EKSTRA
MENÜ

Yasak

Yasak haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yasak hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 44.183 Yasak haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yasak Haberleri

Almanya’da Hamas bayrağı yasaklanacak

Almanya’da Hamas bayrağı yasaklanacak

Almanya’da koalisyon hükümetini oluşturan Hıristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Meclis grupları, Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) bayrağının yasaklanması konusunda uzlaştı.

21.06.2021Avrupa
Son dakika... Anayasa Mahkesi, HDP iddianamesini kabul etti

Son dakika... Anayasa Mahkesi, HDP iddianamesini kabul etti

HDP'nin kapatılması istemiyle yeniden açılan davada ilk incelemesini tamamlayan Anayasa Mahkemesi, iddianamenin kabulüne karar verdi. HDP'nin ön savunmasını yapmasının ardından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin esas hakkındaki görüşünü sunacak. Şahin'in sunacağı esas hakkındaki görüş de yine savunmasını hazırlaması için HDP'ye gönderilecek.

21.06.2021Gündem
Son dakika... Binance hakkında şok iddia Dev banka yasak getiriyor

Son dakika... Binance hakkında şok iddia! Dev banka yasak getiriyor

İngiliz bankası TSB, 5 milyon müşterisinin kripto borsalara para gönderimini yasaklamayı planlıyor. Yasağa neden olarak ise 849 müşterisinin bir ay içerisinde dolandırılması olarak öne sürüldü. Dolandırıcılık işlemlerinde de Binance dikkatleri üzerine çekti.

21.06.2021Ekonomi
AYM, HDPnin kapatılması istemiyle açılan davada ilk incelemeyi yapacak

AYM, HDP'nin kapatılması istemiyle açılan davada ilk incelemeyi yapacak

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu (AYM), Halkların Demokratik Partisinin (HDP) kapatılması istemiyle yeniden açılan davada ilk incelemesini yapacak.

21.06.2021Gündem
Çinde kripto para madenciliğine bir yasak daha Bitcoin sert düştü

Çin'de kripto para madenciliğine bir yasak daha! Bitcoin sert düştü

Kripto para konusunda sert tedbirleri devreye alan Çin'de yeni bir gelişme daha yaşandı. Sichuan eyaletinde kriptopara madenciliği yasaklandı. Bu gelişme ile birlikte Bitcoin'de sert düşüş yaşandı. Bitcoin 32 bin dolara kadar geriledi.

21.06.2021Ekonomi
Kapalı yüzme havuzları yasak mı, ne zaman açılır Kapalı yüzme havuzları için genelge detayı

Kapalı yüzme havuzları yasak mı, ne zaman açılır? Kapalı yüzme havuzları için genelge detayı!

Hamamlar, saunalar ve kapalı yüzme havuzlarının durumu Kabine Toplantısı öncesinde gündeme geldi. Kapalı yüzme havuzlarında kısıtlamaların devam edeceğini 1 Haziran'da yayınladığı genelge ile bildiren İçişleri Bakanlığı, yeni karar alınıncaya kadar kararın süreceğini duyurmuştu. 21 Haziran tarihinde yapılacak olan Kabine Toplantısı'nda kademeli normalleşmenin üçüncü etabında bazı kısıtlamaların kaldırılması ön görülüyor. Başta işletme sahipleri olmak üzere milyonlarca vatandaşın gözü hamamlar, saunalar ve kapalı yüzme havuzlarının açılacağı tarihte. Peki, kapalı yüzme havuzları ne zaman açılacak? İşte, ayrıntılı bilgiler.

20.06.2021Gündem
Anayasa Mahkemesi, HDPnin kapatılması istemiyle açılan davada ilk incelemeyi yarın yapacak

Anayasa Mahkemesi, HDP'nin kapatılması istemiyle açılan davada ilk incelemeyi yarın yapacak

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, Halkların Demokratik Partisinin (HDP) kapatılması istemiyle yeniden açılan davada ilk incelemesini yarın yapacak. Yüksek Mahkeme, iddianamenin kabul edilip edilmeyeceğine karar verecek. İlk inceleme sırasında, hakkında siyasi yasak istenenler ile partinin hazine yardımlarının bulunduğu banka hesabına tedbiren bloke konulmasına karar verilmesi yönündeki talep de ele alınacak.

20.06.2021Gündem
Kurban kesiminde randevulu sistem

Kurban kesiminde randevulu sistem

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2021 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandı.

20.06.2021Ekonomi
Mangal yapmak yasak mı İşte piknik ve mesire yerlerinin durumu hakkında bilgi

Mangal yapmak yasak mı? İşte piknik ve mesire yerlerinin durumu hakkında bilgi

Vatandaşlar mangal yakmanın yasak olup olmadığını sorgulamaya başladı. Bir süredir kısıtlama getirilen mangal yakma faaliyetlerinin normalleşme adımlarıyla birlikte normale dönüp dönmediğini merak eden vatandaşlar, bu kapsamdaki bilgileri internetten sorguluyor. Peki, hafta sonu mangal yakmak yasak mı?

19.06.2021Gündem
Dev şirkete red şoku Yasaklanmıştı... ABDden yanıt geldi

Dev şirkete red şoku! Yasaklanmıştı... ABD'den yanıt geldi

ABD'de temyiz mahkemesi, Huawei'in FFC'nin donanım satın alma yasağına karşı yaptığı başvuruyu reddetti.

19.06.2021Ekonomi
AYM Raportörü: HDP iddianamesi kabul edilsin

AYM Raportörü: HDP iddianamesi kabul edilsin

21 Haziran’da toplanacak AYM, raportörün ‘İddianame kabul edilsin’ raporunu karara bağlayacak ve HDP kapatma davası süreci başlamış olacak.

19.06.2021Gündem
Hafta sonu şehirler arası seyahat yasağı var mı Özel araç ve otobüsle seyahat etmek yasak mı Genelgede belli oldu

Hafta sonu şehirler arası seyahat yasağı var mı? Özel araç ve otobüsle seyahat etmek yasak mı? Genelgede belli oldu

Şehirler arası seyahat yasağı sokağa çıkma yasağının uygulandığı haziran ayında devam ediyor. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde şehirler arası seyahat kısıtlamaları geçerli olacak. İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgeye göre, vatandaşların uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yapacakları şehirler arası seyahatler için ayrıca seyahat izni alması istenmeyecek. Zorunlu hallerin varlığı durumunda, özel araçların seyahatleri için seyahat belgesi temin edilebilecek. Hafta sonu araçları ile dışarı çıkacak olanlar özel araçla seyahat kısıtlamasının genelgedeki maddelerine odaklandı. İşte, ayrıntılar.

18.06.2021Gündem
Hollandada maske zorunluluğu 26 Haziranda kalkıyor

Hollanda'da maske zorunluluğu 26 Haziran'da kalkıyor

Hollanda'da hükümet, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında normalleşme planında kapalı alanlarda maske zorunluluğunun da kaldırıldığı dördüncü aşamaya 26 Haziran'da geçileceğini açıkladı.

18.06.2021Dünya
Son dakika...  Raportör incelemesini tamamladı HDP iddianamesi için kabul istemi

Son dakika... Raportör incelemesini tamamladı! HDP iddianamesi için kabul istemi

Anayasa Mahkemesi raportörü, HDP ile ilgili ilk incelemesini tamamladı. Raportör, HDP'nin kapatılması iddianamesinin kabulünü talep etti.

18.06.2021Gündem
Nesli tükenme tehlikesi altında İnşaatta yaralı bulundu

Nesli tükenme tehlikesi altında! İnşaatta yaralı bulundu

Ordu'nun Ünye ilçesinde inşaatta yaralı bulunan, nesli tükenme tehlikesi altındaki 8 aylık ‘örümcek maymunu’, tedavisinin ardından Kayseri’deki hayvanat bahçesine gönderildi. Yurt içine girişi özel izne tabi olan örümcek maymunun, inşaata nasıl geldiğinin tespiti için çalışma başlatıldı.

18.06.2021Gündem
1 SORU 5 UZMAN | Açık havada maske hâlâ gerekli mi

1 SORU 5 UZMAN | Açık havada maske hâlâ gerekli mi?

Yazın gelişiyle artan hava sıcaklıkları bir yandan, aşılamanın ve kısıtlamaların etkisiyle düşen vaka sayıları diğer yandan derken birçok kişinin aklında aynı soru: Açık havada maskemi çıkarsam olur mu? Bu soruyu sizin için Türkiye'nin önde gelen uzmanlarına sorduk. Cevapları haberimizde...

17.06.2021Gündem
İranda halk yeni Cumhurbaşkanını seçmek üzere yarın sandık başına gidecek

İran'da halk yeni Cumhurbaşkanını seçmek üzere yarın sandık başına gidecek

İran'da halk yarın ülkenin 8'inci Cumhurbaşkanını seçmek üzere sandığa gitmeye hazırlanıyor. Yaklaşık 83 milyon nüfusa sahip İran'da, 59 milyon 310 bin 307 kişi oy kullanabilecek.

17.06.2021Dünya
Düğünlerde yemek serbest mi 2021 Düğünlerde ikram ve kişi sayısı sınırlaması kalktı mı

Düğünlerde yemek serbest mi 2021? Düğünlerde ikram ve kişi sayısı sınırlaması kalktı mı?

Düğünlerde yemek serbest mi sorusu bir süredir pek çok kişinin gündeminde yer alıyordu. Düğünlerde ikram ve yemek dağıtmanın yasak olduğunu açıklayan İçişleri Bakanlığı, düğünlerdeki kişi sayısının da belirli ölçüde tutulabileceğini ifade etmişti. Peki, son gelişmelere göre düğünlerde yemek serbest mi olacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

17.06.2021Gündem
AfD’ye 396 bin euro bağış cezası

AfD’ye 396 bin euro bağış cezası

Almanya’da sağ popülist Almanya için Alternatif (AfD), İsviçreli şirketlerden aldığı yasak bağışlar yüzünden 396 bin euro para cezasına çarptırıldı.

17.06.2021Avrupa
Hessen’de bir skandal daha.. O polisler o gece...

Hessen’de bir skandal daha!.. O polisler o gece...

Hessen Polis Teşkilatı’yla ilgili skandallara bir yenisi daha eklendi. Aşırı sağ ile bağlantıları nedeniyle görevden uzaklaştırılan 13 polisin, 9 göçmenin öldürüldüğü gece Hanau’da görevli oldukları ortaya çıktı.

17.06.2021Avrupa
Gidişte ve dönüşte farklı kurallar

Gidişte ve dönüşte farklı kurallar

Son on günde riskli bölgelerde bulunmayanların seyahatlerinde hiçbir kısıtlama yok. Türkiye gibi bir risk ülkesinden geliyorsanız veya Avusturya’da yaşıyorsanız izin dönüşü uymanız gereken kurallar var.

17.06.2021Avrupa
Merve Dizdar boşandı mı Gürhan Altundaşar kimdirAçıklama geldi

Merve Dizdar boşandı mı? Gürhan Altundaşar kimdir?Açıklama geldi

Masumlar Apartmanı'nın Gülben'i Merve Dizdar'ın eşi Gürhan Altundaşar'dan boşanacağı haberi gündeme geldi. Örnek çift olarak gösterilen iki oyuncu sosyal medyadan yaptıkları açıklama ile Merve Dizdar boşandı mı? sorusuna açıklık getirdi. Ünlü oyuncu Dizdar yaptığı açıklamada, "Ne Gürhan ne de ben birbirimizi aldatmadık. Kimseyle yasak aşk yaşamadık." ifadesini kullandı. Peki, Merve Dizdar'ın eşi Gürhan Altundaşar kimdir? İşte, Merve Dizdar ve eşi Gürhan Altundaşar ile ilgili merak edilenler.

16.06.2021Magazin
Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak Yasak ve kısıtlamalar için tüm gözler Bakanlar Kurulu Toplantısında

Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak? Yasak ve kısıtlamalar için tüm gözler Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda!

Kabine Toplantısı ne zaman sorusu milyonlar tarafından takip edilen konuların başında geliyor. Türkiye koronavirüsle mücadelede kritik bir aşamaya geçti. Dün Türkiye’de 1 milyon 240 bin 311 kişiye aşı yapılarak rekor kırıldı. Aşılama süreci hızla devam ederken Türkiye'de başlayacak yeni normalleşmeye gözler çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında organize edilecek olan Kabine Toplantısı'nda, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu takviye kararları değerlendirilecek. Kısmen devam eden yasakların da bu toplantıda masada olması bekleniyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak? İşte, Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

16.06.2021Gündem
Masumlar Apartmanının Gülbeni Merve Dizdar ile Gürhan Altundaşar boşandı

Masumlar Apartmanı'nın Gülben'i Merve Dizdar ile Gürhan Altundaşar boşandı

Masumlar Apartmanı'nın Gülben'i Merve Dizdar'ın eşi Gürhan Altundaşar'dan boşanacağı iddia edilmişti. Oyuncu, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak boşanma haberlerini doğruladı. Örnek çift olarak gösterilen iki oyuncunun sürpriz kararı sosyal medyada çok konuşuldu.

16.06.2021 Magazin
Aşırı sağcılıkla suçlanan polis sayısı 49’a yükseldi

Aşırı sağcılıkla suçlanan polis sayısı 49’a yükseldi

Almanya’nın Hessen eyaletinin İçişleri Bakanlığı, aşırı sağcılıkla suçlanan polislerle ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde şüpheli polis sayısının 49’a yükseldiğini duyurdu.

16.06.2021Avrupa
Kahvelerde oyun oynamak serbest mi İşte en son gelişmeler

Kahvelerde oyun oynamak serbest mi? İşte en son gelişmeler

"Kahvelerde oyun serbest mi?" sorusu merakla araştırılıyor. Kahvelerde oyun yasak mı, serbest mi sorusuna göre harekete geçecek olan vatandaşlar, internet üzerinden konuyla ilgili detayları araştırmaya devam ediyor. Peki, kahvehanelerde oyun serbest mi?

16.06.2021Gündem
Çinin kararı dünyada şok etkisi yaratmıştı Yol buldular, gidiyorlar...

Çin'in kararı dünyada şok etkisi yaratmıştı! Yol buldular, gidiyorlar...

Çin'in madencilik ve kripto paralarla ilgili aldığı yasak kararları şoke etkisi yaratmış büyük madencilik göçüne neden olmuştu. Neredeyse madencilik tarafının yüzde 75'inin Çin'de yapıldığı gerçeği yavaş yavaş değişiyor. Madenciler yeni bir yol buldular...

16.06.2021Ekonomi
HDP davasının ilk incelemesi 21 Haziran’da

HDP davasının ilk incelemesi 21 Haziran’da

Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, HDP’ye kapatma talebiyle yeniden açılan davada ilk incelemeyi 21 Haziran’da yapacak.

16.06.2021Gündem
Son dakika... HDPye kapatma davasında yeni gelişme İlk inceleme 21 Haziranda yapılacak

Son dakika... HDP'ye kapatma davasında yeni gelişme! İlk inceleme 21 Haziran'da yapılacak

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) kapatılması istemiyle yeniden açılan davada ilk incelemesini 21 Haziran'da yapacak. Yüksek Mahkeme, iddianamenin kabul edilip edilmeyeceğine karar verecek. İlk inceleme sırasında, hakkında siyasi yasak istenenler ile partinin hazine yardımlarının bulunduğu banka hesabına tedbiren bloke konulmasına karar verilmesi yönündeki talep de ele alınacak.

15.06.2021Gündem
18 yaş altı otobüse binebiliyor mu.. Toplu taşıma 65 yaş üstü ve 18 yaş altına yasak mı Aşı detayı..

18 yaş altı otobüse binebiliyor mu.. Toplu taşıma 65 yaş üstü ve 18 yaş altına yasak mı? Aşı detayı..

18 yaş altı otobüse binebiliyor mu.. Toplu taşıma kullanımında gençlerin merak ettiği sorular arasında yer alırken, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan son genelgede 65 yaş ve üzeri vatandaşların yanı sıra 18 yaş altındaki kişilerin toplu taşıma kullanımının yasak olup, olmadığı açıklandı.. İşte detaylar

15.06.2021Gündem
Reaya nedir TDKya göre reaya kelimesinin anlamı nedir Reaya sözlük anlamı

Reaya nedir? TDK'ya göre reaya kelimesinin anlamı nedir? Reaya sözlük anlamı

Arapça kökenli bir sözcük olan Reaya ''raiyye'' kelimesinden türetilmiştir. Raiyye, halk ve teba anlamına gelirken, bu kelimenin çoğulu da reaya şeklinde yazılır. 15. yüzyılda literatüre girmiş olan reaya kelimesi hem mecazi hem de gerçek anlamda kullanılır. TDK'ya göre reaya kelimesinin anlamı nedir? İşte, tüm detaylar.

15.06.2021Araştırma
ABDde, kuduz nedeniyle 100den fazla ülkeden köpek ithali bir yıl süreyle yasakladı

ABD'de, kuduz nedeniyle 100'den fazla ülkeden köpek ithali bir yıl süreyle yasakladı

ABD'ye çeşitli nedenlerle köpek ihraç eden 100'den fazla ülkeye, kuduz riski nedeniyle 1 yıllığına yasak getirildiği açıklandı.

14.06.2021Dünya
İşten çıkarma yasağı ne zaman kalkıyor İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte Resmi Gazetedeki tarih bilgisi

İşten çıkarma yasağı ne zaman kalkıyor? İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte Resmi Gazete'deki tarih bilgisi!

İşten çıkarma yasağının ne zaman biteceği araştırılan konular arasında yerini aldı. İşten çıkarma yasağı devam ediyor. Koronavirüs sürecinde ekonomik desteklerin sunulmasının ardından yasak getirilmişti. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman kalkıyor? İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

14.06.2021Gündem
Çocuklar egzersiz yapmaya nasıl yönlendirilir

Çocuklar egzersiz yapmaya nasıl yönlendirilir?

Bir yılda tüm dünyaya yayılan COVID-19 salgını, yaş, cinsiyet, millet ayırt etmeden tüm bireylerin fiziksel aktivite davranışları üzerinde çok büyük bir etki yarattı. Salgın, dünya çapında herkesi evde kalmaya ve eve kapanmaya zorladı.

14.06.2021Eğitim
İlk kadın tiyatro oyuncusu kimdir Sahneye çıkan ilk Türk kadın tiyatro sanatçısı hangi oyunu oynadı

İlk kadın tiyatro oyuncusu kimdir? Sahneye çıkan ilk Türk kadın tiyatro sanatçısı hangi oyunu oynadı?

Osmanlı dönemin kadınların sahneye çıkmasının kanunen yasak olması nedeniyle Müslüman kadınlar hiçbir tiyatro oyununda rol alamamıştır. Bu yasak nedeniyle, çeşitli oyunlarda ''zenne'' adı verilen erkekler, kadın kılığında sahneye çıkmıştır. İlk kadın tiyatro oyuncusu kimdir? Sahneye çıkan ilk Türk kadın tiyatro sanatçısı hangi oyunu oynadı? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

13.06.2021Araştırma
Millilerden Galler maçına ilginç hazırlık Koşmak yasak...

Millilerden Galler maçına ilginç hazırlık! Koşmak yasak...

Galler maçının hazırlıklarını sürdüren milliler ilginç bir antrenman gerçekleştirdi. Teknik Direktör Şenol Güneş, futbolcularına koşmayı yasaklayarak gol çalıştırdı.

13.06.2021EURO2020
Yine İstanbul yine aynı nokta Rezalet görüntüler

Yine İstanbul yine aynı nokta! Rezalet görüntüler

İstanbul'da koronavirüs salgınında normalleşme kararları sonrası kısıtlamasız geçirilen cumartesi gününde ormana akın eden vatandaşların bir kısmı çöplerini bırakarak ayrıldı.

13.06.2021Gündem
Son dakika... Bitcoin fiyatlarında sert düşüş... Jesse Powell’ın açıklamaları dengeleri değiştirdi

Son dakika... Bitcoin fiyatlarında sert düşüş... Jesse Powell’ın açıklamaları dengeleri değiştirdi

Kripto para birimlerinin en yüksek hacimlisi Bitcoin Çin'den gelen haberlerle 35 bin doların altına geriledi. Forbes’a konuşan, kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell’ın, halka açılma kararlarını gözden geçireceklerini açıklaması da düşüşte etkili oldu. Öte yandan Hollanda Ekonomik İşler ve İklim Politikası Bakanlığı bünyesindeki Hollanda Ekonomik Analiz Bürosu direktörü Pieter Hasekamp, Hollanda'da Bitcoin'in yasaklanması gerektiğini belirtti.

13.06.2021Ekonomi
Fotoğrafta gördüğümüzden daha güzel

Fotoğrafta gördüğümüzden daha güzel

İstanbul’a yakın ve neredeyse bağlı olduğu Silivri’de yaşayanların dahi pek bilmediği bir köy Danamandıra. 1800’lerde kurulmuş köyün yanındaki iki göl ve etrafında oluşturulan tabiat parkı, büyük şehirden kaçanlara hoş bir nefes oluyor.

13.06.2021Seyahat
Nijeryada çete saldırılarında 14 kişi hayatını kaybetti

Nijerya'da çete saldırılarında 14 kişi hayatını kaybetti

Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın Zamfara eyaletinde düzenlenen silahlı saldırılarda 14 kişi yaşamını yitirdi.

12.06.2021Dünya
İsrailde aşırı sağcılar, başbakan olmasına kesin gözüyle bakılan Bennett için ölüm büyüsü istedi

İsrail'de aşırı sağcılar, başbakan olmasına kesin gözüyle bakılan Bennett için "ölüm büyüsü" istedi!

İsrail'de 12 yıllık Netanyahu iktidarına son veren seçimlerden sonra sular bir türlü durulmuyor. İsrailli aşırı sağcılar, koalisyondan vazgeçmeyen ve başbakan olması beklenen Yamina lideri Bennett için "ölüm büyüsü" yapılmasını istedi.

12.06.2021Dünya
Almanyadan önemli Türkiye kararı

Almanya'dan önemli Türkiye kararı

AFP'den gelen son dakika bilgisine göre, Almanya, çoğu ülke için virüs seyahat uyarısını 1 Temmuz'dan itibaren kaldıracağını duyurdu. Son 7 günde 100 bin kişide 50 - 200 vakalık enfeksiyon oranları kaydeden ülkeler artık “risk bölgesi” olarak kabul edilmeyecek. Bu kapsamda Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısı da 1 Temmuz itibari ile kaldırılacak.Detayları CNN TÜRK Berlin Temsilcisi Erhan MERTTÜRK aktardı.

11.06.2021Haber

Yazar Sonuçları

HDP’ye kapatma davası açılacak mı?

HDP davasında kritik gün geldi çattı. Anayasa Mahkemesi üyeleri bugün toplanarak HDP hakkında kapatma davası açılıp açılmamasına karar verecek.

21.06.2021

Kedi sevdiğini yoğururmuş

Kedilerin bir şeyleri yoğurur gibi yaptığı hallerini izlemek, dünyanın en keyifli işlerinden biri olabilir.

19.06.2021

HDP'ye saldırı aydınlatılmalı

HDP İzmir İl Başkanlığı’na yapılan saldırı kınanmakla, geçmiş olsun demekle geçiştirilecek bir olay değil. Öncelikle yaşamını yitiren Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet diliyorum.

18.06.2021

Havayollarının kaderi aşıda

Artık iyice ortaya çıktı. Aşılama arttıkça havayolu kullanımı artacak. Ama 2019 yolcu sayılarına ulaşmak yine de zaman alacak. Araştırmacılar bunu 2024’ten önce beklemiyorlar. Yeni uçak teslimatları ve siparişlerdeki pozitif oynamalar da önemli. Aşılama arttıkça yolcu artıyor ve uçaklara olan ihtiyaç büyüyor. Elbette bu şimdilik çok ağır seyrediyor.

16.06.2021