EKSTRA
MENÜ

Fbi

Fbi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fbi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.400 Fbi haberi bulunmuştur.

Fbi Haberleri

Dünyanın konuştuğu suikast sil baştan Yeni delil iddiası

Dünyanın konuştuğu suikast sil baştan! Yeni delil iddiası

ABD’de sivil haklar alanında ve ırkçılığa karşı verdiği mücadele ile hatırlanan siyahi Müslüman aktivist Malcolm X'in avukatları, 56 yıl önce gerçekleşen suikastın azmettiricilerine yönelik yeni deliler olduğunu öne sürdü. Avukat Ray Hamlin, "Yapmaya çalıştığımız şey, onarıcı adalet hakkında konuşmak, Malcolm X'in mirası adına avukatlar olarak, adaletin peşine düşmek" ifadesini kullandı.

21.02.2021Dünya
İki Alman askeri ABD’yi karıştırdı

İki Alman askeri ABD’yi karıştırdı

ABD’ye özel bir paraşüt eğitimi ve tatbikatı için giden özel time bağlı iki Alman askeri, diplomatik krize neden oldu.

21.02.2021Avrupa
DEAŞa yardım etmekle suçlanan ABD askeri tutuklandı

DEAŞ'a yardım etmekle suçlanan ABD askeri tutuklandı!

ABD'nin Georgia eyaletinde bir ABD askeri, terör örgütü DEAŞ'a yardım ettiği suçlamasıyla tutuklandı. Cole James Bridges adlı askerin DEAŞ'a maddi destek sağlamak ve ABD askerlerini öldürmeyi planlamaktan tutuklandığı açıklandı.

20.01.2021Dünya
ABDde sular durulmuyor, Pelosinin bilgisayarı Rus istihbaratına mı satıldı

ABD'de sular durulmuyor, Pelosi'nin bilgisayarı Rus istihbaratına mı satıldı?

ABD Kongresi’nin Donald Trump yanlıları tarafından işgal edilmesine ilişkin soruşturmayı yürüten FBI'nin Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin ofisinden çalındığı belirtilen diz üstü bilgisayarın Rus istihbaratına satılmaya çalışılıp çalışılmadığını incelediği belirtildi.

19.01.2021Dünya
ABD Joe Bidenın yemin töreni öncesi teyakkuzda, FBI içeriden saldırı ihtimalini değerlendiriyor

ABD Joe Biden'ın yemin töreni öncesi teyakkuzda, FBI 'içeriden saldırı' ihtimalini değerlendiriyor

ABD'li yetkililer 20 Ocak'ta yapılacak olan Joe Biden'ın başkanlık yemin öncesinde teyakkuza geçti. Törende görev alacak yaklaşık 25 bin Ulusal Muhafızın, "içeriden saldırı" ihtimali de dahil potansiyel tehditlere karşı FBI tarafından yeniden güvenlik taramasından geçirildiği bildirildi. Öte yandan ABD kongre binasına gönderilen çok sayıda sedye dikkatlerden kaçmadı.

18.01.2021Dünya
FBI Direktöründen flaş açıklama Çok sayıda tehdit

FBI Direktörü'nden flaş açıklama! 'Çok sayıda tehdit'

FBI Direktörü Christopher Wray, seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden’in yemin töreni öncesinde çok sayıda tehdit tespit ettiklerini belirtti.

15.01.2021Dünya
ABD diken üstünde FBI da uyarı yaptı Silahlı kalkışma tehdidi

ABD diken üstünde FBI da uyarı yaptı! Silahlı kalkışma tehdidi

ABD’de Kongre’nin basılmasından sonra bu kez de silahlı kalkışma tehdidi gündemde. Radikal sağcı silahlı milisler, 20 Ocak’ta Washington’da Biden’ın yemin töreni için protesto çağrıları yapıyor. FBI da 50 eyalet için alarm verdi. Başkentte 15 bin ulusal muhafız görevlendiriliyor.

13.01.2021Dünya
FBI günler öncesinden uyarmış ABDdeki kongre baskını göz göre göre gelmiş

FBI günler öncesinden uyarmış! ABD'deki kongre baskını göz göre göre gelmiş

ABD'de geçen haftaki Kongre baskını öncesi, Federal Soruşturma Bürosunun (FBI), bazı aşırılıkçı grupların başkent Washington'a geldiği ve "savaşa hazırlandığı" yönünde uyarıda bulunduğu belirtildi. Uyarıda, aşırılıkçı kişilerin başkent Washington DC'ye geldiğine dikkat çekilerek, "'Antifa taraftarlarının kanı lazım' içerikli paylaşımlar var" istihbaratını paylaştığı kaydedildi.

12.01.2021Dünya
Mike Pompeo açıkladı El Kaidenin ikinci ismi öldürüldü

Mike Pompeo açıkladı El Kaide'nin ikinci ismi öldürüldü

Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Ebu Muhammed El Masri adıyla bilinen El Kaide'nin ikinci Komutanı Abdullah Ahmed Abdullah'ın 7 Ağustos 2020'de öldürüldüğünü teyit etti.

12.01.2021Dünya
ABDnin kalbinde 24 Ocaka kadar acil durum ilan edildi

ABD'nin kalbinde 24 Ocak'a kadar 'acil durum' ilan edildi!

ABD Başkanı Donald Trump, ülkenin yeni başkanı seçilen Joe Biden'ın 20 Ocak'taki göreve başlama töreni için gerekli hazırlıkların yapılması adına federal fonların kullanılmasına yönelik "acil durum" ilan etti. Acil durum uygulaması 24 Ocak'a kadar devam edecek.

12.01.2021Dünya
ABD, Küba’yı tekrar terör listesine aldı

ABD, Küba’yı tekrar terör listesine aldı

ABD Dışişleri Bakanı Michael R. Pompeo, bugün yaptığı basın toplantısında Küba’nın terörizmi destekleyen ülkeler listesine alındığını açıkladı.

12.01.2021Dünya
ABDde sular durulmuyor Gizli istihbarat basına sızdı

ABD'de sular durulmuyor! Gizli istihbarat basına sızdı

ABD'de FBI'ın istihbarat raporu basına sızdı. Raporda, Joe Biden'ın yemin töreni esnasında silahlı protestoların planlandığının altı çizildi.

11.01.2021Dünya
FBI o kişileri tek tek toplayacak

FBI o kişileri tek tek toplayacak

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Kongre binasında 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan işgalle ilgili soruşturma başlattı.

9.01.2021Dünya
FBI, Kongre binası yakınındaki bombalarla ilgili şüpheliler için 50 bin Dolar ödül koydu

FBI, Kongre binası yakınındaki bombalarla ilgili şüpheliler için 50 bin Dolar ödül koydu

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), başkent Washington'daki Kongre binası yakınına yerleştirilen 2 boru tipi bomba ile ilgili şüpheliler için 50 bin Dolar ödül koydu.

8.01.2021Dünya
ABDde kanlı kongre baskınının ardından FBI harekete geçti

ABD'de kanlı kongre baskınının ardından FBI harekete geçti

ABD’de Donald Trump’ın, Washington DC mitingi sonrası destekçilerinin oylama yapılan Kongre binasını basmasının ardından gözler, Kyle Jane Kremer adlı Trump destekçisinin 19 Aralık 2020’de yayınladığı tweete, "6 Ocak tarihi gün. Orada olacağım" yanıtına FBI tarafından incelemeye alındığı belirtildi.

7.01.2021Dünya
FBI kemanın peşine düştü

FBI kemanın peşine düştü

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), sanat koleksiyoncusu Rowland Weinstein’ın kemanının peşine düştü.

29.12.2020Dünya
ABD Noel sabahı kâbusu yaşamıştı Kimliği belli oldu

ABD Noel sabahı kâbusu yaşamıştı! Kimliği belli oldu

ABD'nin Tennessee eyaletinin Nashville kentinde, Noel sabahı meydana gelen patlamayla bağlantılı olduğu düşünülen kişinin, 63 yaşındaki Anthony Quinn Warner olduğu açıklandı. Patlamada 3 kişi yaralanmış, hastaneye kaldırılan bu kişilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı açıklanmıştı.

27.12.2020Dünya
Son dakika haberler: Trump’tan şaşırtıcı bir adım daha geldi Onları da affetti

Son dakika haberler: Trump’tan şaşırtıcı bir adım daha geldi! Onları da affetti

Son dakika haberi... Bağdat’ta 14 sivilin ölümüne neden olan Blackwater çalışanı 4 eski paralı askeri affeden ABD Başkanı Donald Trump tartışmalı bir karara daha imza attı. Trump, bu kez de Rusya soruşturmasında suçlu bulunan Paul Manafort ve Roger Stone ile damadı Jared Kushner'in babası Charles Kusher'in de aralarında yer aldığı 26 kişiye daha özel af çıkardı.

24.12.2020Dünya
Katliamcıları Trump affetti

Katliamcıları Trump affetti

ABD Başkanı Donald Trump’ın giderayak 2007’de Bağdat’ta 14 sivilin ölümüne neden olan Blackwater çalışanı 4 eski paralı askeri affetmesi büyük tepki çekti.

24.12.2020Dünya
Fidye yazılımları sağlık sektörünü hedef alıyor

Fidye yazılımları sağlık sektörünü hedef alıyor

FBI, daha önce birçok büyük ölçekli saldırıda kullanılan TrickBot botnetinin sağlık sektörünü hedef aldığını tespit etti. Pandemiyle birlikte önemi daha önce hiç olmadığı kadar artan hastanelere ve sağlık hizmeti sağlayıcılarına karşı yapılan siber saldırılara karşı uzmanlar, sistemlerin güvenliğinin önemini vurguluyor.

18.12.2020Teknoloji
Yaşanan olaylar FBIı harekete geçirdi... ‘İmkânsızlar Adası’nın gizemi

Yaşanan olaylar FBI'ı harekete geçirdi... ‘İmkânsızlar Adası’nın gizemi

Bir zamanlar Amerika’nın korkulan hapishanelerinden birinin bulunduğu Alcatraz Adası aslında son derece zengin bir tarihle dolu. Hollywood filmlerinin de etkisiyle tüm dünya tarafından bilinen San Francisco Körfezi’ndeki bu özel ada, farklı dönemlerde orduya ve hapishane sistemine ev sahipliği yapmış. Yıllar içerisinde körfezin batı kıyısının tarihi değişimine tanıklık etmiş olan ve ‘İmkansızlar Adası’ olarak da isimlendirilen bu ilgi çekici yer günümüzde turistler için bir uğrak noktası. İşte Alcatraz Adası ile ilgili ilginç bilgiler...

12.12.2020Seyahat
ABDde başkan seçilen Joe Bidenın oğlu FBI incelemesinde

ABD'de başkan seçilen Joe Biden'ın oğlu FBI incelemesinde

ABD’de federal savcılar ve FBI'nın başkan seçilen Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden'ın Çin’deki ticari ilişkilerinin mercek altına alındığı açıklandı.

10.12.2020Dünya
ABD seçimlerde hile iddialarında flaş gelişme Trumpın bakanı da kabul etti

ABD seçimlerde hile iddialarında flaş gelişme! Trump'ın bakanı da kabul etti

ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım'daki seçimlerle ilgili olarak geçen hafta yaptığı açıklamada, Adalet Bakanlığı ile FBI'ın seçimlerde hile iddialarını yakından incelemesi gerektiğini belirtmişti. ABD Adalet Bakanı William Barr, başkanlık seçiminde sonuçları değiştirecek düzeyde bir usulsüzlük tespit etmediklerini söyledi. Bu önemli açıklama sonrası ABD basınındaki ortak görüş ise, Barr'ın açıklamasının Trump'ın iddialarını geçersiz kılacak derecede önemli bir çıkış olduğu yönünde... Barr'ın mülakatın ardından Beyaz Saray'a gittiği bildirildi.

1.12.2020Dünya
Son dakika... Ve haberler doğru çıktı Giderayak affetti

Son dakika... Ve haberler doğru çıktı! Giderayak affetti

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya soruşturması kapsamında hakkında "FBI'a yalan söyleme" suçlaması bulunan eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'e özel af çıkardığını duyurdu.

25.11.2020Dünya
Beton takibinde karekod dönemi

Beton takibinde karekod dönemi

İnşaatlara dökülen taze betonların içine çip atılarak başlatılan beton takip sisteminde, mikserlere karekodlu beton irsaliyesi ve etiket uygulamasına geçiliyor. Yeni dönemde tüm mikserlerin camına, beton santralından çıkmadan önce beton sınıfı, kullanılan agrega cinsi, çimento ve su miktarı, firma adı, katkı malzemesi gibi bilgileri içeren karekodlu etiket yapıştırılacak.

17.11.2020Ekonomi
50 yıl sonra yeni parmak izi teknolojisi sayesinde yakaladılar

50 yıl sonra yeni parmak izi teknolojisi sayesinde yakaladılar

ABD’nin iç istihbarat birimi Federal Soruşturma Bürosu (FBI), 50 yıl önce cezaevinden kaçan Leonard Rayne Moses’ı yeni parmak izi teknolojisi sayesinde bularak, gözaltına aldı.

16.11.2020Dünya
Pentagonda Trump operasyonu Kritik atamalar

Pentagon'da Trump operasyonu! Kritik atamalar

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Savunma Bakanı Mark Esper'i görevden almasının ardından kendisine yakın isimleri Pentagon'un kritik pozisyonlarına getiriyor.

10.11.2020Dünya
FBI, evde kalın mesajı bırakan otomatik aramaları araştırıyor

FBI, "evde kalın" mesajı bırakan otomatik aramaları araştırıyor

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), seçmenleri arayarak "güvende olun, evde kalın" mesajı bırakan otomatik aramalarla ilgili soruşturma başlattı.

4.11.2020Dünya
ABDden sınır dışı edildi, Çini uzaya taşıdı

ABD'den sınır dışı edildi, Çin'i uzaya taşıdı

Çinli bir bilim insanı, bir değil, iki süper gücün Ay'a ayak basmasına yardımcı oldu ancak hikayesi bu süper güçlerden sadece birinde hatırlanıyor.

29.10.2020Teknoloji
Siber suçlulara fidye ödeyen şirketlere ceza

Siber suçlulara fidye ödeyen şirketlere ceza

Fidye yazılımı saldırıları, son yıllarda siber suçluların en gözde para kazanma yollarından birine dönüştü. Ancak ABD Hazine Bakanlığı, şaşırtıcı bir duyuru yaparak, verilerini geri alabilmek için siber suçlulara ödeme yapan şirketlerin sert yaptırımlarla karşılaşabileceğini açıkladı. Siber güvenlik uzmanlarının elde ettiği bilgilere göre bakanlık, fidye ödeyerek siber suçluların teşvik edildiğini düşünüyor.

26.10.2020Teknoloji
El Kaide’nin üst düzey isimlerinden Abu Muhsin al-Masri öldürüldü

El Kaide’nin üst düzey isimlerinden Abu Muhsin al-Masri öldürüldü

Afgan güvenlik güçlerinin, ABD tarafından dünyanın en çok aranan teröristlerinden biri olarak listelenmesinden iki yıl sonra El Kaide’nin üst düzey isimlerinden Abu Muhsin al-Masri’yi öldürdüğü duyuruldu.

26.10.2020Dünya
Joe Bidenın oğlunun eski iş ortağından Bidena Çin suçlaması

Joe Biden'ın oğlunun eski iş ortağından Biden'a "Çin" suçlaması

Tony Bobulinski, Joe Biden'ın, oğlunun Çin ile olan ticari ilişkilerine hiçbir zaman dahil olmadığı konusunda kamuoyuna yalan söylediğini savundu.

23.10.2020Dünya
ABD istihbaratı Rusya ve İranın seçimlere müdahale etmeye çalıştığının belirlendiğini açıkladı

ABD istihbaratı Rusya ve İran'ın seçimlere müdahale etmeye çalıştığının belirlendiğini açıkladı

FBI ve DNI, Rusya ve İran'ın, bazı seçmenlerin bilgilerini ele geçirdiği ve bu bilgilerin seçimlerle ilgili yanlış bilgi yaymak için kullanılabileceği uyarısında bulundu.

22.10.2020Dünya
Yolsuzlukla iddialarıyla gündeme gelen Biden için Trumptan şok açıklama FBI soruşturmalı

Yolsuzlukla iddialarıyla gündeme gelen Biden için Trump'tan şok açıklama! 'FBI soruşturmalı'

ABD Başkanı Donald Trump, Federal Soruşturma Bürosunun (FBI), Demokrat başkan adayı ve eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın Ukraynalı enerji şirketi Burisma ile ilişkisi olduğu iddialarını soruşturması gerektiğini söyledi.

19.10.2020Dünya
Joe Biden hakkında skandal iddialar E-mailler ele geçirildi

Joe Biden hakkında skandal iddialar! E-mailler ele geçirildi

ABD'de Demokrat başkan adayı Joe Biden'ın başkan yardımcılığı yaptığı dönemde oğlu Hunter Biden'ın Ukraynalı enerji firması ile ilişkilerine müdahil olduğu ve bu firmayı soruşturan başsavcıyı kovmaları için Ukrayna'ya baskı yaptığı iddia edildi.

14.10.2020Dünya
FBIdan dev operasyon Michigan Valisini kaçırıp ayaklanma çıkaracaklardı

FBI'dan dev operasyon! Michigan Valisi'ni kaçırıp ayaklanma çıkaracaklardı

ABD'nin Michigan eyaletinde silahlı bir örgüt tarafından Vali Gretchen Ester Whitmer'in kaçırılması planının engellendiği bildirildi. FBI raporunda, “ABD anayasını ihlal ettiği” gerekçesiyle Demokrat Parti üyesi Whitmer'i kaçırmak isteyen grubun, 2020 yılı başından bu yana internet üzerinden yaptıkları yazışmalarda, bazı eyaletlerde ayaklanma organize etmek için birbirlerine teklifte bulundukları ortaya çıktı

8.10.2020Dünya
Kod Adı Angel filmi oyuncuları kimdir, konusu nedir  İşte Kod Adı: Angel oyuncu kadrosu

Kod Adı Angel filmi oyuncuları kimdir, konusu nedir? İşte Kod Adı: Angel oyuncu kadrosu

Kod Adı: Angel filmi oyuncuları ve konusu izleyiciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Sevilen filmler televizyon ekranlarında yeniden yayınlanıyor. 2019 yılı yapımı olan filmin Yönetmen koltuğunda Ric Roman Waugh oturuyor. İşte Kod Adı Angel filmi ile ilgili bilgiler

23.09.2020Televizyon
Beyaz Sarayda zehirli paket şoku FBI soruşturma başlattı

Beyaz Saray'da zehirli paket şoku! FBI soruşturma başlattı

ABD Başkanı Donald Trump adına Beyaz Saray’a içinde zehirli madde bulunan bir paket gönderildi.

19.09.2020Dünya
Trump ile FBI Direktörü arasında gerginlik Beni son derece rahatsız etti

Trump ile FBI Direktörü arasında gerginlik! 'Beni son derece rahatsız etti'

ABD Başkanı Donald Trump, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Chris Wray'ın Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Chistopher Wray'in dün bir kongre oturumunda "Antifa bir örgüt değil bir ideoloji." sözlerine, "Bu açıklama beni son derece rahatsız etti." ifadeleriyle karşılık verdi.

18.09.2020Dünya
11 Eylül saldırılarının üzerinden 19 yıl geçti

11 Eylül saldırılarının üzerinden 19 yıl geçti

Bugün 11 Eylül 2001'de ABD'de düzenlenen saldırıların 19'uncu yıldönümü. Dünya bu korkunç saldırılardan sonra değişti, hiçbir şey bir daha eskisi gibi olmadı.

11.09.2020Dünya
The Oa dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon The Oa oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

The Oa dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? The Oa oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Netflix platformunda yayınlanan pek çok ünlü dizi yer almaktadır. Bu diziler Netflix kullanıcıları tarafından takip edilen oldukça fazla beğenilen dizilerden birisidir. The Oa dizisi yabancı dizi alanlarında en çok sevilen ve izlenilen diziler arasındadır. The Oa dizisi internette de araştırılmakta ve yönetmeni merak edilmektedir. Peki, The Oa dizisinin konusu nedir? The Oa dizisi kaç bölüm ve kaç sezondur? The Oa dizisi oyuncularında hangi oyuncular yer almaktadır? İşte The Oa dizisine dair tüm detaylar.

10.09.2020Televizyon
Mindhunder dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon Mindhunter oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Mindhunder dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Mindhunter oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Mindhunter dizisi 13 Ekim 2017 tarihinde Netflix'de yayınlanmaya başlamıştır. Dizi bir suç, drama dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Psikolojik suç dizilerini seven kişiler bu diziyi de oldukça beğeneceklerdir. Dizi konusu 1970'li yıllarda geçmektedir ve o zamanın havasını oldukça başarılı bir şekilde yansıtmaktadır.

10.09.2020Televizyon
FBIın en çok aranan 10 kişi listesindeki cani katil yakalandı

FBI'ın en çok aranan 10 kişi listesindeki cani katil yakalandı

ABD'de 17 ve 18 yaşlarındaki iki kızını öldürmekle suçlanan ve FBI'ın en çok arananlar listesinde yer alan Yaser Abdel Said yakalandı.

28.08.2020Dünya
FBI, patlama soruşturması için Beyruta gitti

FBI, patlama soruşturması için Beyrut'a gitti

ABD Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI), Beyrut patlamasını araştırmak için Lübnan’a gittiği açıklandı. ABD Dışişleri Bakanlığı, FBI’ın Lübnanlı yetkililerin daveti üzerine gittiğini belirtti.

16.08.2020Dünya
Son dakika: Beyrut patlaması soruşturmasına FBI dahil olacak

Son dakika: Beyrut patlaması soruşturmasına FBI dahil olacak

Reuters'ın geçtiği son dakika haberine göre Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta geçen hafta yaşanan büyük patlamayla ilgili soruşturmaya FBI'ın dahil olacağı bildirildi.

13.08.2020Dünya
46 yıl boyunca adaletten kaçtı

46 yıl boyunca adaletten kaçtı!

ABD'de 46 yıl önce hapishaneden kaçan mahkum FBI tarafından yakalandı.

6.08.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Kim bu boynuzlu kürk miğferli şamanlar

ABD, tarihinin en karanlık gecesini yaşadı. Trump destekçileri Kongre’yi bastı. 4 ölü var. Kongre’den film sahnelerini aratmayan fotoğraflar geldi. O fotoğraflar da bir grup vardı ki dünya “Kim bunlar?” diye sordu. Elinde ABD bayrağı, kafasında tüylü, boynuzlu miğferi ile kongre basan bu grup kim? Amaçları ne? Neye inanıyorlar? Amerikan siyaseti araştırmacısı Yunus Emre Erdölen’e sordum, o da cevapladı.

8.01.2021

En zeki seri katilin kutsal kâsesi 51 yıl sonra bulundu

Amerikan istihbarat kuruluşu FBI 5 Aralık 2020 günü çok ilginç bir mesaj aldı.

12.12.2020

Yaşlandıkça aksiyonlaşıyor!

68 yaşındaki Liam Neeson’ı elinde silahıyla yine bir aksiyon karakteri olarak huzurlarımıza getiriyor ‘Dürüst Hırsız’. Film, âşık olduğu kadın uğruna suçlu geçmişine sünger çekmek isteyen ama başını beladan kurtaramayan eski bir soyguncunun öyküsünü anlatıyor.

7.11.2020

Ne izlesem, okusam, dinlesem

Marvel Sinema Evreni’nin merakla beklenen ancak küresel pandemide yolu ertlenen yeni macerası “Black Widow” sinemalarda. Avengers ekibinin en dikkat çekici kahramanlarından olmasına rağmen solo filmine ancak 20 yıl sonra kavuşan Black Widow’a bir kez daha Scarlett Johansson hayat veriyor. Kevin Costner ve Diane Lane’i buluşturan “Gitmesine İzin Ver”, Kosova sinemasından “Yabancı” ve Kate Mara ile Nick Robinson’ı buluşturan televizyon dizisi “A Teacher”, haftanın diğer seyir seçenekleri. Haftanın kitabı, Orhan Pamuk’un İstanbul’un gecelerine ve arka sokaklarına fotoğraf makinesiyle daldığı foto-romanı “Turuncu”, haftanın albümü de Gaye Su Akyol’un isyana davet eden 3 şarkılık EP’si “Yort Savul!: İsyan Manifestosu”.

6.11.2020