EKSTRA
MENÜ

Yüz Yüze Eğitim

Yüz Yüze Eğitim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yüz Yüze Eğitim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.846 Yüz Yüze Eğitim haberi bulunmuştur.

Yüz Yüze Eğitim Haberleri

Son dakika haberi: Okullarda sınavlar nasıl olacak, yüz yüze mi yapılacak MEBden 81 ile sınav talimatı

Son dakika haberi: Okullarda sınavlar nasıl olacak, yüz yüze mi yapılacak? MEB'den 81 ile sınav talimatı

Sınavlar nasıl yapılacak? Yüz yüze eğitimde üçüncü aşamaya geçilirken, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan sınavlarla ilgili yeni açıklama yapıldı. 6. 7. 10. 11 sınıflar hariç diğer tüm sınıflarda yüz yüze eğitim almaya başlayan öğrenciler için sınavların uygulanış yöntemleri belli oldu. MEB'den gelen son dakika açıklamaya göre, 2020-2021 eğitim öğretim yılı başlangıcından itibaren sadece uzaktan eğitime devam eden sınıflardaki öğrenciler için; sınavlar okul ortamında yapılacak. İşte, 2020 2021 okullarda sınav sistemiyle ilgili açıklamalar...

28.10.2020Eğitim
Yüz yüze sınavların detayları belli oldu

Yüz yüze sınavların detayları belli oldu

Millî Eğitim Bakanlığı okullarda sınavların nasıl yapılacağına dair bir genelge yayımladı. “Covid-19 Salgın Döneminde Ölçme ve Değerlendirme Uygulamaları” başlıklı yazıda ortaöğretim kurumlarında sınavların okulda yapılacağı ve öğrencilerin müfredatın tamamından sorumlu olacağı vurgulandı.

27.10.2020Eğitim
Son dakika haberi: MEBden sınavlarla ilgili önemli açıklama 81 ile gönderildi

Son dakika haberi: MEB'den sınavlarla ilgili önemli açıklama! 81 ile gönderildi

Son dakika haberine göre; MilliEğitim Bakanlığı (MEB), koronavirüs salgını döneminde yapılacak ölçme ve değerlendirme uygulamalarını belirledi. Köy okullarının bulunduğu, haftada 5 gün yüz yüze eğitim öğretim yapılan okullarda sınavlar, salgından önce olduğu gibi yapılacak. Haftada 2 gün yüz yüze eğitimle veya tamamen uzaktan eğitimle öğrenimine devam eden öğrenciler, okul ortamında sınava alınacak.

27.10.2020Gündem
MEB Son Dakika: Diğer sınıflar için okullar ne zaman açılacak  6.7.10. ve 11. sınıflarda okuyanların gözü bu tarihlerde

MEB Son Dakika: Diğer sınıflar için okullar ne zaman açılacak? 6.7.10. ve 11. sınıflarda okuyanların gözü bu tarihlerde

Okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitimde Milli Eğitim Bakanlığı üçüncü aşamaya geçildiğini belirtti. 5. ve 9 sınıflar için okulların 2 Kasım'da açılacağını Milli Eğitim Bakanlığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurmasının ardından gözler 6.7.10. ve 11. sınıflara çevrildi. Diğer sınıflar için okulların açılış tarihiyle ilgili geçtiğimiz hafta açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Halen uzaktan eğitimin sürdüğü diğer sınıflarla ilgili tarihi de gelişmelere bakarak en yakın zamanda kamuoyuna ilan edeceğiz." dedi. İşte, okulların tamamen açılacağı tarihle ilgili ayrıntılar.

27.10.2020Gündem
‘Online okul’da 200 milyon ders verildi

‘Online okul’da 200 milyon ders verildi

Salman Khan tarafından Silikon Vadisi’nde kurulan Khan Academy, 2008 yılında küçük bir ekiple birlikte kar amacı gütmeyen bir dijital platform olarak hayata geçti ve kısa sürede tüm dünyada tanınan bir sosyal girişime dönüştü. Ülkemizde 18 milyon insanın faydalandığı eğitim platformu, 200 milyondan fazla ders verdi.

27.10.2020Eğitim
Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak Üniversitelerin açılış tarihi hakkında son açıklamalar

Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? Üniversitelerin açılış tarihi hakkında son açıklamalar

Üniversitelerin açılış tarihi gündemde yer alan konular arasında bulunuyor. Üniversitede eğitim gören öğrenciler yüz yüze eğitim açıklamalarını yakından takip ediyorlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üniversitelerde yüz yüze eğitime geçiş süreci ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘İnşallah mümkün olan en kısa sürede, diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz.’ dedi.

27.10.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak YÖKten açıklama bekleniyor

Üniversiteler ne zaman açılacak? YÖK'ten açıklama bekleniyor!

Kasım ayına kısa bir süre kala, üniversitelerin akıbeti merak konusu oldu. Üniversitelerde eğitimin ne zaman yüz yüze olacak şekilde devam edeceği merak ediliyor. 2020-2021 eğitim yılında eğitimlerine online şekilde devam eden yüz binlerce genç, MEB'e bağlı okullarda yüz yüze eğitimin kapsamının genişlemesi ile birlikte araştırmalarına hız verdi. Peki, üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

25.10.2020Gündem
Ebeveynlerin ‘evde eğitim’le imtihanı... “Süreç çok zor ama sistem uzaktan devam etmeli”

Ebeveynlerin ‘evde eğitim’le imtihanı... “Süreç çok zor ama sistem uzaktan devam etmeli”

Ekim ayı başında ‘uzaktan’ açılan okullardaki eğitim kademeli olarak sınıflarda devam ediyor. Ancak veliler hâlâ dertli... Tablet, bilgisayar veya interneti yetmeyen de var, “Yeniden okula başladık” diyen de. Çalışan anne-babanın büyükannelere bıraktığı çocuklarsa çevrimiçi derslere bağlanmakta zorluk çekiyor. İşte pandemi gölgesinde başlayan 2020-2021 eğitim yılının ilk ayından notlar...

25.10.2020Hürriyet Pazar
Özel eğitim beş gün yüz yüze

Özel eğitim beş gün yüz yüze

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin devam ettiği okullarda ve sınıflarda 26 Ekim itibarıyla beş gün yüz yüze eğitime geçilmesini kararlaştırdı.

24.10.2020Eğitim
Son dakika: 2 Kasımda hangi sınıflar okula başlayacak MEB yüz yüze eğitimde ders saatleri ve günlerini açıkladı

Son dakika: 2 Kasım'da hangi sınıflar okula başlayacak? MEB yüz yüze eğitimde ders saatleri ve günlerini açıkladı

2 Kasım'da okula başlayacak olan sınıflar Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen son dakika açıklama ile belli oldu. Yüz yüze eğitimde üçüncü aşamaya geçen okullarda 2 Kasım Pazartesi gününden itibaren 5 ve 9'uncu sınıflar için de başlayacak yüz yüze eğitim için hangi sınıfların kaç saat ders alacağını karar veren bakanlık, detayları il müdürlüklerine gönderdi. Açıklamaya göre, resmi ve özel ortaokul 5. sınıflarda haftada iki gün toplam 12 ders saati, imam hatip ortaokullarında ise haftada iki gün toplam 14 ders saati uygulanacak. Diğer yandan, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin devam ettiği okullarda ve sınıflarda 26 Ekim itibarıyla ders başı yapılacak. İşte, detaylar.

23.10.2020Gündem
Son dakika haberi: MEBden özel eğitim okullarında yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika haberi: MEB'den özel eğitim okullarında yüz yüze eğitim açıklaması

Alınan son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin devam ettiği okullarda ve sınıflarda 26 Ekim itibarıyla beş gün yüz yüze eğitime geçilmesini kararlaştırdı.

23.10.2020Eğitim
Son dakika haberi:  MEB’den yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika haberi: MEB’den yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yüz yüze eğitime geçiş planlaması doğrultusunda 2 Kasım Pazartesi itibarıyla ortaokul 5. ve lise 9. sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitime başlayacağı üçüncü aşamanın detaylarını 81 ile gönderilen yazıyla paylaştı.

23.10.2020Gündem
Yüz yüze eğitimde üçüncü aşama başlıyor

Yüz yüze eğitimde üçüncü aşama başlıyor

Yüz yüze eğitime aşamalı olarak geçişler devam ediyor. MEB, 2 Kasım Pazartesi gününden itibaren 5 ve 9'uncu sınıflarda başlayacak yüz yüze eğitim programının detaylarını 81 ile gönderdiği yazıyla paylaştı.

23.10.2020Eğitim
Bakan Selçuk: Uzaktan eğitimin alt yapısını kullanmaya devam edeceğiz

Bakan Selçuk: Uzaktan eğitimin alt yapısını kullanmaya devam edeceğiz

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Normal eğitim döneminde de uzaktan eğitimin alt yapısını kullanmaya devam edeceğiz ve büyük bir çalışma devam ediyor. Çünkü biz uzaktan eğitimi sadece salgın döneminin geçici bir tedbiri olarak görmüyoruz" dedi.

23.10.2020Gündem
İlk hafta 60 bin çocuk sevindi

İlk hafta 60 bin çocuk sevindi

Hafta başında uzaktan eğitime katılma imkânı bulamayan öğrencilere 500 bin adet tablet dağıtımına başlanmıştı. İlk hafta dolmadan 60 bin öğrenci tabletlerine kavuştu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu kapsamda Giresun’daki Ülper Şehit Ümit Kılıç Yatılı Bölge Okulu’ndaki öğrencilerle buluştu. Tabletler için tedarik sürecinin devam ettiğini belirten Bakan Selçuk’a Giresun ziyaretinde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal eşlik etti.

23.10.2020Eğitim
Son dakika haberler: Milli Eğitim Bakanı Selçuktan tablet açıklaması

Son dakika haberler: Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan 'tablet' açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Şimdiye kadar belirlenen kriterler ölçüsünde 60 bin civarında tabletin dağıtımı gerçekleştirildi. Kurumsal olarak Türkiye'de en büyük bağışı yapan TMSF ile yaptığımız çalışma çerçevesinde de çocuklarımıza tablet bağışı yapılması konusunda bir girişimi yürütüyoruz ve 20 milyon lira bağışla birlikte bu bağışın tablet alarak değerlendirilmesi konusunda süreç devam ediyor ve kurumsal olarak en büyük bağışın söz konusu olduğu TMSF bağışında biz ilk bağışımızı da bugün Yatılı Bölge Okulumuzdaki çocuklarımıza dağıtmak suretiyle gerçekleştiriyoruz." dedi.

23.10.2020Gündem
Bakan Selçuk: Hedefimiz % 100 yüz yüze

Bakan Selçuk: Hedefimiz % 100 yüz yüze

Yüz yüze ve uzaktan eğitimle ilgili milyonlarca öğrenci ve velinin aklındaki soruları cevaplayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “En kısa sürede tüm kademelerdeki öğrencilerimizi okullarına kavuşturalım istiyoruz” dedi.

23.10.2020Eğitim
Bakan Selçuk: Salgının seyrine bağlı olarak sınıfları kademe kademe açacağız

Bakan Selçuk: Salgının seyrine bağlı olarak sınıfları kademe kademe açacağız

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimde katılımın yüksek olmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Yüzde 80'lere yakın bir katılım var. Bu katılımı bizim beklentimizin üstünde olduğunu söyleyebilirim." dedi. Bakan Selçuk ayrıca, okula devam eden çocuklar ve ailelerinde bir vaka artışı olmadığını söyledi. Selçuk, "Okul daha kontrollü bir ortamdır, bir tatil yerinden, sokaktan ya da çarşı, pazardan çok daha kontrollü bir yerdir" dedi.

22.10.2020Haber
Son dakika haberler: Milli Eğitim Bakanı Selçuktan yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika haberler: Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan 'yüz yüze eğitim' açıklaması

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimde katılımın yüksek olmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Yüzde 80'lere yakın bir katılım var. Bu katılımı bizim beklentimizin üstünde olduğunu söyleyebilirim." dedi. Bakan Selçuk ayrıca, okula devam eden çocuklar ve ailelerinde bir vaka artışı olmadığını söyledi. Selçuk, "Okul daha kontrollü bir ortamdır, bir tatil yerinden, sokaktan ya da çarşı, pazardan çok daha kontrollü bir yerdir" dedi.

22.10.2020Gündem
Okulöncesi eğitimde yeni uyarılar: 10 dakikada bir derslikler havalandırılacak

Okulöncesi eğitimde yeni uyarılar: 10 dakikada bir derslikler havalandırılacak

Okulöncesi eğitim kurumları haftada beş gün altı etkinlikle saati 30 dakikada olacak şekilde yüz yüze eğitim yapıyor. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, okulöncesi eğitimle ilgili 81 il valiliğine bir yazı gönderdi.

22.10.2020Eğitim
Bakan Selçuk: Hedef tamamen yüz yüze eğitim

Bakan Selçuk: Hedef tamamen yüz yüze eğitim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, pandemi döneminde eğitimde yaşanan süreçle ilgili milyonlarca öğrencinin ve velinin akıllarında olan sorularının cevaplarını verdi.

22.10.2020Eğitim
Son dakika haberleri... Bilim Kurulu üyesi İstanbuldaki artışın nedenini açıkladı

Son dakika haberleri... Bilim Kurulu üyesi İstanbul'daki artışın nedenini açıkladı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sema Turan, İstanbul'da koronavirüs vakalarındaki artışa ilişkin, "Eylül ayından itibaren memleketlerinden dönenler özellikle tatil yerlerinden İstanbul'a dönenler ile birlikte orada bir hareketlenme oldu. Bunu bekliyorduk" dedi.

22.10.2020Gündem
Son dakika haberler: Yüz yüze eğitim başladı, herkes bunu merak ediyordu Prof. Dr. Ateş Karadan önemli açıklama

Son dakika haberler: Yüz yüze eğitim başladı, herkes bunu merak ediyordu! Prof. Dr. Ateş Kara'dan önemli açıklama

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, kademeli yüz yüze eğitime geçiş ile birlikte okula giden çocuklarda ciddi bir vaka artışı olmadığını söyledi. Prof. Dr. Kara, "Bilakis aynı yaş grubunda okulda olması gerekirken okulda olmayan çocuklara baktığımızda virüsün pozitifleşmesinin biraz daha yüksek olduğunu görüyoruz" dedi.

22.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Okullar ne zaman açılacak 5 ve 9. Sınıflar belli oldu 6, 7, 10 ve 11. sınıflar bekleniyor..

Son dakika haberi: Okullar ne zaman açılacak? 5 ve 9. Sınıflar belli oldu! 6, 7, 10 ve 11. sınıflar bekleniyor..

Okullar ne zaman açılacak sorusu yüz yüze eğitime henüz başlamayan sınıflarda öğrenim gören öğrenci ve velilerin yanıt aradığı konulardan. Kademli yüz yüze eğitim devam ederken okulların durumuyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası okulların durumuyla ilgili alınan kararları açıkladı. Yüz yüze eğitimde yeni sınıfların eğitime başlayacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5. Ve 9. Sınıflar için tarih verdi. Peki, diğer sınıflar ne zaman okula başlayacak? 6, 7, 10 ve 11 sınıflar için okullar ne zaman açılacak? İşte, okulların açılış tarihi için ayrıntılar.

21.10.2020Gündem
Son dakika haberi...  Cumhurbaşkanı Erdoğandan yüz yüze eğitim, burs ve yerli aşıya dair önemli açıklamalar..

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüz yüze eğitim, burs ve yerli aşıya dair önemli açıklamalar..

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimde yeni sınıfların eğitime başlayacağını belirterek, "Ortaokullarda 5. sınıflarda liselerde 9. sınıflarda yüz yüze eğitimi 2 Kasım itibariyle başlatıyoruz. Uzaktan eğitimin sürdüğü sınıflarla ilgili durumu gelişmelere bakarak en kısa sürede ilan edeceğiz" dedi. Erdoğan, yerli aşı çalışmalarıyla ilgili olarak ise "Yerli aşılarda insan üzerinde denemelere 2 hafta içinde ulaşılacağı görülüyor" ifadelerini kullandı

21.10.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim başlayacak mı 2020 Üniversitelerde yüz yüze eğitim için son açıklamalar

Üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim başlayacak mı? 2020 Üniversitelerde yüz yüze eğitim için son açıklamalar

Üniversiteler ne zaman açılacak? sorusu üniversite öğrencilerinin gündeminde yer almaya devam ediyor. MEB'e bağlı okullar için art arda kararlar alınırken, üniversitelerin için son durumun ne aşamada olduğu öğrencilerin en fazla odaklandığı konulardan oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Koca, yaptığı açıklamalarda üniversitelerde yüz yüze eğitim için sinyaller vermişti. Erdoğan yaptığı açıklamada, "İnşallah mümkün olan en kısa sürede yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullanmıştı. İşte, yüz yüze eğitimle ilgili ayrıntılar.

21.10.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak, bu dönem üniversiteler açılacak mı Üniversitelerin açılış tarihi için gözler yeni açıklamalarda..

Üniversiteler ne zaman açılacak, bu dönem üniversiteler açılacak mı? Üniversitelerin açılış tarihi için gözler yeni açıklamalarda..

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerin açılış tarihi, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda yüz yüze eğitimin ikinci aşamasına geçilirken üniversiteler açılacak mı sorusu da gündeme geldi. Bu dönem üniversitelerin online mı yoksa yüz yüze mi açılacağı merak konusu olurken, geçtiğimiz günlerde üniversitelerin yüz yüze eğitim ile açılacağı sinyalini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz.' dedi. Diğer yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da üniversitelerin açılış tarihi için Bilim Kurulu toplantısı sonrası değerlendirmelerde bulundu. İşte, 2020 2021 üniversitelerin açılış tarihi için ayrıntılar..

21.10.2020Gündem
‘Okulların kademeli açılması çok olumlu’

‘Okulların kademeli açılması çok olumlu’

Türkiye Özel Okullar Birliği Mali Komisyon Başkanı Abdullah Hüseyin Akbıyık, Milli Eğitim Bakanlığ’ının (MEB) koronavirüs döneminde uzaktan eğitime geçen okullarda 5 ve 9’ncu sınıfların da kademeli olarak 2 Kasım’da günü yüz yüze eğitime açmasının eğitim anlamında çok olumlu olduğunu söyledi.

21.10.2020Eğitim
Hibrit eğitim kaygı ve stresi azalıyor

Hibrit eğitim kaygı ve stresi azalıyor

Yüz yüze eğitim ve online eğitim modellerinin birlikte uygulandığı hibrit - karma eğitim üniversitelerde uygulanmaya başladı.

21.10.2020Eğitim
Küresel piyasalarda teşvik paketi iyimserliği

Küresel piyasalarda teşvik paketi iyimserliği

Küresel piyasalarda ABD teşvik paketine odaklı seyrin devam ettiği görülürken, bugün Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'nin açıklamaları ve ABD Merkez Bankası (Fed) Bej Kitap Raporu öncesi Asya borsaları ve vadeli işlemler tarafında pozitif bir seyir izleniyor.

21.10.2020Ekonomi
5. ve 9. sınıflar 2 Kasım’da açılıyor

5. ve 9. sınıflar 2 Kasım’da açılıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ortaokul 5’inci ve liselerde 9’uncu sınıflarda yüz yüze eğitimin 2 Kasım itibarıyla yeniden başlayacağını açıklayarak “Halen uzaktan eğitimin sürdüğü diğer sınıflarla ilgili tarihi de en yakın zamanda ilan edeceğiz” dedi. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin ardından konuşan Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:

21.10.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimde yeni sınıfların eğitime başlayacağını belirterek, "Ortaokullarda 5. sınıflarda liselerde 9. sınıflarda yüz yüze eğitimi 2 Kasım itibariyle başlatıyoruz. Uzaktan eğitimin sürdüğü sınıflarla ilgili durumu gelişmelere bakarak en kısa sürede ilan edeceğiz" dedi. Erdoğan, yerli aşı çalışmalarıyla ilgili olarak ise "Yerli aşılarda insan üzerinde denemelere 2 hafta içinde ulaşılacağı görülüyor" ifadelerini kullandı

20.10.2020Haber
Son dakika haberi... MEB açıkladı Okul kantinleriyle ilgili önemli karar

Son dakika haberi... MEB açıkladı! Okul kantinleriyle ilgili önemli karar

Son dakika haberi... Yüz yüze eğitimin başladığı ilkokullarla 8. ve 12'nci sınıfların bulunduğu okullarda kantinlerin 19 Ekim'den itibaren açılmasına karar verildi.

19.10.2020Gündem
30 bin servis aracı denetlendi

30 bin servis aracı denetlendi

Emniyet Genel Müdürlüğü, 12-16 Ekim'de Türkiye genelinde okul servis araçlarına yönelik denetimlerde 30 bin 260 aracın kontrol edildiğini bildirdi.

19.10.2020Eğitim
Prof. Dr. Ertuğrul: Maske değiştiren çocukların hastalık bulaştırma riski var

Prof. Dr. Ertuğrul: Maske değiştiren çocukların hastalık bulaştırma riski var

Koronavirüs salgınında okullarda yüz yüze eğitime geçilmesiyle birlikte bazı veliler miniklerin arkadaşlarıyla okulda maskelerini değiştirdiğine dikkat çekti. Çocukların maskelerini birbirleriyle değiştirmelerinin son derece riskli olduğunu ifade eden Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, ailelerin çocuklarını çizgi film karakterli maskeler yerine, koruyucu etkisi yüksek cerrahi maskelere yönlendirmesinin maske değişiminin önüne geçeceğini kaydetti.

19.10.2020Haber
İtalyada hükümet, Kovid-19 salgınına yönelik yeni tedbirler getirdi

İtalya'da hükümet, Kovid-19 salgınına yönelik yeni tedbirler getirdi

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının yeni dalgası karşısında zaman kaybetmemeleri gerektiğini, genel bir karantinaya girmekten kaçınmaya yönelik bazı önlemleri kabul ettiklerini bildirdi.

18.10.2020Dünya
Eylül’ün hayallerine giden yol EBA destek merkezinden geçiyor

Eylül’ün hayallerine giden yol EBA destek merkezinden geçiyor

İstanbul Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kütüphanesi bugünlerde EBA destek merkezi olarak hizmet veriyor. Merkez, öğrencilere ferah bir ortamda ders çalışma ve uzaktan eğitime katılma imkânı sunuyor.

18.10.2020Eğitim
KYK burs ve yurt başvurusu e-Devlet üzerinden ne zaman başlayacak 2020 KYK başvuru takvimi araştırılıyor

KYK burs ve yurt başvurusu e-Devlet üzerinden ne zaman başlayacak? 2020 KYK başvuru takvimi araştırılıyor

2020-2021 KYK burs başvurularına yönelik araştırmalar ekim aynın ortalarının gelmesi ile birlikte hız kazandı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'İnşallah mümkün olan en kısa sürede, diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz.' sözlerinin ardından da yüz yüze eğitim beklentisi arttı ve yurt başvuruları gündeme geldi. Peki, 2020 KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman?

17.10.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak, üniversitelerde yüz yüze eğitim başlıyor mu Öğrenciler son durumu merak ediyor

Üniversiteler ne zaman açılacak, üniversitelerde yüz yüze eğitim başlıyor mu? Öğrenciler son durumu merak ediyor

Üniversitelerin açılacağı tarih, lisans ve önlisans eğitimi ile yüksek lisans/doktora eğitimine devam eden yüz binlerce öğrencinin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Geçtiğimiz günlerde başlayan 2020-2021 eğitim yılı güz dönemi ile birlikte üniversitelerin durumu da merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada üniversitelerin durumuna da değinmişti. Peki üniversiteler ne zaman açılacak, üniversitelerde yüz yüze eğitim başlıyor mu?

17.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Kocadan yerli koronavirüs aşısı ve yüz yüze eğitim konularında önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Bakan Koca'dan yerli koronavirüs aşısı ve yüz yüze eğitim konularında önemli açıklamalar

Son dakika haberi.. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar arasında yerli koronavirüs aşısı ve yüz yüze eğitim dikkat çekenler arasındaydı. Bakan Koca açıklamalarında tedbire dikkat çekerken, "Maskenin koruyuculuğu %90'ana ulaştığı kadar bilinmektedir. Bugünden itibaren bu tavizlerin riski artmaktadır. Lütfen evinizin dışındaki ortamlarda maske takmayı ihmal etmeyin" dedi. Koca, 'Vaka sayılarındaki artışlar nedeniyle yeni tedbirler alınacak mı?' sorusuna ise "Şu dönemde alınan tedbirlere ilave yeni bir tedbir düşünmüyoruz. Bu, hiç olmayacağı anlamına gelmez" şeklinde cevap verdi.

16.10.2020Gündem
Jandarmadan öğrenci servislerine sıkı denetim

Jandarmadan öğrenci servislerine sıkı denetim

ESKİŞEHİR Jandarma Komutanlığı ekipleri, yüz yüze eğitime başlayan okulların öğrenci servis araçlarını denetledi. Yapılan kontrollerde 168 servis aracı incelenirken, kurallara uymadığı tespit edilen 5 sürücüye 3 bin 200 lira idari para cezası uygulandı.

16.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak 2020 Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Kocadan açıklama

Son dakika haberi: Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak 2020? Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Koca'dan açıklama

Son dakika gelişmesi olarak önceki günün gündeminde yer alan üniversiteler ne zaman açılacak sorusu, özellikle bu yıl eğitim almaya başlayan hazırlık ve birinci sınıf öğrencileri tarafından yakından takip edildi. Bilim Kurulu toplantısının ardından üniversiteler ne zaman açılacak ve yüz yüze eğitim ile açılacak mı sorusuna yanıt veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önümüzdeki haftalarda bu konuya dair gelişmeler yaşanacağının sinyalini vermişti. 1 Ekim itibariyle hibrit olarak eğitimlerine devam eden pek çok üniversite için YÖK açılış töreninde son dakika açıklaması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitelerin yüz yüze eğitim ile eğitim öğretime başlayacaklarını duyurdu. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? İşte, o konu hakkında son dakika gelişmeleri

16.10.2020Eğitim
Ne erken seçimi

Ne erken seçimi!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, muhalefetten gelen erken seçim çağrılarına, “Dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde belirlenen zamanın dışında seçime gidilir? Bunlar kabile devletlerinin yaptığı iştir. Bakarsınız 3 ayda, 6 ayda, senede bir seçime giderler. Yeni Türkiye’de belirlenen zaman neyse, 2023 Haziran’da seçim yapılacaktır” diye yanıt verdi. 2020-2021 yükseköğretim Akademik Yıl Açılış töreninde açıklamalarda bulunan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

16.10.2020Gündem
Son dakika: 5. 6. 7. sınıflar ve 9. 10. 11. sınıflar ne zaman açılacak Liseler ve ortaokullarda yüz yüze eğitim için son gelişmeler

Son dakika: 5. 6. 7. sınıflar ve 9. 10. 11. sınıflar ne zaman açılacak? Liseler ve ortaokullarda yüz yüze eğitim için son gelişmeler

5. 6. 7. sınıflar ve 9. 10. 11. sınıflar ne zaman açılacak? Ortaokul ve liselerde ara sınıfların okula ne zaman başlayacağı Bilim Kurulu toplantısıyla beraber yeniden gündeme geldi. Yüz yüze eğitimde ikinci aşamanın 12 Ekim'de başlamasının ardından, veliler ortaokul 5. 6. 7. sınıflar ve lise 9. 10. 11. sınıfların durumuyla ilgili yapılacak son dakika açıklamalara odaklandı. Koronavirüs salgınında vaka seyrine göre belirleyici olan okulların durumuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaptığı açıklamada, diğer sınıflarla ilgili değerlendirmelerin ilerleyen haftalarda yapılacağını bildirmişti. Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "2 hafta geçtikten sonra başlayan yaş grubuyla ilgili vaka sayısını değerlendirip kademeli geçişe de geçmiş olacağız." dedi. İşte, detaylar.

15.10.2020Eğitim
Üniversiteler açılıyor mu, Üniversiteler ne zaman açılacak Cumhurbaşkanı Erdoğandan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması

Üniversiteler açılıyor mu, Üniversiteler ne zaman açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusu binlerce öğrencinin gündeminde yer almaya devam ediyor. MEB'e bağlı okullarda yüz yüze eğitimin kapsamı genişletilince, gözler bu kez de üniversitelerinin akıbetine çevrildi. Koronavirüs pandemisi nedeniyle, okullarından uzak kalan üniversiteliler, bu durumun ne zaman sona ereceğini sorgularken, resmi açıklamalara odaklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3 haftalık sürecin sonucuna göre bir değerlendirme yapılacağını söyledi. Konuya dair bir açıklama daha Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. İşte, üniversitelerin açılış tarihi hakkında son gelişmeler..

15.10.2020Gündem
KYK yurtları ne zaman açılacak Öğrenciler araştırma yapıyor

KYK yurtları ne zaman açılacak? Öğrenciler araştırma yapıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'En kısa sürede diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz.' dedi. Bu gelişmenin ardından KYK yurtlarının açılış tarihi merak konusu oldu. Peki, KYK yurtları ne zaman açılacak?

15.10.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak Üniversitelerin yüz yüze eğitim süreci hakkında Cumhurbaşkanından açıklama

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerin yüz yüze eğitim süreci hakkında Cumhurbaşkanı'ndan açıklama

Bir süredir pek çok öğrencinin gündeminde yer alan üniversiteler ne zaman açılacak sorusu için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. Mümkün olan en kısa sürede yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedeflediklerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir önceki gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ardından konuyla ilgili ikinci resmi açıklamayı yapan isim oldu. Peki, Üniversiteler ne zaman açılacak? İşte, Üniversitelerde yüz yüze eğitim süreci hakkında merak edilen bazı bilgiler

15.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Yüz yüze sınava girmeyen sınıfta kalacak

Yüz yüze eğitim kısmen başlamış olsa da okula gitmeyen bu yıl devamsız sayılmayacak, devamsızlık yüzünden sınıfta kalmayacak. Ancak sınavlar yüz yüze yapılacak ve bu sınavlara girmeyenler ne yazık ki başarısız sayılarak sınıfta kalacak.

24.10.2020

Veliler yüz yüze istiyor ama herkes tedirgin

Yüz yüze eğitime katılan sınıf kapsamının artırılması veliler tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Yüz yüze eğitimin daha etkili olduğunu dile getiren veliler, yeterli önlemlerin alınarak, sürdürülmesi konusunda görüş bildiriyor. Buna karşılık çocuklarının kendilerini yeterince koruyabilmesi ve okul temizliği velilerin kafalarındaki en büyük soru işareti olarak yer alıyor.

23.10.2020

Okulların üstündeki sorumluluk fazla

Yüz yüze eğitime katılım oranının yüksek olduğunu söyleyen sendika temsilcileri, önlemlerle ilgili her okulda alınan standardın farklı olduğunu dile getiriyor. Sınıfların ikiye bölünerek, öğrenci sayısının seyreltildiğini hatırlatan temsilciler, sabah ve öğlenci öğrenciler arasında yer değişiminde genel bir dezenfeksiyon işlemi yapılması gerektiğini vurguluyor. Önlemler konusunda bütün sorumluluğun okul idarelerine bırakıldığını açıklayan sendika temsilcileri, daha fazla yük bindirilmemesi çağrısında bulunuyor.

22.10.2020