MENÜ

Vatandaşlık

Vatandaşlık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vatandaşlık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.160 Vatandaşlık haberi bulunmuştur.

Vatandaşlık Haberleri

Son dakika... Bakanlık duyurdu: Ehliyet, kimlik ve pasaportta yeni dönem başlıyor

Son dakika... Bakanlık duyurdu: Ehliyet, kimlik ve pasaportta yeni dönem başlıyor

İçişleri Bakanlığı açıkladı. Yeni dönemde kimlik, ehliyet, pasaport almak için başvuranlar, başvurduğu günde randevu alabilecek.

6.05.2019Gündem
TESK Başkanı Palandökenden israf çağrısı

TESK Başkanı Palandöken'den israf çağrısı

TESK Genel Başkanı Palandöken: “İsraf sofrasına değil iftar sofrasına oturalım” dedi.

5.05.2019Ekonomi
10u sözde üst düzey 93 terörist etkisiz hale getirildi

10'u sözde üst düzey 93 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, "Nisan ayındaki operasyonlarda 93 terörist etkisiz hale getirildi." dedi.

3.05.2019Gündem
ÖSYM 2019-ALES/1 için il ve ilçe nüfus müdürlüklerini duyurdu

ÖSYM 2019-ALES/1 için il ve ilçe nüfus müdürlüklerini duyurdu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ALES/1 için sınav günü açık tutulacak il/ilçe nüfus müdürlüklerini paylaştı. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 05 Mayıs 2019 tarihinde 07.00-10.00 saatleri arasında açık tutulacak. İşte, ALES günü açık tutulacak il/ilçe nüfus müdürlükleri

2.05.2019Gündem
YKS bu yıl ne zaman yapılacak TYT, AYT ve YDT tarihi

YKS bu yıl ne zaman yapılacak? TYT, AYT ve YDT tarihi

Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere 3 farklı oturumda gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için geri sayım devam ediyor. Üniversite sınavı hazırlıklarını sürdüren adaylar, bir yandan da YKS tarihini araştırıyor. Peki, YKS bu yıl ne zaman yapılacak?

2.05.2019Gündem
YKS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak

YKS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından üniversiteye giriş için düzenlenecek olan YKS'de heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 2019 YKS 15-16 Haziran tarihlerinde tamamlanacak. Sınava girecek olan üniversite adayları 2019 YSK giriş yerleri ile ilgili bilgileri merak edip internette araştırmaya başladı. Peki, YKS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, YKS sınav giriş belgeleri ile ilgili detaylar.

2.05.2019Gündem
Yurt dışındaki Türklerin, Antalya’da konut ilgisi

Yurt dışındaki Türklerin, Antalya’da konut ilgisi

Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen MÜSİAD’ın Emlak ve İnşaat Fuarı’na katılan Türk vatandaşları, konut sahibi olmak için döviz kurundaki yükseklik, KDV istisnası ve uygun fiyat koşulları nedeniyle başta Antalya olmak üzere kıyı kentlerine büyük ilgi gösteriyor.

1.05.2019Avrupa
ATO üyelerine kimlik ve ehliyet yenileme kolaylığı

ATO üyelerine kimlik ve ehliyet yenileme kolaylığı

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce, Ankara Ticaret Odasının organ üyeleri ile personelinin kimlik ve ehliyet yenileme işlemlerinin kolaylıkla yapılabilmesi için geçici hizmet merkezi kuruldu.

1.05.2019Ekonomi
Tercihleri Antalya... Konut almak için yarışıyorlar

Tercihleri Antalya... Konut almak için yarışıyorlar

ALMANYA’nın Frankfurt kentinde düzenlenen MÜSİAD’ın Emlak ve İnşaat Fuarı’na katılan yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları, konut sahibi olmak için döviz kurundaki yükseklik, KDV istisnası ve uygun fiyat koşulları nedeniyle başta Antalya olmak üzere kıyı kentlerine büyük ilgi gösteriyor.

1.05.2019Ekonomi
Brexit, İngilizleri İsveç vatandaşı olmaya zorluyor

Brexit, İngilizleri İsveç vatandaşı olmaya zorluyor

İsveç’te daha önce hiç olmadığı kadar İngiliz’in İsveç vatandaşlığına geçmek için başvurması, ‘Brexit İngilizleri İsveç vatandaşı olmaya zorluyor’ olarak yorumlandı.

28.04.2019Avrupa
Suriyeli Mayada’ya anneanne hakkıyla yeni kimlik

Suriyeli Mayada’ya anneanne hakkıyla yeni kimlik

İstinaf mahkemesi, anneannesi ve büyük teyzesi Türk vatandaşı olan Suriyeli kadına Türk vatandaşlığı verdi. Kararda, Türk anneden doğan çocukların doğduğu andan itibaren Türk vatandaşlığı kazandığına dikkat çekildi. Mahkeme, Hatay’ın anavatana katılımıyla sonuçlanan tarihsel süreçle vatandaşlık bağını kurarken, davacının vefat eden annesinin hakkını da teslim etti.

28.04.2019Gündem
Dijital dönüşümün lokomotifi: Yapay zeka ve sesli asistan

Dijital dönüşümün lokomotifi: Yapay zeka ve sesli asistan

Gelişen yeni teknolojiler özel sektördeki şirketlerin iş yapış modellerinin yanı sıra devlet yönetimi, yerel yönetimler ve hatta siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşları üzerinde de ciddi değişiklikleri beraberinde getiriyor. Yapılan araştırmalar, Türkiye’nin dijital dönüşümde geç kalmadığını ancak kamu tarafında kararlı ve ciddi hamlelerin yapılması gerektiğini gösteriyor. Sohbet bazlı yapay zeka teknolojilerinde bilinen isimlerden Cbot, Türkiye’nin e-devlet sistemi başta olmak üzere kamu kurumlarında uygulamaya koyacağı yapay zekaya sahip ve sesli asistanlara entegre edilmiş chatbotlar ile “Dijital Devlet” olarak anılan Estonya modelini hayata geçirebileceğini vurguluyor.

25.04.2019Teknoloji
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan önemli açıklamalar

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li yetkililerin, 2 Mayıs'a kadar İran petrolü üzerindeki yaptırımlar konusunda Türkiye dahil farklı ülkelere tanınan muafiyetin kaldırılacağı açıklamasına ilişkin, "Bu tüm ülkeleri gerçekten etkileyecek. Bu, o kadar kolay bir şey değil." dedi.

23.04.2019Dünya
TÜSİADdan 23 Nisan açıklaması

TÜSİAD'dan 23 Nisan açıklaması

TÜSİAD'dan yapılan açıklamada "Çocuklarımız için ulusal egemenlik, özgürlük ve adalet anlayışını güçlendirerek ileriye taşımak bizim görevimiz" denildi.

23.04.2019Ekonomi
AK Partili Yavuz: Elimizi nereye atsak, onlarca kanunsuzluk örneği görüyoruz

AK Partili Yavuz: Elimizi nereye atsak, onlarca kanunsuzluk örneği görüyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, seçim tartışmalarına ilişkin, "Elimizi nereye atsak, onlarca kanunsuzluk örneği görüyoruz. Bunlara tam kanunsuz demeyeceksek, bunlar birer iptal nedeni olmayacaksa, ne, ne zaman, nasıl iptal nedeni olacak? Bu kadarı ne Ankara'da ne başka yerde hiç ortaya çıkmadı." dedi.

16.04.2019Gündem
Taksisinde unutulan  30 bin Euroyu sahibine teslim etti

Taksisinde unutulan  30 bin Euro'yu sahibine teslim etti

İSTANBUL Havalimanı'ndan aldığı Tunus uyruklu 2 turistin taksisinde unuttuğu içinde 30 bin euro bulunan çantayı sahibine teslim eden taksi şoförü Hakan Kanat, "Vatandaşlık görevimi yerine getirdim. Turistler beni görünce boynuma sarılıp beni öpmeye başladı. O bana yeter zaten" dedi.

16.04.2019Haber
Taksiciden alkışlanacak hareket Turistler boynuma sarılıp beni öpmeye başladı

Taksiciden alkışlanacak hareket! 'Turistler boynuma sarılıp beni öpmeye başladı'

İSTANBUL Havalimanı'ndan aldığı Tunus uyruklu 2 turistin taksisinde unuttuğu içinde 30 bin euro bulunan çantayı sahibine teslim eden taksi şoförü Hakan Kanat, "Vatandaşlık görevimi yerine getirdim. Turistler beni görünce boynuma sarılıp beni öpmeye başladı. O bana yeter zaten" dedi.

16.04.2019Gündem
‘Dünya’nın geleceği için baş aktör öğretmen’

‘Dünya’nın geleceği için baş aktör öğretmen’

Birleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Birimi (UNITAR) Yöneticisi Alex Meija, Bahçeşehir Koleji’nin ‘Dünya Vatandaşlığı Programı’nın tanıtımı için İstanbul’daydı.

16.04.2019Eğitim
‘Dünya Vatandaşlığı Programı başlatıldı

‘Dünya Vatandaşlığı Programı' başlatıldı

Birleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Birimi (UNITAR) yöneticisi Alex Meija, Dünya Vatandaşlığı Programı’nın açılışını yaptığı üniversitede, dünyaya herkesin sahip çıkması gerektiği mesajını verdi.

15.04.2019Eğitim
Avrupada Türkiye seferi

Avrupa'da Türkiye seferi

Gayrimenkul danışmanlık şirketi Era, 2019’u Türkiye yılı ilan etti. Şirket 14 ülkede 1.100 ofiste Türkiye’deki gayrimenkulleri satacak. Hem Avrupa’daki Türklere hem de yabancı yatırımcılara ulaşacaklarını belirten Era’nın Avrupa Başkanı François Gagnon, “Almanya, Hollanda ve İskandinav ülkelerinden Türkiye’ye ciddi talep alıyoruz. Türkiye bugün gayrimenkulde Avrupa’nın parlayan yıldızı” dedi.

13.04.2019Ekonomi
BMden Assange için adil yargılama çağrısı

BM'den Assange için adil yargılama çağrısı

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği, İngiliz makamlarına çağrıda bulunarak Wikileaks kurucusu Julian Assange'ın adil yargılanmasını istedi.

12.04.2019Dünya
BTK ve Google’ın bilinçli internet kullanımı projesi başlıyor

BTK ve Google’ın bilinçli internet kullanımı projesi başlıyor

Google Türkiye ve BTK işbirliği ile geliştirilen “İnternot Olmaya Var mısın?” platformu, 13-14 Nisan tarihlerinde İstanbullu çocuk ve anne-babalarla buluşuyor.

12.04.2019Teknoloji
Son dakika... Wikileaks kurucusu Assange tutuklandı

Son dakika... Wikileaks kurucusu Assange tutuklandı

Wikileaks'in kurucusu Julian Assange çıkarıldığı mahkemece Londra'da tutuklandı.

11.04.2019Dünya
Ekvador Devlet Başkanı Morenodan Assange açıklaması

Ekvador Devlet Başkanı Moreno'dan 'Assange' açıklaması

Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, "uluslararası sözleşmeleri ve günlük yaşam protokollerini defalarca ihlal ettiği" için Assange'ın sığınma statüsünün geri alındığını açıkladı.

11.04.2019Dünya
ÖSYMden MBSTS açıklaması...2019 MBSTS sınav giriş belgesi

ÖSYM'den MBSTS açıklaması...2019 MBSTS sınav giriş belgesi

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı olarak bilinen MBSTS için önemli bir açıklama geldi. ÖSYM bünyesinde gerçekleştirilecek olan sınav gününde nüfus müdürlüklerinin açık olacağı bilgisi yer aldı. İşte, ÖSYM'nin MBSTS açıklaması ve sınav giriş belgesi hakkında bazı bilgiler

11.04.2019Eğitim
Arap iş adamlarıyla 100 milyar dolarlık ticaret ve yatırım hedefi

Arap iş adamlarıyla 100 milyar dolarlık ticaret ve yatırım hedefi

Uluslararası İş Forumu Genel Başkanı Erol Yarar "10 senede ticari ve yatırımlar olarak 100 milyar dolarlık bir hedef ortaya koyduk" dedi.

11.04.2019Ekonomi
Son dakika... Wikileaksin kurucusu Assange gözaltında

Son dakika... Wikileaks'in kurucusu Assange gözaltında

Londra polisi, Ekvador'un verdiği sığınma hakkını geri çekmesinin ardından Assange'ı bu ülkenin Londra'daki elçiliğinde gözaltına aldı.

11.04.2019Dünya
Çete üyesi Türk İngiltereyi karıştırdı

Çete üyesi Türk İngiltere'yi karıştırdı

İngiltere 3 yıldır Tolga Binbuga adlı Türk’ü sınır dışı etmeye çalışıyor. Birçok sabıkası olan Türk 'Çete üyesiyim. İngiltere’ye uyum sağladım' diyerek karşı çıkıyor. Devlete 50 bin sterline mal olan duruşmalarda bir mahkeme 'Kalmalı', diğeri 'Gitmeli' diyor.

10.04.2019Dünya
James Rodriguez, İspanyol vatandaşı oldu

James Rodriguez, İspanyol vatandaşı oldu

Bayern Münih'te kiralık oynayan Real Madrid'in Kolombiyalı oyuncusu James Rodriguez İspanya vatandaşı oldu.

9.04.2019Futbol
Türkler Schröder’e çok şey borçlu

Türkler Schröder’e çok şey borçlu

Eski başbakanlardan Gerhard Schröder sözleri, yaşam tarzı ve kararlı tavrıyla hiç gündemden düşmedi. Pazar günü 75 yaşını kutlayan Schröder, 7 yıllık başbakanlığı döneminde övgüye değer kararların yanında elbette eleştirilecek siyasi kararlara da imza attı.

9.04.2019Avrupa
Trump’tan kabinede ‘göçmen’ tasfiyesi

Trump’tan kabinede ‘göçmen’ tasfiyesi

ABD İç Güvenlik Bakanı Kristjen Nielsen’ın Başkan Donald Trump’ın baskıları üzerine istifa etmesinin ardından bakanlıkta adeta deprem yaşanıyor.

9.04.2019Dünya
AK Partiden İmamoğluna: Aile isimlerini vererek tehdit ediyor... Özür dilemeli

AK Parti'den İmamoğlu'na: 'Aile isimlerini vererek tehdit ediyor... Özür dilemeli'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik basın toplantısı düzenledi. "CHP'nin İstanbul adayı, çok vahim bir işe imza atarak medya gruplarının sahibi olan aileleri, soyadlarını zikrederek tehdit etmiştir." diyen Çelik, "Yanlışlıkla yapılacak bir işe benzemiyor ama yanlışlıkla yapılacaksa bu çiğlikten geri dönülmesi ve netice itibariyle de bu ailelerden özür dilenmesi gerektiğinin altını çiziyorum. Basiretsiz ve şuursuzca bir iş yapıyorsunuz." ifadelerini kullandı.

8.04.2019Gündem
Kadir İnanır: Ellerimizi birleştirme zamanı

Kadir İnanır: Ellerimizi birleştirme zamanı

Türk sinemasının yaşayan en büyük aktörlerinden Kadir İnanır, 50. sanat yılını cuma günü seyircisiyle buluşacak ‘Kapı’ filmiyle kutluyor. Çözüm sürecinin akil adamlarından İnanır, barış için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor ve ‘insan hakları savunucusu olarak hatırlanmak istiyorum’ diyor. Ölümden dönen ve o günden bu yana hiç röportaj vermeyen sanatçıyla buluştuk. Siyasetten yeni filmine, toplumun dinamiklerinden memleket sevgisine her şeyi konuştuk.

8.04.2019Gündem
Oy dediğini sabah atacaksın

Oy dediğini sabah atacaksın

Sandık bende stres yapar. Sabah gözümü oy diye açar, akşama kadar demokrasi sayıklarım. Bu seçimde de ne rutinimi ne vatandaşlık görevimi bozdum. (Mehmet İren)

ÖSYM MSÜ sınavı için açık tutulacak nüfus müdürlüklerini duyurdu

ÖSYM MSÜ sınavı için açık tutulacak nüfus müdürlüklerini duyurdu

ÖSYM, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın (2019-MSÜ) yapılacağı 7 Nisan Pazar günü açık tutulacak il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin listesini resmi sayfası üzerinden paylaştı. Listede sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adresi ve açık oldukları saatler yer alıyor. İşte, MSÜ sınavı için açık tutulacak nüfus müdürlükleri

5.04.2019Gündem
Türkiyede en çok kullanılan soyisimler belli oldu

Türkiye'de en çok kullanılan soyisimler belli oldu!

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün yayımladığı verilere göre Türkiye'de en çok kullanılan soyisimler belli oldu. Nüfus İstatistikleri Daire Başkanlığı tarafından yayımlanan verilere göre Türkiye'de en çok kullanılan soyisim 'Yılmaz' oldu. Bu soyismi 'Kaya' takip etti. İşte, Türkiye'de en çok kullanılan soyisim istatistikleri

4.04.2019Gündem
Son dakika... Ömer Çelikten İmamoğlu açıklaması: Bu bir istismardır

Son dakika... Ömer Çelik'ten İmamoğlu açıklaması: Bu bir istismardır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İmamoğlu'nun Anıtkabir ziyareti için "Aziz hatıraya saygının ötesine taşırarak, bir takım kişisel çıkarlar için kullanmak saygı duyulacak bir tavır değildir ve bu bir istismardır. " ifadelerini kullandı.

2.04.2019Gündem

Beylikdüzü yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

İstanbul'un 39 ilçesinden biri olan Beylikdüzü'nde yerel seçim heyecanı yerini sonuç merakına bıraktı. Vatandaşlık görevlerini Beylikdüzü ilçesinde yerine getiren seçmenler, Beylikdüzü'ne ait YSK'nın açıkladığı son verileri inceliyor. Peki, Beylikdüzü'nde hangi parti ön plana çıktı?, İşte, Beylikdüzü yerel seçim sonuçlarında son durum...

1.04.2019Gündem
Başakşehir yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

Başakşehir yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

İstanbul'un 39 ilçesinden biri olan Başakşehir'de yerel seçim heyecanı yerini sonuç merakına bıraktı. Vatandaşlık görevlerini Başakşehir ilçesinde yerine getiren seçmenler, Başakşehir'e ait YSK'nın açıkladığı son verileri inceliyor. Peki, Başakşehir'de hangi parti ön plana çıktı?, İşte, Başakşehir yerel seçim sonuçlarında son durum...

1.04.2019Gündem
Ataşehir yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

Ataşehir yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

İstanbul'un 39 ilçesinden biri olan Ataşehir'de yerel seçim heyecanı yerini sonuç merakına bıraktı. Vatandaşlık görevlerini Ataşehir ilçesinde yerine getiren seçmenler, Ataşehir'e ait YSK'nın açıkladığı son verileri inceliyor. Peki, Ataşehir'de hangi parti ön plana çıktı?, İşte, Ataşehir yerel seçim sonuçlarında son durum...

1.04.2019Gündem
Arnavutköy yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

Arnavutköy yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

İstanbul'un 39 ilçesinden biri olan Arnavutköy'de yerel seçim heyecanı yerini sonuç merakına bıraktı. Vatandaşlık görevlerini Arnavutköy ilçesinde yerine getiren seçmenler, Arnavutköy'e ait YSK'nın açıkladığı son verileri inceliyor. Peki, Arnavutköy'de hangi parti ön plana çıktı?, İşte, Arnavutköy yerel seçim sonuçlarında son durum...

1.04.2019Gündem
Esenler yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

Esenler yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

İstanbul'un 39 ilçesinden biri olan Esenler'de yerel seçim heyecanı yerini sonuç merakına bıraktı. Vatandaşlık görevlerini Esenler ilçesinde yerine getiren seçmenler, Esenler'e ait YSK'nın açıkladığı son verileri inceliyor. Peki, Esenler'de hangi parti ön plana çıktı?, İşte, Esenler yerel seçim sonuçlarında son durum...

1.04.2019Gündem
Tuzla yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

Tuzla yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

İstanbul'un 39 ilçesinden biri olan Tuzla'da yerel seçim heyecanı yerini sonuç merakına bıraktı. Vatandaşlık görevlerini Tuzla ilçesinde yerine getiren seçmenler, Tuzla'ya ait YSK'nın açıkladığı son verileri inceliyor. Peki, Tuzla'da hangi parti ön plana çıktı?, İşte, Tuzla yerel seçim sonuçlarında son durum...

1.04.2019Gündem
Sultanbeyli yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

Sultanbeyli yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

İstanbul'un 39 ilçesinden biri olan Sultanbeyli'de yerel seçim heyecanı yerini sonuç merakına bıraktı. Vatandaşlık görevlerini Sultanbeyli ilçesinde yerine getiren seçmenler, Sultanbeyli'ye ait YSK'nın açıkladığı son verileri inceliyor. Peki, Sultanbeyli'de hangi parti ön plana çıktı?, İşte, Sultanbeyli yerel seçim sonuçlarında son durum...

1.04.2019Gündem
Çekmeköy yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

Çekmeköy yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

İstanbul'un 39 ilçesinden biri olan Çekmeköy'de yerel seçim heyecanı yerini sonuç merakına bıraktı. Vatandaşlık görevlerini Çekmeköy ilçesinde yerine getiren seçmenler, Çekmeköy'e ait YSK'nın açıkladığı son verileri inceliyor. Peki, Çekmeköy'de hangi parti ön plana çıktı?, İşte, Çekmeköy yerel seçim sonuçlarında son durum...

1.04.2019Gündem
Esenyurt yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

Esenyurt yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

İstanbul'un 39 ilçesinden biri olan Esenyurt'ta yerel seçim heyecanı yerini sonuç merakına bıraktı. Vatandaşlık görevlerini Esenyurt ilçesinde yerine getiren seçmenler, Esenyurt'a ait YSK'nın açıkladığı son verileri inceliyor. Peki, Esenyurt'ta hangi parti ön plana çıktı?, İşte, Esenyurt yerel seçim sonuçlarında son durum...

1.04.2019Gündem
Sancaktepe yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

Sancaktepe yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

İstanbul'un 39 ilçesinden biri olan Sancaktepe'de yerel seçim heyecanı yerini sonuç merakına bıraktı. Vatandaşlık görevlerini Sancaktepe ilçesinde yerine getiren seçmenler, Sancaktepe'ye ait YSK'nın açıkladığı son verileri inceliyor. Peki, Sancaktepe'de hangi parti ön plana çıktı?, İşte, Sancaktepe yerel seçim sonuçlarında son durum...

1.04.2019Gündem
Sultangazi yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

Sultangazi yerel seçim sonuçları ve oy oranlarında son durum

İstanbul'un 39 ilçesinden biri olan Sultangazi'de yerel seçim heyecanı yerini sonuç merakına bıraktı. Vatandaşlık görevlerini Sultangazi ilçesinde yerine getiren seçmenler, Sultangazi'ye ait YSK'nın açıkladığı son verileri inceliyor. Peki, Sultangazi'de hangi parti ön plana çıktı?, İşte, Sultangazi yerel seçim sonuçlarında son durum...

1.04.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Başkan Trump ve karşıt isimler

Başkan Trump’ın görüşlerini sıklıkla attığı “twitlerle” duyurduğu, hatta kabinesi içinde bulunan Bakanların işine bile attığı “twitlerle” son verdiği artık biliniyor. Başkan Trump’ın bu “twitleri” genellikle sabah uyandıktan sonra attığı “şakası” bile yapılıyor. Başkan Trump attığı bu “twitlerle”, görüşlerini açıklaması yanında, muhalif saydığı kişileri ve ülkeleri de hedef alıyor.

25.04.2019