EKSTRA
MENÜ

11 Eylül Saldırısı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 988 haberi bulunmuştur.

11 Eylül Saldırısı Haberleri

11 Eylül’ün gizli belgeleri 20 yıl sonra paylaşıldı

11 Eylül’ün gizli belgeleri 20 yıl sonra paylaşıldı

FBI, ABD Başkanı Biden’ın emriyle dün 11 Eylül saldırılarına ilişkin gizli belgelerin ilk bölümünü yayımladı. Paylaşılan 16 sayfalık belge, hava korsanlarının Suudi Arabistan bağlantılarına işaret ediyor ancak Riyad yönetiminin suç ortağı olduğuna dair bir kanıt sunmuyor.

13.09.2021Dünya
Son dakika: FBI, 11 Eylülün gizli belgelerini yayınladı

Son dakika: FBI, 11 Eylül'ün gizli belgelerini yayınladı

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), 11 Eylül terör saldırılarıyla ilgili soruşturmalarına dayanan ve bugüne kadar gizli olan belgelerin ilkini ABD Başkanı Joe Biden'ın talimatıyla halka açtı.

12.09.2021Dünya
11 Eylül saldırısının üzerinden 20 yıl geçti – 11 Eylül saldırısı ne zaman gerçekleşti

11 Eylül saldırısının üzerinden 20 yıl geçti – 11 Eylül saldırısı ne zaman gerçekleşti?

ABD, tarihinin en büyük terör saldırısı 11 Eylül saldırılarının üzerinden 20 yıl geçti. Uzmanlar, ABD’nin 11 Eylül saldırısından sonra dünyanın birçok yerinde yürüttüğü savaş politikasının büyük katliamlara, insani krizlere ve kitlesel göçlere yol açtığını belirtti. Peki, 11 Eylül saldırısı ne zaman gerçekleşti? İşte 11 Eylül saldırılarında yaşananlar...

11.09.2021Gündem
11 Eylül yolculukları da değiştirdi Ayakkabıları neden çıkarıyoruz Neden 2 saat önce gidiyoruz

11 Eylül yolculukları da değiştirdi! Ayakkabıları neden çıkarıyoruz? Neden 2 saat önce gidiyoruz?

"Dünyayı değiştiren gün" diye nitelendirilen 11 Eylül saldırıları ABD'nin ve Ortadoğu'nun son 20 yılının şekillenmesinde en önemli faktör oldu. Ancak 11 Eylül'le değişen bir şey daha oldu: Uçak yolculukları...

11.09.2021Dünya
11 Eylül terör saldırılarının 20’nci yılı

11 Eylül terör saldırılarının 20’nci yılı

11 Eylül günü Newark, Boston ve Washington’dan havalanıp San Francisco ve Los Angeles’a giden 4 yolcu uçağı kaçırıldı. Amerikan Airlines’a ait uçak yerel saatle 08.46’da İkiz Kuleler’in kuzey yönündeki binasına çarptı. United Airlines’a ait uçak da ilk saldırıdan 17 dakika sonra canlı yayında güney kulesine çarptı. İkiz kuleler tüm dünyanın gözleri önünde yerle bir olurken, toz bulutunun altında Afganistan ve Irak kaldı.

11.09.2021Haber
Dünya bambaşka bir yer olabilirdi FBI 11 Eylülün mimarını elinden nasıl kılpayı kaçırdı

Dünya bambaşka bir yer olabilirdi! FBI 11 Eylül'ün mimarını elinden nasıl kılpayı kaçırdı?

Dünyada yakın tarihin en büyük trajedilerinden biri olan 11 Eylül saldırılarının üzerinden 20 yıl geçti. Saldırıların beyni Halid Şeyh Muhammed yıllardır hapiste yargılanmayı bekliyor. Peki Muhammed saldırılardan yıllar önce durdurulamaz, tarihin akışı değiştirilemez miydi? Bu sorunun yanıtı oldukça üzücü...

8.09.2021Dünya
Seçim sürecinde söz vermişti: Bidendan 11 Eylül belgeleri için flaş talimat

Seçim sürecinde söz vermişti: Biden'dan 11 Eylül belgeleri için flaş talimat!

ABD Başkanı Joe Biden, 11 Eylül terör saldırılarıyla ilgili belgelerin halka açılması için talimat verdi. Biden, 11 Eylül'de hayatını kaybeden ABD'lilerin yıllardır talep ettiği belgeler konusunda şeffaflık açıklaması yapmış ve bu konuda söz vererek seçim vaadinde bulunmuştu.

4.09.2021Dünya
Son dakika: Talibandan flaş Bin Ladin iddiası

Son dakika: Taliban'dan flaş Bin Ladin iddiası!

Son günlerde gündemden düşmeyen Taliban cephesinden çok konuşulacak bir açıklama daha geldi. Taliban sözcüsü Zabihullah Mujahid, terörist Usame Bin Ladin ile ilgili ortaya attığı iddia ile ABD'de gündem oldu.

26.08.2021Dünya
ABDden flaş 11 Eylül kararı

ABD'den flaş 11 Eylül kararı

Biden yönetimi, 11 Eylül terör saldırıları ile ilgili dosyaların yeniden gözden geçirileceğini ve ABD hükümetinin gizli tuttuğu belgelerin kurbanların aileleriyle paylaşılacağını açıkladı.

10.08.2021Dünya
Dünyanın izlediği tarihi zirveye davetsiz misafir... Kimliği herkesi şoke etti

Dünyanın izlediği tarihi zirveye davetsiz misafir... Kimliği herkesi şoke etti!

Dün bütün dünyanın gözü Cenevre'de tarihi görüşme için bir araya gelen ABD Başkanı Joe Biden ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in üzerindeydi. Kritik buluşmayla ilgili haberler tüm gazete manşetlerinin ilk sırasında yer alırken zirveyi protesto eden bir kadının kimliği ve söyledikleri adeta tüm dünyayı şoke etti. O isim ABD'nin en büyük düşmanının yeğeni ve aynı zamanda amansız bir Trump destekçisi...

17.06.2021Dünya
Tahar Rahim: Bu adamı oynamak tam bir çılgınlık

Tahar Rahim: Bu adamı oynamak tam bir çılgınlık

Cezayir asıllı Fransız aktör Tahar Rahim’i “A Prophet”, “The Looming Tower”, “Mary Magdalene” ve “The Serpent” projeleriyle tanıdık. Son olarak Jodie Foster ile başrolü paylaştığı “Moritanyalı” (The Mauritanian) filminde canlandırdığı ‘Muhammed Veled Salahi’ rolüyle Altın Küre ve BAFTA’da ‘en iyi erkek oyuncu’ ödüllerine aday gösterildi. Barbaros Tapan, Tahar Rahim’le görüntülü olarak yeni projelerini konuştu...

9.05.2021Magazin
Tarihe geçen görüntü... ABD resmen çekildi: Bayraklar yer değiştirdi

Tarihe geçen görüntü... ABD 'resmen' çekildi: Bayraklar yer değiştirdi

ABD Başkanı Joe Biden, göreve başladıktan sonra flaş duyuruyu yapmış, askerlerinin Afganistan'dan tamamen çekileceğini ve bu sürecin 11 Eylül'e kadar tamamlanacağını açıklamıştı. Hazırlıkların tamamlanmasıyla ABD'nin ülkeden resmen çekilme süreci 1 Mayıs'ta başladı. Afganistan'dan gelen fotoğraflar bu tarihi önemdeki olayın çarpıcılığını sergilerken hem Taliban hem de El Kaide ABD'ye ciddi tehditler yöneltti.

3.05.2021Dünya
Son dakika haberler... ABDye tehdit Çekilseler de fark etmez... El Kaide Usame Bin Ladinin intikamını alacak..

Son dakika haberler... ABD'ye tehdit! "Çekilseler de fark etmez... El Kaide Usame Bin Ladin'in intikamını alacak"..

Başkan Joe Biden'ın yaptığı tarihi açıklamayla birlikte ABD, Afganistan'daki birliklerini çekmeye başlamış; bu çekilme tarihin en uzun savaşının bitişi olarak değerlendirilmişti. Ancak El Kaide'den ABD'ye kan donduran bir tehdit geldi: "Usame Bin Ladin'in intikamını alacağız!"

1.05.2021Dünya
Jodie Foster: Muhammed hepimize insanlık dersi verdi

Jodie Foster: Muhammed hepimize insanlık dersi verdi

Dramatik ve zor karakterlerin başarılı ismi Jodie Foster, profesyonel kariyerine 3 yaşında başladı. 56 yıllık kariyerine birçok başarı sığdıran iki Oscar ödüllü oyuncuyla son filmi “The Mauritanian”ı (Moritanyalı) konuşmak için görüntülü olarak bir araya geldik. Foster, görüşmeye Los Angeles’tan bağlandı.

18.04.2021Magazin
ABD eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Kimmittten Türkiye açıklaması

ABD eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Kimmitt'ten Türkiye açıklaması

ABD eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Mark Kimmitt CNN Türk'e özel açıklamalarda bulundu. ABD'nin Suriye'deki konumu, S-400 ve F-35 tartışmalarını değerlendiren Kimmitt 'YPG ile ortaklık Türkiye ile ittifaka zarar veriyor.' dedi.

26.03.2021Dünya
ABDden Guantanamo hamlesi

ABD'den Guantanamo hamlesi

ABD'de Joe Biden yönetiminin tartışmalara neden olan Guantanamo tutukevini kapatmayı hedeflediği bildirildi. Guantanamo, 11 Eylül saldırılarının ardından açılmış ve mahkumlara yönelik yargısız infazlar ile insanlık dışı davranış raporları üzerine insan hakları savunucuları tarafından eleştirilmişti.

12.02.2021Dünya
Dünyaya göktaşı çarpacak mı Nostradamusun 2021 kehanetleri akıllara geldi...

Dünya'ya göktaşı çarpacak mı? Nostradamus'un 2021 kehanetleri akıllara geldi...

Kehanetleriyle günümüzde de adından söz ettiren Nostradamus'un 2021 yılında dünyaya göktaşı çarpacağı sözleri yeniden gündeme geldi. Eyfel Kulesi büyüklüğündeki bir asteroidin dünyaya 'yakın' mesafeden geçecek olması 2021'in ilk felaketi olarak yorumlandı. 'Oldukça büyük ve tehlikeli olduğu değerlendirilen asteroid için NASA'dan kesin bir açıklama yapılmazken, göktaşının 270 metre çapında olduğunu belirten bilim insanları erken tespit sistemi için harekete geçti. İşte, Nostradamus 2021 kehanetleri ve konuyla ilgili bilgiler.

6.01.2021Teknoloji
NASA alarma geçti 2021in ilk felaketi olabilir...

NASA alarma geçti! 2021'in ilk felaketi olabilir...

NASA, Eyfel Kulesi büyüklüğündeki bir asteroidin dünyaya 'yakın' mesafeden geçecek olmasından dolayı alarma geçti. 2021'in ilk felaketi olduğu düşünülen olay akla Fransız astrolog Nostradamus'un sözlerini getirdi. Nostradamus 2021 yılı için ‘Gökyüzünde ateş ve uzun bir kıvılcım izi görülür.’ sözlerini kullanmıştı.

4.01.2021Dünya
11 Eylül saldırılarının üzerinden 19 yıl geçti

11 Eylül saldırılarının üzerinden 19 yıl geçti

Bugün 11 Eylül 2001'de ABD'de düzenlenen saldırıların 19'uncu yıldönümü. Dünya bu korkunç saldırılardan sonra değişti, hiçbir şey bir daha eskisi gibi olmadı.

11.09.2020Dünya
Kan donduran iddia: Zorla kısırlaştırma uygulanıyor

Kan donduran iddia: Zorla kısırlaştırma uygulanıyor

Çin’de Uygur Türklerinin yoğunlukta yaşadığı Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki Uygur Türklerinin nüfusunun azaltılmasına yönelik kadınlara zorla kısırlaştırma yöntemleri uygulandığı iddia ediliyor.

4.08.2020Dünya
ABD, kamplardaki Uygurların saçlarını ihraç ettiği şüphesiyle Çinli şirketin mallarına el koydu

ABD, kamplardaki Uygurların saçlarını ihraç ettiği şüphesiyle Çinli şirketin mallarına el koydu

ABD'li gümrük makamları, Çinli bir şirketin, Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki "yeniden eğitim merkezi" adı altındaki kamplarda tutulan Uygur Türklerinin saçlarından üretilen ürünlerini ABD'ye ihraç ettiği şüphesiyle 13 tonluk bir sevkiyata el koydu.

2.07.2020Dünya
FBI yanlışlıkla 11 Eylül saldırısı şüphelisi Suudi yetkilinin ismini açıkladı

FBI "yanlışlıkla" 11 Eylül saldırısı şüphelisi Suudi yetkilinin ismini açıkladı

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), 11 Eylül 2001'de New York'taki Dünya Ticaret Merkezine düzenlenen terör saldırısında El Kaideli teröristlere yardım ettiğinden şüphelenilen Suudi yetkilinin ismini "yanlışlıkla" açıkladı.

13.05.2020Dünya
Uygurlara baskının belgesi ortaya çıktı

Uygurlara baskının belgesi ortaya çıktı

ÇİN’in, Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki Uygur Türklerine ve diğer azınlıklara uyguladığı baskı politikalarına ve bölgedeki toplama kamplarına yönelik resmi belge ortaya çıktı.

18.11.2019Dünya
Çinin Sincandaki baskı politikasına ilişkin belge ortaya çıktı

Çin'in Sincan'daki baskı politikasına ilişkin belge ortaya çıktı

Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine ve diğer azınlıklara uyguladığı baskı politikalarına ve bölgedeki toplama kamplarına yönelik Çin yönetimine ait 403 sayfalık resmi belge basına sızdırıldı.

17.11.2019Dünya
İGA Ceo’su Kadri Samsunlu:  İstanbul Havalimanı küresel bir değer

İGA Ceo’su Kadri Samsunlu: İstanbul Havalimanı küresel bir değer

İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin Talking Business programına konuk olan İGA CEO’su Kadri Samsunlu, Aaron Heslehurst’un sorularını yanıtladı. İstanbul Havalimanı’nın küresel ölçekteki önemine dikkat çeken Samsunlu, “Çin’den, Hindistan’dan ve daha birçok ulustan insanlar turizm amaçlı veya iş seyahatleri için ya da varacakları ülkeye aktarmalı uçmak için İstanbul Havalimanı’nı tercih ediyor” dedi.

7.09.2019Ekonomi

11 Eylül kahramanlarından biriydi! Luis Alvarez hayatını kaybetti

11 Eylül terör kurbanlarına yardım ederken zehirli enkazın etkisine maruz kalarak hastalanan kurtarma görevlilerine yardım fonu sağlanmasına öncülük eden eski New Yorklu polis ve siyasi aktivist hayatını kaybetti.

4.07.2019Dünya
Yeni Zelandadaki terörist saldırı ikinci 11 Eylül oldu

"Yeni Zelanda'daki terörist saldırı ikinci 11 Eylül oldu"

Yeni Zelanda'daki El Nur Camisi'nin imamı Gamal Fouda, "Christchurch terör saldırısını ikinci 11 Eylül saldırısı olarak adlandırıyorum. Dünyayı değiştirmek için bir dönüm noktası olacak." dedi.

7.04.2019Dünya
‘Müslüman eleştirince siyasal İslamcı olarak damgalanıyor’

‘Müslüman eleştirince siyasal İslamcı olarak damgalanıyor’

Avusturya İslam Cemaati Başkanı (AİC) Ümit Vural, bir Müslüman’ın açık şekilde eleştiride bulunduğunda siyasal İslamcı ya da aşırıcı grup üyesi olarak damgalandığını belirterek, “Siyasal İslam, Müslümanlara saldırmak amaçlı kullanılan, içi boş ve popülist bir savaş ifadesi olarak ortaya çıkıyor” dedi.

26.03.2019Avrupa
Cinsel tacizden DNA’ya en kötü genetik miras

Cinsel tacizden DNA’ya en kötü genetik miras

Nobel ödüllü James Watson’ın bir sözü var: “Kaderimizin yıldızlara yazılı olduğuna inanmıştık. Şimdi büyük ölçüde genlerimizde yazılı olduğunu biliyoruz”. Bilim dünyası insanoğlunu her gün yeni bir bilgiye uyandırıyor. Harvard ve British Columbia Üniversitesi’nin üst üste açıkladığı çalışmalar, çocuklarda cinsel tacizin etkisinin sadece psikolojik travmayla sınırlı kalmadığı ve DNA’larında torunlarına bile aktarılabilecek değişikliklere neden olduğuna işaret ediyor. Nöroloji uzmanı Doktor Banu Taşcı Fresko, bu mirasın kendini genellikle hastalıklar, özellikle de ağrılarla ve depresyonla belli ettiğini söylüyor. Travmalar ve ağrı üzerine çalışan Fresko’yla aileden gelen bu mirasın nasıl kalıtımsal değişikliğe yol açtığını konuştuk.

7.10.2018Gündem
İngiliz Bakan önce AB’yi sonra ABD’yi eleştirdi

İngiliz Bakan önce AB’yi sonra ABD’yi eleştirdi

İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson, İngiltere’nin AB’den ayrılma sürecinin, ülkesine dünyadaki konumunu tekrar tanımlama şansı verdiğini söyledi. Williamson, “Yüksekleri hedefleme konusunda artık serbestiz” dedi.

8.08.2018Avrupa
Usame Bin Ladinin oğlu, 11 Eylül saldırganı Attanın kızıyla evlendi

Usame Bin Ladin'in oğlu, 11 Eylül saldırganı Atta'nın kızıyla evlendi

El Kaide terör örgütünün eski lider Usame Bin Laden'in oğlu, 11 Eylül saldırılarının lideri Muhammed Atta'nın kızıyla evlendi.

6.08.2018Dünya
Mültecilerin araftaki yaşamı... Coğrafya kader mi

Mültecilerin araftaki yaşamı... Coğrafya kader mi?

Türkiye’deki Afganların sayısı 160 bini aştı. Zakira ve Ali Hekmat çifti üçüncü bir ülkeye gitmeyi bekleyen binlerce Afgandan sadece ikisi. Onlarla kendi hikâyelerini ve Türkiye’deki Afganları konuştuk. Zakira Hekmat, “Doğduk ülkemizde savaş vardı. 30 yıl geçti hâlâ savaş var. Umarım Suriye böyle olmaz” diyor.

3.03.2018Gündem
ABDyi korkutan istihbarat Sivil kayıplara yol açmak için

ABD'yi korkutan istihbarat! Sivil kayıplara yol açmak için

ABD İç Güvenlik Bakanlığı'ndan üst düzey bir yetkili, DEAŞ ve diğer başka örgütlerin 11 Eylül saldırıları kadar büyük ölçekli bir saldırı planladığını açıkladı.

19.10.2017Dünya
16’ncı yılında kurbanlar anıldı

16’ncı yılında kurbanlar anıldı

ABD’de 11 Eylül 2001’de düzenlenen terör saldırılarının 16’ncı yıldönümünde bir dizi anma töreni düzenlendi.

11.09.2017Dünya
FBI, 11 Eylül saldırılarının yeni fotoğraflarını paylaştı

FBI, 11 Eylül saldırılarının yeni fotoğraflarını paylaştı

ABD Federal Soruşturma Bürosu, 11 Eylül 2001 saldırılarında uçakla vurulan Pentagon'un gün yüzüne çıkmamış 27 yeni fotoğrafını yayımladı.

21.05.2017Dünya
ABDden Suudi Arabistana dava şoku

ABD'den Suudi Arabistan'a dava şoku

ABD Kongresi'nin geçen yıl aldığı kararın ardından, 11 Eylül saldırılarında hayatını kaybedenlerin yakınları ile Amerikalı sigorta şirketleri, El Kaide'ye destek verdikleri iddiasıyla Suudi Arabistan ve bazı Suudi vakıflarına tazminat davası açtı.

24.03.2017Dünya
Jet lagı bitirdik

Jet lag'ı bitirdik

Türkiye pazarına 2013 yılında giren Air Canada’nın Türkiye Genel Müdürü Nedime Konuksever, “Havacılık sektörü daralmasına rağmen Türkiye’ye yatırıma devam edeceğiz” mesajı verdi. Sahip oldukları uçaklarla fark yarattıklarını dile getiren Konuksever, “Bol oksijenli, kabin basıncı daha düşük Dreamliner uçaklarla jet lag olmak mümkün değil” dedi.

27.01.2017Ekonomi
ABD’nin yeni İstanbul Başkonsolosu Jennifer Davis: ‘Darbeden haberdar olsaydık Türk Hükümeti’ne kesinlikle bilgi verirdik’

ABD’nin yeni İstanbul Başkonsolosu Jennifer Davis: ‘Darbeden haberdar olsaydık Türk Hükümeti’ne kesinlikle bilgi verirdik’

ABD’nin İstanbul’daki yeni başkonsolosu Jennifer Davis (44), çok genç yaşta İstanbul gibi hem zorlu hem de Amerikalı diplomatlar arasında popüler bir görev yerine atandı. Amerikan Dışişleri Bakanlığı’nın parlak isimlerinden olan Davis, önce eski ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’la, sonra bu seneki ABD Başkanlık seçimlerinde yarışan eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’la, son olarak da şu andaki Dışişleri Bakanı John Kerry’yle çok yakın teşrikimesaide bulundu. John Kerry ile yaptığı İstanbul ziyaretlerinde de bu şehirde çalışmak istediğine karar verdi! Biri 9, diğeri 12 yaşında iki çocuk annesi olan Davis’in eşi Nick Harris de ABD Dışişleri Bakanlığı’nda diplomat olarak çalışıyor. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın, İstanbul’daki başkonsoloslukta çalışanların ailelerinin tahliye edilmesi kararının ardından geçen hafta kocasını ve iki oğlunu uçağa bindirip Washington’a yollamış. “Çok yakında geri dönebileceklerini umut ediyoruz” diyor. Davis’le geçen hafta, konsolosluğun Arnavutköy’deki rezidansında buluştuk.

5.11.2016Gündem
Erdoğan’dan ABD’deki ‘11 Eylül Yasası’na tepki

Erdoğan’dan ABD’deki ‘11 Eylül Yasası’na tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'a ABD'de 11 Eylül saldırılarından dolayı dava açılmasına imkan tanıyan "Terörizmin Sponsorlarına Karşı Adalet Yasası"nın değerlendirilmesi için Suudi Arabistan'la hukuki açıdan işbirliği yapacaklarını söyledi.

3.10.2016Dünya
İlk dava  açıldı

İlk dava açıldı

Suudi Arabistan hükümetine karşı tazminat davası açma hakkı veren yasanın ABD Başkanı Obama’nın vetosuna rağmen Amerikan Kongresi’nden geçmesi sonrası ilk davayı eşini Pentagon’a yönelik saldırıda kaybeden bir kadın açtı.

2.10.2016Dünya
ABDliler Suudi Arabistan aleyhinde dava açmaya başladı

ABD'liler Suudi Arabistan aleyhinde dava açmaya başladı

ABD'de 11 Eylül kurbanlarının ailelerinin Suudi Arabistan yönetimine dava açmasına imkan tanıyan yasa tasarısının kabul edilmesinin ardından, saldırılarda eşini kaybeden ABD'li kadın, bu ülke aleyhinde dava açtı.

2.10.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Dikiz aynaları...

Afganistan diyoruz ama kendi halkına bile zulüm eden, affetmeyen, kanunsuzca davranan bir Taliban örgütü acaba hiç aynaya bakıyor mu?

28.08.2021

Charles’ın çekiciliği şeytanın cazibesi gibi

Cezayir asıllı Fransız aktör Tahar Rahim’i “A Prophet”, “The Looming Tower”, “Mary Magdalene” ve “The Serpent” projeleriyle tanıdık. Son olarak Jodie Foster ile başrolü paylaştığı “Moritanyalı” (The Mauritanian) filminde canlandırdığı ‘Muhammed Veled Salahi’ rolüyle Altın Küre ve BAFTA’da ‘en iyi erkek oyuncu’ ödüllerine aday gösterildi. Barbaros Tapan, Tahar Rahim’le görüntülü olarak yeni projelerini konuştu...

9.05.2021

Muhammed hepimize insanlık dersi verdi

Dramatik ve zor karakterlerin başarılı ismi Jodie Foster, profesyonel kariyerine 3 yaşında başladı. 56 yıllık kariyerine birçok başarı sığdıran iki Oscar ödüllü oyuncuyla son filmi “The Mauritanian”ı (Moritanyalı) konuşmak için görüntülü olarak bir araya geldik. Foster, görüşmeye Los Angeles’tan bağlandı.

18.04.2021

Koronanın hatırlattığı önemli ihtiyaç: Teletıp

HEPİMİZİN gözünün kulağının ülkemizde ve dünyada gelişen sağlık olaylarında olduğu bu günlerde, hem ABD Başkanı Trump, hem de Başkan Yardımcısı Pence tarafından yapılan açıklamalar dikkat çekiyor.

19.03.2020

Ne korkunç bir gündü

18 yıl önce bugün saat 08.46’da New York’taki Dünya Ticaret Merkezi’nin kuzey kulesine Boeing 767 uçağı çarptığı gün ben de oradaydım... Gün boyu insanların koşuşturması ve yaşadıklarını saatler süren canlı yayınlarla paylaştım... Bir de gözaltına alındım...

11.09.2019

Çağımızın Sansür Mekanizması: Komplo Teorileri

 “Suriyeli mülteciler et yiyen bir hastalık yayıyor!” Çok provokatif bir başlık. Ama ister 11 Eylül Saldırıları olsun ister Özal’ın ölümü, ister küresel ısınma olsun ister İstanbul’da deprem... Şu sıralar her konuda sayısız komplo teorisi dolaşıyor ortalıkta. Komplo teorileri niçin yükselişte ve kimler, neden inanıyor?

28.05.2017