EKSTRA
MENÜ

Yüz Yüze Eğitim

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.731 haberi bulunmuştur.

Yüz Yüze Eğitim Haberleri

Okullar kapanacak mı Yüz yüze eğitime ara verilir mi Sağlık Bakanı Kocadan net yanıt

Okullar kapanacak mı? Yüz yüze eğitime ara verilir mi? Sağlık Bakanı Koca'dan net yanıt!

Okulların kapanıp kapanmayacağı ve yüz yüze eğitimin durumu velilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. 6 Eylül tarihinden beri okullarda eğitim öğretim devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada okulların kapanmayacağı vaka durumuna göre bazı sınıfların karantinaya alınabileceği bildirilmişti. Konuyla ilgili son açıklama ise Sağlık Bakanı Koca'dan geldi. Bakan Koca milyonların merak ettiği "Okullar kapanacak mı?" sorusuna net yanıt vererek yüz yüze eğitim vurgusu yaptı. İşte, yüz yüze eğitime ara verilir mi? konusuyla ilgili ayrıntılar.

23.10.2021Gündem
2021-2022 ara tatil ne zaman Okullar ne zaman kapanacak İşte MEB tarafından belirlenen tarihler

2021-2022 ara tatil ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak? İşte MEB tarafından belirlenen tarihler

Okulların tatil tarihleri ile ilgili yapılan açıklamalar yakından takip ediliyor. Yeni eğitim öğretim yılında başlayan yüz yüze eğitim tüm hızıyla devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan takvim ile beraber okulların tatil olacağı tarihler belli oldu. Takvime göre birinci ara tatil kasım ayında gerçekleşecek. Peki, ara tatil ne zaman, okullar ne zaman kapacak? İşte 2021-2022 eğitim öğretim dönemi tatil tarihleri

22.10.2021Gündem
Okullara ‘COVID’ ödeneği

Okullara ‘COVID’ ödeneği

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, önceki gün AK Parti milletvekilleri ve MKYK üyelerine parti genel merkezinde “COVID-19 salgınında yüz yüze eğitim” sunumu yaptı.

22.10.2021Eğitim
Okullar kapanacak mı Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan okulların durumuna ilişkin yeni açıklama

Okullar kapanacak mı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan okulların durumuna ilişkin yeni açıklama

Okullarda yüz yüze eğitim sürecinin devam edip etmeyeceği merak konusuydu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan okulların durumuna ilişkin yeni açıklamada bulundu. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Özer'in okullarda yüz yüze eğitimin kararlılığına vurgu yapmasının ardından Bilim Kurulu'ndan da dikkat çeken yeni açıklama geldi. Peki, okullar kapanacak mı? İşte, o konuyla ilgili detaylar.

21.10.2021Gündem
Son dakika... Yüz yüze eğitim devam edecek mi Bakan Kocadan Bilim Kurulu sonrası net yanıt

Son dakika... Yüz yüze eğitim devam edecek mi? Bakan Koca'dan Bilim Kurulu sonrası net yanıt

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından yazılı açıklama yaptı. Bakan Koca, 65 yaş ve üzeri kişiler için grip aşılarının tanımlanmaya başladığını duyururken yüz yüze eğitime ilişkin de net mesajlar verdi.

21.10.2021Gündem
Eğitimin ilk 6 haftası tedbirlerin gücünü ortaya koydu

Eğitimin ilk 6 haftası tedbirlerin gücünü ortaya koydu

Türkiye genelinde yüz yüze eğitimin başladığı 6 Eylül'den bugüne kadar geçen 6 haftalık süreye ilişkin veriler, okullardaki COVID-19 tedbirlerinin gücünü ortaya koydu.

21.10.2021Eğitim
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı Kasım ayından itibaren ücretsiz olacak

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı! Kasım ayından itibaren ücretsiz olacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm eğitim kademelerinde yardımcı kaynakların ve destekleyici eğitim materyallerinin kasım ayından itibaren ücretsiz dağıtılmaya başlanacağını bildirdi. Bakan Özer, "Sadece LGS ve YKS sınavlarına hazırlık için değil, 2. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kademelerde ve sınıf seviyelerinde etkinlikten ayrıntılı fasiküllere kadar, yani mevcut öğrenmenin yan takviye destekleyici materyaller ile desteklenmesiyle ilgili bir adım attık" dedi.

21.10.2021Gündem
Meslek liselerinden 418 milyon liralık katkı

Meslek liselerinden 418 milyon liralık katkı

2021 yılı başından eylül ayı sonuna kadar meslek liselerinde üretimden elde edilen gelir, 2020 yılının aynı dönemine göre yüzde 50 artarak 418 milyon 591 bin liraya ulaştı.

21.10.2021Eğitim
Son dakika haberi: Kritik Bilim Kurulu sona erdi Bakan Kocadan gençlere flaş çağrı

Son dakika haberi: Kritik Bilim Kurulu sona erdi! Bakan Koca'dan gençlere flaş çağrı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yazılı açıklama yaptı. Gençleri koronavirüsle mücadelede ön saflara davet eden Bakan Koca, "Gençler, sorumlu davranarak evlerinize, sevdiklerinize, büyüklerinize virüs taşımamak için tedbirlere uymalı ve en kısa sürede tam aşılı hale gelmelisiniz." çağrısında bulundu. Bakan Koca, TURKOVAC aşısının geliştirilmesi için sağlıklı bireylerin gönüllü olarak destek vermesini istedi. Ayrıca 65 yaş üzeri büyükler ve risk grubundaki vatandaşlar için grip aşılarının tanımlanmaya başladığını belirten Bakan Koca, okulların kapanmasının ise asla gündemde olmadığını açıkladı.

20.10.2021Gündem
Meslek liselerinin ekonomiye katkısı 418 milyon liraya ulaştı

Meslek liselerinin ekonomiye katkısı 418 milyon liraya ulaştı

2021 yılı başından Eylül ayı sonuna kadar meslek liselerinde üretimden elde edilen gelir, 2020 yılının aynı dönemine göre yüzde 50 artarak 418 milyon 591 bin liraya ulaştı.

20.10.2021Eğitim
Okullar kapanacak mı Okullarda yüz yüze eğitime ara verilecek mi Cumhurbaşkanı Erdoğandan okullarla ilgili açıklama

Okullar kapanacak mı? Okullarda yüz yüze eğitime ara verilecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan okullarla ilgili açıklama

Okullar kapanacak mı ve yüz yüze eğitime ara mı verilecek soruları, bir süredir devam eden koronavirüs vaka sayılarındaki tedirgin edici tablo dolayısıyla öne çıkan konular arasında yer almaya devam ediyor. 6 Eylül tarihinde başlayan yüz yüze eğitim Sağlık Bakanlığı tedbirleri ile gerçekleşirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan okullarla ilgili açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, eğitim öğretimin kesintisiz sürmesi konusunda kararlı olduklarını vurguladı. Diğer yandan Milli Eğitim Bakanı Özer'den de konuyla ilgili değerlendirme geldi. İşte, okullarla ilgili yapılan açıklamalar.

19.10.2021Gündem
Covid öğrenciler için kabus gibi geçti Peki ya öğretmenler Akıl sağlığımı kaybettim...

Covid öğrenciler için kabus gibi geçti! Peki ya öğretmenler? 'Akıl sağlığımı kaybettim...'

Covid-19 nedeniyle yaşanan kapanmalar ve Delta varyantının yarattığı tehdit, eğitim alanında ciddi bir belirsizliğe neden oluyor. Salgın döneminin getirdiği psikolojik ve sosyal sorunlarla boğuşan öğrenciler haklı olarak çok konuşuldu. Peki ya eğitimciler? İşte, yaklaşık 2 yıllık süreçte dünya genelindeki pek çok öğretmenin yaşadığı sorunlar…

17.10.2021Gündem
Ara tatil ne zaman İşte kasım ara tatilinin tarihi

Ara tatil ne zaman? İşte kasım ara tatilinin tarihi

Eylül ayında başlayan yüz yüze eğitim süreci devam ederken gözler bir kez daha ara tatil tarihlerine çevrildi. Takvime göre, bu yılın ilk ara tatili kasım ayında gerçekleşecek. Peki, ara tatil ne zaman? İşte kasım ara tatilinin tarihi

16.10.2021Gündem
Bakan Özer: Kapanan sınıf sayısı 4 bin 25

Bakan Özer: Kapanan sınıf sayısı 4 bin 25

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstanbul’da Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yeni binalarının açılış töreninde yaptığı konuşmada salgın nedeniyle eğitime ara veren sınıf sayısının 4 bin 25 olduğunu açıkladı.

16.10.2021Eğitim
Bakan Özer: Türkiyenin normalleşmesi için eğitim sisteminin normalleşmesi lazım

Bakan Özer: Türkiye'nin normalleşmesi için eğitim sisteminin normalleşmesi lazım

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, depreme karşı yenilenen Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yeniden hizmete açılması dolayısıyla düzenlenen törende, "Türkiye'nin normalleşmesi için eğitim sisteminin normalleşmesi lazım. En az iki doz aşı olmuş ve antikor oluşturmuş öğretmen sayımız yüzde 91'lere ulaştı" dedi. Özer, "Bugün itibarıyla tüm sınıfları kapalı olan hiçbir okulumuz bulunmamaktadır. Okulların açık olmasındaki en büyük avantajımız öğretmenlerimizin aşılı olmasıdır" dedi.

15.10.2021Gündem
Okullar kapanacak mı, uzaktan eğitime geçilecek mi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MEB Bakanı Özer’den açıklama

Okullar kapanacak mı, uzaktan eğitime geçilecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MEB Bakanı Özer’den açıklama

Okulların kapanıp kapanmayacağı ile ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında uzaktan eğitime geçilen okullarda eğitim yeni eğitim öğretim yılında yüz yüze olacak şekilde devam ediyor. Yüz yüze eğitim 6 Eylül tarihinde başladı. Öğrenciler, 'Okullar kapanacak mı, uzaktan eğitime geçilecek mi?' sorularına yanıt aramaya başladılar. Konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklama yaptı. İşte son açıklamalar

15.10.2021Gündem
1 haftalık tatil ne zaman MEB ara tatil tarihleri

1 haftalık tatil ne zaman? MEB ara tatil tarihleri

1 haftalık tatil olarak da bilinen ara tatil için geri sayım başladı. Okullar ne zaman ara tatile girecek sorusu, kasım ara tatilini merak eden öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin gündeminde yer alıyor. 1.5 senenin ardından okullarda yüz yüze eğitim 6 Eylül tarihinde başladı. MEB kararına göre Kovid-19 Salgınında "Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi"ne göre, öğretmen ve okul çalışanlarının aşı olmamaları durumunda haftada iki kez PCR testi ile taranmaları istendi. Süreç devam ederken gözler ara tatil tarihine çevrildi. Yayınlanan programa göre birinci dönem ara tatili, 15 Kasım 2021 Pazartesi başlayacak ve 19 Kasım 2021 Cuma sona erecek. İşte, 1 haftalık tatil olarak da bilinen 2021 yılına ait ara tatiller hakkında detaylı bilgiler

15.10.2021Gündem
AK Partili Numan Kurtulmuş, Artuklu Üniversitesi Akademik Yılı Açılış Töreninde konuştu

AK Partili Numan Kurtulmuş, Artuklu Üniversitesi Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuştu

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Mardin'de üniversite öğrencilerine seslenerek "Güçlü bir Türkiye ideali, yeni hakkaniyetli bir dünya kurulması tezimizin ve iddiamızın da en besleyici en destekleyici ana unsurudur, ana direğidir. Bu hedeflere sahip, bilgi, ilim, hikmet ve irfanla donanmış gençlerimiz Türkiye'nin geleceğidir. Biz gençlerimize güveniyoruz." dedi.

14.10.2021Gündem
Eğitime 10 bin tablet desteği

Eğitime 10 bin tablet desteği

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Türk Telekom, eğitime katkıda bulunacak yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Türk Telekom tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilen 10 bin tablet, Bakanlık tarafından belirlenen okullar aracılığıyla maddi imkânları kısıtlı öğrencilere dağıtılacak.

13.10.2021Teknoloji
Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu Yeni düzenleme yürürlüğe girdi

Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! Yeni düzenleme yürürlüğe girdi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

13.10.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özerden yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Covid-19 nedeniyle kapalı okul bulunmadığını belirterek, "Sistemde hiçbir problem yok. Sistem başarılı bir şekilde yüz yüze eğitim mekanizmasını işletiyor. Sağlık Bakanlığı'nın önerdiği yönergeler çerçevesinde devam ediyor" dedi.

13.10.2021Gündem
Eğitime 10 bin tablet desteği

Eğitime 10 bin tablet desteği

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), belirlenen okullar aracılığıyla maddi imkânları kısıtlı öğrencilere 10 bin tablet dağıtıyor.

13.10.2021Eğitim
Konservatuvarın bitmeyen bina çilesi: Ünlü binadan plazaya

Konservatuvarın bitmeyen bina çilesi: Ünlü binadan plazaya

100 yılı aşkın süredir bina sorunuyla cebelleşen, 37 yıldır kullandığı Kadıköy rıhtımdaki tarihi binayı da restorasyon nedeniyle boşaltmak zorunda kalan İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Maltepe Gülsuyu Mahallesi’nde bir plazaya taşınıyor.

13.10.2021Kitap Sanat
Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman hangi gün Yüz yüze eğitim ve okulların durumu için gözler Bilim Kurulunda

Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman hangi gün? Yüz yüze eğitim ve okulların durumu için gözler Bilim Kurulu'nda!

Bilim Kurulu Toplantısı'nın sonuçları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yapacağı açıklamalar ile belli olacak. Okulların açılmasıyla hareketlilik artarken vaka sayılarının 30 binleri bulması gözleri Bilim Kurulu kararlarına çevirdi. Koronavirüs aşısı, okullardaki son durum ve yerli TURKOVAC aşı çalışmalarının değerlendirileceği Bilim Kurulu Toplantısı'nda vaka sayılarını düşürmeye yönelik kararların istişare edilmesi bekleniyor. Diğer yandan 3. doz aşı olmayanlar için de çağrı yapılması ön görülüyor. Peki, Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

12.10.2021Gündem
Okullar kapanacak mı, uzaktan eğitime geçilecek mi Cumhurbaşkanı Erdoğandan açıklama

Okullar kapanacak mı, uzaktan eğitime geçilecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama

Okulların kapanıp kapanmayacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. Vaka sayılarının 30 binlere yükselmesinin ardından yüz yüze eğitim bitecek mi, sorusu veli ve öğrencilerin gündemine geldi. Milli Eğitim Bakan Mahmut Özer vakalar artarsa okullar kapanacak mı? sorusuna, 'Kesinlikle hayır. Bizim geliştirdiğimiz sistemde okulları kapatmayı değil, sınıfları kapatmayı gerektiriyor.' yanıtını vermişti. Konu ile ilgili son açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Peki, Okullar kapanacak mı, uzaktan eğitime geçilecek mi?

12.10.2021Gündem
‘Yüz yüze’de yakın temas

‘Yüz yüze’de yakın temas

Yüz yüze eğitimde ilk 1 ay geride kaldı.

12.10.2021Eğitim
Mesleki eğitimde iki müjde

Mesleki eğitimde iki müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Mesleki eğitimi güçlendirmek gayesiyle hayata geçirdiğimiz projeyle belirlenen okullara bir yılda 1 milyar lira yatırım yaptık" dedi.

11.10.2021Eğitim
Korkutan görüntü İskeleden 2 metre uzaklaştı

Korkutan görüntü! İskeleden 2 metre uzaklaştı

Türkiye'nin 7'nci büyük gölü Burdur Gölü'nde su seviyesi, 50 yılda 17,7 metre düştü. Kıyısında çatlamış toprak örtüsü oluşan göldeki halk plajında 5 yıl önce su yüzeyinde yer alan 3 metre yüksekliğinde iskele, bugünlerde suya yaklaşık 2 metre uzaklıkta bulunuyor.

11.10.2021Gündem
Okullar kapanacak mı 2021 Yüz yüze eğitime ara verilir mi Cumhurbaşkanı Erdoğan yanıt verdi

Okullar kapanacak mı 2021? Yüz yüze eğitime ara verilir mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan yanıt verdi!

Okulların kapanıp kapanmayacağı, vaka sayılarında görülen yükselişle birlikte veli, eğitimci ve öğrencilerin odaklandığı konulardan oldu. 6 Eylül tarihinde okullarda yüz yüze ders başı yapan öğrenciler Sağlık Bakanlığı'nın tedbirleri ile eğitimlerine devam ederken, gözler yeniden online eğitim durumuna çevrildi. Konuyla ilgili son dakika değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan uzaktan veya hibrit eğitimin yüz yüze eğitimin yerini tutmayacağı belirterek, milyonların merak ettiği "Okullar kapanacak mı 2021?" sorusuna net yanıt verdi. İşte, MEB 2021 2022 okullarda yüz yüze eğitimle ilgili yapılan açıklamalar.

9.10.2021Gündem
Ara tatil ne zaman Okullar ne zaman kapanacak İşte 2021-2022 kasım ara tatili takvimi

Ara tatil ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak? İşte 2021-2022 kasım ara tatili takvimi

Ara tatilin ne zaman başlayacağı kasım ayının yaklaşması ile gündeme geldi. 1 haftalık dinlenme fırsatı bulmak isteyen milyonlarca öğrenci, ara tatil tarihine odaklandı. İlk ve orta öğretimlerine devam eden milyonlarca öğrenci 2021-2022 kasım ara tatilinin ardından yarıyıl tatiline kadar yüz yüze eğitim görmeye devam edecek. Peki, ara tatil ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak? İşte 2021-2022 kasım ara tatili takvimi.

7.10.2021Gündem
Okullar kapanacak mı Üniversitelerde online eğitime mi geçilecek Cumhurbaşkanı Erdoğandan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması

Okullar kapanacak mı? Üniversitelerde online eğitime mi geçilecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması

Okullar kapanacak mı sorusu gündemde yer alırken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması geldi. Koronavirüs vaka sayılarında devam eden artışla beraber merak edilen okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitimin durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu ana kadar sadece 2 okulumuzda karantina uygulamasına gidilmiştir. " dedi. 6 Eylül tarihinde başlayan yüz yüze eğitim süreci ile ilgili daha önce Sağlık Bakanı Koca ve Milli Eğitim Bakanı Özer tarafından yapılan açıklamada okulların kapanmayacağı vurgulanmıştı. İşte, okullar ve üniversiteler kapanır mı? sorusuna yönelik yapılan açıklamalar.

6.10.2021Gündem
Eskişehirde valiliğin PCR kararı sonrası dikkat çeken görüntü

Eskişehir'de valiliğin PCR kararı sonrası dikkat çeken görüntü!

Eskişehir'de valilik üniversitelerde PCR testi zorunluluğunu kaldırdı. PCR testi zorunluluğunun kaldırılmasının ardından okulların giriş kapısındaki yoğunluğun azaldığı gözlendi. Öğrenciler, yeni uygulamadan memnun olduklarını söyledi.

6.10.2021Gündem
Zorunlu PCR testi kalkınca... Üniversite kapısında dikkat çeken görüntü

Zorunlu PCR testi kalkınca... Üniversite kapısında dikkat çeken görüntü

Eskişehir'deki üniversitelerde PCR testi zorunluluğunun kaldırılmasının ardından okullara girişler, öğrenci kimlik kartlarına tanımlanan HES kodlarına bakılarak sağlanıyor. Öğrenciler, yeni uygulamadan memnun olduklarını söyledi.

6.10.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanacak ve 2022de yarıyıl tatili ne zaman olacak 15 tatil (sömestr) ve okulların kapanacağı tarih...

Okullar ne zaman kapanacak ve 2022'de yarıyıl tatili ne zaman olacak? 15 tatil (sömestr) ve okulların kapanacağı tarih...

Okulların yarıyıl tatili ile kapanacağı tarih ekim ayı ile beraber gündemde yer almaya başladı. 6 Eylül'de başlayan yüz yüze eğitim kovid 19 tedbirleri ile devam ederken 15 tatil için planlarına yön verecek olan veli ve öğrenciler MEB tarafından açıklanan 2021-2022 tatil takvimine odaklandı. MEB kararına göre Kovid-19 Salgınında "Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi"ne göre, öğretmen ve okul çalışanlarının aşı olmamaları durumunda haftada iki kez PCR testi ile taranmaları istendi. Süreç devam ederken gözler ara tatil tarihine çevrildi. Peki, okullar ne zaman kapanacak ve 2022'de yarıyıl tatili ne zaman olacak? İşte, sömestr tatili ile okulların kapanacağı tarih.

6.10.2021Gündem
Üniversiteye girişte daha güçlü sistem kurmalıyız

'Üniversiteye girişte daha güçlü sistem kurmalıyız'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Artık gençlerimizin hayal ettikleri yere yerleşemedikleri için tekrar tekrar üniversite sınavına girmelerine gerek bırakmayacak daha güçlü sistem kurmalıyız” dedi. Erdoğan, yurt eylemleriyle ilgili de “Nedir o Allah aşkına bankların üzerinde sere serpe yatanlar? Bunlar dışarıdan gelip Gezi’de olduğu gibi buralarda terör estiren teröristler” dedi. Erdoğan dün Beştepe’de düzenlenen 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni’nde özetle şu mesajları verdi:

6.10.2021Gündem
Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak Koronavirüs tedbirleri için Bakanlar Kurulu kararları bekleniyor

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Koronavirüs tedbirleri için Bakanlar Kurulu kararları bekleniyor

Kabine Toplantısı'nın tarihi, yeni hafta ile beraber gündeme geldi. Özellikle koronavirüste vaka sayılarının 30 bin sınırına yaklaşmasıyla yeni tedbirlerin alınıp alınmayacağını merak eden milyonlar Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplanacak Bakanlar Kurulu kararlarına odaklandı. Yüz yüze eğitim, yerli aşı çalışması ve salgınla mücadelenin değerlendirildiği toplantıda, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bilgi vermesi ön görülüyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? İşte, Kabine Toplantısı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

5.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yüz yüze eğitimle ilgili net mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yüz yüze eğitimle ilgili net mesaj

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'ne katılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu ana kadar sadece 2 okulumuzda karantina uygulamasına gidilmiştir. Vaka durumlarına göre bazı sınıflar karantinaya alınabilir ama okul, ilçe veya il çapında bir kapanma kesinlikle düşünmüyoruz" dedi.

5.10.2021Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan yüz yüze eğitimle ilgili net mesaj

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüz yüze eğitimle ilgili net mesaj

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu ana kadar sadece 2 okulumuzda karantina uygulamasına gidilmiştir. Vaka durumlarına göre bazı sınıflar karantinaya alınabilir ama okul, ilçe veya il çapında bir kapanma kesinlikle düşünmüyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "110 binin üzerinde yeni yatağı öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. Yurt sorununu tamamen çözmüş olacağız" ifadelerini kullandı.

5.10.2021Gündem
Destekleme ve yetiştirmede kapsam genişletildi

Destekleme ve yetiştirmede kapsam genişletildi

8 ve 12’nci sınıf öğrencilerinden sonra 7 ve 11’inci sınıf öğrencileri de ücretsiz verilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) kapsamına alındı. Kursa katılmak isteyen öğrenciler, 12-15 Ekim tarihlerinde başvuru yapacak.

5.10.2021Eğitim
Eskişehir’de PCR şartı kalktı

Eskişehir’de PCR şartı kalktı

Eskişehir’de yüz yüze eğitim gören üniversite öğrencilerinden 2 doz aşı olmayanlar için istenen PCR testi zorunluluğu iptal edildi.

5.10.2021Eğitim
Eskişehir Valiliği duyurdu Aşı olmayan üniversite öğrencileri ve yurt personelinden PCR testi istenmeyecek

Eskişehir Valiliği duyurdu! Aşı olmayan üniversite öğrencileri ve yurt personelinden PCR testi istenmeyecek

Eskişehir'de yüz yüze eğitim gören üniversite öğrencilerinin yanı sıra okullara girmek isteyen öğrenci velilerinden ve yurtlarda görevli tüm personelden 2 doz aşı olmayanlar için istenen PCR testi zorunluluğu iptal edildi.

5.10.2021Gündem
Yeniden yüz yüze eğitim heyecanı

Yeniden yüz yüze eğitim heyecanı

Uzaktan eğitimle geçen 3 akademik yarı yılın ardından üniversite kampusları yüz yüze eğitimle hareketlendi. Aralarında İstanbul Teknik, Yıldız Teknik ve Marmara’nın da olduğu altı üniversite daha dün yüz yüze eğitime başladı. İlk gün kampuslarda ‘yeni normal’e tanık olduk, üniversitelilerle konuştuk. Öğrencilerin tek korkusu yeniden uzaktan eğitime geçilmesi...

5.10.2021Eğitim
Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığından yardımcı kaynak kararı Her ayın ilk haftası açıklanacak

Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 'yardımcı kaynak' kararı! Her ayın ilk haftası açıklanacak

Milli Eğitim Bakanlığı tüm sınıf ve kademelerde haftada beş gün yüz yüze eğitime devam ederken öğrenci ve öğretmenlere destek olmak üzere kaynak çeşitliliğini artırma kararı aldı. Karar çerçevesinde her ayın ilk haftası hazırlanan destek paketi açıklanacak. İlkokul 2. sınıftan 12. sınıfa, tüm öğrencilerin uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını da telafi edebilmek için kapsamlı yardımcı kaynak destek paketi hazırlanacağını kaydeden Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 5000 soruluk ilk paketin erişime açıldığını belirtti.

4.10.2021Gündem
Okullar kapanacak mı sorusuna net yanıt... Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özerden yüz yüze eğitim açıklaması

Okullar kapanacak mı? sorusuna net yanıt... Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması!

Okullar kapanacak mı? Yüz yüze eğitimde ders saati kısalacak mı? soruları, Türkiye’de corona virüsü vaka sayılarının 30 bine yakın seviyede devam etmesiyle veli ve öğrencilerin gündemine geldi. 6 Eylül tarihinde açılan okullarda koronavirüs tedbirleri sürerken, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yüz yüze eğitimle ilgili açıklama geldi. Okulların kapanmayacağını ifade eden Bakan Özer, tüm okullarda ders saat süresinin azaltılması için beklenti olmaması gerektiğini de belirtti. İşte, Bakan Özer'in okullarla ilgili yaptığı açıklamaların detayları.

2.10.2021Gündem
Dokuz Eylül Üniversitesi ne zaman açılıyor

Dokuz Eylül Üniversitesi ne zaman açılıyor?

Geçtiğimiz yıl pandemi süreci dolayısıyla uzaktan eğitim süreci kapsamında üniversiteye adım atan öğrenciler, yeni döneme yüz yüze eğitim ile merhaba diyecek. Yeni sezon hazırlıklarını tamamlayan Dokuz Eylül Üniversitesi, yeni dönem için kapılarını öğrencilere açacak. Peki, Dokuz Eylül Üniversitesi ne zaman açılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

1.10.2021Gündem
Bakan Özer açıkladı: Kapanan sınıflar hızlıca açılıyor

Bakan Özer açıkladı: Kapanan sınıflar hızlıca açılıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer dün akşam CNN Türk’te Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programında eğitim gündemini değerlendirdi. Kapatılan sınıf sayısının 5 bin 900, kapanan okul sayısının ise 2 olduğunu açıklayan Özer, bu sınıflardan karantina süreçlerini tamamlayanların yeniden açıldığını söyledi.

1.10.2021Eğitim
Son dakika... Bakan Özer CNN TÜRKte açıkladı İşte okullarda kapatılan ve açılan sınıf sayısı

Son dakika... Bakan Özer CNN TÜRK'te açıkladı! İşte okullarda kapatılan ve açılan sınıf sayısı

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNN TÜRK ekranlarında milyonlarca öğrenci ve veliyi yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu. "İlk defa sizin programınızda açıkladım" diyen Bakan Özer, 6 Eylül'den bu yana kapatılan ve açılan sınıf sayısını duyurdu. Koronavirüs sürecinde en güvenli yerin okullar olduğunun altını çizen Bakan Özer, vakalar artarsa okulların kapatılmayacağını, geliştirilen sistemin okulları kapatmaya değil sınıfları kapatmaya yönelik olduğunu belirtti. Bakan Özer, "6 Eylül'den şu ana kadar kapanan sınıf oranları, günlük olarak, kapanan ve açılan sınıfların toplam sınıf sayısına oranı yüzde 1'in altında görünüyor. Amerika'daki okulların yüzde 2'si kapalı." dedi. Ayrıca Bakan Özer, 15 bin yeni öğretmen atamasının 2. döneme yetişeceğini açıkladı.

30.09.2021Gündem
Okullar kapanacak mı, açık kalacak mı Yüz yüze eğitimde son durum... Okullardaki vaka sayısı ile ilgili flaş açıklama

Okullar kapanacak mı, açık kalacak mı? Yüz yüze eğitimde son durum... Okullardaki vaka sayısı ile ilgili flaş açıklama

Okullar kapanacak mı, sorusu veli ve öğrenciler tarafından merak edilen konuların başında geliyor. 6 Eylül tarihinde milyonlarca ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi yüz yüze eğitime başlarken okullarda vaka sayısı ile ilgili açıklama geldi. Sağlık Bakanı Koca, okulların açılmasıyla 0-17 yaş arası vaka sayısının yüzde 25 oranına ulaştığını belirtti. Kabine Toplantısı sonrası değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise "6 Eylül'de başlayan eğitim faaliyetleri alınan tedbirlerle başarı ile yürütülüyor" dedi. Peki, Okullar kapanacak mı, açık kalacak mı? İşte, yüz yüze eğitimle ilgili açıklamalar.

30.09.2021Gündem
Bilim Kurulu sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca alınan kararları açıkladı

Bilim Kurulu sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca alınan kararları açıkladı

Son dakika haberine göre; Bilim Kurulu sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca alınan kararları açıkladı. Maskesiz günler için şartı açıklayan Bakan Koca, "Sabreder ve vaka sayılarını hedeflenen şekilde düşürebilirsek maskesiz günlerimiz başlayacak." ifadelerini kullandı. Ayrıca Bakan Koca, Bakanlığın yurt içinde HES kodu uygulaması dışında bir uygulaması olmadığını belirtti.

29.09.2021Haber

Yazar Sonuçları

Yüz yüze eğitimin ilk 45 gününde öğretmenlerin pandemi sınavı

Geçen hafta pandemi döneminden etkilenen öğrencilerin yüz yüze eğitime geçişte ilk 40 günü nasıl geçirdiklerini aktarmıştım. Şimdi de sıra öğretmenlerde. Eğitim hayatının en kilit rolündeki öğretmenler, 45 gün boyunca yaşadıklarını ve karşılaştıkları zorlukları paylaştı...

23.10.2021