EKSTRA
MENÜ

Sodexo

Sodexo haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sodexo hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 65 Sodexo haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sodexo Haberleri

‘Çalışanlar özel günleri önemsiyor’

‘Çalışanlar özel günleri önemsiyor’

Araştırmalar, çalışanların yüzde 89’unun özel günlerde hatırlanmayı önemsediğini gösterirken, kurumsal hediye pazarı da genişliyor.

16.07.2021Ekonomi
Galatasaray başkanlık seçimi ne zaman Galatasaray başkan adayları 2021

Galatasaray başkanlık seçimi ne zaman? Galatasaray başkan adayları 2021

Galatasaray başkanlık seçimi ile profesyonel dönemindeki 19'uncu başkanını belirleyecek. 2018 yılında Dursun Özbek'ten koltuğu devralan Mustafa Cengiz'in yönetiminde seçime gidecek olan Galatasaray, seçimde belirlenecek olan adayın ardından yeni sezon hazırlıklarını tam gaz sürdürecek. Peki, Galatasaray başkanlık seçimi ne zaman gerçekleşecek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

15.06.2021Spor Arena
Eşref Hamamcıoğlu kimdir Galatasaray başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu hakkında bilgiler

Eşref Hamamcıoğlu kimdir? Galatasaray başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu hakkında bilgiler

Galatasaray'da Eşref Hamamcıoğlu'ndan seçimin iptaliyle ilgili açıklama geldi. Eşref Hamamcıoğlu15 Nisan 2018'de 336 oyla Galatasaray Divan Kurulu Başkanı seçilmişti. Mesleki başarılarının yanı sıra Türkiye Fransız Ticaret Odası Başkanı olan Eşref Hamamcıoğlu, TÜSİAD'ın "Institut de Bosphore-Paris"i kurdu ve halen Yönetim Kurulu'nun bir parçasını oluşturmaktadır. Ayrıca Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyeliği, TÜSİAD, YASED, DEİK gibi diğer görevlerde de bulunmaktadır. Peki, Eşref Hamamcıoğlu kimdir? Galatasaray başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu hakkında bilgiler...

7.05.2021Diğer
Galatasaray başkan adayları 2021 İşte, adaylıklarını resmi olarak açıklayan isimler

Galatasaray başkan adayları 2021! İşte, adaylıklarını resmi olarak açıklayan isimler

Galatasaray başkan adayları netlik kazanmaya devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek olan seçimle belirlenecek olan Galatasaray'ın yeni başkanı, üyelerin seçimiyle kulübün idaresini devralacak. Peki, Galatasaray başkan adayları kimlerdir? İşte, Galatasaray başkan adayı olduklarını duyuran o isimler hakkında detaylı bilgiler

8.04.2021Spor Arena
Eşref Hamamcıoğlu kimdir İşte Galatasaray Başkan adayı Eşref Hamamcıoğlunun biyografisi

Eşref Hamamcıoğlu kimdir? İşte Galatasaray Başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu'nun biyografisi

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, kulüpte mayıs ayında yapılması gereken seçimli olağan genel kurulda başkanlığa aday olacağını açıkladı. Bu gelişmenin ardından Eşref Hamamcıoğlu'nun kim olduğu merak konusu oldu. Peki, Eşref Hamamcıoğlu kimdir?

21.03.2021Spor Arena
Eşref Hamamcıoğlu kimdir Galatasarayda hangi görevi üstleniyor

Eşref Hamamcıoğlu kimdir? Galatasaray'da hangi görevi üstleniyor?

Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray'ın muhtemel başkan adaylar arasında yer almasının ardından birçok kişinin gündemindeki konu olmaya başladı. Halihazırda Galatasaray'ın Divan Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Eşref Hamamcıoğlu, başkanlık sürecinin önemli isimleri arasında yer alıyor. Peki, Eşref Hamamcıoğlu kimdir ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında merak edilen bazı bilgiler

25.03.2019Spor Arena
Büyük ikramiye bana çıksa...

Büyük ikramiye bana çıksa...

Bu hafta sonu vizyona giren “Öldür Beni Sevgilim”de Seda Bakan ve Murat Boz, Milli Piyango’dan büyük ikramiye vurduktan sonra birbirlerini ortadan kaldırmaya çalışan sevimli bir çifti oynuyorlar. Öğrendim ki ikisinin de korkuları varmış... Murat yüksekten, Seda dalmaktan korkuyor... Ama filmde biri Babadağ’dan atlayıp yamaç paraşütü yapıyor, diğeri dibe dalıyor. Hamileliğinde dördüncü ayına girmeye hazırlanan Seda Bakan ve Aslı Enver’le ilişkisini yoluna koyan Murat Boz’la kahkahası bol, eğlenceli bir sohbet yaptık...

3.03.2019Magazin
Seda: Hamileliği henüz anlamadım Murat: Aslı’yla her şey yolunda...

Seda: Hamileliği henüz anlamadım Murat: Aslı’yla her şey yolunda...

Bu hafta sonu vizyona giren “Öldür Beni Sevgilim”de Seda Bakan ve Murat Boz, Milli Piyango’dan büyük ikramiye vurduktan sonra birbirlerini ortadan kaldırmaya çalışan sevimli bir çifti oynuyorlar. Öğrendim ki ikisinin de korkuları varmış... Murat yüksekten, Seda dalmaktan korkuyor... Ama filmde biri Babadağ’dan atlayıp yamaç paraşütü yapıyor, diğeri dibe dalıyor. Hamileliğinde dördüncü ayına girmeye hazırlanan Seda Bakan ve Aslı Enver’le ilişkisini yoluna koyan Murat Boz’la kahkahası bol, eğlenceli bir sohbet yaptık...

3.03.2019Magazin
Yemek şirketlerine rekabet ihlali cezası

Yemek şirketlerine "rekabet ihlali" cezası

Rekabet Kurulunca, yemek kartı sektöründe faaliyet gösteren 3 şirkete rekabeti ihlal ettikleri gerekçesiyle 7,7 milyon lira idari para cezası verildi

16.11.2018Ekonomi
Yemek sektörü devlerinin savunması alınacak

Yemek sektörü devlerinin savunması alınacak

Rekabet Kurulu, yemek kartı sektöründe faaliyet gösteren Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri, Edenred Kurumsal Çözümler, Network Servisleri, Multinet Kurumsal Hizmetler, Set Kurumsal Hizmetler, Winwin Hizmet Yönetimi Sanayi ve Ticaret AŞ'nin sözlü savunmasını alacak.

20.09.2018Ekonomi
İngiltere’ye Türkiye’den CEO transferi

İngiltere’ye Türkiye’den CEO transferi

Yemek kartı ve çekleri ile hediye çekleri hizmetleri sunan Sodexo Türkiye’nin 2012 yılından bu yana CEO’luğunu yapan Burçin Ressamoğlu, Sodexo İngiltere CEO’su olarak atandı. Ressamoğlu kariyerindeki dönüm noktasının 14 yıl boyunca pazarlamada görev aldıktan sonra satışa geçmesi olduğunu söylüyor: “Anladım ki pazarlama, satış bilmeden yapılmazmış. Yöneticiliği hakkını vererek yapmak için bir işi 360 derece görmek gerekiyor.”

Markaların liderleri GSÜ’de buluştu

Markaların liderleri GSÜ’de buluştu

Galatasaray Üniversitesi (GSÜ) Sürekli Eğitim Merkezi ve Medya Araştırmaları Enstitüsü önemli bir konferansa imza attı. "Düet İşveren Markası" tarafından düzenlenen programda akademisyenler, üst düzey yöneticiler ve bağımsız araştırma kuruluşları ‘İşveren Markası’nı her yönüyle tartıştı. Gün boyu yanıtı aranan sorular ise şunlar oldu: "Türkiye’de çalışmak için tercih edilen ve edilmeyen şirketleri ayıran nedir? İtibar ve işveren markası arasındaki ilişki nedir? İtibar krizlerini şirketler nasıl yönetti? En iyi şirket uygulamaları hangileri?"

23.11.2017Ekonomi
Rekabet Kurumundan yemek kartı şirketlerine şok karar

Rekabet Kurumu'ndan yemek kartı şirketlerine şok karar

Rekabet Kurulu, Sodexo, Multinet, Winvin, Set yemek çeki şirketleri hakkında soruşturma açma kararı aldı.

14.06.2017Ekonomi
Anne dostu şirketler

Anne dostu şirketler

Türkiye’de 11 milyondan fazla kadın, ev işleri ve çocuk bakımı nedeniyle iş gücünün dışında kalıyor. Oysaki devletin, şirketlerin sağlayacağı kreş imkanları, esnek ve part-time çalışma modelleri, sadece annelere değil babalara da verilecek ebeveynlik izinleriyle daha çok kadını iş hayatında tutmak mümkün.

Çalışanın yemek kartıyla ilgili sıkıntı sürüyor...

Çalışanın yemek kartıyla ilgili sıkıntı sürüyor...

Komisyon ücretleri ve uzun ödeme süreleri nedeniyle restoranların ‘boykota’ hazırlandığı yemek kartlarıyla ilgili sıkıntı sürüyor... Komisyon nedeniyle maliyetler artınca bölgelere göre değişmekle birlikte bir çalışan iki çeşit öğle yemeği için en az 15 TL ödemek zorunda kalıyor. Fiyatlar yükselince çalışanın yemek kartı çoğu zaman ay ortasında bitiyor.

27.03.2017Ekonomi
Bu meslekte işsiz yok

Bu meslekte işsiz yok

Dışarıda yeme-içme alışkanlarının artması ve gastronomi turizminin trend olması en başta dünya mutfağını bilen aşçılara olan talebi arttırdı. Diğer taraftan işsizlik kaygısının olmaması, ücretlerin tatmin edici olması sebebiyle pek çok genç de aşçı olmak için üniversitelerin, özel okulların yolunu tutmaya başladı. Sektörde çalışanların pek çoğu alaylı olduğundan bu işin eğitimini almış kişilere olan ihtiyaç her geçen gün artıyor.

Türkiyenin en iyi işyerleri belli oldu

Türkiye'nin en iyi işyerleri belli oldu

İK ve yönetim uygulamaları danışmanlık şirketi Aon Hewitt, 2016’nın En İyi İşyerleri’ni açıkladı. Türkiye’de bu yıl 10.’su yapılan En İyi İşyerleri (Aon Best Employers) araştırması kapsamında şirketler çalışan bağlılığı, liderlik, işveren markası ve performans kültürü kapsamında değerlendirildi. 170 şirketten 210 bin çalışanla yapılan araştırmaya göre 15 şirket “En İyi İşyeri Ödülleri”nin sahibi olurken 4 şirket de “Çalışan Bağlılığı Başarı Ödülleri”nin sahibi oldu.

Y Kuşağı için itici güç YOLO*

Y Kuşağı için itici güç YOLO*

Şu anda yüzde 32 ile iş gücü piyasasındaki en geniş payı oluşturan Y Kuşağı, 2025 yılında küresel işgücünün yüzde 75’ini oluşturacak. Yaptığı işte bir anlam arayan, doğuştan yenilikçi bu jenerasyon, göçebe bir yaşam biçimi sürdürmek ve bunu destekleyen bir iş yeri istiyor. 80 ülkede hizmet veren Sodexo’nun, farklı araştırmalar ve görüşlerden derlediği “2017 İşyeri Trendleri Raporu”nda, Y jenerasyonunun potansiyelini ortaya çıkartmak için önemli ip uçları yer alıyor. *You Only Live Once (Dünyaya bir kere geliyoruz düşüncesi)

English Ninjastan kurumsal atak

English Ninjas'tan kurumsal atak

İngilizce konuşamama problemini ortadan kaldırmak için, anadili İngilizce olan eğitmenler ile internet ve mobil uygulamaları üzerinden canlı konuşma pratiği sağlayan English Ninjas; Sodexo, Hedef Filo, BKM Express, Zorlu Holding ve Turkcell çalışanları tarafından kullanılmaya başlandı.

6.10.2016Ekonomi
Çalışan memnuniyeti ve ciro 2 katına çıktı

Çalışan memnuniyeti ve ciro 2 katına çıktı

18 bin iş yerinde 550 bin çalışana yemek çekleri/kartları, hediye kartları, temsil ve ağırlama ile akaryakıt harcama yönetimi hizmetleri sunan Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri AŞ, çalışanlarının yaşam kalitesini arttırmak için bir dizi yenilikler yaptı. Sonucunda 2 yıl içinde çalışan memnuniyet oranı yüzde 46’dan yüzde 81’e, cirosu da son 4 yılda iki katına çıktı. Geçen ay da Aon Global Best Employers araştırması kapsamında “Aon En İyi İşyeri” unvanını aldıklarını açıklayan Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme İK Direktörü Aylin Toper ile çalışan memnuniyeti için neler yaptıklarını konuştuk.

Sadece yemek kartı hizmeti vermek istemiyorlar

Sadece yemek kartı hizmeti vermek istemiyorlar

Yemek kartlarıyla bilinen Fransız şirket Sodexo Türkiye, ana işlerinin yanı sıra müşterilerine ek hizmetler sağlayarak rekabette avantaj elde etmek ve bu yan hizmetlerini herkese duyurmak istiyor.

2.06.2016Ekonomi
Hedef 350 kadın girişimci

Hedef 350 kadın girişimci

Kadın girişimciler için dünyanın en önemli etkinliklerinden biri olan Kadın Tedarikçiler Sergi ve Forumu Eylül ayında İstanbul’da toplanacak.

25.02.2016Ekonomi
“İş dünyası kadınlardan çok şey öğreniyor”

“İş dünyası kadınlardan çok şey öğreniyor”

Sodexo, Türkiye’de de cinsiyet eşitliğini gözeten insan kaynakları uygulamalarıyla dikkat çekiyor.

12.02.2016Ekonomi
Zayıflayamıyorum, Peki Neden

Zayıflayamıyorum, Peki Neden?

Diyetisyen ve Yaşam Koçu Gizem Şeber, kilo vermenin sadece yediklerimiz, içtiklerimiz ve günlük hareketlerimiz ile ilgili olmadığının altını çiziyor...

Ofiste fazla oksijen verimi düşürüyor

Ofiste fazla oksijen verimi düşürüyor

Çalışanların günde en az 8 saatini geçirdiği ofislerde iç hava kalitesi insanların sağlığı ve verimini doğrudan etkiliyor.

Sodexoya yeni genel müdür

Sodexo'ya yeni genel müdür

Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi A.Ş.’nin genel müdürlüğü görevine 9 Eylül 2014 itibariyle Ahmet Zeytinoğlu getirildi.

22.09.2014Ekonomi
Küresel beceri trendlerinde 2014 beklentileri

Küresel beceri trendlerinde 2014 beklentileri

Aralıksız beş yıldır Özel Okullar Birliği’nin Antalya’da düzenlediği sempozyumlara katılıyorum.

3.02.2014Eğitim
Diyet yemeğini tekneye isteyen bile çıkıyor

Diyet yemeğini tekneye isteyen bile çıkıyor

Chef’s Pack ile kişiye özel beslenme danışmanlığı veren Eşref Hamamcıoğlu, “İnternet sitemizde danışmanlık ücretsiz. İsteyenler kendilerine özel mönüleri satın alabiliyor. Diyet yemeğini tekneye söyleyenler bile var” dedi.

8.06.2013Ekonomi
Tatil dönüşünde normal hayata adaptasyonu kolaylaştırmanın 13 yolu

Tatil dönüşünde normal hayata adaptasyonu kolaylaştırmanın 13 yolu

İskeleden umarsızca bombalama atladığınız, yeri gelip yaz aşkı yaşadığınız, yeri gelip bir yazı daha aşksız geçirdiğiniz günlerin ardından artık tatil matil bitti! Maalesef o kötü gün geldi çattı, servise binip, ofise geldiniz.

31.08.2012Kelebek
Dışardan aldığı hizmeti iyi yöneten yüzde 20 kazanır

Dışardan aldığı hizmeti iyi yöneten yüzde 20 kazanır

Şirketlere enerji ve akıllı bina yönetimi, doğru bütçeleme, kurumsallaşma, satın alma maliyetlerinin düşürülmesi gibi konularda hizmet veren danışmanlık şirketleri, Türkiye’deki şirketlerin yarısına hizmet veriyor. Bu sürecin iyi yönetilmesi şirketlere, yılda ortalama yüzde 20 tasarruf sağlıyor.

28.07.2012Ekonomi
Organizasyonda dünya trendleri

Organizasyonda dünya trendleri

ORGANİZASYON firması My Wedding House, 2011 yılı dünya düğün ve organizasyon trendlerini İzmir’e getirdi.

23.05.2011Ege
Dünyanın en fakirlerine pilav üstü döneri 30 liraya sattık

Dünyanın en fakirlerine pilav üstü döneri 30 liraya sattık

Hürriyet Daily News muhabiri Sevil Küçükkoşum konferansı izleyerek izlenimlerini bildirdi...

14.05.2011Gündem
Yeni Tatlar Armonide

Yeni Tatlar Armoni'de!

Dünya lezzetleriyle buluşun.

12.04.2011Etkinlikler
Özel röportajlar

Özel röportajlar

hurriyet.com.tr olarak özel röportajlarla ekonominin ve sektörlerin nabzını tutuyoruz. Farklı sektörlerin önde gelen isimleri ile şimdiye kadar yaptığımız ve bundan sonra da devam edeceğimiz röportajları buradan okuyabilirsiniz.

23.11.2010Ekonomi
Gıda Bankacılığı Derneği kuruldu

Gıda Bankacılığı Derneği kuruldu

Gıda Bankacılığı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Aziz Akgül, “Türkiye, bir günde İzmir nüfusu kadar, yani 3 milyon 750 bin ekmeğini israf ediyor.

28.10.2010Ekonomi

Yazar Sonuçları

Büyük ikramiye bana çıksa...

Bu hafta sonu vizyona giren “Öldür Beni Sevgilim”de Seda Bakan ve Murat Boz, Milli Piyango’dan büyük ikramiye vurduktan sonra birbirlerini ortadan kaldırmaya çalışan sevimli bir çifti oynuyorlar. Öğrendim ki ikisinin de korkuları varmış... Murat yüksekten, Seda dalmaktan korkuyor... Ama filmde biri Babadağ’dan atlayıp yamaç paraşütü yapıyor, diğeri dibe dalıyor. Hamileliğinde dördüncü ayına girmeye hazırlanan Seda Bakan ve Aslı Enver’le ilişkisini yoluna koyan Murat Boz’la kahkahası bol, eğlenceli bir sohbet yaptık...

4.03.2019

Kadın istihdamı yüksek olunca ciroya yansıyor

TÜRKİYE’de 1993 yılından beri faaliyet gösteren Sodexo küresel çapta 420 bin çalışanıyla dünyanın en büyük 19. işvereni durumunda.

5.12.2016

Başkan olur ise böylesi, böylesi olsuun!

Benim ülkeme bir gün başkanlık sistemi gelecekse, bazı taleplerim var. Benim başkanımın İngiltere kraliçesinden hiçbir eksiği olmamalı. Kraliçenin, mantıklı mantıksız bütün yetkileri benim başkanımda da olsun, hatta gönlüme bir eğlence isterim olsun...

1.10.2016

Hayırlı koca bulma rehberi

Hormonlarının gönül gözü açılıp gelecekteki çocuğuna baba aramaya başladıysa, bana kulak vermelisin. Kısmet bize gelmiyorsa, biz kısmete gideriz, yapacak bir şey yok.

10.08.2013

Sağlıklı yemeğiniz kapıda

Diyete başlamak isteyenlerin en büyük sorunlarından biri de uygun yemek bulmak. Hele de zaman fakiri çalışanlar için... Ev, işyeri ve hatta tatil yaptığınız yere diyetinize uygun yemek ulaştıran şirketlere Chef’sPack de eklendi

17.05.2013

5.5 milyar dolarlık hazır yemek, kaçak et kıskacında

BULGARİSTAN’dan TIR ve otobüs bagajlarında getirilen kaçak etler, yıllık hacmi 5.5 milyar doları bulan hazır yemek kuruluşlarına kilogramı 5 TL’den pazarlanmaya çalışılıyor.

14.03.2010