EKSTRA
MENÜ

Nato Zirvesi

Nato Zirvesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nato Zirvesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.249 Nato Zirvesi haberi bulunmuştur.

Nato Zirvesi Haberleri

ABD Başkanı Trump NATO zirvesi öncesinde Türkiye’yi övdü Macron’u eleştirdi

ABD Başkanı Trump NATO zirvesi öncesinde Türkiye’yi övdü Macron’u eleştirdi

NATO’nun bugün yapılacak 70’inci yıl zirvesi için Londra’ya giden ABD Başkanı Trump ‘NATO’da beyin ölümü yaşanıyor’ yorumu nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u eleştirdi, Türkiye’yi övdü. Trump, Türkiye ile ilgili olumlu yorumlarını Macron ile ikili görüşmesinde de sürdürdü. Macron ise Rusya’dan S-400 füze savunma sistemi alması ve terör örgütü YPG konusundaki tavrı nedeniyle Türkiye’yi eleştirdi. Trump ise S-400 alımı konusunda halefi Obama’yı suçladı.

4.12.2019Dünya
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalından zirve açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan zirve açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye, Almanya, Fransa ve İngiltere dörtlü zirvesinin, Londra'da 3-4 Aralık'taki NATO Zirvesi marjında yapılmasında mutabık kalındığını bildirdi.

8.11.2019Haber
Yeni askerlik sistemi, S-400, F-35 ve terörle mücadele... Bakan Akardan flaş açıklamalar

Yeni askerlik sistemi, S-400, F-35 ve terörle mücadele... Bakan Akar'dan flaş açıklamalar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yazılı ve görsel basının Ankara temsilcileri ile bir araya geldi. Bakan Akar, yeni askerlik sistemi, S-400, F-35 ve terörle mücadeleyle ilgili çok önemli değerlendirmeler bulundu. Akar, yeni askerlik sistemin kanunlaşmasıyla silah altındaki askerlerin terhis olup olmayacağına yönelik soruya 'Olabilir' yanıtını verdi. İşte Bakan Akar'ın açıklamaları...

22.05.2019Gündem
Çipras iki Yunan askeri sorunca Erdoğan bu yanıtı verdi...

Çipras iki Yunan askeri sorunca Erdoğan bu yanıtı verdi...

Brüksel’deki Nato Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile gerçekleştirdiği ve 1 saat 40 dakika süren görüşme, Atina’da düş kırkılığı yarattı.

13.07.2018Dünya
Juncker ayakta duramadı

Juncker ayakta duramadı

Brüksel'de sona eren NATO Zirvesi’nin en dikkat çeken ve tartışmaya neden olan görüntülerinden birine Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker imza attı. NATO Zirvesi’nin ilk günü sonunda düzenlenen çalışma yemeği galasına katılan Juncker ayakta durmakta zorlandı. Birkaç kez sendeleyen Juncker, ayakta kalabilmek için NATO liderlerinden yardım almak zorunda kaldı.

12.07.2018Dünya
Juncker ayakta duramadı

Juncker ayakta duramadı

Brüksel’de sona eren NATO Zirvesi’nin en dikkat çeken ve tartışmaya neden olan görüntülerinden birine Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker imza attı. NATO Zirvesi’nin ilk günü sonunda düzenlenen çalışma yemeği galasına katılan Juncker ayakta durmakta zorlandı. Birkaç kez sendeleyen Juncker, ayakta kalabilmek için NATO liderlerinden yardım almak zorunda kaldı.

12.07.2018Haber
Erdoğan-Macron görüşmesi başladı

Erdoğan-Macron görüşmesi başladı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, NATO Zirvesi kapsamında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmesi başladı.

12.07.2018Dünya
Atinadan akıl almaz talep...

Atina'dan akıl almaz talep...

Yunanistan, Başbakan Aleksis Çipras’ın bugün (Perşembe) saat 15.30’da (TSİ) Brüksel’deki Nato Zirvesi esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapacağı görüşmeye kilitlendi. Yunan Hükümet Sözcüsü Dimitris Canakopulos, Yunan yargısının darbeci askerlere yönelik verdiği skandal kararlara rağmen Türkiye'de tutuklu olan iki Yunan askerinin görüşmede gündeme getirileceğini söyledi.

11.07.2018Dünya
NATO Zirvesi birçok ilke sahne olacak

NATO Zirvesi birçok ilke sahne olacak

Belçika'nın başkenti Brüksel'de yarın başlayacak NATO Zirvesi birçok ilke sahne olacak. Hulusi Akar Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin "Milli Savunma Bakanı"; Berat Albayrak ise "Hazine ve Maliye Bakanı" sıfatıyla ilk kez zirveye katılacak. Zirvede, Orgeneral Yaşar Güler de "Genelkurmay Başkanı" olarak ilk kez yer alacak. NATO'nun yeni karargah binasında ilk kez yapılacak zirvede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve İngiltere Başbakanı Theresa May ile ikili görüşmeler yapacak.

10.07.2018Gündem
NATO zirvesini 3 bin 400 güvenlik görevlisi koruyacak

NATO zirvesini 3 bin 400 güvenlik görevlisi koruyacak

Belçika’nın başkenti Brüksel’de gelecek hafta 29 NATO liderini bir araya getirecek zirve için 2 bin 400 polis ve bin asker görevlendirilecek.

5.07.2018Avrupa
Fransa’ya ucuz iş gücü göçünü engelleyin

Fransa’ya ucuz iş gücü göçünü engelleyin

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, AB Komisyonu’ndan, Doğu Avrupa’dan ülkesine geçici süre için gelen, ucuz işçi göçünün engellenmesi için gerekli önlemlerin alınması çağrısında bulundu.

26.05.2017Dünya
Trumpdan şok hareket

Trump'dan şok hareket

ABD Başkanı Donald Trump'ın dünya liderleriyle aile fotoğrafı çekilirken yaptığı hareketle Brüksel'deki NATO Zirvesi'ne damgasını vurdu.

25.05.2017Dünya
Erdoğandan Brüksel Belediye Başkanına çok sert sözler

Erdoğan'dan Brüksel Belediye Başkanı'na çok sert sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kararım kesin. Brüksel'de bu ziyaret vesilesiyle Erdoğan'a destek yanlısı toplantı veya eylemlere izin verilmeyecek' diyen Brüksel Belediye Başkanı Yvan Mayeur'a sert yanıt verdi: "Belçika yetkililerinin yetiyorsa buyursun. Ben zirveye gidiyorum, zırvaya değil. Bununki zırvalama".

12.05.2017Dünya
‘Liderleri ağırladık’

‘Liderleri ağırladık’

ANTALYA BELEK’te faaliyet gösteren Susesi Luxury Resort otelinin hem iş, hem de tatil amaçlı ziyaretler için tercih edildiğini söyleyen Susesi Luxury Resort Genel Müdürü İsmail Tirali, “Kongre turizminin geliştirilmesini, otelimizin ana faaliyet alanlarımızdan biri olarak belirledik. Birçok önemli organizasyona ev sahipliği yaptık. 2014 Nisan ayında tüm dünyadan spor duayenlerinin katıldığı, spor organizasyonlarının geleceğinin görüşüldüğü yaklaşık 2 bin kişilik spor kongresi SportAccord, mice ve kongre yöneticilerinin katılım gösterdiği 1.200 kişilik Uluslararası Kongre Birliği Organizasyonu ICCA Kongresi, 11-15 Mayıs 2015’te, 28 müttefik dışişleri bakanlarının yanı sıra toplam 46 ülkeden delegasyonun katılımı ile, NATO Zirvesi Susesi’nde yapıldı” dedi.

16.12.2015Ekonomi
NATO toplantısı Antalyada başladı

NATO toplantısı Antalya'da başladı

Dünyanın gözü Antalya’daki NATO Dışişleri Bakanları Zirvesi’nde… Antalya’nın Belek beldesinde gerçekleştirilen toplantılar iki gün sürecek. Antalya'daki ABD heyetinde, Washington'da yaptığı açıklamalarla Türkiye'de gündem yaratan Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf de bulunuyor. Son olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le yaşadığı 'sarışın' polemiğiyle gündeme gelen Harf, şu ana kadar basına herhangi bir açıklama yapmadı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ise Afganistan'daki NATO Kararlı Destek Misyonu'nun sona ermesinden sonra da bu ülkede NATO varlığı bulundurmak konusunda Afganistan ile anlaştıklarını açıkladı

13.05.2015Dünya
Erdoğan ve Samaras arasında Kıbrıs polemiği

Erdoğan ve Samaras arasında Kıbrıs polemiği

Kıbrıs Rum medyası Galler’deki NATO zirvesinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Andonis Samaras arasında Kıbrıs gerginliği yaşandığını öne sürerek, Samaras’ın görüşmenin sonunda, “Pekâlâ Sayın Cumhurbaşkanı, gerçek bir anlaşmazlığımız var” dediğini iddia etti.

6.09.2014Dünya
ABDden IŞİDe karşı koalisyon çağrısı

ABD'den IŞİD'e karşı koalisyon çağrısı

Galler'de düzenlenmekte olan NATO zirvesinde, Irak Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) karşı mücadele etmek üzere koalisyon kurulması çağrısı yapıldı. Söz konusu koalisyonda Türkiye'nin de adı geçiyor.

5.09.2014Dünya
Erdoğandan Obamaya: Bağdat’a silah verme

Erdoğan'dan Obama'ya: Bağdat’a silah verme

ABD Başkanı Obama ile 16 ay sonra bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bağdat yönetimine silah desteği verilmesine karşı olduğunu belirterek, “Burada bırakılan silahlar bugün IŞİD’in elinde” uyarısında bulundu.

5.09.2014Dünya
NATO zirvesinde Erdoğan ile Obama görüştü

NATO zirvesinde Erdoğan ile Obama görüştü

Galler'de yapılan NATO zirvesinde beklenen buluşma gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama 15 ay sonra ilk kez baş başa görüştü.

5.09.2014Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO zirvesi için Gallerde

Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO zirvesi için Galler'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Krallık’ta gerçekleşecek NATO zirvesine katılmak üzere Galler’in Cardiff kentinde bulunuyor.

4.09.2014Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Obama ile görüşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Obama ile görüşecek

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 5 Eylül Cuma günü NATO zirvesi için gideceği Galler’de ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya geleceğini açıkladılar.

3.09.2014Dünya
Cumhurbaşkanı Gül, sosyal medyayı sevdi

Cumhurbaşkanı Gül, sosyal medyayı sevdi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kurumsal ilişkileri geliştirmek ve halkla doğrudan ilişki kurmak için yöneldiği sosyal medya kapsamında, Cumhurbaşkanlığı'nın resmi internet sitesi, Facebook, Twitter, YouTube ve Flickr'ı etkili şekilde kullanıyor.

18.05.2012Gündem
Egemen Bağış: Dünyaya haykırmak istiyoruz

Egemen Bağış: "Dünyaya haykırmak istiyoruz"

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul'un olimpiyatlara ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu söyledi.

25.04.2012Futbol
Clintonın gezisinin son durağı Ankara

Clinton'ın gezisinin son durağı Ankara

ABD Dışişleri Bakanı Clinton, 1-7 Mart tarihleri arasında yapacağı ikinci yurt dışı gezisi, Mısır, İsrail, Filistin, Belçika ve İsviçre’nin ardından Türkiye’yi ziyaret edecek.

27.02.2009Dünya
Muhasebe olimpiyatı 20 milyon Euro bırakacak

Muhasebe olimpiyatı 20 milyon Euro bırakacak

Türkiye’ye 30 bin turiste eşdeğer gelir bırakacak olan 17. Dünya Muhasebe Kongresi yarın başlıyor. İSMMMO Başkanı Yahya Arıkan, dünyanın bu kongreyi konuşacağını belirterek, kongrenin Türkiye’ye 18-20 milyon Euro arasında gelir bırakacağını söyledi.

11.11.2006Ekonomi
Biz insanları uyutmuyoruz

Biz insanları uyutmuyoruz

Pavarotti'den Goran Bregoviç'e pek çok dünya starıyla konser veren Behzat Gerçeker yönetimindeki EN-BE Orkestrası, Türkiye'de klasik müziğe yeni bir soluk getirdi. Gerçeker, "Operada çalışırken, Figaro gibi en zor eserleri çalıyorduk. Bizim toplumumuzun böyle müzikleri dinlemek için alt yapısı yok ki. Sonra 'İnsanlar geliyor, uyuyor' deniliyor. Ağır çalarsan uyurlar tabii" diyor.

21.06.2006Kelebek
Dağılması çok zor bir grubuz

Dağılması çok zor bir grubuz

Yaşları 30’lara gelip dayanmış bir ekip. İkisi kardeş, üçüncüsü kuzen, diğer ikisi de yakın arkadaş. 11 yıldır müzik yapıyor, bunca zamandır bildikleri yolda ilerliyorlar. Kendi deyimleriyle tarzlarının adı ‘melodik rock’... İlk albümlerinin çıkış şarkısı ‘Unut’la kısa sürede milyonlara ulaşan Gece Yolcuları, ikinci albüm arifesinde Kelebek aracılığıyla sevenlerine müjdeyi verdi: ‘Büyük bir anormallik olmadığı sürece çok zor dağılacak bir grubuz biz.’

6.09.2005Kelebek
Çok özel atış

Çok özel atış

Ankara’da dün, Adalet Bakanlığı’nı hedef alan ve polisin iki yıldır peşinde olduğu DHKP/C üyesi canlı bomba Eyüp Beyaz, 5. girişiminde bombayı patlatamadan vurularak öldürüldü. Beyaz’ın adı daha önce de Başbakan Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal’in düğünü, NATO zirvesi, İstanbul DGM’ye saldırı planlarında geçmişti.

1.07.2005Gündem
Çok özel atış

Çok özel atış

Ankara’da dün, Adalet Bakanlığı’nı hedef alan ve polisin iki yıldır peşinde olduğu DHKP/C üyesi canlı bomba Eyüp Beyaz, 5. girişiminde bombayı patlatamadan vurularak öldürüldü.

1.07.2005Gündem
Suyla çalışan güç kaynağı ürettiler

Suyla çalışan güç kaynağı ürettiler

Hidrojen ile çalışan güç kaynağı (fuel cell)’i üreten EKA Elektronik A.Ş.’nin yeni ürünü zor doğa koşullarında faaliyet gösteren firmalar için önemli kolaylık sağlayacak.

24.09.2004Gündem
NATO Zirvesi gibi nikah

NATO Zirvesi gibi nikah

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Esra Erdoğan'ın nikah töreni için İstanbul'da olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Nato Zirvesi'nde olduğu gibi yollar trafiğe kapatıldı.

11.07.2004Gündem

Yazar Sonuçları

AB ile adı konmamış yeni bir ilişkiye doğru

DÜN Avrupa Günü’ydü. Ankara cephesindeki açıklamalara bakıldığında, referandum öncesinde Avrupa Birliği’ne yapılan meydan okumalar bir tarafa bırakılmış, o sert çıkışların yerini Türkiye-AB ilişkisinin önemini vurgulayan mesajlar almıştı.

9.05.2017

Türk-Fransız ilişkilerinde yeni dönem mi? Fransız Senatosu’ndaTürkiye ekonomisi konuşuldu

SARKOZY’nin gitmesiyle birlikte Türk-Fransız ilişkilerinin rayına girmeye başladığının ilk işaretleri ekonomiden geliyor.

13.12.2012

TRT, Nato görüntülerinden ücret almadı

Nato Zirvesi’yle ilgili olarak TRT’nin diğer kanallardan hem para alıp hem de logolu görüntü vermesinin özel kanallarla TRT arasında tartışmalara neden olduğunu yazmıştım.

1.07.2004