EKSTRA
MENÜ

Fbı

Fbı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fbı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.377 Fbı haberi bulunmuştur.

Fbı Haberleri

ABD seçimlerde hile iddialarında flaş gelişme Trumpın bakanı da kabul etti

ABD seçimlerde hile iddialarında flaş gelişme! Trump'ın bakanı da kabul etti

ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım'daki seçimlerle ilgili olarak geçen hafta yaptığı açıklamada, Adalet Bakanlığı ile FBI'ın seçimlerde hile iddialarını yakından incelemesi gerektiğini belirtmişti. ABD Adalet Bakanı William Barr, başkanlık seçiminde sonuçları değiştirecek düzeyde bir usulsüzlük tespit etmediklerini söyledi. Bu önemli açıklama sonrası ABD basınındaki ortak görüş ise, Barr'ın açıklamasının Trump'ın iddialarını geçersiz kılacak derecede önemli bir çıkış olduğu yönünde... Barr'ın mülakatın ardından Beyaz Saray'a gittiği bildirildi.

1.12.2020Dünya
Son dakika... Ve haberler doğru çıktı Giderayak affetti

Son dakika... Ve haberler doğru çıktı! Giderayak affetti

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya soruşturması kapsamında hakkında "FBI'a yalan söyleme" suçlaması bulunan eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'e özel af çıkardığını duyurdu.

25.11.2020Dünya
Yaşanan olaylar FBIı harekete geçirdi... ‘İmkânsızlar Adası’nın gizemi

Yaşanan olaylar FBI'ı harekete geçirdi... ‘İmkânsızlar Adası’nın gizemi

Bir zamanlar Amerika’nın korkulan hapishanelerinden birinin bulunduğu Alcatraz Adası aslında son derece zengin bir tarihle dolu. Hollywood filmlerinin de etkisiyle tüm dünya tarafından bilinen San Francisco Körfezi’ndeki bu özel ada, farklı dönemlerde orduya ve hapishane sistemine ev sahipliği yapmış. Yıllar içerisinde körfezin batı kıyısının tarihi değişimine tanıklık etmiş olan ve ‘İmkansızlar Adası’ olarak da isimlendirilen bu ilgi çekici yer günümüzde turistler için bir uğrak noktası. İşte Alcatraz Adası ile ilgili ilginç bilgiler...

24.11.2020Seyahat
Beton takibinde karekod dönemi

Beton takibinde karekod dönemi

İnşaatlara dökülen taze betonların içine çip atılarak başlatılan beton takip sisteminde, mikserlere karekodlu beton irsaliyesi ve etiket uygulamasına geçiliyor. Yeni dönemde tüm mikserlerin camına, beton santralından çıkmadan önce beton sınıfı, kullanılan agrega cinsi, çimento ve su miktarı, firma adı, katkı malzemesi gibi bilgileri içeren karekodlu etiket yapıştırılacak.

17.11.2020Ekonomi
50 yıl sonra yeni parmak izi teknolojisi sayesinde yakaladılar

50 yıl sonra yeni parmak izi teknolojisi sayesinde yakaladılar

ABD’nin iç istihbarat birimi Federal Soruşturma Bürosu (FBI), 50 yıl önce cezaevinden kaçan Leonard Rayne Moses’ı yeni parmak izi teknolojisi sayesinde bularak, gözaltına aldı.

16.11.2020Dünya
Pentagonda Trump operasyonu Kritik atamalar

Pentagon'da Trump operasyonu! Kritik atamalar

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Savunma Bakanı Mark Esper'i görevden almasının ardından kendisine yakın isimleri Pentagon'un kritik pozisyonlarına getiriyor.

10.11.2020Dünya
FBI, evde kalın mesajı bırakan otomatik aramaları araştırıyor

FBI, "evde kalın" mesajı bırakan otomatik aramaları araştırıyor

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), seçmenleri arayarak "güvende olun, evde kalın" mesajı bırakan otomatik aramalarla ilgili soruşturma başlattı.

4.11.2020Dünya
ABDden sınır dışı edildi, Çini uzaya taşıdı

ABD'den sınır dışı edildi, Çin'i uzaya taşıdı

Çinli bir bilim insanı, bir değil, iki süper gücün Ay'a ayak basmasına yardımcı oldu ancak hikayesi bu süper güçlerden sadece birinde hatırlanıyor.

29.10.2020Teknoloji
Siber suçlulara fidye ödeyen şirketlere ceza

Siber suçlulara fidye ödeyen şirketlere ceza

Fidye yazılımı saldırıları, son yıllarda siber suçluların en gözde para kazanma yollarından birine dönüştü. Ancak ABD Hazine Bakanlığı, şaşırtıcı bir duyuru yaparak, verilerini geri alabilmek için siber suçlulara ödeme yapan şirketlerin sert yaptırımlarla karşılaşabileceğini açıkladı. Siber güvenlik uzmanlarının elde ettiği bilgilere göre bakanlık, fidye ödeyerek siber suçluların teşvik edildiğini düşünüyor.

26.10.2020Teknoloji
El Kaide’nin üst düzey isimlerinden Abu Muhsin al-Masri öldürüldü

El Kaide’nin üst düzey isimlerinden Abu Muhsin al-Masri öldürüldü

Afgan güvenlik güçlerinin, ABD tarafından dünyanın en çok aranan teröristlerinden biri olarak listelenmesinden iki yıl sonra El Kaide’nin üst düzey isimlerinden Abu Muhsin al-Masri’yi öldürdüğü duyuruldu.

26.10.2020Dünya
Joe Bidenın oğlunun eski iş ortağından Bidena Çin suçlaması

Joe Biden'ın oğlunun eski iş ortağından Biden'a "Çin" suçlaması

Tony Bobulinski, Joe Biden'ın, oğlunun Çin ile olan ticari ilişkilerine hiçbir zaman dahil olmadığı konusunda kamuoyuna yalan söylediğini savundu.

23.10.2020Dünya
ABD istihbaratı Rusya ve İranın seçimlere müdahale etmeye çalıştığının belirlendiğini açıkladı

ABD istihbaratı Rusya ve İran'ın seçimlere müdahale etmeye çalıştığının belirlendiğini açıkladı

FBI ve DNI, Rusya ve İran'ın, bazı seçmenlerin bilgilerini ele geçirdiği ve bu bilgilerin seçimlerle ilgili yanlış bilgi yaymak için kullanılabileceği uyarısında bulundu.

22.10.2020Dünya
Yolsuzlukla iddialarıyla gündeme gelen Biden için Trumptan şok açıklama FBI soruşturmalı

Yolsuzlukla iddialarıyla gündeme gelen Biden için Trump'tan şok açıklama! 'FBI soruşturmalı'

ABD Başkanı Donald Trump, Federal Soruşturma Bürosunun (FBI), Demokrat başkan adayı ve eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın Ukraynalı enerji şirketi Burisma ile ilişkisi olduğu iddialarını soruşturması gerektiğini söyledi.

19.10.2020Dünya
Joe Biden hakkında skandal iddialar E-mailler ele geçirildi

Joe Biden hakkında skandal iddialar! E-mailler ele geçirildi

ABD'de Demokrat başkan adayı Joe Biden'ın başkan yardımcılığı yaptığı dönemde oğlu Hunter Biden'ın Ukraynalı enerji firması ile ilişkilerine müdahil olduğu ve bu firmayı soruşturan başsavcıyı kovmaları için Ukrayna'ya baskı yaptığı iddia edildi.

14.10.2020Dünya
FBIdan dev operasyon Michigan Valisini kaçırıp ayaklanma çıkaracaklardı

FBI'dan dev operasyon! Michigan Valisi'ni kaçırıp ayaklanma çıkaracaklardı

ABD'nin Michigan eyaletinde silahlı bir örgüt tarafından Vali Gretchen Ester Whitmer'in kaçırılması planının engellendiği bildirildi. FBI raporunda, “ABD anayasını ihlal ettiği” gerekçesiyle Demokrat Parti üyesi Whitmer'i kaçırmak isteyen grubun, 2020 yılı başından bu yana internet üzerinden yaptıkları yazışmalarda, bazı eyaletlerde ayaklanma organize etmek için birbirlerine teklifte bulundukları ortaya çıktı

8.10.2020Dünya
Kod Adı Angel filmi oyuncuları kimdir, konusu nedir  İşte Kod Adı: Angel oyuncu kadrosu

Kod Adı Angel filmi oyuncuları kimdir, konusu nedir? İşte Kod Adı: Angel oyuncu kadrosu

Kod Adı: Angel filmi oyuncuları ve konusu izleyiciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Sevilen filmler televizyon ekranlarında yeniden yayınlanıyor. 2019 yılı yapımı olan filmin Yönetmen koltuğunda Ric Roman Waugh oturuyor. İşte Kod Adı Angel filmi ile ilgili bilgiler

23.09.2020Televizyon
Beyaz Sarayda zehirli paket şoku FBI soruşturma başlattı

Beyaz Saray'da zehirli paket şoku! FBI soruşturma başlattı

ABD Başkanı Donald Trump adına Beyaz Saray’a içinde zehirli madde bulunan bir paket gönderildi.

19.09.2020Dünya
Trump ile FBI Direktörü arasında gerginlik Beni son derece rahatsız etti

Trump ile FBI Direktörü arasında gerginlik! 'Beni son derece rahatsız etti'

ABD Başkanı Donald Trump, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Chris Wray'ın Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Chistopher Wray'in dün bir kongre oturumunda "Antifa bir örgüt değil bir ideoloji." sözlerine, "Bu açıklama beni son derece rahatsız etti." ifadeleriyle karşılık verdi.

18.09.2020Dünya
11 Eylül saldırılarının üzerinden 19 yıl geçti

11 Eylül saldırılarının üzerinden 19 yıl geçti

Bugün 11 Eylül 2001'de ABD'de düzenlenen saldırıların 19'uncu yıldönümü. Dünya bu korkunç saldırılardan sonra değişti, hiçbir şey bir daha eskisi gibi olmadı.

11.09.2020Dünya
The Oa dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon The Oa oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

The Oa dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? The Oa oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Netflix platformunda yayınlanan pek çok ünlü dizi yer almaktadır. Bu diziler Netflix kullanıcıları tarafından takip edilen oldukça fazla beğenilen dizilerden birisidir. The Oa dizisi yabancı dizi alanlarında en çok sevilen ve izlenilen diziler arasındadır. The Oa dizisi internette de araştırılmakta ve yönetmeni merak edilmektedir. Peki, The Oa dizisinin konusu nedir? The Oa dizisi kaç bölüm ve kaç sezondur? The Oa dizisi oyuncularında hangi oyuncular yer almaktadır? İşte The Oa dizisine dair tüm detaylar.

10.09.2020Televizyon
Mindhunder dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon Mindhunter oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Mindhunder dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Mindhunter oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Mindhunter dizisi 13 Ekim 2017 tarihinde Netflix'de yayınlanmaya başlamıştır. Dizi bir suç, drama dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Psikolojik suç dizilerini seven kişiler bu diziyi de oldukça beğeneceklerdir. Dizi konusu 1970'li yıllarda geçmektedir ve o zamanın havasını oldukça başarılı bir şekilde yansıtmaktadır.

10.09.2020Televizyon
FBIın en çok aranan 10 kişi listesindeki cani katil yakalandı

FBI'ın en çok aranan 10 kişi listesindeki cani katil yakalandı

ABD'de 17 ve 18 yaşlarındaki iki kızını öldürmekle suçlanan ve FBI'ın en çok arananlar listesinde yer alan Yaser Abdel Said yakalandı.

28.08.2020Dünya
FBI, patlama soruşturması için Beyruta gitti

FBI, patlama soruşturması için Beyrut'a gitti

ABD Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI), Beyrut patlamasını araştırmak için Lübnan’a gittiği açıklandı. ABD Dışişleri Bakanlığı, FBI’ın Lübnanlı yetkililerin daveti üzerine gittiğini belirtti.

16.08.2020Dünya
Son dakika: Beyrut patlaması soruşturmasına FBI dahil olacak

Son dakika: Beyrut patlaması soruşturmasına FBI dahil olacak

Reuters'ın geçtiği son dakika haberine göre Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta geçen hafta yaşanan büyük patlamayla ilgili soruşturmaya FBI'ın dahil olacağı bildirildi.

13.08.2020Dünya
46 yıl boyunca adaletten kaçtı

46 yıl boyunca adaletten kaçtı!

ABD'de 46 yıl önce hapishaneden kaçan mahkum FBI tarafından yakalandı.

6.08.2020Dünya
ABD ile Çin arasındaki krizde yeni boyut Arama emri çıkarıldı...

ABD ile Çin arasındaki krizde yeni boyut! Arama emri çıkarıldı...

ABD’de FBI tarafından Çinli bir biyoloğun vize sahtekarlığı yaptığı iddia edildi.

23.07.2020Dünya
ABDden Çine Covid-19 aşısı için siber casusluk suçlaması

ABD'den Çin'e Covid-19 aşısı için siber casusluk suçlaması

ABD Adalet Bakanlığı Çin'i, Covid-19 aşısı geliştiren şirketleri hedef alan hackerları desteklemek ve korumakla suçladı.

22.07.2020Teknoloji
FBI Twitterın hacklenmesi hakkında soruşturma başlattı

FBI Twitter'ın hacklenmesi hakkında soruşturma başlattı

Twitter'da çok takipçili hesapların ele geçirilip Bitcoin dolandırıcılığı yapılması üzerine ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) soruşturma başlattı.

17.07.2020Teknoloji
Son dakika haberi: Twitterda Bitcoin depremi Ünlü isimlerin hesapları hacklendi

Son dakika haberi: Twitter'da Bitcoin depremi! Ünlü isimlerin hesapları hacklendi

Son dakika haberine göre; Barrack Obama, Bill Gates, Jack Dorsey, Elon Musk, Joe Biden, Warren Buffett, Kanye West, Michael Bloomberg, Apple, Uber ve Jeff Bezos'un resmi Twitter hesapları hacklendi. Hacklenen hesaplardan bitcoin çekilişi paylaşımı yapıldı. Öte yandan Twitter, Bitcoin için yapılan hack olayından sonra bütün onaylı hesaplara kısıtlama getirdi. Twitter'ın patronu Jack Dorsey, yaşanan gelişmeden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirirken, konuyla ilgili araştırmaların devam ettiğini kaydetti.

15.07.2020Teknoloji
Çinden ABDnin kararına sert tepki: Bu adım küresel çabalara darbedir

Çin'den ABD'nin kararına sert tepki: Bu adım küresel çabalara darbedir

Çin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını devam ederken ABD'nin Dünya Sağlık Örgütünden (DSÖ) geri çekilmesini eleştirdi.

8.07.2020Dünya
Trump da kullandığını açıklamıştı Türkiye harekete geçti

Trump da kullandığını açıklamıştı! Türkiye harekete geçti

ABD Başkanı Donald Trump’ın kullandığını açıklamasıyla dünyanın peşinde koştuğu ancak bulunamayan hidroksiklorokin hammaddesini Türkiye üretmeye başlıyor. Diğer yandan, Sahra Tipi Solunum Cihazı da yerli olarak üretime başladı. İki ürün ile ilgili ayrıntılar ilk kez Military Medical Webex’te açıklanacak.

23.05.2020Ekonomi
Trumptan hidroksiklorokinin ek koruma sağladığına inandığı açıklaması

Trump'tan "hidroksiklorokinin ek koruma sağladığına inandığı" açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) korunmak için kullanmaya başladığını açıkladığı "hidroksiklorokin" isimli ilaca ilişkin, "Ben bu ilacın ek bir koruma sağladığına inanıyorum ama tabii kullanmak için doktorunuza danışın." dedi.

19.05.2020Dünya
ABD’nin virüs danışmanı ilk kez konuşacak

ABD’nin virüs danışmanı ilk kez konuşacak

ABD’nin mikrobiyal adli tıp alanındaki önemli ismi, FBI eski Direktör Yardımcısı ve FBI’ın Biyolojik Terör programını kuran Randall S. Murch, dünyanın medikal askeri tedarik buluşması Military Medical Webex’te konuşacak.

15.05.2020Dünya
FBI yanlışlıkla 11 Eylül saldırısı şüphelisi Suudi yetkilinin ismini açıkladı

FBI "yanlışlıkla" 11 Eylül saldırısı şüphelisi Suudi yetkilinin ismini açıkladı

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), 11 Eylül 2001'de New York'taki Dünya Ticaret Merkezine düzenlenen terör saldırısında El Kaideli teröristlere yardım ettiğinden şüphelenilen Suudi yetkilinin ismini "yanlışlıkla" açıkladı.

13.05.2020Dünya
İş e-postalarını ele geçirme saldırıları 1.7 milyar dolara mâl oldu

İş e-postalarını ele geçirme saldırıları 1.7 milyar dolara mâl oldu

FBI'a göre, iş e-postalarını ele geçirme saldırıları yani BEC'ler, şirketlere 2019’da en çok zarar veren siber suçlardandı. 1,7 milyar dolardan fazla kayıptan sorumlu BEC saldırılarına karşı şirket savunmalarının yetersiz kaldığını aktaran uzmanlar, BEC saldırılarına karşı şirketlerin uygulaması gereken 6 adım bulunuyor.

5.05.2020Teknoloji
Ünlü iş adamı eşim kaçırıldı demişti Dehşet ortaya çıktı

Ünlü iş adamı 'eşim kaçırıldı' demişti! Dehşet ortaya çıktı

Norveç'te polis ülkenin en zengin iş adamlarından Tom Hagen'i bundan 18 ay önce ortadan kaybolan eşini öldürdüğü şüphesiyle gözaltına aldı.

29.04.2020Ekonomi
Siber suçların neden olduğu kayıp son beş yılda üç katına çıktı

Siber suçların neden olduğu kayıp son beş yılda üç katına çıktı

Amerika Birleşik Devletleri Federal Soruşturma Bürosu (FBI), 2019 yılı İnternet Suçları Raporu‘nu paylaştı. Siber güvenlik kuruluşu ESET’in duyurduğu rapora göre FBI, geçen yılın tamamında 3,5 milyar dolar kayba yol açan 467 binden fazla siber suç şikayeti aldı. Bu rakamlarla 2019, en yüksek şikayet sayısının ve şimdiye kadarki en büyük dolar kaybının yaşandığı yıl oldu. 2015’te yıllık kayıp 1,1 milyar dolar seviyesindeydi.

2.04.2020Teknoloji
Tom Hanksin en iyi 15 filmi

Tom Hanks'in en iyi 15 filmi

ABD'li oyuncu Tom Hanks, geçtiğimiz günlerde eşi Rita Wilson ile Avustralya'ya gitmiş ve burada koronavirüse yakalanmıştı. Eşi ile beraber karantinaya alınan ve tedavi gören Hanks, karantinadan çıktı ve ülkesine döndü. Virüsü yenmesinin şerefine usta oyuncunun en iyi 15 filmini derledik.

30.03.2020Evdehayat
ABDde korkunç saldırı önlendi

ABD'de korkunç saldırı önlendi

ABD’de bir pandemi hastanesine bomba yüklü araçla saldırı planlayan bir kişi FBI tarafından vuruldu. Ağır yaralanan şüpheli, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

28.03.2020Dünya
Malcolm X kimdir, ne zaman ve nasıl öldü Malcolm X’in hayatı hakkında bilgiler

Malcolm X kimdir, ne zaman ve nasıl öldü? Malcolm X’in hayatı hakkında bilgiler

Irkçılıkla mücadelede tarihe damga vuran Malcolm X ölüm yıl dönümünde anılıyor. Malcolm X, Harlem’de Audubon Ballroom konferans salonunda yaklaşık 400 kişiye konuşma yapacağı sırada suikaste uğrayarak hayatını kaybetmişti. Malcolm X, özgürlük, eşitlik ve adalet için verdiği mücadele ile sadece Amerika'da değil, dünyada da simge isimlerden biriydi. Peki, Malcolm X kimdir, ne zaman öldü? Malcolm X’in hayatı hakkında bilgiler

21.02.2020Gündem
Malcolm X’in kızından İstanbul mesajları

Malcolm X’in kızından İstanbul mesajları

Malcolm X’in kızı İlyasah Shabazz, İstanbul’dan tüm İslam dünyasına seslenerek, “İslam’ı başkalarının anlatmasını kabul etmemeliyiz. İslam’ın güzel görüntülerini, barışı, sevgiyi göstermeliyiz” dedi.

19.02.2020Gündem
Siber suçlular, karanlık işler için arama motoru açmış

Siber suçlular, karanlık işler için arama motoru açmış

ABD Federal Polisi FBI, kişisel verileri satmak için kullanılan bir web sitesine el koyarak kapattı. Edinilen bilgiye göre, söz konusu web sitesi, yasadışı olarak elde edilen kişisel bilgilere erişmek isteyen suçlular için bir arama motoru işlevi görüyordu. Sitede 12 milyardan fazla verinin bulunduğu paylaşılırken, konuyla ilgili 2 kişinin tutuklandığı duyuruldu.

14.02.2020Teknoloji
Dünyanın en gizemli yeri Yaşanan olaylar FBIı harekete geçirdi...

Dünyanın en gizemli yeri! Yaşanan olaylar FBI'ı harekete geçirdi...

Bir zamanlar Amerika’nın korkulan hapishanelerinden birinin bulunduğu Alcatraz Adası aslında son derece zengin bir tarihle dolu. Hollywood filmlerinin de etkisiyle tüm dünya tarafından bilinen San Francisco Körfezi’ndeki bu özel ada, farklı dönemlerde orduya ve hapishane sistemine ev sahipliği yapmış. Yıllar içerisinde körfezin batı kıyısının tarihi değişimine tanıklık etmiş olan ve ‘İmkansızlar Adası’ olarak da isimlendirilen bu ilgi çekici yer günümüzde turistler için bir uğrak noktası. İşte Alcatraz Adası ile ilgili ilginç bilgiler...

3.02.2020Seyahat
Her şey sanatsal olabiliyor ama para olmadan da sanat olmuyor

Her şey sanatsal olabiliyor ama para olmadan da sanat olmuyor

Hollywood'da uzun yıllar uygulayıcı yapımcı olarak çalışan Robin Saban, "Hollywood'da bir söz vardır. Birini tanıdığınızı söylüyorsanız, telefon ettiğinizde 24 saat içerisinde size geri dönmüyorsa o kişiyi tanımıyorsunuzdur." dedi.

31.01.2020Keyif
FBI: Suudi Arabistan ABD’de suç işleyen vatandaşlarını kaçırıyor

FBI: Suudi Arabistan ABD’de suç işleyen vatandaşlarını kaçırıyor

ABD Federal Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan raporda, Suudi Arabistan hükümetinin ülkesinin imajını korumak için, ABD’de ağır suçlara karışan vatandaşlarını yargıdan kaçırdığı bildirildi.

18.01.2020Dünya
ABD Adalet Bakanı Barr, Florida saldırısını terör eylemi olarak niteledi

ABD Adalet Bakanı Barr, Florida saldırısını 'terör eylemi' olarak niteledi

ABD Adalet Bakanı William Barr, aralık ayında Suudi Arabistanlı pilotun Florida eyaletinin Pensacola Donanma Hava Üssünde düzenlediği silahlı saldırıyı, “terör eylemi” olarak tanımlayarak, saldırganın “cihatçı bir ideoloji saikiyle” hareket ettiğini iddia etti.

13.01.2020Dünya
FBI ile Apple arasında yeni şifre kırma tartışması

FBI ile Apple arasında yeni şifre kırma tartışması

ABD’de Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ile teknoloji şirketi Apple arasında yeni bir şifre kırma tartışmasının gündeme geldiği bildirildi.

9.01.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Yaşlandıkça aksiyonlaşıyor!

68 yaşındaki Liam Neeson’ı elinde silahıyla yine bir aksiyon karakteri olarak huzurlarımıza getiriyor ‘Dürüst Hırsız’. Film, âşık olduğu kadın uğruna suçlu geçmişine sünger çekmek isteyen ama başını beladan kurtaramayan eski bir soyguncunun öyküsünü anlatıyor.

7.11.2020

Ne izlesem, okusam, dinlesem

Marvel Sinema Evreni’nin merakla beklenen ancak küresel pandemide yolu ertlenen yeni macerası “Black Widow” sinemalarda. Avengers ekibinin en dikkat çekici kahramanlarından olmasına rağmen solo filmine ancak 20 yıl sonra kavuşan Black Widow’a bir kez daha Scarlett Johansson hayat veriyor. Kevin Costner ve Diane Lane’i buluşturan “Gitmesine İzin Ver”, Kosova sinemasından “Yabancı” ve Kate Mara ile Nick Robinson’ı buluşturan televizyon dizisi “A Teacher”, haftanın diğer seyir seçenekleri. Haftanın kitabı, Orhan Pamuk’un İstanbul’un gecelerine ve arka sokaklarına fotoğraf makinesiyle daldığı foto-romanı “Turuncu”, haftanın albümü de Gaye Su Akyol’un isyana davet eden 3 şarkılık EP’si “Yort Savul!: İsyan Manifestosu”.

6.11.2020