzerinde toplamda on iki tane burç yer almaktadır. Burçlar insanların kişilikleri hakkında bir takım bilgiler vermektedir. 4 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 4 Mayıs tarihinde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

8.09.2021Burçlar
Son dakika haberi: Kripto para piyasasında deprem Bitcoin dakikalar içinde çakıldı

Son dakika haberi: Kripto para piyasasında deprem! Bitcoin dakikalar içinde çakıldı

Dün kripto para piyasasında adeta çöküş yaşandı. Temmuz ayından itibaren yükseliş trendinde olan Bitcoin dakikalar içinde yüzde 17 düşerek 43 bin dolar seviyesine geriledi. Bu gelişmeyle birlikte altcoinlerde de ciddi düşüş görüldü. Birçok altcoin haftalar öncesindeki seviyesine geri döndü. Düşüşün ardından yatay seviyede seyreden Bitcoin, gün kapanışını ise 46 bin 800 dolardan yaptı. Bitcoin 09:15 itibarıyla 45 bin dolar seviyelerinde seyrediyor.

7.09.2021Ekonomi
AUZEF ders seçimi ne zaman AUZEFten açıklama geldi

AUZEF ders seçimi ne zaman? AUZEF'ten açıklama geldi

AUZEF ders seçimi, 06 Eylül - 10 Eylül 2021 tarihleri arasında üniversitenin resmi internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Ders seçimi yapmak isteyen öğrenciler, bu tarihler arasında işlemlerini gerçekleştirecek. Ders ekle sil için ise 13 Eylül - 17 Eylül 2021 tarihleri dikkate alınacak. İşte, AUZEF ders seçimi hakkında detaylı bilgiler

6.09.2021Gündem
Ve Taliban kuralları devrede... Kadınların resimleri de silindi

Ve Taliban kuralları devrede... Kadınların resimleri de silindi

Afganistan’da yönetimi ele alan Taliban, daha hükümet kurmadan kendi kurallarını hayata geçirmeye başladı. Kabil caddelerinde birçok binadaki rengarenk kadın resimleri ve farklı figürler boyayla kapatılarak yerine Taliban sloganları yazıldı. Taliban’ın yönetimi aldığı günden beri kapalı olan, Kabil’in Tahtakalesi yeniden açıldı.

6.09.2021Dünya
Japonyadan flaş radyoaktif atık su kararı

Japonya'dan flaş radyoaktif atık su kararı

Japonya'da Fukuşima Dai-içi nükleer santralindeki radyoaktif özellikli işlenmiş atık suyun tahliye edilmesi için okyanusun altında 1 kilometrelik tünel inşa edilecek.

5.09.2021Dünya
Son dakika Meteorolojiden İstanbul için sarı uyarı

Son dakika! Meteoroloji'den İstanbul için sarı uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerinin bazı kesimlerinde yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin edildiğini bildirdi. Öte yandan Marmara Bölgesi'nde yarın sabah saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada, yarın sabah saatlerinden itibaren rüzgarın, kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden eseceği belirtildi.

5.09.2021Gündem
Hasretimin dağlarına yolculuk

Hasretimin dağlarına yolculuk

Birkaç yıldır aklımda olan Hakkâri’ye gitme fikri en sonunda bu yaz gerçekleşti. “Bu yaz nereye gidelim” diye sorduklarında hep “Hakkâri’ye gidin” derdim. Bu bir şaka değildi. Nihayet kendi tavsiyeme uydum ve Hakkâri yollarına düştüm. İşte, ana haber bültenlerine çıkan ‘canyoning’ inişlerimizden buzullara tırmanmaya doğayla iç içe muhteşem gezimizden notlar...

5.09.2021Seyahat
Salarha Tüneli açıldı.... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 30 dakikalık yol 5 dakikaya düşüyor

Salarha Tüneli açıldı.... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 30 dakikalık yol 5 dakikaya düşüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Salarha Tüneli Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Salarha Tüneli ile 14 kilometreyi bulan ve yarım saat süren ulaşım artık 4.5 kilometre civarına ve 5 dakikaya inecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca 308 milyon lira yatırım bedeli olan proje ile Merkez Çarşı Mahallesi'nde dolgu alanlarında kentsel dönüşüm başladığını açıkladı.

4.09.2021Ekonomi
Doğal dokusuyla keşfedilmeyi bekleyen kasabalar... 5 bölge, 9 şehir ve 10 güzel kasaba

Doğal dokusuyla keşfedilmeyi bekleyen kasabalar... 5 bölge, 9 şehir ve 10 güzel kasaba

Tarihi dokusu ve doğa manzaralarıyla büyük tatil yörelerinden ayrılan kasabalarda keşfe çıkmanın şimdi tam zamanı... Uzmanlarımıza Marmara, Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz’de gidilmesi gereken kasabaları sorduk. 5 bölge ve 9 şehirden 10 kasabayı önerdiler. Üstelik gezilecek yerlerden, konaklama yapılacak alanlara kadar da tavsiyeler verdiler...

4.09.2021Gündem
Yeni sezon başladı, sanata hasret bitiyor...

Yeni sezon başladı, sanata hasret bitiyor...

Sonbahar geldi, kültür-sanat sezonu açıldı... Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak şehrin tadını çıkarabiliriz artık. Bakalım bizi ne güzel filmler, oyunlar, sergiler ve konserler bekliyor bu yıl? Alanında uzman gazeteciler okurlarımız için önerilerini paylaştı...

Kuruçeşme aşk şarkılarıyla ışıldadı

Kuruçeşme aşk şarkılarıyla ışıldadı

Poll Production organizasyonu ve Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri, önceki akşam Türk pop müziğinin sevilen isimleri Aşkın Nur Yengi ve Mehmet Erdem'i ağırladı.

3.09.2021Keyif
Son dakika... Bakan Muş: Oynaklık çok daha minimum seviyelerde olacaktır

Son dakika... Bakan Muş: Oynaklık çok daha minimum seviyelerde olacaktır

Ticaret Bakanı Mehmet Muş "Stabilizasyon büyük oranda sağlandı. Cari fazlaya doğru giden bir ülke olarak bundan sonra göstergelerde oynaklık çok daha minimum seviyelerde olacaktır" dedi.

3.09.2021Ekonomi
Yaren’in yavrusuna verici takılmıştı: 5 numara Çadda

Yaren’in yavrusuna verici takılmıştı: 5 numara Çad'da

Uluabat Gölü’nün en ünlü misafiri Yaren leyleğin haziranda doğan yavrularından birine uydu vericisi takıldı ve ‘5 numara’ olarak adlandırıldı. Doğumundan iki ay sonra sürüyle birlikte göçe başlayan ‘5 numara’, 4 bin 500 kilometre uçarak Afrika kıtasındaki Çad’a ulaştı.

3.09.2021Gündem
Oğluna kavuşan anne, HDP il binası önünde Türk bayrağıyla halay çekti

Oğluna kavuşan anne, HDP il binası önünde Türk bayrağıyla halay çekti

Şırnak'ta, terör örgütü PKK’dan kaçıp güvenlik güçlerine teslim olan oğluna kavuşan Emine Üstek, HDP il binası önünde davul zurna eşliğinde halay çekti.

2.09.2021Gündem
Eşi kalbinden bıçakladı

Eşi kalbinden bıçakladı

BURSA’nın Osmangazi ilçesi Bahar Mahallesi’nde oturan bir çocuk annesi Ebru Gürcan (38), geçimsizlik yaşadığı eşi Necati Gürcan (40) hakkında mahkemeden uzaklaştırma kararı aldırdı. Kararı ihlal eden Necati Gürcan, önceki gün 17.00 sıralarında, eşinin yaşadığı eve geldi.

2.09.2021Gündem
Xiaomi Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Xiaomi Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Xiaomi Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Xiaomi Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Ülkemizde en çok satılan telefon markalarının başında yer alan Xiaomi son yıllarda satış rekoru kırmıştır. Xiaomi markasının hangi ülkeye ait olduğu ve ne zaman kurulduğu da merak edilmektedir. Telefon almak isteyen kişilerin karşısına çıktığı markalardan bir tanesi olan Xiaomi ile ilgili birçok detay sorgulanıyor. Peki Xiaomi hangi ülkeye aittir? Xiaomi nerede üretilmektedir? Xiaomi ne zaman kurulmuştur? İşte Xiaomi ile ilgili bütün bilinmeyen detaylar.

31.08.2021Araştırma
Bu kış hava nasıl geçecek Leyleklerden mesaj var...

Bu kış hava nasıl geçecek? Leyleklerden mesaj var...

İklim krizine bağlı mevsimsel değişkenlikler kendini göstermeyi sürdürüyor. Son olarak leyleklerin bu yılki göç takvimini analiz eden ve ‘Bunu ilk kez gözlemliyoruz’ diye yorumlayan akademisyen uyardı: Önümüzdeki kış gerçekten çok çetin geçecek. Üşümeye hazır olalım…

30.08.2021Gündem
Anlıyorum ama konuşamıyorum” cümlesi doğru mu

"Anlıyorum ama konuşamıyorum” cümlesi doğru mu?

“Anne, babam küpüthanede mi?” / “Baba, benden bu oyuncağı al.”Yukarıdaki ifadeler 3 yaşındaki kızıma ait. Hem bir bilim insanı hem de meraklı bir baba olarak kızımın dil gelişimini yakından takip ediyorum. 19’uncu yüzyılın ilk yarısında yaptığı sayısız deneyle çocuklarda dil edinim sürecini inceleyen ilk bilim insanı, felsefeci Dietrich Tiedemann kadar sistematik bir şekilde araştırmasam da bu gözlemler bana pek çok veri sunuyor.

30.08.2021Eğitim
Kötü boyaya çifte mesai

Kötü boyaya çifte mesai

Bu hafta “İşin Peşinde” sayfası için boya ustalarının mesaisini yakından inceledik. Pandemi döneminde çok büyük bir gelir kaybı yaşayan ustalar, normalleşme sonrası bekledikleri hareketliliği yakalayamamış. Malzeme fiyatları 3 kat artınca ev sahipleri boya işlerine mesafeli yaklaşıyor. Eğer ev sahibi kalitesiz boya aldırmışsa ustalar iki kat daha fazla çalışmak zorunda kalıyor. Zira daha fazla kat atmak gerekiyor. Günlük yevmiye 250 lira. Çalışanların çoğu sigortasını yaptıramıyor. İşin en zor tarafı kapı ve pencere kenarları ile diğer duvar dipleri. Ev sahipleri ilk önce oralara bakıyor. Duvarlara boyayı eşit şekilde dağıtmak ise ince işçilik istiyor.

30.08.2021Ekonomi
Tarihi hamamdan Pan-Latin’e...

Tarihi hamamdan Pan-Latin’e...

Toro Latin Gastro Bar’da Latin Amerika yemekleri. Japon malzeme ve teknikleriyle harmanlanıyor. Şef Richard Sandoval yemeklerinde kimi zaman Türk mutfağına özgü malzemeler de kullanıyor. Buğday trigotto’yla servis edilen dana bonfile ve buharda kılıçbalığı öne çıkan lezzetlerden...

28.08.2021Lezzetli Hayat
Zil çalmak üzere... Hazırlıklar tamam mı

Zil çalmak üzere... Hazırlıklar tamam mı?

Okula dönüş heyecanı hem öğrencileri hem velileri sardı. Bazı evlerde hazırlıklar başladı, bazılarındaysa okulun ilk haftasında öğretmenlerin vereceği listeler bekleniyor. Temel kırtasiye alışverişinin yanı sıra ilk ve ortaokul öğrencilerinin hayatını kolaylaştıracak farklı ürünleri jürimize sorduk.

Yazar Sonuçları

Utanmaza bak!!!

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, önceki gün yayınlanan “Al sana KHK’lı mağdur, “FETÖ mahrem imamı gariban öğretmen” yazım üzerine öyle bir tweet attı ki, cevap hakkı doğdu ama ona “hakkını” vermezsem olmaz.

17.09.2021

Sonbaharın sonu kış değil bahar

İZMİR, çok yoğun bir haftayı geride bıraktı. Bu haftada 90’ncı İzmir Enternasyonal Fuarı, Dünya Belediyeler Birliği Kültür Zirvesi, İzmir’in 99’ncu kurtuluş yıldönümü, özetle her şey vardı. İzmirliler, özellikle geçen hafta dışarıdaydı, kurtuluş coşkusunun ve fuar konserlerinde ünlü sanatçılarla buluşmanın tadına vardı. Ben de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den, bu günlerin bir değerlendirmesini istedim. İşte Başkan Soyer’in gözünden yaşananlar ve de yorumlar:

14.09.2021

Bugün ne yapsak?

Yenikapı’da “Park Et Seyret” konserleri başladı. Serin havalar için arabalı konser çok iyi bir seçenek.

14.09.2021

Bırakın artık şu tatsız ve kibirli müsamereleri

Edremit’in düşman işgalinden kurtuluş törenlerinde, “Kara çarşaftan kurtulup özgürlüğüne kavuşmuş kadın” müsameresi yapılmış.

11.09.2021

Kovanların dibinde kalan balla mısır ekmeği yapıyorlar

Bu kez de bal çekimleri için Anadolu’yu arşınlıyorum. İlk durağım Macahel’de, saf Kafkas ırkı ana arıların üretimini görüp bal sağımına katılacağım. 12 yıl önce yine arıcılık için gittiğim Macahel, hiç bozulmamış doğasıyla nadide balların anavatanı olmaya devam ediyor.

5.09.2021

Yeniayla yeni başlangıçlar, yeni işler...

Birkaç gün sonra meydana gelecek yeniay Başak burcunun temsil ettiği konuları gündemimize getirecek. Çok çalışacağız ama karşılığını da alabileceğiz. Sağlığımıza dikkat etmeliyiz, huzurumuzu kaçıracak düşüncelere kapılmamalıyız.

4.09.2021

Hayat akarken

“Hepimiz biraz balık, biraz bahar nezlesi, biraz şiir, biraz parasızlık...” (Ferhan Şensoy)

2.09.2021

‘Masada yer açın ben geldim’

Ferhan Şensoy meslektaşı Rasim Öztekin’i bekletmedi, yaklaşık beş buçuk ay sonra veda mektubunda bahsettiği neşeli bir meyhanedeki yerini aldı. Dün aramızdan ayrılan Şensoy artık nesli tükenen bir profilin en özgün, en çalışkan temsilcilerindendi. Kitap yazdı, oyun yazdı, sahneye koydu, oynadı, dizilerde, filmlerde rol aldı. 70 yıllık ömrüne sığdırdığı onca sanatsal izin yanında ‘muhalif’, başkaldıran bir ses ve ruhtu.

1.09.2021

Sisler arasında Sümela Manastırı

Karadeniz’e yapacağınız bir gezide mevsim ne olursa olsun, sis ve yağmurla karşılaşma oranınız her zaman yüksektir.

29.08.2021

İndirim sezonunda star parçalara yatırım yapın

Güzel ve doğru giyinmek; çok çeşit giyinmek demek değildir. Doğru zamanlarda, doğru parçalara yatırım yaparak şık görünüme sahip olabilirsiniz. Kıyafet zevkinizin iyi olması, sizin iyi ve güzel giyinmeniz için büyük bir artıdır.

29.08.2021