EKSTRA
MENÜ

Basın Toplantısı

Basın Toplantısı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Basın Toplantısı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 38.999 Basın Toplantısı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Basın Toplantısı Haberleri

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan fahiş fiyat açıklaması: Ortada suistimal varsa bu zulmün önüne geçeceğiz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan fahiş fiyat açıklaması: Ortada suistimal varsa bu zulmün önüne geçeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 76'ncı Genel Kurulu'na katılmak üzere ABD'ye gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'nda gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, fahiş fiyat konusunda ''Ortada suistimal varsa bu zulmün önüne geçeceğiz'' dedi.

19.09.2021Gündem
30 günlük karne korkutucu

30 günlük karne korkutucu

Geçici hükümette temsil edilmiyorlar. Spor yapmaları, erkeklerle beraber eğitim görmeleri yasak. Taliban’ın Afgan kadınlarına yönelik 30 günlük icraatı, geleceğe dair karanlık bir tablo çiziyor.

19.09.2021Hürriyet Pazar
Davis Cupta A Milli Takımın rakibi Letonya

Davis Cup'ta A Milli Takım'ın rakibi Letonya

Enka Spor Kulübü’nde 18-19 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Davis Cup Dünya Grubu 2 müsabakalarında Türkiye ile Letonya arasında oynanacak karşılaşmalar öncesinde basın toplantısı gerçekleştirildi.

17.09.2021Tenis
Macrondan flaş Taliban açıklaması

Macron'dan flaş Taliban açıklaması

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "Taliban'ın terör örgütleriyle ilişkisi konusunda özellikle dikkatli olacağız. Bu bizim güvenliğimiz içindir." dedi.

16.09.2021Gündem
Son Dakika Haberi... Galatasarayda Fatih Terimden Lazio maçı yorumu ve Marcao açıklaması

Son Dakika Haberi... Galatasaray'da Fatih Terim'den Lazio maçı yorumu ve Marcao açıklaması!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA Avrupa Ligi'nde Lazio ile oynayacakları mücadele öncesinde konuştu.

15.09.2021Futbol
Son dakika haberi: BMden Afganistan açıklaması: 1,1 milyar dolardan fazla bağış sözü aldık

Son dakika haberi: BM'den Afganistan açıklaması: 1,1 milyar dolardan fazla bağış sözü aldık

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsviçre'nin Cenevre kentinde düzenlenen "Afganistan’daki İnsani Durum" konulu uluslararası konferansta 1,1 milyar dolardan fazla bağış sözü aldıklarını bildirdi.

13.09.2021Dünya
Muğla Orman Bölge Müdürü: 15 günlük yangınlarda 52 bin hektar alan zarar gördü

Muğla Orman Bölge Müdürü: 15 günlük yangınlarda 52 bin hektar alan zarar gördü

Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, Muğla'nın 9 ilçesindeki orman yangını sürecini ve yürütülen çalışmaları basın toplantısıyla değerlendirdi. Müdür Yaprak, 15 günlük yangınlarda 52 bin hektar alanın zarar gördüğünü, bu alanların imara açılmasının mümkün olmadığını söyledi.

13.09.2021Gündem
Muğladaki orman yangınlarının acı bilançosu

Muğla'daki orman yangınlarının acı bilançosu!

Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, Muğla’nın 9 ilçesindeki orman yangını sürecini ve yürütülen çalışmaları basın toplantısıyla değerlendirdi. Müdür Yaprak, 15 günlük yangınlarda 52 bin hektar alanın zarar gördüğünü, bu alanların imara açılmasının mümkün olmadığını söyledi.

13.09.2021Gündem
Okullarda PCR testi zorunlu mu süreç nasıl işliyor Bakan Kocadan açıklama

Okullarda PCR testi zorunlu mu süreç nasıl işliyor? Bakan Koca'dan açıklama

Okullarda PCR testi zorunlu mu sorusu, geçtiğimiz günlerde gündeme gelen konular dolayısıyla araştırılmaya başlandı. Okulların yüz yüze eğitime açılmasıyla birlikte pek çok vatandaş, sürecin detaylarına odaklanmaya başladı. Okullarda PCR testi zorunlu mu sorusu ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yapmış olduğu son açıklamanın ardından gündeme geldi. Peki, okullar PCR testi zorunlu olacak mı? İşte, o konuda net açıklamalar

13.09.2021Gündem
ABden Afganistan açıklaması

AB'den Afganistan açıklaması

Avrupa Birliği Komisyonu Sözcüsü Balazs Ujvari, Birliğin gerektiğinde Afganlar için yapacağı insani yardımın miktarını artırabileceğini söyledi.

13.09.2021Dünya
Silikon Vadisine ‘Türk’ imzası Biz de varız...

Silikon Vadisi'ne ‘Türk’ imzası! 'Biz de varız...'

Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren Türk Telekom’un iştiraki Netsia baz istasyonlarını akıllandırarak doğru zamanda doğru talebe yönlendirmeyi başardı. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türk mühendislerinin gücünü dünyaya göstermek adına yerimizi aldık. Dünya devlerinin tamamı burada. Silikon Vadisi’nde yani işin mutfağında geliştirdiğimiz teknolojileri dünyaya ihraç ediyoruz” diye konuştu.

13.09.2021Ekonomi
Beşiktaşta Sergen Yalçından Borussia Dortmund maçı öncesi 2 iyi, 1 kötü haber

Beşiktaş'ta Sergen Yalçın'dan Borussia Dortmund maçı öncesi 2 iyi, 1 kötü haber

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, 3-0 kazandıkları Yeni Malatyaspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

11.09.2021Futbol
mRNA (Biontech) aşılarında 3. doz hatırlatma aşısına gerek var mı Fahrettin Kocadan açıklama

mRNA (Biontech) aşılarında 3. doz hatırlatma aşısına gerek var mı? Fahrettin Koca'dan açıklama

mRNA aşılarda yani Biontech aşısında, hatırlatma dozu ile ilgili Sağlık Bakanı Koca'dan son dakika açıklama geldi. Bakan Koca basın toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, " Hatırlatma dozunu vatandaşlarımızın biran önce yapmaları gerektiğini önemsiyoruz." dedi. Değerlendirmelerin ardından hatırlatma dozunun mRNA Biontech aşısında uygulanıp uygulanmayacağına gözler çevrildi. Peki, mRNA (Biontech) aşılarında 3. doz hatırlatma aşısına gerek var mı? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

10.09.2021Gündem
12 yaş altı çocuklar ne zaman aşı olacak İşte son açıklamalar

12 yaş altı çocuklar ne zaman aşı olacak? İşte son açıklamalar

12 yaş altının aşı olup olmayacağı, koronavirüs salgınında aşılama takviminin, 15 yaş üstü ile kronik hastalığı olan 12 yaş üstü yaş grubuna gelmesinin ardından gündemde yer aldı. Sağlık Bakanlığı tarafından bu yaş gruplarında bulunanlar için Kovid-19 aşı hakkı geçtiğimiz günlerde tanımlandı. Aşılama hızla sürerken, gözler 12 yaş altı için alınacak karara çevrildi. Düzenlenen basın toplantısı sonrası değerlendirmelerde bulunan Sağlık Bakanı Koca, milyonların merak ettiği 12 yaş altı aşı olacak mı? sorusuna yanıt verdi. İşte, 12 yaş altı çocukların aşılama durumu hakkında ayrıntılar.

10.09.2021Gündem
Yerli aşı ne zaman gelecek TURKOVAC aşısı için Bakan Kocadan flaş açıklama

Yerli aşı ne zaman gelecek? TURKOVAC aşısı için Bakan Koca'dan flaş açıklama

Yerli aşı ne zaman çıkacak sorusu ile bir süredir gündemde yer alıyordu. Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) iş birliğiyle geliştirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı "TURKOVAC", gönüllülerde uygulanırken, acil kullanım onayı ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklama geldi. Düzenlenen basın toplantısı sonrası yerli aşı TURKOVAC'la ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Koca, TURKOVAC'ın acil kullanım onayına müracaat edebilecek aşamaya geldiğini duyurdu. Peki, TURKOVAC aşısı ne zaman üretilecek? İşte, ayrıntılar.

10.09.2021Gündem
12 yaş altı aşı olacak mı 12 yaş altı çocuklar ne zaman aşı olacak Açıklama geldi

12 yaş altı aşı olacak mı? 12 yaş altı çocuklar ne zaman aşı olacak? Açıklama geldi!

12 yaş altının aşı olup olmayacağı, koronavirüs salgınında aşılama takviminin, 15 yaş üstü ile kronik hastalığı olan 12 yaş üstü yaş grubuna gelmesinin ardından gündemde yer aldı. Sağlık Bakanlığı tarafından bu yaş gruplarında bulunanlar için Kovid-19 aşı hakkı geçtiğimiz günlerde tanımlandı. Aşılama hızla sürerken, gözler 12 yaş altı için alınacak karara çevrildi. Düzenlenen basın toplantısı sonrası değerlendirmelerde bulunan Sağlık Bakanı Koca, milyonların merak ettiği 12 yaş altı aşı olacak mı? sorusuna yanıt verdi. İşte, 12 yaş altı çocukların aşılama durumu hakkında ayrıntılar.

9.09.2021Gündem
mRNA (Biontech) aşılarında 3. doz hatırlatma aşısına gerek var mı İnaktif aşılar hangileri Bakan Kocadan son dakika açıklama

mRNA (Biontech) aşılarında 3. doz hatırlatma aşısına gerek var mı? İnaktif aşılar hangileri? Bakan Koca'dan son dakika açıklama

mRNA aşılarda yani Biontech aşısında, hatırlatma dozu ile ilgili Sağlık Bakanı Koca'dan son dakika açıklama geldi. Bakan Koca basın toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, " Hatırlatma dozunu vatandaşlarımızın biran önce yapmaları gerektiğini önemsiyoruz." dedi. Son dakika değerlendirmelerin ardından hatırlatma dozunun mRNA Biontech aşısında uygulanıp uygulanmayacağına gözler çevrildi. Peki, mRNA (Biontech) aşılarında 3. doz hatırlatma aşısına gerek var mı? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

9.09.2021Gündem
ABDde büyük skandal  Kurbanların kimlikleri ile binlerce dolarlık vurgun

ABD'de büyük skandal! Kurbanların kimlikleri ile binlerce dolarlık vurgun

ABD’nin Miami şehrinde 24 Haziran'da çöken apartmanın kurbanlarının kimliklerini çalıp sahte kredi ve banka kartı hesabı açtığı iddia edilen 3 zanlı tutuklandı.

9.09.2021Dünya
‘Almanya bizi arkamızdan vurdu’

‘Almanya bizi arkamızdan vurdu’

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Macaristan ve Sırbistan’ın sığınmacı akınına karşı hem Almanya’yı hem de Avrupa’yı birlikte koruyacağını söyledi.

9.09.2021Avrupa
Kırgızlar Meryem’i çok sevdi

Kırgızlar Meryem’i çok sevdi

Önceki gün Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’teki ‘Asian World Film Festival’in (Asya Dünyası Film Festivali) basın toplantısına katılan ve Mayıs 2022’de İstanbul’da gerçekleşecek ‘Asya Dünyası Dizileri Ödül Töreni’nin elçisi olan ünlü oyuncu Meryem Uzerli’nin gezisi coşkuyla sona erdi.

9.09.2021Keyif
ABden flaş Türkiye açıklaması

AB'den flaş Türkiye açıklaması

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Birliğin gelecek hedefleri doğrultusunda Türkiye ve bölge ülkeleriyle daha yakın ilişkiler içinde olunacağını bildirdi.

8.09.2021Dünya
Bir dönemin yıldızı Carre Otis Sutton gözyaşları içinde anlattı: Tacize katlanmak zorunda kaldım

Bir dönemin yıldızı Carre Otis Sutton gözyaşları içinde anlattı: Tacize katlanmak zorunda kaldım

Ünlü Fransız Elite Models mankenlik ajansının eski patronu Gerald Marie hakkındaki tecavüz ve cinsel saldırı iddiaları bitmek bilmiyor.

8.09.2021Magazin
Bakan Karaismailoğlundan U logosu açıklaması

Bakan Karaismailoğlu'ndan 'U' logosu açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul'da yapılan metrolardaki 'U' logosunun bakanlığı ifade ettiğini söyledi. Karaismailoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) bu konudaki tepkisine ilişkin "Karşı tarafta hiçbir iş yapmadan, sırf algı operasyonları yapan bir yönetim var. O yüzden bundan rahatsız oldular zaten. Hiç kimsenin emek hırsızlığı yapmaması lazım" dedi.

8.09.2021Haber
Bakan Karaismailoğlundan U logosu açıklaması: Hiç kimsenin emek hırsızlığı yapmaması lazım

Bakan Karaismailoğlu'ndan 'U' logosu açıklaması: Hiç kimsenin emek hırsızlığı yapmaması lazım

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul'da yapılan metrolardaki 'U' logosunun bakanlığı ifade ettiğini söyledi. Karaismailoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) bu konudaki tepkisine ilişkin "Karşı tarafta hiçbir iş yapmadan, sırf algı operasyonları yapan bir yönetim var. O yüzden bundan rahatsız oldular zaten. Hiç kimsenin emek hırsızlığı yapmaması lazım" dedi.

8.09.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tshisekedi ile ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Taliban'ın geçici hükümeti ve Kabil Havalimanı'nın işletilmesi konularıyla ilgili olarak, "Katar havalimanın işletilmesiyle ilgili işin başından itibaren olumlu bir yaklaşım içerisinde olduk. Fakat geldiğimiz noktada o olumlu gelişmeler bizim açımızdan yok. geçici bir Kabine açıklandı. Bu Kabine nereye kadar devam eder bilemeyiz. Bize düşen bu süreci dikkatle takip etmektir" ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca, Tshisekedi'ye FETÖ'yle mücadeledeki desteğine teşekkür ederek, "Güvenlik ve terörle mücadele konularında da işbirliğimizi ilerletmek istiyoruz. FETÖ ile mücadelemize verdikleri destek için ülkem ve milletim adına teşekkür ediyoruz. FETÖ'nün Kinşasa'daki okulu 2018 yılında Türkiye Maarif Vakfına devretmiştir" ifadelerini kullandı.

7.09.2021Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını resmi törenle karşıladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nı resmi törenle karşıladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Felix Antoine Tshisekedi Tshilombo'yu resmi törenle karşıladı.

7.09.2021Gündem
CHPli Altay: Millet İttifakı birbirinden kopmayacak iradeye sahiptir

CHP'li Altay: Millet İttifakı birbirinden kopmayacak iradeye sahiptir

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, "İYİ Parti ve CHP ayrı partidir ama güçlü ve sarsılmaz bir ittifak var. Millet İttifakı güçlü ve sarsılmaz iradeyle birbirinden kopmayacak iradeye sahiptir. Millet İttifakı'nın amacı bellidir; parlamenter sisteme dönüştür. Bu konuda CHP ve İYİ Parti'nin tam bir mutabakatı vardır" dedi.

7.09.2021Gündem
Katardan flaş Kabil Havalimanı açıklaması

Katar'dan flaş 'Kabil Havalimanı' açıklaması

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, ülkesinin Afganistan'daki Kabil Havalimanı'nda birçok sorunu çözdüğünü ancak havalimanının yeniden çalışır hale getirilmesine ilişkin henüz herhangi bir anlaşmaya varılmadığını söyledi.

7.09.2021Dünya
G20 Sağlık Bakanları toplantısı Roma Bildirisinin kabulü ile sona erdi

G20 Sağlık Bakanları toplantısı "Roma Bildirisi"nin kabulü ile sona erdi

İtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza, G20 Sağlık Bakanları olarak ulusal sağlık sistemlerinin güçlendirilmesi ve yoksul ülkeler başta olmak üzere herkesin aşıya erişimini sağlama amacını taşıyan "Roma Bildirisi"ni kabul ettiklerini söyledi.

6.09.2021Gündem
Memphis Depaydan Burak Yılmaz sözleri Çok önemli isim, tehlike oluşturabilir...

Memphis Depay'dan Burak Yılmaz sözleri! "Çok önemli isim, tehlike oluşturabilir..."

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu altıncı maçında yarın Türkiye'yi konuk edecek Hollanda'nın teknik direktörü Louis van Gaal ve forvet oyuncusu Memphis Depay, basın toplantısı düzenledi.

6.09.2021Futbol
Yunanistan ve Libya arasında kritik temas

Yunanistan ve Libya arasında kritik temas

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada, 6 Eylül Pazartesi günü Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Libya Dışişleri Bakanı Necla Manguş ile görüşeceğini duyurdu.

4.09.2021Dünya
Fuat Oktaydan petrol sızıntısına ilişkin rahatlatan açıklama

Fuat Oktay'dan petrol sızıntısına ilişkin rahatlatan açıklama

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) kıyılarına doğru ilerleyen Suriye kaynaklı petrol sızıntısına ilişkin herhangi bir riskin görünmediğini söyledi.

3.09.2021Dünya
Son dakika haberi: ABDden Kabil Havalimanı açıklaması: Türkiye ve Katar ile yakından çalışıyoruz

Son dakika haberi: ABD'den Kabil Havalimanı açıklaması: Türkiye ve Katar ile yakından çalışıyoruz

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Afganistan’ın başkenti Kabil’deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'nın bir an önce yeniden açılması için Katar ve Türkiye ile yakın çalıştıklarını belirtti.

3.09.2021Dünya
Veli ve öğretmenlere aşı çağrısı

Veli ve öğretmenlere aşı çağrısı

Yüz yüze eğitime sayılı günler kala Bilim Kurulu, okulların açılması ve alınması gereken tedbirler gündemiyle toplandı. İlk, ortaöğretim ve üniversitelerde yüz yüze eğitimin devamı için veli ve öğretmenlere “aşı olun” çağrısı yapıldı.

3.09.2021Gündem
Son dakika: Bakan Çavuşoğlundan Afganistan ve Kabil Havalimanı açıklaması

Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan Afganistan ve Kabil Havalimanı açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu düzenlediği basın toplantısında Afganistan'daki son durumu değerlendirirken Kabil Havalimanı'nın işletilmesi konusundaki sorulara da cevap verdi.

2.09.2021Dünya
THK Kayyum Heyeti Başkanı Aşçı: Uçakların tamiri konusunda TUSAŞ ile çalışmamız var

THK Kayyum Heyeti Başkanı Aşçı: Uçakların tamiri konusunda TUSAŞ ile çalışmamız var

TÜRK Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, "Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) ile yangın uçaklarının tamiri konusunda çalışmamız var. Uçakların bakımına ilişkin maliyetin aşağı yukarı 750 bin dolarlık kısmını kurum bünyesinden karşılıyoruz" dedi.

2.09.2021Gündem
Cebelitarık Türkiye maçı ne zaman A Milli Futbol Takımı deplasmana gidiyor

Cebelitarık Türkiye maçı ne zaman? A Milli Futbol Takımı deplasmana gidiyor

Ay-yıldızlı Milliler Dünya Kupası yolunda Karadağ ile 2-2 berabere kaldı. A Milli Futbol Takımı, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde G Grubu'ndaki dördüncü maçında Karadağ ile 2-2 berabere kalarak, sahadan 1 puanla ayrıldı. Şimdi ise Cebelitarık ile yapılacak maçın tarihi merak konusu oldu. Peki, Cebelitarık Türkiye maçı ne zaman?

2.09.2021Spor Arena
Clinton - Monica Lewinsky skandalı bir diziyle yeniden gündemde O sahneyi çıkarmak haksızlık olacaktı...

Clinton - Monica Lewinsky skandalı bir diziyle yeniden gündemde! 'O sahneyi çıkarmak haksızlık olacaktı...'

ABD'de 90'lı yılların en büyük siyasi olaylarından biri olan Clinton-Lewinsky skandalı, 23 yıl aradan sonra bir kez daha dünyanın gündeminde. Biz de arşivleri açıp "Ne olmuştu?" sorusuna yanıt ararken bugünkü tartışmaları da aktarmayı unutmadık. İşte 9 soruda Clinton-Lewinsky skandalı rehberi...

2.09.2021Dünya
Biden hakkında şok iddia: Gani’ye ‘Taliban kaybediyormuş  gibi algı yarat’ demiş

Biden hakkında şok iddia: Gani’ye ‘Taliban kaybediyormuş gibi algı yarat’ demiş

İNGİLTERE merkezli Reuters haber ajansı, Taliban kontrolü ele geçirmeden önce ABD Başkanı Joe Biden ile dönemin Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani arasında 23 Temmuz’da yapılan son telefon konuşmasının dökümü olduğunu iddia ettiği bir metin yayınladı.

2.09.2021Dünya
Taliban ile işbirliği yaparız, yapmayız tartışması ABDyi karıştırdı

Taliban ile işbirliği yaparız, yapmayız tartışması ABD'yi karıştırdı

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Taliban ile ilişkilerin tahliyelerin koordinasyonu ile sınırlı olduğunu ve bunun daha geniş konularda iş birliği yapacakları anlamına gelmediğini ifade ederken, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley, Afganistan’da DEAŞ/H terör örgütüne karşı gelecekte Taliban ile işbirliği yapmalarının mümkün olduğunu söyledi.

1.09.2021Dünya
Papadan büyük gaf: Merkel ve Putini karıştırdı

Papa'dan büyük gaf: Merkel ve Putin'i karıştırdı!

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus, Afganistan'daki son durum hakkında sorulan soruya cevap verirken büyük bir gaf yaptı. Papa, Merkel ve Putin'in söylediği sözleri birbirine karıştırınca manşetlere çıktı.

1.09.2021 Dünya
ABD Başkanı Joe Biden, Afganistandan tamamen çekilme sonrası basın toplantısında konuştu

ABD Başkanı Joe Biden, Afganistan'dan tamamen çekilme sonrası basın toplantısında konuştu

ABD Başkanı Joe Biden dün itibarıyla ABD'nin Afganistan'dan tamamen çekilmesine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Biden konuşmasında "Eğer 1 Mayıs'ta ayrılsaydık Taliban hiçbir ABD'li askere saldırmayacaktı. Ya ayrılacaktık ya da çatışmayı büyütecektik. Ben bu sonsuz savaşı uzatamazdım." değerlendirmesinde bulundu.

31.08.2021Haber
Son dakika haberi: ABD Başkanı Bidendan flaş açıklamalar: Bu sonsuz savaşı uzatamazdım

Son dakika haberi: ABD Başkanı Biden'dan flaş açıklamalar: 'Bu sonsuz savaşı uzatamazdım'

ABD Başkanı Joe Biden dün itibarıyla ABD'nin Afganistan'dan tamamen çekilmesine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Biden konuşmasında "Eğer 1 Mayıs'ta ayrılsaydık Taliban hiçbir ABD'li askere saldırmayacaktı. Ya ayrılacaktık ya da çatışmayı büyütecektik. Ben bu sonsuz savaşı uzatamazdım." değerlendirmesinde bulundu.

31.08.2021Dünya
KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu, petrol sızıntısının KKTCyi teğet geçebileceğini söyledi

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu, petrol sızıntısının KKTC'yi teğet geçebileceğini söyledi

Suriye kaynaklı petrol sızıntısı Akdeniz'de paniğe neden oldu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersan Saner, petrol sızıntısının Kıbrıs'a doğru ilerlemesine ilişkin açıklama yaptı. Saner, "Son bilgilere göre, petrol sızıntısının kirliliği Suriye'ye doğru yöneldi" dedi.

31.08.2021Haber
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Sırbistan’da açıklamalarda bulundu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Sırbistan’da açıklamalarda bulundu

Resmi temaslar için bulunduğu Sırbistan'da basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Afganistan'daki durumla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

31.08.2021Haber
Son dakika: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlundan Afganistan açıklaması: İnsani yardımı ulaştırmak için çabalıyoruz

Son dakika: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Afganistan açıklaması: İnsani yardımı ulaştırmak için çabalıyoruz

Resmi temaslar için bulunduğu Sırbistan'da basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Afganistan'daki durumla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sırbistan'ın Yeni Pazar şehrinde açılacak Türk başkonsolosluğunun Türkiye ile Sırbistan arasında ilişkilerin her alanda gelişmesine katkı sağlayacağını söyledi. Ayrıca Bakan Çavuşoğlu, "İnsanlar ekonomik sıkıntılardan dolayı da ülkelerini terk ediyor. İnsani yardımları ve özellikle de istihdam yaratacak projeleri hayata geçirmek için tüm uluslararası toplum üzerine düşeni yapmalıdır." ifadesini kullandı.

31.08.2021Dünya
KKTCde alarm Suriye kaynaklı petrol sızıntısı korku yarattı

KKTC'de alarm! Suriye kaynaklı petrol sızıntısı korku yarattı

Suriye kaynaklı petrol sızıntısı Akdeniz'de paniğe neden oldu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersan Saner, petrol sızıntısının Kıbrıs'a doğru ilerlemesine ilişkin açıklama yaptı. Saner, "Son bilgilere göre, petrol sızıntısının kirliliği Suriye'ye doğru yöneldi" dedi.

31.08.2021Dünya
CHPli Öztrak: Kadıköy ilçe başkanımızın yaptığını doğru bulmuyoruz

CHP'li Öztrak: Kadıköy ilçe başkanımızın yaptığını doğru bulmuyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle İstanbul'un Kadıköy ilçesinde düzenlenen törende, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın mesajının okunduğu sırada sırtını dönen CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin'le ilgili, "Kadıköy ilçe başkanımızın yaptığını doğru bulmuyoruz'' dedi.

31.08.2021Gündem
Merkel ve Kurzdan ortak Afganistan açıklaması

Merkel ve Kurz'dan ortak Afganistan açıklaması

Almanya Başbakanı Merkel, Kabil havalimanının Afganistan için de hayati önem taşıdığını söyledi. Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ise Afganistan ve bölgedeki ülkeler için insani yardımı artırdıkları bilgisini verdi.

31.08.2021Dünya
Son Dakika: A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneşten flaş açıklamalar Rest çekse futbol hayatı bitecek...

Son Dakika: A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten flaş açıklamalar! "Rest çekse futbol hayatı bitecek..."

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş ve milli futbolcu Mert Müldür, Karadağ maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

31.08.2021Futbol