EKSTRA
MENÜ

Alice Weidel

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 92 haberi bulunmuştur.

Alice Weidel Haberleri

Merkel: Rakibimiz virüs, onunla savaşıyoruz

Merkel: Rakibimiz virüs, onunla savaşıyoruz

Başbakan Angela Merkel, Federal Meclis’in dünkü oturumunda Kovid-19 ile mücadelede başarılı olunması için kısıtlamaların 7 Mart’a kadar devam etmesini savunurken, “Bizim rakibimiz virüstür, onunla savaşıyoruz. Aldığımız karar doğru” dedi.

11.02.2021Avrupa
Şansölye dramatik konuştu: Noel son buluşma olmasın

Şansölye dramatik konuştu: Noel son buluşma olmasın!

Başbakan Merkel, Federal Meclis’te bugüne kadar alışılmadık duygusal bir konuşma yaptı. Konuşmasında doğrudan halka hitap eden Merkel, “Bu Noel büyükanne ve dedeler için son Noel buluşmasıyla sonuçlanmamalı” dedi.

9.12.2020Avrupa
‘Aşı Noel’den önce gelebilir’

‘Aşı Noel’den önce gelebilir’

Başbakan Angela Merkel, koronavirüse karşı alınan önlemlerin temas sayısını yüzde 40 azalttığını açıkladı. En kötü senaryoyu saat 12’ye 5 kala önlediklerini belirten Merkel, aşının ise Noel’de önce gelebileceğini söyledi.

26.11.2020Avrupa
Almanya’nın Biden sevinci

Almanya’nın Biden sevinci

Donald Trump’ın başkanlığı döneminde Amerika’yla geleneksel köklü ilişkilerde büyük sorun yaşayan Almanya, seçimleri son anda Joe Biden’ın kazanmasıyla rahatladı. Ülkede bayram havası oluştu. Başbakan Angela Merkel, ABD’nin 46’ncı Başkanı Biden’ın zafer konuşmasını beklemeden tebrik mesajı yayımladı.

8.11.2020Avrupa
Seehofer’dan Weidel’e: Utanın

Seehofer’dan Weidel’e: Utanın

Almanya’da 2021 bütçe tartışmalarında Meclis, aşırı sağ AfD ile mülteci konusunda sert atışmalara sahne oldu. Federal İçişleri Bakanı Seehofer, AfD Grup Başkanı Weidel’e “Utanın utanın” diye sert tepki gösterdi.

1.10.2020Avrupa
16 bin Türk Alman vatandaşlığını kaybetmiş

16 bin Türk Alman vatandaşlığını kaybetmiş!

Federal hükümet, AfD’nin, Alman vatandaşlığını aldıktan sonra 1 Ocak 2000’den itibaren izinsiz olarak tekrar Türk vatandaşlığı alan Türkiye kökenlilerle ilgili sorduğu soruyu cevapladı. Buna göre 2000’den itibaren 15 bin 968 kişi izinsiz olarak Türk vatandaşlığını aldığı için Alman vatandaşlığını kaybetti.

22.09.2020Avrupa
AfD’den, Alman vatandaşı Türkler için soru önergesi

AfD’den, Alman vatandaşı Türkler için soru önergesi

Yabancı ve İslam karşıtı parti Almanya için Alternatif (AfD), Alman vatandaşı Türkiye kökenlilerin peşine düştü.

8.09.2020Avrupa
Siemens CEOsu Joe Kaeser: Hitler adresli ölüm tehdidi aldım

Siemens CEO'su Joe Kaeser: Hitler adresli ölüm tehdidi aldım

Almanya'nın elektronik devi Siemens Yönetim Kurulu Başkanı Joe Kaeser, Nazi lideri Hitler adına açılmış bir mail adresinden ölüm tehdidi aldığını söyledi. Siemens CEO'su Joe Kaeser, aynı mail adresine yazdığı ilginç cevabı da açıkladı.

17.07.2020Dünya
Hitler hesabından gelen tehdide, ‘şeytan’lı cevap

Hitler hesabından gelen tehdide, ‘şeytan’lı cevap

388 bin çalışanıyla bir dünya devi olan Siemens’in CEO’su Joe Kaeser, şirketi 2013 yılından beri yönetiyor. Babası fabrika işçisi olan, kendisi de işe Siemens’te başlayan ve yönetim kurulu başkanlığına kadar tüm basamakları tırmanan Joe Kaeser, siyasi tavırlarıyla aşırı sağ ve neonazilerin uzun süredir hedefinde.

17.07.2020Avrupa
Merkel: ‘Avrupa hassas’

Merkel: ‘Avrupa hassas’

Almanya, 1 Temmuz itibari ile 6 aylığına AB dönem başkanlığını devralacak. Ancak salgın, Almanya’nın AB dönem başkanlığı planlarını da altüst etti. Salgınının toplum ve ekonomide yol açtığı derin krizden nasıl çıkılacağı sorusu ana gündem maddesi oldu.

18.06.2020Avrupa
AfD’nin Stuttgart gösterisine izin yok

AfD’nin Stuttgart gösterisine izin yok

Yabancı ve İslam karşıtı aşırı sağcı Almanya için Alternatif’in (AfD) Almanya’nın Stuttgart kentinde koronavirüs önlemlerine karşı düzenleyeceği gösteriye izin verilmedi.

21.05.2020Avrupa
AfD ‘Kalbitz’ kavgası

AfD ‘Kalbitz’ kavgası

Yabancı ve İslam karşıtı parti AfD yönetiminin, Brandenburg Eyalet Meclis Grup Başkanı ve Eyalet Teşkilat Başkanı Andreas Kalbitz’i ihraç kararı alması, partiyi karıştırdı. AfD Tühringen Eyalet Meclis Grup Başkanı ve Eyalet Teşkilat Başkanı Björn Höcke, parti yönetimini bölücü olmakla suçladı. Parti içinde aşırı sağcı gurubu temsil eden ve ‘nazi’ olarak tanınan Höcke, parti yönetimine de savaş ilan etti.

17.05.2020Avrupa
Saldırganı kim ateşledi

Saldırganı kim ateşledi

Hanau’da ırkçı motifli saldırıda görünen şu: Yabancı düşmanı bir kişi ateş açtı. 9 kişi öldü. Biri ağır 6 kişi yaralandı. Ölenlerin hepsi göçmen kökenli. Saldırgan tek kişi. Peki ama saldırganı kim ateşledi? Onu kim silahlandırdı?

22.02.2020Avrupa
Almanya işçi alımı hangi meslekler için yapılacak

Almanya işçi alımı hangi meslekler için yapılacak?

Almanya'da işçi alımı hangi meslekler için yapılacak sorusu, son günlerde binlerce kişinin araştırdığı konu olmaya başladı. Almanya Başbakanı Angela Merkel, işçi alımı için AB dışı ülkelerin değerlendirilebileceğini ifade etmişti. Peki, 2020 yılı Almanya işçi alımı hangi meslekler için yapılacak? İşte, Almanya işçi alımı için meslek detayları

19.12.2019Ekonomi
Almanya nitelikli işçi arıyor

Almanya nitelikli işçi arıyor

Almanya Başbakanı Merkel, "Almanya AB dışı ülkelerden de nitelikli işçi almalı." dedi.

17.12.2019Dünya
Almanya yabancı işçi alacak

Almanya yabancı işçi alacak

Başbakan Angela Merkel "Almanya'nın nitelikli elemanlar için diğer ülkelere kıyasla daha çekici koşullar sunması gerekir” dedi.

17.12.2019Ekonomi
AfD hükümet için ümitlendi

AfD hükümet için ümitlendi

AŞIRI sağ AfD’nin hafta sonu Braunschweig kentinde Volkswagen salonunda yapılan kurultayı, ortanın oylarını kazanmayı hedef aldı. 58 yaşındaki Jörg Meuthen ilk turda yüzde 69.18 oyla yeniden eş başkan seçilirken, 44 yaşındaki Tino Chrupalla yüzde 54.51 oyla ikinci turda seçilmeyi başardı.

1.12.2019Avrupa
Siyasetteki saygı dili, çatışma diline dönüşüyor

Siyasetteki saygı dili, çatışma diline dönüşüyor

Almanya’da siyasi kutuplaşma giderek keskinleşiyor. Siyasi tartışmalardaki saygı dili sertleşen, tehlikeli bir hal alan, Almanya’yı nereye götüreceği belli olmayan bir çatışma diline dönüşüyor. Sokağa, sosyal medyaya hâkim olmaya başlayan bu çatışma dili, Federal Meclis’e kadar indi.

28.11.2019Avrupa
Önce kendi kapınızın önünü temizleyin

Önce kendi kapınızın önünü temizleyin

Lübnanlı bir iş insanı ve silah tüccarının, aralarında Almanya’nın eski Başbakanı Gerhard Schröder ve eski Federal İçişleri Bakanı Otto Schily’nin de bulunduğu bazı Alman politikacılara daha önceki yıllarda Noel öncesi ‘hediye sepetleri’ gönderdiğinin ortaya çıkması, ülkede yeni bir tartışma başlattı.

29.09.2019Avrupa
Meclise en az gelenler AfD milletvekilleri

Meclise en az gelenler AfD milletvekilleri

Almanya Federal Meclisi’nde yapılan oturumlara en az ilgi gösterenlerin AfD’li melletvekilleri olduğu ortaya çıktı. AfD Grup Eşbaşkanı Alice Weidel, istatistiğin doğru olmadığını iddia ederken AfD milletvekili Hansjörg Müller oturumları çok da önemsemedikleri mesajını verdi.

26.09.2019Avrupa
Weidel’den Scholz’a: ‘Almanya’da zaten kriz var’

Weidel’den Scholz’a: ‘Almanya’da zaten kriz var’

Federal Meclis’te yapılan bütçe görüşmelerinde konuşan AfD Grup Eş Başkanı Alice Weidel, Almanya’nın olası ekonomik krize hazır olduğunu açıklayan Maliye Bakanı Olaf Scholz’a cevap verdi.

11.09.2019Avrupa
Sığınmacıların sırtından oy avcılığı

Sığınmacıların sırtından oy avcılığı

Hafta başında Almanya’nın ‘bankalar kenti’ olarak bilinen Frankfurt ana garında tren bekleyen Alman bir anne ile 8 yaşındaki oğlunu, sonradan Eritreli ve ruh hastası olduğu saptanan biri rayların üzerine itti.

3.08.2019Avrupa
Tehlikeli tırmanış

Tehlikeli tırmanış

Almanya’da şimdi bir de peron katilleri türedi. Bu kişiler, kurbanını hiç tanımıyor. Kurbanıyla hiçbir alıp veremediği de yok. Peronda tren bekliyormuş gibi sinsice duruyor. Tren tam istasyona girerken, kalleşçe arkadan kurbanına yaklaşıp aniden trenin önüne itip kaçıyor. Sebebi yok.

31.07.2019Avrupa
Tauber: Sınır tanımaz şiddetin yolunu AfD açtı

Tauber: Sınır tanımaz şiddetin yolunu AfD açtı

CDU’nun eski Genel Sekreteri Peter Tauber, Kassel Bölgesi Valisi Walter Lübcke’nin öldürülmesiyle ilgili yaptığı açıklamada sağ görüşlü siyasetçileri suçladı. Başbakan Angela Merkel’in dördüncü hükümetinde bir yılı aşkın süredir Savunma Bakanlığı Müsteşarlığı görevini de sürdüren Tabuer, CDU mensubu sağ kanat üyeleriyle aşırı sağcı AfD yöneticilerinin yaşananlarda payı olduğunu yazdı.

19.06.2019Avrupa
Hollywood yıldızlarından Almanlara çağrı: Oyunuzu bilgece kullanın

Hollywood yıldızlarından Almanlara çağrı: Oyunuzu bilgece kullanın

Almanya’nın en çok tarihi mimari esere sahip kenti Görlitz, Doğu’nun incisi olarak tanınıyor. Sinematografik mekanlarıyla Hollywood dahil şimdiye kadar 100 sinema filmine ev sahipliği yapan, Hollywood’a atfen Görliwood olarak da anılan Görlitz, pazar günü kıyasıya bir seçim yarışına sahne oluyor. İlk turda AfD adayının önde olduğu seçim için mektup kaleme alan, Oscar ödüllü Hollywood yıldızlarının da aralarında bulunduğu isimler, Görlitzlilere “Oyunuzu bilgece kullanın” çağrıları yapıyor.

14.06.2019Avrupa
‘Muhammed’ isminden de nemalanmak istediler

‘Muhammed’ isminden de nemalanmak istediler

Berlin’de 2018’de erkek bebeklere en fazla verilen ilk ismin ‘Muhammed’ olması tartışma yarattı. Ancak bu tartışmanın kökeninde, açıklanan bir raporun medya ve siyasetçiler tarafından bağlamından koparılarak yorumlanması yatıyor.

9.05.2019Avrupa
AfD’lileri ‘Ayrımcılık yapıyorsunuz’ deyip restorana almadılar

AfD’lileri ‘Ayrımcılık yapıyorsunuz’ deyip restorana almadılar

Berlin’de ünlü isimlerin uğrak yeri olan Bocca di Bacco restoran yöneticileri, aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Parti yöneticilerinin rezervasyon isteğini reddetti. Restoran yönetimi, AfD üst düzey yöneticilerinin kendilerine masa ayrılmasını istediğini ancak kendilerinin masa ayırmayı kabul etmediklerini doğruladı. Münih’te de AfD’liler bir restorandan kovulmuştu.

7.05.2019Avrupa
Aşırı sağcılardan kara propaganda... Notre Dame fırsatçıları

Aşırı sağcılardan kara propaganda... Notre Dame fırsatçıları

Paris’teki Notre Dame Katedrali’ne zarar veren yangının büyük olasılıkla restorasyon çalışmaları sırasında çıktığı üzerinde duruluyor. Ancak yangın, Batılı aşırı sağcılar ve komplo teorisyenlerinin ırkçı söylemlerini körükledi. Sağcı popülistler, yangınla ilgili olarak Müslümanları hedef alan İslamofobik açıklamalarıyla dikkat çekti.

18.04.2019Gündem
AfD, Notre Dame yangınından nefret saçtı

AfD, Notre Dame yangınından nefret saçtı

Alman aşırı sağcı AfD’li milletvekilleri, Notre Dame’da çıkan yangın sonrası İslam karşıtı nefret mesajları paylaştı ve Paris Savcılığı’nın yangında kundaklama ya da terör bağlantılı eylem olmadığını açıklamasına rağmen yangını Müslümanların çıkardığı iddiasında bulundu.

17.04.2019Avrupa
Yasa dışı bağışa 402 bin Euro ceza

Yasa dışı bağışa 402 bin Euro ceza

Almanya Federal Meclisi, İslam ve göçmen karşıtı aşırı sağcı AfD’ye, yasa dışı bağışlardan dolayı 402 bin Euro para cezası kesti. AfD’ye ceza kararını Meclis Başkanı Wolfgang Schaeuble imzaladı. Partinin, Federal Meclis Grup Başkanı Alice Weidel hakkında süren 130 bin Euro’luk başka bir bağış skandalı nedeniyle yine ağır para cezası alması bekleniyor.

17.04.2019Avrupa
Skandaldan kurtulmak için Türkiye önergesi veren AfD’li vekile: Sen önce kendini temize çıkar

Skandaldan kurtulmak için Türkiye önergesi veren AfD’li vekile: Sen önce kendini temize çıkar!

Almanya’da bağış skandalına batan aşırı sağcı AfD, tartışmaları başka alana çekmek amacıyla Türkiye’nin AB üyelik müzakerelerinin “Hemen durdurulması” talebiyle Meclis’e önerge verdi.

5.04.2019Avrupa
AfD bağış batağından çıkamıyor

AfD bağış batağından çıkamıyor

Almanya’da mülteci kriziyle oy patlaması yaşayan yabancı ve İslam karşıtı AfD’nin şüpheli bağış skandalı derinleşiyor. Bağışçı olarak gösterilen kişilerin asıl bağışçılar olmadığı, bazı kişilerin ise farklı bağış listesinde de yer aldığı ortaya çıktı. Bağış skandalıyla AfD’nin de yıldızı sönmeye başladı.

29.03.2019Avrupa
412 bin Euro ceza kesilebilir

412 bin Euro ceza kesilebilir

Yabancı ve İslam karşıtı parti AfD’nin başı, yasa dışı bağış skandallarından kurtulmuyor. Federal Meclis yönetimi, yine yasa dışı bağış alındığı iddiasıyla AfD’ye 412 bin Euro ceza kesmeye hazırlanıyor.

12.03.2019Avrupa
Mahkeme aşırı sağcıları sevindirdi: İstihbarat, AfD için o kavramı kullanamaz

Mahkeme aşırı sağcıları sevindirdi: İstihbarat, AfD için o kavramı kullanamaz

Köln İdare Mahkemesi, Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın aşırı sağcı AfD’yi takibe almak için kullandığı ‘inceleme vakası’ kavramını, anayasanın partileri hukukun güvencesi altına alan 21. maddesine aykırı ve orantısız buldu. AfD, istihbarat başkanının görevden alınmasını istedi.

26.02.2019Avrupa
Die Welt yazarının, Alice Weidel’le pozu büyük tepki yarattı

Die Welt yazarının, Alice Weidel’le pozu büyük tepki yarattı

Almanya’da İslam ve çok kültürlülük karşıtı yazılarıyla tanınan Die Welt Gazetesi yazarı Henryk M. Broder’in aşırı sağcı AfD Grup Başkanı Alice Weidel’le sarmaş-dolaş fotoğrafı sosyal medyada deprem etkisi yarattı.

1.02.2019Avrupa
AfD tedirgin

AfD tedirgin

Yabancı ve İslam karşıtı parti AfD, önceki gün Berlin’de parlamento restoranında basına bir davet düzenledi. Resepsiyona tek yabancı gazeteci olarak katıldım.

19.01.2019Avrupa
AfD, İsviçreli bağışçıların ismini Federal Meclis’e verdi

AfD, İsviçreli bağışçıların ismini Federal Meclis’e verdi

Almanya’da siyasi parti yasalarına aykırı olarak AB üyesi olmayan bir ülkeden ve yabancı iş insanlarından üstelik de bildirmesi gereken meblağın neredeyse üç katı bağış almasına rağmen bunu bildirmeyerek yasaları seri olarak ihlal eden aşırı sağcı AfD, 130 bin euronun kaynağı 14 İsviçrelinin ismini Federal Meclise vermek zorunda kaldı.

18.01.2019Avrupa
İstihbarattan AfD’ye ‘gözetim’ kararı

İstihbarattan AfD’ye ‘gözetim’ kararı

Almanya’da iç istihbarattan sorumlu Federal Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV), aşırı sağcı ve İslam karşıtı parti AfD’yi gözetim altına alacak. Almanya genelindeki tüm faaliyetlerini dikkatle izleyecek, önümüzdeki aylarda partinin tutumuna göre ise takip edilme kararı verilecek. ‘Erfurt Açıklaması’nın altında imzası bulunan AfD Federal Meclis Grup Başkanı Gauland’ın da aralarında bulunduğu bazı milletvekilleri ve yöneticileri ise takip altına alacak.

15.01.2019Avrupa
Demokratik yöntemlerle mücadele

Demokratik yöntemlerle mücadele

Sağ popülist Almanya için Alternatif (AfD) Federal Meclis milletvekili ve partinin Bremen Eyalet Teşkilatı Başkanı Frank Magnitz, hafta başında Bremen’de sokak ortasında henüz kimlikleri belirlenemeyen 3 kişi tarafından saldırıya uğrayıp ağır yaralandı.

12.01.2019Avrupa
Hayalimdeki ‘Benim Almanyam’

Hayalimdeki ‘Benim Almanyam’

Federal İçişleri, İmar ve Yurt Bakanlığı’nın verilerine bakıyorum. 2016 yılında Almanya’da yabancı düşmanlığı motifli 8 bin 583 suç işlenmiş. 2017 yılında da yabancı düşmanlığı motifli suç sayısı 6 bin 434’e düşmüş.

31.12.2018Avrupa
Tebrik de geldi eleştiri de

Tebrik de geldi eleştiri de

Annegret Kramp Karrenbauer’in CDU kurultayında genel başkanlığa seçilmesine, Almanya siyasetinin birçok aktöründen çeşitli tebrik ve eleştiriler geldi.

8.12.2018Avrupa
Alice Weidel’den çamur üstüne çamur

Alice Weidel’den çamur üstüne çamur

Federal Meclis olarak bilinen Alman Parlamentosu’nda bütçe görüşmeleri vardı geçen hafta. Başbakanlığın bütçesi görüşülürken kürsüye ilk çıkan konuşmacı, Almanya’da geçerli yasalara göre yurt dışından parti bağışı almak yasak olduğu halde, İsviçreli bir şirketten kendi seçim bölgesi için partisi adına 130 bin euro bağış aldığı ortaya çıkan sağ popülist Almanya için Alternatif (AfD) Meclis Grubu Eş Başkanı Alice Weidel’di. Weidel, Başbakan Angela Merkel’i ‘bölücü bir politika izlemekle’ suçladı.

26.11.2018Avrupa
Alman Meclisi’nde göç düellosu

Alman Meclisi’nde göç düellosu

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Meclis’teki bütçe görüşmelerinde aşırı sağcı anamuhalefet partisi AfD’ye yüklendi. Birleşmiş Milletler’in yeni ‘Küresel Göç Sözleşmesi’ni eleştiren AfD’yi ‘bencil milliyetçilikle’ suçlayan Merkel, şöyle konuştu:

21.11.2018Avrupa
AfD lideri Weidel hakkında soruşturma açıldı

AfD lideri Weidel hakkında soruşturma açıldı

Yabancı ve İslam karşıtı parti AfD Federal Meclis Grup Eş Başkanı Alice Weidel hakkında yasal olmayan yoldan para bağışı kabul ettiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

21.11.2018Avrupa
Bağışlar neden hep Bodensee teşkilatına yatıyor

Bağışlar neden hep Bodensee teşkilatına yatıyor?

AfD’de ortaya çıkan bağış skandalına yenisi eklendi. 150 bin euro olduğu belirlenen yasa dışı bağış bu kez Belçika’da faaliyet gösteren bir vakıftan.

15.11.2018Avrupa
Meclis ve savcılık AfD’yi inceliyor: 130 bin euro buzdağının görünen yüzü mü

Meclis ve savcılık AfD’yi inceliyor: 130 bin euro buzdağının görünen yüzü mü?

Yasadışı bağış skandalının ortaya çıkmasıyla zor durumda kalan AfD’ye İsviçre’den milyonlarca lira bağış yağdığı iddia ediliyor. Kaynağı bilinmeyen bağışlar hakkında savcılık soruşturma başlatırken 130 bin euronun buzdağının sadece görünen yüzü olduğundan şüpheleniliyor.

14.11.2018Avrupa
Federal Meclisten AfD’ye 130 bin euro için 4 hafta süre

Federal Meclisten AfD’ye 130 bin euro için 4 hafta süre

Almanya’da Federal Meclis, İsviçreli bir ilaç firmasından 130 bin euro bağış alan AfD’yle ilgili harekete geçti. Meclis Başkanlığı, parti yönetiminden detaylı bilgi istedi.

13.11.2018Avrupa
İsviçreli ilaç firmasından AfD’ye 130 bin euro bağış

İsviçreli ilaç firmasından AfD’ye 130 bin euro bağış

Yabancı ve İslam karşıtı AfD’nin, yasalara aykırı olarak bağış topladığı ortaya çıktı. AfD Eş Başkanı Weidel paranın iade edildiğini açıkladı.

12.11.2018Avrupa
Bu, Almanya’ya saygısızlıktır. Bu, Alman Cumhurbaşkanı’na saygısızlıktır

Bu, Almanya’ya saygısızlıktır. Bu, Alman Cumhurbaşkanı’na saygısızlıktır

DAHA önceleri de yazdım. Bir daha yazıyorum…Şu Bizim Almanları anlamak kolay değil. Hem de hiç kolay değil. Hatta zor. Zaman zaman ise imkansız. İşte buna son dönemlerde yeniden tanık olduk.

26.09.2018Avrupa
Avrupa’da kadınlar arasında aşırı sağcılık artıyor

Avrupa’da kadınlar arasında aşırı sağcılık artıyor

Sağ popülizmin daha çok erkekler arasında destek gördüğü inancı, gerçeği yansıtmıyor. Yeni bir rapora göre, Avrupa’da sağ popülist partilere oy veren kadınların oranı giderek artıyor.

31.08.2018Avrupa