EKSTRA
MENÜ

Uzaktan Çalışma

Uzaktan Çalışma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uzaktan Çalışma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.341 Uzaktan Çalışma haberi bulunmuştur.

Uzaktan Çalışma Haberleri

Sinemayı neler bekliyor

Sinemayı neler bekliyor?

Setler durdu, vizyon tarihleri ertelendi, sinema salonları kapandı. Peki koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen sinema sektörünü bundan sonra neler bekliyor? Soruyu sektöre yön veren yapımcılara, dağıtım şirketi ve sinema salonu yetkililerine yönelttik.

28.04.2020Magazin
Cisco Webex ve Samsung görüntüleme sistemleri entegre oldu

Cisco Webex ve Samsung görüntüleme sistemleri entegre oldu

Samsung ve Cisco, daha iyi bir toplantı deneyimi için güçlerini birleştirdi. Cisco Webex ve Samsung Flip 2’nin entegre bir şekilde oluşturduğu video konferans sistemi şirketlere interaktif ve verimli çalışma ortamları sunuyor.

27.04.2020Teknoloji
Uzaktan güvenle çalışmanın yolu

Uzaktan güvenle çalışmanın yolu

Geçmişte kullandığımız uzaktan eğitim ve çalışma platformlarının birçoğunun güvenlik açısından yetersiz kaldığını deneyimledik. Çünkü bu platformları bu kadar sık ve detaylı kullanmaya ihtiyaç duymuyorduk. Şu anda zaman ve verimlilik bizler için en önemli kriter. Bu durumda gelen taleplere ayak uydurabilmek için çalışma modellerini dijitalleşmeye taşırken güvenlikle ilgili konular geri planda kaldı. Zamandan ve enerjiden tasarruf, daha kolay kullanım ve güvenlik açısından birçok kuruluş bu amaçla geliştirilen özel iş uygulamalarını kullanıyor. Bunlardan biri de Microsoft Teams...

27.04.2020Teknoloji
Karantina süreci iş yaşamını nasıl değiştirdi

Karantina süreci iş yaşamını nasıl değiştirdi?

Citrix adına OnePoll tarafından yapılan yeni bir araştırma sonuçlarına göre dünyanın her yerinde insanların evden çalışmanın getirdiği gerçeklere uyum sağlamalarıyla birlikte, çalışma yepyeni bir boyut kazandı. Yataklar çalışma masası, banyolar konferans odası haline geldi, çocuklar ve evcil hayvanlar sanal toplantıların davetsiz misafiri oldu ve kapalı olduğu düşünülen kameralar tuhaf sesleri ve anları yakaladı. Ancak çalışanlar üretkenliğini, her zamankinden daha fazla olmasa da sürdürüyor.

27.04.2020Teknoloji
Sigortaya en çok bu dönemde ihtiyaç var

Sigortaya en çok bu dönemde ihtiyaç var

Ekonomik açıdan sıkıntılı dönemlerde insanların öncelikle özel sigortalarından vazgeçme eğilimi gösterdiklerine dikkat çeken Sompo Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Şenol Ortaç, sigortaya aslında en çok bu dönemde ihtiyaç olduğunu söyledi. Ortaç, Sompo Sigorta olarak başta oto ürünleri olmak üzere tüm bireysel ürünlerinde çok ciddi indirimler ve ödeme kolaylıkları sağladıklarını belirtti.

24.04.2020Sigorta
Kişisel Verileri Koruma Kurumundan kişisel veri güvenliği uyarısı

Kişisel Verileri Koruma Kurumu'ndan 'kişisel veri güvenliği' uyarısı

KVKK Başkanı Bilir, "Kullandığımız uygulamaların gizlilik ve güvenlik politikalarını okumalı, hangi verilere erişim izni istendiğini bilmeli, aydınlatma ve açık rıza metinlerini inceleyerek neye rıza gösterdiğimizi anlamalıyız." dedi.

24.04.2020Teknoloji
Webex kullanımı iki katına çıktı, 14 milyar dakikayı buldu

Webex kullanımı iki katına çıktı, 14 milyar dakikayı buldu

Tüm dünyanın çevirim içi olduğu bu dönemde, Cisco’nun video konferans uygulaması Webex, sadece bir günde, salgın öncesindeki en yoğun günlerin ortalamasının iki katından fazla toplantıya ev sahipliği yaptı. Mart ayındaki toplam toplantı süresi, şubat rakamlarının iki katının üzerine çıktı ve 14 milyar dakikayı buldu. Cisco da kötü niyetli aktörlerin fırsat olarak değerlendireceği böylesi bir süreçte, güvenliği sağlamak için çok ayaklı bir strateji hayata geçiriyor

23.04.2020Teknoloji
Bakan Karaismailoğlu GSM operatörleriyle video konferansla görüştü

Bakan Karaismailoğlu GSM operatörleriyle video konferansla görüştü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu,salgın sürecinde Türkiye'nin dünyaya örnek olduğunu belirterek, diğer ülkelerin altyapısının uzaktan eğitim ve çalışma kapsamındaki yoğunluğun altından kalkamazken Türkiye'de aksama yaşanmadığını bildirdi.

22.04.2020Teknoloji
Bakan Karaismailoğlu: Türkiye haberleşme altyapısıyla dünyaya örnek oldu

Bakan Karaismailoğlu: Türkiye haberleşme altyapısıyla dünyaya örnek oldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu koronavirüs sürecinde Türkiye'nin haberleşme altyapısında hiçbir aksama yaşanmadığını söyledi.

22.04.2020Ekonomi
Bulunduğumuz süreç, dijital dönüşümü daha da hızlandırıcı bir etki yarattı

'Bulunduğumuz süreç, dijital dönüşümü daha da hızlandırıcı bir etki yarattı'

Koronavirüs salgını nedeniyle hayatımızda kısa sürede pek çok şey değişmeye başladı. Eğitim 'uzaktan eğitim' modeline dönerken, çalışanların azımsanmayacak bir kısmı da evlerinden işlerini sürdürmeye başladı. Bu nedenle video konferansın önemi hiç olmadığı kadar arttı. Türkiye'nin bu süreçte içine girdiği dijital dönüşüm sürecini değerlendiren Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

22.04.2020Teknoloji
Özel kumaştan günde 75 bin maske üretiyor

Özel kumaştan günde 75 bin maske üretiyor

Ayaydın-Miroglio Grubu koronavirüs salgını döneminde ek yatırım yaparak 3 katlı cerrahi maske üretimine geçti. Günde 75 bin maske üreten grup, nisan sonunda kapasitesini 2 katına çıkaracak. Günde 75 bin maske üreten grup bu kapasitesini 150 bine çıkarmayı hedefliyor.

22.04.2020Ekonomi
Microsoft Teams uygulaması ne kadar güvenilir

Microsoft Teams uygulaması ne kadar güvenilir?

Evden çalışma ve uzaktan eğitim hiç olmadığı kadar yaygınlaşırken bu hizmetleri sağlayan platformların güvenilirliği de önem kazanmaya başladı. Bugün ön saflarda çalışan sağlık ekipleri, öğretmenler, hükümet yetkilileri, veri analistleri ve daha birçok meslek çalışanı Teams kullanıyor. Giderek artan kullanıma bağlı olarak Microsoft, Teams özelinde sunduğu güvenlik prensiplerini ve uygulamalarını paylaştı.

22.04.2020Teknoloji
Teknoloji alanında Kovid-19 sonrası e-çalıştayda ele alındı

'Teknoloji alanında Kovid-19 sonrası' e-çalıştayda ele alındı

Türkiye'nin en büyük tematik teknoparkı olan Bilişim Vadisi tarafından çevrimiçi ortamda, "Kovid-19 Sonrası Teknoloji Odaklı Firmalar ve Teknoparklar Çalıştayı" düzenlendi.

22.04.2020Teknoloji
Yeni tip koronavirüs dijitalleşmeyi hızlandıracak

Yeni tip koronavirüs dijitalleşmeyi hızlandıracak

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19), en basit tabirle gündelik yaşamı komple değiştirdi. Meydana gelen değişimlerin hangilerinin kalıcı hangilerinin geçici olduğu ise merak konusu olmaya devam ediyor. Pek çok firma evden çalışma sistemine geçti. Uzmanlar, bu süreçte online çalışmaların çözümcül ve güvenilir olması için gerekli olan alt yapının geliştirilme sürecini hızlandıracağına dikkat çekiyor.

21.04.2020Teknoloji
Duruşmalar ne zaman başlayacak Mahkemeler ne zaman açılacak

Duruşmalar ne zaman başlayacak? Mahkemeler ne zaman açılacak?

Adliyelerde devam eden binlerce dava dosyası, koranavirüs salgını nedeniyle sonuçlanmadan bekliyor. Salgın nedeniyle duruşmalara ara verilmesi, adli işlemleri olan vatandaşları meraklandırdı. Peki, mahkemeler ne zaman açılacak? Duruşmalar ne zaman başlayacak?

21.04.2020Gündem
Siber güvenlik kümelenmesi Kovid-19 ile vites artırdı

Siber güvenlik kümelenmesi Kovid-19 ile vites artırdı

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, yeni tip koronavirüs salgını sürecinde de faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

21.04.2020Teknoloji
Uzaktan çalışma uygulamaları şirketlerin siber risklerini artırdı

Uzaktan çalışma uygulamaları şirketlerin siber risklerini artırdı

Yapılan son bir araştırmaya göre, şirketlerin salgının geniş kitlelere yayılmasını önlemek amacıyla uzaktan çalışma modeline geçmesi, yeni siber risklerin oluşmasına neden oldu ve bu risklere ilişkin önlemler geliştirilmesine yönelik ihtiyaç artış gösterdi.

21.04.2020Teknoloji
COVID-19’un kamu bilişim sektörüne etkisi nasıl oldu

COVID-19’un kamu bilişim sektörüne etkisi nasıl oldu?

IDC Türkiye, COVID-19 salgını nedeniyle yaşanan olağanüstü günlerde değişen gündemleri, kriz yönetimi ve uzaktan çalışma, veri odaklı hizmetler ve faydaları, ulusal siber güvenlik stratejileri, uzaktan eğitim stratejileri, dijital eşitlik ve eşitsizliklerin giderilmesi, operasyonlarn ve hizmetlerin çevikleştirilmesi ve güvenilir bilginin kamu kurumlarında dağıtımı konularının görüşüldüğü, kamu kurum ve kuruluşlarının ve STK’ların bilgi işlem daire başkanı, bilgi işlem şube müdürü, BT güvenlik yöneticisi ve BT profesyonellerinin bir araya geldiği çevrimiçi etkinlik gerçekleştirdi.

20.04.2020Teknoloji
BT profesyonelleri için güvenli evden çalışma rehberi

BT profesyonelleri için güvenli evden çalışma rehberi

Pek çok kuruluş için evden çalışma düzenine geçiş, hassas ve sıkıntılı bir süreç. Siber güvenlik kuruluşu ESET, güvenlik kâbusuna dönüşme potansiyeli taşıyan bu süreci kolaylaştırmak için BT profesyonellerine yönelik, uzaktan erişim güvenliği tavsiyeleri içeren dökümanlar hazırladı.

20.04.2020Teknoloji
Evde web konferansı yapanları bekleyen tehlike

Evde web konferansı yapanları bekleyen tehlike

Bir süredir pek çok kişi evinden çalışmalarını sürdürüyor ve bir süre daha da bu durum değişmeyecek. Bu nedenle görüntülü görüşme uygulamalarına olan ilgi son günlerde oldukça artmış durumda. Peki iş disiplini içinde web konferanslarını güvenle yaparken kullanıcıları bekleyen tehditler neler?

20.04.2020Evdehayat
İş dünyasına dijital eğitim

İş dünyasına dijital eğitim

Koronavirüs günlük hayatımız kadar iş hayatımızı da etkiledi. Birçok kurum evden çalışma modeline geçerken yeni döneme ayak uydurmak isteyenler dijital eğitime yöneldi. Dijital eğitim ajansı Digitallica’nın kurucusu Emre Güleçoğlu “İçinde bulunduğumuz uzaktan çalışma ve yeni normale hazırlık kapsamında verilen eğitimler arttı. Beden ve ruh sağlığı eğitimleri, yöneticiler için uzaktan ekipleri ve işleri yönetmek, çalışanlar için evden çalışmaya yönelik bilgilendirmeler, psikoloji başlığı altında belirsizlikten kaynaklı endişeleri yönetme, teknik olarak uzaktan toplantı araçlarının kullanımına yönelik eğitimler ilgi görüyor” dedi.

20.04.2020Ekonomi
Türkiye’deki bankacılık zararlı yazılımları kurumsal kullanıcıları hedef alıyor

Türkiye’deki bankacılık zararlı yazılımları kurumsal kullanıcıları hedef alıyor

2019’da güvenlik çözümlerini kullanan 773.943 kişi bankacılık ile ilgili Truva atlarının saldırısına uğradı. Bunların üçte biri (yüzde 35,1) kurumsal kullanıcılar oldu. Aynı istatistiklerin Türkiye’deki sonuçlarına bakıldığından ise kurumsal kullanıcıların payının yüzde 34 olduğu görüldü. Bu veriler, Kaspersky’nin finansal tehdit alanı analizinde elde ettiği bulgular arasında yer aldı.

17.04.2020Teknoloji
Testi pozitif çıkan belediye çalışanı ile irtibatlı 5 personel evde karantinada kalacak

Testi pozitif çıkan belediye çalışanı ile irtibatlı 5 personel evde karantinada kalacak

BURSA’da, danışmadaki personelin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine vatandaş girişine kapatılan Orhangazi İlçe Belediyesi, konuya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, testi pozitif çıkan personelle irtibatlı 5 personelin de tedbir amaçlı 14 gün evlerinde izole olacağı belirtildi.

16.04.2020Gündem
Yeni tip koronavirüs dijitalleşmeyi hızlandıracak

Yeni tip koronavirüs dijitalleşmeyi hızlandıracak

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19), en basit tabirle gündelik yaşamı komple değiştirdi. Meydana gelen değişimlerin hangilerinin kalıcı hangilerinin geçici olduğu ise merak konusu olmaya devam ediyor. Pek çok firma evden çalışma sistemine geçti. Rockwell Automation Türkiye Ülke Direktörü Ediz Eren, bu süreçte online çalışmaların çözümcül ve güvenilir olması için gerekli olan alt yapının geliştirilme sürecini hızlandıracağını açıkladı.

16.04.2020Teknoloji
Corona virüs sonrası evde kalan vatandaşlar merak saldı Satışları arttı

Corona virüs sonrası evde kalan vatandaşlar merak saldı! Satışları arttı

KORONAVİRÜS salgınında boş zamanını değerlendirmek isteyenler, farklı aktivitelere yöneliyor. Vaktinin çoğunu evde geçiren vatandaşlar, geleneksel okey ve tavlanın yanı sıra yapboz, oyun setleri, model oyunlar ve strateji oyunlarına merak sardı.

16.04.2020Ekonomi
90 bin kişilik dev tahliye

90 bin kişilik dev tahliye

İnfaz düzenlemesinin kabul edilmesiyle dün cezaevlerinden tahliyeler başladı. HSK, 300 bin kişinin bulunduğu cezaevlerinden 90 bin kişinin tahliye ve izinle boşaltılması işlemlerinin Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine uygun şekilde ve geciktirilmeden yapılması için önlem aldı.

16.04.2020Gündem
Dassault Systèmes koronavirüs sürecindeki faaliyetlerini paylaştı

Dassault Systèmes koronavirüs sürecindeki faaliyetlerini paylaştı

Dassault Systèmes COVID-19 pandemisi boyunca müşteri, iş ortağı ve topluluklarını desteklemeye odaklandı. Türkiye Ülke Müdürü Elif Gürdal, 15 Nisan tarihinde düzenlenen video basın toplantısında bu konuyla ilgili bilgiler verdi.

16.04.2020Teknoloji
Coronavirus sürecinde ve sonrasında Dijital dönüşümü başarılı yönetmek adına yanıtlanması gereken sorular…

Coronavirus sürecinde ve sonrasında Dijital dönüşümü başarılı yönetmek adına yanıtlanması gereken sorular…

Ergi Şener yazdı... Dünyamız, zaten son derece değişken, belirsiz ve karmaşık bir hal almıştı. Sürekli değişen bir ortamda, adaptasyon yeteneklerimizi sürekli geliştirmek ve kendimizi yeni dünyaya hazırlamak durumundaydık. Yıkıcı teknolojilerden, yeni ortaya çıkan rakiplere kadar değişimin doğası ve temposu  öngörülemez bir biçimde hızlanmıştı. Bununla birlikte, Coronavirus ile birikte, tüm bu değişim çok daha fazla etkisini göstermekte. Artık, süreçleri ve olayları tahmin etmek daha da güç… Böyle bir ortamda, geleceğe yönelik stratejik kararlar almak ve geleceği modellemeye çalışmak da oldukça zor.

15.04.2020Gündem
Evde çalışanlar dikkat Siber güvenlik için ne yapmalı

Evde çalışanlar dikkat! Siber güvenlik için ne yapmalı?

Milyonlarca çalışan, virüs salgını nedeniyle bir süredir evlerinden iş süreçlerini takip ediyor. Haliyle evde kullanılan bilgisayarlardaki güvenlik konusu da önemli bir hale geldi. Peki evden çalışanlar hacker'lara karşı nelere dikkat etmeli? İşte dikkat etmeniz gereken noktalar...

14.04.2020Evdehayat
Şirketiniz uzaktan çalışmaya hazır mı

Şirketiniz uzaktan çalışmaya hazır mı?

Koronavirüs salgınının dünya çapında etkili olmasıyla birlikte milyonlarca insan evine kapandı. Öğrenciler bir yandan okul sürecini uzaktan eğitimle sürdürürken, çalışanlar ise ‘home office’ modeline geçti ve evinden iş süreçlerini takip etmeye başladı. Ancak bu konuda hiç deneyimi olmayan pek çok şirket de şartlar gereği uzaktan çalışmak durumunda. Peki uzaktan çalışmaya şirketiniz gerçekten hazır mı? İşletmelere uzaktan çalışma sistemini kusursuz kurabilmek için neler gerekiyor? Uzaktan ‘güvenle’ nasıl bağlanılır?

Yıldız Teknopark sağlık çalışanlarına yardımcı olması için robot üretti

Yıldız Teknopark sağlık çalışanlarına yardımcı olması için robot üretti

Yıldız Teknopark koronavirüs sebebiyle yoğunlukları artan ve riskli ortamlarda çalışan sağlık çalışanlarının yükünü hafifletmek için robot üretti.

13.04.2020Teknoloji
Adliyeler ne zaman açılacak

Adliyeler ne zaman açılacak?

Mart ayından bu yana ülkemizi de etkisi altına alan ve her gün yeni vaka sayısının arttığı yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı tedbirler kapsamında duruşmalara bir süre ara verildi. Kendilerinin dahil olduğu adli süreçleri yakından takip eden vatandaşlar da duruşmaların yeniden başlayacağı tarihi sorguluyor. Peki, adliyeler ne zaman açılacak? Mahkemeler ne zaman başlayacak?

13.04.2020Gündem
Evden çalışma siber güvenlik ihtiyacını artırıyor

Evden çalışma siber güvenlik ihtiyacını artırıyor

Yeni tip koronavirüs salgını birçok kurum ve kuruluşu uzaktan çalışma modeline yönlendirirken, bu durum siber güvenlik kaygılarını ve tedbirleri beraberinde getirdi.

13.04.2020Teknoloji
İnterneti sorumlu kullanalım

İnterneti sorumlu kullanalım

Koronavirüs döneminde internet kullanımında büyük bir artış yaşandığını ifade eden Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, “Mobil trafikte yüzde 10, sabitte yüzde 50’ye varan artışlar gözlemliyoruz. Altyapımızı bu artışlara hazırlamıştık. Kesintisiz iletişim için kapasite arttırımlarını yapıyorduk, yapmaya da devam ediyoruz. Öğrencilerin eğitimine, işletmelerin işine devam etmesi için özellikle sabitte ve mobilde interneti sorumluluk bilinciyle kullanmak gerektiğini de ifade etmek isterim” dedi.

13.04.2020Ekonomi
Kovid-19un bilişim dünyasına etkisi online etkinlikte konuşulacak

Kovid-19'un bilişim dünyasına etkisi online etkinlikte konuşulacak

Türksat ve International Data Corporation (IDC) Türkiye, "Covid-19'un e-devlet hizmetlerine, ulusal bilişim stratejilerine ve siber güvenliğe etkisi" başlıklı online bir etkinlik gerçekleştirecek.

10.04.2020Teknoloji
Koronavirüse karşı katılım desteği

Koronavirüse karşı katılım desteği

Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) katılım bankaları koronavirüs salgını sürecinde de ekonominin sürdürülebilirliği için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda TKBB, virüse karşı alınacak önlemlere ilişkin çeşitli değerlendirmelerde bulundu ve küresel anlamda yaşanan sorunun ülkemize olan etkisinin azaltılması hedeflendi. Katılım bankalarının ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ önlemleri çerçevesinde, müşterilerin finansal hizmetlerden sağlıklı şekilde yararlanması amaçlanarak çeşitli tedbirler alındı. İşte katılım bankalarının açıkladığı destekler.

10.04.2020Ekonomi
Çalışanlar uzaktan çalışmaya uyum sağlıyor Kalıcı olacak mı

Çalışanlar uzaktan çalışmaya uyum sağlıyor! Kalıcı olacak mı?

COVID-19 yayılmaya devam ederken, uzaktan çalışma artık pek çok ülkede bir deneyden bir gereksinime ve gerçekliğe dönüştü. Çok büyük bir değişim anlamına gelse de, OnePoll tarafından Citrix Systems adına gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları, dünyanın her yanında çalışanların büyük kısmının evden çalışmaya uyum sağladığını ve işin yapılma biçimi bakımından yeni normal haline geleceğine inandığını ortaya koydu.

9.04.2020Teknoloji
Koronavirüs pandemisi insanları daha kontrol edilebilir hale getirebilir

Koronavirüs pandemisi insanları daha 'kontrol edilebilir' hale getirebilir

İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Büyükaslan, "Şu anda kesin bir şey söylemek mümkün değil ama bu artık insanların tüm dünyada daha kontrol edilebilir olmasının ilk adımları olabilir." dedi.

8.04.2020Teknoloji
Evden çalışırken siber saldırı kurbanı olmayın

Evden çalışırken siber saldırı kurbanı olmayın

Tüm dünyayı etkileyen COVID-19 salgını ile birlikte hem ülkemizde hem de dünyada birçok şirket çalışanların ve müşterilerin güvende olmaları için evden çalışma modeline geçti. Ancak evden çalışma modeli gerekli önlemler alınmadığı takdirde şirketler ve çalışanlar açısından büyük bir risk oluşturuyor.

8.04.2020Teknoloji
Boğaziçi Üniversitesi sağlık kurumlarının siber güvenliğini sağlayacak

Boğaziçi Üniversitesi sağlık kurumlarının siber güvenliğini sağlayacak

Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğretim üyesi ve Siber Güvenlik Merkezi (BUSİBER) Yöneticisi Doç. Dr. Bilgin Metin, BÜSİBER olarak COVID-19 ile mücadele eden sağlık kurumlarına uzaktan sızma testi, açık siber istihbarat danışmanlığı, Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVVK) kapsamında risk danışmanlığı desteği vereceklerini belirtti. Doç. Dr. Metin, kurumlara ve bireylere bu dönemde güvenli internet kullanımı için önemli önerilerde bulundu.

8.04.2020Teknoloji
Evde çalışırken veri kaybını önlemek için yapılması gerekenler

Evde çalışırken veri kaybını önlemek için yapılması gerekenler

Koronavirüs salgını ile birlikte birçok şirket çalışanı uzaktan çalışma sistemine geçti. Uzaktan çalışma döneminde verimliliğin artması için işlerinde yardımcı olan kişisel cihazlarda birçok veri kaybı yaşandığına dikkat çeken uzmanlar, kişisel cihazların kullanımına geçilirken veri kaybı yaşanmaması için gerekli 5 temel adımı sıralıyor.

8.04.2020Teknoloji
Avrupada startup yatırımı 31,1 milyar avroya ulaştı

Avrupa'da startup yatırımı 31,1 milyar avroya ulaştı

Avrupa’da startupların geçen yıl aldıkları yatırımların toplamı bir önceki yıla göre yüzde 46 artarak 31,1 milyar avroya yükselirken, bu yıl koronavirüs krizi nedeniyle bu yatırımlarda büyük bir düşüş bekleniyor.

8.04.2020Teknoloji
Korona Günlerinde Evden Çalışanların Yasal Hakları Nelerdir

Korona Günlerinde Evden Çalışanların Yasal Hakları Nelerdir?

Karantina kapsamında ülke genelinde kısıtlamalar başladı. Uzaktan çalışma imkanı bulan iş yerleri ise evden çalışmaya yöneldi. Peki evden çalışanların hakları neler? Avukat Emel Özbek anlatıyor...

Ordu’da sokağa maske atmak ve evden çalışan kamu görevlisinin dışarı çıkması yasaklandı

Ordu’da sokağa maske atmak ve evden çalışan kamu görevlisinin dışarı çıkması yasaklandı

Ordu'da Corona Virüs tedbirleri kapsamında maske, eldiven ve bone gibi koruyucu malzemelerin sokaklara atılması yasaklanırken, yasağa uymayanlara cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

7.04.2020Gündem
Ekonomik İstikrar Paketi tüm kesimlere kalkan oldu

Ekonomik İstikrar Paketi tüm kesimlere "kalkan" oldu

Kovid-19 önlemleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi", esnaftan işverene, çalışandan emekliye kadar tüm kesimleri kucakladı.

7.04.2020Ekonomi
Son 3 yılda 3 kat artış gösteren şirket içi tehditlere dikkat

Son 3 yılda 3 kat artış gösteren şirket içi tehditlere dikkat!

Şirketlerde içeriden gelen siber tehditlere yönelik gerçekleştirilen son araştırmaya göre, şirket içi siber tehditler son üç yılda üç katına çıktı. Yaşanan her tehdidin şirketlere maliyetinin ortalama 11,45 milyon dolara mal olduğunu aktaran Komtera Teknoloji Kanal Satış Direktörü Gürsel Tursun’a göre, şirketlerde tehditleri oluşturan 3 önemli unsur bulunurken, şirket içi siber tehditlerin önlenmesi için gerekli 10 adımı sıralıyor.

7.04.2020Teknoloji
Zoom kullananlara çok önemli güvenlik uyarısı

Zoom kullananlara çok önemli güvenlik uyarısı

Dünya nüfusunun üçte biri koronavirüs nedeniyle evine kapandı. Uzaktan çalışma veya eğitim nedeniyle görüntülü konferans sistemlerinin kullanımında yüzde 200 artış görülürken, dünyada olduğu kadar Türkiye’de de Zoom uygulaması hiç olmadığı kadar öne çıktı. Siber güvenlik kuruluşu ESET, Zoom’un karşı karşıya kaldığı sorunları inceledi ve kullanıcıların dikkat etmesi gereken unsurları sıraladı.

7.04.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

7-1’lik maçla başlayan bir korona hikâyesi

BUGÜN size, belki de hayatınızda hiç işitmediğiniz bir dünya devinden söz edeceğim.

11.04.2020