EKSTRA
MENÜ

Uzaktan Çalışma

Uzaktan Çalışma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uzaktan Çalışma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.336 Uzaktan Çalışma haberi bulunmuştur.

Uzaktan Çalışma Haberleri

Uzaktan çalışma uygulamaları şirketlerin siber risklerini artırdı

Uzaktan çalışma uygulamaları şirketlerin siber risklerini artırdı

Yapılan son bir araştırmaya göre, şirketlerin salgının geniş kitlelere yayılmasını önlemek amacıyla uzaktan çalışma modeline geçmesi, yeni siber risklerin oluşmasına neden oldu ve bu risklere ilişkin önlemler geliştirilmesine yönelik ihtiyaç artış gösterdi.

21.04.2020Teknoloji
Siber güvenlik kümelenmesi Kovid-19 ile vites artırdı

Siber güvenlik kümelenmesi Kovid-19 ile vites artırdı

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, yeni tip koronavirüs salgını sürecinde de faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

21.04.2020Teknoloji
Duruşmalar ne zaman başlayacak Mahkemeler ne zaman açılacak

Duruşmalar ne zaman başlayacak? Mahkemeler ne zaman açılacak?

Adliyelerde devam eden binlerce dava dosyası, koranavirüs salgını nedeniyle sonuçlanmadan bekliyor. Salgın nedeniyle duruşmalara ara verilmesi, adli işlemleri olan vatandaşları meraklandırdı. Peki, mahkemeler ne zaman açılacak? Duruşmalar ne zaman başlayacak?

21.04.2020Gündem
Yeni tip koronavirüs dijitalleşmeyi hızlandıracak

Yeni tip koronavirüs dijitalleşmeyi hızlandıracak

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19), en basit tabirle gündelik yaşamı komple değiştirdi. Meydana gelen değişimlerin hangilerinin kalıcı hangilerinin geçici olduğu ise merak konusu olmaya devam ediyor. Pek çok firma evden çalışma sistemine geçti. Uzmanlar, bu süreçte online çalışmaların çözümcül ve güvenilir olması için gerekli olan alt yapının geliştirilme sürecini hızlandıracağına dikkat çekiyor.

21.04.2020Teknoloji
Teknoloji alanında Kovid-19 sonrası e-çalıştayda ele alındı

'Teknoloji alanında Kovid-19 sonrası' e-çalıştayda ele alındı

Türkiye'nin en büyük tematik teknoparkı olan Bilişim Vadisi tarafından çevrimiçi ortamda, "Kovid-19 Sonrası Teknoloji Odaklı Firmalar ve Teknoparklar Çalıştayı" düzenlendi.

22.04.2020Teknoloji
Microsoft Teams uygulaması ne kadar güvenilir

Microsoft Teams uygulaması ne kadar güvenilir?

Evden çalışma ve uzaktan eğitim hiç olmadığı kadar yaygınlaşırken bu hizmetleri sağlayan platformların güvenilirliği de önem kazanmaya başladı. Bugün ön saflarda çalışan sağlık ekipleri, öğretmenler, hükümet yetkilileri, veri analistleri ve daha birçok meslek çalışanı Teams kullanıyor. Giderek artan kullanıma bağlı olarak Microsoft, Teams özelinde sunduğu güvenlik prensiplerini ve uygulamalarını paylaştı.

22.04.2020Teknoloji
Özel kumaştan günde 75 bin maske üretiyor

Özel kumaştan günde 75 bin maske üretiyor

Ayaydın-Miroglio Grubu koronavirüs salgını döneminde ek yatırım yaparak 3 katlı cerrahi maske üretimine geçti. Günde 75 bin maske üreten grup, nisan sonunda kapasitesini 2 katına çıkaracak. Günde 75 bin maske üreten grup bu kapasitesini 150 bine çıkarmayı hedefliyor.

22.04.2020Ekonomi
Bulunduğumuz süreç, dijital dönüşümü daha da hızlandırıcı bir etki yarattı

'Bulunduğumuz süreç, dijital dönüşümü daha da hızlandırıcı bir etki yarattı'

Koronavirüs salgını nedeniyle hayatımızda kısa sürede pek çok şey değişmeye başladı. Eğitim 'uzaktan eğitim' modeline dönerken, çalışanların azımsanmayacak bir kısmı da evlerinden işlerini sürdürmeye başladı. Bu nedenle video konferansın önemi hiç olmadığı kadar arttı. Türkiye'nin bu süreçte içine girdiği dijital dönüşüm sürecini değerlendiren Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

22.04.2020Teknoloji
Bakan Karaismailoğlu: Türkiye haberleşme altyapısıyla dünyaya örnek oldu

Bakan Karaismailoğlu: Türkiye haberleşme altyapısıyla dünyaya örnek oldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu koronavirüs sürecinde Türkiye'nin haberleşme altyapısında hiçbir aksama yaşanmadığını söyledi.

22.04.2020Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu GSM operatörleriyle video konferansla görüştü

Bakan Karaismailoğlu GSM operatörleriyle video konferansla görüştü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu,salgın sürecinde Türkiye'nin dünyaya örnek olduğunu belirterek, diğer ülkelerin altyapısının uzaktan eğitim ve çalışma kapsamındaki yoğunluğun altından kalkamazken Türkiye'de aksama yaşanmadığını bildirdi.

22.04.2020Teknoloji
Webex kullanımı iki katına çıktı, 14 milyar dakikayı buldu

Webex kullanımı iki katına çıktı, 14 milyar dakikayı buldu

Tüm dünyanın çevirim içi olduğu bu dönemde, Cisco’nun video konferans uygulaması Webex, sadece bir günde, salgın öncesindeki en yoğun günlerin ortalamasının iki katından fazla toplantıya ev sahipliği yaptı. Mart ayındaki toplam toplantı süresi, şubat rakamlarının iki katının üzerine çıktı ve 14 milyar dakikayı buldu. Cisco da kötü niyetli aktörlerin fırsat olarak değerlendireceği böylesi bir süreçte, güvenliği sağlamak için çok ayaklı bir strateji hayata geçiriyor

23.04.2020Teknoloji
Kişisel Verileri Koruma Kurumundan kişisel veri güvenliği uyarısı

Kişisel Verileri Koruma Kurumu'ndan 'kişisel veri güvenliği' uyarısı

KVKK Başkanı Bilir, "Kullandığımız uygulamaların gizlilik ve güvenlik politikalarını okumalı, hangi verilere erişim izni istendiğini bilmeli, aydınlatma ve açık rıza metinlerini inceleyerek neye rıza gösterdiğimizi anlamalıyız." dedi.

24.04.2020Teknoloji
Sigortaya en çok bu dönemde ihtiyaç var

Sigortaya en çok bu dönemde ihtiyaç var

Ekonomik açıdan sıkıntılı dönemlerde insanların öncelikle özel sigortalarından vazgeçme eğilimi gösterdiklerine dikkat çeken Sompo Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Şenol Ortaç, sigortaya aslında en çok bu dönemde ihtiyaç olduğunu söyledi. Ortaç, Sompo Sigorta olarak başta oto ürünleri olmak üzere tüm bireysel ürünlerinde çok ciddi indirimler ve ödeme kolaylıkları sağladıklarını belirtti.

24.04.2020Sigorta
Karantina süreci iş yaşamını nasıl değiştirdi

Karantina süreci iş yaşamını nasıl değiştirdi?

Citrix adına OnePoll tarafından yapılan yeni bir araştırma sonuçlarına göre dünyanın her yerinde insanların evden çalışmanın getirdiği gerçeklere uyum sağlamalarıyla birlikte, çalışma yepyeni bir boyut kazandı. Yataklar çalışma masası, banyolar konferans odası haline geldi, çocuklar ve evcil hayvanlar sanal toplantıların davetsiz misafiri oldu ve kapalı olduğu düşünülen kameralar tuhaf sesleri ve anları yakaladı. Ancak çalışanlar üretkenliğini, her zamankinden daha fazla olmasa da sürdürüyor.

27.04.2020Teknoloji
Uzaktan güvenle çalışmanın yolu

Uzaktan güvenle çalışmanın yolu

Geçmişte kullandığımız uzaktan eğitim ve çalışma platformlarının birçoğunun güvenlik açısından yetersiz kaldığını deneyimledik. Çünkü bu platformları bu kadar sık ve detaylı kullanmaya ihtiyaç duymuyorduk. Şu anda zaman ve verimlilik bizler için en önemli kriter. Bu durumda gelen taleplere ayak uydurabilmek için çalışma modellerini dijitalleşmeye taşırken güvenlikle ilgili konular geri planda kaldı. Zamandan ve enerjiden tasarruf, daha kolay kullanım ve güvenlik açısından birçok kuruluş bu amaçla geliştirilen özel iş uygulamalarını kullanıyor. Bunlardan biri de Microsoft Teams...

27.04.2020Teknoloji
Cisco Webex ve Samsung görüntüleme sistemleri entegre oldu

Cisco Webex ve Samsung görüntüleme sistemleri entegre oldu

Samsung ve Cisco, daha iyi bir toplantı deneyimi için güçlerini birleştirdi. Cisco Webex ve Samsung Flip 2’nin entegre bir şekilde oluşturduğu video konferans sistemi şirketlere interaktif ve verimli çalışma ortamları sunuyor.

27.04.2020Teknoloji
Sinemayı neler bekliyor

Sinemayı neler bekliyor?

Setler durdu, vizyon tarihleri ertelendi, sinema salonları kapandı. Peki koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen sinema sektörünü bundan sonra neler bekliyor? Soruyu sektöre yön veren yapımcılara, dağıtım şirketi ve sinema salonu yetkililerine yönelttik.

28.04.2020Magazin
Uzaktan çalışanlara ücretsiz siber güvenlik kursu

Uzaktan çalışanlara ücretsiz siber güvenlik kursu

Birçok kurum bugün uzaktan çalışma modeline geçtiği için bireylerin yüz yüze yaptığı faaliyetler de sekteye uğradı. Siber güvenlik becerileri kurumlar için kritik bir sorun haline geliyor ve çalışanların evlerinden online olarak çalışmaya başladığı bu geçiş süresinde siber güvenlik farkındalığı artık hiç olmadığı kadar önemli bir hale geldi. Fortinet de kendilerini potansiyel tehditler ve bunların nasıl yönetileceği konusunda eğitmek isteyenler için ücretsiz kurs sunuyor.

28.04.2020Teknoloji
Evde çalışanlar e-posta güvenliği için nelere dikkat etmeli

Evde çalışanlar e-posta güvenliği için nelere dikkat etmeli?

Koronavirüs pandemisi, şirketlerin siber güvenlik stratejilerini yeniden şekillendiriyor. Karantina süresince e-posta trafiğinin artmasını fırsat bilen hackerlerin saldırı girişimlerine dikkat çeken uzmanlar, e-posta saldırılarına karşı şirketlerin uygulaması gereken 9 siber güvenlik önerisini paylaşıyor.

29.04.2020Teknoloji
Turkcell, 2020 yılı ilk çeyrek sonuçlarını paylaştı

Turkcell, 2020 yılı ilk çeyrek sonuçlarını paylaştı

Turkcell Grubu, bu yılın ilk çeyreğinde 2019'un aynı dönemine kıyasla yüzde 17,3 artışla 6,7 milyar TL gelir elde ederken, son 20 yılın da en yüksek müşteri kazanımına ulaştı.

29.04.2020Teknoloji
VIVE Sync’in beta sürümü şirketlere ücretsiz oldu

VIVE Sync’in beta sürümü şirketlere ücretsiz oldu

HTC VIVE, uzaktan ortak çalışma ve toplantı uygulaması VIVE Sync’in beta sürümünü şirketler ve uzaktan çalışanlara ücretsiz olarak sunduğunu duyurdu. Şirketlerde iletişimi ve üretkenliği artırmak için özel olarak geliştirilen güvenli ve kullanışlı bir VR ortak çalışma aracı olan Vive Sync, şirket içindeki ve dışındaki ekiplerin sanal bir alanda bir araya gelmesini sağlıyor.

30.04.2020Teknoloji
TÜİK, Kovid-19un iş gücü piyasasına etkilerini de araştıracak

TÜİK, Kovid-19'un iş gücü piyasasına etkilerini de araştıracak

Kovid-19 salgını nedeniyle veri toplama süreçlerinde bazı değişiklikler yapan kurum, salgının iş gücü piyasasına etkilerinin ölçülmesi amacıyla Hanehalkı İşgücü Anketi'ne soru seti ekledi.

30.04.2020Ekonomi
Bakan Selçuk, 1 Mayıs Uluslararası Online Konferansında konuştu

Bakan Selçuk, 1 Mayıs Uluslararası Online Konferansı'nda konuştu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Kamu, özel sektör, işçilerimizle, memurlarımızla, işverenlerimizleberaber Kovid-19 sonrasında Türkiye'de büyük bir atılım yapacağımıza, ekonomimizi tekrar canlandıracağımıza, 2023, 2053, 2071 hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum." dedi.

30.04.2020Ekonomi
Evden çalışanların dikkat etmesi gereken önemli noktalar

Evden çalışanların dikkat etmesi gereken önemli noktalar

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çoğu çalışan, salgın sebebiyle işlerini evden takip ediyor. Bu durum işverenler için, dijital platformlar üzerinden uzaktan çalışma süreçlerine geçmeyi ve adapte olabilmeyi zorunlu hale getirdi. Peki evde çalışırken nelere dikkat etmeli?

4.05.2020Teknoloji
HAVELSAN, Türkiyeyi yerli yazılımla konuşturmaya hazırlanıyor

HAVELSAN, Türkiye'yi yerli yazılımla konuşturmaya hazırlanıyor

Uzaktan çalışma koşullarında yüksek güvenlik sağlayan yerli video konferans ürünü HAVELSAN Diyalog, yoğun testlerin tamamlanmasıyla bu ay içinde kullanıma sunulacak.

4.05.2020Ekonomi
HAVELSAN, Türkiyeyi yerli yazılımla konuşturmaya hazırlanıyor

HAVELSAN, Türkiye'yi yerli yazılımla konuşturmaya hazırlanıyor

Uzaktan çalışma koşullarında yüksek güvenlik sağlayan yerli video konferans ürünü HAVELSAN Diyalog, yoğun testlerin tamamlanmasıyla bu ay içinde kullanıma sunulacak.

4.05.2020Haber
HAVELSAN, Türkiyeyi yerli yazılımla konuşturmaya hazırlanıyor

HAVELSAN, Türkiye'yi yerli yazılımla konuşturmaya hazırlanıyor

Uzaktan çalışma koşullarında yüksek güvenlik sağlayan yerli video konferans ürünü HAVELSAN Diyalog, yoğun testlerin tamamlanmasıyla bu ay içinde kullanıma sunulacak.

4.05.2020Teknoloji
Evden çalışırken siber saldırı kurbanı olmayın

Evden çalışırken siber saldırı kurbanı olmayın

Milyonlarca insan, koronavirüs salgını nedeniyle tüm günlerini evinde geçiriyor. Çocuklar eğitimlerini uzaktan eğitim modeliyle sürdürürken, çalışanların azımsanmayacak bir kısmı da evde işlerini sürdürüyor. Elbette bunu fırsat bilen siber saldırganlar da boş durmuyor ve yeni tuzaklarıyla kurbanlarını avlamaya çalışıyor. Peki evde çalışırken nelere dikkat etmeli? Telefonumuz güvenlik yazılımı kurmadan gerçekten de kendi başına güvende mi? Hacker'lar özellikle bu süreçte daha çok hangi siber saldırı yöntemlerini kullanıyor? Şirketlerin olmazsa olmazı bulut altyapısının güvenliği nasıl sağlanmalı? Bu kapsamda Trend Micro MEDİ Bölge Müdürü Yakup Börekcioğlu ve Trend Micro Türkiye Ülke Müdürü Hasan Gültekin, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu; merak edilen soruları yanıtladı.

5.05.2020Teknoloji
IBM’den BT operasyonları için yeni nesil yapay zeka

IBM’den BT operasyonları için yeni nesil yapay zeka

Günümüzde CIO'ların karşı karşıya kaldıkları zorluklar; küresel salgının ardından normalleşme sürecine geçişi hedeflediği için eskiye kıyasla çok daha karmaşık ve kritik. IBM ise Think Digital konferansında CIO'ların BT altyapılarını, gelecekteki aksaklıklara karşı daha dayanıklı hale getirecek ve maliyetleri düşürmelerine yardımcı olacak şekilde otomasyonu için tasarlanan yeni yapay zeka destekli yeteneklerden ve hizmetlerden oluşan geniş bir ürün yelpazesini tanıttı.

6.05.2020Teknoloji
Citrix, Remote PC Access çözümünü genişletti

Citrix, Remote PC Access çözümünü genişletti

Citrix, çözümü Citrix Desktops hizmetini ve Citrix Desktops Essentials ürününü kapsayacak biçimde genişletiyor ve evden çalışmaya olanak sağlanmasında VPN için basit ve güvenilir bir alternatif sunmayı hedefliyor.

7.05.2020Teknoloji
Dijital güvenlik ihlali en çok mobil cihazlarda görülecek

Dijital güvenlik ihlali en çok mobil cihazlarda görülecek

Dijital dönüşümü destekleyen IoT, yapay zekâ, makine öğrenimi gibi teknolojilerle birlikte dijital güvenlik trendleri de büyük bir hızla değişiyor. Uzmanlar, bu yıl itibarıyla dijital güvenlik ihlalinin en çok mobil cihazlarda görüleceğini, yapay zeka ile işlenen siber suçların artacağını, evden çalışma gündemi nedeniyle şirketlerin dijital güvenlik önlemlerini artırması gerektiğini, ödeme sistemleri, IoT cihazları ve bulut bilişimde veri güvenliğinin daha da önem kazanacağını vurguluyor.

12.05.2020Teknoloji
Kamuda idari izin ne zaman bitiyor Tarih belli oldu mu

Kamuda idari izin ne zaman bitiyor? Tarih belli oldu mu?

Korona virüsü tedbirleri kapsamında alınan önlemlere yönelik, kamuda çalışan vatandaşlar için Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı tarafından idari izin genelgesi yayınlanmıştı. Bu kapsamda evden ya da uzaktan çalışma süreci dışında idari izinli çalışma süreci de 2020/4 sayılı genelge ile yürürlüğe girmişti. Normalleşme sürecinin kademeli olarak hayata geçirilmesiyle beraber, kamuda idari izinlerin biteceği tarih gündeme geldi. Peki, kamuda idari izin ne zaman bitiyor? Tarih belli oldu mu? İşte, ayrıntılar.

12.05.2020Gündem
İşletmeler ve çalışanlar ofise dönmeye hazır mı

İşletmeler ve çalışanlar ofise dönmeye hazır mı?

2 ay boyunca evden çalıştıktan sonra yeni normale geçişle birlikte bazı şirketler birkaç hafta içerisinde ofislerine dönmeye başlayacaklar. Peki çalışanlar ve şirketler ofise dönmeye hazır mı? Uzmanlar, özellikle tüm cihazlara virüs bulaşmış gibi yaklaşılması gerektiğini belirterek ofise dönerken göz önünde bulundurulması gereken siber güvenlik adımlarını sıralıyor.

14.05.2020Teknoloji
Kovid-19 sürecinde bireylerin dijital yaşamı incelendi

Kovid-19 sürecinde bireylerin dijital yaşamı incelendi

Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM) araştırmacılarının yaptığı anket sonucunda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) döneminde bireylerin dijital ortamda ve cep telefonlarıyla geçirdikleri sürenin büyük oranda arttığı belirlendi.

14.05.2020Teknoloji
Çalışanların büyük kısmı siber güvenlik önlemlerinden habersiz

Çalışanların büyük kısmı siber güvenlik önlemlerinden habersiz

Kaspersky tarafından hazırlanan “COVID-19 insanların çalışma şeklini nasıl değiştirdi?” başlıklı raporda, evden çalışanların dörtte üçünün (%73) kendilerini risklere karşı koruma amaçlı özel siber güvenlik farkındalığı kılavuzları veya eğitimleri almadığı ortaya çıktı. Kurumsal bilgi teknolojilerini ve verileri uzaktan kontrol etmenin zor olduğu bu ortamda tehditler etkisini koruyor. Örneğin, çalışanların dörtte biri (%27) COVID-19 ile ilgili kimlik avı e-postası aldığını söyledi. Bu tür risklerden kaçınmak için kurumların çalışanlara siber güvenlik eğitimi vermesi gerekiyor.

14.05.2020Teknoloji
Zyxel, SD-WAN ağ yönetimi çözümünün kapasitesini genişletti

Zyxel, SD-WAN ağ yönetimi çözümünün kapasitesini genişletti

Evden çalışanlara destek olmak ve bilgi işlem yöneticilerin iş yükünü hafifletmek isteyen Zyxel, uzaktan ağ yönetimi çözümü SD-WAN’a yeni özellikler entegre etti.

14.05.2020Teknoloji
AMD profesyonellere yönelik yeni Radeon Pro VII grafik kartını tanıttı

AMD profesyonellere yönelik yeni Radeon Pro VII grafik kartını tanıttı

AMD, yaptığı açıklamada yayın ve mühendislik konusunda çalışan profesyoneller için grafik ve işlem gücü sunan, bunun yanında farklı özelliklere de sahip olan AMD Radeon Pro VII grafik kartını duyurdu. Bu yeni grafik kartı, günümüzün en çok performans isteyen yayın ve medya projeleri, karmaşık bilgisayar destekli mühendislik (CAE) simülasyonları ve AMD ile güçlendirilen süperbilgisayarlarda bilimsel keşifleri mümkün kılan yüksek performanslı bilgi-işlem (HPC) uygulamalarının geliştirilmesinde kullanılması için tasarlandı.

14.05.2020Teknoloji
Pandemi döneminde zamanında başlayıp biten toplantıların sayısı artıyor

Pandemi döneminde zamanında başlayıp biten toplantıların sayısı artıyor

Teknoloji devi firmalardan Citrix, pandemi dönemi başından beri bünyesinde yaşanan bazı dönüşümleri, değişimleri açıkladı. Bu dönemde, ekip, liderlerine daha doğrudan erişim sağlayabildi. Bu durum aynı zamanda, hızlı karar alınmasını gerektiren durumlarda liderlerin toplantıya katılmasını sağlamayı da daha kolay hale getirdi, zamanında başlayan ve biten toplantıların yüzdesinin yükseldiğini fark etti. Zamanında başlayan ve biten toplantıların yüzdesinin yükseldiği fark edildi.

15.05.2020Teknoloji
Uzaktan çalışanların yüzde 26’sı motive ama mutsuz

Uzaktan çalışanların yüzde 26’sı motive ama mutsuz

Araştırma şirketi Leadership IQ’nun koronavirüs döneminde uzaktan çalışanların motivasyonu hakkında yaptığı araştırmada çalışanların yüzde 26'sının motive ama mutsuz olduğu sonucuna ulaşıldı. Araştırmaya göre, çalışanlar yöneticilerinin yapıcı tavırları karşısında işe olan bağlılığı yüzde 30 oranında artıyor.

15.05.2020Teknoloji
Uç nokta güvenliğini buluta taşımak için 5 neden

Uç nokta güvenliğini buluta taşımak için 5 neden

Koronavirüs ile birlikte gelinen süreçte iş yapış şekillerinin değişmesi, uzaktan çalışma modelinin şirketlerin gündemine hızla girmesi ile tüm sektörler odağını bulut uygulamalarına çevirmeye başladı. Bulut uygulamalarının popülerliğinin hızla arttığı bu dönemde güvenliği buluta taşımak ise giderek daha önemli hale geliyor.

15.05.2020Teknoloji
Pandemi bitse de uzaktan çalışacağız

Pandemi bitse de uzaktan çalışacağız

Korona sonrası çok sayıda çalışan işini eve taşıdı. Peki bundan sonra ne olacak. Ofis hayatında dönüşümün başladığını belirten uzmanlar, paylaşımlı ofislere ve sanal ofislere talebin artacağını söylüyor. Ofis kullanımında değişimin kaçınılmaz olduğunu belirten sektör temsilcileri “Bundan sonra haftada 5 gün ofiste olmayacağız” diyor.

17.05.2020Ekonomi
Uzaktan çalışmada güvenlik için yerli ve milli ürün uyarısı

Uzaktan çalışmada güvenlik için yerli ve milli ürün uyarısı

Siber Güvenlik ve Bilişim Sistemleri Grup Başkanı Özçelik, Kovid-19 salgını sürecinde, uzaktan çalışmayı kolaylaştıran dijital programlar kullanılırken özellikle yerli ve milli sistemlerin tercih edilmesi gerektiğini belirtti.

18.05.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Coronavirus sonrası yaşam - “Yeni Normal” hayatımıza neler getirecek ?

Son zamanlarda şu ifadeyi oldukça sık bir şekilde duymaya başladık: “Covid-19 salgını sonrası hayat asla eskisi gibi olmayacak…” Belirsizlik ve bilinmezliğin had safada olduğu bu süreçte, geleceğe yönelik tahminlerin bir kısmı iyimserken, bir kısmı ise oldukça düşündürücü. İlk şoku atlatma evresinde, yeni bir başlangıca hazırlanırken, artık oldukça net olarak ortaya çıkan bir gerçek var; bundan böyle farklı bir dünyada yaşayacağımız…

30.04.2020

Hayatımızı değiştiren virüs

‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.’ Son günlerde sıklıkla duyduğumuz bu söz, salgınla hayatımızın değiştiğinin göstergesi. Mesela hijyen ön plana çıktı. Mutfağa girmeyenler şef oldu. Ailenin önemi hissedilirken maddiyat geri planda kaldı. Teknoloji başka bir anlam kazandı. İşte salgının bize öğrettikleri ve nelerin değişeceği...

2.05.2020

Siber virüs tehlikesi

Salgın döneminde, bireylere ve şirketlere yönelik siber saldırılar başladı. Koronavirüs, COVID-19 gibi kelimelerin geçtiği zararlı içerik barındıran internet sitelerinin sayısı arttı. Korsanlar, sosyal medya reklamları, SMS ve elektronik postaları kullanarak kişisel bilgileri çalıyor. Uzmanlar, gerekli önlemlerin alınmasının yanı sıra siber güvenlik sigortasının da yapılmasını öneriyor.

4.05.2020

Korona sonrası ne olacak? İşte akademisyenlerin görüşü

İletişim Başkanlığı önceki hafta muhteşem bir şey yaptı... Ve bir kitap yayınladı.

4.05.2020

Coronavirus sonrası yaşam - “Yeni Normal” hayatımıza neler getirecek ? Online Eğitim

İçinde bulunduğumuz dönemde, pek çok lidere göre “tünelin sonundaki ışığa yaklaşmaktayız”. Karantinada geçirdiğimiz günlerin uzaması sonucu, tüm kesimlerde bir an önce günlük hayatın normale dönmesi beklentisi var. Ancak çoğu insanın hala fark etmediği ve asıl zorluk teşkil edecek konu; bazı şeylerin bir daha asla alıştığımız gibi olmayacağı…

5.05.2020

Coronavirus sonrası yaşam - “Yeni Normal” hayatımıza neler getirecek ? Video Konferans Uygulamaları

Teknoloji adaptasyonunu basitleştiren ve hayatımızı kolaylaştıran video konferans uygulamaları

12.05.2020

Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanına 4 soru sordum

Pandemi bizi hızla daha dijital bir dünyaya sürüklüyor. Peki bu dönemde bugünün ve yarının dijital Türkiye’sini çalışan ve hazırlayan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofis Başkanı Ali Taha Koç neler planlıyor ve neler üzerinde çalışıyor merak ettim.

15.05.2020